1. خبری
  2. فرهنگ
پوشش خبری

"اوشین" درگذشت

بازیگر نقش «اوشین» در سن ۹۴ سالگی درگذشت

انتخابخبرگزاری انتخاب
بازیگر نقش «اوشین» در سن ۹۴ سالگی درگذشت
بازیگر نقش «اوشین» در سن ۹۴ سالگی درگذشت - 0

هارو آکاگی، بازیگر نقش «اوشین» در سن ۹۴ سالگی درگذشت.

این بازیگر در سه سال اخیر برای عوارض ناشی از ابتلا به پوکی استخوان و پارکینسن تحت مراقبت بود؛ سرانجام در بیمارستانی در توکیو به دلیل نارسایی قلبی از دنیا رفت.

هارو آکاگی در ۱۹۲۴ در منچوری به دنیا آمد و نخستین بار در ۱۹۴۰ مقابل دوربین رفت. او از اعضای گروه بازیگرانی بود که در جریان جنگ جهانی دوم به پایگاه‌های ارتش امپراتوری ژاپن می‌رفتند و برنامه اجرا می‌کردند؛ روندی که به حضور در فیلم‌ها و مجموعه‌های تلویزیونی انجامید و با ایفای نقش در سریال بسیار محبوب «اوشین» به اوج رسید.

«اوشین» علاوه بر ژاپن در شبکه‌های تلویزیونی حدود ۷۰ کشور دیگر (از جمله ایران با نام "سال‌های دور از خانه" از شبکه دو) به نمایش درآمد و بسیار مورد توجه قرار گرفت.

این بازیگر محبوب در ۶۰ سالگی نیز به حضور پررنگ در عرصه بازیگری ادامه داد و سال ۲۰۱۳ در ۸۸ سالگی در نقش اصلی یک فیلم سینمایی مقابل دوربین رفت. به این ترتیب، کتاب رکوردهای گینس نام او را به‌عنوان مسن‌ترین بازیگر نقش اول تاریخ سینما ثبت کرد.منبع: ایلنا

خواندن خبر در سایت منبع

"اوشین" درگذشت

رکناخبرگزاری رکنا
"اوشین" درگذشت

یکی از بازیگران کلیدی سریال اوشین فوت کرد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
یکی از بازیگران کلیدی سریال اوشین فوت کرد

نظرها

در ادامه بخوانید

برترین‌هابرترین‌ها9 ساعت قبل
برترین‌ها: نیکی کریمی با انتشار عکس زیر در اینستاگرامش، در توضیح آن نوشت: از تست گریم‌های فیلم «عروس»، توسط اقای عبدالله اسکندری و اجرای خانم عاطفه رضوی، چند روز پیش شنیدم به بلیط امروز فیلم عروس آن زمان بیش از هفتاد میلیارد فروش داشته است. عکس غوغا بیات عزیزم.

زنان و مردان معروف هالیوودی که از جدایی خیلی پشیمان هستند +عکس

5+
خبر فوریخبر فوری6 ساعت قبل

شغل دوم سلبریتی‌های ایرانی که از آن بی اطلاعید / از نوازندگی و رستوران‌گردانی تا لوستر فروشی و برگزاری شوی لباس

12+
خبر فوریخبر فوری8 ساعت قبل

اخبار بیشتر