تظاهرات "جلیقه زردها" در بروکسل به خشونت کشیده شد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

تظاهرات "جلیقه زردها" در بروکسل به خشونت کشیده شد

جلیقه زردها، مکرون را نمی خواهند

ایرناخبرگزاری ایرنا
جلیقه زردها، مکرون را نمی خواهند
تهران-ایرنا- فرانسه برای سومین شنبه پیاپی صحنه اعتراضهای گسترده مردمی به افزایش هزینه های زندگی بود، به طوری که شمار زیادی از معترضان (جلیقه زردها)اطراف خیابان شانزه لیزه در پاریس تجمع کردند و ضمن درگیری با پلیس، خواستار استعفای رئیس جمهوری این کشور شدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز از پاریس، پلیس در واکنش به تجمع معترضان، به طرف آنها گاز اشک آور و نارنجک های بیهوش کننده شلیک و برای متفرق کردن آنها از ماشین های آب پاش استفاده کرد.

براساس اعلام پلیس، 140 نفر در جریان درگیری ها بازداشت شده اند و این نگرانی وجود دارد که راستی های افراطی و چپی های افراطی در جنبش خودجوش «جلیقه زردها» نفوذ کرده باشند.

جلیقه زردهابه مدت بیش از دو هفته خیابانهای سراسرفرانسه را بندآورده و یکی از بزرگترین و پایدارترین چالشها برای «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری این کشور را در دوره زمامداری 18 ماهه اش رقم زده اند.

معترضان نقاب دار در جریان درگیری با پلیس در اطراف بلوار شانزه لیزه، موانع برپا شده در مقابل حرکت راهپیمایان را از میان برداشتند و به گفته پلیس، 65 نفر تاکنون در درگیری های فرانسه زخمی شده اند که یازده نفرشان، نیروهای امنیتی و پلیس هستند.

همچنین چند صد معترض جلیقه زرد در اطراف مقبره سرباز گمنام فرانسه در زیر طاق پیروزی فرانسه در بلوار شانزه لیزه تجمع کردند و خواستار استعفای مکرون شدند.

پس از چند ساعت زد و خورد در ساعات اولیه صبح روز شنبه، پلیس اطراف طاق پیروزی فرانسه را از حضور معترضان پاکسازی کرد، اما معترضان صلح طلب و آشوبگران دوباره به این مکان بازگشتند.

درگیری در خیابان های همجوار شانزه لیزه نیز بالا گرفت که در جریان آن، شیشه خودروها شکسته و دستکم دو خودرو به آتش کشیده شد.

مکرون هفته گذشته با اشاره به اینکه خشم معترضان به دلیل افزایش قیمت سوخت را درک می کند، تاکید کرد که سیاست خود را به واسطه مطالبات گروهی که وی از آنها به اراذل یاد کرد، تغییر نخواهد داد.

این گزارش حاکی است که حدود 36 هزار معترض در سراسر فرانسه و پنج هزار و 500 نفر در پاریس تظاهرات کردند. همچنین براساس اعلام پلیس، 582 موانع جاده ای در فرانسه نصب شد و فرودگاه «نانت» در غرب این کشور پس از ورود معترضان به باند فرودگاه، برای مدت کوتاهی از فعالیت باز ماند.

یک هفته پیش، هزاران معترض که رهبری نداشتند و به طور خودجوش در شبکه های اجتماعی سازماندهی شده بودند، برای اولین بار در پاریس گردهم آمدند و شانزه لیزه را به میدان نبرد تبدیل کردند.

طغیان خشم مردمی در حومه شهرهای کوچک تر استانی و روستاها، قوی تر بود و شکاف بین نخبگان شهرنشین و طبقه کارگر را نمایان کرد.

تصمیم مکرون برای افزایش مالیات بر سوخت گازوئیل، جرقه اعتراض های فرانسه را زد. مکرون این تصمیم را با هدف ترغیب مردم به استفاده از خودروهایی با آلودگی کمتر اتخاذ کرد.

جلیقه زردها که از حمایت گسترده مردمی بهره مند شده اند، نام خود را از جلیقه هایی گرفته اند که همه راننده های فرانسوی باید در خودروهایشان داشته باشند.

در همین حال، «ادوارد فیلیپ» نخست وزیر فرانسه اعتراض ها در کشورش را محکوم کرد و گفت که برخی افراد مصمم و مجهز برای دامن زدن به درگیری ها با پلیس در پاریس تجمع کردند.

وی با اعلام اینکه از مشاهده خشونت در پاریس شوکه شده است، یادآور شد که مقام های فرانسوی با برگزاری اعتراض های مسالمت آمیز موافقند، اما از تخلف افرادی که قصد مشکل آفرینی دارند، چشم پوشی نخواهند کرد.

در این میان، یورونیوز گزارش داد که موج اعتراض های جلیقه زردها روز جمعه خود را از فرانسه به مرکز بروکسل پایتخت بلژیک رسید. معترضان در پایتخت بلژیک با الهام از جنبش فرانسه، ترافیک این شهر را مختل کردند و به دفتر دفتر نخست وزیر این کشور سنگ پرتاب کردند.

رسانه های محلی تخمین زدند که حدود 300 تا 400 معترض صبح روز جمعه در بروکسل تظاهرات کردند. پلیس بروکسل برای متفرق کردن معترضان، گاز اشک آور شلیک کرد و به روی آنها آب پاشید.

این تظاهرات همزمان که در رسانه های اجتماعی سازمان دهی شد، بدون مجوز برگزار شد و پلیس بلژیک نیز در این گیر و دار یک خبرنگار فرانسوی را بازداشت کرد.

در جنوب بلژیک که اکثرا فرانسوی صحبت می کنند، جلیقه زردها به مدت یک هفته در اطراف پمپ بنزین ها تجمع کردند.

همچون فرانسه، جلیقه زردها در بلژیک خواستار کاهش مالیات ها و افزایش قدرت خرید هستند. معترضان در بلژیک نیز خواستار استعفای نخست وزیر این کشور شدند.

اعتراض های جلیقه زردها 17 نوامبر (26 آبان) در فرانسه شروع شد و به نظر می رسد معترضان قصد آرام شدن ندارند.

اعتراض ها در گام نخست در مخالفت با افزایش مالیات بر سوخت انجام شد، اما به سرعت به صحنه اعتراض به سیاست های مالی و اقتصادی مکرون تبدیل شد.

به گزارش ایرنا، بی توجهی دولت فرانسه به محیط زیست و آلودگی هوا به یکی از اعتراض های ثابت مردم این کشور تبدیل شده است.

بسیاری از کارشناسان و جامعه شناسان به دولت مکرون هشدار داده اند که در جنبش اعتراضی جلیقه زردها، لایه‌های زیرین طبقه متوسط سهم بزرگی را به خود اختصاص می دهند. مردمی که شاغل اند، حقوق می‌گیرند، صاحب خودرو هستند، اما به خاطر خشم زیاد، فریاد اعتراض در گلویشان گره خورده است.

بر اساس مصوبه جدید دولت فرانسه، از ابتدای سال آینده میلادی (2019)، مالیات بر اساس یورو بر هر لیتر گازوئیل 6.5 سنت و هر لیتر بنزین 2.9 سنت افزایش خواهد یافت.

تظاهرات و اعتراض های جاری در فرانسه در حالی روی می دهد که نتایج جدیدترین نظرسنجی در این کشور نشان می دهد که محبوبیت مکرون به 25 درصد کاهش یافته است.

تحلیلگران می گویند این اعتراض ها ناامیدی گسترده از رئیس جمهوری 40 ساله فرانسه را نمایان می کند.

شبک**اروپام**9109**1708

خواندن خبر در سایت منبع

آشوب دوباره پاریس را فراگرفت/ جولان جلیقه‌زرد‌ها در خیابان +فیلم و عکس

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
در ادامه ناآرامی‌های اخیر در فرانسه، هزاران جلیقه زرد در واکنش به مخالفت دولت پاریس با کاهش قیمت سوخت، روز شنبه دوباره به خیابان‌ها آمدند.

منتقدان سیاست‌های اقتصادی دولت فرانسه امروز (شنبه) مجددا به خیابان‌ها آمدند.براساس گزارش اسپوتنیک، گروه موسوم به جلیقه زرد‌های فرانسه با استفاده از نارنجک دودزا خشم خود را از سیاست‌های اقتصادی دولت «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه اعلام کردند. خبر‌ها حاکی از این است که دولت برای مقابله با این تجمعات اعتراضی هفت ایستگاه مترو در پاریس را بسته است.بنابر گزارش خبرگزاری رویترز، این سومین شنبه است که پاریس به عرصه‌ای برای اعتراض‌های مردمی به قیمت بالای انرژی، هزینه‌های بالای زندگی و سیاست‌های اقتصادی دولت ماکرون تبدیل شود. پیشتر، مقامات فرانسوی به منظور مقابله با هر گونه آشوب احتمالی، هزاران نفر از نیرو‌های پلیس را در پاریس، به حالت آماده‌باش نگه داشته بودند.

آشوب دوباره پاریس را فراگرفت/ جولان جلیقه‌زرد‌ها در خیابان +فیلم و عکس - 3

در همین مورد «دنیس یاکوب» رئیس پلیس یگان ویژه گفته بود: «ما نگرانیم که گروه‌های کوچکی از معترضان که از اعضای گروه جلیقه زرد نیستند هم به تظاهرات بپیوندد و با نیرو‌های امنیتی درگیر شوند و دولت را به چالش بکشند.»در دو هفته گذشته، گروه معترض موسوم به «جلیقه زردها» خیابان‌ها را در شهر‌های مختلف فرانسه مسدود کردند و با این اقدام بدترین ناآرامی‌ها را در طول ۱۸ ماه ریاست‌جمهوری ماکرون رقم زدند. فقط هفته گذشته، هزاران نفر از معترضان که رهبری هم نداشتند در اینترنت سازماندهی شدند و با تجمع در خیابان شانزه‌لیزه، منطقه را به عرصه زد و خورد با نیرو‌های پلیس تبدیل کردند. نیرو‌های پلیس هم در برابر معترضان به گاز اشک‌آور و ماشین آب‌پاش متوسل شدند.تظاهرات‌های اعتراضی در فرانسه از هفدهم نوامبر (۲۶ آبان ماه) آغاز شده بود. رانندگان و شماری از اتحادیه‌های بازرگانی و احزاب سیاسی از عوامل محرک برای آغاز موج اعتراض‌ها در این کشور بودند. معترضان نام خود را به دلیل کلاه زردی که برای جلوگیری از جلب توجه و جلوگیری از تصادف استفاده می‌شود، «جلیقه زرد» گذاشتند.انتظار می‌رود که امروز حدود پنج هزار نیروی پلیس در پاریس مستقر شوند و این در حالی است که شنبه گذشته شمار نیرو‌های پلیس، سه هزار نفر بودند. همچنین قرار است پنج هزار نفر دیگر هم به دیگر نقاط کشور اعزام شوند.در جریان تظاهرات‌های چند هفته گذشته صد‌ها نفر زخمی شدند که جراحت شماری از آنان جدی گزارش شده است. موارد متعددی از درگیری میان پلیس و معترضان رخ داد و حتی در برخی موارد، سلاح هم به کار گرفته شد.با این حال ماکرون گفت که صدای خشم شهروندان و اعتراض آنان به افزایش مالیات‌های سوخت را می‌شوند، اما مالیات‌های سوخت را لغو نخواهد کرد.رئیس‌جمهور فرانسه با پافشاری بر سیاست‌های موردنظر خود گفت: «من شهروندان و خواسته‌های آنان را با اراذل اشتباه نمی‌گیرم و در مقابل آن‌هایی که خواستار نابودی و بی‌نظمی هستند، کوتاه نمی‌آیم.»

آشوب دوباره پاریس را فراگرفت/ جولان جلیقه‌زرد‌ها در خیابان +فیلم و عکس - 5

ماکرون در حالی چنین موضع‌گیری دارد که نتیجه یک نظرسنجی‌ها در فرانسه نشان می‌دهد که از هر سه نفر در این کشور، ۲ نفر حامی اعتراض‌های اخیر در این کشور هستند. نزدیک به ۸۰ درصد از اهالی فرانسه اقدامات ماکرون را قبول ندارند.۶۶ % پرسش شوندگان در این نظرسنجی آنلاین گفتند که از اعتراض‌های ۱۲ روزه اخیر بابت افزایش بهای سوخت حمایت می‌کنند. در این نظرسنجی تنها ۳۲% با اقدام‌های معترضان موسوم به جلیقه زرد‌ها مخالفت کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

(تصاویر) شانزلیزه در تسخیر جلیقه زرد‌ها

فراروخبرگزاری فرارو
(تصاویر) شانزلیزه در تسخیر جلیقه زرد‌ها
پلیس فرانسه اعلام کرده که در بحبوحه نگرانی‌های ناشی از رخنه راست‌ها و چپ‌های افراطی در داخل راهپیمایی جلیقه زردها، ۲۴ تن دستگیر شده‌اند. آمد و شد در اطراف خیابان شانزلیزه تقریبا متوقف شده است.

معترضان موسوم به جلیقه زرد در سومین هفته اعتراضات به افزایش قیمت سوخت وسیاست‌های دولت به خیابان‌های فرانسه آمدند و با پرتاب نارنجک‌های دودزا و آتش زدن لاستیک به مقابله با پلیس ضدشورش پرداختند. خیابان شانزلیزه در دود و گاز اشک آور گم شده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، بیش از یک هزار تن از جلیقه زرد‌ها در شانزه لیزه دست به تجمع اعتراضی زده و با خواندن سرود ملی فرانسه شعار "ماکرون استعفا بده" سر دادند. پلیس برای متفرق کردن معترضان اقدام به شلیک گاز اشک آور و استفاده از ماشین آبپاش کرده و تاکنون ۲۴ تن را دستگیر کرده است.

پلیس فرانسه اعلام کرده که در بحبوحه نگرانی‌های ناشی از رخنه راست‌ها و چپ‌های افراطی در داخل راهپیمایی جلیقه زردها، ۲۴ تن دستگیر شده‌اند. آمد و شد در اطراف خیابان شانزلیزه تقریبا متوقف شده است.

علت اصلی برگزاری چنین راهپیمایی‌هایی در فرانسه اعتراض به افزایش قیمت سوخت و هزین‌های بالای زندگی است. بیش از دو هفته است که جلیقه زرد‌ها در اعتراضات خود خیابان‌ها و راه‌ها را بسته و تبدیل به بزرگ‌ترین چالش برای امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور شده‌اند.

صد‌ها جلیقه زرد زیر طاق نصرت پیروزی در ابتدای خیابان شانزلیزه تحصن کرده و شعار "ماکرون استعفا" سر دادند.

(تصاویر) شانزلیزه در تسخیر جلیقه زرد‌ها - 6(تصاویر) شانزلیزه در تسخیر جلیقه زرد‌ها - 7(تصاویر) شانزلیزه در تسخیر جلیقه زرد‌ها - 8(تصاویر) شانزلیزه در تسخیر جلیقه زرد‌ها - 9(تصاویر) شانزلیزه در تسخیر جلیقه زرد‌ها - 10(تصاویر) شانزلیزه در تسخیر جلیقه زرد‌ها - 11(تصاویر) شانزلیزه در تسخیر جلیقه زرد‌ها - 12(تصاویر) شانزلیزه در تسخیر جلیقه زرد‌ها - 13(تصاویر) شانزلیزه در تسخیر جلیقه زرد‌ها - 14(تصاویر) شانزلیزه در تسخیر جلیقه زرد‌ها - 15(تصاویر) شانزلیزه در تسخیر جلیقه زرد‌ها - 16

خواندن خبر در سایت منبع

پاریس در تسخیر جلیقه زردها

ایسناخبرگزاری ایسنا
پاریس در تسخیر جلیقه زردها
معترضان موسوم به جلیقه زرد در سومین هفته اعتراضات به افزایش قیمت سوخت وسیاست‌های دولت به خیابان‌های فرانسه آمدند و با پرتاب نارنجک‌های دودزا و آتش زدن لاستیک به مقابله با پلیس ضدشورش پرداختند. خیابان شانزلیزه در دود و گاز اشک آور گم شده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، بیش از یک هزار تن از جلیقه زردها در شانزه لیزه دست به تجمع اعتراضی زده و با خواندن سرود ملی فرانسه شعار "ماکرون استعفا بده" سر دادند. پلیس برای متفرق کردن معترضان اقدام به شلیک گاز اشک آور و استفاده از ماشین آبپاش کرده و براساس اعلام نخست وزیری فرانسه دست‌کم ۱۰۷ تن تاکنون بازداشت شده‌اند. در این درگیری‌ها همچنین ۱۰ تن زخمی شده‌اند که سه تن آنها نیروهای پلیس هستند. همچنین تظاهرکنندگان خیابان‌های منتهی به شانزلیزه را بسته‌اند.

پاریس در تسخیر جلیقه زردها - 2

پلیس فرانسه اعلام کرده که در بحبوحه نگرانی‌های ناشی از رخنه راست‌ها و چپ های افراطی در داخل  راهپیمایی جلیقه زردها، ۱۰۷ تن دستگیر شده‌اند.

پاریس در تسخیر جلیقه زردها - 4

آمد و شد در اطراف خیابان شانزلیزه تقریبا متوقف شده است. 

علت اصلی برگزاری چنین راهپیمایی هایی در فرانسه اعتراض به افزایش قیمت سوخت و هزین های بالای زندگی است.

پاریس در تسخیر جلیقه زردها - 7

بیش از دو هفته است که جلیقه‌ زردها در اعتراضات خود خیابان‌ها و راه‌ها را بسته و تبدیل به بزرگ‌ترین چالش‌ برای امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور شده‌اند.

پاریس در تسخیر جلیقه زردها - 9

صدها جلیقه زرد زیر طاق نصرت پیروزی در ابتدای خیابان شانزلیزه تحصن کرده و شعار "ماکرون استعفا" سر دادند.

براساس گزارش خبرگزاری LCI پلیس کارت‌های شناسایی و کیف‌های هر فردی را که بخواهد وارد صحنه اعتراضات شود را چک می‌کند.

وزارت حمل و نقل پاریس گفته است هفت ایستگاه اصلی متروی پاریس بسته شده که شامل ایستگاه شانزلیزه، کونکورد، تولوز و شارل دو گل می‌شود.

پاریس در تسخیر جلیقه زردها - 13پاریس در تسخیر جلیقه زردها - 14پاریس در تسخیر جلیقه زردها - 15پاریس در تسخیر جلیقه زردها - 16پاریس در تسخیر جلیقه زردها - 17پاریس در تسخیر جلیقه زردها - 18پاریس در تسخیر جلیقه زردها - 19

خواندن خبر در سایت منبع

ادامه تظاهرات جلیقه زرد‌ها در فرانسه/پلیس از گاز اشک‌آور علیه معترضان استفاده کرد

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
ادامه تظاهرات جلیقه زرد‌ها در فرانسه/پلیس از گاز اشک‌آور علیه معترضان استفاده کرد
خبرگزاری میزان- تظاهرات گسترده علیه افزایش بهای سوخت در فرانسه که از چندین روز پیش در این کشور آغاز شده بود همچنان ادامه دارد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، تظاهرات گسترده علیه افزایش بهای سوخت در فرانسه که از چندین روز پیش در این کشور آغاز شده بود همچنان ادامه دارد.

گفته می‎شود پلیس فرانسه از گاز اشک‌آور علیه معترضان استفاده کرده است.

ادامه تظاهرات جلیقه زرد‌ها در فرانسه/پلیس از گاز اشک‌آور علیه معترضان استفاده کرد - 2

رسانه‌های فرانسوی گزارش دادند که پلیس این کشور روز شنبه از گاز اشک‌آور علیه معترضانی که در خیابان «شانزلیزه» تجمع کرده بودند استفاده کرده است.

گروه موسوم به «جلیقه زردها» که اخیرا فعالیت خود را آغاز کرده و هدف اصلی آن اعتراض به افزایش بهای سوخت در فرانسه است از شنبه هفته گذشته در سراسر فرانسه اقدام به مسدود کردن خیابان‌های اصلی سطح شهر‌ها کرده‌اند.

ادامه تظاهرات جلیقه زرد‌ها در فرانسه/پلیس از گاز اشک‌آور علیه معترضان استفاده کرد - 6

هفته گذشته امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه در واکنش به خشم و تظاهرات گسترده در این کشور در اعتراض به افزایش بهای سوخت طی اظهاراتی گفته بود: خشم و شکایت شهروندان را شنیده، اما به سیاست‌های خود در زمینه انرژی ادامه خواهد داد.

مکرون گفته است که اعتراضات و شکایت‌ها از افزایش بهای سوخت را شنیده، اما تسلیم این خشونت‌ها نخواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

کابوس «جلیقه زردها» دست از سر مکرون بر نمی‌دارد/ عکس

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
کابوس «جلیقه زردها» دست از سر مکرون بر نمی‌دارد/ عکس
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: رئیس‌جمهور فرانسه که مدتی است در کشورش با اعتراضات خیابانی «جلیقه زردها» مواجه است، به محض خروج از هواپیمای خود در آرژانتین با یک جلیقه زرد روبه‌رو شد.

 به نقل از یورونیوز، امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه، که چندین هفته است در کشورش با اعتراضات خیابانی «جلیقه زردها» مواجه است شاید انتظار نداشت ۱۱ هزار کیلومتر آن‌طرف‌تر در فرودگاه بوینس آیرس یک جلیقه زرد دیگر را در برابر خودش ببیند.

رئیس‌جمهور فرانسه که برای شرکت در اجلاس سران ۲۰ کشور صنعتی در آرژانتین به این کشور سفر کرده است در فرودگاه و به محض خروج از هواپیما با یک جلیقه زرد مواجه شد.

کابوس «جلیقه زردها» دست از سر مکرون بر نمی‌دارد/ عکس - 3

فرد شاغل در فرودگاه البته به جنبش «جلیقه زردها» تعلق نداشت و صرفا جلیقه شبرنگ را به دلایل امنیتی پوشیده بود. با این حال این اتفاق در شبکه‌های اجتماعی به سوژه مزاح تبدیل شده است.

کابوس «جلیقه زردها» دست از سر مکرون بر نمی‌دارد/ عکس - 5کابوس «جلیقه زردها» دست از سر مکرون بر نمی‌دارد/ عکس - 6

دولت فرانسه قصد دارد از ابتدای سال آینده میلادی مالیات بر هر لیتر گازوییل را ۶.۵ و هر لیتر بنزین ۲.۹ سنت افزایش دهد. این امر اعتراضات سراسری را در فرانسه باعث شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

جلیقه زردها در پاریس؛ ورود به شانزه لیزه تنها با کارت شناسایی ممکن است

رکناخبرگزاری رکنا
جلیقه زردها در پاریس؛ ورود به شانزه لیزه تنها با کارت شناسایی ممکن است
رکنا: در حالی‌ که معترضان به افزایش قیمت سوخت در فرانسه موسوم به «جلیقه‌ زردها» برای دومین تجمع در خیابان شانزه‌ لیزه در روز شنبه ۱ دسامبر فراخوان داده‌اند، مقامات این کشور می‌گویند از بیم رخداد مجدد خشونت‌ها حالت فوق‌العاده برقرار خواهند کرد.

نظرها

در ادامه بخوانید

تماشا کنید: قمار خسارت بار عارف / رویاپردازی عارف برای ریاست مجلس چگونه جایگاه نائب رئیسی را از مطهری گرفت و امیدی‌ها را در موضع ضعف قرار داد؟

انتخابانتخاب18 ساعت قبل
فراکسیون امید امروز شاهد شکستی سنگین در انتخابات هیات رئیسه بود. عارف قصد ریاست مجلس را کرده بود، اما همچون سال گذشته شکست خورد، شکستی که یکی از کرسی‌های مهم نائب رئیسی را از اصلاح طلبان گرفت. به گزارش انتخاب، در ویدیوی زیر به بررسی، تحلیل و پیامدهای نتایج انتخابات امروز هیات رئیسه پرداخته‌ایم:
موجموج2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، بعد از ظهر روز گذشته پس از انجام گفت‌وگو و مذاکرات با مقام‌های عالیرتبه عراق در بغداد، به قصد زیارت عتبات عالیات راهی کربلای معلا شد. بر اساس این گزارش این دیپلمات علی رتبه کشورمان شب گذشته در هنگام حضور در حرمین مطهرین امام حسین (ع) و حضرت اباالفضل العباس (ع) در کربلا با تعدادی از زائران ایرانی و عراقی گفت‌وگو کرد. ظریف همچنین در مراسم شب دوم احیا و شهادت حضرت امام علی (ع) شرکت کرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ مدیران استقلال پس از اتمام فصل به دنبال سرمربی جدید برای تیم شان هستند و از طرفی هم تصمیم دارند با ستاره‌های آبی پوش تمدید قرارداد کنند. یکی از بازیکنان مدنظر مدیران استقلال آیاندا پاتوسی است که در نیم فصل دوم و به صورت قرضی به استقلال پیوسته است. پاتوسی در همین نیم فصل عملکرد خوبی از خودش نشان داد و مدیران آبی را مجاب کرد تا به دنبال تمدید قرارداد او باشند. قرارداد پاتوسی با استقلال برای نیم فصل که از تیم کیپ تاون آفریقای جنوبی به استقلال آمده، مبلغ ۷۵ هزار دلار است و استقلالی‌ها کار سختی برای به خدمت گرفتن او دارند اما پاتوسی اعلام کرده که اگر در استقلال بخواهد بماند، یک فصل دیگر قرضی می‌ماند نه دائمی. حال از باشگاه استقلال به گوش می‌رسد که مداکرات مدیران این باشگاه با پاتوسی به بن بست خورده و حضور این بازیکن برای فصل بعد در این تیم مشخص نیست.

تعیین تکلیف کرسی‌های هیئت رئیسه

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ مجلس هفته آینده جلسه علنی ندارد پس از بازگشت نمایندگان از حوزه‌های انتخابیه، انتخابات برای تعیین هیئت رئیسه ۱۳ کمیسیون تخصصی و ۳ فراکسیون مجلس نیز انجام خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
حمایت وزارت راه از لایحه مالیات بر عایدی سرمایهبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما از وزارت راه و شهرسازی؛ جلسه هم‌اندیشی وزیر راه و شهرسازی و معاونان حوزه‌های مسکن و شهرسازی، سازمان ملی زمین و مسکن، شهر‌های جدید، مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اعضای کمیسیون عمران مجلس در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد. محمد اسلامی در جمع‌بندی این نشست با اعلام این مطلب که مسکن و رونق دادن به آن در بخش عرضه و تقاضا و همچنین ساماندهی بازار اجاره بها از اولویت‌های وزارت راه و شهرسازی است، گفت: مسکن به لحاظ ساختاری نیمی از وزارتخانه بزرگ راه و شهرسازی است و در مورد رونق دادن به بازار مسکن، وزارتخانه با حمایت دولت و همچنین مجلس، برنامه‌های جامعی را در دستور کار دارد. وزیر راه و شهرسازی ضمن دعوت از اعضای کمیسیون عمران مجلس برای بازدید از برخی از پروژه‌های مسکنی که به بهره‌برداری رسیده‌اند از شناسایی نیاز واقعی و تقاضای واقعی استان‌های مختلف به تفکیک شهر‌ها خبر داد. وی با اعلام اینکه فراخوان مشارکت برای اجرای طرح اقدام ملی به زودی رسانه‌ای و اطلاع رسانی عمومی خواهد شد، گفت: از سوی سازمان ملی زمین و مسکن به استان‌ها ابلاغ کرده‌ایم تا زمین‌های رایگان را برای اجرای طرح اقدام ملی شناسایی و معرفی کنند که اینکار انجام شده است. عضو کابینه دولت دوازدهم تاکید کرد: باید فضای جامعه را به سمت تولید مسکن که جزو برنامه‌های دولت است و بخشی از آن نیز عملیاتی و اجرایی شده است، سوق دهیم و برنامه‌های دولت را برای تولید مسکن و رونق دادن به بازار مسکن با اطلاع رسانی درستی تشریح کنیم. اسلامی تصریح کرد: در تلاش هستیم تا راهکار‌هایی را عملیاتی و اجرایی کنیم که نقدینگی به بخش مسکن، تزریق و در این حوزه، سرمایه گذاری بشود. وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: برنامه‌های بازآفرینی شهری در خصوص احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده شهری، همچنین برنامه شهر‌های جدید در احداث ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در شهر‌های جدید و برنامه بنیاد مسکن برای احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر تهیه شده‌اند و بخشی از قرارداد‌های احداث آن‌ها آماده و برخی نیز به بهره برداری رسیده‌اند. این مقام مسئول در وزارت راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه امکانات دولت در خصوص تولید مسکن، یکپارچه شده است، گفت: هدف کلان ما هدف برنامه ششم توسعه است و همان را هدف قرار داده و مطمئن هستیم که بر اساس آن هدف، می‌توانیم به احداث واحد‌های مسکونی برنامه ریزی شده، دست یابیم. وزیر راه و شهرسازی از حمایت وزارتخانه راه و شهرسازی نسبت به لایحه مالیات بر عایدی سرمایه خبر داد و گفت: ما امروز هم تکنولوژی روز و هم سریع سازی را داریم. به همین دلیل باید مردم را تشویق کنیم تا بیایند و با دریافت پروانه ساختمانی نسبت به احداث واحد‌های مسکونی اقدام کنند. وی افزود: هم اکنون صدور پروانه ساختمان کاهش پیدا کرده است که باید کاری کنیم تا روند صدور از حالت فوق خارج شود. اسلامی در بخشی از سخنان خود به تورم اقتصادی اشاره کرد و گفت: سقوط ارزش پول مردم را ناگزیر کرده تا پول و نقدینگی خود را به سمت تبدیل به کالا‌های مختلف ببرند. باید کاری کنیم که در برنامه رونق دادن به بازار مسکن، اقشار متوسط و افرادی که مستاجر هستند، لطمه نبینند. به همین دلیل باید صبورانه و عاقلانه رفتار کنیم. وی با یادآوری اینکه جهش‌های قیمت متاثر از تورم اقتصادی و خارج از کنترل بوده است، افزود: تلاش می‌کنیم از برآیند هم‌اندیشی‌های وزارتخانه راه و شهرسازی با کمیسیون عمران مجلس به نتایج خوبی برای تعادل بخشی به بازار مسکن دست یابیم.

اخبار بیشتر