توسعه پایدار با گسترش منابع تولید انرژی پاک رابطه مستقیم دارد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

توسعه پایدار با گسترش منابع تولید انرژی پاک رابطه مستقیم دارد

تامین ۲۰ درصد از برق مصرفی از محل توسعه انرژی های تجدیدپذیر

مهرخبرگزاری مهر
تامین ۲۰ درصد از برق مصرفی از محل توسعه انرژی های تجدیدپذیر
مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: طبق اسناد فرادستی مصوبه هیأت وزیران، تأمین حداقل بیست درصد برق مصرفی از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر در دستورکار شهرداری تهران قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، صدرالدین علی پور مدیر این اداره کل از تزریق مازاد برق تولید شده از انرژی های تجدید پذیر به شبکه برق سراسری توسط شهرداری تهران خبر داد.

علی پور در ادامه با بیان اینکه سوخت های فسیلی که از سال ها پیش پایه و اساس موازنه‌ انرژی را در اقتصاد جهان تشکیل می‌داد، در آینده ای نه چندان دور به اتمام خواهد رسید، گفت: مصرف فزاینده آن ها باعث تولید گازهای گلخانه ای، بروز آلودگی هوا و سایر آلودگی های محیطی، پدید آمدن تغییرات اقلیم و گرمایش جهانی و دیگر پیامدهای منفی وابسته به آن شده است.

وی در ادامه خاطر نشان ساخت: کشور ایران حدود یک درصد جمعیت جهان را تشکیل می‌دهد ولی بیش از دو درصد گازهای گلخانه‌ای دنیا را تولید می‌کند، از سوی دیگر متوسط مصرف سرانه انرژی در ایران ۴ الی ۵ برابر متوسط مصرف سرانه دنیا و برای مثال ۱۷ برابر مصرف سرانه کشور ژاپن است.

علی پور با اذعان اینکه ایران بزرگترین کشور یارانه دهنده در جهان برای مصرف سوخت های فسیلی است، گفت: وضعیت کشور ایران چه از لحاظ تولید و مصرف انرژی، چه از لحاظ وابستگی به سوخت های فسیلی و چه از لحاظ آلودگی محیط زیست، وضعیت مطلوبی ندارد.

وی در ادامه افزود: در این زمینه  نیازمند تصمیم‌گیری هایی تعیین‌کننده و اقداماتی قاطع در کوتاه مدت در مقیاس های محلی و منطقه ای هستیم تا از تأثیرات و پیامدهای بیشتر بحران های محیط زیستی ناشی از مصرف سوخت های فسیلی جلوگیری کرده و با تغییر رویه به سوی دستیابی به توسعه پایدار گام برداریم.

علی پور با تاکید بر اینکه  یکی از بهترین و مؤثرترین راه حل ها جایگزینی سوخت‌های فسیلی با انرژی های نو و تجدیدپذیر است، گفت: از جمله سیاستهای شهرداری تهران توسعه انرژی های نو در سطح شهر است و این مجموعه در جهت الگوسازی و فرهنگ سازی توسعه انرژی های نو اقدامات متعددی را در دست اقدام دارد که در صورت حمایت های مالی و معنوی اقدامات مؤثرتری در مقیاس بزرگتر جهت توسعه استفاده از انرژی های نو صورت خواهد گرفت.

وی  ادامه داد: تقریباً هر ساله با آغاز فصل گرما و افزایش دمای هوا مصرف برق نیز در کشور افزایش یافته و ظرفیت عملی تولید برق در کشور جوابگوی نیاز مصرفی در روزهای پیک مصرف تابستان نیست و منجر به قطعی برق می‌شود.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: طبق اسناد فرادستی  مصوبه هیأت وزیران "تأمین حداقل بیست درصد برق مصرفی از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر" مصوبه "الزام شهرداری تهران به توسعه انرژی‌های نو و تجدیدپذیر در شهر تهران" و مصوبه "الزام شهرداری تهران به اجرای برنامه اصلاح الگوی مصرف"، مجموعه شهرداری تهران را برآن می دارد تا به عنوان یک نهاد تأثیرگذار اقدامات عملی و اجرایی در زمینه توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر و بهینه سازی مصرف انرژی را در راستای تحقق این اسناد به انجام رساند.

علی پور خاطر نشان کرد: بر این اساس شهرداری تهران  نیز تدریجا و با برنامه ریزی مناسب باید در مسیر توسعه کاربرد انرژی های تجدیدپذیر گام بر دارد که ضمن تأمین مصرف مورد نیاز مجموعه خود، تزریق مازاد تولید برق خود را به شبکه سراسری داشته باشد که می تواند به عنوان یک الگو برای سایر شهرهای کشور مطرح شود.

وی در پایان خاطر نشان ساخت: این پروژه قطعاً یک قطعه از پازل بهبود کیفیت محیط زیست شهر تهران و گامی مؤثر و محکم در جهت دستیابی به "شهری برای همه" خواهد بود.

خواندن خبر در سایت منبع

ظرفیت نصب شده انرژی‌های نو کشور به ۶۶۰ مگاوات رسید

مهرخبرگزاری مهر
ظرفیت نصب شده انرژی‌های نو کشور به ۶۶۰ مگاوات رسید
از تیرماه سال ۸۸ تا انتهای آبان‌ماه سال جاری حدود دو میلیارد و ۶۱۳ میلیون کیلووات ساعت برق از محل انرژی‌های نو تولید شده که این میزان باعث صرفه‌جویی ۵۷۵ میلیون لیتری مصرف آب در کشور شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو،  از تیرماه سال ۱۳۸۸ تا پایان شهریورماه سال ۹۷، ۲ میلیارد و ۶۱۳ میلیون کیلووات ساعت از منابع تجدیدپذیر انرژی تولید شده که این میزان تولید برق از محل انرژی‌های تجدیدپذیر توانسته از انتشار حدود یک میلیون و ۸۰۳ هزار تن گاز گلخانه‌ای بکاهد.

همچنین این میزان تولید انرژی‌های نو باعث شده ۷۴۲ میلیون مترمکعب از مصرف سوخت‌های فسیلی در کشور که جزو عوامل اصلی آلایندگی هوا در کشور است، کاسته شود. گفتنی است، این میزان تولید انرژی‌های نو باعث صرفه‌جویی ۵۷۵ میلیون لیتری مصرف آب در سال‌های اخیر شده است که سهم آبان‌ماه به تنهایی حدود ۱۹ میلیون لیتر بوده است.

هم‌اکنون ۴۲۱ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر درون کشور در حال احداث است و ظرفیت نصب شده انرژی‌های نو کشور به ۶۶۰ مگاوات رسیده است. براین اساس تاکنون ۹۵ نیروگاه تجدیدپذیر مگاواتی در کشور نصب شده و ۳۹ مگاوات نیروگاه مگاواتی دیگر نیز در حال احداث است.

همچنین انرژی‌های تجدیدپذیر موجب اشتغال ۴۲ هزار و ۷۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در کشور شده و حجم سرمایه‌گذاری غیردولتی در این بخش به بیش از ۹۸ هزار میلیارد ریال رسیده است.

بررسی اعداد و ارقام موجود در این بخش حکایت از آن دارد که ۴۵ درصد نیروگاه‌های تجدیدپذیر کشور از نوع بادی، ۴۱ درصد از نوع خورشیدی، ۱۳ درصد از نوع برقآبی کوچک، دو درصد از نوع بازیافت حرارت و دو درصد نیز از نوع زیست توده است.

خواندن خبر در سایت منبع

عزم شهرداری تهران برای تامین ۲۰ درصد از برق مصرفی از محل توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
عزم شهرداری تهران برای تامین ۲۰ درصد از برق مصرفی از محل توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر
خبرگزاری میزان- مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: طبق اسناد فرادستی و مصوبه هیأت وزیران، تأمین حداقل بیست درصد برق مصرفی از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر در دستور کار شهرداری تهران قرار دارد.
عزم شهرداری تهران برای تامین ۲۰ درصد از برق مصرفی از محل توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر - 0

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، صدرالدین علی پور مدیر این اداره کل از تولید مازاد برق تولید شده از انرژی‌های تجدید پذیر به شبکه برق سراسری توسط شهرداری تهران خبر داد.

علی پور در ادامه با بیان اینکه سوخت‌های فسیلی که از سال‌ها پیش پایه و اساس موازنه انرژی را در اقتصاد جهان تشکیل می‌داد، در آینده‌ای نه چندان دور به اتمام خواهد رسید، گفت: مصرف فزاینده آن‌ها باعث تولید گاز‌های گلخانه ای، بروز آلودگی هوا و سایر آلودگی‌های محیطی، پدید آمدن تغییرات اقلیم و گرمایش جهانی و دیگر پیامد‌های منفی وابسته به آن شده است.

وی در ادامه خاطر نشان ساخت: کشور ایران حدود یک درصد جمعیت جهان را تشکیل می‌دهد ولی بیش از دو درصد گاز‌های گلخانه‌ای دنیا را تولید می‌کند، از سوی دیگر متوسط مصرف سرانه انرژی در ایران ۴ الی ۵ برابر متوسط مصرف سرانه دنیا و برای مثال ۱۷ برابر مصرف سرانه کشور ژاپن است.

علی پور با اذعان اینکه ایران بزرگترین کشور یارانه دهنده در جهان برای مصرف سوخت‌های فسیلی است، گفت: وضعیت کشور ایران چه از لحاظ تولید و مصرف انرژی، چه از لحاظ وابستگی به سوخت‌های فسیلی و چه از لحاظ آلودگی محیط زیست، وضعیت مطلوبی ندارد.

وی در ادامه افزود: در این زمینه نیازمند تصمیم‌گیری‌هایی تعیین‌کننده و اقداماتی قاطع در کوتاه مدت در مقیاس‌های محلی و منطقه‌ای هستیم تا از تأثیرات و پیامد‌های بیشتر بحران‌های محیط زیستی ناشی از مصرف سوخت‌های فسیلی جلوگیری کرده و با تغییر رویه به سوی دستیابی به توسعه پایدار گام برداریم.

علی پور با تاکید بر اینکه یکی از بهترین و مؤثرترین راه حل‌ها جایگزینی سوخت‌های فسیلی با انرژی‌های نو و تجدیدپذیر است، گفت: از جمله سیاست‌های شهرداری تهران توسعه انرژی‌های نو در سطح شهر است و این مجموعه در جهت الگوسازی و فرهنگ سازی توسعه انرژی‌های نو اقدامات متعددی را در دست اقدام دارد که در صورت حمایت‌های مالی و معنوی اقدامات مؤثرتری در مقیاس بزرگتر جهت توسعه استفاده از انرژی‌های نو صورت خواهد گرفت.

وی ادامه داد: تقریباً هر ساله با آغاز فصل گرما و افزایش دمای هوا مصرف برق نیز در کشور افزایش یافته و ظرفیت عملی تولید برق در کشور جوابگوی نیاز مصرفی در روز‌های پیک مصرف تابستان نیست و منجر به قطعی برق می‌شود.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: طبق اسناد فرادستی مصوبه هیأت وزیران "تأمین حداقل بیست درصد برق مصرفی از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر" مصوبه "الزام شهرداری تهران به توسعه انرژی‌های نو و تجدیدپذیر در شهر تهران" و مصوبه "الزام شهرداری تهران به اجرای برنامه اصلاح الگوی مصرف"، مجموعه شهرداری تهران را برآن می‌دارد تا به عنوان یک نهاد تأثیرگذار اقدامات عملی و اجرایی در زمینه توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر و بهینه سازی مصرف انرژی را در راستای تحقق این اسناد به انجام رساند.

علی پور خاطر نشان کرد: بر این اساس شهرداری تهران نیز تدریجا و با برنامه ریزی مناسب باید در مسیر توسعه کاربرد انرژی‌های تجدیدپذیر گام بر دارد که ضمن تأمین مصرف مورد نیاز مجموعه خود، تزریق مازاد تولید برق خود را به شبکه سراسری داشته باشد که می‌تواند به عنوان یک الگو برای سایر شهر‌های کشور مطرح شود.

وی در پایان خاطر نشان ساخت: این پروژه قطعاً یک قطعه از پازل بهبود کیفیت محیط زیست شهر تهران و گامی مؤثر و محکم در جهت دستیابی به "شهری برای همه" خواهد بود.

خواندن خبر در سایت منبع

توسعه پایدار با گسترش منابع تولید انرژی پاک رابطه مستقیم دارد

مهرخبرگزاری مهر
توسعه پایدار با گسترش منابع تولید انرژی پاک رابطه مستقیم دارد
اراک- رئیس دانشگاه صنعتی اراک گفت: توسعه پایدار با گسترش منابع تولید انرژی پاک رابطه مستقیم دارد و اساس توسعه پایدار وجود تعامل مطلوب بین انسان و طبیعت است.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن نجفی پیش از ظهر روز پنجشنبه در همایش اصول طراحی نیروگاه های فتو ولتائیک و رونمایی از اولین درخت خورشیدی چند منظوره ترکیبی کشور در اراک اظهار داشت: نقطه کلیدی توسعه پایدار، تعامل پایدار بین انسان اجتماعی و زیربخش‌های زندگی اجتماعی با موضوع طبیعت است و به همین لحاظ اهمیت این بخش بسیار است.

رئیس دانشگاه صنعتی اراک افزود: اگر بخواهیم منبع تولید انرژی را از این زاویه به سمت توسعه پایدار هدایت کنیم، باید شیوه های تولید انرژی را با شیوه های طبیعی، به طبیعت نزدیک کنیم.

نجفی ادامه داد: یعنی اگر فرض کنیم انرژی هسته ای تولید می کنیم باید به سمت جوش حرکت کنیم، نه اینکه به سمت شکاف هسته ای هدایت شویم.

وی بیان داشت: بنابراین باید انرژی خورشیدی را به عنوان یک منبع بزرگ که در واقع موجب زایش حیات و تداوم حیات و حرکت به شمار می رود، منبع انرژی قرار بدهیم، چرا که تولید دیگر انرژی ها عامل آلایندگی فضای زیستی انسان ها و محیط زیست است و شرایط طبیعت را بر هم می زند. دستیابی به انرژی پاک از جمله اهداف جامعه و بشریت امروز است که در این زمینه تلاش بسیاری انجام می دهند و باید در دستور کار ما نیز قرار گیرد.

رئیس دانشگاه صنعتی اراک چهار منبع بهره مندی از انرژی شامل مصارف خانگی، حمل و نقل، واحدهای صنعتی و خود انرژی را از عوامل آلایندگی زیست محیطی عنوان کرد و افزود: در بین این چهار منبع مساله تولید انرژی نسبت به بقیه منابع در آلایندگی محیط زیست سهم بیشتری دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

تشدید بحران بیکاری در ایتالیا

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
بر اساس گزارش مرکز امار ایتالیا، رشد اقتصادی این کشور در سال جاری میلادی از یک و سه دهم درصد پیش بینی شده به ۳ دهم درصد کاهش خواهد یافت. وینچنتسو بوچا، رئیس کنقدراسیون صنایع ایتالیا در جمع صاحبان صنایع و شرکت‌های بزرگ ایتالیایی گفت: «ما نیاز به تدابیر فوری دولت برای رشد اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری داریم. رشد اقتصادی تقریبا به صفر رسیده است و این مسئله وضع بدهی‌های عمومی دولت را وخیم‌تر خواهد کرد» در همین حال ایتالیا با بدهی دولتی بیش از دو هزار و سیصد و چهل میلیارد یورو، بعد از یونان بدهکارترین کشور عضو منطقه یورو به شمار می‌رود. که این امر پیامدهای منفی قابل توجهی بر روی اقتصاد ایتالیا داشته است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین9 ساعت قبل
کارمند اداری خانممجرد و جوان بین ۲۰ تا ۳۴ سالهبسیار خوشرو و خوش اخلاق با ظاهر مناسببا روابط عمومی و فن بیان بسیار قویآشنا به کامپیوتر و بدون حاشیهجهت کار در موسسه و امور ثبت نام هابا حقوق و مزایای عالیدر محیطی آرام, امن، فرهنگی, هنری و در فضایی کاملا شاد و موسیقاییشعبه ۱: میدان ونک _ نبش گاندی شمالی _ پلاک ۲شعبه ۲: انتهای پاسداران _ ابتدای اقدسیهمتقاضیان واجد شرایط که دقیقا از شرایط فوق برخوردار می‌باشند حتما به همراه کارت ملی و اصل شناسنامه از ساعت ۱۴ الی ۲۰ به آدرس زیر مراجعه نمایند و یا با شماره تلفن‌های زیر تماس حاصل نمایند. بدیهی است افراد مورد نظر در صورت تفاهم و توافق فورا و بلافاصله استخدام خواهند شد. تلفن: ۰۲۱۸۸۸۷۰۸۶۶تلفن: ۰۲۱۸۸۸۷۰۸۶۷آدرس: میدان ونک _ نبش گاندی شمالی_ پلاک ۲ طبقه سوم موسسه فرهنگی و هنری نی نوا

آخرین وضعیت بازارهای مالی

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ شاخص بورس تهران هفته گذشته با رشد ۴۱۵۰ واحدی بر روی رقم ۲۱۵۱۶۸ واحد ایستاد و به کار خود پایان داد و سکه تمام بهار آزادی با افت قیمت ۳۰۰ هزار تومانی مواجه شد و بازار ارز نیز افت قیمت را تجربه کرد؛ همچنین بانک مرکزی برای صادرکنندگان تسهیلات جدیدی صادر کرد.
تسنیمتسنیم7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی سازمان ملل در جدیدترین گزارش خود موسوم به چشم انداز غذایی جهان از خودکفایی ۹۶ درصدی ایران در تولید گوشت خبر داد. این نهاد بین المللی پیش بینی کرده است تولید انواع گوشت در ایران طی سال جاری به ۳ میلیون و ۸۲ هزار تن برسد. تولید انواع گوشت در ایران طی سال قبل ۳ میلیون و ۵۸ هزار تن اعلام شده بود که بر اساس پیش بینی فائو در سال جاری تولید گوشت ایران به میزان ۲۴ هزار تن افزایش می‌یابد. بر اساس این گزارش تولید گوشت گوساله از ۴۹۰ هزار تن در سال قبل به ۴۹۴ هزار تن در سال جاری افزایش خواهد یافت اما تولید گوشت گوسفند از ۳۵۵ هزار تن در سال قبل به ۳۵۳ هزار تن در سال جاری کاهش پیدا می‌کند. بر اساس پیش بینی فائو تولید گوشت مرغ در ایران طی امسال یک درصد افزایش پیدا می‌کند و از ۲ میلیون و ۱۹۶ هزار تن در سال قبل به ۲ میلیون و ۲۱۸ هزار تن در سال جاری افزایش می‌یابد.
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، جواد جاویدنیا در برنامه گزارش هفتگی شبکه اول سیما که با موضوع علل بی ضابطه بودن قیمت گذاری‌ها در نرم افزار‌های درج آگهی و نقش این نرم افزار‌ها در جهش قیمت‌های بازار مسکن و خودرو پخش شد، افزود: فضای مجازی تاثیری تعیین کننده در مباحث اقتصادی ندارد، اما اگر مرجعی برای تعیین قیمت داشته باشیم فعالیت آن‌ها از طریق نرم افزار قابل کنترل است. وی گفت: اگر چنین مرجعی وجود داشته باشد به فلان نرم افزار می‌توانیم اعلام کنیم که مکلفند از قیمت‌های کارشناسی فلان مرجع استفاده کنند و آن زمان دیگر نرم افزار خارج از این مسیر حرکت نخواهد کرد و به راحتی کنترل قیمت نیز از این طریق اعمال می‌شود. جاویدنیا افزود: نبود قیمت گذاری و سوء استفاده برخی نرم افزار‌های خارجی از نبود کنترل، بستر‌هایی است که موجب اشکال در مسایل اقتصادی می‌شود و اگر این بستر‌ها از بین نرود چه این نرم افزار‌ها باشند و چه نباشند می‌توانند به افزایش قیمت‌ها دامن بزنند و وقتی نرم افزار‌ها وجود داشته باشند در کنار این شرایط ترکیب می‌شوند و تسهیلات بیشتری فراهم می‌شود که به این قیمت‌ها دامن زده شود. وی با اشاره به اینکه برخورد با افراد و گروه‌هایی که غیرواقعی فعالیت داشتند و قیمت‌ها را بالا بردند در دستورکار دادستانی کل است، گفت: پرونده‌هایی در این خصوص تشکیل شده است. معاون دادستان کل کشور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا این افراد به جایی وصل بودند و ماموریتی برای به هم ریختن بازار داشتند؟ افزود: عده‌ای سازمان دهی شده این کار را انجام می‌دادند و این برای ما محرز شد، اما اینکه انگیزه آن‌ها صرفا مالی و یا انگیزه‌های جنگ اقتصادی بوده است در جریان رسیدگی به پرونده‌ها مشخص می‌شود. جاویدنیا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ممنوع بودن درج قیمت در این سایت‌ها تا چه زمانی ادامه دارد؟ گفت: باید مرجع مشخصی برای تعیین قیمت درنظر گرفته شود و در غیر این صورت با مشکل مواجه خواهیم بود و باید هرچه سریع‌تر این مرجع تشکیل شود چراکه این سایت‌ها مراجع شناخته شده‌ای برای تعیین قیمت‌ها هستند و اگر این امر به سرعت انجام نشود قیمت گذاری‌ها زیرزمینی می‌شود و به گروه‌های متفرقه‌ای می‌رود که آنجا ضررش برای جامعه بیشتر است. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه هم اکنون چه کسی متولی فضای مجازی است؟ افزود: درخصوص سیاست گذاری کلان این مسئولیت برعهده مرکز ملی فضای مجازی و در سطح زیرساخت و خدمات پایه‌ای به عهده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و در سطح امنیت و مسایلی از این دست به عهده نیروی انتظامی و بقیه ضابطان و در سطح رسیدگی به تخلفات به عهده دستگاه قضایی است. جاویدنیا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا این دستگاه‌ها باهم هماهنگ هستند؟ گفت: سعی می‌شود هماهنگی وجود داشته باشد و هر کسی کار خود را به درستی انجام دهد، اما قطعا نواقصی وجود دارد و باتوجه به گستردگی فضای مجازی نمی‌توانیم بگوییم صددرصد همه چیز در جای خودش است. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه هم اکنون فضای مجازی در چه وضعی است؟ افزود: برخی افراد در این فضا بزه دیده می‌شوند که باید به درخواست‌ها و شکایاتشان رسیدگی شود، اما در این زمینه و در بحث تامین امنیت و پیشگیری از وقوع جرم همه وظایف از حیث مسایل اجرایی به عهده دستگاه قضایی نیست و باید هماهنگی‌ها صورت گیرد و زیرساخت‌ها انجام شود. معاون دادستان کل کشور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بیشترین پرونده‌های مربوط به فضای مجازی مربوط به چه جرایمی است؟ گفت: از نظر آماری بیشترین پرونده‌ها مربوط به کلاهبرداری رایانه‌ای و در سطح بعد مربوط به مسایل غیراخلاقی است و ما در بحث جرایم فضای مجازی با افزایش پرونده‌های ورودی به دستگاه قضایی مواجهیم.

اخبار بیشتر