1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

فضای مجلس پیش از استیضاح ظریف

جلالی: استیضاح به صحن بیاید، مجلس با آرای بالاتر به ظریف اعتماد می‌کند/ مسئولان باید تلاش کنند کمتر حرف بزنند

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
جلالی: استیضاح به صحن بیاید، مجلس با آرای بالاتر به ظریف اعتماد می‌کند/ مسئولان باید تلاش کنند کمتر حرف بزنند

کاظم جلالی در حاشیه جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه‌) مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران درباره استیضاح وزیر امور خارجه، گفت‌: فارغ از این که آن چه که گفته شده صحیح یا غلط است به نظر می‌رسد در شرایط فعلی سیاست خارجی ما در خط مقدم مبارزه با تحریم‌ها قرار دارد و طبعا تمام برنامه‌ریزی‌هایی که طراحی می‌شود خصوصا در حوزه اقتصادی یک پای آن وزارت امور خارجه است. بنابراین در شرایط کنونی استیضاح وزیر امور خارجه به مصلحت نیست و خصوصا پرداختن به آن چه که مطرح شده در این شرایط مقرون به صحت نیست.

وی اضافه کرد: ما نیاز به وحدت و همدلی داریم. همه مسئولان باید تمام توان خود را بگذارند که از شرایط تحریمی که دشمنان به ناحق بر ما تحمیل کرده‌اند عبور کنیم. در این شرایط باید وزارت امور خارجه را تقویت کنیم تا به خوبی وظایف خود را انجام دهد. در حال‌ حاضر وزارت امور خارجه درگیر حل و فصل مسائل مختلف است. بنابراین موضوع استیضاح را به مصلحت نمی‌دانم.

رییس فراکسیون مجلس شورای اسلامی ادامه‌ داد: من با فراکسیون‌های دیگر هم صحبت کرده‌ام. آنها هم به استیضاح اقبالی نشان ندادند. البته این موضوع امروز در کمیسیون امنیت ملی مطرح خواهد شد و ما امیدواریم همکارانی که برای استیضاح احساس‌ وظیفه کرده‌اند با پاسخ آقای ظریف قانع شوند و بحث به صحن مجلس شورای اسلامی کشیده نشود. البته اگر این اتفاق هم رخ دهد مجلس شورای اسلامی با آرای بالاتر از گذشته به آقای ظریف اعتماد می‌کند ولی این میزان وقت گیری مجلس به مصلحت نیست.

وی یادآور شد: مسئولان جمهوری اسلامی ایران باید تلاش کنند تا در شرایط فعلی اولا کمتر حرف بزنند دوما حرف‌های لازم و ضروری را مطرح کنند و سوما حرف‌هایشان مستند باشد. ما نیاز به ثبات، آرامش و هم فکری و هم افزایی داریم و حرف‌هایی که ذهن‌ها را به سمت اختلافی می‌برد نباید مطرح شود.

خواندن خبر در سایت منبع

استیضاح ظریف به مصلحت نیست

مهرخبرگزاری مهر
استیضاح ظریف به مصلحت نیست

به گزارش خبرنگار مهر، کاظم جلالی در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران درباره استیضاح وزیر امور خارجه، گفت: فارغ از آنکه اظهارات ظریف درباره پولشویی صحیح است یا غلط، در شرایط فعلی سیاست خارجی ما در خط مقدم مبارزه با تحریم‌ها است و همه برنامه‌هایی که خصوصاً در حوزه اقتصاد طراحی می‌شود، یک پایه اصلی آن وزارت خارجه است.

وی با بیان اینکه بر این اساس استیضاح وزیر امور خارجه به مصلحت کشور نیست، ادامه داد: در شرایط فعلی بیشتر از همیشه نیاز به همدلی و وحدت داریم و همه مسئولان باید توان خود را برای عبور از شرایط تحریم بگذارند بنابراین همه باید وزارت خارجه را تقویت کنیم تا وظایفش را به خوبی انجام دهد.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی افزود: بنده با فراکسیون‌های دیگر مجلس هم درباره استیضاح ظریف صحبت کرده‌ام که آنان هم اقبال زیادی به این استیضاح نشان ندادند و امیدوارم کسانی که متقاضی استیضاح وزیر امور خارجه هستند، از پاسخ‌های وی قانع شوند و بحث به صحن علنی کشیده نشود اما اگر استیضاح وی به صحن علنی کشیده شود، معتقدم که ظریف رأی اعتماد بالایی از نمایندگان می‌گیرد.

جلالی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه تا چه حد ضرورت دارد که وزیر امور خارجه مستندات و مدارک خود درباره پولشویی در کشور را ارائه دهد؟ گفت: بنده معتقدم در شرایط فعلی، مسئولان جمهوری اسلامی باید کمتر حرف بزنند و حرف‌های لازم و ضروری را مطرح کنند.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مسئولان کشور باید حرف‌های مستند بزنند، خاطرنشان کرد: کشور نیاز به ثبات و هم‌افزایی دارد و در این شرایط مسئولان نباید حرف‌هایی بزنند که ذهن‌ها را به سمت موارد اختلافی ببرد.

خواندن خبر در سایت منبع

گرامی مقدم: گواه سخنان ظریف نظام بانکی است

ایرناخبرگزاری ایرنا
گرامی مقدم: گواه سخنان ظریف نظام بانکی است

«اسماعیل گرامی مقدم» روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا درخصوص طرح شماری از نمایندگان مجلس برای استیضاح ظریف، اظهارداشت: این که عده ای از نمایندگان مجلس این طرح را امضا کرده اند، حق قانونی آنها است اما می بایست شرایط کشور را لحاظ می کردند.

وی ادامه داد: فراموش نکنیم ظریف با هنرمندی و تجربه ای که داشت، توانست برجام را به سرانجام برساند. توافقی که باعث شد دشمنان از آن ناراضی باشند. این موضوع در عرصه بین المللی به نفع ما شد اگر امروز میان اروپا و آمریکا اختلافی به وجود آمده است به دلیل کار بسیار خوب و هنرمندانه تیم دیپلماسی ایران است.

وی افزود: حتی متحدان آمریکا هم مخالف تحریم ایران و به صفر رساندن خرید نفت ایران هستند و برابر آن مقاومت می کنند تا این که برخی کشورها از لیست تحریم ها معاف شدند تا بتوانند از ایران نفت بخرند. این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: این مساله یک شبه به وجود نیامده است بلکه پافشاری و تسلط تیم دیپلماسی ایران دلیل آن بود.

گرامی مقدم با تمجید از تلاش های صورت گرفته در دوره نخست ریاست جمهوری دکتر روحانی، گفت: وزیر امور خارجه تمام تلاش خود را کرده است و سزاوار این نوع برخورد نمایندگان نیست.

وی همچنین گفت: موضع روشن ظریف، مخالفت با پولشویی و پیوستن ایران به لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) و FATF است، این به سود نظام مالی و بانکی است. سخنگوی حزب اعتماد ملی ادامه داد: مشکل این کار چیست که آقایان برافروخته شده و علیه ظریف استیضاح مطرح کردند.

گرامی مقدم، بزرگ ترین سند حقانیت ظریف را قوانین و نظام بانکی دانست و اظهارداشت: در نظام بانکی که محدودیتی برای انتقال پول وجود ندارد، فساد رشد می کند و پول های کثیف جابجا می شود و پولشویی رواج پیدا می کند.

وی افزود: چه اشکالی دارد که به قوانین و معاهدات بین المللی در زمینه نظام بانکی بپیوندیم؟ وقتی ما به این لوایح ملحق نشده و قوانین بانکداری را رعایت نمی کنیم عملا پول های که از قاچاق مواد مخدر، کالا، پورسانت های قراردادها، دلالی های غیرقانونی انجام می شود موجب رشد فساد می شود.

این فعال سیاسی اصلاح طلب همچنین اظهار داشت: کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه چون هند و مالزی، به دلیل رعایت همین قوانین بین المللی رشد کردند. در مالزی یا ترکیه نمی توان بدون روشن شدن منبع پول به راحتی 10 هزار دلار جابجا کنید.

گرامی مقدم خاطرنشان کرد: وقتی پولی به دست می آید که پشتوانه تولید ندارد می گویند پول کثیف است چرا می گویند پول کثیف، چون در توزیع درآمدها اختلال به وجود می آورد و با برهم ریختن نظام توزیع درآمد فساد بوجود می آید.

**از رای به روحانی پشیمان نیستیم

سخنگوی حزب اعتماد ملی با بیان این که از رای به روحانی پشیمان نیستیم، گفت: ما بیش از منافع جناحی به منافع ملی توجه داشتیم و حسن روحانی را انتخاب کردیم . روحانی در بسیاری از حوزه ها موفقیت های بسیار بزرگی داشت. رفع تهدیدها و خارج کردن ایران از انزوا را از برنامه های موفق و سیاست های درست دولت می دانیم.

وی ادامه داد: مقصر همه مشکلات پیش آمده دولت روحانی نیست، چون عوامل داخلی و خارجی باعث شده است که همه چیز دست روحانی نباشد. آنهایی که سنگ اندازی کردند و چوب لای چرخ دولت گذاشتند مقصر وضعیت فعلی هستند.

سخنگوی حزب اعتماد ملی خاطرنشان کرد: مردم در انتخابات نشان دادند طبعشان متمایل به اصلاح طلبی است و تنگناها و محدودیت های اصلاح طلبان را می شناسند و قطعا در انتخابات آینده شرکت می کنند چون با شرکت نکردن در انتخابات، کشور را به جریان تندی که ما را به سمت تهدیدها می برد، می دهند.

**باید بر توانمندی داخلی و منابع اقتصادی خود متکی باشیم

گرامی مقدم همچنین در خصوص شرایط تحریم ها و برنامه های بلند مدت وکوتاه مدت اقتصاد ایران گفت: اقتصاد تابعی از متغیرهای سیاسی و اجتماعی است اما مهم ترین متغیر مسائل بین المللی است پس از خروج آمریکا از برجام چند راه پیش روی ما بود، راه اول این بود که از برجام خارج می شدیم که موجب آسیب سنگین به اقتصاد کشور می شد و ممکن بود در دنیا منزوی شویم.

وی ادامه داد: راه دوم این بود که از برجام خارج نشویم و سعی کنیم با اروپایی ها کار کنیم. راه سوم نیز مذاکره بود که طبق سیاست ها این موضوع ممنوع شده است. ولی نظر شخصی من این است اگر آمریکایی ها می پذیرفتند که تمامی تحریم ها برداشته شود و به برجام برگردند در این شرایط می شد مذاکره کرد. در هرصورت ما راه دوم را برگزیدیم.

سخنگوی حزب اعتماد ملی خاطرنشان کرد: در چهارچوب سیاست دوم می بایست از این توافق خارج نشویم تا از شکاف میان اروپا و آمریکا راهی برای ورود درآمدها به کشور پیدا کنیم که این کار بسیار دشواری است در این شرایط نمی توانیم برای اقتصاد کشور چشم انداز نویدبخشی داشته باشیم.

گرامی مقدم تاکید کرد: در شرایط کنونی با بهره گیری از ظرفیت های اقتصادی و کثرت منابع مالی باید بتوانیم تا دوسال آینده یعنی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مقاومت کنیم که قطعا در این مسیر دچار اعوجاج هایی در حوزه پولی ومالی خواهیم بود مانند افزایش شدید نرخ ارز در ماه های گذشته.

وی همچنین اظهار داشت: اگر بتوانیم راه هایی چون درآمد نفت یا حتی نفت در برابر کالا ادامه پیدا کند شاهد هیجانات و تشکیل حباب در بازار ارز نخواهیم بود.

**روزی یک دروغ شلیک کردند

این فعال سیاسی همچنین در پاسخ به سوالی درمورد اظهارات یکی از سیاسیون درخصوص انتصابات در شهرداری تهران در دوران محمد علی افشانی گفت: یکی از سیاسیون در یادداشتی مدعی شده بود در انتصابات شهرداری بیشتر از «لرها» استفاده شده در حالی که در گزارش افشانی آمده است که از 27 انتصاب فقط 6 نفر از استان لرستان و قوم لر بوده و تعمیم دادن آن به همه انتصابات غیراخلاقی و غیرمنصفانه است.

وی ادامه داد: زمانی که افشانی شهردار شد برخی جریان ها حتی در درون اصلاح طلبان به هر دلیلی تحمل این موضوع را نداشتند در مدت 6-5 ماه تصدی شهرداری تهران توسط افشانی روزی یک دروغ علیه او شلیک شد.

سخنگوی حزب اعتماد ملی در خصوص قانون منع به کارگیری بازنشستگان، گفت: شهردار تهران هم تراز با وزرا است به دلیل فضا سازی هایی که صورت گرفت این لایحه به گونه ای تفسیر شد که این قانون، قانون منع به کارگیری افشانی است. این بداخلاقی ها و برخوردها قطعا به ضرر منافع ملی است.

وی با بیان این که بیشتر حقوقدانان بزرگ کشور معتقدند این قانون شامل شهردار تهران نمی شود، تاکید کرد: این قانون ارتباطی با شهردار تهران که مستخدم دولت نیست، ندارد.

گرامی مقدم افزود: در انتخاب حناچی برای شهرداری تهران، حزب اعتماد ملی با پافشاری و اعتماد سازی بدون توجه به وابستگی حزبی به حناچی رای داد و تا مرحله نهایی از وی حمایت کرد تا با 11 رای به عنوان شهردار تهران انتخاب شود.

**دیدار حضرتی با نمایندگان کارگران نیشکر هفت تپه

گرامی مقدم در خصوص سفر قائم مقام حزب اعتماد ملی به خوزستان، گفت: جمعی از نمایندگان کارگران معترض نیشکر هفت تپه با الیاس حضرتی به عنوان نماینده مجلس دیدار کردند و وی از مشکلات آنها مطلع شد و قول پیگیری مطالبات آنها را داد.

**درصورت رد صلاحیت دبیرکل اعتماد ملی، حضرتی وظایفش را انجام می دهد

وی در پاسخ به این پرسش که در صورت رد صلاحیت دبیرکل جدید(مهدی کروبی) منتخب شورای مرکزی حزب اعتماد ملی چه فردی جایگزین وی می شود، گفت: کنگره این حزب با حضور نمایندگانی از خانه احزاب، مجلس، امیری اصفهانی معاون دادستان و نمایندگان وزارت کشور در کمیسیون ماده 10 احزاب به شکل منظم برگزار شد.

سخنگوی حزب اعتماد ملی ادامه داد: تمامی مدارک برای وزارت کشور ارسال شده است و این وزارتخانه روند بررسی صلاحیت ها را پیگیری می کند. مهم این است که شورای مرکزی دبیرکل خود را انتخاب کرده و دبیرکل نیز قائم مقام خود را برگزیده است و وی نیز وظایف دبیرکلی را انجام می دهد به همین جهت خللی در این حزب به وجود نیامده است و در این باره مسیر قانونی طی می شود.

وی درباره شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان هم گفت: هدف ما این است که شورا به صورت جبهه ای عمل کند و از تصمیماتی که منجر به باند بازی و گروه بازی می شود، اجتناب شود. تلاش می کنیم شورای شهر تهران که بر آمده است از تصمیم شورای عالی سیاست گذاری است به صورت جبهه ای عمل کند. به همین دلیل اعضایی که از شورای مرکزی اعتماد ملی در شورای شهر حضور دارند تمام همتشان این است در تصمیم‌گیری‌ها با محوریت جبهه باشد.

**باید با داروغه ها برخورد شود

گرامی مقدم در پاسخ به پرسشی درباره اعدام سلطان سکه، گفت: به عنوان یک فعال سیاسی و فردی آرمانگرا معتقد به برخورد دستگاه قضایی با داروغه ها هستم نه دزدان. اعدام داروغه ها می تواند جلوی فساد را بگیرد.

وی افزود: تجربه نشان می دهد اعدام امثال فاضل خداداد یا امیرخسروی و... نتوانسته است جلوی فساد را بگیرد. دزدها یک طرف عرضه و داروغه ها سوی دیگر تقاضا در بازار هستند. اگر تقاضایی از سوی آنها برای فساد نباشد دزدها فرصت تاراج پیدا نمی کنند. حداقل برخوردها به شکل مساوی باشد.

**انتخاب روسای 9 کمیته حزب اعتماد ملی

گرامی مقدم به برگزاری جلسه روز جمعه حزب اعتماد ملی اشاره کرد و اظهار داشت: در این جلسه گزارش عملکرد دفتر سیاسی و کمیته مناطق این حزب قرائت شد و سپس درباره سفر الیاس حضرتی، قائم مقام دبیرکل حزب به استان های یزد و خوزستان گزارشی ارائه شد.

وی افزود: در ادامه، افشانی گزارشی از عملکرد خود در دوران تصدی در شهرداری تهران ارائه کرد و سپس اعضای شورای شهر تهران درمورد روند انتخاب حناچی و تلاش های دولت و وزارت کشور نظرات خود را مطرح کردند.

سخنگوی حزب اعتماد ملی به انتخاب روسای 9 کمیته حزب در جلسه شورای مرکزی اشاره و خاطرنشان کرد: براساس آرا ، محمد جواد حق شناس رییس کمیته انتخابات، محمدعلی افشانی رییس کمیته بین الملل، محمد صادق جوادی حصار رییس کمیته تشکیلات، ابراهیم امینی رییس کمیته انضباطی، اسماعیل گرامی مقدم رییس کمیته حمایت، حسن کریمیان رییس کمیته مناطق، فیروز محمودی رییس کمیته آموزش و حجت نظری رییس کمیته روابط عمومی حزب اعتماد ملی انتخاب شدند.

سیام**3202**ا.ع**1336

خواندن خبر در سایت منبع

مافی: استیضاح پرکارترین وزیرخارجه پس از انقلاب، غیرمنطقی است/ اظهارات ظریف برخی را آشفته کرده است

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
مافی: استیضاح پرکارترین وزیرخارجه پس از انقلاب، غیرمنطقی است/ اظهارات ظریف برخی را آشفته کرده است

پروانه مافی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به عنوان یکی از مخالفان استیضاح ظریف با بیان اینکه آقای ظریف یکی از پرکارترین و زیرک‌ترین دیپلمات‌های پس از انقلاب اسلامی است، می‌گوید: این استیضاح غیرمنطقی است، از استیضاح‌کنندگان می‌خواهم به مردم پشت نکنند و برای همراهی با آنها، امضای خودشان را پس بگیرند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در ادامه با بیان اینکه اگرچه این استیضاح باعث روشنگری‌های بیشتری خواهد شد، می‌گوید: مطمئنا آقای ظریف از حمایت بالای نمایندگان در مجلس برخوردار خواهد شد؛ چراکه فضای حداکثری مجلس در راستای تایید ایشان است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: آقای ظریف یکی از عاقل‌ترین، منطقی‌ترین و پرکارترین دیپلمات‌های بعد از انقلاب هستند و تلاش‌های خلاقانه ایشان در حوزه سیاست خارجی توانسته است در سال‌های اخیر مشکلات زیادی را از کشور دور کند و مصیبت‌های بزرگی را از بین ببرد لذا این استیضاح دراین موقعیت بسیار نادرست بوده و تلاش‌های صادقانه یک دیپلمات شریف، عاقل و منطقی را زیر سئوال می‌برد.

عضو فراکسیون امید مجلس در خصوص اینکه این استیضاح چه میزان به مصاحبه آقای ظریف در مورد پولشویی برمی‌گردد، گفت: مصاحبه‌ای که وزیر خارجه در خصوص پولشویی داشته موجب شد جمع حداقلی‌ را که در مجلس حضور دارند بسیار آشفته کند و آنها از این موضوع عصبانی شوند و تصمیم به طرح استیضاح بگیرند.

مافی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه صحبت‌هایی که ظریف در خصوص پولشویی داشته قابل دفاع است، یادآور شد:  همانطور که دیدیم افراد بسیاری  در این رابطه از ظریف دفاع کردند.

 وی گفت: اگر این استیضاح در صحن علنی مطرح شود، ایشان با دفاع خوبی که خواهد داشت به روشنگری بیشتر خواهد پرداخت و به نظرم به افشای مفاسد جدی‌تری خواهد انجامید اما با همه این مسائل، به نظر می‌رسد در شرایط کنونی که با دشمن خارجی روبرو هستیم و هر روز فشارهای بیشتری را از سمت ترامپ متحمل می‌شویم، نباید کسی را که مدیر سیاست خارجی کشور است، تضعیف کنیم؛ از همین رو از همکارانی که این استیضاح را امضاء کرده‌اند می‌خواهم که برای همراهی با مردم ایران، امضاهای خودشان را پس بگیرند تا این استیضاح به صحن علنی مجلس نرود.

خواندن خبر در سایت منبع

استیضاح ظریف با محورهایی فربه اما ناکارآمد

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
استیضاح ظریف با محورهایی فربه اما ناکارآمد

سرانجام پس از هفته ها بحث و تحلیل و تهدید محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه یکشنبه ۱۱ آذرماه در کمیسیون امنیت ملی مجلس حضور می یابد تا پاسخ گوی سوالات تکراری اما تامل برانگیز شماری از نمایندگان مجلس باشد. موضوعات مطرح شده در طرح استیضاح ظریف جز یک مورد که همان نیز بهانه جنجال هاست، مباحثی تازه نیستند. ایراداتی که برخی از نمایندگان مجلس به گفته خود آن ها، بارها پاسخ آن را از ظریف دریافت کرده اند اما همچنان بر بنای عدم اقناع خود طبقات تازه ای می افزایند. گرچه همانگونه که گفته شد سخن کوتاه ظریف درباره پولشویی بنیان تازه ترین تکاپو برای استیضاح اوست اما این قصه سر دراز دارد. سری که در هیچ منطقی ریشه ندارد و همین هم کار ذهن منطق محور ظریف را با چالش مواجه کرده است. اینکه چرا آن سفیر در آن کشور است واین سفیر در این کشور، یا ضعیف بودن مواضع وزات خارجه در محکومیت فاجعه منا و یا کم کاری این وزارت خانه در حوزه اقتصاد در فهرست همان موضوعات فاقد استدلال است که تا ابد الدهر هم پاسخ های ظریف به آن ها، نمایندگان جبهه پایداری در مجلس را اقناع نخواهد کرد. اگر از موضوع اشاره ظریفِ ظریف به پولشویی بگذریم که بسیار مورد توجه و تحلیل قرار گرفت، می توان محورهای استیضاح را در چند محور خلاصه کرد: اعزام سفیران، مواضع وزارت خارجه در رویدادهای مختلف و گسترش دیپلماسی اقتصادی و روابط دوجانبه. هرکدام از موضوعات مطرح شده در استیضاح مواردی کلی و سلیقه محور هستند که برای بررسی هر کدام از آن ها باید ساعت ها وقت و انرژی گذاشته شود. عقل و انصاف اما حکم می کند که این وقت برای حراست از منافع ایران در مباحث کارآمدتری گذاشته شود.**سلیقه سفارتی ظریف باب طبع نمایندگان پایداری نیست

دقت در محورهای طرح استیضاح وزیر امور خارجه نشان می دهد دو محور از محورهای یازده گانه به موضوع سفیر اختصاص دارد. در یکی از آن ها سفیری به ناکارآمدی متهم می شود و در محور دیگر از نبود سفیر در برخی از کشورها انتقاد می شود. اعزام سفیر به نقاط مختلف جهان موضوعی کاملا تخصصی و در حیطه اختیارات وزارت خارجه و وزیر است. بنا به مصالح و منافع کشور، وزیر تصمیم به اعزام شخصی به عنوان سفیر می گیرد و در این اعزام گزاره های بی شماری در نظر گرفته می شود. ممکن است در میان سفرای اعزام شده، افراد ناکارآمد هم وجود داشته باشند و مانند دوره دولت پیشین هنجارهای اخلاقی کشور میزبان را هم نادیده گرفته و موجبات سرافکندگی کشور را فراهم کند و حتی مورد پرسش نماینده ای نیز قرار نگیرد. هر وزیری بنا به دیدگاه سیاسی دولت درباره این اعزام تصمیم می گیرد که درباره ظریف و دولت تدبیر و امید این دیدگاه وسلیقه مورد پسند شماری از نمایندگان نبوده است. این تفاوت سلیقه، ریشه در تفاوت عقیده ظریف و جبهه پایداری دارد. نمایندگان منتسب به این جبهه دیپلماسی را عرصه خواندن بیانیه های پرشور استکبارستیزانه و شعارهای انقلابی می دانند، مذاکره را ذلت و گفتگو را عار می پندارند، بی آنکه در پی منفعتی از این شعارزدگی برای ایران باشند. در برابر این دیدگاه، ظریف، با آگاهی از قواعد بین المللی در روابط میان کشورها و نیز با یقین به وجود دوستان و دشمنان ناپایدار، تنها راه به شکست کشاندن نقشه های ایران هراسانه را، رفع سوتفاهمات در سایه گفتگو می داند. ظریف در بیش و پیش از آنکه در پی ماجرا جویی در سیاست خارجی باشد، تلاش می کند تا منافع ملی ایران را از چنگال اژدهای هفت سری که با دلارهای نفتی سعودی تغذیه و در استودیوهای صهیونیستی تقویت می شود، با زبان لَیّن بیرون کشد و دقیقا برای همین موضوع آموزش دیده است. همین دیدگاه ظریف در اعزام سفیران به اقصی نقاط جهان هم تسری می یابد و در هریک از این اعزام ها به دنبال تامین منافع ملی است. سفارتخانه و سفیر بر اعتبار رای مردم به سلیقه ظریف چیده و اعزام می شوند و رقیب باید به این قاعده بازی احترام بگذارد.**مواضع وزارت خارجه ماجرا نمی جوید

سه سال و سه ماه از فاجعه منا که منجر به شهادت تعداد زیادی از هموطنان در مناسک حج شد می گذرد، گرچه این رویداد تلخ هرگز از اذهان و قلوب ملت ایران فراموش نخواهد شد اما احضار و استیضاح وزیر امور خارجه آن هم به دلیل موضع وزارت امور خارجه در قبال این فاجعه که منفعلانه خوانده شده، عجیب به نظر می رسد. موضعی که شماری از نمایندگان مجلس آن را انفعال می خوانند شامل محکومیت شدید اللحن سخنگوی وزارت امور خارجه درباره این فاجعه و نیز رایزنی با کشورهای دیگر در زمینه تشکیل کمیته حقیقت‌یاب بوده است تا با بهره گیری از وکلای ماهر بتواند از منظر بین المللی سعودی ها را درباره این ناکارآمدی مورد بازخواست قرار دهند. در این حوزه هم شیوه برخورد تیم ظریف متفاوت است، استفاده از قوانین بین المللی به جای بالا رفتن از دیوار سفارت خانه. شیوه برخوردی که بازهم به مذاق عده ای خوش نیامده و آن را انفعال می نامند. موضع اقتدار در گفتمان ظریف پایبندی به قوانین بین المللی و بهره گیری درست از آن ها در راستای صیانت از حقوق مردم ایران است. در این مسیر اما نه تنها در داخل بلکه در خارج نیز به ویژه درباره عربستان سعودی و فاجعه منا با محدودیت هایی روبروست . برخی از کشورهایی که در این فاجعه شهروندان خود را از دست داده اند وابستگی پنهان و آشکار به دلارهای سعودی دارند و در این راه ایران تنها به نظر می رسد.**رابطه با کشورها برای منافع نه شعار

استیضاح کنندگان ظریف رابطه ایران با کشورهای دیگر را نه از دیدگاه دولت تدبیر و امید که تداوم همان مشی پیشین می دانند، از همین روست که عدم توجه کافی به توسعه و فعال کردن روابط با عموم کشورها در قاره آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین را به عنوان محور استیضاح مطرح می کنند. نکته فراموش شده از دیدگاه این گروه میزان اهمیت کشورهای مختلف در معادلات بین المللی است. واقعیت این است که اهمیت استراتژیک کشوری مانند فرانسه به عنوان ششمین اقتصاد برتر جهان با ونزوئلای در آستانه فروپاشی اقتصادی، قابل مقایسه نیست. واقعیت تلخ دیگر هم این است که قدرت سیاسی وتاثیرگذاری ترزا می به مراتب بیشتر از اکیلیلو دونین، رییس‌جمهوری کومور است. ظریف می داند که در برهه کنونی باید با این واقعیات تلخ دیپلماسی خود را برنامه ریزی کند و استراتژی های خود را بچیند. کشورهای آمریکای لاتین و برخی از کشورهای آسیاسی و آفریقایی در اولویت این چینش رتبه دوم را به خود اختصاص می دهند. هرچند که هیچ فکت و داده ای برای عدم توجه کافی به این کشورها در محور استیضاح ارائه داده نمی شود.**استیضاح ظریف، در پی چیست؟

به گواه نظرسنجی های معتبر از مردم محمدجواد ظریف از محبوب ترین سیاست مداران ایران طی چهاردهه گذشته بوده است. سیاستمداری که گرچه مورد اعتماد رییس دولت اصلاحات و مورد حمایت جریان اصلاح طلبی است اما با توجه به اینکه در صف نخست دفاع از ایران در مجامع بین المللی قرار دارد باید عملکرد او را نه به عنوان یک شخصیت سیاسی-جناحی، بلکه چهره ای فرا جناحی مورد ارزیابی قرار داد. شاید به همین دلیل است که عقلای قوم و مراجع تقلید هم به دفاع از او برخواسته اند و بارها در کلام رهبری از او به عنوان فردی امین و صدیق نام برده شده است. اگر با چنین حسن نظری به فرمانده ایران در میدان مبارزه نرم و پیچیده دیپلماسی بنگریم اختلاف دیدگاه در این عرصه با استراتژی استیضاح، به وسیله ای برای تضعیف این فرمانده بدل و از این فرصت قانونی برای تکرار مکررات استفاده نمی کنیم. ۲۱۴۲۱۴

خواندن خبر در سایت منبع

حضور ظریف در جلسه فراکسیون امید/ حمایت امیدی‌ها از وزیر خارجه

ایسناخبرگزاری ایسنا
حضور ظریف در جلسه فراکسیون امید/ حمایت امیدی‌ها از وزیر خارجه

عبدالکریم حسین زاده در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: نشست صبح امروز (یکشنبه‌) هیات رییسه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با حضور کمیته‌ های سیاسی و اقتصادی این فراکسیون برگزار شد. در این نشست آقای ظریف و برخی از همکاران ایشان از وزارت امور خارجه حضور یافتند و موضوع استیضاح آقای ظریف مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به اعلام مخالفت رییس فراکسیون امید با استیضاح وزیر امور خارجه، اظهار کرد: البته روال فراکسیون این است که جلسه مجمع عمومی تشکیل می‌شود و در این باره رای‌گیری خواهد شد، اما آن چه که مسلم است این استیضاح پیش از این که در حوزه اختیارات وزیر امور خارجه باشد رنگ و بوی سیاسی به خود گرفته است.

این عضو هیات رییسه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارائه توضیحات ظریف درباره این استیضاح گفت‌: با توجه به این که امروز جلسه استیضاح در کمیسیون امنیت برگزار می‌شود منتظر هستیم نتیجه‌ این جلسه را ببینیم و بعد از آن در این باره تصمیم گیری کنیم.

حسین زاده در ادامه اضافه کرد: آقای ظریف در این جلسه همچنین در مورد CFT و تغییرات اعمال شده در آن به تبیین نظر وزارت امور خارجه پرداخت.

خواندن خبر در سایت منبع

فضای مجلس پیش از استیضاح ظریف

دنیای اقتصادخبرگزاری دنیای اقتصاد
فضای مجلس پیش از استیضاح ظریف

دیروز هم محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید مجلس در یادداشتی که به مناسبت روز مجلس منتشر کرد، مخالفت شدید خود را با طرح استیضاح ظریف اعلام و تاکید کرد که «در شرایط کنونی طرح استیضاح ظریف به هیچ وجه پسندیده نیست.» اما این پایان انتقادها از طرح استیضاح وزیر امور خارجه نیست؛ وزیری که ۲۹ مرداد سال گذشته با رای موافق ۲۳۶ نماینده در مقابل ۲۶ رای مخالف و ۲۶ رای ممتنع برای دومین بار وزیر امور خارجه دولت روحانی شد. در ادامه انتقادها از این طرح استیضاح، محمود صادقی نیز آن را «انتقام‌گیری از برجام» معرفی و تاکید کرد که این استیضاح برای استیضاح‌کنندگان بازی دوسر باخت است. از سوی دیگر علیرضا رحیمی، عضو کمیسیون امنیت ملی و یکی از اعضای هیات‌رئیسه مجلس هم این «استیضاح» را «تکراری» و حاصل «موج‌سواری مخالفان» خوانده است. محمدرضا عارف در یادداشت خود با تاکید بر اینکه وزیر امور خارجه‌ به فرموده رهبر معظم انقلاب، یک چهره انقلابی و مؤمن است، گفت: ظریف در مقطع فعلی با پشتوانه ملت ایران در برابر زیاده‌خواهی‌های قدرت‌های بزرگ ایستادگی کرده و حضورش در رأس دستگاه دیپلماسی کشور باعث عزت ایران در مجامع بین‌المللی شده است و طرح استیضاح ایشان در شرایط فعلی به هیچ‌وجه پسندیده نیست.محمود صادقی هم در گفت‌و‌گوی دیروز خود با «عصر ایران» گفت: اینکه آقای ظریف در مورد موضوعی صحبت و عده‌ای در مجلس این مساله را بهانه کنند که وی را استیضاح کنند، بلاوجه است. این عضو فراکسیون امید با تاکید بر اینکه ظریف نماد سیاست خارجی ماست و پیش کشیدن استیضاحش تضعیف وزیر خارجه ایران در برابر مخالفان کشور است، گفت: «هدف آقایان از طرح استیضاح ظریف انتقام‌گیری از برجام است.»

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس با تاکید بر این نکته که نمایندگان می‌توانند از اختیارات نمایندگی‌شان در هر زمانی استفاده کنند و استیضاح جای نگرانی ندارد، گفت: البته آقای ظریف می‌تواند این مساله را تبدیل به یک فرصت و حقایقی را بیان کند. صادقی با بیان اینکه مجلس پشتیبان ظریف است، تاکید کرد: آقای ظریف در پاسخ به چند سوالی که این اواخر در مجلس از وی شد به خوبی پاسخ گفتند و اکثریت مجلس نیز با وی همراه بودند، قطعا این بار نیز به خوبی از خودشان دفاع و اکثریت مجلس نیز از وی حمایت می‌کنند. به گفته صادقی «این استیضاح برای استیضاح‌کنندگان بازی دوسر باخت است.» در همین حال علیرضا رحیمی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به جلسه امروز این کمیسیون با حضور ظریف و متقاضیان استیضاح در یادداشتی که در کانال تلگرامی خود منتشر کرد، با تاکید بر اینکه در این جلسه سوال‌های تکراری از ظریف در قالب استیضاح مطرح می‌شود، به هر 11 محور این طرح استیضاح پاسخ داد.  پاسخ به سوالات تکراری

او با اشاره به نخستین محور این استیضاح که اصلی‌ترین محور آن نیز است، در پاسخ به چرایی «اتخاذ مواضع ناصواب از جمله اتهام پولشویی به جمهوری اسلامی»، نوشت: «مخاطب پولشویی در سخنان ظریف نه نظام بود و نه مخالفان FATF  برخی به خود گرفته و برآشفته شده‌اند که کدها بیشتر عیان نشود.» رحیمی محور دوم استیضاح یعنی «بی‌توجهی به اقتصاد در دیپلماسی» را تکراری خواند و نوشت: «دو بار در مجلس دهم سال ۹۶ و ۹۷ و یکبار در مجلس نهم همین سوال عینا از آقای ظریف به‌طور رسمی در کمیسیون امنیت ملی مطرح شد، ازجمله توسط آقای پورابراهیمی و چند نماینده دیگر. فعال کردن معاونت اقتصادی در وزارت‌خارجه با ایجاد تغییرات جدید ساختاری در تشکیلات وزارتخانه از اهم پاسخ‌ها به این سوال بود.»  این نماینده مجلس همچنین در پاسخ به محور چهارم درباره «استفاده از برخی سفیران ناکارآمد از باب نمونه سفیر ایران در استرالیا» نوشت: «یکبار در سال‌جاری همین سوال در کمیسیون مطرح و به‌طور مصداقی سفیری را نام بردند که ظریف به‌طور مبسوط و البته محرمانه توضیحات لازم را ارائه داد. اکنون مصداقی جدید طرح شده و فردا هم شاید مصداقی جدیدتر در راه باشد.» رحیمی در پاسخ به محور پنجم استیضاح یعنی «عدم انتخاب سفیر برای برخی کشورهای دوست مانند چین و هند»، تاکید کرد: «حداقل دونوبت چنین سوالی در کمیسیون مطرح شده در خصوص کشورهای چین، هند و عمان. دکتر ظریف همه اقدامات و محدودیت‌ها و ملاحظات خود را برای انتخاب سفیر در کشورهای مهم به تفصیل بیان کرده است. برخی مطالب محرمانه در فرآیند انتخابش را هم گفت.»

او با اشاره به موضوع «دستگیری دیپلمات‌های ایرانی در کشورهای اروپایی به بهانه‌های واهی و عدم مقابله به مثل» که ازجمله محورهای این استیضاح است، توضیح داد: جدیدترین سوالی که از ظریف در ماه گذشته در کمیسیون مطرح شد موضوع دستگیری یکی از دیپلمات‌های ما در اروپا بود. وزیر خارجه توضیحات مفصل و محرمانه‌ای را مطرح کرد و البته برخی گلایه‌هایش را هم از مداخلات کلی، به‌طور سربسته گفت. نکته جالب اینکه طراحان استیضاح انتظار مقابله به مثل و دستگیری دیپلماتی اروپایی در ایران از ظریف را دارند و مطرح کرده‌اند.» این عضو هیات‌رئیسه مجلس با اشاره به یکی دیگر از محورهای استیضاح مبنی‌بر «به‌کارگیری افراد نامطمئن در مذاکرات حساس و مهم» نوشت: «حداقل دو مرتبه این سوال به‌طور رسمی از ظریف در کمیسیون و یک نوبت هم در صحن مطرح شده است. مرکزیت مانور مخالفان ظریف هم حضور آقای دری اصفهانی در مذاکرات بوده که بارها آقای ظریف گفته من شخص کاردان و مسلطی را انتخاب کرده‌ام و قبل از به‌کارگیری وی نیز استعلام کردم و پس از دریافت جواب مثبت از مراجع امنیتی از همکاری ایشان بهره گرفته‌ام.»حمایت همه‌جانبه

حمایت از ظریف در برابر این استیضاح تا امروز تنها به اصلاح‌طلبان مجلس محدود نشده است؛ اصلاح‌طلبان، برخی چهره‌های اصولگرا و حتی نمایندگان اصولگرای مجلس نیز به این جرگه پیوستند. حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی، عضو جامعه روحانیت ازجمله چهره‌های اصولگرایی است که دیروز در گفت‌وگو با «انتخاب» تاکید کرد: «زمانی که زمامدار وزارت خارجه محمد جواد ظریف است، اعتقاد به استیضاح ندارم.» او با تاکید بر این نکته که «با طرح استیضاح، برای دشمنان خوراک تهیه می‌شود»، از متقاضیان استیضاح خواست «مانع کار ظریف نشوند». ابراهیمی با بیان اینکه ظریف در حال حاضر وزنه سیاست خارجه کشور را بر دوش می‌کشد، گفت: وزیر امور خارجه سعی دارد گسستگی‌هایی که از قبل پیش آمده یا پیش آورده‌اند را جبران کند بنابراین نباید با مسائلی مثل استیضاح مانع کار او شویم و باید بگذاریم به کار خود ادامه دهد.

عزت‌الله یوسفیان ملا، نماینده اصولگرای مجلس هم در گفت‌و‌گو با «ایلنا» با تاکید بر اینکه «ظریف صحبت نادرستی نکرد که از وی آدرس می‌خواهند» گفت: «می‌توانم آدرس همه پولشویی‌ها را به نمایندگان بدهم؛ اسامی همه قاچاقچیانی که میلیارد‌ها پول کثیف در این کشور مبادله می‌کنند. کسی وجود دارد که بگوید این پول‌ها کثیف نیست؟» او همچنین تاکید کرد که در وضعیت فعلی کشور کسی نمی‌تواند جایگزین جواد ظریف شود. از میان چهره‌های اصلاح‌طلب الهه کولایی، استاد دانشگاه نیز در گفت‌و‌گو با جماران، در واکنش به طرح استیضاح ظریف گفت: برخی به‌خوبی نشان دادند چه اندازه با شفافیت مخالفند. برای برخی گروه‌ها نه‌تنها منافع مردم و مصالح ملی موضوعیت ندارد، بلکه از هر ابزاری برای رسیدن به اهداف خود بهره می‌گیرند که یکی از آنها استیضاح است.»

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
نامه نیوز بررسی کردپیشنهاد صفار هرندی مبنی برچیده شدن جایگاه ریاست جمهوری و پارلمانی شدن نظام سیاسی شاهدی است بر این مدعا که طیفی در درون مجمع تشخیص مصلحت میل دارند روحانی آخرین رئیس جمهور ایران باشد. گروه سیاست نامه نیوز – شاهدی دیگر از غیب رسید تا معلوم شود گزاره «نامه نیوز» مبنی بر آخرین رئیس جمهور بودن روحانی هر روز جدی‌تر می‌شود. ا» شبکه ۴ تلویزیون پیشنهاد کرد که در ساختار اداره کشور نخست وزیر جایگزین رئیس جمهور شود. هرچه پیش می‌رود شواهد بیشتری از جدی بودن گزاره پارلمانی شدن نظام مشاهده می‌شود و این طور که معلوم است روحانی آخرین رئیس جمهور نظام جمهوری اسلامی خواهد بود. نام روحانی به عنوان آخرین رئیس جمهور کشور در تاریخ ایران ثبت می‌شود و آن طور که آقایان طرفدار پارلمانی شدن نظام می‌گویند خدشه‌ای هم به جمهوریت نظام وارد نمی‌شود.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشدر بیانیه سفارت الجزایر که روز دوشنبه در اختیار ما قرار گرفت، آمده است با توجه به فداکاری‌ها و جانفشانی‌های بزرگ انقلاب الجزایر و سلوک آمیخته با صداقت و شجاعت و صبر شهدا و رزمندگان آن، که دشمنان بیش از دوستان بر آن صحه می‌گذارند و با توجه به هدف متعالی این انقلاب در دفاع از ملت‌ها برای تعیین سرنوشتشان، بی شک انقلاب الجزایر، یکی از بزرگترین انقلاب‌های قرن بیستم بوده است. این بیانیه می‌افزاید: دولت مستقل الجزایر به خاطر ایستادگی، مبارزه طلبی و حمایت بی قید و شرط خود از موج جنبش‌های آزادیخواهانه جهان در دهه‌های ششم و هفتم قرن بیستم، با شایسستگی و اقتدار تمام به «قبله انقلابیون و آزادگان» ملقب شد. در این بیانیه آمده است: «در حالی که الجزایر خواب را از چشم کشورهای استعمارگر ربوده و آنها را در همه جبهه‌ها در هم کوبیده تا یک نظام سیاسی و اقتصادی جهانی و عادل بنا کند که مردم همه کشورهای در حال توسعه از آن بهره جویند» در یک سخنرانی، الجزایر تحت سیطره دشمن عنوان شده است. بر پایه بیانیه سفارت الجزایر، «دیپلماسی الجزایر همواره همراه با دوراندیشی، تعقل و تلاش بی وقفه و آرام در زمینه حمایت از صلح و ثبات بین المللی بوده و تلاش کرده تا از طریق اصول نهادینه شده در سیاست خارجی خود، بدون هر گونه دخالت بیگانه، توافقی ایجاد کند که به موجب آن، حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها حفظ و انسجام سیاسی و اجتماعی تحکیم یابد.» این بیانیه با اشاره به اینکه «تاریخ گواه این حقیقت است که کشور الجزایر در مدت ۱۳۲ سال حضور استعمار سیاه، بیش از ۱۰ میلیون شهید فدا کرده است»، می‌افزاید: «انقلاب اسلامی ایران و انقلاب الجزایر دارای ارزش‌ها و اصول مشترکی هستند و بر ماست که از آن دفاع کنیم و با هدف ایجاد وحدت و دوری از تفرقه، بر آنها تاکید کنیم و دیگران را به التزام نسبت به این اصول فرا خوانیم.» این بیانیه حاکی است: «کشور الجزایر در بسیاری از مسائل مهم، دارای رویکردی مشترک با ایران است و در محافل بین المللی و منطقه‌ای به ویژه در مسائلی همچون حق استفاده از انرژی هسته‌ای در اهداف صلح آمیز، حمایت از برجام، حقوق بشر و دفاع از دستاوردهای سازمان اوپک، با ایران همسو هماهنگ است.» در این بیانیه با تاکید بر اینکه روابط دیرینه ایران و الجزایر، باید مایه افتخار و مباهات طرفین باشد، از آنچه را عیب جویی بی محابا از انقلاب الجزایر بوده ناشی از عدم توجه به روابط مطلوب دو کشور در همه زمینه‌ها، دانسته است. این بیانیه در این باره می‌افزاید: «ارزیابی انقلاب الجزایر و نظر دادن درباره آن، صرفا حق مردم الجزایر است، زیرا تنها ایشان می‌توانند عمق فداکاری اجداد خود و حجم مصیبت هایی که زشتی آن را به چشمان خود دیده‌اند، دریابند.» در همایش «طلایه داران فجر فاطمی» که یازدم بهمن ماه در اصفهان برگزار شد، در خبری که به نقل از سردار نقدی منتشر شده بود، آمده است: انقلاب فرانسه بعد از ۱۰ سال استحاله شد، انقلاب روسیه بعد از مدتی بر ضد خود آن شد، انقلاب‌های چین، مصر، تونس به سرعت منحرف شد، انقلاب الجزایر با یک میلیون کشته، انقلاب افغانستان با یک میلیون تلفات انسانی نتوانست به هدف خود برسد و مردم ویتنام با سه تا پنج میلیون کشته هنوز تحت استعمار مستکبران هستند.
همشهریهمشهری1 روز قبل
شبکه نهم تلویزیون دولتی استرالیا روز شنبه ۱۶ مارس در شهر گرافتون در ایالت نیو ساوت ولز این کشور با مادربزرگ و دایی مهاجم حمله تروریستی نیوزیلند مصاحبه کرد. به گزارش یورونیوز برنتون هریسون تارنت، مظنون استرالیایی الاصل حمله به مساجد شهر کرایست چرچ نیوزیلند، روز گذشته در دادگاه این شهر تفهیم اتهام شد. ماری فیتز جرالد مادربزرگ این مهاجم ۲۸ ساله در این مصاحبه تلویزیونی گفت: «ما همه شوکه هستیم و نمی‌دانیم چه باید بکنیم. از زمانی که به خارج کشور سفر کرد با پسری که ما می‌شناختیم خیلی متفاوت شد.» مادربزرگ و دایی این مهاجم می‌گویند که وضعیت سختی را می‌گذرانند و آنچه برنتون ترنت انجام داده آنها را نیز خرد کرده است. تری فیتز جرالد، دایی برنتون ترنت در این مصاحبه گفت: «اولش می‌گفتم ممکن نیست.
الفالف1 روز قبل
به نظر بنده کسانی که آقای روحانی را می‌شناسند، می‌دانند که اگر آقای روحانی رئیس‌جمهور نبود و به عنوان یکی از شخصیت‌های سیاسی بود و شرایط کشور سخت می‌شد ایشان کسی است که با تمام وجود می‌آمد مسئولیت می‌پذیرفت بر اینکه مشکلات مردم حل شود. واعظی: هیچ استعفایی در سال‌های ریاست جمهوری روحانی مطرح نبوده است/ توضیحات درباره دلیل عدم حضور ظریف در دیدار اسدرئیس دفتر رئیس جمهور تاکید کرد: هیچ استعفایی در این سال‌های ریاست جمهوری آقای روحانی مطرح نبوده است. قیمت جوراب در آستانه روز پدرایسنا نوشت: آخرین روز امسال (۲۹ اسفند) مصادف شده با روز پدر. با فاصله گرفتن از خیابان‌های مرکز شهر به سمت خیابان‌های شمالی تهران، قیمت جوراب بین ۲۰ تا ۱۰۰ هزار تومان تغییر می‌کند. آفتاب یزد در ادامه نوشت: به هر حال آنچه در شبکه‌های اجتماعی درباره این رویداد آمده با آنچه مسئولان شهرداری برازجان می‌گویند متفاوت است.
فراروفرارو1 روز قبل
به گزارش ایسنا، اقدام برای محدود کردن مسوولیت‌های محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان هفته گذشته از سوی پدر او ملک سلمان در جمع گروهی از وزیران ارشد فاش شده است. براساس گزارش‌ها، پادشاه سالخورده عربستان از بن سلمان خواسته بود تا در این جلسه کابینه حاضر شود اما او نیامد. این قتل که گفته می‌شود با دستور محمد بن سلمان صورت گرفت، موجی از محکومیت‌های بین‌المللی را به همراه داشت. منابع مطلع به گاردین گفتند، محمد بن سلمان در دو نشست اخیر وزیران کابینه به ریاست ملک سلمان حاضر نشده است. این سخنگو همچنین درباره تصمیم به حذف برخی از مسوولیت‌های مالی محمد بن سلمان یا تصمیم برای انتصاب مساعد العیبان برای نظارت بر مسائل مالی اظهارنظر نکرد.
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
به گزارش «ورزش سه» مجید حسینی مدافع جوان تیم ملی ایران و استقلال بعد از جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به عنوان ستاره جوان فوتبال ایران به ترابزون اسپور ترکیه پیوست اما اکنون بعد از گذشته چند ماه از حضور این بازیکن در باشگاه ترکیه‌ای مشکلی عجیب برای او پیش آمده است. امروز روزنامه گازتا دامگا در کشور ترکیه در خبری نوشت «مجید حسینی مدافع ایرانی تیم ترابزون اسپور به دلیل عدم پرداخت اقساط مبلغ انتقالش به باشگاه استقلال با تهدید محرومیت از سوی فیفا مواجه بوده است اما ترابزون اسپور این پول را که قرار بود به طور اقساط به باشگاه ایرانی بپردازد را داد اما حالا مشکل دیگری وجود دارد.» در ادامه گزارش این روزنامه آمده است:» باشگاه ایرانی (استقلال) بعد از اینکه چند ماه اقساطی که باید مجید حسینی به این باشگاه بابت انتقالش پرداخت می‌کرده را نمی‌دهد قصد شکایت به فیفا را دارد و این موضوع را با باشگاه ترابزون در میان می‌گذارد. ترابزون اقساط مربوط به مجید حسینی را به باشگاه استقلال پرداخت می‌کند. اما با وجود حل شدن مشکل شکایت استقلال به فیفا و دریافت اقساط، مجید حسینی با یک مشکل مواجه شده است. او که براساس قرارداد با باشگاه ترابزون باید سالانه ۵۵۰هزار یورو در سال دستمزد بگیرد الان سه ماه است که هیچ دستمزدی از باشگاه نگرفته است.» این گزارش روزنامه ترکیه‌ای به نوعی می‌تواند بیانگر این موضوع باشد که باشگاه ترابزون اقساط مربوط به انتقال مجید حسینی را از دستمزد این بازیکن به استقلال داده و همین موضوع باعث شده است که حسینی سه ماه را در ترکیه بدون دریافت دستمزد سپری کند.

اخبار بیشتر