اخباری از تکواندو ایران
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

اخباری از تکواندو ایران

سه شنبه، آغاز جدال ۳۶۵ دختر تکواندوکار در مسابقات آزاد کشوری

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
سه شنبه، آغاز جدال ۳۶۵ دختر تکواندوکار در مسابقات آزاد کشوری
خبرگزاری میزان- مسابقات آزاد کشوری جوانان و بزرگسالان زنان از روز سه شنبه هفته جاری با حضور ۳۶۵ تکواندوکار در فدراسیون تکواندو کشورمان آغاز می‌شود و به مدت دو روز ادامه خواهد داشت.

مهدی بی‌باک: باید کادر فنی تیم ملی تکواندو با حضور یک مربی آنالیزور تقویت شود/ مشکلات روحی و روانی بازیکنان را قبول ندارم

تسنیمخبرگزاری تسنیم
مهدی بی‌باک: باید کادر فنی تیم ملی تکواندو با حضور یک مربی آنالیزور تقویت شود/ مشکلات روحی و روانی بازیکنان را قبول ندارم
مهدی بی‌باک، سرمربی سابق تیم ملی تکواندوی کشورمان معتقد است که کادر فنی فعلی این تیم باید با حضور یک مربی آنالیزور تقویت شود.

- اخبار ورزشی -

مهدی بی‌باک در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد عملکرد ملی‌پوشان تکواندوی ایران در فینال مسابقات گرندپری اظهار داشت: درباره عملکرد بچه‌ها صحبت نمی‌کنم، چرا که اگر هر حرفی بزنم به عده‌ای بر خواهد خورد. مسابقات فینال گرندپری با توجه به امتیازاتی که دارد از اهمیت بالایی برخوردار است و در این دوره نیز رقابت‌ها در سطح بسیار بالایی برگزار شد. من نیز برای تماشای مسابقات به امارات رفته بودم تا از جو مسابقات دور نباشم.

وی در خصوص روند و عملکرد تیم ملی تکواندوی کشورمان هم گفت: در این خصوص نظری ندارم، اما احساس می‌کنم در این شرایط بچه‌ها نیازمند روحیه هستند. در این مسابقات نیز بچه‌ها تنها چند اشتباه استراتژیک داشتند. تکواندوی دنیا در حال پیشرفت است و اگر ما بخواهیم با تکواندوی دنیا پیش برویم و در المپیک به مدال دست پیدا کنیم، باید سنگ محک ما مسابقات گرندپری باشد.

سرمربی پیشین تیم ملی تکواندو در خصوص مقایسه سطح تکواندوی ایران با تکواندوی حال حاضر دنیا گفت: ما خیلی با تکواندوی سطح اول دنیا فاصله نداریم، اما نیاز به یک کار گروه خیلی قوی داریم. باید کادر فنی تیم ملی تقویت شود و فکر می‌کنم مهمترین بخش این کار گروه نیز حضور یک مربی آنالیزور در کنار کادر فنی تیم ملی است، مربی آنالیزوری که سرمربی تیم ملی بتواند به او اطمینان کند. دنیای تکواندو، دنیای آنالیز شده است و هر کشوری بتواند بهتر حریفان را آنالیز و شناسایی کند، نتیجه بهتری نیز کسب خواهد کرد.

بی‌باک خاطرنشان کرد: در حال حاضر هر دو ماه یک بار بهترین بازیکنان تکواندوی دنیا با هم مبارزه می‌کنند و در این فاصله هر ورزشکاری بتواند آنالیز بهتری از حریفان خود داشته باشد نتایج بهتری نیز کسب خواهد کرد. اگر ما نیز آنالیز و شناخت بهتری از حریفان و بازیکنان خود داشته باشیم قطعاً امکان کسب نتایج بهتر را خواهیم داشت.

وی در واکنش به صحبت‌هایی که مبنی بر مشکلات روحی و روانی بازیکنان تیم ملی مطرح شده است، عنوان کرد: اصلاً اعتقاد ندارم که بازیکنان ما مشکلات روحی و روانی دارند. بازیکنان تیم ملی در زمان حضور من در تیم ملی فشار زیادی را روی خود احساس می‌کردند، اما در حال حاضر این فشار وجود ندارد. در زمان من هر هفته جلسات شورای فنی برگزار و بازیکنان بازخواست می‌شدند. این مسئله باعث می‌شد فشار زیادی روی آنها باشد.

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو خاطرنشان کرد: حتی بعد از کسب مقام سوم مسابقات جهانی نیز به گونه‌ای به آن پرداخته شد که انگار هیچ اتفاقی رخ نداده است. در مسابقات گرندپری نیز با وجود دست‌های خالی، فشار زیادی روی ما بود. در حال حاضر این فشار وجود ندارد و این را که می‌گویند روی سجاد مردانی و فرزان عاشورزاده فشار است، قبول ندارم و فکر نمی‌کنم روی آنها فشار روحی و روانی باشد.

بی‌باک در پایان گفت:  فرزان در مسابقات فینال گرندپری عملکرد خوبی داشت و مقابل حریف ایتالیایی روی یک اشتباه اشتراتژیک نتیجه را واگذار کرد. باید کادر فنی تیم ملی تقویت شود و مهمترین اصل نیز نیاز به حضور یک مربی آنالیزور است که به کادر فنی کمک فکری کند. اصلاً قبول ندارم بچه‌ها از لحاظ روحی دچار مشکل هستند و به نظرم خیلی فشارها کمتر شده است.  فریبرز عسکری: دوستان خیلی دلواپس نباشند

خواندن خبر در سایت منبع

میرهاشم حسینی: تکواندوکاران در فینال گرندپری خسته بودند/ به انتقادات نادرست نباید توجه کرد

ایسناخبرگزاری ایسنا
میرهاشم حسینی: تکواندوکاران در فینال گرندپری خسته بودند/ به انتقادات نادرست نباید توجه کرد
ملی‌پوش تکواندوی ایران با بیان اینکه ملی‌پوشان در مسابقات فینال گرندپری خسته بوده‌اند، گفت: در صورت کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو، قول مدال طلا را می‌دهم.

میرهاشم حسینی در گفت و گو با ایسنا، در خصوص موفقیت تیم ملی تکواندو در رقابت‌های قهرمانی تیمی جهان و عدم موفقیت ملی‌پوشان در رقابت‌های فینال گرندپری ۲۰۱۸، توضیح داد: در خصوص رقابت‌های گرندپری باید بگویم در این رقابت‌ها عضو تیم ملی نبودم اما موقع برگزاری مسابقات ما هم در آن‌جا حضور داشتیم و از نزدیک شاهد چگونگی پیش رفتن رقابت‌ها بودیم، متاسفانه نتایجی که کسب شد قابل دفاع نیست اما نباید ناامید شد.

او افزود: در فینال گرندپری‌ها ۱۶ هوگوپوش برتر رنکینگ المپیکی در هر وزن به روی شیاپ‌چانگ می‌روند و از نظر من سطح این رقابت‌ها از المپیک هم بالاتر است. در المپیک شاید یک قرعه راحت داشته باشیم اما در فینال گرندپری همه تکواندوکاران نفرات برتر این رشته هستند که کار را سخت‌تر می‌کند. نتایج کسب شده خوب نبود اما نباید ملی‌پوشان را تحت فشار قرار داد چرا که آن‌ها همه تلاش خود را کردند ولی رقبایشان بهتر بودند. یک سال و نیم تا ۲۰۲۰ توکیو باقی است و باید بیشتر تلاش کنیم تا بهتر از حریفان شویم که دور از دسترس هم نیست. از همه هواداران می‌خواهم به تکواندو فرصت دهند و زود قضاوت نکنند.

ملی‌پوش تکواندوی ایران ادامه داد: اما در خصوص رقابت‌های تیمی قهرمانی جهان باید بگویم تیمی که سال گذشته به این رقابت‌ها اعزام شد از ستاره‌های بیشتری برخوردار بود. امسال هم نفراتی چون رجبی و خدابخشی کنار ما بودند اما وقتی به امارات رسیدیم امیرحسین امیدی مصدوم شد و ما هم ابوالفضل یعقوبی را به تیم اضافه کردیم که به نظرم یکی از بهترین انتخاب‌ها بود. ابوالفضل عملکرد بسیار خوبی داشت و کمک زیادی به تیم کرد. خوشبختانه توانستیم با انگیزه بالایی که در بین اعضای تیم وجود داشت عملکرد قابل قبولی داشته و از عنوان قهرمانی ایران دفاع کنیم.

او با بیان اینکه وزنش از همه شماره سه‌های تیم‌های دیگر پایین‌تر بوده است، توضیح داد: رقبای من از نظر وزنی شرایط بهتری داشتند اما خوشبختانه عملکرد خوبی از خودم به نمایش گذاشتم و تا جایی که امکان داشت به تیم کمک کردم. سطح این دوره از رقابت‌ها نسبت به سال گذشته و گرنداسلم بالاتر بود، برای مثال کره با بازیکنان اصلی خود مانند "جون‌ جانگ" و "دای هون لی" در این رقابت‌ها حضور داشت. خوشبختانه کره به روسیه باخت و ما هم توانستیم در مسابقه فینال با یک مبارزه و عملکرد خوب مقابل روسیه، عنوان قهرمانی سال گذشته را تکرار کنیم.

حسینی همچنین در خصوص تیم آذربایجان با سرمربیگری مهماندوست نیز گفت: به هر حال تیم آذربایجان با سه ملی‌پوش سنگین وزن خود یعنی میلاد بیگی، رادیک عیسی‌یف و ممدوف در این رقابت‌ها حضور داشت که هر سه نفر آن‌ها قد بلندتر از بازیکنان ما بودند. خدا را شکر می‌کنم که در این بازی بیشترین امتیاز را برای تیم ایران گرفتم که در پیروزی تیم ما تاثیرگذار بود. در مورد سرمربی این تیم‌ هم باید گفت رضا مهماندوست را همه می‌شناسند که چه مربی خوبی است.

ملی‌پوش تیم ملی در پاسخ به این سوال که چرا در گرندپری عملکرد تکواندوکاران ضعیف بود؟ توضیح داد: به هر حال تا مسابقات فینال گرندپری در مسابقات زیادی مثل قهرمانی آسیا و بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا شرکت کردیم که باعث خستگی بدن تکواندوکاران می‌شود. ولی ما همه تلاش خود را می‌کنیم که برای المپیک ۲۰۲۰ ابتدا کسب سهمیه کرده و سپس در ژاپن هم بهترین نتیجه را برای کاروان ایران  به دست آوریم. روندی که تیم ملی تکواندو دارد خوب است و باید از آن حمایت کرد.

دارنده مدال طلای بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا در پایان ضمن تشکر از شهرداری و شورای شهر ورامین به دلیل اعزام این تیم به امارات، ادامه داد: از همین‌ امروز به همه مردم کشورم قول می‌دهم که اگر با کمک خداوند بتوانم سهمیه المپیک را بگیرم، مدال طلا را به دست می‌آورم. همه هدف من گرفتن سهمیه ۲۰۲۰ توکیو و مدال طلا است. چیزی جز طلای المپیک نمی‌تواند برای من رضایت بخش باشد و از این جهت می‌توانم قول دهم که در صورت کسب سهمیه برای طلا به ژاپن می‌روم. اما می‌خواهم از هواداران بخواهم که به انتقادات نادرست برخی افراد که چندان هم در تکواندو سرشناس نیستند توجه نکرده و کنار تیم ملی باشند تا تکواندو به روزهای اوجش بازگردد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

روزنوروزنو20 ساعت قبل
اما دیگر تیمی که گفته می‌شود خواستار قوچان‌نژاد است پرسپولیس قهرمان لیگ هجدهم است. این در حالی است که همواره شنیده شده رضا قوچان‌نژاد به تیم پرسپولیس علاقه‌مند است. در همین ارتباط دیروز شنیدیم برانکو بدش نمی‌آید رضا قوچان‌نژاد را در تیمش داشته باشد به ویژه در صورتی که علی علیپور لژیونر شود و دست‌های برانکو در خط حمله خالی‌تر از گذشته شود! علیپور در حال حاضر دو پیشنهاد خوب از لیگ بلژیک و یونان دارد که حاضرند پول رضایتنامه‌اش را نیز به باشگاه پرسپولیس بپردازند. با توجه به مشکلات مالی پرسپولیس، مدیران این باشگاه نیز بدشان نمی‌آید از طریق ترانسفر بازیکن درآمدزایی کنند.
روزنوروزنو8 ساعت قبل
این روزها بحث رفتن محمد نادری که به صورت قرضی از کورتریک بلژیک به پرسپولیس آمده و در روزهای اخیر بحث رفتن او از این تیم بسیار زیاد شده است. در این صورت برانکو ایوانکوویچ ستاره فصل آینده پرسپولیس را مشخص کرده است. به گفته سران تیم دربی، تیم در خط هافبک و حمله ضعف جدی دارد که به تازگی با یک مهاجم توافق شده و سرمربی درصدد آن است تا با قانع کردن یداللهی وی را به تیمشان بکشانند. بی میلی نیل نشان می‌دهد ممکن است با پیشنهادی اغوا کننده از سمت تیم‌های ایرانی، به لیگ برتر کشورمان جذب شود. به هرحال پرسپولیس برای پنجره نقل و انتقالاتی زمستان گویا با یک بازیکن دو رگه مذاکراتی داشته که حالا موضوع آمدن او به ایران از همیشه قوی‌تر شده و با رفتن نادری به نظر حتمی نیز می‌شود.

خلاصه بازی اسطوره‌های منچستریونایتد ۵-۰ اسطوره‌های بایرن مونیخ

طرفداریطرفداری21 ساعت قبل
خداییش یه نگاه به استام بندازین با این سن و سال و تو یه بازی دوستانه چقد جدی و محکم بازی میکنه مقایسه کنید با بازیکنان فعلی تیم. اسکولز و بکهام هنوزم که هنوزه کیفیت پاس هاشون بهتر از بازیکنای فعلی منچستره
روزنوروزنو21 ساعت قبل
بنابر شنیده‌ها برانکو علاقۀ زیادی به ستاره ایرانی تیم العربی قطر دارد. به گزارش ورزش ۱۱، مدت زیادی تا آغاز نقل‌وانتقالات تابستانی نمانده است و این روزها نام‌ ستاره‌های زیادی حول باشگاه‌های پرطرفدار پایتخت شنیده می‌شود. بنابر شنیده‌ها، برانکو ایوانکوویچ علاقۀ زیادی به مرتضی پورعلی‌گنجی، ستاره ملی‌پوش تیم العربی قطر دارد و از فصل گذشته خواهان جذب این مدافع بوده است. با توجه به احتمال جدایی ستاره خط دفاعی تیم ملی ایران از باشگاه قطری، بعید نیست او را برای فصل آینده در پیراهن سرخ‌های پایتخت ببینیم. ظاهرا شجاع خلیل‌زاده و کمال کامیابی‌نیا ناخواسته اولین خرید برانکو در نقل‌ونتقالات تابستانی را لو دادند!
روزنوروزنو22 ساعت قبل
پرسپولیس قهرمان رقابت‌های لیگ برتر خود را آماده دیدار حساس برابر سپاهان در نیمه نهایی جام حذفی می‌کند. یکی از بازیکنان کلیدی پرسپولیس که خبرهای درباره احتمال غیبت او در این دیدار حساس به گوش می‌رسید علیرضا بیرانوند بود. از یک طرف حاشیه سازی اخیر بیرانوند و از طرف دیگر آسیب دیدگی که او داشت باعث شده بوده تا احتمال غیبت او در دیدار برابر سپاهان وجود داشته باشد. نگرانی سرخ پوشان پایتخت برطرف شد و کادر پزشکی این باشگاه به برانکو چراغ سبز داد که بیرانوند مشکلی برای دیدار برابر سپاهان نخواهد داشت و می‌تواند تیمش را در این دیدار حساس همراهی کند. بیرانوند در دیدار برابر السد قطر عملکرد درخشانی از خود نشان داد و یکی از بهترین بازی‌های خود را با سرخ پوشان پایتخت به نمایش گذاشت تا نشان دهد که از آمادگی بسیار بالایی برخوردار است.
روزنوروزنو19 ساعت قبل
پیمان رنجبری، علی دشتی، محمدرضا حسینی، رضا اسدی و آرش رضاوند گزینه‌های ورودی استقلال هستند. رنجبری با استقلال مذاکرات خوبی داشته و در آستانه پیوستن به استقلال قرار دارد، در مورد سایر بازیکنان اما هنوز مذاکرات شکل جدی به خود نگرفته است. بیشترین دغدغه استقلال در حال حاضر انتخاب سرمربی فصل آینده است و مسئولان باشگاه عنوان کرده‌اند تا سه‌شنبه تکلیف سرمربی روشن می‌شود. بعد از انتخاب سرمربی، آبی‌پوشان به شکل جدی‌تری به دنبال جذب بازیکن جدید و خروج برخی بازیکنان از فهرست خود خواهند بود.

اخبار بیشتر