1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

اخباری از تکواندو ایران

مهدی بی‌باک: باید کادر فنی تیم ملی تکواندو با حضور یک مربی آنالیزور تقویت شود/ مشکلات روحی و روانی بازیکنان را قبول ندارم

تسنیمخبرگزاری تسنیم
مهدی بی‌باک: باید کادر فنی تیم ملی تکواندو با حضور یک مربی آنالیزور تقویت شود/ مشکلات روحی و روانی بازیکنان را قبول ندارم

- اخبار ورزشی -

مهدی بی‌باک در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد عملکرد ملی‌پوشان تکواندوی ایران در فینال مسابقات گرندپری اظهار داشت: درباره عملکرد بچه‌ها صحبت نمی‌کنم، چرا که اگر هر حرفی بزنم به عده‌ای بر خواهد خورد. مسابقات فینال گرندپری با توجه به امتیازاتی که دارد از اهمیت بالایی برخوردار است و در این دوره نیز رقابت‌ها در سطح بسیار بالایی برگزار شد. من نیز برای تماشای مسابقات به امارات رفته بودم تا از جو مسابقات دور نباشم.

وی در خصوص روند و عملکرد تیم ملی تکواندوی کشورمان هم گفت: در این خصوص نظری ندارم، اما احساس می‌کنم در این شرایط بچه‌ها نیازمند روحیه هستند. در این مسابقات نیز بچه‌ها تنها چند اشتباه استراتژیک داشتند. تکواندوی دنیا در حال پیشرفت است و اگر ما بخواهیم با تکواندوی دنیا پیش برویم و در المپیک به مدال دست پیدا کنیم، باید سنگ محک ما مسابقات گرندپری باشد.

سرمربی پیشین تیم ملی تکواندو در خصوص مقایسه سطح تکواندوی ایران با تکواندوی حال حاضر دنیا گفت: ما خیلی با تکواندوی سطح اول دنیا فاصله نداریم، اما نیاز به یک کار گروه خیلی قوی داریم. باید کادر فنی تیم ملی تقویت شود و فکر می‌کنم مهمترین بخش این کار گروه نیز حضور یک مربی آنالیزور در کنار کادر فنی تیم ملی است، مربی آنالیزوری که سرمربی تیم ملی بتواند به او اطمینان کند. دنیای تکواندو، دنیای آنالیز شده است و هر کشوری بتواند بهتر حریفان را آنالیز و شناسایی کند، نتیجه بهتری نیز کسب خواهد کرد.

بی‌باک خاطرنشان کرد: در حال حاضر هر دو ماه یک بار بهترین بازیکنان تکواندوی دنیا با هم مبارزه می‌کنند و در این فاصله هر ورزشکاری بتواند آنالیز بهتری از حریفان خود داشته باشد نتایج بهتری نیز کسب خواهد کرد. اگر ما نیز آنالیز و شناخت بهتری از حریفان و بازیکنان خود داشته باشیم قطعاً امکان کسب نتایج بهتر را خواهیم داشت.

وی در واکنش به صحبت‌هایی که مبنی بر مشکلات روحی و روانی بازیکنان تیم ملی مطرح شده است، عنوان کرد: اصلاً اعتقاد ندارم که بازیکنان ما مشکلات روحی و روانی دارند. بازیکنان تیم ملی در زمان حضور من در تیم ملی فشار زیادی را روی خود احساس می‌کردند، اما در حال حاضر این فشار وجود ندارد. در زمان من هر هفته جلسات شورای فنی برگزار و بازیکنان بازخواست می‌شدند. این مسئله باعث می‌شد فشار زیادی روی آنها باشد.

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو خاطرنشان کرد: حتی بعد از کسب مقام سوم مسابقات جهانی نیز به گونه‌ای به آن پرداخته شد که انگار هیچ اتفاقی رخ نداده است. در مسابقات گرندپری نیز با وجود دست‌های خالی، فشار زیادی روی ما بود. در حال حاضر این فشار وجود ندارد و این را که می‌گویند روی سجاد مردانی و فرزان عاشورزاده فشار است، قبول ندارم و فکر نمی‌کنم روی آنها فشار روحی و روانی باشد.

بی‌باک در پایان گفت:  فرزان در مسابقات فینال گرندپری عملکرد خوبی داشت و مقابل حریف ایتالیایی روی یک اشتباه اشتراتژیک نتیجه را واگذار کرد. باید کادر فنی تیم ملی تقویت شود و مهمترین اصل نیز نیاز به حضور یک مربی آنالیزور است که به کادر فنی کمک فکری کند. اصلاً قبول ندارم بچه‌ها از لحاظ روحی دچار مشکل هستند و به نظرم خیلی فشارها کمتر شده است.  فریبرز عسکری: دوستان خیلی دلواپس نباشند

خواندن خبر در سایت منبع

میرهاشم حسینی: تکواندوکاران در فینال گرندپری خسته بودند/ به انتقادات نادرست نباید توجه کرد

ایسناخبرگزاری ایسنا
میرهاشم حسینی: تکواندوکاران در فینال گرندپری خسته بودند/ به انتقادات نادرست نباید توجه کرد

میرهاشم حسینی در گفت و گو با ایسنا، در خصوص موفقیت تیم ملی تکواندو در رقابت‌های قهرمانی تیمی جهان و عدم موفقیت ملی‌پوشان در رقابت‌های فینال گرندپری ۲۰۱۸، توضیح داد: در خصوص رقابت‌های گرندپری باید بگویم در این رقابت‌ها عضو تیم ملی نبودم اما موقع برگزاری مسابقات ما هم در آن‌جا حضور داشتیم و از نزدیک شاهد چگونگی پیش رفتن رقابت‌ها بودیم، متاسفانه نتایجی که کسب شد قابل دفاع نیست اما نباید ناامید شد.

او افزود: در فینال گرندپری‌ها ۱۶ هوگوپوش برتر رنکینگ المپیکی در هر وزن به روی شیاپ‌چانگ می‌روند و از نظر من سطح این رقابت‌ها از المپیک هم بالاتر است. در المپیک شاید یک قرعه راحت داشته باشیم اما در فینال گرندپری همه تکواندوکاران نفرات برتر این رشته هستند که کار را سخت‌تر می‌کند. نتایج کسب شده خوب نبود اما نباید ملی‌پوشان را تحت فشار قرار داد چرا که آن‌ها همه تلاش خود را کردند ولی رقبایشان بهتر بودند. یک سال و نیم تا ۲۰۲۰ توکیو باقی است و باید بیشتر تلاش کنیم تا بهتر از حریفان شویم که دور از دسترس هم نیست. از همه هواداران می‌خواهم به تکواندو فرصت دهند و زود قضاوت نکنند.

ملی‌پوش تکواندوی ایران ادامه داد: اما در خصوص رقابت‌های تیمی قهرمانی جهان باید بگویم تیمی که سال گذشته به این رقابت‌ها اعزام شد از ستاره‌های بیشتری برخوردار بود. امسال هم نفراتی چون رجبی و خدابخشی کنار ما بودند اما وقتی به امارات رسیدیم امیرحسین امیدی مصدوم شد و ما هم ابوالفضل یعقوبی را به تیم اضافه کردیم که به نظرم یکی از بهترین انتخاب‌ها بود. ابوالفضل عملکرد بسیار خوبی داشت و کمک زیادی به تیم کرد. خوشبختانه توانستیم با انگیزه بالایی که در بین اعضای تیم وجود داشت عملکرد قابل قبولی داشته و از عنوان قهرمانی ایران دفاع کنیم.

او با بیان اینکه وزنش از همه شماره سه‌های تیم‌های دیگر پایین‌تر بوده است، توضیح داد: رقبای من از نظر وزنی شرایط بهتری داشتند اما خوشبختانه عملکرد خوبی از خودم به نمایش گذاشتم و تا جایی که امکان داشت به تیم کمک کردم. سطح این دوره از رقابت‌ها نسبت به سال گذشته و گرنداسلم بالاتر بود، برای مثال کره با بازیکنان اصلی خود مانند "جون‌ جانگ" و "دای هون لی" در این رقابت‌ها حضور داشت. خوشبختانه کره به روسیه باخت و ما هم توانستیم در مسابقه فینال با یک مبارزه و عملکرد خوب مقابل روسیه، عنوان قهرمانی سال گذشته را تکرار کنیم.

حسینی همچنین در خصوص تیم آذربایجان با سرمربیگری مهماندوست نیز گفت: به هر حال تیم آذربایجان با سه ملی‌پوش سنگین وزن خود یعنی میلاد بیگی، رادیک عیسی‌یف و ممدوف در این رقابت‌ها حضور داشت که هر سه نفر آن‌ها قد بلندتر از بازیکنان ما بودند. خدا را شکر می‌کنم که در این بازی بیشترین امتیاز را برای تیم ایران گرفتم که در پیروزی تیم ما تاثیرگذار بود. در مورد سرمربی این تیم‌ هم باید گفت رضا مهماندوست را همه می‌شناسند که چه مربی خوبی است.

ملی‌پوش تیم ملی در پاسخ به این سوال که چرا در گرندپری عملکرد تکواندوکاران ضعیف بود؟ توضیح داد: به هر حال تا مسابقات فینال گرندپری در مسابقات زیادی مثل قهرمانی آسیا و بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا شرکت کردیم که باعث خستگی بدن تکواندوکاران می‌شود. ولی ما همه تلاش خود را می‌کنیم که برای المپیک ۲۰۲۰ ابتدا کسب سهمیه کرده و سپس در ژاپن هم بهترین نتیجه را برای کاروان ایران  به دست آوریم. روندی که تیم ملی تکواندو دارد خوب است و باید از آن حمایت کرد.

دارنده مدال طلای بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا در پایان ضمن تشکر از شهرداری و شورای شهر ورامین به دلیل اعزام این تیم به امارات، ادامه داد: از همین‌ امروز به همه مردم کشورم قول می‌دهم که اگر با کمک خداوند بتوانم سهمیه المپیک را بگیرم، مدال طلا را به دست می‌آورم. همه هدف من گرفتن سهمیه ۲۰۲۰ توکیو و مدال طلا است. چیزی جز طلای المپیک نمی‌تواند برای من رضایت بخش باشد و از این جهت می‌توانم قول دهم که در صورت کسب سهمیه برای طلا به ژاپن می‌روم. اما می‌خواهم از هواداران بخواهم که به انتقادات نادرست برخی افراد که چندان هم در تکواندو سرشناس نیستند توجه نکرده و کنار تیم ملی باشند تا تکواندو به روزهای اوجش بازگردد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

جشن صعود دیرهنگام امیدها در هتل

32+
ورزش۳ورزش۳7 ساعت قبل

استعدادیابی بازیکن سابق استقلال در زمین‌های خاکی اهواز

مهرمهر18 ساعت قبل
در اهواز برای فراموشی مشکلات در یک زندگی ساده، همچنان به فوتبال در زمین‌های خاکی پناه می‌برند. در اهواز هوا مهم نیست چه گرد و غبار باشد یا سیلاب، نمی‌توان فوتبال و جذابیت آن را نادیده گرفت.

جشن صعود ایران به مرحله بعدی المپیک

خبر فوریخبر فوری6 ساعت قبل
افکارنیوزافکارنیوز23 ساعت قبل
شناسه خبر: ۸۵۴۸۲۶ ۱۳۹۸/۰۱/۰۶ - ۱۰:۲۸ ۰ Aخانه | ورزشی ایلنا منبع: دو تیم استقلال و پرسپولیس در روز ۱۰ فروردین برای هشتاد و نهمین بار به مصاف هم خواهندرفت.
خبرآنلاینخبرآنلاین11 ساعت قبل
نشریه فرانس فوتبال خبر از پیشنهاد ۲۸۰ میلیون یورویی رئال مادرید برای جذب ستاره فرانسوی داد و زیدان نیز اخیرا در چند مصاحبه از علاقه به جذب این مهاجم آینده دار خبر داده و بعید است چنین پیشنهادی از سوی باشگاه پاری سن ژرمن رد شود. جریمه اخیر باشگاه برای امباپه به علت تاخیر وی در تمرینات باعث ناراحتی او شده و حالا امباپه به دنبال تعبیر رویای کودکی خود است. امروز ناصر الخلیفی خبر از تمایل پاری سن ژرمن به تمدید قرارداد با نیمار و مذاکرات در این خصوص داد و بدین ترتیب به نظر می‌رسد باشگاه فرانسوی ترجیح می‌دهد از بین نیمار و امباپه، ستاره ۲۷ ساله برزیلی را حفظ کند. امباپه معتقد است برای موفقیت در لیگ قهرمانان و رسیدن به رویای توپ طلا، رئال مادرید و فعالیت زیر نظر زین الدین زیدان بهترین مسیر برای اوست و به همین دلیل آ. اس اذعان داشت حتی امباپه قصد دارد با ارائه درخواست رسمی خود مبنی بر جدایی به ناصر الخلیفی، شرایط را برای انتقال به برنابئو آسان‌تر سازد. گرچه رئال مادرید امروز رسما مدعی شد پیشنهادی برای جذب امباپه ارائه نداده، اما اگر این انتقال رخ دهد، لقب گرانقیمت‌ترین بازیکن تاریخ بالاتر از نیمار به امباپه خواهد رسید و رئال مادرید نیز بعد از سالها خریدی کهکشانی‌ها خواهد داشت.
ورزش۳ورزش۳6 ساعت قبل
ساعاتی پس از اینکه بازیکنان تیم امید ایران مغموم و ناراحت چمن ورزشگاه آزادی را ترک کردند در اردو خبر قطعی شدن صعود را شنیدند و به جشن و پایکوبی پرداختند. اما چیزی که روی جدول مسابقات نقش بسته بود، حکم به صعود ایران می‌داد. البته خبر صعود دیرتر به اردوی ایران رسید. جوانان پرامید تیم المپیک ایران در میان حمید استیلی و رضا شاهرودی سر از پا نمی‌شناختند و جشن صعود را بر پا کرده بودند. البته همانطور که حمید استیلی گفت تیم ایران غم کشته‌شدگان سیل چندروز اخیر کشور را نیز بر دوش داشت و تلاش کرد تا با صعود به مرحله بعد، از غم خانواده سیل زدگان بکاهد.

اخبار بیشتر