1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

هر آنچه باید از قرعه کشی یورو 2020 بدانید

هر آنچه باید از قرعه کشی یورو 2020 بدانید

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳
هر آنچه باید از قرعه کشی یورو 2020 بدانید

به گزارش "ورزش سه"، شمارش معکوس شروع یورو 2020، از حالا آغاز شده و امروز، گروه های مرحله مقدماتی در قرعه کشی که انجام خواهد شد، مشخص می‌شوند. در زیر، اطلاعات لازم درباره این قرعه کشی را می‌خوانید.

قرعه کشی امروز برای مشخص شدن چیست؟

قرعه کشی امروز یوفا، تیم‌های مرحله مقدماتی یورو 2020 را مشخص خواهد کرد.

این قرعه کشی چه زمانی انجام می‌شود؟

روز یکشنبه، ساعت 14:30 به وقت تهران

هر آنچه باید از قرعه کشی یورو 2020 بدانید - 6

قرعه کشی در کدام شهر انجام خواهد شد؟

در شهر دابلین- یکی از 12 شهری که در یورو 2020، میزبان رقابت ها خواهد بود. در یورو 2020 برای اولین بار، رقابت ها توسط چندین میزبان برگزار خواهد شد.

قرعه ها چگونه مشخص خواهند شد؟

- 55 کشور در 10 گروه قرار خواهند گرفت؛ 5 گروه 5 تیمی و 5 گروه 6 تیمی.

- 4 تیم برنده لیگ A لیگ یوفا یعنی انگلیس، پرتغال، هلند و سوئیس، در گروه های A  تا D قرار خواهند گرفت و گروهشان قطعا گروهی 5 تیمی خواهد بود.

- در 6 گروه باقی مانده یعنی از گروه E  تا J، ابتدا تیم‌های پات 1 به عنوان تیم صدرنشین حضور خواهند داشت و سپس از پات 2 تا پات 5 پر خواهند شد. گروه F  تا گروه J شامل پات 6 نیز خواهند شد.

پات‌های یورو 2020 به شرح زیر می‌باشند:

پات لیگ یوفا: سوئیس، پرتغال، هلند، انگلیس

پات 1: بلژیک، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، کرواسی، لهستان

پات 2: آلمان، ایسلند، بوسنی هرزگووین، اوکراین، دانمارک، سوئد، روسیه، اتریش، ولرز، جمهوری چک

پات 3: اسلواکی، ترکیه، ایرلند، ایرلند شمالی، اسکاتلند، نروژ، صربستان، فنلاند، بلغارستان

پات 4: لهستان، رومانی، یونان، آلبانی، مونتنگرو، قبرس، استونی، اسلوانی، لیتوانی، گرجستان، رژیم صهیونیستی

پات 5: مقدونیه، کوزوو، بلاروس، لوگزامبورگ، ارمنستان، آذربایجان، قزاقستان، مولداوی، جبل الطارق، جزایر فارو

پات 6: لتونی، لیختن اشتاین، آندورا، مالت، سن مارینو

هر آنچه باید از قرعه کشی یورو 2020 بدانید - 21

بعضی قوانین محدود کننده:

- بیش از 2 کشور میزبان نمی‌توانند در یک گروه کنار یکدیگر قرار بگیرند

- کشورهای اوکراین – روسیه و اسپانیا جبل الطارق و امثالهم، به علت دلایل سیاسی با یکدیگر همگروه نخواهند شد

- حداکر دو کشور که زمستان‌های بسیار سردی دارند مثل بلاروس، استونی، جزایر فارو، فنلاند، ایسلند، لتونی، لیتوانی، نروژ، روسیه و اوکراین در یک گروه قرار خواهند گرفت.

- تیم‌هایی که فاصله زیادی با دیگر کشورها دارند، نهایتا با یک تیم که مسافت دو کشور با یکدیگر زیاد محسوب می‌شود، هم گروه خواهد شد.

مرحله مقدماتی چگونه برگزار خواهد شد؟

مثل همیشه، تمامی تیم‌های هر گروه در خانه یکدیگر به مصاف هم خواهند رفت. دو تیم صدرنشین مستقیما به رقابت های یورو 2020 صعود خواهند کرد. بدین ترتیب از 10 گروه، 20 تیم مستقیم راهی رقابت ها خواهند شد. به علاوه هیچ کدام از تیم‌های میزبان رقابت ها به صورت مستقیم در یورو حضور نخواهند داشت و باید در مقدماتی شرکت کنند.

چهار تیم باقی مانده نیز از طریق پلی آف لیگ یوفا مشخص خواهند شد. در واقع اگر تیمی بتواند به صورت مستقیم در مقدماتی یورو راهی رقابت ها شود و در لیگ یوفا نیز به مرحله پلی آف رسیده باشد، جایش را به تیمی از گروهش در لیگ یوفا خواهد داد که نتوانسته صعودش را به یورو قطعی کند.

خواندن خبر در سایت منبع

انگیزه 11 میلیون پوندی ایرلند در آستانه قرعه کشی یورو 2020

ایرناخبرگزاری ایرنا
انگیزه 11 میلیون پوندی ایرلند در آستانه قرعه کشی یورو 2020

به گزارش ایرنا، روزنامه «بلفست تلگراف» ایرلند روز شنبه نوشت: جزئیات این انگیزه بزرگ مالی برای فدراسیون فوتبال ایرلند در حالی منتشر شده است که قرعه کشی مرحله مقدماتی یورو 2020 فردا در دوبلین انجام می شود و ایرلند شمالی به همراه 54 کشور دیگر رقبای خود را در گروه هایشان خواهند شناخت.

تیم ملی ایرلند در یورو 2016 با کسب یک پیروزی در مرحله گروهی، خود را به یک هشتم رساند و مجموعا مبلغ 10.5 میلیون یورو برای فدراسیون این کشور به ارمغان آورد.

و حالا پاداش در نظر گرفته شده برای آنها به اندازه 23 درصد معادل رقم بزرگ 371 میلیون یورو افزایش یافته است و این بدان معنا است که در صورتی که آنها به جمع 24 تیم نهایی صعود کنند، مبلغ 9.25 میلیون یورو به عنوان پاداش حضور برای فدراسیون فوتبال ایرلند تضمین خواهد شد.

این در حالی است که اگر اونیل مشابه یورو 2016، یکی از بازی های مرحله گروهی را با پیروزی پشت سر بگذارد، 1.5 میلیون یورو دیگر هم به مبلغ مذکور افزوده می شود و در ادامه در صورتی که او (اونیل) موفق شود تیم تحت هدایتش را به مانند آنچه 2 سال و نیم پیش در فرانسه رخ داد، به نخستین دور حذفی (یک هشتم) برساند، 2 میلیون یورو دیگر در جیب ایرلندی ها خواهد رفت.

و مجموع این رقم بدون احتساب درآمدهای این فدراسیون از قبل فروش بلیت های بازی ها دوستانه، تبلیغات کنار زمین، قراردادهای اسپانسرینگ، تلویزیون و سایر سودآوری ها، به شکلی سرسام آور برابر 11.3 میلیون پوند خواهد شد.

هشت تیم راه یافته به یک چهارم هر کدام مبلغ 3.25 میلیون یورو دریافت کرده و در صورت صعود به جمع چهار تیم پایانی، پنج میلیون یورو دیگر نیز دشت می کنند.

جایزه در نظر گرفته شده برای نایب قهرمان، هفت میلیون یورو و این جایزه برای قهرمانی که در ورزشگاه ویمبلی لندن مشخص می شود، 10 میلیون یورو خواهد بود.

قرعه کشی یورو 2020 فردا در دوبلین پایتخت ایرلند برگزار می شود و تیم ملی این کشور در گلدان سوم حریفان خود را خواهد شناخت.

در این گلدان تیم های جمهوری ایرلند که در حال حاضر تحت هدایت «میک مک کارتی» است و اسکاتلند حضور دارند بنابراین تیم اونیل به هیچ کدام از این دو تیم بر نمی خورد.

ورزشی**3991**9129

خواندن خبر در سایت منبع

قرعه کشی یورو 2020 و انگیزه های منحصربفرد آن برای میزبانان

ایرناخبرگزاری ایرنا
قرعه کشی یورو 2020 و انگیزه های منحصربفرد آن برای میزبانان

به گزارش ایرنا، خبرگزاری فرانسه روز شنبه نوشت: برای نخستین بار نمایندگان 12 کشور اروپایی برای قرعه کشی مقدماتی یورو 2020 که فردا برگزار می شود، شرکت خواهند کرد و در صورتی که بتوانند در مدت 2 سال مانده تا آغاز آن، خود را به جمع 24 تیم حاضر در تورنمنت نهایی برسانند، بازی کردن در خاک خود، انگیزه ای مضاعف برای آنها ایجاد خواهد کرد.

آمستردام، باکو، بیلبائو، بخارست، بوداپست، کوپنهاک، دوبلین، گلاسکو، لندن، مونیخ، رم و سن پترزبورگ 12 شهری هستند که میزبانی این تورنمنت بزرگ را که شصتمین سالروز خود را جشن می گیرد، برعهده خواهند داشت.

قرعه کشی مقدماتی که در دوبلین برگزار می شود 55 کشور عضو در اتحادیه فواتبال اروپا (یوفا) را در 10 گروه قرار خواهد داد و 2 تیم صدرنشین هر گروه، 20 تیم نخست راه یافته به این یورو 2020 را مشخص خواهند کرد.

با این وجود، حداکثر 2 کشور از 12 کشور میزبان می توانند در یک گروه جای بگیرند، بدین ترتیب هر 12 میزبان می توانند این شانس را داشته باشند تا یک بازی را در خانه خود برگزار کنند با این تضمین که دست کم 2 بازی را هم در مرحله گروهی در خاک خودشان انجام دهند.

در این بین، انگلیسی ها که طبق برنامه قرار است بازی های نیمه نهایی، فینال و همچنین سه بازی مرحله گروهی و یک بازی مرحله یک هشتم را در ویمبلی میزبانی کنند؛ می توانند از بازی های خانگی بیشترین منفعت را ببرند.

سه شیرها سال جاری پس از قهرمانی در جام جهانی 1966 که در خاک خودشان برگزار شد، بهترین دوره خود را سپری کردند و تحت هدایت «گرت ساوتگیت» به نیمه نهایی جام جهانی روسیه راه یافتند و در ادامه نیز، پس از شکست اسپانیا و کرواسی به مرحله نهایی لیگ ملت های اروپا که تابستان سال آینده برگزار مخی شود، صعود کردند.

و ساوتگیت جوان که یکی از اعضای تیمی بود که به نیمه نهایی یورو 1996 راه یافته بودند؛ به خوبی از این موضوع آگاه است که بازی کردن در خانه آن هم در یک تورنمنت بزرگ، چند برابر یک بازی خارج از خانه الهام بخش است.

وی در این باره اظهرا داشت: آنچه بازیکنان من در شرف تجربه آن هستند نزدیک به چیزی است که ما در سال 1996 و 1966 تجربه کردیم؛ و این تجربه باور نکردنی و فوق العاده است.

و حالا بهره مندی از امتیاز برگزاری بازی در ویمبلی می تواند به انتظار 50 ساله انگلیسی ها برای بردن یک تورنمنت بزرگ پایان دهد، آن هم با تیم جوان تحت هدایت ساوتگیت که با حمایت یک ملت دوباره قوت گرفته اند.

سرمربی سه شیرها که انتقام شکست مقابل کرواسی را در جام جهانی 2018 روسیه، اوایل ماه جاری در مرحله گروهی لیگ ملت ها از کروات ها گرفت؛ ادامه داد: فکر می کنم بهترین و رضایت بخش ترین نکته سال، ارتباط با هواداران و اشتراک تجربیاتی بی نظیر با آنها بود.

تیم های انگلیس، سوئیس، پرتغال و هلند به طوز تضمینی در گروه های پنج تیمی جای خواهند گرفت تا بتوانند برای مرحله نهایی لیگ ملت ها که در ماه ژون سال آینده برگزار می شود، خود را آماده کنند.

در قرعه کشی دوبلین، فرانسه قهرمان جام جهانی، بلژیک، کرواسی، ایتالیا، لهستان و اسپانیا، در راس سیدهای باقی مانده جای خواهند گرفت و سقوط آلمان به دسته پایین تر گروهش در لیگ ملت ها بدان معنا است که ژرمن ها در گلدان دوم جای می گیرند.

پس از حذف ازمرحله گروهی جام جهانی 2018 روسیه که در تاریخ 80 ساله حضور آنها در این تورنمنت بی سابقه بود، حالا «یوآخیم لو» سرمربی این تیم احتیاج دارد تا در مرحله مقدماتی یورو 2020 دوباره از نو قطار از ریل خارج شده اش را به مسیر بازگردانده و در این راه می تواند از امتیاز میزبانی پنج بازی شامل یکی از بازی های یک چهارم نهایی در مونیخ، نهایت بهره را ببرد.

با یان حال، «لو» هیچ شکی نارد که چهار بار قهرمان جهان به یورو 2020 صعود می کند. وی در این باره اظهار داشت: البته آرزو می کردیم برای قرعه کشی چیدمان متفاوتی نصیب ما می شد اما شرایط این گونه شد و ما هم آن را پذیرفته ایم.

وی ادامه داد: مشتاقانه در انتظار سال آینده هستیم، ما تیمی با آینده ای خوب داریم و بی شک صعود می کنیم.

برای آن دسته از تیم هایی که موفق به قرار گرفتن در رده اول و دوم گروه خود نمی شوند هنوز یک راه نجات وجود دارد و آن هم بازی پلی آف از طریق لیگ ملت های است.

چهار تیم دیگر برای پیوستن به جمع 20 تیم راه یافته به یورو، از دل بازی نیمه نهایی و فینال که بین چهار تیم اول لیگ های چهار گانه لیگ ملت های اروپا برگزار می شود، بیرون می آید.

ورزشی**3991**9129

خواندن خبر در سایت منبع

توضیحات توماس باخ درباره مشکلات بازی‌های المپیک 2020

فارسخبرگزاری فارس
توضیحات توماس باخ درباره مشکلات بازی‌های المپیک 2020

به گزارش خبرگزاری فارس، توماس باخ، رئیس کمیته بین المللی المپیک، گفت: کمیته برگزاری بازیهای المپیک 2020 هنوز در حال بررسی چند پیشنهاد در مورد احتمال گرمای شدید در تابستان 2020 در توکیو ست.

باخ در جلسه هیئت مدیره اجرایی IOC در روز شنبه در توکیو تاکید کرد: علاوه بر نگرانی‌هایی که در مورد ماراتن و پیاده روی مسابقات مطرح شده، در مورد تغییر زمان شروع مسابقات دوچرخه‌سواری و راگبی نیز صحبت‌های مطرح شده است.

توماس باخ اعلام کرد روسای این فدراسیون‌ها اظهارات خود را گفته و گفت‌وگویی با کمیسیون ورزشکاران داشته‌اند.

باخ گفت: ما نمی‌دانیم که آیا موج گرمای دیگری در سال 2020 وجود خواهد داشت. ممکن است وجود داشته باشد ممکن است وجود نداشته باشد. آنها بعدا باید در ماه های قبل از بازی های المپیک یا حتی یک سال قبل از بازی ارزیابی کنند که چه چیزی بهتر است.

خواندن خبر در سایت منبع

احتمال اجرایی شدن طرح پیشنهادی فیفا برای دگرگون سازی سیستم قرض دادن بازیکنان از سال 2020

طرفداریخبرگزاری طرفداری
احتمال اجرایی شدن طرح پیشنهادی فیفا برای دگرگون سازی سیستم قرض دادن بازیکنان از سال 2020

طرفداری- طرح پیشنهادی فیفا برای دگرگون سازی سیستم بازیکنان قرضی، می‌تواند از سال ۲۰۲۰ به فاز اجرایی برسد.

به گزارش اسکای، فیفا می‌گوید به دنبال ساز و کارهایی است تا بهره برداری تجاری از سیستم قرض دادن بازیکنان را از میان بردارد و کاری کند تا از این انتقال‌ها برای پرورش جوانان استفاده شود. ظاهرا قوانین جدید فیفا باشگاه‌ها را به قرض دادن تنها شش الی هشت بازیکن در هر فصل محدود خواهد کرد. با این حال هنوز مشخص نیست آیا این قانون جدید تنها شامل حال بازیکنان بومی می‌شود و یا انتقال آن‌ها به باشگاه‌های داخلی. 

یافته‌های اسکای نشان می‌دهد که این طرح هنوز باید به تصویب برسد و فیفا به زودی در این خصوص رای گیری خواهد کرد. فیفا در راستای این تغییرات، با برخی باشگاه‌ها در تماس بوده است. یکی از این باشگاه‌ها، چلسی است که در حال حاضر ۳۹ بازیکن را به تیم‌های دیگر قرض داده است. 

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم هوایی از فاجعه سیل در آق قلا

خبرآنلاینخبرآنلاین8 ساعت قبل
مهرمهر21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مایکل چرچ یکی از خبرنگاران فوتبال «رویترز» و سایت «ESPN» در قاره آسیا است که با کنفدراسیون فوتبال آسیا هم همکاری می‌کند. چرچ که در طول جام ملت‌های آسیا از قدرت دفاعی تیم ملی ایران و برنامه‌های کی روش دفاع می‌کرد، بعد از برد کلمبیا مقابل ژاپن در یک دیدار دوستانه، از انتقام سرمربی پیشین تیم ملی یاد کرد. چرچ نوشت: «پنالتی فالکائو، کارلوس کی روش را با کلمبیا به پیروزی یک بر صفر مقابل ژاپن رساند و تا حدی انتقامش را از ژاپن که تیم ملی را از جام ملت‌های آسیا حذف کرده بود، گرفت.» به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا در مرحله نیمه نهایی مقابل ژاپن شکست خورد و از دور این مسابقات کنار رفت. کی روش بعد از جام ملت‌ها به همکاری اش با ایران خاتمه داد و به عنوان سرمربی تیم کلمبیا انتخاب شد.

گلستان در سیل، استاندار در خارج کشور!

آخرین خبرآخرین خبر20 ساعت قبل
برای دیدن این کلیپ لطفا امکان استفاده از جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال نمایید، و از مرورگر خود را بروزرسانی نماییدآخرین خبر/ عبدالرضا رحمانی فضلی صبح امروز در گفتگویی تلویزیونی اعلام کرد که استاندار گلستان از یک ماه قبل برای رسیدگی به مسایل خانوادگی در خارج از کشور حضور دارد و به همین دلیل در هنگام بروز سیل در این استان نتوانسته شخصا در محل حضور داشته باشد. صحبت‌های او را بشنوید.

ویدیو/ استاندار گمشده گلستان کجاست؟

انتخابانتخاب18 ساعت قبل

سردار آزمون برای کمک رسانی به روستای سیل زده آق قلای گلستان رفت + فیلم لحظه امداد رسانی او

رکنارکنا21 ساعت قبل

ویدیو/ ورود دیرهنگام استاندار معزول گلستان به جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان

انتخابانتخاب8 ساعت قبل

اخبار بیشتر