1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

با ستاره های لیگ برتر در هفته ای که گذشت

سپاهان بهترین و نساجی ضعیف‌ترین تیم خارج از خانه در لیگ برتر

مهرخبرگزاری مهر
سپاهان بهترین و نساجی ضعیف‌ترین تیم خارج از خانه در لیگ برتر

به گزارش خبرنگار مهر، لیگ برتر فوتبال در حالی هفته چهاردهم را پشت سر گذاشت که سپاهان در حساس ترین بازی این هفته موفق شد پدیده را مغلوب کرده و به صدر جدول صعود کند. سپاهان نه تنها صدرنشین جدول لیگ برتر است، بلکه دارای بهترین عملکرد در دیدارهای خارج از خانه است و در صدر جدول دیدارهای خارج از خانه هم قرار دارد.

شاگردان امیر قلعه نویی تا اینجای لیگ ۶ بار خارج از خانه به میدان رفته‌اند که حاصل آن ۴ پیروزی و ۲ تساوی است. طلایی پوشان اصفهان با ۱۴ امتیاز دارای بهترین عملکرد در دیدارهای خارج از خانه هستند.  

پدیده، تیم دوم جدول با تنها یک امتیاز اختلاف نسبت به سپاهان در رده دوم جدول بازی های خارج از خانه قرار می‌گیرد. شاگردان گل‌محمدی نیز ۶ بار خارج از خانه به میدان رفته‌اند و با ۴ پیروزی، یک مساوی و یک شکست توانسته‌اند ۱۳ امتیاز به دست آورند. تنها شکست خارج از خانه پدیده مقابل سپاهان بوده است.

استقلال که در دیدارهای خانگی‌اش نتایج چندان درخشانی به دست نیاورده است، در دیدارهای خارج از خانه عملکرد خوبی داشته و با ۱۲ امتیاز بعد از سپاهان و پدیده سومین تیم خوب خارج از خانه است. آبی پوشان ۷ بار خارج از خانه به میدان رفته اند که حاصل این بازی ها ۳ پیروزی، ۳ مساوی و یک شکست است. تنها شکست خارج از خانه آبی پوشان مقابل پارس جنوبی جم به دست آمده است.

تنها ۲ تیم استقلال خوزستان و نساجی هستند که تاکنون طعم پیروزی در بازی های خارج از خانه را نچشیده‌اند. شاگردان نکونام با کسب تنها ۲ امتیاز از ۶ بازی خارج از خانه ضعیف ترین عملکرد را دارند. آنها ۴ بار خارج از خانه شکست خورده‌اند، ۶ گل زده و ۱۲ گل خورده دارند.

استقلال خوزستان نیز با ۴ امتیاز از ۷ بازی خارج از خانه بعد از نساجی دومین تیم ضعیف مسابقات در دیدارهای خارج از خانه است. سایپا نیز با تنها ۴ امتیاز از بازی های خارج از خانه سومین تیم ضعیف مسابقات در این دیدارها است.  

بهترین خط حمله در دیدارهای خارج از خانه با اختلاف در اختیار سپاهان است. مهاجمان سپاهان ۱۴ بار در ۶ بازی خارج از خانه موفق به گلزنی شده‌اند و نزدیک ترین تیم به آنها در این آمار پدیده با ۸ گل زده است. استقلال تهران با ۷ گل دارای سومین خط حمله قوی در دیدارهای خارج از خانه است.

کم خطرترین خط حمله در بازی های خارج از خانه در اختیار سایپا است. شاگردان علی دایی خارج از خانه تنها ۳ بار موفق به گلزنی شده‌اند تا ضعیف ترین آمار را داشته باشند. استقلال خوزستان، ماشین سازی، فولاد و پرسپولیس هم با ۴ گل زده خارج از خانه به صورت مشترک بعد از سایپا ضعیفترین خطوط حمله در بازی های خارج از خانه را در اختیار دارند.

بهترین عملکرد خط دفاعی در دیدارهای خارج از خانه به تیم پرسپولیس با تنها ۲ گل خورده تعلق می‌گیرد. پدیده مشهد هم با تنها ۴ گل خورده خارج از خانه بعد از سرخپوشان بهترین عملکرد را در این زمینه دارد.

ضعیف ترین خط دفاعی خارج از خانه هم استقلال خوزستان با ۱۳ گل خورده در ۷ بازی است. نساجی و سپیدرود نیز هر یک با ۱۰ گل خورده بعد از استقلال خوزستان ضعیفترین خطوط دفاعی در بازی های خارج از خانه را دارند.

خواندن خبر در سایت منبع

تیم منتخب هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال

تسنیمخبرگزاری تسنیم
تیم منتخب هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال

- اخبار ورزشی -

گروه ورزشی خبرگزاری تسنیم , در لیگ هجدهم همانند سه دوره گذشته لیگ برتر فوتبال در پایان هر هفته از مسابقات، با نظرخواهی از مربیان و آنالیزورهای تیم‌ها، 11 بازیکن برتر را انتخاب و معرفی می‌کند. روش کار به این صورت است که سرمربیان، مربیان یا آنالیزور‌های 16 تیم لیگ برتری، نفرات برتر تیم‌شان را معرفی می‌کنند.

خبرگزاری تسنیم دخالتی در انتخاب برترین‌های هفته ندارد و صرفاً از سرمربیان یا آنالیزورها نظرخواهی کرده و بدون اینکه نامی از آنها ببرد، نظرات‌شان را منعکس می‌کند.

تیم منتخب هفته چهاردهم هجدهمین دوره لیگ برتر فوتبال به‌‌ شرح زیر است:

درواز‌ه‌بان: پیام نیازمند (سپاهان)

مدافعان: محمد طیبی (تراکتورسازی)، فرشاد فرجی (نساجی) و شجاع خلیل‌زاده (پرسپولیس)

هافبک‌ها: علی کریمی و طارق همام (استقلال)، مسعود شجاعی و مهدی مهدی‌پور (تراکتورسازی) و مهرداد محمدی (سپاهان)

مهاجمان: حکیم نصاری (نفت مسجدسلیمان) و پویا نزهتی (سپیدرود)

به گزارش تسنیم، سعید فرعباسی (نفت مسجدسلیمان)، رضا حبیب‌زاده (ذوب‌آهن)، محمدرضا مهدوی (سپیدرود)، مهرداد عبدی (نساجی)، فرشید باقری (استقلال)، وحید نامداری (استقلال خوزستان) و اللهیار صیادمنش (استقلال) نفراتی بودند که با اعلام مربیان می‌توانستند جزو تیم منتخب هفته چهاردهم باشند.جدول رده‌بندی لیگ برتر فوتبال

خواندن خبر در سایت منبع

ترین های هفته چهاردهم لیگ برتر فصل 97-98

نمناکخبرگزاری نمناک
ترین های هفته چهاردهم لیگ برتر فصل 97-98

ترین های هفته چهاردهم لیگ برترفارس: هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال کشورمان با برگزاری 8 بازی پیگیری شد که در نهایت تغییراتی در جدول رده بندی لیگ برتر به وجود آمد.نتایج هفته چهاردهم لیگ برتر در یک نگاه:فولاد خوزستان یک - ذوب آهن یکنساجی قائمشهر 2 - سپیدرود 2ماشین سازی صفر - پرسپولیس یکاستقلال تهران 3 - نفت آبادان صفرسپاهان یک - پدیده صفرنفت مسجد سلیمان یک - پیکان صفرسایپا یک - استقلال خوزستان یکپارس جنوبی جم صفر - تراکتورسازی یکبهترین تیم:استقلال تهرانتیم فوتبال استقلال با هدایت وینفرد شفر لیگ را سینوسی آغاز کرد اما این روزها سرمربی آلمانی با شناختن ترکیب اصلی اش نشان داده که راه بازی گرفتن از بازیکنان تیمش را به خوبی بلد است و 2 برد متوالی مقابل استقلال خوزستان و نفت آبادان در اهواز و تهران نشان داده که شفر و شاگردانش راهشان را به خوبی پیدا کرده اند و با ادامه این روند مطمئناً نیم فصل دوم جذابی را از سوی آبی پوشان تهرانی شاهد خواهیم بود.

ترین های هفته چهاردهم لیگ برتر فصل 97-98 - 2

مربی هفته:امیر قلعه نوییتیم فوتبال سپاهان با هدایت امیر قلعه نویی آرام آرام خود را به بالای جدول رساند و بعد از بُرد در یک بازی 6 امتیازی مقابل پدیده خراسان حالا زرد پوشان به دلیل تفاضل گل بهتر صدر نشین لیگ برتر لقب گرفتند تا حساسیت ها در صدر جدول بیشتر از هر زمان دیگر شود. قلعه نویی با سپاهان روزهای خوبی را سپری می کند و با ادامه این روند بدون شک یکی از مدعیان اصلی قهرمانی در فصل جاری لیگ برتر زردپوشان دیار نصف جهان خواهد بود.

ترین های هفته چهاردهم لیگ برتر فصل 97-98 - 4

بازیکن هفته:شجاع خلیل زادهمدافع شماره 3 تیم فوتبال پرسپولیس به دلیل مصدومیت از ناحیه گردن و کمر حتی نتوانست آخرین تمرین تیمش را قبل از بازی با ماشین سازی به صورت کامل انجام دهد اما با اصرار برانکو خلیل زاده راهی تبریز شد و با وجود مصدومیتی که داشت موفق شد یکی از بهترین بازیکنان پرسپولیس مقابل رقیب تبریزی خود لقب بگیرد. پوشش مناسب در عقب زمین، بازی سازی از پست دفاع و در نهایت زدن یک گل 3 امتیازی در آخرین لحظات از خلیل زاده بازیکنی ساخت تا نام او به عنوان بهترین بازیکن هفته چهاردهم لیگ برتر اعلام شود.

ترین های هفته چهاردهم لیگ برتر فصل 97-98 - 6

بازی هفته:سپاهان - پدیدهجدال تیم های اول و دوم لیگ برتر بسیار حساس بود به طوریکه حتی کسانی که هوادار این دو تیم نبودند هم به تماشای این بازی 6 امتیازی نشستند. در یک جدال کاملاً تاکتیکی از سوی تیم های سپاهان و پدیده در نهایت زردپوشان دیار زاینده رود موفق به کسب 3 امتیاز شدند تا با 2 بازی بیشتر نسبت به پرسپولیس و یک بازی بیشتر نسبت به پدیده و استقلال و یک بازی کمتر از تراکتورسازی صدرنشین فعلی لیگ برتر لقب بگیرد.

ترین های هفته چهاردهم لیگ برتر فصل 97-98 - 8

ناکام هفته:پیکانتیم فوتبال پارس جنوبی در زمین خود مغلوب تراکتورسازی شد اما آنها هفته گذشته در اصفهان موفق شده بودند ذوب آهن را شکست دهند و این در حالیست که تیم پیکان 5 هفته است که بُردی به چشم ندیده و با یک تساوی و 4 شکست ناکام نه تنها هفته بلکه ماه لقب بگیرد. از زمانی که مجید جلالی به تیم پیکان آمده این تیم هیچگاه در روند نتیجه گیری این طور ضعیف نبوده اما مجید جلالی سرمربی این تیم در تلاش است تا با رهایی پیکان از این وضعیت بتواند یک بار دیگر تیمش را که از 14 بازی اخیر تنها 16 امتیاز گرفته به روزهای خوب برساند.

ترین های هفته چهاردهم لیگ برتر فصل 97-98 - 10

خواندن خبر در سایت منبع

تیم منتخب هفته چهاردهم لیگ برتر

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳
تیم منتخب هفته چهاردهم لیگ برتر

به گزارش "ورزش‌سه"،  هفته چهاردهم مسابقات لیگ برتر با جذابیت خاصی دنبال شد و در هر مسابقه حداقل یک گل به ثمر رسید. در قاطع ترین برد هفته تیم استقلال تهران در ورزشگاه آزادی با ارائه یک نمایش برتر با نتیجه 3-0 صنعت نفت آبادان را شکست داد تا به جمع مدعیان بازگردد. شاگردان برانکو ایوانکوویچ هم علی‌رغم از دست دادن فرصت‌های متعدد گلزنی با گل دقایق آخر شجاع خلیل زاده سه امتیاز شیرین از تبریز به ارمغان آوردند تا کماکان امیدوار به کسب برتری در دو دیدار عقب افتاده و صعود به صدر جدول مسابقات باشند. سپاهان اصفهان هم در استادیوم مملو از تماشاگر نقش جهان با تک گل مهرداد محمدی مقابل پدیده به برتری رسید تا هم امتیاز با این تیم مشهدی و به علت تفاضل گل بهتر رده نخست جدول را در اختیار بگیرد.

نفت مسجدسلیمان و تراکتورسازی تبریز هم با نتیجه مشابه 1-0  به ترتیب برابر پیکان و پارس جنوبی جم به پیروزی رسیدند تا به روند صعودی خود در جدول مسابقات ادامه دهند. اما در پر گل ترین دیدار هفته تیم نساجی مازندران در ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر با نتیجه تساوی 2-2 مقابل سپیدرود رشت متوقف شد تا جذاب‌ ترین دیدار هفته رقم بخورد.

فولاد و سایپا هم در خانه خود به ترتیب برابر ذوب‌آهن اصفهان و استقلال خوزستان تن به نتیجه تساوی 1-1 دادند تا امتیازات حساسی را از دست داده باشند.

تیم منتخب هفته چهاردهم به شرح زیر است:

دروازه‌بان:

پیام نیازمند (سپاهان اصفهان):نیازمند مقابل پدیده یکی از روزهای خوب خود را در ترکیب سپاهان تجربه و کاری کرد که امیرقلعه نویی که کمتر از بازیکنی تمجید می کند، در کنفرانس خبری از عملکرد او مقابل خبرنگاران و تاثیری که در کسب سه امتیاز داشت، بگوید. نیازمند مقابل پدیده 5 بار دروازه اش را نجات داد. این گلر جوان روی ارسال های متعددی که انجام می شد هم بی نقص کار کرد تا یکی از مهم ترین بازیکنان تیمش در کسب پیروزی ارزشمند برابر پدیده باشد. مهم ترین نجات او در نیمه اول رخ داد که شوت مهربان را که پس از پشت سر گذاشتن چند بازیکن به توپ زده شد را با شیرجه ای دفع کرد و در برگشت هم خیلی سریع با نوک انگشتانش توپ را به کرنر فرستاد تا اجازه شوتزی به مهاجم پدیده ندهد.

تیم منتخب هفته چهاردهم لیگ برتر - 7

مدافعان:

شجاع خلیل زاده (پرسپولیس تهران):در فاصله دقایقی مانده به بازی در تبریز همچنان وضعیت حضورش در ترکیب نامشخص بود و در نهایت با توجه به کمبود بازیکن و با درخواست خودش از برانکو ایوانکوویچ جزو 11 نفر اصلی قرار گرفت. مدافع میانی پرسپولیس که طول تمام مدت جلسه فنی را در اختیار کادرپزشکی قرار داشت تا مراحل درمانی را پشت سر بگذارد در این دیدار با یک دفع توپ در محوطه شش قدم و همچنین توپگیری‌های پیاپی در نهایت با تک گل سه امتیازی‌اش به یک ماجراجویی بزرگ پایان داد. مرد مورد اعتماد برانکو ایوانکوویچ اکنون سوگلی او در تیم محسوب می‌شود و با نمایش فنی و تکنیکی قابل قبول و وفاداری‌اش تحت هر شرایط به تیم و فلسفه آن به دنبال این است تا این فصل را هم توام با موفقیت به پایان برساند.

تیم منتخب هفته چهاردهم لیگ برتر - 10

فرشاد فرجی (نساجی مازندران):اما در این دیدار فرشاد فرجی بهترین بازیکن تیمش بود و با ارسال دو پاس گل برای همبازیانش نقش ویژه‌ای را ایفا کرد. او در صحنه گل اول به خوبی خود را به محوطه جریمه سپیدرود رساند تا از ریباند ضربه ایستگاهی سینک استفاده کند. درست همین هم شد و فرجی با ضربه سری زیرکانه محمد مهدی نظری را صاحب موقعیت کرد و اینگونه گل اول میزبان به دست آمد. در صحنه گل دوم هم باز هم فرجی تاثیر گذار عمل کرد. او سانتر ارسالی سینک از روی نقطه کرنر را در تیر دو قطع کرد تا عبدی با قیچی برگردانی زیبا گل دوم نساجی را به ثمر برساند. او با درخشش خود بر روی هر دو گل نساجی تاثیر گذاشت تا به مرد اول میدان تبدیل شود.

تیم منتخب هفته چهاردهم لیگ برتر - 12

محمد منصوری (پدیده مشهد):محمد منصوری که این فصل در تیم یحیی به طرز عجیبی شکوفا شده هر گاه از منطقه راست دفاع پدیده صاحب توپ شد با استارت‌هایی سرعتی خود را به منطقه راست هیجده قدم زردپوشان سپاهان رساند و هر بار با سرعت بالای خود و پرش‌ از روی تکل‌های متوالی هافبک‌های قدرتمند سپاهان به منطقه دفاعی حریف رسید. مدافع مورد نظر کیروش در منطقه راست دفاع پدیده در این دیدار به قدری خوب عمل کرد که در یک صحنه باعث شد تا هافبک دفاعی سپاهان کارت زرد را به جان دل بخرد و با رفع خطر از دروازه تیمش، اجازه پیش روی بیشتر او که این بار قصد زدن به قلب دفاع حریف داشت را بگیرد.

تیم منتخب هفته چهاردهم لیگ برتر - 14

هافبک‌ها:

علی کریمی (استقلال تهران):علی کریمی در هفته های گذشته به کلید پیروزی های استقلال تبدیل شده است، او در 3 بازی برابر سپاهان و ماشین سازی در لیگ برتر و سایپا در جام حذفی که به دلیل مصدومیت دقایق کمی در ترکیب استقلال بازی کرد تیمش به پیروزی نرسید ولی در بازی با استقلال خوزستان و صنعت نفت که به ترکیب اضافه شده این تیم دوباره روی نوار پیروزی قرار گرفت. کریمی در بازی با صنعت نفت به عنوان تک هافبک به میدان رفت و به خوبی فضای جلوی دفاع را پوشش داد. او این کار را به قدری خوب انجام داد که فرشید باقری بدون نگرانی در حملات شرکت می کرد و حتی موفق شد گل هم بزند. کریمی در دقایق پایانی بازی در حملات استقلال هم شرکت کرد و دو پاس خوب در موقعیت تک به تک هم داد که مهاجمان استقلال نتوانستند از آنها استفاده کنند.

تیم منتخب هفته چهاردهم لیگ برتر - 17

مهرداد محمدی (سپاهان اصفهان):مهرداد محمدی در لیگ هجدهم همواره یکی از بازیکنان مورد نظر امیرقلعه نویی بوده است و حتی در دو دیدار از او در پست دفاع چپ هم استفاده شد. محمدی در مقابل پدیده زننده گل ارزشمندی بود که شیوه ثبت آن، به ارزش های این گل اضافه کرد. کنترل زیبای توپ و شوت سر ضربش، کلاسی آموزشی برای ضربه زنی در موقعیتی بود که زمان و تسلط کافی در محاصره مدافعین حریف، وجود نداشت. علاوه بر این در سایر دقایق هم محمدی هم در دفاع شرکت داشت و در ضدحمله های خطرناک سپاهان و حرکات سریع آن‌ها برای نزدیک شدن به دروازه پدیده نقش ویژه‌ای را ایفا کرد.

تیم منتخب هفته چهاردهم لیگ برتر - 19

مسعود شجاعی (تراکتورسازی تبریز):مسعو شجاعی بک بار دیگر با ارائه یک بازی درخشان در ترکیب تراکتور شایستگی هایش را در زمین ثابت کرد. او در تیم محمد تقوی با وجود مهره‌های بیشماری  که در  تیم وجود دارد  یک همه کاره محسوب می‌شود. شجاعی حتی  می‌توانست در نیمه نخست زننده گل اول بازی لقب بگیرد که ضربه والی او را رحمان احمدی به کرنر فرستاد. کاپیتان ملی‌پوش تراکتورسازی با  تجربه زیادی که دارد  نیازی به دوندگی چندانی ندارد و با جای گیری‌های مناسب خود به نوعی رابط  خط  دفاع و حمله تیمش است. او در این دیدار وظیفه ای که بر روی دوشش بود را به بهترین نحو ممکن  انجام داد ودر پیروزی با ارزش تراکتور برابر پارس جنوبی نقش ویژه‌ای را ایفا کرد.

تیم منتخب هفته چهاردهم لیگ برتر - 21

طارق همام (استقلال تهران):این هافبک عراقی در بازی با صنعت نفت همان بازیکنی بود که کادرفنی از او انتظار داشتند. همام در این بازی با تصمیم شفر در پست هافبک پشت مهاجم بازی کرد و گل دوم تیمش را روی یک حرکت تیمی زیبا و با شوت روی پا زد. به جز این صحنه طارق همام در بیشتر حملات استقلال حضور فعال و مثبتی داشت و چند بار برای هم تیمی های خود موقعیت سازی کرد تا ثابت کند در ترکیب آبی ها کاملا جا افتاده است. همام در طول بازی بارها از بازیکنان حریف توپ ربایی کرد و یکی از عواملی بود که اجازه نداد کرار جاسم، هموطنش در ترکیب صنعت نفت درخشش همیشه را داشته باشد.

تیم منتخب هفته چهاردهم لیگ برتر - 23

مهاجمان:

گادوین منشا (پرسپولیس تهران):این روزها مهاجم اهل نیجریه تیم پرسپولیس مرد همه کاره و به قول معروف آچار فرانسه تیمش است. بازیکنی که راس توپ‌های بلند قرار می‌گیرد تا با ضربه سر بازیکنان همدست را در موقعیت گلزنی قرار دهد؛ یا با خروج از محوطه جریمه و آمدن به میانه زمین توپ گیری کرده و فرصت‌هایی برای بازیکنان به عنوان بازیساز خلق کند. منشا در دیداربرابر ماشین‌سازی تبریز در همان دقایق ابتدایی فرصت داشت تا گل اول را وارد دروزه دخسوس کند که ضربه پای چپش پس از برخورد به دفاع حریف راهی کرنر شد. سپس با شروع نیمه دوم توپ بلند بیرانوند را با ضربه سر در اختیار علیپور و او را در موقعیت شوتزنی قرار داد که عکس‌العمل گلر ماشین‌سازی مانع به گل رسیدن پرسپولیس شد. چند دقیقه بعد با دریافت پاس از امید عالیشاه در جناح راست دفاعی میزبان و حرکت در عرض شوت زیبایی را روانه دروازه کرد که باز هم دخسوس با کف دست آن را به کرنر فرستاد. آخرین حرکت زیبای منشا هم به دقایق آخر مسابقه مربوط می‌شود. جایی که توپگیری در میانه زمین و ارسال پاسی دقیق برای اسدی پایه گذار گل دوم سرخپوشان شد اما توسط کمک داور آفساید و مردود اعلام شد.

تیم منتخب هفته چهاردهم لیگ برتر - 26

محمد غلامی (سپیدرود رشت):بی شک یکی از بازیکنانی که به جذاب شدن این دربی کمک کرد محمد غلامی، مهاجم کهنه کار سپیدرودی‌ها بود. درست در دقیقه 56 این مسابقه غلامی با دریافت پاس از خط هافبک و سپس با ارسال یک پاس تک ضرب نزهتی را صاحب موقعیتی خطرناکی در محوطه جریمه کرد و در ادامه دیوسالار خطای پنالتی را روی این وینگر سرعتی انجام داد. غلامی که پنالتی زن اول تیمش است این ضربه را بر خلاف جهت حرکت حامد لک به تور چسباند و بازی را به تعادل کشید. در ادامه سپیدرودی‌ها که به دنبال کسب برد در بازی خارج از خانه بودند دامنه حملاتشان را گسترش دادند. باز هم غلامی با دریافت پاس خوب از مهدوی در محوطه جریمه صاحب موقعیت شد اما ضربه فنی‌اش با عکس العمل عالی دروازه‌بان نساجی به کرنر رفت که همین ضربه ایستگاهی به دست آمده با زیرکی شیخ سلیمانی به گل دوم سپیدرود تبدیل شد تا اینگونه مهاجم کهنه‌کار رشتی‌ها بر روی هر دو گل تاثیر گذاشته باشد.

تیم منتخب هفته چهاردهم لیگ برتر - 28

پیمان میری (نفت مسجدسلیمان):مسجد سلیمانی‌ها حالا دیگر نام قعرنشین را  به یدک نمی‌کشند چرا که با اتکا به بازیکنان جوان و با تجربه ای که در ترکیب تیمشان به بازی  گرفته می‌شوند روی غلتک پیروزی افتاده و به رده‌های میانی جدول صعود کرده‌اند. سیدپیمان میری یکی از مهره‌های با ارزش علیرضا مرزبان به حساب می‌آید که در این دیدارعلاوه بر جنگندگی فراوان توانست  تا زمانی که در خط حمله نفتی‌ها حضور داشت، مدافعین پیکان را آزار دهد و همچنین تک گل سه امتیازی  تیمش را در برابر پیکان در روز تولدش به ثمر برساند.  ابتدا ضربه پنالتی او با واکنش شیخ ویسی برگشت داده شد اما در ریباند دروازه حریف تهرانی برای اولین و آخرین بار فرو ریخت تا اینگونه سه امتیاز حساس به حساب شاگردان مرزبان ریخته شود.

تیم منتخب هفته چهاردهم لیگ برتر - 30

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

پیغام اینستاگرامی علی دایی به عادل فردوسی پور

برترین‌هابرترین‌ها16 ساعت قبل
تابناکتابناک17 ساعت قبل
اسطورۀ محبوب آبی‌ها دست به حمایت از عادل فردوسی‌پور زد. به گزارش تابناک ورزشی، بعد از قطع همکاری برنامۀ نود با عادل فردوسی‌پور و مشکلات بوجود آمده بین این مجری توانا با مدیر شبکۀ سوم سیما بسیاری از کارشناسان و اهالی فوتبال دست به حمایت از عادل فردوسی‌پور زدند و در فضای مجازی پیام‌های فراوانی را برای او منتشر کردند. یکی از این اشخاص، فرهاد مجیدی، اسطورۀ محبوب استقلال تهران است. مجیدی با انتشار پیامی در اینستاگرامش در شرایطی که خود را موافق فردوسی‌پور ندانسته است به حمایت از برنامۀ انتقادی نود پرداخت و به این شکل و متفاوت نسبت به دیگران نسبت به این اتفاق واکنش نشان داده است.
تابناکتابناک16 ساعت قبل
پرسپولیسی‌ها برای نایب‌قهرمانی در آسیا به این دلیل که میزبان مسابقات بوده‌اند، سیصدهزار دلار کمتر از آنچه فکرش را می‌کردند پاداش می‌گیرند. مازیار ناظمی در توئیتی نوشته است: «ای‌اف‌سی از پاداش دو میلیون دلاری پرسپولیس برای رسیدن به فینال ای‌سی‌ال، ۳۰۰ هزار دلار کسر کرده است.» به گزارش تابناک ورزشی، ای‌اف‌سی شهریورماه گذشته فراخوانی گذاشته بود که برای مراسم اختتامیه به شرکتی که توان برگزاری یک کنسرت زنده، ایجاد دیوار صوتی و مراسم آتش‌بازی را در سطح فینال آسیا برگزار کند تا ۱۵۰ هزار دلار می‌پرداخت. حالا مشخص شده آن هزینه از هزینه‌های برگزاری بازی به حساب میزبان کسر می‌شده است و البته حالا باشگاه پرسپولیس می‌تواند اعلام کند چه شرکتی این مزایده را برده بود. این کسر هزینه‌ها اگرچه خیلی هم اتفاق جدیدی نیست و خود ناظمی هم اشاره کرده است فیفا هزینه برگزاری کنفرانس‌های خبری را از پاداش‌های جام‌جهانی تیم ملی هم کسر کرده بود.
الفالف1 روز قبل
گروه ورزشی الف، ۱ فروردین ۱۳۹۸، ۰۳:۱۲ ۳۹۷۱۲۲۹۱۶۷به گزارش خبرآنلاین، این روزها بحث انتخاب جانشین برای کارلوس کی روش، داغ‌ترین بحث فوتبال ایران است و در این میان هروه رنار سرمربی فرانسوی تیم ملی مراکش از بخت خوبی برای حضور روی نیمکت ایران برخوردار است. مرد فرانسوی خوب می‌داند طرفداران مراکش همین طور اهالی فوتبال از او انتظار دارند تا در مصر جام قهرمانی CAF ۲۰۱۹ را بالای سر ببرد در غیر این صورت رنار دیگر شانسی برای تمدید قرارداد و ماندن تا جام جهانی ۲۰۲۲ با مراکش ندارد. هر مربی دیگری هم جای رنار بود با دریافت پیشنهاد وسوسه کننده هدایت ایران برحسب شرایطی که در مراکش دارد، پای میز مذاکره می‌نشست از همین رو جام ملت‌های پیش رو برای او و آینده‌اش نقشی کلیدی دارد و اگر نتواند آنجا با مراکش موفق شود بعید نیست که پیشنهاد ایران را بپذیرد.
ورزش۳ورزش۳14 ساعت قبل
به گزارش «ورزش سه»، در سال‌های اخیر عادت کرده‌ایم که تیم‌های بزرگ اروپایی در فصل تابستان و پیش از شروع فصل به ایالت متحده سفر کرده و دیداهایی تدارکاتی را در این کشور برگزار می‌کنند، اما نیویورک تایمز مدعی شد امسال و بر خلاف سال‌های قبل، باشگاه یوونتوس چنین برنامه‌ای ندارد. پرونده اتهام تجاوز کریستیانو رونالدو به کاترین مایورگا در تابستان سال ۲۰۰۹ و در شهر لاس وگاس هنوز باز است و مدیران بیانکونری احتمال می‌دهند با وود این باشگاه و کریستیانو رونالدو به ایالت متحده، این ستاره پرتغالی توسط پلیس این کشور بازداشت شده و در اردوی پیش فصل حواشی بزرگی برای رونالدو و یوونتوس ایجاد شود. کاترین مایورگا ادعا کرد که ستاره پرتغالی به او در اتاق هتلی در لاس وگاس در سال ۲۰۰۹ تجاوز کرده و بعد از آن ۳۷۵ هزار دلار به عنوان حق السکوت به وی پرداخت کرده است که البته رونالدو و وکلای وی ادعای تجاوز را رد کرده‌اند. یوونتوس قصد دارد برنامه‌های پیش فصل خود را در هفته‌های آینده اعلام کند و احتمالا این تیم در سنگاپور و چین بازی خواهد کرد و به ایالت متحده سفر نمی‌کند.

اخبار بیشتر