آغاز به کار کارخانه هفت تپه به زودی
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

آغاز به کار کارخانه هفت تپه به زودی

فعالیت کارخانه نیشکر هفت‌تپه از سر گرفته شد

ایرناخبرگزاری ایرنا
فعالیت کارخانه نیشکر هفت‌تپه از سر گرفته شد
دزفول - ایرنا – مدیر عامل جدید شرکت نیشکر هفت تپه گفت: کارگران این شرکت پس از 27روز تعطیلی ، با توافق حاصل شده با کارفرما از امروز یکشنبه بر سر کار خود برگشته و فعالیت خود را از سر گرفتند.

کیومرث کاظمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت : با تلاش مسولان استانی و شهرستان و کارفرما، کارگران بخش های مختلف این شرکت بعد از 27 روز تعطیلی فعالیت خود را از سر گرفتند.

وی گفت: تمام واحدهای مختلف اداری، صنعتی، ترابری، کوره بخار، بازرگانی، آسیاب ها و تولید و تعمیرات فعالیت خود را آغاز کرده اند .

مدیر عامل جدید شرکت نیشکر هفت تپه گفت: با پایان تجمع و اعتراضات کارگری ، کوره بخار ، آسیاب و کارخانه شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه روشن شده و واحدهای مختلف به حرکت در آمدند.

وی گفت: عملیات برداشت نیشکر از مزارع نیز بزودی آغاز خواهد شد.

کاظمی افزود: سطح زیر کشت نیشکر دراین شرکت حدود هفت هزار و600هکتار است که پیش بینی برداشت حدود 350هزار تن نیشکر از آن می شود

به گفته وی حدود 35هزار تن شکر سفید ازاین سطح زیر کشت تولید و روانه بازار می شود.

فرماندار شوش نیز در این رابطه گفت:حدود 13میلیارد ریال هزینه اورهال این کارخانه است که حدود 95 درصد کارخانه نیز نوسازی و بازسازی شده است.

عدنان غزی گفت: به محض اینکه فعالیت کارخانه از سر گرفته شود ظرف 2 یا سه هفته آینده نیز دوماه حقوق باقیمانده کارگران نیز پرداخت می شود.

کارگران این واحد صنعتی از 27 روز پیش در اعتراض به پرداخت نشدن چهار ماه حقوق و پاداش ،حق بیمه و طبقه بندی مشاغل و نیز برای مطالبه بازگشت کارخانه به بخش دولتی دست از کار کشیده بودند.

حدود پنج هزار نفر از طریق فعالیت در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در شمال استان خوزستان امرار معاش می کنند.

کشت و صنعت هفت تپه ، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می گذرد و طبق اصل 44 قانون اساسی اواخر سال 1394 از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

جمعیت کارکنان شاغل در این شرکت بزرگ تولید شکر به صورت رسمی ، پیمانی ، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف پنجهزار و 500 نفر اعلام شده است.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه با 24 هزار هکتار وسعت اراضی و کارخانه، در 15کیلومتری شهر شوش در شمال استان خوزستان واقع است.

شرکت نیشکر هفت تپه یکی از بزرگترین کارخانه های استان خوزستان و کشور است که نقش مهمی در تولید ، اشتغال و کشاورزی منطقه دارد.

6002/7280

خواندن خبر در سایت منبع

میزگرد| راه حل رفع مشکلات کارگران نیشکر هفت تپه «شفاف سازی و اعتماد سازی » است

تسنیمخبرگزاری تسنیم
میزگرد| راه حل رفع مشکلات کارگران نیشکر هفت تپه «شفاف سازی و اعتماد سازی » است
شفاف سازی مدیریت شرکت و اعتماد کارگران به آینده روشن این شرکت دو مولفه‌ای است که می‌توان با اتکا به آن‎‌ها مشکلات کارگران نیشکر هفت تپه را رفع کرد.

- اخبار استانها -

به گزارش  خبرگزاری تسنیم  از اهواز، حضور روحانیت در صحنه و میدان‌های مهم یکی از شاخصه‌های اسلام انقلابی است. حضور موثر و اثرگذار جریان انقلابی یکی از ظرفیت‌های است که هرجا به صحنه آمده است، نتیجه را به نفع اسلام و انقلاب تغییر داده است. دشمن همیشه و همواره تلاش کرده است که روحانیت و به تبع اسلام را از میدان اجتماعی خارج و اسلام منهای روحانیت و یا خوشبینانه ترین حالت روحانی‌نمای آرام و عابد از جنس حجتبه را الگوسازی کند.

خوزستان یکی از قطب‌های صنعتی کشور و دارای ظرفیت‌های بالای صنعتی و کشاورزی است که مشکلات مدیریتی در سال‌های متمادی این استان را امروز با چالش‌های مواجه ساخته است؛ چالش‌هایی که با همت مضاعف و روحیه جهادی «قابل حل» هستند.

نیشکر هفت تپه از آن دسته مسائل قابل حل خوزستان هستند؛ مساله‌ای که با پرداخت حقوق دوم و پایان اعتصاب کارگران، خنده را بر لبان این سرمایه‌های اجتماعی به ارمغان آورد. مطالبه به حق و منصفانه کارگران و کارمندان مجموعه نیشکر هفت تپه شوش برخلاف خواست و جریان حقیقی کارگران مجموعه، عده‌ای را به طمع انداخته بود تا بتوانند از این نمد کلاهی برای خود ببافند.  حضور جریان انقلابی در بین کارگران و همدردی با این اعضای زحمت کش و دلسوز نیشکر هفت تپه موجب عقب نشینی و برآب شدن آرزوهای خام « لندن نشین‌ها» شد.

برای بررسی حضور جریان انقلابی در بین کارگران مجموعه نیشکر هفت تپه و اثرات این حضور و علت عصبانیت جریان رسانه‌ معاند و ضدانقلاب از این مسأله گفت و گویی را با حجت الاسلام محسن ریسمان سنج و رضا افشار از طلاب حاضر در میان کارگران مجموعه نیشکر هفت تپه صورت دادیم.

تسنیم: حاج آقا ریسمان سنج سلام و خوش آمد می‌گوییم. در روزهای اخیر که مساله کارگران هفت تپه مطرح بود؛ حضور شما در بین این کارگران و صحبت‌های انقلابی شما و همراهی کارگران با شما واکنش های زیادی به همراه داشته است. در این باره توضیح می‌فرماید؟

ریسمان سنج: سلام و تشکر می‌کنم. اصل قضیه فارغ از جنجال سازی‌های دروغین شبکه‌های ضد انقلاب، مساله حقوق بیش از 3 هزار نفر از کارگران نیشکر هفت تپه بود و این که کارگری که 6 ماه حقوق قانونی خود را دریافت نکرده بود و این اعتراضات و عدم توجه‌ها شکل تجمع و تحصن به خود گرفته بود و نیاز بود و وظیفه می‌دانستیم به عنوان یک جریان انقلابی در کنار این کارگران زحمتکش و عزیز قرار بگیریم و از حقوق آنها دفاع کنیم و اعلام همبستگی کنیم.خوزستان| نماینده تام‌الاختیار سهامدار شرکت نیشکر هفت تپه معرفی شداهواز|وضعیت گروه ملی و نیشکر هفت تپه ناشی از بی‌تدبیری در واگذاری استخبر شکنجه کارگر بازداشتی هفت تپه از سوی دادگستری خوزستان تکذیب شد

دفاع از حقوق مردم، رسالت جریان انقلابی است

دفاع از حقوق کارگران و کسانی که در حق آنها ظلم شده است فلسفه اسلامی دارد و این جزء آرمان‌های انقلاب است و این یک حرکت انقلابی و برخاسته از تفکر انقلابی بود . برای حضور در بین کارگران ما 7 نفر از طلاب بودیم که 4 طلبه معمم و 3 طلبه غیر ملبس که به شکل خودجوش براساس مطالبات رهبری در بین کارگران حاضر شدیم.

تسنیم: پیام این حضورتان چه بود؟ از این حضور دنبال چه پیامی بودید؟

ریسمان سنج : این حضور، یک پیام روشن و مشخص داشت که جریان انقلابی در کنار شما است و از مطالبه قانونی شما حمایت می‌کند. این پیام یعنی، مطالبه شما کارگران در داخل نظام تعریف می شود و چه بسا این اعتراض شما کارگران مایه پیشرفت نظام است. زیرا ما به عنوان جریان انقلابی معتقدیم برخی افراد در برخی مناصب نظام قرار گرفتند که با پاردایم های انقلابی که متعلق به مستضعفین و پابرهنه‌ها است سنخیتی ندارند.

کارگران صاحبان انقلاب هستند

جریان انقلابی عمیقاً با شما همراه و همدرد است و کارگران جزء و صاحب انقلاب است و کسی و جریانی حق ندارد بین این دو فاصله بیاندازد.

تسنیم: شبکه های ضد انقلاب و خبرنگاران معاندی در پروپاگاندای رسانه  سعی کردند نشان دهند کارگران هیچ روی خوش به جریان انقلابی نشان ندادند، واقعاً این طور بود؟

ریسمان سنج: برخلاف این دروغ پردازی‌ها کارگرها بسیار گرم و صمیمی از ما استقبال کردند و ما خودرو بودیم و وقتی رسیدیم اول کارگران کمی با تردید نگاه کردند ولی وقتی متوجه شدند ما به دنبال حمایت از آنها هستیم همه دور ما جمع شدند و از ما تشکر کردند. با روی خوش از ما پذیرایی کردند.

تسنیم: شبکه های ضد انقلاب همچنین بخش های از صحبت های شما را که در بین کارگران است پخش کردند که در آن جمع همه عکس های از رهبری را در دست دارند، درباره آن صحنه نیز می فرماید؟

ریسمان سنج: رسانه‌های معاند در واقع مجبور شدند این تصاویر را نشان دهند چون تمامی کارگران با ما همراه بودند. وقتی که کارگران متوجه حضور ما شدند بلندگو و وسایل آماده کردند تا ما صحبت کنیم. برخلاف آن چیزی که دشمن تصویرسازی می‌کند کارگران دلسوز انقلاب و معتقد به نظام بودند و عکس‌های امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری را دست داشتند. خیلی از این کارگران در اربعین موکب در کربلا و شوش دارند و مردمی متدین هستند و صحبت‌های ما را با تکبیر و الله اکبر همراهی می‌کردند.

البته بالاخره جمع کارگران، جمع متکثری بود و انسان های متفاوت دیگری هم بین آنها حضور داشتند که ابتدا به ما انتقاد می‌کردند و صحبت‌های ما را قبول نداشتند که ما با برخی از آنان صحبت کردیم و بخشی واقعاً در پایان ما را همراهی کردند.

تسنیم: چه صحبت های با کارگران داشتید؟

ریسمان سنج: کارگران نگران و خسته بودند. آنها و خانواده آنها خود را متعلق به مجموعه نیشکر هفت تپه می‌دانستند و می‌خواستند سریع این مجموعه راه‌اندازی و مشغول به کار شوند. صحبت اصلی ما با کارگران این بود که خواسته شما قانونی و منطقی است ولی نباید اجازه دهیم ضد انقلاب از این مساله سوء استفاده کند و مشکل نیشکر هفت تپه یک راه حل دارد و آن هم در داخل نظام است. البته این گلایه از مسولان است که چرا اجازه می‌دهند مجموعه به این نقطه برسد و هم اینکه چرا در این مدت به کارگران سر نزدند و صحبت‌های آنان را نشنیدند؟

مشکل نیشکر هفت تپه داخل نظام حل می‌شود

ما مجموعه انقلابی هم دنبال همدردی بودیم و هم دنبال این بودیم که مشکلات کارگران حل شود چرا که این مساله را با روح عدالتخواهی جریان انقلاب همنوا نمی‌دانستیم و برای ما فرقی نمی‌کند اگر این اتفاق در هر شهر و یا جای دیگر رخ دهد ما پیگیری می‌کنیم. زیرا با عدالت همخوانی ندارد. در شوش ما دنبال مطالبه عدالت بودیم و یک حرکت نمایشی و احساسی نبود.

تسنیم: یکی از فیلم های که شبکه ضدانقلاب «من و تو» درباره حضور شما خیلی مانور داد مسأله نماز جماعت به امامت شما بود که در فیلم کارگران به شما اقتدا نمی‌کنند، این چقدر واقعیت دارد؟

ریسمان سنج:  این فیلم یک سندی برای آنها است که فکر می‌کنند رسانه‌های ضدانقلاب دلسوز آنها است. ببینید ماجرا از این قرار بود که ما بعد از جلسه با معاون فرماندار شوش ، بیرون که آمدیم وقت نماز بود و خواستیم به طرف نمازخانه برویم. کارگران گفتند چرا همین جا و در بین کارگران نمی‌خوانید؟ حقیقت من کمی مردد بودم که روی آسفالت که جایی برای وضو و نه مهر و نه سجاده است آیا می شود نماز خواند یا نه؟ بعد که وضو گرفتم دوستان گفتند سریع بیایید که کارگران منتظر شما  هستند.

کارگران در صف های منظم، نماز جماعت خواندند

بعد که رفتم و کارگران به من اقتدا کردند و نمار خواندیم .عکس‌ها هم موجود است . خیلی از کارگران در آن شرایط وضو گرفتند و 4الی 5 صف نماز جماعت تشکیل شد. حالا شبکه من و تو یک فیلم پخش کرده که کارگران نماز نمی‌خوانند. این فیلم متعلق به بخشی است که هنوز من شروع به نماز خواندن نکردم. جالب است در آن فیلم که مدعی نماز جماعت ما هستند من در حال صحبت با تلفن هم هستم یعنی اینقدر ناشی گری کردند.

تسنیم: حاج آقا شما با کارگران جلساتی داشتید، به نظرتان راه حل آن چیست؟

ریسمان سنج: من نمی‌توانم دقیق در این زمینه قضاوت کنم و نتیجه‌گیری کنم ولی براساس صحبت‌های کارگران مساله این شرکت از زمانی شروع شده که خصوصی شده است. مطابق گفته کارگران عزیز این شرکت سال 1394 خصوصی سازی شده است و از آن سال شرکت و فرایند مدیریت شرکت مناسب نبوده و کارگران دنبال دریافت حقوق، تغییر مدیریت شرکت و بهتر شدن فرایند تولید و اداره مجموعه هستند.

شفافیت و اعتماد سازی راه حل مسئله نیشکر هفت تپه است

من خودم معتقدم در این زمینه باید دو کار اساسی صورت گیرد: ا- شفافیت 2 –اعتمادسازی. دستگاه‌های نظارتی و اجرایی در این زمینه ورود کنند و با کارگران هم صحبت شوند و مسایل مجموعه را شفاف بیان کنند و شفاف سازی کنند و اعتماد کارگران که دنبال بهبود شرایط مجموعه هستند را جلب کنند.

دستگاه های نظارتی ورود کنند و شفاف فرایند اداره و واگذار شدن نیشکر هفت تپه را بیان کنند و تغییرات لازم برای بهبود مدیریت مجموعه را انجام دهند. من صحبت‌های که با کارگران داشتم آنها حتی دنبال دولتی شدن مجموعه نیستند بلکه دنبال بهتر شدن شرایط هستند و اگر قرار است بخش خصوصی اداره کند باید درست و سالم اداره شود. مشکلات کارگران نیشکر هفت تپه کاملا قابل حل شدن است و مسئولان مناسب است بین کارگران حاضر شوند و حرف های آنان را بشنوند و اجازه تکرار این مشکلات را ندهند.

تسنیم: اقای افشار شما به عنوان طلبه غیر ملبس هم در بین کارگران حضور پیدا کردید، درباره این شیطنت رسانه‌ای دشمن بفرمایید؟ دشمن دنبال چه اقدامی بودند؟

افشار: اول اجازه دهید به گفتمان امام و انقلاب اشاره کنم و آن اینکه جنگ ما، جنگ مستکبرین و مستضعفین است. این مستکبرین رسانه‌ای دنبال این هستند که جریان انقلابی را محدود کنند و از مطالبه و عدالتخواهی جریان انقلابی هراس دارند.

این نظام سرمایه‌دار زالو صفت و رسانه‌های معاند که در دستان صهیونیست‌ها است دنبال این است که جریان کارگر متعهد به انقلاب را مقابل نظام قرار دهد و روح انقلابی این کارگران را بایکوت می‌کند.

این حضور ما براساس آموزه‌های قرانی بود و نباید اجازه دهیم جریان رسانه‌ای سرمایه دار و فرعون‌های زمانه جریان انقلابی را منفعل سازند.

تسنیم: شما درباره آن روز حضور در بین کارگران شوش نکته ای در ذهن دارید؟

افشار: همان طور که حاج آقا فرمودند ما دو ماشین بودیم که بعد از حاج آقا رسیدیم . وقتی رسیدیم و همین که پیدا شدیم دیدم همه کارگران دارند به سمت ما می‌ایند و خیلی جا خوردیم و ما را در آغوش گرفتند و راه را باز کردند و از بین این کارگران به سمت فرمانداری حرکت کردیم.

جالب است کارگران با شعارهای مانند «روحانی باغیرت تشکر تشکر » از ما استقبال کردند که واقعا خودمان شرمنده این همه محبت آنان شدیم. جالب است برخلاف همه تصویرسازی های رسانه های ضد انقلاب با پلاکاردهای مثل «کارگر ایرانی سرباز انقلاب» روبرو شدیم.

گفت‌وگو از اکبر بهاری

خواندن خبر در سایت منبع

خوزستان | بازگشت امید و آرامش به شرکت نیشکر هفت تپه شهرستان شوش

تسنیمخبرگزاری تسنیم
خوزستان | بازگشت امید و آرامش به شرکت نیشکر هفت تپه شهرستان شوش
سرانجام پس از روزها اعتراض از سوی کارکنان شرکت نیشکر هفت تپه با پرداخت دو ماه حقوق معوقه کارگران، رفع مشکل بیمه، معرفی مدیر عامل جدید و اجرایی شدن طرح طبقه بندی مشاغل، امید و آرامش به شرکت نیشکر هفت تپه بازگشت.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شوش، سرانجام پس از روزها اعتراض از سوی کارکنان شرکت نیشکر هفت تپه با پرداخت دو ماه حقوق معوقه کارگران، رفع مشکل بیمه، مدیر عامل جدید و پیگیری برای اجرایی شدن طرح طبقه بندی از سوی مسئولین آرامش به شرکت نیشکر هفت تپه بازگشت.

از حدود 25 روز پیش و پس از اخبار   در فضای مجازی در خصوص فراری شدنِ مدیرعامل این شرکت خصوصی، کارگران برای شفاف‌تر شدن موضوع دست به تجمع‌هایی زدند و اعتراضات خود را در منطقه هفت‌تپه شروع کردند، این تجمعات کارکنان هفت تپه به درب فرمانداری و مرکز شهر شوش کشیده شد.

رسانه‌های ضد انقلاب از روزهای اول سعی داشتند  تجمع کارکنان شرکت نیشکر هفت‌تپه و این اعتراض صنفی مسالمت آمیز را به شکلی جهت‌دار پوشش دهند اما کارگرها بارها در شعارها، دست نوشته‌ها و مصاحبه‌های خودشان خط خود را از ضد انقلاب جدا کردند.

پس از چندین روز با پیگیری مسئولین استانی و شهرستان دو حقوق معوقه کارکنان شرکت نیشکر هفت تپه پرداخت شد اما کارگران برای تحقق سایر مطالبات به اعتراض خودشان ادامه دادند.

 این اعتراض کارکنان در حالی صورت گرفت که فرماندار شوش خبر رفع مشکل بیمه و اجرایی شدن طرح طبقه بندی مشاغل را به کارکنان داده بود.کارکنان شرکت نیشکر هفت تپه، مدیریت ضعیف سهامداران را علت اصلی بروز نابسامانی در شرکت می‌دانند.خوزستان| نماینده تام‌الاختیار سهامدار شرکت نیشکر هفت تپه معرفی شداهواز|وضعیت گروه ملی و نیشکر هفت تپه ناشی از بی‌تدبیری در واگذاری استخبر شکنجه کارگر بازداشتی هفت تپه از سوی دادگستری خوزستان تکذیب شد

متاسفانه بیشتر واحدها و شرکت‌های دولتی که به بخش خصوصی واگذار شده به دلیل سوء مدیریت در حالت ورشکستگی قرار گرفته که در این ارتباط باید یک سازوکار اساسی برای احیا و نجات این بنگاه‌های اقتصادی دیده شود. مطالبات کارکنان شرکت نیشکر هفت تپه در این تجمعات اخیر فراتر از دریافت چند ماه دستمزد است و نسبت به آینده این شرکت نگران هستند.

مسئولین استانی و شهرستانی روز شنبه با حضور در جمع کارکنان شرکت نیشکر هفت تپه، کیومرث کاظمی را به عنوان مدیرعامل و نماینده تام الاختیار سهامدار شرکت هفت تپه معرفی کردند همچنین در نشستی که با حضور مسئولین و نماینده کارفرما در دفتر مدیریت شرکت هفت تپه برگزار شد، قول پیگیری و رفع مشکلات کارکنان داده شد.

کیومرث کاظمی قبلا قائم مقام مدیر عامل شرکت کشت و صنعت هفت تپه بود و قرار است از امروز با در دست گرفتن مدیریت یکپارچه، مسئولیت اورهال و ساماندهی وضعیت نامطلوب شرکت را برعهده بگیرد.

تلاش شبانه‌روزی برای رفع مشکلات کارکنان شرکت هفت‌تپه

عدنان غزی فرماندار شوش در گفت‌‌وگو با خبرنگار تسنیم در شوش اظهار داشت: برای رفع مشکلات کارکنان شرکت نیشکر هفت تپه از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهیم کرد، کارکنان این شرکت باید به راه‌اندازی هرچه سریعتر خطوط تولید شکر باشند، چرا که اولین کسی که در این وضعیت متضرر می‌شود خود آنها هستند.

وی افزود: دو ماه از حقوق معوقه کارکنان شرکت نیشکر هفت تپه پرداخت شد، امیدواریم با اورهال شرکت و برداشت نیشکر امید به هفت تپه بازگردد. امیدواریم ظرف مدت 10 روز آینده کار اورهال کارخانه به اتمام برسد و خطوط تولید شکر با تمام توان در این کارخانه آغاز شود.

فرماندار شوش به رفع مشکل بیمه کارکنان شرکت نیشکر هفت تپه اشاره کرد و گفت: به مدیران مربوطه دستور داده شده که مسئله طبقه بندی مشاغل حدود یک هزار نفر از کارگران نیز هرچه سریعتر انجام شود.

برای آبادانی شرکت هفت تپه باید در کنار هم باشیم

کیومرث کاظمی مدیرعامل و نماینده تام الاختیار سهامدار شرکت نیشکر هفت تپه در آئین معارفه که با حضور مسئولین استانی و شهرستانی و درجمع کارکنان نیشکر هفت‌تپه برگزار شد اظهارداشت: اهمیت هفت‌تپه را همه می‌دانند پس باید برای آبادانی این شرکت در کنار هم باشیم.

وی گفت: بنده در نشست با اسد بیگی و مدیران استانی به‌عنوان نماینده تام‌الاختیار معرفی شدم. من همیشه با صداقت کار کردم و از حقوق حقه کارگران و مدیران پشتیبانی می‌کنم.

طرح طبقه‌بندی مشاغل در شرکت هفت تپه اجرا می‌شود

سید نور محمد‌پور، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در جمع کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه اظهارداشت: تشکیل شورای اسلامی کار با صدور اعتبار نامه معرفی می‌شود.

وی گفت: اجرای طرح طبقه بندی مشاغل و مشاغل سخت و زیان آور کارکنان پیگیری و در اولویت‌کاری اداره کل است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان افزود: انتظار داریم نماینده تام الاختیار شرکت نیشکر هفت‌تپه با همکاری مسئولین نسبت به رفع مشکلات کارگران هفت تپه اقدام کند.

ارسال نامه از سوی نمایندگان مجلس خبرگان به رهبر انقلاب

 آیت الله جزایری نماینده ولی فقیه در خوزستان در خصوص مشکلات کارگری  شرکت هفت‌تپه و گروه ملی فولاد اظهارداشت:کارکنان گروه ملی فولاد و نیشکر هفت‌تپه مطمئن باشند که پیگیر مسائل آنان هستیم.

وی گفت: برای پیگیری و رفع مشکلات کارکنان محترم این دو کارخانه نامه‌ای را با همکاری نمایندگان مجلس خبرگان برای مقام معظم رهبری تنظیم و ارسال کردیم.

نماینده ولی فقیه در خوزستان با بیان اینکه "کارکنان مطمئن باشند که ما پیگیر مسائل هستیم"، ادامه داد: این کارخانجات از کارخانه‌های مهم و پرجمعیت هستند و برای استان خوزستان قابل اغماض نیستند؛ ما پیگیر مسائل و مشکلات این عزیزان هستیم تا مشکلاتشان کاملاً برطرف شود.

 دادستانی ماهانه از فعالیت شرکت نیشکر هفت تپه نظارت می‌کند

دادستان عمومی و انقلاب اهواز امروز، در نشست بررسی مشکلات شرکت نیشکر هفت تپه که با حضور جمعی از مسئولین استانی ، شهرستانی و نماینده کارگران در محل دفتر مدیریت این شرکت برگزار شد اظهار داشت؛ همه مسئولین در حال تلاش برای رفع مشکلات شرکت هفت تپه هستند‌. هرچه سریعترکارخانه خطوط تولید شکر با همکاری یکدیگر دوباره راه اندازی شود.

وی با اشاره به کارگر بازداشتی اشاره کرد و گفت: مشکل کارگر بازداشت شده در چند روز آینده برطرف می شود.

دادستان اهواز افزود: دادستانی به مدت یک سال به صورت ماهانه بر فعالیت کارخانه نظارت می کند.

صنایع تبدیلی در هفت‌تپه باعث شکوفایی این شرکت می شود

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی در نشست بررسی مشکلات نیشکر هفت تپه اظهارداشت: انتظار دارم همه مسئولین از مدیرعامل جدید این شرکت حمایت کنند.

وی گفت: امسال سال پر بارانی است و امیدواریم روزانه در سه شیفت نیشکر موجود جمع و تولید در این کارخانه از سر گرفته شود.

نماینده شوش افزود: باید با یک جدول زمانبندی از سوی سهامدار و مدیرعامل شرکت برای ساخت کارخانه ‌های صنایع تبدیلی اقدام شود تا شاهد شکوفایی هفت تپه باشیم.

اختصاص 30 میلیارد ریال برای اورهال شرکت نیشکر هفت‌تپه

یدالله‌مهرعلیزاده قائم مقام معاونت هماهنگی و اموراقتصادی استانداری خوزستان در خصوص رفع مشکلات کارگران هفت تپه اظهارداشت: 2 ماه حقوق کارگران شرکت نیشکر هفت تپه در چند روز گذشته پرداخت شده است.

وی گفت: مشکل بیمه کارکنان رفع شده و همچنین مبلغ 30 میلیارد ریال نیز برای به روز کردن فعالیت خطوط تولید این شرکت اختصاص یافته است.

به گزارش تسنیم، شرکت کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی‌ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می‌گذرد و طبق اصل 44 قانون اساسی اواخر سال 1394 از سوی سازمان خصوصی‌سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد. بیش از پنج هزار نفر به صورت رسمی، پیمانی، قراردادی و پیمانکاری در بخش‌های مختلف این شرکت مشغول به‌کار هستند. شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در 15کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است. 

گزارش از سجاد عبیدی‌پور

انتهای‌پیام/ن

خواندن خبر در سایت منبع

کارگران نیشکر هفت‌تپه به کار بازگشتند

ایسناخبرگزاری ایسنا
کارگران نیشکر هفت‌تپه به کار بازگشتند
مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان از بازگشت به کار کارگران نیشکر هفت تپه خبر داد و گفت: با توجه به هماهنگی‌های انجام‌گرفته، امروز کارگران نیشکر هفت تپه سرانجام به اعتصاب خود پایان دادند و به کارخانه بازگشتند.

امید بن عباس در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به پایان اعتصاب کارگران این کارخانه اظهار کرد: کارگران کارخانه نیشکر هفت تپه مدتی در اعتصاب بودند اما با توجه به پیگیری‌هایی که انجام گرفت از امروز آن‌ها به اعتصاب خود پایان دادند.

وی افزود: از امروز رسما بر اساس پیگیری‌های قبلی، دستور استاندار خوزستان و با گام‌هایی که در راستای تحقق مطالبات کارگران از جمله پرداخت دوماه حقوق، تمدید دفترچه‌های درمانی بیمه، انتصاب مدیر اجرایی کارخانه هفت تپه و اختیاراتی که از سوی مالک بخش خصوصی شرکت برای انجام کار به وی داده شد، کارگران نیشکر هفت تپه بر سر کار خود بازگشتند.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان تصریح کرد: برنامه‌های اجرایی شرکت که شامل اورهال کارخانه، برداشت محصول و تولید شکر است، از سوی مدیر اجرایی پیگیری و اجرایی خواهد شد.

بن عباس عنوان کرد: از امروز کارگران بر سر کار خود حاضر شدند و دستگاه‌های کارخانه را روشن کردند تا بر اساس برنامه‌های مدیر اجرایی جدید فعالیت‌های شرکت را پیش ببرند.

وی با اشاره به کارگر بازداشت شده این شرکت نیز گفت: موضوع این کارگر بازداشتی را باید دستگاه قضایی پیگیری کند تا حق و حقوقی از کسی ضایع نشود. 

بن عباس در ادامه با اشاره به تشکیل شورای اسلامی کار برای نظارت بر این شرکت گفت: دستگاه‌های تخصصی مثل جهاد کشاورزی، سازمان صنعت، معدن و تجارت و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با حضور موثر بر فعالیت این واحد تولیدی نظارت خواهند داشت.

بن عباس تاکید کرد: طرفین این شرکت، از جمله مالکین، مدیران و کارگران باید در چارچوب قوانین و مقررات مطالبات خود را مطرح کنند زیرا هر کسی حد و حدودی دارد و باید در آن چهارچوب فعالیت کند.

خواندن خبر در سایت منبع

فرماندار شوش: عملیات اورهال نیشکر هفت‌تپه رو به اتمام است/ کارخانه بزودی آغاز به کار می‌کند

اصلاحات پرسخبرگزاری اصلاحات پرس
فرماندار شوش: عملیات اورهال نیشکر هفت‌تپه رو به اتمام است/ کارخانه بزودی آغاز به کار می‌کند
فرماندار شوش با بیان این‌که حدود 95 درصد از اورهال کارخانه نیشکر انجام شده است، گفت: امیدواریم ظرف مدت 10 روز آینده کار اورهال کارخانه به اتمام برسد و بتوان کار را با تمام توان در این کارخانه آغاز کرد.

به گزارش اصلاحات پرس، عدنان غزی، با اشاره به پیگیری‌های انجام‌گرفته در بحث حل مشکلات کارخانه نیشکر هفت‌تپه عنوان کرد: روز گذشته تغییری در کارخانه نیشکر هفت‌تپه به وجود آمد و مدیرعامل جدید این کارخانه معرفی شد.

وی افزود: امیدواریم با تغییرات ایجاد شده و برنامه‌هایی که مدیرعامل جدید کارخانه برای فعالیت داده است، شاهد حل مشکلات کارخانه نیشکر هفت‌تپه باشیم.

فرماندار شوش با اشاره به بحث حقوق کارگران نیشکر هفت‌تپه تصریح کرد: تا کنون دو ماه از حقوق معوق این کارگران به آن‌ها پرداخت شده و بحث بیمه کارگران نیز حل شده است. به محض این‌که کار در کارخانه آغاز شود، ظرف مدت دو تا سه هفته آینده نیز دو ماه باقی مانده از مطالبات کارگران پرداخت می‌شود.

غزی، در خصوص بحث اورهال کارخانه عنوان کرد: حدود 13 میلیارد تومان هزینه اورهال این کارخانه است که تا کنون حدود 95 درصد کارخانه نوسازی و بازسازی شده است. 5 درصد باقی مانده از کارهایی که باید در بحث اورهال کارخانه انجام گیرد، به حدود یک میلیارد تومان نیاز داشت که تامین اعتبار شده و کار اورهال رو به اتمام است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که بیشتر سیستم‌های کارخانه نوسازی و اورهال شده‌اند و درصد کمی از کارخانه نیاز به نوسازی دارد، امیدواریم ظرف مدت 10 روز آینده کار اورهال کارخانه به اتمام برسد و بتوان کار را با تمام توان در کارخانه نیشکر هفت‌تپه آغاز کرد.منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

عملیات اورهال نیشکر هفت‌تپه رو به اتمام است/ کارخانه بزودی آغاز به کار می‌کند

ایسناخبرگزاری ایسنا
عملیات اورهال نیشکر هفت‌تپه رو به اتمام است/ کارخانه بزودی آغاز به کار می‌کند
فرماندار شوش با بیان این‌که حدود 95 درصد از اورهال کارخانه نیشکر انجام شده است، گفت: امیدواریم ظرف مدت 10 روز آینده کار اورهال کارخانه به اتمام برسد و بتوان کار را با تمام توان در این کارخانه آغاز کرد.

عدنان غزی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به پیگیری‌های انجام‌گرفته در بحث حل مشکلات کارخانه نیشکر هفت‌تپه عنوان کرد: روز گذشته تغییری در کارخانه نیشکر هفت‌تپه به وجود آمد و مدیرعامل جدید این کارخانه معرفی شد.

وی افزود: امیدواریم با تغییرات ایجاد شده و برنامه‌هایی که مدیرعامل جدید کارخانه برای فعالیت داده است، شاهد حل مشکلات کارخانه نیشکر هفت‌تپه باشیم.

فرماندار شوش با اشاره به بحث حقوق کارگران نیشکر هفت‌تپه تصریح کرد: تا کنون دو ماه از حقوق معوق این کارگران به آن‌ها پرداخت شده و بحث بیمه کارگران نیز حل شده است. به محض این‌که کار در کارخانه آغاز شود، ظرف مدت دو تا سه هفته آینده نیز دو ماه باقی مانده از مطالبات کارگران پرداخت می‌شود.

غزی، در خصوص بحث اورهال کارخانه عنوان کرد: حدود 13 میلیارد تومان هزینه اورهال این کارخانه است که تا کنون حدود 95 درصد کارخانه نوسازی و بازسازی شده است. 5 درصد باقی مانده از کارهایی که باید در بحث اورهال کارخانه انجام گیرد، به حدود یک میلیارد تومان نیاز داشت که تامین اعتبار شده و کار اورهال رو به اتمام است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که بیشتر سیستم‌های کارخانه نوسازی و اورهال شده‌اند و درصد کمی از کارخانه نیاز به نوسازی دارد، امیدواریم ظرف مدت 10 روز آینده کار اورهال کارخانه به اتمام برسد و بتوان کار را با تمام توان در کارخانه نیشکر هفت‌تپه آغاز کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

مدیرعامل جدید نیشکر هفت تپه معرفی شد

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
مدیرعامل جدید نیشکر هفت تپه معرفی شد

کیومرث کاظمی روز شنبه در آیینی با حضور تعدادی از مسئولان استانی و شهرستانی و نمایندگان کارگران به عنوان مدیرعامل جدید شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه معرفی شد.

به گزارش ایرنا فرماندار شوش در این آیین در محل کارخانه نیشکر هفت تپه گفت: 2 ماه حقوق معوقه کارگران هفت تپه با همت استاندار خوزستان، نماینده مردم شوش درمجلس شورای اسلامی و اعضای شورای تامین پرداخت شد.

عدنان غزی با بیان اینکه مشکل بیمه کارگران رفع شده است، افزود: مشکل طرح طبقه بندی مشاغل و شوراهای اسلامی کار از سوی اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی در دست بررسی است و بزودی نتیجه آن اعلام می شود.

وی با تاکید بر اینکه برای رفع مشکلات کارگران هفت تپه از هیچ تلاشی دریغ نمی شود، از کارگران خواست سر کار خود برگردند تا روند تولید کارخانه با مشکل مواجه نشود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان نیز گفت: ظرف یک ماه آینده مشکلات کارگری از جمله طبقه بندی مشاغل، بیمه، انتخابات شورای اسلامی کار و دیگر مسایل و مشکلات نیشکر هفت تپه از جمله قرارداد کارکنان و کارگران، حق بن، حق لباس، حق غذا و تشویقی، تنبیه و تشکیل کمیته انضباطی پیگیری و به سرانجام خواهد رسید.سیدنور محمدپور افزود: تمام مشاغل شرکت نیشکر هفت تپه سخت و زیان آور محسوب می شوند.

مدیرعامل جدید شرکت نیشکر هفت تپه نیز گفت: هفت تپه از هر چیزی دیگر برای من مهمتر است و همه بدانند این شرکت خانه دوم همه ما است.

کیومرث کاظمی افزود: مالک و مسئولان استانی و شهرستانی از من خواستند مسئولیت این شرکت را بپذیرم و با کمال میل پذیرفتم پس باید همه با هم برای رفع مشکلات کارخانه و شکوفایی آن کمک کنیم.

وی اظهار داشت: با اختیار تام مدیریت کارخانه را برعهده گرفتم و فقط در خرید و فروش این شرکت ورود نمی کنم لذا اگر کسی نمی خواهد ادامه کار دهد و کارشکنی بکند جایش در شرکت نیست.

مدیرعامل جدید شرکت نیشکر هفت تپه با بیان اینکه 80 درصد کارگران شرکت از لحاظ معیشتی وضعیت خوبی ندارند، افزود: صداقت را سرلوحه اقدامات خود قرار خواهم داد و از حقوق کارگران و مدیران پشتیبانی خواهم کرد.

وی گفت: کارگران به فکر برداشت نیشکر باشند و به تامین حقوق پرسنل کمک کنند.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان نیز اظهار داشت: برداشت نیشکر در شرایط کنونی اهمیت فراوانی دارد زیرا اگر به سرانجام نرسد شرکت تا سال آینده به کما می رود.

امید بن عباس افزود: 2 موضوع اورهال، شروع و نحوه ادامه کار و همچنین رسیدگی به مشکلات کارخانه در اولویت است.

دادستان عمومی و انقلاب اهواز نیز با بیان اینکه تمام مسایل ریز و درشت شرکت نیشکر هفت تپه هر ماه طی جلسه ای بررسی می شوند، گفت: برخی افراد غیر کارگر که با اصل نظام مشکل دارند از تجمع کارگران هفت تپه سوء استفاده می کنند لذا کارگران باید مراقب این افراد باشند.

عباس حسینی پویا از کارگران خواست برای جلوگیری از سوء استفاده دشمنان از برگزاری تجمع خودداری کنند.وی با بیان اینکه ما همه کارگران را درک می کنیم، افزود: هفت تپه از آن نظام است و کارگران نباید اجازه دهند دشمن با تجمع آنها اصل نظام را هدف قرار دهد.

دادستان عمومی و انقلاب اهواز اظهار داشت: مشکلات بازنشستگان، حقوق معوقه و یک نفر بازداشتی شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه پیگیری می شوند.

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: اعتمادسازی بین مجموعه مدیران و کارگران نیشکر هفت تپه ضروری است.

سید راضی نوری افزود: همه مسئولان و کارگران مدیریت جدید کارخانه را همراهی کنند و از حاشیه به دور باشند.

وی خواستار تشکیل کمیته ای تخصصی برای رفع مشکلات این شرکت از سوی معاونت اقتصادی استانداری و فرمانداری شوش شد.

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی از مدیریت جدید کارخانه خواست بصورت شبانه روزی پیگیر مسایل و مشکلات شرکت باشد و برای اورهال شرکت تلاش مضاعف کند.

وی همچنین خواستار شناسایی و بکارگیری نیروهای دلسوز، متدین، با تجربه و بومی منطقه در این کارخانه شد.مدیرکل جهاد کشاورزی خوزستان، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت، مدیرکل انتظامی استانداری و اعضای شورای تامین شهرستان نیز در آیین معارفه مدیرعامل جدید کارخانه حضور داشتند.

کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپه روز شنبه در بیست و هفتمین روز از اعتراضات خود مقابل فرمانداری شوش حاضر شدند.

کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می گذرد و طبق اصل 44 قانون اساسی اواخر سال 1394 از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

حدود چهار هزار نفر به صورت رسمی، پیمانی، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف این شرکت بزرگ تولید شکر مشغول کار هستند.شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در 15کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | حمله کارشناس شبکه سه به ترانه علیدوستی و دیگر عوامل شهرزاد

خبرآنلاینخبرآنلاین13 ساعت قبل
الفالف20 ساعت قبل
طنز ماجرا اما صرفا میزان تولید زیان شرکت سایپا نیست: این شرکت نرخ فروش پراید را در سال گذشته، ۱۸٫۵ میلیون تومان اعلام کرده است! طنز ماجرا اما صرفا میزان تولید زیان شرکت سایپا نیست: این شرکت نرخ فروش پراید را در سال گذشته، ۱۸٫۵ میلیون تومان اعلام کرده است! بنا به گزارش شرکت سایپا، تولیدات این شرکت در سال گذشته کاهش قابل توجهی داشته است؛ در موردی عجیب شرکت سایپا اعلام کرده است که در سال ۹۷ تنها ۸ دستگاه خودروی برلیانس فروخته است! تمام این افزایش قیمت‌ها، در گزارش مالی شرکت سایپا انعکاسی نداشته و به نظر نمی‌رسد نرخ‌های اعلامی چندان با واقعیت همخوانی داشته باشد. شکی نیست که به دلیل عملکرد بسیار ضعیف، شرکت سایپا در سال گذشته زیان‌ده بوده است؛ علت این زیان‌ده بودن ضعف مدیریتی در شرکت سایپا است.

توسعه مراکز بازپروری معتادان در دستور کار سپاه

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سردار سرتیپ پاسدار علی فدوی در حاشیه بازدید از مرکز بازپروی و ترک اعتیاد، صیانت و اشتغال پادگان شهید زیادیان تهران با اشاره به تدابیر رو به گسترش سپاه برای مبارزه با اعتیاد در کشور گفت: اقدام‌های خوبی شده و برنامه سپاه توسعه این مراکز در سراسر کشور است. وی با تاکید بر اینکه نگاه سپاه به این قشر آسیب دیده همواره از سر عطوفت و مهربانی است، افزود: فعالیت‌های این مرکز مرحله‌ای و چرخشی و اولین مرحله آن ترک اعتیاد است که در اینجا در حال انجام است و مراحل بعدی اشتغال است تا افراد در وضع خوبی وارد فضای اشتغال شوند. وی گفت: همه افراد این مرکز در اوج عزت هستند که به دلائلی گرفتار اعتیاد شدند و اشتغال از عوامل مهم ساماندهی این شرایط است که پیگیری خواهیم کرد.
فراروفرارو23 ساعت قبل
به گزارش ایران، کاهش قیمت از خودرو‌های مونتاژی شروع شد و اکنون به خودرو‌های وطنی رسیده است. رتبه اول کاهش قیمت خودرو‌های مونتاژی متعلق به پژو ۲۰۰۸ بود که ۱۳۵ میلیون تومان ارزان‌تر شد. علت کاهش قیمت خودرو را در دو اتفاق می‌توان ارزیابی کرد. یک به خاطر مصوبه ساماندهی بازار خودرو که سه روز پیش در هرم سبز تصویب شد. پیش‌بینی رئیسمؤتمنی درباره ریزش قیمت خودرو نیز گفت: تصور من این است که قیمت خودرو‌ها مسیر ریزش خود را ادامه دهد.
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
وی افزود: طبق بر آورد‌های صورت گرفته، ​ حدود ۶۸ برنامه از این برنامه‌ها برای سال جاری قابلیت اجرایی شدن خواهد داشت و زمینه به حداقل رسیدن وابستگی به خارج را فراهم می‌کند. معاون وزیر صمت ادامه داد: با توجه به در اختیار داشتن منابع مادی، انسانی و فکری این تنها گزینه ما برای مقابله با تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران خواهد بود. وی در پاسخ به این سوال که آیا صنعت قطعه سازی توانایی کمک به رشد صنعت خودروسازی کشور را خواهد داشت، گفت: با توجه به اینکه ۸۲ درصد از خودرو‌های پر تیراژ را قطعه تشکیل می‌دهد و تنها ۱۸ درصد در داخل کمپانی‌های خودروسازی متمرکز است؛ امروز در این بازدید توان بالای صنعت قطعه سازی را مشاهده کردیم، بنابراین هرچه صنعت قطعه سازی توانمند‌تر باشد بطورحتم خودروساز‌ها نیز در شرایط بهتری می‌توانند، فعالیت کنند. وی افزود: پتانسیل‌هایی که هم اکنون در صنعت قطعه سازی مشاهده می‌کنیم؛ زاییده تحریم‌های گذشته بوده و قطعا این تحریم‌ها نیز دستاورد‌هایی در تعمیق بخشی ساخت داخل قطعات مورد نیاز کشور به همراه دارد که خود می‌تواند کشور را در مسیر دستیابی به اهداف صنعتی بیش از پیش کمک کند. معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت ادامه داد: بدون تردید این مجموعه اقدامات و توجه به این حوزه نه تنها منجربه کاهش نیروی انسانی نخواهد شد بلکه برای تامین نیاز‌های ساخت داخل، نیروی انسانی بیشتری در مدار تولید قرار خواهد گرفت و اشتغالزایی بیش از گذشته تقویت خواهد شد.

اخبار بیشتر