"جلیقه زردها" کیستند و چه می‌خواهند؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

"جلیقه زردها" کیستند و چه می‌خواهند؟

فرانسه در آستانه اعلام وضعیت اضطراری

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
فرانسه در آستانه اعلام وضعیت اضطراری
سخنگوی دولت فرانسه گفت که نخست‌وزیر و وزیر کشور، امروز درباره امکان اعمال وضعیت اضطراری به منظور جلوگیری از تکرار ناآرامی‌ها در این کشور رایزنی خواهند کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، احتمال دارد مقامات فرانسه با توجه به ناآرامی‌های اخیر، در این کشور وضعیت اضطراری اعلام کنند.

بنابر گزارش خبرگزاری وریترز، «بنجامین گریوو» سخنگوی دولت فرانسه امروز در پاسخ به پرسشی به این موضوع  اشاره کرد و گفت که هدف این است تا از وقوع مجدد برخی از ناآرامی‌های مدنی که بدترین مورد در بیش از یک دهه گذشته در این کشور بوده است، جلوگیری شود و از معترضان می‌خواهد که پای میز مذاکره حاضر شوند.

گریفوو افزود: «ما باید درباره اقداماتی که می‌توان اجرایی کرد، فکر کنیم تا چنین وقایعی تکرار نشوند.» وی درباره امکان اعمال وضعیت اضطراری هم گفت که نخست‌وزیر و وزیر کشور  درباره تمامی گزینه‌ها در نشستی که امروز یکشنبه برگزار می‌شود، رایزنی خواهند کرد.

تظاهرات‌های اعتراضی در فرانسه از هفدهم نوامبر (۲۶ آبان ماه) آغاز شده بود. رانندگان و شماری از اتحادیه‌های بازرگانی و احزاب سیاسی از عوامل محرک برای آغاز موج اعتراض ها در این کشور بودند.معترضان نام خود را به دلیل کلاه زردی که برای جلوگیری از جلب توجه و جلوگیری از تصادف استفاده می‌شود، «جلیقه زرد» گذاشتند.

دیروز هم پاریس شاهد ناآرامی‌های گسترده بود به طوری که تظاهرات‌کنندگان و نیروهای پلیس با هم درگیر شدند و پلیس از گاز اشک‌آور و ماشین آب‌پاش استفاده کرد.

با این حال «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور  فرانسه بر سیاست‌های موردنظر خود پافشاری  دارد. وی شب گذشته هم در سخنانی در نشست گروه 20 در آرژانتین،به ادامه اعتراضات و درگیری‌ها در کشورش که همچنان ادامه دارد، اشاره کرد و گفت: درگیری‌ها و خشونت‌های پاریس غیر قابل قبول است.

ماکرون با اشاره به اعتراضات جلیقه‌زردها تاکید کرد که «آنچه امروز در فرانسه رخ می‌دهد، ارتباطی به مطالبات مشروع ندارد.»

ماکرون در  ادامه خاطرنشان کرد که با اخلاگران امنیت در فرانسه برخورد خواهد شد و به حساب آنها رسیدگی می‌شود. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

تشدید جنگ خیابانی در فرانسه + فیلم

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
خبرگزاری میزان- پایتخت فرانسه از روز شنبه شاهد درگیری شدید میان معترضان به افزایش بهای سوخت و نیرو‌های امنیتی بوده است که در پی استفاده پلیس از گاز اشک‌آور برای متفرق کردن معترضان ده‎ها نفر مصدوم شدند.

کد ویدیو دانلودکد ویدیو دانلودفیلم اصلی

تشدید جنگ خیابانی در فرانسه + فیلم - 3

خواندن خبر در سایت منبع

تظاهرات در ایران، همان شورش در فرانسه است!

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
تظاهرات در ایران، همان شورش در فرانسه است!
اعتراض‌های گسترده نسبت به افزایش هزینه‌های زندگی در فرانسه در حالی با برخورد شدید پلیس با معترضان و بازداشت بیش از صد و چهل تن از آنها همراه شد که نه رسانه‌های فرانسوی و نه در رسانه‌های بین‌المللی گارد سنگینی نسبت به نوع برخورد با معترضان نداشتند و رفتار پلیس در قبال معترضان نیز مورد نقد شدید واقع نشد؛ رویکردی که می‌توان با شرایط مشابه در ایران مقایسه کرد.

تابناک: اعتراض‌های گسترده نسبت به افزایش هزینه‌های زندگی در فرانسه در حالی با برخورد شدید پلیس با معترضان و بازداشت بیش از صد و چهل تن از آنها همراه شد که نه رسانه‌های فرانسوی و نه در رسانه‌های بین‌المللی گارد سنگینی نسبت به نوع برخورد با معترضان نداشتند و رفتار پلیس در قبال معترضان نیز مورد نقد شدید واقع نشد؛ رویکردی که می‌توان با شرایط مشابه در ایران مقایسه کرد.

 فرانسه در سومین شنبه پیاپی با اعتراضات مردم عصبانی از افزایش هزینه‌های زندگی در این کشور روبرو بود و این بار پلیس با خشن‌ترین روش‌های ممکن با معترضان موسوم به جلیقه‌زردها برخورد کرد و در دور تازه دستگیری‌ها، بیش از صد و چهل تن از آنها را بازداشت نمود. شدت ضرب و شتم معترضان توسط پلیس به حدی بود که امانوئل مکرون نسبت به خشونت پلیس فرانسه اعتراض کرده است؛ چهره‌ای که سیاست‌های اقتصادیِ او، چنین شرایطی را رقم زده است.

به گفته پلیس، 65 نفر تاکنون در درگیری‌های فرانسه زخمی شده‌اند که یازده نفرشان، نیروهای امنیتی و پلیس هستند و قاعدتاً این شدت درگیری می‌بایست واکنش شدیدی در سطح رسانه‌های فرانسوی و رسانه‌های بین‌المللی داشته باشد و دست‌کم شماری از کشورهای فعال در پرونده‌های حقوق بشری، دولت فرانسه را برای فراهم کردنِ زمینه اعتراضات آرام و عدم برخورد خشن با معترضین تحت فشار رسانه‌ای یا حقوقی قرار می‌دادند اما موقعیت فرانسه به عنوان یکی از کشورهای موثر در مناسبات جهانی متفاوت است.

رسانه‌های بین المللی و بسیاری از رسانه‌های فرانسه نیز که ظاهراً بر اصل «بی‌طرفی» تاکید می‌کنند، در این ماجرا کاملاً جانب دولت و پلیس فرانسه را گرفتند و به جای «تظاهرات / Protest» یا «ناآرامی / Unrest» از لفظ «شورش / Riot» استفاده می‌کنند که بار معنایی مشخصی دارد و به هر نوع برخورد خشن با معترضان مشروعیت می‌بخشند. به عنوان نمونه می‌توان به رویترز اشاره کرد که بر لفظ شورش تاکید کرده و ضامن سلاح پلیس را برای هدف قرار دادنِ مشروع معترضین آزاد کرده است.

تظاهرات در ایران، همان شورش در فرانسه است! - 5

قاعدتاً در چنین شرایطی که فضای رسانه‌ای در کنترل درآمده و معترضین صرفاً به عنوان گروهی خرابکار معرفی می‌شوند، رهبران سایر کشورها با چه انگیزه‌ای و متاثر از چه محرک بیرونی باید کام رهبران سیاسی فرانسه را تلخ کنند و نسبت به وضعیت نامتعارفی که در فرانسه حاکم است، اعتراض کنند؟ آنها یا اساساً اعتراضات را نادیده می‌گیرند و یا به یک اظهارنظر و واکنش لفظی کوچک بسنده می‌کنند و مسیرهای حقوق بشری که برای کشورهای ضعیف در ساختارهای بین المللیِ مرسوم، طراحی شده را در نظر نمی‌گیرند.

به تعبیری دیگر، این رسانه‌های بزرگ هستند که تعیین می‌کنند با توجه به اینکه رویداد در چه جغرافیایی رخ می‌دهد و قدرت‌های مستقر در دو سوی اقیانوس آتلانتیک چه نسبتی با آن رویداد دارند، چه مناسباتی در قبال آن در فضای رسانه‌ای و به تبع نوعِ فضاسازی رسانه‌ای، در سطح افکارعمومی رخ دهد. آنچه امروز در فرانسه رخ داد به خوبی نشان می‌دهد دوگانگی‌ها متاثر از منافع قدرت‌ها و رسانه‌ها، تا چه میزان می‌تواند علنی باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

احتمال اعلام وضعیت اضطراری در فرانسه

الفخبرگزاری الف
احتمال اعلام وضعیت اضطراری در فرانسه
وزیر کشور فرانسه در اظهاراتی از آمادگی برای اعلام وضعیت اضطراری در این کشور به دلیل آشوب روزهای اخیر خبر داد.

به گزارش مهر، «کریستوف کاتانر» وزیر کشور فرانسه در گفتگو با شبکه تلویزیونی بی ام اف، با بیان این مطلب افزود: هیچ تابویی در این رابطه وجود نداشته و وزارت کشور هیچ محدودیتی برای اعلام وضعیت اضطراری ندارد. ما آمادگی اعلام وضعیت اضطراری را داریم.

روز گشته و در ادامه اعتراضات اخیر فرانسه که به جنبش جلیقه زردها معروف شده، بیش از ۲۶۰ نفر بازداشت شدند. این تظاهرات به جز پاریس در سایر نقاط فرانسه هم جریان داشت.

علاوه بر بازداشت ها،  ۱۱۰ نفر از جمله ۱۷ نیروی امنیتی در این درگیری ها زخمی شده‌اند.

«ادوار فیلیپ» نخست‌وزیر فرانسه اقدامات معترضان را محکوم کرده و گفته است هیچ توجیهی برای افرادی که تنها هدفشان، شکستن وسایل و درگیری با نیروهای امنیتی است وجود ندارد.

تظاهرات جلیقه‌زردها از نوامبر امسال آغاز شد. این تظاهرات در ابتدا در اعتراض به افزایش قیمت سوخت بود. اما اعتراض‌ها اکنون به افزایش هزینه‌های زندگی و مالیات بالا و در انتقاد کلی نسبت به سیاست‌های اقتصادی دولت ماکرون است.

خواندن خبر در سایت منبع

سومین هفته اعتراضات سراسری در فرانسه/ "جلیقه زردها" کیستند و چه می‌خواهند؟

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
سومین هفته اعتراضات سراسری در فرانسه/ "جلیقه زردها" کیستند و چه می‌خواهند؟
ماکرون تا کنون در برابر خواسته معترضان به برداشته شدن مالیات اضافه روی سوخت‌های هیدروکربنی کوتاه نیامده و همچنان اصرار بر اجرای این طرح دارد..

تظاهرات سراسری معترضان جنبش موسوم به " جلیقه زردها" در شهرهای مختلف فرانسه وارد سومین هفته خود شده است.

به گزارش عصرایران، اعتراضاتی که جرقه آن ابتدا به بهانه مخالفت با افزایش قیمت سوخت آغاز شد، حالا تبدیل به جنبشی سیال و سراسری بر ضد حکومت فرانسه شده است.

معترضان می‌گویند افزایش نزدیک به 25 درصدی قیمت هر لیتر گازوئیل و بنزین طی کمتر از یک سال از توان پرداخت بسیاری از شهروندان خارج است و زندگی آنها را سخت‌تر می کند. قیمت هر لیتر گازوئیل هم اینک در فرانسه 1.5 یورو است.

دلیل افزایش قیمت سوخت در سال 2018، علاوه بر افزایش جهانی قیمت نفت موضوع مالیاتی است که دولت "امانوئل ماکرون" در چارچوب سیاست زیست محیطی" خودرو سالم ، سوخت سالم" از سال گذشته میلادی روی سوخت‌های هیدروکربنی از جمله بنزین و گازوئیل وضع کرده و در قالب آن هر لیتر گازوئیل شامل مالیات اضافه "هفت و نیم" سنتی و هر لیتر بنزین با مالیات اضافه 4 سنتی مواجه شده است. اما "امانوئل ماکرون" رییس جمهوری فرانسه اصرار دارد که معترضان فقط دولت فرانسه را می‌بینند و به افزایش قیمت جهانی نفت و سودجویی شرکت‌های خصوصی نفتی توجهی ندارند. او همچنین مخالفان سیاسی خود را متهم کرده که تحت لوای این اعتراضات می‌خواهند جلوی اصلاحات مدنظر او را بگیرند.

تظاهرات جلیقه زردها در پاریس

سومین هفته اعتراضات سراسری در فرانسه/ "جلیقه زردها" کیستند و چه می‌خواهند؟ - 6

ماکرون تا کنون در برابر خواسته معترضان به برداشته شدن مالیات اضافه روی سوخت‌های هیدروکربنی کوتاه نیامده و همچنان اصرار بر اجرای این طرح دارد و به خاطر همین سرسختی ماکرون است که علاوه بر کاهش محبوبیت او طی هفته‌های گذشته به حدود 30 درصد، معترضان "جلیقه زرد" خواستار استعفای او از مقام ریاست جمهوری هم شده‌اند.

اما نطفه اعتراضات جنبش موسوم به "جلیقه زردها" چند ماه پیش از این بسته شد. زمانی که یک زن راننده 32 ساله فرانسوی به نام " پریسیلیا لودوسکی" در ماه می سال جاری میلادی در اعتراض به افزایش قیمت سوخت توماری اعتراضی نوشت و با قراردادن آن روی شبکه اینترنت، از مردم فرانسه خواست تا آن را امضا کنند.

 هفته‌ها از این فراخوان گذشته بود و این فراخوان بازتاب چندانی نیافته بود تا اینکه در واپسین هفته اکتبر روزنامه "لوپاریزین"فرانسه گزارشی را از کمپین این زن جوان راننده منتشر کرد و پس از بازتاب این گزارش، کم‌کم امضاکنندگان این تومار رو به افزایش گذاشت و گروه‌های مختلف این کمپین را در شبکه‌های مجازی گسترش دادند.

نخستین روز تظاهرات در 17 ماه نوامبر (26 آبان 97) با تظاهرات 280 هزار نفری معترضان موسوم به "جلیقه زردها" در شهرهای مختلف فرانسه و بستن شاهراه‌های مواصلاتی شهرهای مختلف این کشور از سوی معترضان، به انجام رسید و در فاز دوم در روز 24 نوامبر دهها هزار نفر در شهرهای مختلف فرانسه به خیابان‌ها آمدند؛ تظاهراتی که سازماندهی آن از طرف شبکه‌های اجتماعی صورت گرفته بود و متولی خاصی برای آن وجود نداشت، اما برخی احزاب و گروه‌ها پس از تداوم و سریالی شدن اعتراضات تلاش کرده اند این جنبش اعتراضی را از آن خود کنند.

معترضان این جنبش به تاسی از یک قانون الزام‌آور رانندگی در فرانسه جلیقه‌های زرد برتن کردند. بر اساس این قانون که 10 سال پیش تصویب شده،" جلیقه زرد" باید داخل خودرو هر شهروند فرانسوی باشد تا به محض خراب شدن اتومبیل یا پدید آمدن یک وضعیت اضطراری راننده خودرو این جلیقه را برتن کند و منتظر حضور نیروهای امدادی شود. نپوشیدن جلیقه زرد برای راننده متخلف جریمه‌ای معادل 150 دلار آمریکا در پی خواهد داشت.

تظاهرات جلیقه زردها در پاریس

سومین هفته اعتراضات سراسری در فرانسه/ "جلیقه زردها" کیستند و چه می‌خواهند؟ - 13

معترضان دولت فرانسه را به خاطر افزایش قیمت سوخت و تحمیل فشار اقتصادی به اقشار مردم سرزنش کرده و خواهان عدم افزایش قیمت سوخت هستند. اما این تنها نوک قله کوه است که از آب بیرون آمده و در جریان این جنبش اعتراضی بسیاری مطالبات دیگر نیز وجود دارد، که از مهم‌ترین آنها سخت‌تر شدن شرایط زندگی فرانسوی‌ها در اثر سیاست‌های حمایت از مهاجران خارجی است که این بخش از اعتراضات طبقه متوسط به پایین فرانسه با خواست‌های جریان های راست افراطی و احزاب نژادپرست و پوپولیستی همخوانی دارد.

البته این آدرس درست یا غلطی است که احزاب و جنبش‌های دست راستی به این تظاهرات تزریق می‌کنند و دلیل بخشی از فشار اقتصادی تحمیل شده به طبقات فرودست‌تر جامعه فرانسه را ناشی از هزینه‌های سرسام‌آور پرداختی از بودجه عمومی دولت به پناهجویان و مهاجران خارجی در این کشور می‌دانند.

موضوع اعتراض که با جرقه افزایش قیمت سوخت بود به مرور به سایر موضوعات گسترش یافت و آن گونه که در گزارش رادیو ملی فرانسه آمده : مسایلی چون عوارض و مالیات زیاد، ضعف قدرت خرید و وضعیت بازنشسته‌ها هم کم کم وارد بحث‌ها و شعارهای اعتراضی "جلیقه زردها" شد. اما بر اساس این گزارش،وجه مشترک همۀ این بحث‌ها و اعتراض‌ها یک خواستۀ عمومی است: افزایش قدرت خرید و بهبود سطح زندگی.

غالب افراد حاضر در تظاهرات اعتراضی از طبقات متوسط به پایین جامعه فرانسه هستند و در مناطق حومه ای شهرهای بزرگ و یا حتی روستاها و شهرهای کوچک سکونت دارند. بسیاری از آنها حتی در انتخابات مختلف رای هم نداده و به گفته خودشان در حاشیه بوده‌اند.

تا کنون در میان احزاب عمده فرانسه، تنها حزب "جبهه ملی" فرانسه به ریاست خانم "مارین لوپن" به صراحت از این جنبش حمایت کرده است. با این حال "مارین لوپن" سازماندهی این تظاهرات و اعتراضات از سوی حزب متبوع خود را رد کرده است و آن را یک جنبش خودجوش توصیف کرده است که خواست‌های آن مورد حمایت حزب دست راستی جبهه ملی فرانسه است.

 در تظاهرات مختلف در شهرهای فرانسه تا کنون دستکم 2 نفر در حواشی تظاهرات و بنا به دلایل تصادف‌گونه کشته شده‌اند. صدها نفر نیز در جریان این تظاهرات ها به صورت جدی یا جزئی زخمی شده اند. همچنین پلیس فرانسه برای خواباندن تظاهرات اقدام به پرتاب گازاشک آور و استفاده از خودرو آب‌پاش کرده است. صدها نفر نیز در فازهای مختلف اعتراضات دو هفته گذشته، از سوی پلیس فرانسه در شهرهای مختلف دستگیر شده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

تشدید بحران بیکاری در ایتالیا

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
بر اساس گزارش مرکز امار ایتالیا، رشد اقتصادی این کشور در سال جاری میلادی از یک و سه دهم درصد پیش بینی شده به ۳ دهم درصد کاهش خواهد یافت. وینچنتسو بوچا، رئیس کنقدراسیون صنایع ایتالیا در جمع صاحبان صنایع و شرکت‌های بزرگ ایتالیایی گفت: «ما نیاز به تدابیر فوری دولت برای رشد اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری داریم. رشد اقتصادی تقریبا به صفر رسیده است و این مسئله وضع بدهی‌های عمومی دولت را وخیم‌تر خواهد کرد» در همین حال ایتالیا با بدهی دولتی بیش از دو هزار و سیصد و چهل میلیارد یورو، بعد از یونان بدهکارترین کشور عضو منطقه یورو به شمار می‌رود. که این امر پیامدهای منفی قابل توجهی بر روی اقتصاد ایتالیا داشته است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین10 ساعت قبل
کارمند اداری خانممجرد و جوان بین ۲۰ تا ۳۴ سالهبسیار خوشرو و خوش اخلاق با ظاهر مناسببا روابط عمومی و فن بیان بسیار قویآشنا به کامپیوتر و بدون حاشیهجهت کار در موسسه و امور ثبت نام هابا حقوق و مزایای عالیدر محیطی آرام, امن، فرهنگی, هنری و در فضایی کاملا شاد و موسیقاییشعبه ۱: میدان ونک _ نبش گاندی شمالی _ پلاک ۲شعبه ۲: انتهای پاسداران _ ابتدای اقدسیهمتقاضیان واجد شرایط که دقیقا از شرایط فوق برخوردار می‌باشند حتما به همراه کارت ملی و اصل شناسنامه از ساعت ۱۴ الی ۲۰ به آدرس زیر مراجعه نمایند و یا با شماره تلفن‌های زیر تماس حاصل نمایند. بدیهی است افراد مورد نظر در صورت تفاهم و توافق فورا و بلافاصله استخدام خواهند شد. تلفن: ۰۲۱۸۸۸۷۰۸۶۶تلفن: ۰۲۱۸۸۸۷۰۸۶۷آدرس: میدان ونک _ نبش گاندی شمالی_ پلاک ۲ طبقه سوم موسسه فرهنگی و هنری نی نوا

آخرین وضعیت بازارهای مالی

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ شاخص بورس تهران هفته گذشته با رشد ۴۱۵۰ واحدی بر روی رقم ۲۱۵۱۶۸ واحد ایستاد و به کار خود پایان داد و سکه تمام بهار آزادی با افت قیمت ۳۰۰ هزار تومانی مواجه شد و بازار ارز نیز افت قیمت را تجربه کرد؛ همچنین بانک مرکزی برای صادرکنندگان تسهیلات جدیدی صادر کرد.
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، جواد جاویدنیا در برنامه گزارش هفتگی شبکه اول سیما که با موضوع علل بی ضابطه بودن قیمت گذاری‌ها در نرم افزار‌های درج آگهی و نقش این نرم افزار‌ها در جهش قیمت‌های بازار مسکن و خودرو پخش شد، افزود: فضای مجازی تاثیری تعیین کننده در مباحث اقتصادی ندارد، اما اگر مرجعی برای تعیین قیمت داشته باشیم فعالیت آن‌ها از طریق نرم افزار قابل کنترل است. وی گفت: اگر چنین مرجعی وجود داشته باشد به فلان نرم افزار می‌توانیم اعلام کنیم که مکلفند از قیمت‌های کارشناسی فلان مرجع استفاده کنند و آن زمان دیگر نرم افزار خارج از این مسیر حرکت نخواهد کرد و به راحتی کنترل قیمت نیز از این طریق اعمال می‌شود. جاویدنیا افزود: نبود قیمت گذاری و سوء استفاده برخی نرم افزار‌های خارجی از نبود کنترل، بستر‌هایی است که موجب اشکال در مسایل اقتصادی می‌شود و اگر این بستر‌ها از بین نرود چه این نرم افزار‌ها باشند و چه نباشند می‌توانند به افزایش قیمت‌ها دامن بزنند و وقتی نرم افزار‌ها وجود داشته باشند در کنار این شرایط ترکیب می‌شوند و تسهیلات بیشتری فراهم می‌شود که به این قیمت‌ها دامن زده شود. وی با اشاره به اینکه برخورد با افراد و گروه‌هایی که غیرواقعی فعالیت داشتند و قیمت‌ها را بالا بردند در دستورکار دادستانی کل است، گفت: پرونده‌هایی در این خصوص تشکیل شده است. معاون دادستان کل کشور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا این افراد به جایی وصل بودند و ماموریتی برای به هم ریختن بازار داشتند؟ افزود: عده‌ای سازمان دهی شده این کار را انجام می‌دادند و این برای ما محرز شد، اما اینکه انگیزه آن‌ها صرفا مالی و یا انگیزه‌های جنگ اقتصادی بوده است در جریان رسیدگی به پرونده‌ها مشخص می‌شود. جاویدنیا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ممنوع بودن درج قیمت در این سایت‌ها تا چه زمانی ادامه دارد؟ گفت: باید مرجع مشخصی برای تعیین قیمت درنظر گرفته شود و در غیر این صورت با مشکل مواجه خواهیم بود و باید هرچه سریع‌تر این مرجع تشکیل شود چراکه این سایت‌ها مراجع شناخته شده‌ای برای تعیین قیمت‌ها هستند و اگر این امر به سرعت انجام نشود قیمت گذاری‌ها زیرزمینی می‌شود و به گروه‌های متفرقه‌ای می‌رود که آنجا ضررش برای جامعه بیشتر است. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه هم اکنون چه کسی متولی فضای مجازی است؟ افزود: درخصوص سیاست گذاری کلان این مسئولیت برعهده مرکز ملی فضای مجازی و در سطح زیرساخت و خدمات پایه‌ای به عهده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و در سطح امنیت و مسایلی از این دست به عهده نیروی انتظامی و بقیه ضابطان و در سطح رسیدگی به تخلفات به عهده دستگاه قضایی است. جاویدنیا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا این دستگاه‌ها باهم هماهنگ هستند؟ گفت: سعی می‌شود هماهنگی وجود داشته باشد و هر کسی کار خود را به درستی انجام دهد، اما قطعا نواقصی وجود دارد و باتوجه به گستردگی فضای مجازی نمی‌توانیم بگوییم صددرصد همه چیز در جای خودش است. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه هم اکنون فضای مجازی در چه وضعی است؟ افزود: برخی افراد در این فضا بزه دیده می‌شوند که باید به درخواست‌ها و شکایاتشان رسیدگی شود، اما در این زمینه و در بحث تامین امنیت و پیشگیری از وقوع جرم همه وظایف از حیث مسایل اجرایی به عهده دستگاه قضایی نیست و باید هماهنگی‌ها صورت گیرد و زیرساخت‌ها انجام شود. معاون دادستان کل کشور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بیشترین پرونده‌های مربوط به فضای مجازی مربوط به چه جرایمی است؟ گفت: از نظر آماری بیشترین پرونده‌ها مربوط به کلاهبرداری رایانه‌ای و در سطح بعد مربوط به مسایل غیراخلاقی است و ما در بحث جرایم فضای مجازی با افزایش پرونده‌های ورودی به دستگاه قضایی مواجهیم.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، وزیر صنعت، معدن و تجارت در تداوم اجرای اولویت‌های این وزارتخانه در سال رونق تولید در ابلاغی خطاب به فرشاد مقیمی معاون امور صنایع و مسئول پروژه‌های ساخت داخل وزارت صمت بر ایجاد نمایشگاه قطعات وارداتی شرکت‌های بزرگ و فعال و دعوت از صنعتگران و قطعه سازان برای ساخت داخلی کردن این قطعات تاکید کرد. رضا رحمانی در این ابلاغ آورده است: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری در سال رونق تولید ضرورت دارد به تمامی شرکت‌های فعال و بزرگ از جمله شرکت‌های ایران خودرو، سایپا، فولاد مبارکه، ذوب آهن، تراکتورسازی تبریز، آلومینیوم سازان، شرکت ملی مس، گل گهر، چادرملو، سنگان، ایزوایکو، تولیدکنندگان سیمان، نیروگاه‌های صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، گروه مهنا و … ابلاغ شود که نسبت به ایجاد نمایشگاه قطعات و ملزومات وارداتی مورد نیاز خود اقدام کرده و با فراخوان عمومی از تمام صنعتگران و قطعه سازان برای ساخت داخلی کردن آن دعوت کنند. وی در این ابلاغ تاکید کرد: این نمایشگاه‌ها تا زمان داخلی سازی قطعات مورد نیاز باید ادامه داشته و گزارش ماهانه از عملکرد و نتایج این موضوع ارائه شود. وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین تصریح کرد: مرکز ساخت داخل این وزارتخانه مسئولیت پیگیری و اجرای صحیح این موضوع را به عهده داشته و مکلف است نتایج را به اطلاع عموم مردم شریف ایران اسلامی برسانند. وزیر صنعت، معدن و تجارت پیشتر تعمیق ساخت داخل را در کنار حفظ وضعیت تولید و اشتغال موجود و حرکت به سمت رونق تولید از اولویت‌های مهم این وزارتخانه در سال ۱۳۹۸ اعلام کرده است.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
نحوه کار به این گونه است که مشاوران املاکی که تایید شده هستند و اجازه صدور کد رهگیری دارند اجازه دارند تا زمانی که معامله شکل می‌گیرد مشخصات فیزیکی ملک را در سامانه ثبت کنند. در حال مطالعه برای استفاده از تقویت ظرفیت‌های تشویقی هستیم. عقب ماندگی تولید، بازار تقاضا را بالا برده است و بازار عرضه ضعیف است. وزارت راه و شهرسازی تکلیف دارد تا بازار عرضه را تقویت کند. وی یادآور شد: با همت وزارت راه و شهرسازی، بالغ بر ۴۵۰ هزار واحد مسکن مهر امسال به اتمام می‌رسند و احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در برنامه تولید است. تصورم بر این است که اگر عرضه را تقویت کنیم بازار مسکن تا حد قابل ملاحظه‌ای متعادل خواهد شد.

اخبار بیشتر