1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

"جلیقه زردها" کیستند و چه می‌خواهند؟

فرانسه در آستانه اعلام وضعیت اضطراری

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
فرانسه در آستانه اعلام وضعیت اضطراری

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، احتمال دارد مقامات فرانسه با توجه به ناآرامی‌های اخیر، در این کشور وضعیت اضطراری اعلام کنند.

بنابر گزارش خبرگزاری وریترز، «بنجامین گریوو» سخنگوی دولت فرانسه امروز در پاسخ به پرسشی به این موضوع  اشاره کرد و گفت که هدف این است تا از وقوع مجدد برخی از ناآرامی‌های مدنی که بدترین مورد در بیش از یک دهه گذشته در این کشور بوده است، جلوگیری شود و از معترضان می‌خواهد که پای میز مذاکره حاضر شوند.

گریفوو افزود: «ما باید درباره اقداماتی که می‌توان اجرایی کرد، فکر کنیم تا چنین وقایعی تکرار نشوند.» وی درباره امکان اعمال وضعیت اضطراری هم گفت که نخست‌وزیر و وزیر کشور  درباره تمامی گزینه‌ها در نشستی که امروز یکشنبه برگزار می‌شود، رایزنی خواهند کرد.

تظاهرات‌های اعتراضی در فرانسه از هفدهم نوامبر (۲۶ آبان ماه) آغاز شده بود. رانندگان و شماری از اتحادیه‌های بازرگانی و احزاب سیاسی از عوامل محرک برای آغاز موج اعتراض ها در این کشور بودند.معترضان نام خود را به دلیل کلاه زردی که برای جلوگیری از جلب توجه و جلوگیری از تصادف استفاده می‌شود، «جلیقه زرد» گذاشتند.

دیروز هم پاریس شاهد ناآرامی‌های گسترده بود به طوری که تظاهرات‌کنندگان و نیروهای پلیس با هم درگیر شدند و پلیس از گاز اشک‌آور و ماشین آب‌پاش استفاده کرد.

با این حال «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور  فرانسه بر سیاست‌های موردنظر خود پافشاری  دارد. وی شب گذشته هم در سخنانی در نشست گروه 20 در آرژانتین،به ادامه اعتراضات و درگیری‌ها در کشورش که همچنان ادامه دارد، اشاره کرد و گفت: درگیری‌ها و خشونت‌های پاریس غیر قابل قبول است.

ماکرون با اشاره به اعتراضات جلیقه‌زردها تاکید کرد که «آنچه امروز در فرانسه رخ می‌دهد، ارتباطی به مطالبات مشروع ندارد.»

ماکرون در  ادامه خاطرنشان کرد که با اخلاگران امنیت در فرانسه برخورد خواهد شد و به حساب آنها رسیدگی می‌شود. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

تظاهرات در ایران، همان شورش در فرانسه است!

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
تظاهرات در ایران، همان شورش در فرانسه است!

تابناک: اعتراض‌های گسترده نسبت به افزایش هزینه‌های زندگی در فرانسه در حالی با برخورد شدید پلیس با معترضان و بازداشت بیش از صد و چهل تن از آنها همراه شد که نه رسانه‌های فرانسوی و نه در رسانه‌های بین‌المللی گارد سنگینی نسبت به نوع برخورد با معترضان نداشتند و رفتار پلیس در قبال معترضان نیز مورد نقد شدید واقع نشد؛ رویکردی که می‌توان با شرایط مشابه در ایران مقایسه کرد.

 فرانسه در سومین شنبه پیاپی با اعتراضات مردم عصبانی از افزایش هزینه‌های زندگی در این کشور روبرو بود و این بار پلیس با خشن‌ترین روش‌های ممکن با معترضان موسوم به جلیقه‌زردها برخورد کرد و در دور تازه دستگیری‌ها، بیش از صد و چهل تن از آنها را بازداشت نمود. شدت ضرب و شتم معترضان توسط پلیس به حدی بود که امانوئل مکرون نسبت به خشونت پلیس فرانسه اعتراض کرده است؛ چهره‌ای که سیاست‌های اقتصادیِ او، چنین شرایطی را رقم زده است.

به گفته پلیس، 65 نفر تاکنون در درگیری‌های فرانسه زخمی شده‌اند که یازده نفرشان، نیروهای امنیتی و پلیس هستند و قاعدتاً این شدت درگیری می‌بایست واکنش شدیدی در سطح رسانه‌های فرانسوی و رسانه‌های بین‌المللی داشته باشد و دست‌کم شماری از کشورهای فعال در پرونده‌های حقوق بشری، دولت فرانسه را برای فراهم کردنِ زمینه اعتراضات آرام و عدم برخورد خشن با معترضین تحت فشار رسانه‌ای یا حقوقی قرار می‌دادند اما موقعیت فرانسه به عنوان یکی از کشورهای موثر در مناسبات جهانی متفاوت است.

رسانه‌های بین المللی و بسیاری از رسانه‌های فرانسه نیز که ظاهراً بر اصل «بی‌طرفی» تاکید می‌کنند، در این ماجرا کاملاً جانب دولت و پلیس فرانسه را گرفتند و به جای «تظاهرات / Protest» یا «ناآرامی / Unrest» از لفظ «شورش / Riot» استفاده می‌کنند که بار معنایی مشخصی دارد و به هر نوع برخورد خشن با معترضان مشروعیت می‌بخشند. به عنوان نمونه می‌توان به رویترز اشاره کرد که بر لفظ شورش تاکید کرده و ضامن سلاح پلیس را برای هدف قرار دادنِ مشروع معترضین آزاد کرده است.

تظاهرات در ایران، همان شورش در فرانسه است! - 5

قاعدتاً در چنین شرایطی که فضای رسانه‌ای در کنترل درآمده و معترضین صرفاً به عنوان گروهی خرابکار معرفی می‌شوند، رهبران سایر کشورها با چه انگیزه‌ای و متاثر از چه محرک بیرونی باید کام رهبران سیاسی فرانسه را تلخ کنند و نسبت به وضعیت نامتعارفی که در فرانسه حاکم است، اعتراض کنند؟ آنها یا اساساً اعتراضات را نادیده می‌گیرند و یا به یک اظهارنظر و واکنش لفظی کوچک بسنده می‌کنند و مسیرهای حقوق بشری که برای کشورهای ضعیف در ساختارهای بین المللیِ مرسوم، طراحی شده را در نظر نمی‌گیرند.

به تعبیری دیگر، این رسانه‌های بزرگ هستند که تعیین می‌کنند با توجه به اینکه رویداد در چه جغرافیایی رخ می‌دهد و قدرت‌های مستقر در دو سوی اقیانوس آتلانتیک چه نسبتی با آن رویداد دارند، چه مناسباتی در قبال آن در فضای رسانه‌ای و به تبع نوعِ فضاسازی رسانه‌ای، در سطح افکارعمومی رخ دهد. آنچه امروز در فرانسه رخ داد به خوبی نشان می‌دهد دوگانگی‌ها متاثر از منافع قدرت‌ها و رسانه‌ها، تا چه میزان می‌تواند علنی باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

احتمال اعلام وضعیت اضطراری در فرانسه

الفخبرگزاری الف
احتمال اعلام وضعیت اضطراری در فرانسه

به گزارش مهر، «کریستوف کاتانر» وزیر کشور فرانسه در گفتگو با شبکه تلویزیونی بی ام اف، با بیان این مطلب افزود: هیچ تابویی در این رابطه وجود نداشته و وزارت کشور هیچ محدودیتی برای اعلام وضعیت اضطراری ندارد. ما آمادگی اعلام وضعیت اضطراری را داریم.

روز گشته و در ادامه اعتراضات اخیر فرانسه که به جنبش جلیقه زردها معروف شده، بیش از ۲۶۰ نفر بازداشت شدند. این تظاهرات به جز پاریس در سایر نقاط فرانسه هم جریان داشت.

علاوه بر بازداشت ها،  ۱۱۰ نفر از جمله ۱۷ نیروی امنیتی در این درگیری ها زخمی شده‌اند.

«ادوار فیلیپ» نخست‌وزیر فرانسه اقدامات معترضان را محکوم کرده و گفته است هیچ توجیهی برای افرادی که تنها هدفشان، شکستن وسایل و درگیری با نیروهای امنیتی است وجود ندارد.

تظاهرات جلیقه‌زردها از نوامبر امسال آغاز شد. این تظاهرات در ابتدا در اعتراض به افزایش قیمت سوخت بود. اما اعتراض‌ها اکنون به افزایش هزینه‌های زندگی و مالیات بالا و در انتقاد کلی نسبت به سیاست‌های اقتصادی دولت ماکرون است.

خواندن خبر در سایت منبع

سومین هفته اعتراضات سراسری در فرانسه/ "جلیقه زردها" کیستند و چه می‌خواهند؟

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
سومین هفته اعتراضات سراسری در فرانسه/ "جلیقه زردها" کیستند و چه می‌خواهند؟

تظاهرات سراسری معترضان جنبش موسوم به " جلیقه زردها" در شهرهای مختلف فرانسه وارد سومین هفته خود شده است.

به گزارش عصرایران، اعتراضاتی که جرقه آن ابتدا به بهانه مخالفت با افزایش قیمت سوخت آغاز شد، حالا تبدیل به جنبشی سیال و سراسری بر ضد حکومت فرانسه شده است.

معترضان می‌گویند افزایش نزدیک به 25 درصدی قیمت هر لیتر گازوئیل و بنزین طی کمتر از یک سال از توان پرداخت بسیاری از شهروندان خارج است و زندگی آنها را سخت‌تر می کند. قیمت هر لیتر گازوئیل هم اینک در فرانسه 1.5 یورو است.

دلیل افزایش قیمت سوخت در سال 2018، علاوه بر افزایش جهانی قیمت نفت موضوع مالیاتی است که دولت "امانوئل ماکرون" در چارچوب سیاست زیست محیطی" خودرو سالم ، سوخت سالم" از سال گذشته میلادی روی سوخت‌های هیدروکربنی از جمله بنزین و گازوئیل وضع کرده و در قالب آن هر لیتر گازوئیل شامل مالیات اضافه "هفت و نیم" سنتی و هر لیتر بنزین با مالیات اضافه 4 سنتی مواجه شده است. اما "امانوئل ماکرون" رییس جمهوری فرانسه اصرار دارد که معترضان فقط دولت فرانسه را می‌بینند و به افزایش قیمت جهانی نفت و سودجویی شرکت‌های خصوصی نفتی توجهی ندارند. او همچنین مخالفان سیاسی خود را متهم کرده که تحت لوای این اعتراضات می‌خواهند جلوی اصلاحات مدنظر او را بگیرند.

تظاهرات جلیقه زردها در پاریس

سومین هفته اعتراضات سراسری در فرانسه/ "جلیقه زردها" کیستند و چه می‌خواهند؟ - 6

ماکرون تا کنون در برابر خواسته معترضان به برداشته شدن مالیات اضافه روی سوخت‌های هیدروکربنی کوتاه نیامده و همچنان اصرار بر اجرای این طرح دارد و به خاطر همین سرسختی ماکرون است که علاوه بر کاهش محبوبیت او طی هفته‌های گذشته به حدود 30 درصد، معترضان "جلیقه زرد" خواستار استعفای او از مقام ریاست جمهوری هم شده‌اند.

اما نطفه اعتراضات جنبش موسوم به "جلیقه زردها" چند ماه پیش از این بسته شد. زمانی که یک زن راننده 32 ساله فرانسوی به نام " پریسیلیا لودوسکی" در ماه می سال جاری میلادی در اعتراض به افزایش قیمت سوخت توماری اعتراضی نوشت و با قراردادن آن روی شبکه اینترنت، از مردم فرانسه خواست تا آن را امضا کنند.

 هفته‌ها از این فراخوان گذشته بود و این فراخوان بازتاب چندانی نیافته بود تا اینکه در واپسین هفته اکتبر روزنامه "لوپاریزین"فرانسه گزارشی را از کمپین این زن جوان راننده منتشر کرد و پس از بازتاب این گزارش، کم‌کم امضاکنندگان این تومار رو به افزایش گذاشت و گروه‌های مختلف این کمپین را در شبکه‌های مجازی گسترش دادند.

نخستین روز تظاهرات در 17 ماه نوامبر (26 آبان 97) با تظاهرات 280 هزار نفری معترضان موسوم به "جلیقه زردها" در شهرهای مختلف فرانسه و بستن شاهراه‌های مواصلاتی شهرهای مختلف این کشور از سوی معترضان، به انجام رسید و در فاز دوم در روز 24 نوامبر دهها هزار نفر در شهرهای مختلف فرانسه به خیابان‌ها آمدند؛ تظاهراتی که سازماندهی آن از طرف شبکه‌های اجتماعی صورت گرفته بود و متولی خاصی برای آن وجود نداشت، اما برخی احزاب و گروه‌ها پس از تداوم و سریالی شدن اعتراضات تلاش کرده اند این جنبش اعتراضی را از آن خود کنند.

معترضان این جنبش به تاسی از یک قانون الزام‌آور رانندگی در فرانسه جلیقه‌های زرد برتن کردند. بر اساس این قانون که 10 سال پیش تصویب شده،" جلیقه زرد" باید داخل خودرو هر شهروند فرانسوی باشد تا به محض خراب شدن اتومبیل یا پدید آمدن یک وضعیت اضطراری راننده خودرو این جلیقه را برتن کند و منتظر حضور نیروهای امدادی شود. نپوشیدن جلیقه زرد برای راننده متخلف جریمه‌ای معادل 150 دلار آمریکا در پی خواهد داشت.

تظاهرات جلیقه زردها در پاریس

سومین هفته اعتراضات سراسری در فرانسه/ "جلیقه زردها" کیستند و چه می‌خواهند؟ - 13

معترضان دولت فرانسه را به خاطر افزایش قیمت سوخت و تحمیل فشار اقتصادی به اقشار مردم سرزنش کرده و خواهان عدم افزایش قیمت سوخت هستند. اما این تنها نوک قله کوه است که از آب بیرون آمده و در جریان این جنبش اعتراضی بسیاری مطالبات دیگر نیز وجود دارد، که از مهم‌ترین آنها سخت‌تر شدن شرایط زندگی فرانسوی‌ها در اثر سیاست‌های حمایت از مهاجران خارجی است که این بخش از اعتراضات طبقه متوسط به پایین فرانسه با خواست‌های جریان های راست افراطی و احزاب نژادپرست و پوپولیستی همخوانی دارد.

البته این آدرس درست یا غلطی است که احزاب و جنبش‌های دست راستی به این تظاهرات تزریق می‌کنند و دلیل بخشی از فشار اقتصادی تحمیل شده به طبقات فرودست‌تر جامعه فرانسه را ناشی از هزینه‌های سرسام‌آور پرداختی از بودجه عمومی دولت به پناهجویان و مهاجران خارجی در این کشور می‌دانند.

موضوع اعتراض که با جرقه افزایش قیمت سوخت بود به مرور به سایر موضوعات گسترش یافت و آن گونه که در گزارش رادیو ملی فرانسه آمده : مسایلی چون عوارض و مالیات زیاد، ضعف قدرت خرید و وضعیت بازنشسته‌ها هم کم کم وارد بحث‌ها و شعارهای اعتراضی "جلیقه زردها" شد. اما بر اساس این گزارش،وجه مشترک همۀ این بحث‌ها و اعتراض‌ها یک خواستۀ عمومی است: افزایش قدرت خرید و بهبود سطح زندگی.

غالب افراد حاضر در تظاهرات اعتراضی از طبقات متوسط به پایین جامعه فرانسه هستند و در مناطق حومه ای شهرهای بزرگ و یا حتی روستاها و شهرهای کوچک سکونت دارند. بسیاری از آنها حتی در انتخابات مختلف رای هم نداده و به گفته خودشان در حاشیه بوده‌اند.

تا کنون در میان احزاب عمده فرانسه، تنها حزب "جبهه ملی" فرانسه به ریاست خانم "مارین لوپن" به صراحت از این جنبش حمایت کرده است. با این حال "مارین لوپن" سازماندهی این تظاهرات و اعتراضات از سوی حزب متبوع خود را رد کرده است و آن را یک جنبش خودجوش توصیف کرده است که خواست‌های آن مورد حمایت حزب دست راستی جبهه ملی فرانسه است.

 در تظاهرات مختلف در شهرهای فرانسه تا کنون دستکم 2 نفر در حواشی تظاهرات و بنا به دلایل تصادف‌گونه کشته شده‌اند. صدها نفر نیز در جریان این تظاهرات ها به صورت جدی یا جزئی زخمی شده اند. همچنین پلیس فرانسه برای خواباندن تظاهرات اقدام به پرتاب گازاشک آور و استفاده از خودرو آب‌پاش کرده است. صدها نفر نیز در فازهای مختلف اعتراضات دو هفته گذشته، از سوی پلیس فرانسه در شهرهای مختلف دستگیر شده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

هکرها با نفوذ به تسلای مدل ۳ این ماشین را با خانه بردند

دیجیاتودیجیاتو13 ساعت قبل
حال به گزارش تک کرانچ یک تیم امنیت سایبری موفق شدند با هک تسلای مدل ۳، جایزه‌ای معادل ۳۷۵ هزار دلار را نصیب خود کنند که شامل یک تسلای مدل ۳ می‌شود. این دو نفر اکنون صاحب یک تسلای مدل ۳ جدید شده‌اند و علاوه بر آن باید مبغلی معادل ۳۵ هزار دلار را میان خود تقسیم کنند. بنابراین تیم امنیتی Fluoroacetate با هک تسلای مدل ۳ مبلغی معادل ۳۷۵ هزار دلار را نصیب خود کردند. جالب اینجاست که این تیم موفق شده بود سال گذشته نیز مقام اولین این سری مسابقات در توکیو را نیز بدست آورند. تماشا کنید: چالش تازه ایلان ماسک؛ مشکلات کیفی تسلا مدل ۳ کماکان ادامه دارد
تابناکتابناک9 ساعت قبل
آغاز تیرماه مصادف شد با ممنوعیت واردات خودرو و همین مسئله باعث پیچیده‌تر شدن بازار خودرو گردید. پس در سال ۱۳۹۸ از ناحیه کاهش عرضه خودرو بازار خودرو تحت فشار قرار خواهد گرفت. از سوی دیگر با توجه به اینکه مردم به خودرو نیاز دارند پس تقاضا برای خودرو کاهش نخواهد یافت. پس در سال ۱۳۹۸ از ناحیه کاهش عرضه خودرو بازار خودرو تحت فشار قرار خواهد گرفت. از سوی دیگر با توجه به اینکه مردم به خودرو نیاز دارند پس تقاضا برای خودرو کاهش نخواهد یافت.
تابناکتابناک1 روز قبل
افزایش قیمت مرغ ناشی از سودجویی است/مردم مرغ را گران نخرند رئیس اتحادیه پرنده و ماهی گفت: افزایش قیمت مرغ ناشی از سودجویی است که در مبدا و توسط مرغداران صورت می‌گیرد. وی تصریح کرد: از مردم درخواست می‌کنیم مرغ را از بازار آزاد و با قیمت بالا نخرند تا قیمت مرغ تعدیل شود. کارگر با بیان اینکه در شهرهای دیگر هم وضعیت همین‌طور است، گفت: در همه زمینه‌ها حتی چغندر و کاهو هم افزایش قیمت داشتیم. وی بیان کرد: وزارت جهاد کشاورزی به ازای هر هکتار زمین زراعی خسارت دیده ۲۰ میلیون ریال، هر هکتار باغ خسارت دیده ۵۰ میلیون ریال، هر راس دام سبک تلف شده ۵ میلیون ریال و هر راس دام سنگین تلف شده ۳۰ میلیون ریال کمک‌ بلاعوض پرداخت می‌کند. حجتی ادامه داد: همچنین به ازای هر هکتار احیای زمین زراعی و باغی ۵۰ میلیون ریال، احیا و بازسازی هر سالن ۱۰ هزار قطعه‌ای مرغداری ۲۰۰ میلیون ریال و احیا و بازسازی هر واحد آبزی پروری ۲۰۰ میلیون ریال پرداخت تسهیلات بانکی کم بهره به صاحبان آن‌ها پرداخت خواهد شد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
تورم دورقمی، افزایش نرخ بیکاری، رکود اقتصادی و کاهش درآمدهای نفتی، چهار پیش‌بینی مراکز بین‌المللی از اقتصاد ایران در سال آینده هستند. تورم دورقمی، افزایش نرخ بیکاری، رکود اقتصادی و کاهش درآمدهای نفتی، چهار پیش‌بینی مراکز بین‌المللی از اقتصاد ایران در سال آینده هستند. به‌عنوان مثال، سازمان ملل در گزارش وضعیت و چشم‌انداز اقتصاد ۲۰۱۹، تورم ۳۴٫۹ درصدی را برای ایران پیش‌بینی کرده است. رشد اقتصادیپیش‌بینی بانک جهانی از رشد اقتصادی ایران در سال آینده منفی است. درآمدهای نفتیاکونومیست در تحلیلی که از صنایع در سال ۲۰۱۹ ارائه داده، تحریم‌های ایران را به‌عنوان یکی از ریسک‌های پیش روی صنایع در سال آینده معرفی کرده است.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، عبدالهاشم حسن نیا اظهار کرد: از تاریخ ۲۸ اسفند سال گذشته، رانش زمین به طول بیش از ۱۱ کیلومتر موجب انسداد محورهای آزادشهر- خوش‌ییلاق - شاهرود و گرگان- توسکستان – شاهرود شد. در ۸ نقطه ریزش سنگ و در بیش از ۵ نقطه رانش، موجب ناامنی ,کاهش عرض محور، و در نهایت انسداد کامل محور شد. معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تلاش شبانه روزی راهداران برای بازگشایی محورها اظهار کرد: عوامل راهداری به طور شبانه روزی با استفاده از ۲۱۰ دستگاه ماشین آلات راهداری و ۴۲۰نفر پرسنل در حال بازگشایی این محورها هستند. همچنین در این خصوص ادارات کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استانهای مازنداران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، همکاری موثر در جهت بازگشایی محورها دارند. انتهای پیام/
خبر فوریخبر فوری12 ساعت قبل
وزیر نیرو با تاکید بر این‌که سیلاب گلستان با دوره بازگشت ۵۰ ساله بوده است، گفت: وقوع خشکسالی در کشور نباید چنین تصوری را ایجاد کند که نیازی به وجود رودخانه‌هایی با پهنای بزرگ وجود ندارد و در کنار آن‌ها به ساخت‌وساز بپردازیم. رضا اردکانیان در حاشیه جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان با بیان این‌که باید به مرزهای طبیعت احترام بگذاریم، گفت: مسیر رودخانه‌ها باید به موقع لایروبی شود، مسیل‌ها باز باشد، تعرضی به آن‌ها صورت نگیرد و ساخت‌وسازها باید متکی بر ضوابط باشد. اردکانیان ادامه داد: در استان گلستان تنها سه سد با ظرفیت ۸۰ میلیون مترمکعب وجود دارد که در فاصله زمانی حدود ۴۸ ساعت به میزان ۷۰ درصد کل بارش یک سال استان بارندگی رخ داده است به‌طوری که در همین بازه زمانی کوتاه ورودی ۱۱۲ میلیون مترمکعبی به سد گلستان ثبت شده است؛ آن هم به مخزن سدی که حجم آن ۴۸ میلیون مترمکعب است. وزیر نیرو افزود: بنابراین از زمان دریافت هشدار بلافاصله اقدامات لازم در این بخش انجام شده است و در سد گلستانی که ظرفیت نرمال آن ۴۸ میلیون مترمکعب است حدود ۷۳ میلیون مترمکعب آب نگهداری شده است، منتها شدت بالای بارش به همراه طول دوره بالای بارندگی موجب بروز خسارت‌های این‌چنینی در استان شده است. وزیر نیرو با تاکید بر این‌که حدود ۱۰ استان هشدارهای سیل را دریافت کرده‌اند، ادامه داد: بوشهر، آذربایجان غربی، خوزستان، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، هرمزگان، خراسان شمالی و رضوی از جمله مناطقی هستند که هشدارهای سیلاب را دریافت کرده‌اند.

اخبار بیشتر