1. خبری
  2. اجتماعی
پوشش خبری

فعالیت مؤسسات علمی آزاد در مقاطع ابتدایی ممنوع است

فعالیت موسسات علمی آزاد در مدارس ابتدایی ممنوع

ایسناخبرگزاری ایسنا
فعالیت موسسات علمی آزاد در مدارس ابتدایی ممنوع

به گزارش ایسنا، فولادوند در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران و در جمع خبرنگان با اشاره به فعالیت موسسات آموزشی در مدارس شهر تهران گفت: فعالیت موسسات علمی آزاد در مدارس ابتدایی خط قرمز ما و ممنوع است و به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد تا فعالیت کنند. سیاست کلان آموزش و پرورش در مورد مباحث اینگونه از سوی آقای وزیر ترسیم شده است و ما هم با مدیرانی که بخواهند موسسات علمی آزاد را وارد مدارس ابتدایی کنند برخورد می‌کنیم.

فولادوند گفت: این کار به ضرر دانش‌آموزان است و فعالیت تخیل را از دانش آموزان می‌گیرد و این کار پذیرفتنی نیست.

وی در مورد مهم‌ترین اولویت‌های خود در آموزش و پرورش شهر تهران نیز اظهار کرد: برنامه‌هایی را که آقای باقری (مدیر کل سابق آموزش و پرورش شهر تهران) پیگیری می‌کردند از  سوی کارشناسان و صاحب نظران تهیه شده بود. نمی‌توانیم با ورود به شهر تهران برنامه‌ها را نیمه تمام بگذاریم و برنامه‌های جدید تهیه کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران افزود: آموزش و پرورش به مثابه قطاری است که حرکت می‌کند و برنامه‌های قبلی که در حوزه آموزش و پرورش در حال اجرا شدن است را ادامه می‌دهم. اگر بنا شد تغییراتی در برنامه‌ها اتفاق بیفتد از سال آینده خواهد بود و اعلام می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

فعالیت مؤسسات علمی آزاد در مقاطع ابتدایی تهران ممنوع است

فارسخبرگزاری فارس
فعالیت مؤسسات علمی آزاد در مقاطع ابتدایی تهران ممنوع است

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، عبدالرضا فولادوند در حاشیه مراسم معارفه‌اش به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در خصوص اولویت برنامه‌های این اداره‌کل، اظهار کرد: ما برنامه‌هایی که مدیرکل قبلی اجرا می‌کردند را ادامه می‌دهیم چرا که این برنامه‌ها توسط کارشناسان و صاحبنظران تنظیم شده بود و ما نمی‌توانیم با ورود به شهر تهران، برنامه‌ها را نیمه‌تمام بگذاریم و برنامه‌های جدید را اجرا کنیم.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش به مثابه قطاری است که حرکت می‌کند و ما برنامه‌هایی که در حوزه آموزش و پرورش در حال اجرا شدن است را به امید خدا ادامه می‌دهیم و اگر بنا شد که تغییراتی در برنامه‌ها اتفاق بیفتد، در آینده اعلام می‌کنیم یعنی از سال آینده اگر نیاز به اصلاح برنامه بود، برنامه‌های اصلاحی را انجام می‌دهیم.

فولادوند در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار فارس در خصوص فعالیت‌های مؤسسات علمی آزاد در مدارس تهران، گفت: فعالیت مؤسسات علمی آزاد در مقاطع ابتدایی خط قرمز ما محسوب می‌شود و ممنوع است و به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد.

وی تصریح کرد: سیاست کلان آموزش و پرورش در اینگونه مباحث، ترسیم شده سیاستی است که وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد و ما با مدیرانی که بخواهند مباحث مؤسسات علمی و آزاد را در مدارس وارد کرده و توسعه دهند، برخورد می‌کنیم. 

مدیرکل آموزش و پرورش تهران در واکنش به این جمله خبرنگار فارس مبنی بر اینکه «برخی مدیران عنوان می‌کنند سرانه به مدارس تعلق نمی‌گیرد و وجود مؤسسات در مدارس، منبع درآمد است»، گفت: مدیران مدارس منابع درآمدی دیگری نیز دارند اما ما فکر می‌کنیم که اصلا درآمدی وجود ندارد و این به ضرر به دانش‌آموزان است و خلاقیت، تفکر و تخیل را از دانش‌آموز می‌گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

خبرآنلاینخبرآنلاین9 ساعت قبل
وی افزود: این قطعنامه در ارتباط با موشکهای طراحی شده برای حمل سلاح هسته‌ای است و این در حالی است که ما اصلا سلاح هسته‌ای نداریم. من برای خوشامد آقای لودریان وزیر خارجه فرانسه کاری غیرمنطقی نمی‌کنم تا صدام حسین بعدی بتواند به ما ضربه بزند. وزیر خارجه آمریکا ۱۲ شرط می‌گذارد که به معنای تسلیم است و رئیس جمهوری این کشور یک حرف می‌زند. ما امنیت را از مردم می‌گیریم برای ما مهم است که مردم را راضی نگاه داریم. اروپا و آمریکا در موضعی نیستند که در این باره صحبت کنند.
خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل
رضا سلطان محمدی در خصوص وضعیت واحدهای صنفی در شرایط گرانی مواد اولیه گفت: در جامعه امروز، همه اقشار جامعه مشکل دارند و با گرانی دست و پنجه نرم می‌کنند و افزایش قیمت مواد اولیه هم بخشی از مشکل رستوران داران است. سلطان محمدی ادامه داد: در این شرایط برخی افراد با پایین آوردن سود دریافتی خود، در حال ادامه فعالیت هستند چون اگر با همان سود قبل ادامه دهند عملا مشتری ندارند. سلطان محمدی در ادامه از فعالیت ۶۰۰ واحد صنفی در صنف پزندگان کرج خبرداد و گفت: از این ۶۰۰ واحد صنفی، متأسفانه حدود ۵۰ واحد به دلیل گرانی‌های اخیر مواد اولیه تعطیل شده است. وی در ادامه افزود: البته از لحاظ آماری مراجعه به رستوران‌ها و خرید از آنها نسبت به چند ماه گذشته کاهشی ۲۰درصدی داشته است که خود این مسئله باعث کاهش درآمد رستوران‌داران هم می‌شود. رئیس اتحادیه پزندگان درخصوص وضعیت بهداشت رستوران‌ها هم گفت: درست است که بازرسی‌های بهداشتی توسط اداره بهداشت و خود اتحادیه به صورت مستمر صورت می‌گیرد اما در نهایت مسائل مربوط به بهداشت امری مربوط به وجدن افراد است که بدانند با سلامت مردم سرو کار دارند و باید به بهترین شکل رفتار کنند.
خبر فوریخبر فوری9 ساعت قبل
اگر خانم مارپل اینجا بود، معمای فوت بابا حل می‌شد/ چرا برخی گذاشتند و بعد از فوت به سخنان بابا جواب دادند؟ آدم شک می‌کند/ اصلاح‌طلبان به شعارهایشان پایبند نبودند/ اعظم طالقانی را تحسین می‌کنم
خبر فوریخبر فوری9 ساعت قبل
اگر خانم مارپل اینجا بود، معمای فوت بابا حل می‌شد/ چرا برخی گذاشتند و بعد از فوت به سخنان بابا جواب دادند؟ آدم شک می‌کند/ اصلاح‌طلبان به شعارهایشان پایبند نبودند/ اعظم طالقانی را تحسین می‌کنم

اخبار بیشتر