فعالیت مؤسسات علمی آزاد در مقاطع ابتدایی ممنوع است
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

فعالیت مؤسسات علمی آزاد در مقاطع ابتدایی ممنوع است

فعالیت موسسات علمی آزاد در مدارس ابتدایی ممنوع

ایسناخبرگزاری ایسنا
فعالیت موسسات علمی آزاد در مدارس ابتدایی ممنوع
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: فعالیت موسسات علمی آزاد در مدارس ابتدایی خط قرمز آموزش و پرورش و ممنوع است.

به گزارش ایسنا، فولادوند در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران و در جمع خبرنگان با اشاره به فعالیت موسسات آموزشی در مدارس شهر تهران گفت: فعالیت موسسات علمی آزاد در مدارس ابتدایی خط قرمز ما و ممنوع است و به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد تا فعالیت کنند. سیاست کلان آموزش و پرورش در مورد مباحث اینگونه از سوی آقای وزیر ترسیم شده است و ما هم با مدیرانی که بخواهند موسسات علمی آزاد را وارد مدارس ابتدایی کنند برخورد می‌کنیم.

فولادوند گفت: این کار به ضرر دانش‌آموزان است و فعالیت تخیل را از دانش آموزان می‌گیرد و این کار پذیرفتنی نیست.

وی در مورد مهم‌ترین اولویت‌های خود در آموزش و پرورش شهر تهران نیز اظهار کرد: برنامه‌هایی را که آقای باقری (مدیر کل سابق آموزش و پرورش شهر تهران) پیگیری می‌کردند از  سوی کارشناسان و صاحب نظران تهیه شده بود. نمی‌توانیم با ورود به شهر تهران برنامه‌ها را نیمه تمام بگذاریم و برنامه‌های جدید تهیه کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران افزود: آموزش و پرورش به مثابه قطاری است که حرکت می‌کند و برنامه‌های قبلی که در حوزه آموزش و پرورش در حال اجرا شدن است را ادامه می‌دهم. اگر بنا شد تغییراتی در برنامه‌ها اتفاق بیفتد از سال آینده خواهد بود و اعلام می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

فعالیت مؤسسات علمی آزاد در مقاطع ابتدایی تهران ممنوع است

فارسخبرگزاری فارس
فعالیت مؤسسات علمی آزاد در مقاطع ابتدایی تهران ممنوع است
مدیرکل آموزش و پرورش گفت: «فعالیت مؤسسات علمی آزاد در مقاطع ابتدایی» خط قرمز آموزش و پرورش تهران محسوب می‌شود و ممنوع است.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، عبدالرضا فولادوند در حاشیه مراسم معارفه‌اش به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در خصوص اولویت برنامه‌های این اداره‌کل، اظهار کرد: ما برنامه‌هایی که مدیرکل قبلی اجرا می‌کردند را ادامه می‌دهیم چرا که این برنامه‌ها توسط کارشناسان و صاحبنظران تنظیم شده بود و ما نمی‌توانیم با ورود به شهر تهران، برنامه‌ها را نیمه‌تمام بگذاریم و برنامه‌های جدید را اجرا کنیم.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش به مثابه قطاری است که حرکت می‌کند و ما برنامه‌هایی که در حوزه آموزش و پرورش در حال اجرا شدن است را به امید خدا ادامه می‌دهیم و اگر بنا شد که تغییراتی در برنامه‌ها اتفاق بیفتد، در آینده اعلام می‌کنیم یعنی از سال آینده اگر نیاز به اصلاح برنامه بود، برنامه‌های اصلاحی را انجام می‌دهیم.

فولادوند در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار فارس در خصوص فعالیت‌های مؤسسات علمی آزاد در مدارس تهران، گفت: فعالیت مؤسسات علمی آزاد در مقاطع ابتدایی خط قرمز ما محسوب می‌شود و ممنوع است و به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد.

وی تصریح کرد: سیاست کلان آموزش و پرورش در اینگونه مباحث، ترسیم شده سیاستی است که وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد و ما با مدیرانی که بخواهند مباحث مؤسسات علمی و آزاد را در مدارس وارد کرده و توسعه دهند، برخورد می‌کنیم. 

مدیرکل آموزش و پرورش تهران در واکنش به این جمله خبرنگار فارس مبنی بر اینکه «برخی مدیران عنوان می‌کنند سرانه به مدارس تعلق نمی‌گیرد و وجود مؤسسات در مدارس، منبع درآمد است»، گفت: مدیران مدارس منابع درآمدی دیگری نیز دارند اما ما فکر می‌کنیم که اصلا درآمدی وجود ندارد و این به ضرر به دانش‌آموزان است و خلاقیت، تفکر و تخیل را از دانش‌آموز می‌گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | حمله کارشناس شبکه سه به ترانه علیدوستی و دیگر عوامل شهرزاد

خبرآنلاینخبرآنلاین12 ساعت قبل

توسعه مراکز بازپروری معتادان در دستور کار سپاه

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سردار سرتیپ پاسدار علی فدوی در حاشیه بازدید از مرکز بازپروی و ترک اعتیاد، صیانت و اشتغال پادگان شهید زیادیان تهران با اشاره به تدابیر رو به گسترش سپاه برای مبارزه با اعتیاد در کشور گفت: اقدام‌های خوبی شده و برنامه سپاه توسعه این مراکز در سراسر کشور است. وی با تاکید بر اینکه نگاه سپاه به این قشر آسیب دیده همواره از سر عطوفت و مهربانی است، افزود: فعالیت‌های این مرکز مرحله‌ای و چرخشی و اولین مرحله آن ترک اعتیاد است که در اینجا در حال انجام است و مراحل بعدی اشتغال است تا افراد در وضع خوبی وارد فضای اشتغال شوند. وی گفت: همه افراد این مرکز در اوج عزت هستند که به دلائلی گرفتار اعتیاد شدند و اشتغال از عوامل مهم ساماندهی این شرایط است که پیگیری خواهیم کرد.

کتاب خاتم (ص)

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل

سخنان انتقادی رائفی پور علیه فردوسی پور / نگذاشتند برنامه تلویزیونی داشته باشم

فردا نیوزفردا نیوز17 ساعت قبل
مهرمهر19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد آذری جهرمی در اینستاگرام نوشت: با استفاده از دانش فضایی، برآورد دقیقی از خسارات وارده بر محصولات کشاورزی در سیل اخیر صورت گرفت و به وزارت کشور ارسال شد. وی تاکید کرد: با جدیت وزیر کشور در استفاده از این اطلاعات، تفاوت چند هزار میلیارد تومانی در برآورد سنتی خسارات نسبت به برآورد علمی پژوهشگاه فضایی ایران، اثبات شد. وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: امسال مطابق برنامه فرآیند تولید و آزمایش کیفی سه ماهواره «ظفر»، «پارس یک» و «ناهید یک» به اتمام می‌رسد و جهش دیگری در رشد علوم فضایی کشور به همت و غیرت دانشمندان جوان ایرانی ثبت خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار «حسین اشتری» در آستانه چهل و یکمین سالگرد شهادت شهید «سیدعلی اندرزگو» عصر امروز به دیدار خانواده این شهید انقلاب اسلامی ایران رفت. فرمانده نیروی انتظامی درباره خصوصیات اخلاقی شهید اندرزگو گفت: شهید سیدعلی اندرزگو از دیگر شهدا جلوتر و به دلیل مطالعه بسیار دارای فهم سیاسی قوی بود. درک بموقع وظیفه، روحیه جهادی و کار اطلاعاتی و مخفیانه و ولایت پذیری و گوش به فرمان ولایت بودن از دیگر خصوصیات بارز این شهید بزرگوار است. فرمانده ناجا با بیان اینکه ما همواره خود را مدیون خون شهدا می‌دانیم و هرچه داریم به برکت خون این عزیزان است، تاکید کرد: همواره محتاج دعای خیر همه خانواده شهدا خصوصا همسران و مادران این بزرگواران بوده و هستیم. قطعا در کنار پیچیدگی‌های کار ما جز لطف خدا و عنایت امام زمان (عج) و دعای شما خانواده شهدا نمی‌تواند موفقیت را برای ما به ارمغان آورد.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

​۵ دلیل عجیب گرانی خودرو در بازار!

افتصادنیوز8 دقیقه قبل

اختلاس، به همین خوش‌مزگی!

آفتاب‌نیوز13 دقیقه قبل

موبایل بزودی گران‌تر می‌شود!

افتصادنیوز13 دقیقه قبل