1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

فعالیت مؤسسات علمی آزاد در مقاطع ابتدایی ممنوع است

فعالیت موسسات علمی آزاد در مدارس ابتدایی ممنوع

ایسناخبرگزاری ایسنا
فعالیت موسسات علمی آزاد در مدارس ابتدایی ممنوع

به گزارش ایسنا، فولادوند در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران و در جمع خبرنگان با اشاره به فعالیت موسسات آموزشی در مدارس شهر تهران گفت: فعالیت موسسات علمی آزاد در مدارس ابتدایی خط قرمز ما و ممنوع است و به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد تا فعالیت کنند. سیاست کلان آموزش و پرورش در مورد مباحث اینگونه از سوی آقای وزیر ترسیم شده است و ما هم با مدیرانی که بخواهند موسسات علمی آزاد را وارد مدارس ابتدایی کنند برخورد می‌کنیم.

فولادوند گفت: این کار به ضرر دانش‌آموزان است و فعالیت تخیل را از دانش آموزان می‌گیرد و این کار پذیرفتنی نیست.

وی در مورد مهم‌ترین اولویت‌های خود در آموزش و پرورش شهر تهران نیز اظهار کرد: برنامه‌هایی را که آقای باقری (مدیر کل سابق آموزش و پرورش شهر تهران) پیگیری می‌کردند از  سوی کارشناسان و صاحب نظران تهیه شده بود. نمی‌توانیم با ورود به شهر تهران برنامه‌ها را نیمه تمام بگذاریم و برنامه‌های جدید تهیه کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران افزود: آموزش و پرورش به مثابه قطاری است که حرکت می‌کند و برنامه‌های قبلی که در حوزه آموزش و پرورش در حال اجرا شدن است را ادامه می‌دهم. اگر بنا شد تغییراتی در برنامه‌ها اتفاق بیفتد از سال آینده خواهد بود و اعلام می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

فعالیت مؤسسات علمی آزاد در مقاطع ابتدایی تهران ممنوع است

فارسخبرگزاری فارس
فعالیت مؤسسات علمی آزاد در مقاطع ابتدایی تهران ممنوع است

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، عبدالرضا فولادوند در حاشیه مراسم معارفه‌اش به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در خصوص اولویت برنامه‌های این اداره‌کل، اظهار کرد: ما برنامه‌هایی که مدیرکل قبلی اجرا می‌کردند را ادامه می‌دهیم چرا که این برنامه‌ها توسط کارشناسان و صاحبنظران تنظیم شده بود و ما نمی‌توانیم با ورود به شهر تهران، برنامه‌ها را نیمه‌تمام بگذاریم و برنامه‌های جدید را اجرا کنیم.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش به مثابه قطاری است که حرکت می‌کند و ما برنامه‌هایی که در حوزه آموزش و پرورش در حال اجرا شدن است را به امید خدا ادامه می‌دهیم و اگر بنا شد که تغییراتی در برنامه‌ها اتفاق بیفتد، در آینده اعلام می‌کنیم یعنی از سال آینده اگر نیاز به اصلاح برنامه بود، برنامه‌های اصلاحی را انجام می‌دهیم.

فولادوند در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار فارس در خصوص فعالیت‌های مؤسسات علمی آزاد در مدارس تهران، گفت: فعالیت مؤسسات علمی آزاد در مقاطع ابتدایی خط قرمز ما محسوب می‌شود و ممنوع است و به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد.

وی تصریح کرد: سیاست کلان آموزش و پرورش در اینگونه مباحث، ترسیم شده سیاستی است که وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد و ما با مدیرانی که بخواهند مباحث مؤسسات علمی و آزاد را در مدارس وارد کرده و توسعه دهند، برخورد می‌کنیم. 

مدیرکل آموزش و پرورش تهران در واکنش به این جمله خبرنگار فارس مبنی بر اینکه «برخی مدیران عنوان می‌کنند سرانه به مدارس تعلق نمی‌گیرد و وجود مؤسسات در مدارس، منبع درآمد است»، گفت: مدیران مدارس منابع درآمدی دیگری نیز دارند اما ما فکر می‌کنیم که اصلا درآمدی وجود ندارد و این به ضرر به دانش‌آموزان است و خلاقیت، تفکر و تخیل را از دانش‌آموز می‌گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ویدیو - عبور هولناک سیل از رودخانه خشک شیراز

همشهریهمشهری14 ساعت قبل

ماجرای حیوان عجیبی که در شوش دیده شد +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز19 ساعت قبل
به گزارش مشرق، فیلمی از یک حیوان عجیب و شبیه به گونه کفتار در فضای مجازی منتشر شد و شایعه شد که این حیوان در مزارع نیشکر هفت‌تپه دیده شده است. فیروز حاج کلی رئیس اداره حفاظت از محیط‌زیست شوش صبح امروز اظهار کرد: تصاویر منتشر شده در فضای مجازی مربوط به گونه‌ای گرگ یال‌دار است که مربوط به کشور آرژانتین است و این گونه از گرگ در کشور ایران وجود ندارد. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴حاج کلی گفت: محیط اطراف این تصویر مزارع نیشکر است ولی مربوط به شهرستان شوش نیست.

لحظه باز شدن سه دریچه‌ی اضطراری تخلیه آب سد دز پس از حدود ۵۰ سال برای تخلیه فوری آب سد+فیلم

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
دریچه‌های اضطراری سد دز در اوایل دهه ۴۰ باز شده بودند قطر دریچه‌ها ۱۴ متر و هر یک از آنها قادر به تخلیه ۳۰۰۰ متر مکعب آب در ثانیه هستند.

تهران؛ آماده باران | خسارتی گزارش نشد

همشهریهمشهری8 ساعت قبل

سعدیه شیراز غرق در آب+ فیلم

خبر فوریخبر فوری12 ساعت قبل

اخبار بیشتر