1. خبری
  2. سلامت
پوشش خبری

سلامت پوست مو

شادابی پوست تان را با این میوه بیمه کنید

رکناخبرگزاری رکنا
شادابی پوست تان را با این میوه بیمه کنید

توصیه های مراقبتی از موهای چرب

رکناخبرگزاری رکنا
توصیه های مراقبتی از موهای چرب

زیبایی موهای زنان با سس مایونز+تهیه ماسک خانگی

رکناخبرگزاری رکنا
زیبایی موهای زنان با سس مایونز+تهیه ماسک خانگی

پاکسازی پوست با 6 گام ساده

رکناخبرگزاری رکنا
پاکسازی پوست با 6 گام ساده

نظرها

در ادامه بخوانید

انتخابانتخاب10 ساعت قبل
مصرف منظم این ماهی‌ها شانس ابتلا به فشار خون بالا، سکته مغزی و نارسایی قلبی را نیز کاهش می‌دهد. بلغور جو: فیبر محلول در جو منج ربه کاهش سطح کلسترول بد خون می‌شود. تخم مرغ: این ماده غذایی برای جلوگیری از نوسانات بزرگ در سطح گلوکز و انسولین موثر است. شکلات تیره: سرشار از فلاونوئیدها است که منجر به کاهش سطح فشار خون می‌شود. نان گندم کامل: خوردن سه وعده غلات سبوس دار در روز منجر به کاهش سطح فشار خون سیستولیک می‌شود.
انتخابانتخاب7 ساعت قبل
مجله «ریدرز دایجست» در مقاله‌ جدیدی به شرح شش راه‌حل طبیعی برای درمان سردرد پرداخته که عبارتند از: - کافئین: یکی از شیوه‌های درمانی برای تسکین سردرد، مصرف قهوه است. بررسی‌های کلینیکی در «ایلی‌نوی» آمریکا نشان می‌دهد که کافئین نه تنها تورم و التهاب رگ‌های خونی را کاهش می‌دهد بلکه از شدت سردرد نیز می‌کاهد. در یک مطالعه در همین رابطه معلوم شد گروهی که در هنگام سردرد کافئین مصرف کرده بودند، حدود ۵۸ درصد درد آنها تسکین پیدا کرد. - کمپرس آب گرم یا سرد: برای درمان سردردهای شدید لیفی را داخل آب گرم قرار دهید و سپس بر روی پیشانی یا پشت گردنتان قرار دهید تا ماهیچه‌ها آرام شوند. این کار به کاهش سردرد کمک می‌کند.
ایسناایسنا9 ساعت قبل
یک متخصص طب سنتی ایرانی معتقد است: اعمال یداوی مانند حجامت به تنهایی پایه درمان نیستند و هر فردی با مطالعه هر چند ناچیز در مبانی طب سنتی، آگاه است که حجامت، زالو، فصد، ماساژ و امثال این اقدامات به طور مستقل درمان اصلی محسوب نمی‌شوند. دکتر سید کاظم کاظمینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا تصریح کرد: به عنوان مثال، حجامت و زالو و فصد پس از پاک‌سازی انجام می‌شود، مگر آن که بخواهیم فقط به عنوان پیشگیری انجام دهیم که آن هم موارد منع دارد. وی افزود: البته موارد بسیار محدود و اورژانسی نیز وجود دارد که درمان با خون‌گیری، قبل از پاکسازی با نظر طبیب انجام می‌شود. این متخصص طب سنتی تاکید کرد: به طور کلی اعمال یداوی به عنوان مکمل درمان در کنار رژیم غذایی و پاک‌سازی و تعدیل مزاج با نظر طبیب حاذق می‌تواند انجام شود و در غیر این صورت نباید انجام شود. انتهای پیام
عصر ایرانعصر ایران9 ساعت قبل
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: حدود ۴۰ درصد مردان و ۵۲ درصد زنان ۱۵ تا ۶۴ ساله کشور دچار اضافه وزن یا چاقی هستند. زهرا عبداللهی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: چاقی بیماری کشنده‌ای نیست اما با بسیاری از بیماری‌های غیرواگیر به طور مستقیم یا غیرمستقیم ارتباط دارد. * ۴۰ درصد زنان و ۳۳ درصد مردان دارای قند خون بالامدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، اضافه کرد: حدود ۴۰ درصد زنان و ۳۳ درصد مردان بزرگسال ۴۵ تا ۶۵ سال، قند بالا دارند. همچنین مصرف روغن‌های حاوی اسید چرب اشباع و ترانس بالا خطر بیماری‌های قلبی وعروقی را افزایش می‌دهد. پایین آوردن مصرف نمک در حد پنج تا ۶ گرم در روز، خطر بیماری‌های قلبی را ۱۸ درصد و سکته مغزی را ۲۴ درصد کاهش می‌دهد.
ایسناایسنا10 ساعت قبل
مدیرکل امور فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارواز وجود نمونه‌های تقلبی مکمل‌های تغذیه‌ای یک شرکت در بازار خبر داد و خواستار اقدام اداره کل بازرسی، حقوقی و شکایات این سازمان جهت برخورد با این موضوع شد. دکتر مهناز خانوی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره نامه شرکت کیمیا آراد مبنی بر اعلام نمونه‌های مکمل تقلبی موجود در بازار و با توجه به استعلام‌های صورت گرفته از سامانه TTAC، ضمن تاکید بر ممنوعیت تبلیغات و فروش مکمل‌های تغذیه‌ای از طریق فضاهای مجازی و باشگاه‌ها گفت: با توجه به اعلام شرکت مذکور و تخلف صورت گرفته، تاکید می‌شود که محصول BLOTECH USA BCAA + B۶ ۲۰۰ TAB با IRC:۸۲۵۴۹۸۸۳۷۳۰۸۹۲۶۰ و همچنین محصول BLOTECH USA BCAA + B۶ – TAB ۳۴۰ TAB با IRC:۲۲۹۵۱۴۵۳۵۷۲۹۴۰۰۳، تا تاریخ ۹۹٫۱۱٫۶ به صورت گواهی ثبت فیزیکی می‌باشند و در سامانه الکترونیکی به حالت در «انتظار تأیید» هستند. وی افزود: همچنین محصول HMB ۱۰۰۰ MG/۱۸۰ TABL با IRC:۸۷۱۸۷۹۱۳۹۷۰۴۵۰۲۴ تا تاریخ ۱۴۰۰٫۸.۲۱ و همچنین محصول L- CARNITINE ۱۰۰۰MG ۱۰۰۰ MG/۶۰ TABL با IRC: ۴۹۸۷۳۷۲۳۴۵۵۷۰۲۵۸ تا تاریخ ۱۴۰۰٫۹.۱۲ در سامانه فعال هستند. خانوی همچنین از مدیرکل بازرسی، حقوقی و شکایات سازمان غذا و دارو خواست که با توجه به اینکه مکررا طبق ضوابط جاری اعلام شده است که تبلیغات و فروش مکمل‌های تغذیه‌ای از طریق فضاهای مجازی و باشگاه‌ها ممنوع بوده و مضاف بر اینکه نمونه‌های تبلیغاتی مورد اشاره با توجه به اعلام شرکت، تقلبی نیز می‌باشند و با سو استفاده از نام و نشان شرکت مبادرت به تبلیغات و فروش در سطح عرضه کرده‌اند، طبق مقررات و ضوابط در اسرع وقت اقدام لازم به عمل آورده و این اداره کل را از نتیجه اقدامات مطلع کنند. انتهای پیام

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

زیباترین مناظر سال ۲۰۱۸

اعتمادآنلاینچند ثانیه قبل

سرمربی جدید مس انتخاب شد

ایلنا8 دقیقه قبل

نمای برفی زیبا دیوار چین +تصاویر

اقتصاد آنلاین10 دقیقه قبل