مناسب سازی تمام ایستگاه‌های مترو برای معلولان
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

مناسب سازی تمام ایستگاه‌های مترو برای معلولان

مدیران شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه در جایگاه معلولان قرار گرفتند

ایسناخبرگزاری ایسنا
مدیران شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه در جایگاه معلولان قرار گرفتند
در مراسم "ما به توان هم" که در آستانه روز جهانی معلولین، در ایستگاه متروی امام خمینی (ره) برگزار شد، مدیران شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه بر روی صندلی چرخدار نشستند تا بهتر مشکلات این قشر را هنگام تردد در ایستگاه‌های خطوط مترو درک کنند.

به گزارش ایسنا و بنابر اعلام مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه، این مراسم با حضور جمعی از معلولان، نایب رییس هیات مدیره و مدیر عامل، معاونان و مدیران ارشد شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه ظهر روز یکشنبه ۱۱آذر ماه 1397 در ایستگاه امام خمینی (ره) برگزار شد.

مهندس فرنوش نوبخت - نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه در حاشیه این مراسم گفت: ۱۲ آذر ماه مصادف با روز جهانی معلولان است و به همین مناسبت معاونان و مدیران شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه خود را در جایگاه معلولان و افراد کم توان قرار دادند تا بهتر مشکلات این قشر را هنگام تردد در ایستگاه‌های مترو درک کنند.

وی تصریح کرد: این کار برای اولین بار در متروی تهران اجرا شد و تلاش کردیم تا با گفتگو با این افراد و دریافت پیشنهادات و انتقادات از کاستی‌های موجود برای تردد راحت در ایستگاه‌ها مطلع شویم؛ چرا که آنها بخش قابل احترام مسافران ما هستند و موظف هستیم برای راحتی آنها قدم برداریم.

وی افزود: افراد معلول به عنوان بازوی مشورتی شرکت بهره‌برداری مترو هستند و از این به بعد ماهانه مدیران ارشد شرکت با این عزیزان جلسات مشاوره برای مناسب‌سازی ایستگاه‌ها برگزار خواهد شد.

مدیر عامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه خاطرنشان کرد: مناسب سازی تمام ایستگاه در دستور کار قرار دارد و در تلاش هستیم تا دسترسی افراد معلول به ایستگاه‌های مترو راحت‌تر شود.

در پایان این مراسم، یکی از معلولان با اهدای یک تابلو که منقوش به نام علی ابن موسی رضا (ع) بود از مدیر عامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه تقدیر کرد، ضمن آنکه از سوی شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه نیز با اهدا لوح به افراد معلول از آنها تقدیر شد.

خواندن خبر در سایت منبع

مدیران مترو تهران بر روی صندلی معلولان نشستند

ایرناخبرگزاری ایرنا
مدیران مترو تهران بر روی صندلی معلولان نشستند
تهران- ایرنا- در آستانه روز جهانی معلولان مدیران شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه برای درک مشکلات معلولان بر روی صندلی چرخدار این افراد نشستند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: در آستانه روز جهانی معلولان، مراسمی با عنوان ما به توان هم در ایستگاه مترو امام خمینی (ره) برگزار شد.

فرنوش نوبخت افزود: در این مراسم برای درک بهتر مشکلات معلولان برای تردد از ایستگاه های مترو تهران جمعی از مدیران شرکت بهره برداری مترو بر روی صندلی چرخ دار معلولان نشستند.

وی ادامه داد: 12 آذرماه روز جهانی معلولان نامگذاری شده و به همین منظور مدیران و معاونان شرکت بهره برداری مترو تهران خود را در جایگاه معلولان قرار دادند تا بهتر مشکلات این قشر را هنگام تردد در ایستگاه های مترو درک کنیم.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه خاطرنشان کرد: این کار برای اولین بار در مترو تهران اجرا شد و تلاش کردیم تا با گفت وگو با این افراد ضمن دریافت پیشنهادات، نظرات و انتقادات از کاستی های موجود برای تردد راحت در ایستگاه های مترو آگاه شویم چرا که آنها بخش قابل احترام مسافران مترو هستند و ما موظفیم برای راحتی آنها قدم برداریم.

وی تصریح کرد: افراد معلول به عنوان بازوی مشورتی شرکت بهره برداری مترو تهران هستند و از این به بعد ماهانه مدیران ارشد شرکت با این افراد جلسات مشورتی برای مناسب سازی ایستگاه ها برگزار می کنند.

نوبخت یادآور شد: مناسب سازی تمام ایستگاه ها در دستور کار قرار دارد و در تلاش هستیم دسترسی افراد معلول به ایستگاه های مترو راحت تر شود.

در آستانه 12 آذرماه روز جهانی معلول مراسمی با عنوان ما به توان هم عصر امروز (یکشنبه) با حضور جمعی از معلولین و مدیران شرکت مترو در ایستگاه امام خمینی (ره) برگزار شد.

در این مراسم از معلولان تقدیر شد و همچنین یکی از این افراد یک تابلو فرش که منقوش به نام حضرت علی (ع) بود به مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران اهدا کرد.

تهرام/7243//1348

خواندن خبر در سایت منبع

مناسب سازی تمام ایستگاه‌ها برای معلولان در دستور کار قرار دارد

فارسخبرگزاری فارس
مناسب سازی تمام ایستگاه‌ها برای معلولان در دستور کار قرار دارد
مديرعامل شركت بهره برداري متروي تهران گفت: مناسب سازی تمام ایستگاه در دستور کار قرار دارد و در تلاش هستیم تا دسترسی افراد معلول به ایستگاه های مترو راحت تر شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، در مراسم "ما به توان هم" که در آستانه روز جهانی معلولین، در ایستگاه متروی امام خمینی (ره) برگزار شد، مدیران شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه بر روی صندلی چرخدار نشستند تا بهتر مشکلات این قشر را هنگام تردد در ایستگاه های خطوط مترو درک کنند.

این مراسم با حضور جمعی از معلولان، نایب رییس هیات مدیره ومدیر عامل، معاونان و مدیران ارشد شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ظهر روز یکشنبه ۱۱آذر ماه 1397 در ایستگاه امام خمینی (ره) برگزار شد.

مهندس فرنوش نوبخت نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در حاشیه این مراسم گفت: ۱۲ آذر ماه مصادف با روز جهانی معلولان است و به همین مناسبت معاونان و مدیران شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه خود را در جایگاه معلولان و افراد کم توان قرار دادند تا بهتر مشکلات این قشر را هنگام تردد در ایستگاه های مترو درک نمایند.

وی تصریح کرد: این کار برای اولین بار در متروی تهران اجرا شد و تلاش کردیم تا با گفتگو با این افراد و دریافت پیشنهادات و انتقادات از کاستی های موجود برای تردد راحت در ایستگاه‌ها مطلع شویم چرا که آنها بخش قابل احترام مسافران ما هستند و موظف هستیم برای راحتی آنها قدم برداریم.

وی افزود: افراد معلول به عنوان بازوی مشورتی شرکت بهره برداری مترو هستند و از این به بعد ماهانه مدیران ارشد شرکت با این عزیزان جلسات مشاوره برای مناسب سازی ایستگاه ها برگزار خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

نگاه ترحم آمیز به معلولان در جامعه عوض شود

مهرخبرگزاری مهر
نگاه ترحم آمیز به معلولان در جامعه عوض شود
ساری - معاون امور توانبخشی بهزیستی مازندران تاکید کرد: نگاه ترحم آمیز به معلولان در جامعه باید تغییر یابد و به توانمندی آنان توجه شود.

علیرضا قلندری در حاشیه مسابقات ورزشی معلولان در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه بهزیستی متولی توانمندسازی افراد معلول است تصریح کرد: بستر جامعه باید به گونه ای باشد تا حضور معلولان در آن فراهم شود و افراد معلول با توانمندی های زیاد در عرصه های مختلف چشمگیری دارند.

وی افزود: جامعه باید نگاه خود را نسبت به افراد معلول عوض کند و زیرا نگاه ترحم آمیز باید از بین برود و به توانمندی و کارآیی افراد توجه شود.

معاون بهزیستی مازندران تصریح کرد: جامعه ای می تواند شکوفا باشد که از توانمندی های همه اقشار بویژه معلولان بهره گیرد و اکنون ۱۰ درصد جامعه از معلولان تشکیل شده و باید به این قشر توجه ویژه شود و اگر جامعه از توانمندی های معلولان استفاده کند به اهداف فراروی توسعه دست می یابد.

وی با اشاره به مسابقات ورزشی معلولان در ساری تاکید کرد: دستگاه ها و مسئولان باید بستر جامعه را به گونه ای فراهم کنند تا معلولان حضور چشمگیرتری در جامعه داشته باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران10 ساعت قبل
فرمانده انتظامی اسلام آباد غرب از شهادت رئیس پلیس آگاهی این شهرستان در درگیری مسلحانه با افراد ناشناس خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ سلیمی از درگیری مسلحانه ساعتی پیش در محله شهرک جهاد اسلام آباد غرب خبر داد و اظهار داشت: بر اثر این درگیری مسلحانه افراد ناشناس با نیروهای انتظامی واقع در اطراف مسجد شهرک جهاد اسلام آباد غرب رئیس پلیس آگاهی شهرستان کورش حاجی مرادی مجروح شد. فرمانده انتظامی اسلام آباد غرب افزود: متأسفانه تلاش‌های تیم پزشکی جهت احیای افسر وظیفه شناس اسلام آبادی سروان کورش حاجی مرادی بی نتیجه ماند و وی به درجه رفیع شهادت نائل شد.

حضور میهمانان رنگی در پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ پروانه‌ها این حشرات زیبا و دوست‌داشتنی آسیبی بر انسان و گیاهان نمی‌رنند و با افزایش دما به‌تدریج شهر را ترک می‌کنند. عمر این پروانه‌ها بین ۱ تا ۲ ماه است و اگر بارش‌ها همچون فصل بهار ادامه داشته باشند در تابستان نیز شاهد حضور پروانه‌ها در شهر خواهیم بود.
نامه‌نیورنامه‌نیور21 ساعت قبل
به گزارش نامه نیوز، سرهنگ جلیل موقوفه‌ای با اعلام خبر تعقیب و گریز یک ساعته پلیس با سارقان، درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: حدود ساعت ۴ صبح امروز (۵ خرداد ۹۸) مأموران کلانتری ۱۴۷ گلبرگ در حال گشت‌زنی در خیابان ثانی با سه سرنشین یک دستگاه خودروی پراید مواجه شدند. جانشین پلیس پیشگیری تهران بزرگ ادامه داد: یکی از سرنشینان پراید در حال باز کردن در خودروی پراید پارک شده در خیابان بود که با دیدن مأموران سوار بر پراید مشکی رنگ شده و به همراه دو سرنشین دیگر متواری شدند. وی تصریح کرد: مأموران انتظامی نیز به سرعت مشغول تعقیب خودروی مذکور شده و در بررسی پلاک خودروی پراید مشخص شد، این خودرو در تاریخ ۳ خرداد به سرقت رفته است. جانشین پلیس پیشگیری تهران بزرگ افزود: مأموران نیز با پای پیاده برای بازداشت سه سارق وارد عمل شده و برای زمین‌گیر کردن آنها اقدام به تیراندازی کردند که دو نفر از سارقان در جریان دستگیری زخمی شده و به بیمارستان انتقال یافتند اما یکی از آنها جان خود را از دست داد. موقوفه‌ای با اشاره به اعتراف سارق سوم به سرقتهای متعدد، یادآور شد: تحقیقات درباره این پرونده ادامه دارد.

سدهای مهم استان تهران تحت مدیریت و کنترل

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
محمد تقی زاده در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ درباره کنترل سد‌های تهران به منظور جلوگیری از سرریزشدنشان افزود: سد‌های مهم استان که در واقع ذخیره آبی استان و شهر تهران را انجام می‌دهند، اکنون تحت مدیریت و کنترل است. وی گفت: وضعیت سد کرج، لتیان و ماملو که مهمترین سد‌های ما هستند، حدود ۲۰ میلیون متر مکعب سد کرج و ۱۰ تا ۱۵ میلیون متر مکعب نیز هر کدام از­ سد‌های لتیان و ماملو برای اطمینان خاطر ظرفیت خالی دارند بویژه که فصل گرما در حال شروع شدن است و ذوب شدن برف ها­ در ارتفاعات را­­داریم، همچنین بارش پراکنده در سطح استان را خواهیم داشت. معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران­ گفت: با توجه به این امر، ­ سازمان آب منطقه‌ای و سازمان مدیریت آب استان سد‌های تهران را تحت کنترل دارند و به شکل مدیریت شده تخلیه سد را برای جلوگیری از سرریزش شدن انجام می‌دهند که مشکلی ایجاد نکند و ذخیره منابع آب نیز حفظ شود
صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
یا آنکه فرموده: باکى بر تو نیست که در هر دو شب کار خیر انجام دهى مانند ان. و فرموده: هرکه این دعا را بخواند، خدا تقصیرى که در گذشته از ماه رمضان از او سر زده بیامرزد، و او را در باقیمانده ماه از گناهان بازدارد. شیخ کلینى روایت کرده که امام باقر علیه السلام در شبهاى بیست و یکم و بیست و سوم تا نیمه شب دعا مى خواند، و پس از آن شروع به خواندن نماز می‌کرد. آگاه باش که در هر شب از شبهاى این دهه غسل مستحب است. روایت شده حضرت رصول صلى الله علیه و آله در هر شب این دهه غسل می‌کرد.

اخبار بیشتر