1. خبری
  2. اجتماعی
پوشش خبری

مناسب سازی تمام ایستگاه‌های مترو برای معلولان

مدیران شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه در جایگاه معلولان قرار گرفتند

ایسناخبرگزاری ایسنا
مدیران شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه در جایگاه معلولان قرار گرفتند

به گزارش ایسنا و بنابر اعلام مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه، این مراسم با حضور جمعی از معلولان، نایب رییس هیات مدیره و مدیر عامل، معاونان و مدیران ارشد شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه ظهر روز یکشنبه ۱۱آذر ماه 1397 در ایستگاه امام خمینی (ره) برگزار شد.

مهندس فرنوش نوبخت - نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه در حاشیه این مراسم گفت: ۱۲ آذر ماه مصادف با روز جهانی معلولان است و به همین مناسبت معاونان و مدیران شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه خود را در جایگاه معلولان و افراد کم توان قرار دادند تا بهتر مشکلات این قشر را هنگام تردد در ایستگاه‌های مترو درک کنند.

وی تصریح کرد: این کار برای اولین بار در متروی تهران اجرا شد و تلاش کردیم تا با گفتگو با این افراد و دریافت پیشنهادات و انتقادات از کاستی‌های موجود برای تردد راحت در ایستگاه‌ها مطلع شویم؛ چرا که آنها بخش قابل احترام مسافران ما هستند و موظف هستیم برای راحتی آنها قدم برداریم.

وی افزود: افراد معلول به عنوان بازوی مشورتی شرکت بهره‌برداری مترو هستند و از این به بعد ماهانه مدیران ارشد شرکت با این عزیزان جلسات مشاوره برای مناسب‌سازی ایستگاه‌ها برگزار خواهد شد.

مدیر عامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه خاطرنشان کرد: مناسب سازی تمام ایستگاه در دستور کار قرار دارد و در تلاش هستیم تا دسترسی افراد معلول به ایستگاه‌های مترو راحت‌تر شود.

در پایان این مراسم، یکی از معلولان با اهدای یک تابلو که منقوش به نام علی ابن موسی رضا (ع) بود از مدیر عامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه تقدیر کرد، ضمن آنکه از سوی شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه نیز با اهدا لوح به افراد معلول از آنها تقدیر شد.

خواندن خبر در سایت منبع

مدیران مترو تهران بر روی صندلی معلولان نشستند

ایرناخبرگزاری ایرنا
مدیران مترو تهران بر روی صندلی معلولان نشستند

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: در آستانه روز جهانی معلولان، مراسمی با عنوان ما به توان هم در ایستگاه مترو امام خمینی (ره) برگزار شد.

فرنوش نوبخت افزود: در این مراسم برای درک بهتر مشکلات معلولان برای تردد از ایستگاه های مترو تهران جمعی از مدیران شرکت بهره برداری مترو بر روی صندلی چرخ دار معلولان نشستند.

وی ادامه داد: 12 آذرماه روز جهانی معلولان نامگذاری شده و به همین منظور مدیران و معاونان شرکت بهره برداری مترو تهران خود را در جایگاه معلولان قرار دادند تا بهتر مشکلات این قشر را هنگام تردد در ایستگاه های مترو درک کنیم.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه خاطرنشان کرد: این کار برای اولین بار در مترو تهران اجرا شد و تلاش کردیم تا با گفت وگو با این افراد ضمن دریافت پیشنهادات، نظرات و انتقادات از کاستی های موجود برای تردد راحت در ایستگاه های مترو آگاه شویم چرا که آنها بخش قابل احترام مسافران مترو هستند و ما موظفیم برای راحتی آنها قدم برداریم.

وی تصریح کرد: افراد معلول به عنوان بازوی مشورتی شرکت بهره برداری مترو تهران هستند و از این به بعد ماهانه مدیران ارشد شرکت با این افراد جلسات مشورتی برای مناسب سازی ایستگاه ها برگزار می کنند.

نوبخت یادآور شد: مناسب سازی تمام ایستگاه ها در دستور کار قرار دارد و در تلاش هستیم دسترسی افراد معلول به ایستگاه های مترو راحت تر شود.

در آستانه 12 آذرماه روز جهانی معلول مراسمی با عنوان ما به توان هم عصر امروز (یکشنبه) با حضور جمعی از معلولین و مدیران شرکت مترو در ایستگاه امام خمینی (ره) برگزار شد.

در این مراسم از معلولان تقدیر شد و همچنین یکی از این افراد یک تابلو فرش که منقوش به نام حضرت علی (ع) بود به مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران اهدا کرد.

تهرام/7243//1348

خواندن خبر در سایت منبع

مناسب سازی تمام ایستگاه‌ها برای معلولان در دستور کار قرار دارد

فارسخبرگزاری فارس
مناسب سازی تمام ایستگاه‌ها برای معلولان در دستور کار قرار دارد

به گزارش خبرگزاری فارس، در مراسم "ما به توان هم" که در آستانه روز جهانی معلولین، در ایستگاه متروی امام خمینی (ره) برگزار شد، مدیران شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه بر روی صندلی چرخدار نشستند تا بهتر مشکلات این قشر را هنگام تردد در ایستگاه های خطوط مترو درک کنند.

این مراسم با حضور جمعی از معلولان، نایب رییس هیات مدیره ومدیر عامل، معاونان و مدیران ارشد شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ظهر روز یکشنبه ۱۱آذر ماه 1397 در ایستگاه امام خمینی (ره) برگزار شد.

مهندس فرنوش نوبخت نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در حاشیه این مراسم گفت: ۱۲ آذر ماه مصادف با روز جهانی معلولان است و به همین مناسبت معاونان و مدیران شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه خود را در جایگاه معلولان و افراد کم توان قرار دادند تا بهتر مشکلات این قشر را هنگام تردد در ایستگاه های مترو درک نمایند.

وی تصریح کرد: این کار برای اولین بار در متروی تهران اجرا شد و تلاش کردیم تا با گفتگو با این افراد و دریافت پیشنهادات و انتقادات از کاستی های موجود برای تردد راحت در ایستگاه‌ها مطلع شویم چرا که آنها بخش قابل احترام مسافران ما هستند و موظف هستیم برای راحتی آنها قدم برداریم.

وی افزود: افراد معلول به عنوان بازوی مشورتی شرکت بهره برداری مترو هستند و از این به بعد ماهانه مدیران ارشد شرکت با این عزیزان جلسات مشاوره برای مناسب سازی ایستگاه ها برگزار خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

نگاه ترحم آمیز به معلولان در جامعه عوض شود

مهرخبرگزاری مهر
نگاه ترحم آمیز به معلولان در جامعه عوض شود

علیرضا قلندری در حاشیه مسابقات ورزشی معلولان در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه بهزیستی متولی توانمندسازی افراد معلول است تصریح کرد: بستر جامعه باید به گونه ای باشد تا حضور معلولان در آن فراهم شود و افراد معلول با توانمندی های زیاد در عرصه های مختلف چشمگیری دارند.

وی افزود: جامعه باید نگاه خود را نسبت به افراد معلول عوض کند و زیرا نگاه ترحم آمیز باید از بین برود و به توانمندی و کارآیی افراد توجه شود.

معاون بهزیستی مازندران تصریح کرد: جامعه ای می تواند شکوفا باشد که از توانمندی های همه اقشار بویژه معلولان بهره گیرد و اکنون ۱۰ درصد جامعه از معلولان تشکیل شده و باید به این قشر توجه ویژه شود و اگر جامعه از توانمندی های معلولان استفاده کند به اهداف فراروی توسعه دست می یابد.

وی با اشاره به مسابقات ورزشی معلولان در ساری تاکید کرد: دستگاه ها و مسئولان باید بستر جامعه را به گونه ای فراهم کنند تا معلولان حضور چشمگیرتری در جامعه داشته باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری8 ساعت قبل
زن ۳۹ ساله درخواست بارداری از شوهر مرده‌اش را به دادگاه فرستاد. فبین ژوستل که اکنون ۳۹ ساله است، ماه هاست تلاش می‌کند از شوهر فوت شده خود باردار شود. او قصد دارد با اسپرم منجمد شده شوهرش که در سال ۲۰۰۸ به خاطر ابتلا بهسرطان از دنیا رفت، عمل لقاح را انجام دهد. این در حالی است که اندکی پیش در آلمان یک بیوه ۲۹ ساله در نویبراندنبورگ توانست از دادگاه رای بگیرد تا از همسر فوت شده خود بچه دار شود. پس از تصادف مرگبار شوهر با موتوسیکلت، بیمارستان در وهله اول از باز پس دادن این سلول‌ها خودداری کرده بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز8 ساعت قبل
به گزارش مشرق، سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی گفت: در سال ۸۹ فردی بر اثر یک سانحه از ناحیه صورت دچار آسیب جدی می‌شود و برای معالجه به یکی از بیمارستان‌های تهران اعزام و توسط یکی از پزشکان متخصص این بیمارستان تحت عمل جراحی قرار می‌گیرد. سرهنگ ولیپور گودرزی، اظهار کرد: با اعلام شکایت این پزشک جراح و پیگیری قضایی کارآگاهان این یگان وارد عمل شده و در بررسی‌های خود به سرنخ هایی برمی خورند که نشان از حضور همان متهم اولی دارد. مدتی بعد تهدیدات از سوی فرد ناشناس بیشتر شده و اعلام می‌کند که در صورت عدم پرداخت وجه درخواستی به همسر و کودکان پزشک مذکور آسیب می‌رساند که با پیگیری‌های پزشک جراح و همکاری شبانه روزی کاراگاهان اداره ۱۶ پلیس آگاهی پایتخت، این متهم در یک سفره خانه واقع در نیاوران شناسایی و دستگیر می‌شود. سرهنگ گودرزی، تصریح کرد: متهم که فردی ۴۲ ساله است، دارای اعتیاد به مصرف مشروبات الکلی و موادمخدر صنعتی است که اظهار کرده به خاطر اعتیاد به مواد مخدر و مشروبات الکلی شرایط روحی و روانی مناسبی ندارد. معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به اینکه از مخفیگاه این متهم مواد مخدر (شیشه) و مشروبات الکلی کشف شده است، گفت: متهم به دستور بازپرس شعبه ۱۰ بازپرسی دادسرای جنایی تهران برای انجام آزمون‌های روانی و همچنین انجام تست‌های اعتیاد به مواد مخدر و مشروبات الکلی، در اختیار کارآگاهان اداره ۱۶ پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.
خبر فوریخبر فوری4 ساعت قبل
دختر جوان روسی بر اثر ضرب و شتم با چاقو و چکش جان باخت. دختر روسی که نامزدش را به‌خاطر شکستن بینی‌اش بخشیده بود، چند‌ماه بعد بر اثر ضرب و شتم او باچاقو و چکش جان باخت. اولک ‌۲۰ ساله که سابقه بار‌ها خشونت علیه نامزدش را داشت با بخشش نامزدش برای شکستن بینی از بازداشتگاه آزاد شد، اما همانطور که روانشناس‌ها پیش‌بینی می‌کنند خشونت علیه همسر می‌تواند روندی صعودی و مرگبار را طی کند. به گزارش دیلی‌میل، این پیش‌بینی در مورد این دختر و پسر مصداق داشت.
ایرناایرنا8 ساعت قبل
پوران شریعت رضوی پس از بازگشت به ایران، دبیر دبیرستان‌های مشهد و تهران بود. وی در سال‌های اخیر مسئولیت دفتر تدوین مجموعه آثار دکتر علی شریعتی را بر عهده داشت و در سال ۱۳۷۷ بنیاد شریعتی را راه اندازی کرد. او خواهر مهدی شریعت رضوی، یکی از سه شهید روز ۱۶ آذر ۱۳۳۲ بود و در سال ۱۳۳۷ به همسری دکتر علی شریعتی درآمد. پوران شریعت رضوی عصر جمعه ۲۶ بهمن ماه به دلیل سکته مغزی در بیمارستان درگذشت. پیکر مرحومه شریعت رضوی روز یکشنبه در امامزاده عبدالله (شهرری) در جوار مزار برادر شهید خود به خاک سپرده شد.

اخبار بیشتر