مناسب سازی تمام ایستگاه‌های مترو برای معلولان
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

مناسب سازی تمام ایستگاه‌های مترو برای معلولان

مدیران شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه در جایگاه معلولان قرار گرفتند

ایسناخبرگزاری ایسنا
مدیران شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه در جایگاه معلولان قرار گرفتند
در مراسم "ما به توان هم" که در آستانه روز جهانی معلولین، در ایستگاه متروی امام خمینی (ره) برگزار شد، مدیران شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه بر روی صندلی چرخدار نشستند تا بهتر مشکلات این قشر را هنگام تردد در ایستگاه‌های خطوط مترو درک کنند.

به گزارش ایسنا و بنابر اعلام مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه، این مراسم با حضور جمعی از معلولان، نایب رییس هیات مدیره و مدیر عامل، معاونان و مدیران ارشد شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه ظهر روز یکشنبه ۱۱آذر ماه 1397 در ایستگاه امام خمینی (ره) برگزار شد.

مهندس فرنوش نوبخت - نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه در حاشیه این مراسم گفت: ۱۲ آذر ماه مصادف با روز جهانی معلولان است و به همین مناسبت معاونان و مدیران شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه خود را در جایگاه معلولان و افراد کم توان قرار دادند تا بهتر مشکلات این قشر را هنگام تردد در ایستگاه‌های مترو درک کنند.

وی تصریح کرد: این کار برای اولین بار در متروی تهران اجرا شد و تلاش کردیم تا با گفتگو با این افراد و دریافت پیشنهادات و انتقادات از کاستی‌های موجود برای تردد راحت در ایستگاه‌ها مطلع شویم؛ چرا که آنها بخش قابل احترام مسافران ما هستند و موظف هستیم برای راحتی آنها قدم برداریم.

وی افزود: افراد معلول به عنوان بازوی مشورتی شرکت بهره‌برداری مترو هستند و از این به بعد ماهانه مدیران ارشد شرکت با این عزیزان جلسات مشاوره برای مناسب‌سازی ایستگاه‌ها برگزار خواهد شد.

مدیر عامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه خاطرنشان کرد: مناسب سازی تمام ایستگاه در دستور کار قرار دارد و در تلاش هستیم تا دسترسی افراد معلول به ایستگاه‌های مترو راحت‌تر شود.

در پایان این مراسم، یکی از معلولان با اهدای یک تابلو که منقوش به نام علی ابن موسی رضا (ع) بود از مدیر عامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه تقدیر کرد، ضمن آنکه از سوی شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه نیز با اهدا لوح به افراد معلول از آنها تقدیر شد.

خواندن خبر در سایت منبع

مدیران مترو تهران بر روی صندلی معلولان نشستند

ایرناخبرگزاری ایرنا
مدیران مترو تهران بر روی صندلی معلولان نشستند
تهران- ایرنا- در آستانه روز جهانی معلولان مدیران شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه برای درک مشکلات معلولان بر روی صندلی چرخدار این افراد نشستند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: در آستانه روز جهانی معلولان، مراسمی با عنوان ما به توان هم در ایستگاه مترو امام خمینی (ره) برگزار شد.

فرنوش نوبخت افزود: در این مراسم برای درک بهتر مشکلات معلولان برای تردد از ایستگاه های مترو تهران جمعی از مدیران شرکت بهره برداری مترو بر روی صندلی چرخ دار معلولان نشستند.

وی ادامه داد: 12 آذرماه روز جهانی معلولان نامگذاری شده و به همین منظور مدیران و معاونان شرکت بهره برداری مترو تهران خود را در جایگاه معلولان قرار دادند تا بهتر مشکلات این قشر را هنگام تردد در ایستگاه های مترو درک کنیم.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه خاطرنشان کرد: این کار برای اولین بار در مترو تهران اجرا شد و تلاش کردیم تا با گفت وگو با این افراد ضمن دریافت پیشنهادات، نظرات و انتقادات از کاستی های موجود برای تردد راحت در ایستگاه های مترو آگاه شویم چرا که آنها بخش قابل احترام مسافران مترو هستند و ما موظفیم برای راحتی آنها قدم برداریم.

وی تصریح کرد: افراد معلول به عنوان بازوی مشورتی شرکت بهره برداری مترو تهران هستند و از این به بعد ماهانه مدیران ارشد شرکت با این افراد جلسات مشورتی برای مناسب سازی ایستگاه ها برگزار می کنند.

نوبخت یادآور شد: مناسب سازی تمام ایستگاه ها در دستور کار قرار دارد و در تلاش هستیم دسترسی افراد معلول به ایستگاه های مترو راحت تر شود.

در آستانه 12 آذرماه روز جهانی معلول مراسمی با عنوان ما به توان هم عصر امروز (یکشنبه) با حضور جمعی از معلولین و مدیران شرکت مترو در ایستگاه امام خمینی (ره) برگزار شد.

در این مراسم از معلولان تقدیر شد و همچنین یکی از این افراد یک تابلو فرش که منقوش به نام حضرت علی (ع) بود به مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران اهدا کرد.

تهرام/7243//1348

خواندن خبر در سایت منبع

مناسب سازی تمام ایستگاه‌ها برای معلولان در دستور کار قرار دارد

فارسخبرگزاری فارس
مناسب سازی تمام ایستگاه‌ها برای معلولان در دستور کار قرار دارد
مديرعامل شركت بهره برداري متروي تهران گفت: مناسب سازی تمام ایستگاه در دستور کار قرار دارد و در تلاش هستیم تا دسترسی افراد معلول به ایستگاه های مترو راحت تر شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، در مراسم "ما به توان هم" که در آستانه روز جهانی معلولین، در ایستگاه متروی امام خمینی (ره) برگزار شد، مدیران شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه بر روی صندلی چرخدار نشستند تا بهتر مشکلات این قشر را هنگام تردد در ایستگاه های خطوط مترو درک کنند.

این مراسم با حضور جمعی از معلولان، نایب رییس هیات مدیره ومدیر عامل، معاونان و مدیران ارشد شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ظهر روز یکشنبه ۱۱آذر ماه 1397 در ایستگاه امام خمینی (ره) برگزار شد.

مهندس فرنوش نوبخت نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در حاشیه این مراسم گفت: ۱۲ آذر ماه مصادف با روز جهانی معلولان است و به همین مناسبت معاونان و مدیران شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه خود را در جایگاه معلولان و افراد کم توان قرار دادند تا بهتر مشکلات این قشر را هنگام تردد در ایستگاه های مترو درک نمایند.

وی تصریح کرد: این کار برای اولین بار در متروی تهران اجرا شد و تلاش کردیم تا با گفتگو با این افراد و دریافت پیشنهادات و انتقادات از کاستی های موجود برای تردد راحت در ایستگاه‌ها مطلع شویم چرا که آنها بخش قابل احترام مسافران ما هستند و موظف هستیم برای راحتی آنها قدم برداریم.

وی افزود: افراد معلول به عنوان بازوی مشورتی شرکت بهره برداری مترو هستند و از این به بعد ماهانه مدیران ارشد شرکت با این عزیزان جلسات مشاوره برای مناسب سازی ایستگاه ها برگزار خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

نگاه ترحم آمیز به معلولان در جامعه عوض شود

مهرخبرگزاری مهر
نگاه ترحم آمیز به معلولان در جامعه عوض شود
ساری - معاون امور توانبخشی بهزیستی مازندران تاکید کرد: نگاه ترحم آمیز به معلولان در جامعه باید تغییر یابد و به توانمندی آنان توجه شود.

علیرضا قلندری در حاشیه مسابقات ورزشی معلولان در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه بهزیستی متولی توانمندسازی افراد معلول است تصریح کرد: بستر جامعه باید به گونه ای باشد تا حضور معلولان در آن فراهم شود و افراد معلول با توانمندی های زیاد در عرصه های مختلف چشمگیری دارند.

وی افزود: جامعه باید نگاه خود را نسبت به افراد معلول عوض کند و زیرا نگاه ترحم آمیز باید از بین برود و به توانمندی و کارآیی افراد توجه شود.

معاون بهزیستی مازندران تصریح کرد: جامعه ای می تواند شکوفا باشد که از توانمندی های همه اقشار بویژه معلولان بهره گیرد و اکنون ۱۰ درصد جامعه از معلولان تشکیل شده و باید به این قشر توجه ویژه شود و اگر جامعه از توانمندی های معلولان استفاده کند به اهداف فراروی توسعه دست می یابد.

وی با اشاره به مسابقات ورزشی معلولان در ساری تاکید کرد: دستگاه ها و مسئولان باید بستر جامعه را به گونه ای فراهم کنند تا معلولان حضور چشمگیرتری در جامعه داشته باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا11 ساعت قبل
معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی قزوین گفت: طرح مشارکت اجتماعی نوجوانان ایران (مانا) به‌منظور پیشگیری از آسیب‌های فردی و اجتماعی این گروه از اول تیرماه برای اولین بار در استان قزوین اجرا می‌شود. زهرا غلامرضایی معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی قزوین در گفت‌وگو با ایسنا، تصریح کرد: طرح مشارکت اجتماعی نوجوانان ایران (مانا) به‌منظور ارتقاء مهارت‌ها و ظرفیت‌های کار گروهی و مشارکتی نوجوانان و همچنین تقویت ارتباطات سالم میان آن‌ها برگزار می‌شود. وی افزود: در این طرح مشارکت‌جویی به‌عنوان کلید پیشگیری در نظر گرفته‌ شده است چراکه مشارکت‌جویی موجب ارتقاء سطح سرمایه اجتماعی شده و درنهایت به‌عنوان عامل محافظ و پیشگیرانه از بروز آسیب‌های اجتماعی عمل می‌کند. معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی قزوین اظهار کرد: ارتقای توانمندی‌های نوجوانان در زمینه شیوه‌های همیاری اجتماعی برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و ایجاد و توسعه ظرفیت‌های مشارکت نوجوانان در مؤسسات خصوصی (پایگاه‌های سلامت اجتماعی) از اهداف اصلی این طرح هستند. غلامرضایی عنوان کرد: جهت تحقق این اهداف چهار گام اساسی شامل آموزش تسهیل‌گران، اجرای فرایند یادگیری مشارکتی نوجوانان، حمایت‌یابی و پشتیبانی از اقدامات مشارکتی نوجوانان و مراسم اختتامیه (با همکاری بهزیستی، مؤسسات خصوصی و نوجوانان) برداشته می‌شود.
ایلناایلنا17 ساعت قبل
مراسم آیین دیدار با عوامل مستند «قاضی و مرگ» به کارگردانی حسن خادمی عصر سه‌شنبه چهارم تیرماه در خانه هنرمندان برگزار شد. به گزارش ایلنا، مراسم آیین دیدار با عوامل مستند «قاضی و مرگ» به کارگردانی حسن خادمی عصر سه‌شنبه چهارم تیرماه در خانه هنرمندان برگزار شد. مهمان‌ها و فیلم‌سازانی که به تماشای افتتاحیه این فیلم مستند آمده بودند، از ساعتی قبل در سالن خانه هنرمندان حضور پیدا کردند تا چهارسال از زندگی کاری و خصوصی این قاضی جنایی را ببینند. حسن خادمی کارگردان و شهروز توکل تدوین‌گر فیلم از جمله عوامل حاضر در این مراسم بودند. مهدی کوهیان تهیه‌کننده این مستند در این مراسم، تماشاگران را به دیدن فیلم دعوت کرد و در سخنان کوتاهی اشاره داشت: «تشکر می‌کنم که برای دیدن یک فیلم مستند آمدید.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، دانشمندان فرانسوی در مطالعات جدید خود دریافتند که ترکیب موجود در گوجه‌فرنگی می‌تواند راهی برای مبارزه با دیابت باشد. براساس این گزارش، محققان اعلام کردند، رنگدانه «لیکوپن» که در رنگ قرمز پوست گوجه‌فرنگی یافت می‌شود، با فرایند التهابی که باعث بروز دیابت می‌شود، مقابله می‌کند. در حال حاضر این پروژه تحقیقاتی قصد دارد تا قرص‌های لیکوپن اصلاح‌شده را برای آزمایشات انسانی تولید کند. گفتنی است؛ دیابت نوع دو شایع‌ترین نوع دیابت است که در نتیجه یک واکنش التهابی در بافت‌های چربی افرادی که دچار اضافه وزن هستند، رخ می‌دهد. انتهای پیام/
خبرآنلاینخبرآنلاین11 ساعت قبل
اگر خودتان فکر کنید که اعتماد به نفس ندارید، چه‌طور انتظار دارید که دیگران فکر کنند که شما اعتماد به نفس دارید. ۱۰- سرعت راه‌رفتن خود را بیشتر کنید: کسی که اعتماد به نفس دارد گام‌های مستحکم بر می‌دارد و هدفمند راه می‌رود. روبه‌رو شدن با آنچه شما از آن می‌ترسید باعث افزایش اعتماد به نفس می‌شود. ۱۶- مهارت‌های ارتباطی خود را گسترش دهید: در واقع خود باوری و اعتماد به نفس ریشه در ارتباط با دیگران دارد. اعتماد به نفس پایین، تردید و دودلی هنگامی رخ می‌دهد که شما به عیوب و نقایص خود فکر می‌کنید.
ایسناایسنا1 روز قبل
کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری مرکز با انتشار فراخوانی خطاب به اعضای کانون‏‌های وکلای دادگستری سراسر کشور، خواستار اولویت‏ بخشیدن به نظام آموزش حقوق بشر برای وکلا و کارآموزان و زمینه‏ سازی جهت تشویق کنشگری حقوقی و ارائه خدمات عام‏‌المنفعه و داوطلبانه حقوق بشری با هدف ارتقای حقوق انسانی و ترویج و تحقق حقوق شهروندی شد. زیست شایسته و مسالمت‏‌آمیز شهروندان در گرو تضمین حکومت قانون بر مدار تکریم حقوق بشر و شهروندی است. احترام به حقوق بشر و آزادی‏‌های اساسی، مبنای تحقق صلح و منع خشونت در مناسبات مردم با هم و نظام حکمرانی خوب است. علی‏‌القاعده ایفای چنین کارکردی متکی به دانش و اشراف وکلا به مبانی حقوق عمومی و حقوق بشر است. بی‏‌تردید، توانمند‏سازی وکلا و کارآموزان برای آموزش حقوق شهروندی و حقوق بشر و ایجاد زمینه برای کنشگری و ارائه خدمات عام‏‌المنفعه حقوق بشری، پایگاه مدنی کانون‌های وکلا را مستحکم‏‌تر از پیش خواهد ساخت و گامی بلند برای ارتقای حقوق انسانی در ایران عزیز به‏ شمار خواهد رفت.
فراروفرارو1 روز قبل
قرار است آخر هفته پروژه ساماندهی میدان هفت‌تیر به سرانجام برسد و پلازای میدان هفت‌تیر افتتاح شود. به گزارش ایرناپلاس، ۵۰۰۰ متر مربع به فضای میدان هفت‌تیر اضافه خواهد شد؛ این خبر خوشایندی بود که شهرداری تهران با جمع‌آوری کارگاه مترو این میدان به مردم پایتخت داد. حالا دیروز مهندس صفا صبوری دیلمی، معاون فنی عمرانی شهرداری تهران از افتتاح پلازای میدان هفت‌تیر تا پایان این هفته خبر داده است. البته او به این نکته اشاره می‌کند که طرح‌های زیادی (۴ تا ۵ بار) برای میدان هفت‌تیر ریخته شده است. در یکی از این طرح‌ها قرار بر این بوده است که سواره به زیر زمین برود که در آن صورت سطح همکف وسیع‌تری در اختیار حرکت پیاده قرار می‌گرفت.

اخبار بیشتر