1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

مناسب سازی تمام ایستگاه‌های مترو برای معلولان

مدیران شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه در جایگاه معلولان قرار گرفتند

ایسناخبرگزاری ایسنا
مدیران شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه در جایگاه معلولان قرار گرفتند

به گزارش ایسنا و بنابر اعلام مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه، این مراسم با حضور جمعی از معلولان، نایب رییس هیات مدیره و مدیر عامل، معاونان و مدیران ارشد شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه ظهر روز یکشنبه ۱۱آذر ماه 1397 در ایستگاه امام خمینی (ره) برگزار شد.

مهندس فرنوش نوبخت - نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه در حاشیه این مراسم گفت: ۱۲ آذر ماه مصادف با روز جهانی معلولان است و به همین مناسبت معاونان و مدیران شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه خود را در جایگاه معلولان و افراد کم توان قرار دادند تا بهتر مشکلات این قشر را هنگام تردد در ایستگاه‌های مترو درک کنند.

وی تصریح کرد: این کار برای اولین بار در متروی تهران اجرا شد و تلاش کردیم تا با گفتگو با این افراد و دریافت پیشنهادات و انتقادات از کاستی‌های موجود برای تردد راحت در ایستگاه‌ها مطلع شویم؛ چرا که آنها بخش قابل احترام مسافران ما هستند و موظف هستیم برای راحتی آنها قدم برداریم.

وی افزود: افراد معلول به عنوان بازوی مشورتی شرکت بهره‌برداری مترو هستند و از این به بعد ماهانه مدیران ارشد شرکت با این عزیزان جلسات مشاوره برای مناسب‌سازی ایستگاه‌ها برگزار خواهد شد.

مدیر عامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه خاطرنشان کرد: مناسب سازی تمام ایستگاه در دستور کار قرار دارد و در تلاش هستیم تا دسترسی افراد معلول به ایستگاه‌های مترو راحت‌تر شود.

در پایان این مراسم، یکی از معلولان با اهدای یک تابلو که منقوش به نام علی ابن موسی رضا (ع) بود از مدیر عامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه تقدیر کرد، ضمن آنکه از سوی شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه نیز با اهدا لوح به افراد معلول از آنها تقدیر شد.

خواندن خبر در سایت منبع

مدیران مترو تهران بر روی صندلی معلولان نشستند

ایرناخبرگزاری ایرنا
مدیران مترو تهران بر روی صندلی معلولان نشستند

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: در آستانه روز جهانی معلولان، مراسمی با عنوان ما به توان هم در ایستگاه مترو امام خمینی (ره) برگزار شد.

فرنوش نوبخت افزود: در این مراسم برای درک بهتر مشکلات معلولان برای تردد از ایستگاه های مترو تهران جمعی از مدیران شرکت بهره برداری مترو بر روی صندلی چرخ دار معلولان نشستند.

وی ادامه داد: 12 آذرماه روز جهانی معلولان نامگذاری شده و به همین منظور مدیران و معاونان شرکت بهره برداری مترو تهران خود را در جایگاه معلولان قرار دادند تا بهتر مشکلات این قشر را هنگام تردد در ایستگاه های مترو درک کنیم.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه خاطرنشان کرد: این کار برای اولین بار در مترو تهران اجرا شد و تلاش کردیم تا با گفت وگو با این افراد ضمن دریافت پیشنهادات، نظرات و انتقادات از کاستی های موجود برای تردد راحت در ایستگاه های مترو آگاه شویم چرا که آنها بخش قابل احترام مسافران مترو هستند و ما موظفیم برای راحتی آنها قدم برداریم.

وی تصریح کرد: افراد معلول به عنوان بازوی مشورتی شرکت بهره برداری مترو تهران هستند و از این به بعد ماهانه مدیران ارشد شرکت با این افراد جلسات مشورتی برای مناسب سازی ایستگاه ها برگزار می کنند.

نوبخت یادآور شد: مناسب سازی تمام ایستگاه ها در دستور کار قرار دارد و در تلاش هستیم دسترسی افراد معلول به ایستگاه های مترو راحت تر شود.

در آستانه 12 آذرماه روز جهانی معلول مراسمی با عنوان ما به توان هم عصر امروز (یکشنبه) با حضور جمعی از معلولین و مدیران شرکت مترو در ایستگاه امام خمینی (ره) برگزار شد.

در این مراسم از معلولان تقدیر شد و همچنین یکی از این افراد یک تابلو فرش که منقوش به نام حضرت علی (ع) بود به مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران اهدا کرد.

تهرام/7243//1348

خواندن خبر در سایت منبع

مناسب سازی تمام ایستگاه‌ها برای معلولان در دستور کار قرار دارد

فارسخبرگزاری فارس
مناسب سازی تمام ایستگاه‌ها برای معلولان در دستور کار قرار دارد

به گزارش خبرگزاری فارس، در مراسم "ما به توان هم" که در آستانه روز جهانی معلولین، در ایستگاه متروی امام خمینی (ره) برگزار شد، مدیران شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه بر روی صندلی چرخدار نشستند تا بهتر مشکلات این قشر را هنگام تردد در ایستگاه های خطوط مترو درک کنند.

این مراسم با حضور جمعی از معلولان، نایب رییس هیات مدیره ومدیر عامل، معاونان و مدیران ارشد شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ظهر روز یکشنبه ۱۱آذر ماه 1397 در ایستگاه امام خمینی (ره) برگزار شد.

مهندس فرنوش نوبخت نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در حاشیه این مراسم گفت: ۱۲ آذر ماه مصادف با روز جهانی معلولان است و به همین مناسبت معاونان و مدیران شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه خود را در جایگاه معلولان و افراد کم توان قرار دادند تا بهتر مشکلات این قشر را هنگام تردد در ایستگاه های مترو درک نمایند.

وی تصریح کرد: این کار برای اولین بار در متروی تهران اجرا شد و تلاش کردیم تا با گفتگو با این افراد و دریافت پیشنهادات و انتقادات از کاستی های موجود برای تردد راحت در ایستگاه‌ها مطلع شویم چرا که آنها بخش قابل احترام مسافران ما هستند و موظف هستیم برای راحتی آنها قدم برداریم.

وی افزود: افراد معلول به عنوان بازوی مشورتی شرکت بهره برداری مترو هستند و از این به بعد ماهانه مدیران ارشد شرکت با این عزیزان جلسات مشاوره برای مناسب سازی ایستگاه ها برگزار خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

نگاه ترحم آمیز به معلولان در جامعه عوض شود

مهرخبرگزاری مهر
نگاه ترحم آمیز به معلولان در جامعه عوض شود

علیرضا قلندری در حاشیه مسابقات ورزشی معلولان در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه بهزیستی متولی توانمندسازی افراد معلول است تصریح کرد: بستر جامعه باید به گونه ای باشد تا حضور معلولان در آن فراهم شود و افراد معلول با توانمندی های زیاد در عرصه های مختلف چشمگیری دارند.

وی افزود: جامعه باید نگاه خود را نسبت به افراد معلول عوض کند و زیرا نگاه ترحم آمیز باید از بین برود و به توانمندی و کارآیی افراد توجه شود.

معاون بهزیستی مازندران تصریح کرد: جامعه ای می تواند شکوفا باشد که از توانمندی های همه اقشار بویژه معلولان بهره گیرد و اکنون ۱۰ درصد جامعه از معلولان تشکیل شده و باید به این قشر توجه ویژه شود و اگر جامعه از توانمندی های معلولان استفاده کند به اهداف فراروی توسعه دست می یابد.

وی با اشاره به مسابقات ورزشی معلولان در ساری تاکید کرد: دستگاه ها و مسئولان باید بستر جامعه را به گونه ای فراهم کنند تا معلولان حضور چشمگیرتری در جامعه داشته باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

پاسخ امین حیایی به درخواست ضدانقلاب برای تحریم صداوسیما

الفالف17 ساعت قبل
پاسخ امین حیایی به درخواست ضدانقلاب برای تحریم صداوسیماگروه ویدئو الف، ۱ فروردین ۱۳۹۸، ۰۹:۵۸ ۳۹۸۰۱۰۱۰۴۹۰ نظر، ۲ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

کنایه «امین حیایی» به «پرویز پرستویی» درباره تحریم صدا و سیما

مهرمهر15 ساعت قبل

فیلم | کشتی حامل ۲۰۰۰ خودروی گران‌قیمت آتش‌گرفت و غرق شد

خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
کشتی باری ایتالیایی که ۲۰۰۰ خودرو از جمله ۳۷ پورشه ۲۹۲ هزار دلاری را از هامبورگ به سمت کازابلانکا حمل می‌کرد، در ۱۵۰ مایلی سواحل غرب فرانسه دچار حریق شد و در آب فرو رفت. خوشبختانه ۲۷ خدمه این کشتی نجات یافته‌اند.

ویدئو کلیپ «نوروز»، با صدای همایون شجریان

انتخابانتخاب1 روز قبل
ایلناایلنا1 روز قبل
سام نوبخت آهنگساز مقیم سوئد و از دوستان محمد مطیع خبر درگذشت این بازیگر سینما و تئاتر را تایید کرد. سام نوبخت موزیسین، آهنگساز و از دوستان نزدیک محمد مطیع درگفتگو با خبرنگار ایلنا در بامداد اول فروردین ۹۸ با تأیید خبردرگذشت محمد مطیع گفت: حدود دو روز ما با ایشان تماس می‌گرفتیم اما پاسخ نمی‌داد و شامگاه چهارشنبه ۲۹ اسفند ۹۷ به همراه دوست مشترکمان قدرت عزیزی به منزلش در گوتنبرگ سوئد مراجعه کردیم. نوبخت همچنین بیان کرد: بعد از طی مراحل قانونی پیکر وی به بیمارستان شهر گوتنبرگ منتقل شد و خانواده آن مرحوم باید تصمیم بگیرند که مراسم تشییع و تدفین در سوئد برگزار شود یا در ایران. وی ادامه داد: محمد مطیع بیماری خاصی نداشت و با هنرمندان سینما و تاتر ایران همچون محمدرضا ورزی، مهدی هاشمی در تماس بود و حتی به ما گفت که به وی پیشنهاد شده تا در سریال جدید آقای ورزی ایفای نقش کند. محمد مطیع متولد ۲۰ دی ۱۳۲۲ بود و در سریالها و فیلمهای سینمایی مختلفی همچون هزار دستان، سلطان و شبان، امیر کبیر، دایره مینا، کلاغ، آوار ایفای نقش کرده است.
همشهریهمشهری1 روز قبل
در حالی که بارش برف و باران در همین روز در استان‌های کردستان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی نسبتا ضعیف خواهد بود. با فعالیت این موج طی روزهای یکشنبه تا سه‌شنبه (چهارم تا ششم فروردین) بارش باران و برف در استان‌های نیمه غربی، شمال، و شمال شرق پیش‌بینی می‌شود. به گفته وی، گستره فعالیت این سامانه بارشی، در روز سه‌شنبه، به جز جنوب شرق، غالب استان‌های کشور را فرا می‌گیرد. به گفته این مقام مسئول، روز سه‌شنبه سیزده فروردین، روزی بارانی خواهد بود و انتظار می‌رود که بارش‌ها در ارتفاعات البرز و مناطق سردسیر در غرب و شمال غرب به صورت برف مشاهده شود. از این رو توصیه می‌شود با توجه به شرایط جوی فوق و ترافیک مسافران نوروزی در مسیر سواحل شمالی و مشهد مقدس، به خصوص در روزهای پایانی سال و چند روز ابتدایی سال جدید، تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.

اخبار بیشتر