1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

!در شهرداری تهران چه خبر است؛ از بریدن گوش تا خودسوزی

حادثه بریدن گوش کودک برای رییس شورای شهر تهران قطعیت ندارد!

رکناخبرگزاری رکنا
رکنا: رئیس شورای شهر تهران گفت: هنوز از مجلس استفساریه نگرفته‌ایم، اما نظر بیشتر اعضا این است که افشانی می‌تواند به صورت قانونی همچنان شهردار باشد.

حجم ویدیو: 9.24M | مدت زمان ویدیو: 00:00:59

محسن هاشمی‌رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران در هشتاد و چهارمین جلسه شورای شهر تهران که امروز(سه‌شنبه) برگزار شد، در خصوص جلسه هم‌اندیشی اعضای شورای شهر که پیش از جلسه رسمی برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران توضیحاتی ارائه داد.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه در جلسه امروز مرتضی حاجی مدیر عامل موسسه همشهری به منظور ارائه توضیحات درباره حواشی این روزنامه حضور یافت، اظهار کرد: باید هر سال جایگاه اعضاء در کمیسیون‌ها تثبیت شود و تاکنون 90 درصد اعضای جایگاهشان تثبیت شده است.

وی افزود: موضوع دیگری که امروز مطرح شد، مربوط به بسته‌های سرمایه‌گذاری در تهران بود تا سرمایه‌داران بتوانند به راحتی اقدام به سرمایه‌گذاری کنند.

رئیس شورای شهر تهران گفت: موضوع دیگر بحث بازنشستگی شهردار تهران بود که مجموع نظرات اعضا این بود که افشانی می‌تواند به صورت قانونی همچنان شهردار بماند.

هاشمی رفسنجانی با تاکید بر دریافت استفساریه از مجلس تصریح کرد: ما استفساریه نگرفته‌ایم، اما نظر بیشتر اعضا این است که افشانی همچنان می‌تواند شهردار بماند.

وی در خصوص بازگشت گزارش سالانه شورای شهر که هفته پیش ارائه شد، ادامه داد: بعضی از اعضا نسبت به جدولی که در گزارش سالانه آمده بود نقد داشتند و چون فرمت ثابتی به اعضا داده نشده بود، لذا هرکس به سبک خودش گزارش را ارسال کرده بود.

هاشمی رفسنجانی در خصوص گزارش حادثه Incident بریدن گوش یک کودک کار در شهر تهران گفت: شخصا به این موضوع ورود کردم، اما برای من قطعیت ندارد که چنین اتفاقی رخ داده است.

خواندن خبر در سایت منبع

تکذیب حضور شهردار در محل حادثه خودسوزی

مهرخبرگزاری مهر
تکذیب حضور شهردار در محل حادثه خودسوزی
مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران خبر مربوط به حضور شهردار تهران در محل حادثه خودسوزی صبح امروز را تکذیب کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در حالی که شهردار تهران ساعت ۸ صبح برای شرکت در جلسه شورای شهرداران کلانشهرها در محل وزارت کشور واقع در خیابان فاطمی حضور داشت، یکی از خبرگزاری ها از حضور سید محمدعلی افشانی در محل خودسوزی یک شهروند مقابل شهرداری تهران در خیابان بهشت خبر داد.

پس از انتشار این مطلب، مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران خبر مربوط به حضور شهردار تهران در محل حادثه خودسوزی صبح امروز را تکذیب کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

دستور شهردار تهران برای پیگیری سریع حادثه خودسوزی یک شهروند

مهرخبرگزاری مهر
دستور شهردار تهران برای پیگیری سریع حادثه خودسوزی یک شهروند
شهردار تهران ضمن ابراز تاسف از خودسوزی یک شهروند در مقابل ساختمان شهرداری تهران، دستور رسیدگی سریع به این حادثه را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدعلی کریمی رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران با اعلام این خبر افزود: مخاطبان دستور سید محمدعلی افشانی شهردار تهران، معاونت امور هماهنگی و مناطق، سازمان بازرسی و شهردار منطقه ۲ هستند.

گفتنی است شهردار تهران صبح امروز در دستور دیگری بر ضرورت رسیدگی سریع و پیگیری پرونده ضرب و جرح یک کودک زحمتکش کار تاکید کرده بود.  

خواندن خبر در سایت منبع

خودسوزی در مقابل شهرداری تهران + عکس

تسنیمخبرگزاری تسنیم
خودسوزی در مقابل شهرداری تهران + عکس
صبح امروز مردی ۴۵ ساله خود را در مقابل ساختمان شهرداری تهران به آتش کشید.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، صبح امروز مردی حدود 45 ساله به همراه فرزند خود قصد داشت که در مقابل ساختمان شهرداری تهران اقدام به خودسوزی کند در ادامه مأموران شهرداری توانستند کودک را از پدر جدا کنند اما پدر با ریختن بنزین بر روی خود و با کشیدن کبریت اقدام به خودسوزی کرد.

پس از این اقدام رانندگان خودروها و سایر شهروندان با در دست داشتن کپسول‌های آتش‌نشانی به محل آتش‌سوزی آمده و اقدام به خاموش کردن آتش کردند که پس از این بخشی از بدن این شهروند 45 ساله در آتش سوخت.

بنا بر اظهارات شاهدان در این حادثه عنوان شد که این حادثه به دلیل فشارهای صورت گرفته از طریق شهرداری منطقه 2 در شهرک مخابرات نسبت به مغازه‌ای بوده که شهروند 45 ساله داشته است و در حالی که وی طی ماههای اخیر مبلغی را بابت تغییر کاربری مغازه خود پرداخت کرده است اما همچنان شهرداری تهران از ارائه مجوز فعالیت وی ممانعت کرده است.

به گزارش تسنیم، در ادامه این حادثه، اورژانس تهران در محل حاضر و در نهایت فرد سوخته شده را به بیمارستان منتقل کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

ماجرای بریدن گوش پسر زباله‌گرد چیست؟

الفخبرگزاری الف
ماجرای بریدن گوش پسر زباله‌گرد چیست؟
فیلمی در شبکه‌های اجتماعی در حال دست به دست شدن است که در آن یک کودک کار مدعی می‌شود گوشش توسط ماموران شهرداری بریده شده است.

به گزارش تسنیم، از صبح دیروز فیلمی مبنی بر بریده‌شدن گوش یک کودک زباله‌گرد که مدعی شده افرادی با پوشش و لباس مامور شهرداری با تیغ اصلاح گوش وی را بریده‌اند در فضای مجازی به سرعت پخش شده است و در پی انتشار این کلیپ شهروندان تهرانی و همچنین نمایندگان شورای شهر تهران بر برخورد با مسببان این اتفاق نظر دارند.

الهام فخاری ریئس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران در این‌باره گفت: من با شهردار منطقه 3 صحبت کردم و قرار شد که پیگیری‌های لازم را درباره صحت و سقم این ادعا انجام دهد.

محمدعلی وکیلی عضو هیات رییسه مجلس در واکنش به خبری مبنی بر بریدن گوش یک کودک زباله گرد توسط ماموران شهرداری منطقه 3‌ گفت: این خبر باورناپذیر بوده و نمی‌توان قضاوتی در خصوص صحت و سقم آن داشت‌ اما اگر چنین خبری صحت داشته باشد، باید لباس سیاه پوشید، اگر برخی فکر می‌کنند با گوش بریدن کودکان کار می‌توان مسئله را حل کرد، نشان از بریدن گوش حقیقت و کوری چشم حقیقت دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه این خبر و وجود چنین انسان‌های سنگدلی برای بریدن گوش یک کودک زباله‌گرد به هیچ عنوان قابل باور نیست، افزود: اگر چنین حادثه‌ای اتفاق افتاده باشد، به طور حتم باید به حال جامعه و چنین تشخیص‌هایی گریه کرد؛ مهم‌ترین آسیب در چنین شرایطی مسائل کف خیابان‌ها نیست، بلکه مهم‌ترین آسیب گرفتاری نظام اداری و اجرایی کشور به وجود چنین افرادی است که اقدامات اینچنینی می‌کنند.

وی با بیان اینکه به طورحتم باید تحقیق جدی و در اسرع وقت بدون فرار به جلو و پاک کردن صورت مسئله صورت گرفته و شهردار منطقه 3 و شورای شهر اقدامات جدی در پیگیری این مسئله برای کشف واقعیت انجام دهند، گفت: به طور حتم مقابله با آسیب‌های جدی راه حل اجتماعی، انسانی، فرهنگی ،عقلانی و علمی نیازمند است؛ آسیب‌های اجتماعی را نمی‌توان با گوش بریدن حل کرد.

عضو هیات رییسه مجلس، تاکید کرد: آسیب اجتماعی یعنی فردی در نتیجه یک فرآیندی گرفتار نوعی بد رفتاری اجتماعی شده است، بنابراین رفتارهای این چنینی تنها شرایط را نامناسب تر کرده و به طورحتم این رفتارها نشان از انحراف در تشخیص و تجویز مسئولان دارد؛ با گرفتن، بستن، زدن و گوش بریدن که نمی توان آسیب‌های اجتماعی را جمع‌آوری کرد، البته که وجود اصل این مسئله توسط ماموران شهرداری قابل باور نیست؛ حتی اگر توسط مامور نماها نیز این حادثه رخ داده باشد، دستگاه‌های انتظامی و امنیتی باید به فوریت ورود کرده و با وجود دوربین‌های شهری کشف چنین مواردی اقدام سختی نیست.

در راستای شفاف سازی در خصوص اتفاق رخ داده ، خبرنگار تسنیم تلاش کرد تا اطلاعات دیگری را از این موضوع از طریق سلیمی شهردار منطقه 3 اخذ کند که تلاش وی بی‌نتیجه ماند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ویدیو/ آرزوی تلخ یک زوج عاشق در برنامه زنده: آرزو دارم دستش و بگیرم اما نمیتونم

انتخابانتخاب18 ساعت قبل

خلاقیت بدون هیچ امکاناتی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل

پیشنهاد تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بود.

حاشیه نشینی ۱۱ میلیون ایرانی و مهاجرت معکوس

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
مصاحبه اختصاصی با قاضی مسعودی مقام و نگاه تفصیلی به زندگی شخصی این قاضی پرونده‌های مفاسد اقتصادیجامعه و شهری: رئیس سازمان اجتماعی کشور گفت: بیش از ۱۱ میلیون نفر در مناطق حاشیه‌نشین کشور زندگی می‌کنند و ۸ میلیون نفر در بافت فرسوده و تاریخی ساکن هستند که درمجموع جمعیت زیادی را شامل می‌شوند و حدود ۱۹ میلیون نفر از جمعیت ۶۰ میلیون نفری شهرنشین، در محلات حاشیه‌ای زندگی می‌کنند
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
او با اشاره به این که جمعیت، عامل سرمایه انسانی است: جمعیت دهان هایی برای خوردن نیستند بلکه دست هایی هستند برای کار کردن و مغزهایی هستند برای فکر کرد و جمعیت یکی از عوامل قدرت است و جمعیت از مبانی حفظ پرستیژ بین المللی و قدرت کشور است البته جمعیت باکیفیت. مشفق با اشاره به رابطه معکوس سطع توسعه با نرخ جمعیت گفت: اکنون مهاجرت هم نقش به سزایی در کاهش جمعیت دارد که باید به آن هم توجه کرد. این کارشناس گفت: باید بدون شتابزدگی و با گفتمان سازی مسائل جمعیتی را حل کنیم. محزون گفت: میزان رشد جمعیت به ۱٫۴ درصد رسیده است و با این روند در سال ۱۴۰۰ سهم جمعیت بالای ۶۰ سال از مرز ۱۰ درصد عبور خواهد کرد و با همین روند در سال ۱۴۳۰ به ۲۶ درصد خواهد رسید. مروتی گفت: باید فرهنگ سازی کنیم مردم الان بیشتر از ۲ فرزند نمی‌خواهند حتی اگر وضع اقتصادی شان بهتر شود.
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما این کاروان با شعار «یک بازاری، یک کالای منزل» و به ارزش مالی ۵۰۰ میلیون تومان امروز به مناطق سیل زده ارسال شد. اقلامی مانند کولر، اجاق گاز و لوازم منزل بعد از شناسایی افراد و خانواده‌های نیازمند منطقه در اختیار سیل زدگان قرار می‌گیرد.

اخبار بیشتر