آیت‌الله موحدی کرمانی: آمریکا رکورد دار شکست در مقابل ملت ایران است
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

آیت‌الله موحدی کرمانی: آمریکا رکورد دار شکست در مقابل ملت ایران است

موحدی کرمانی: سیاست کلی نظام را نایب امام زمان (عج) تعیین می‌‌کند

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
موحدی کرمانی: سیاست کلی نظام را نایب امام زمان (عج) تعیین می‌‌کند
موحدی کرمانی: سیاست کلی نظام را نایب امام زمان (عج) تعیین می‌‌کند - 0

امام جمعه موقت تهران گفت: از جنایاتی که در تاریخ معاصر ایران بر ملت روا داشته شده کمتر بی عدالتی سراغ داریم که مستقیم یا غیر مستقیم به آمریکا مربوط نشود.

به گزارش ایلنا، حجت‌‌الاسلام محمدعلی موحدی کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با ذکر این موضوع که رهبر انقلاب، نایب امام زمان (عج) هستند، گفت: اگر امام زمان (عج) امروز بودند، چه می‌‌‌کردند؟ ایشان کشور را بر محور اسلام اداره می‌‌‌‌کردند. نایب ایشان هم موظف است کشور را بر محور اسلام اداره کند و رهبری نیز چنین کرده و حکومت را بر محور اسلام اداره می‌‌کنند.

سیاست کلی نظام را نایب امام زمان (عج) تعیین می‌‌کند

وی با بیان اینکه سران سه قوه باید زیر نظر رهبر باشند، اظهار داشت: علاوه بر این سیاست‌‌های کلی نظام در امر فرهنگ، سیاست، اقتصاد و همه امور کشور نیز باید بر همین محور باشند. سیاست کلی نظام را نایب امام زمان (عج) تعیین می‌‌کند. سیاست‌‌های کلی را ایشان بعد مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام تعیین می‌‌کند.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به روز ۱۶ آذر اشاره و تصریح کرد: بعد از کودتای سال ۳۲، آیزنهاور رییس‌‌جمهور وقت آمریکا تصمیم گرفت برای حمایت از رژیم پهلوی، نیکسون معاون خود را به تهران بفرستد. این خبر موج نفرت را در بین مردم مخصوصا دانشجویان در پی داشت. رژیم پهلوی برای تسلط بر اوضاع نیروهای نظامی را در دانشگاه مستقر کرد. دانشجویان و اساتید که متوجه مسئله شدند که رژیم قصد جنایت دارد، سعی کردند هیچ بهانه‌‌ای ندهند اما نظامیان ناگهان به دانشجویان هجوم آوردند و در حالی که دانشجویان به صورت آرام در حال ترک دانشگاه بودند، دژخیمان آنها را به رگبار بستند و تعداد زیادی مجروح شدند، تعدادی را دستگیر کردند و سه تن از فرزندان ملت در خون خود غلطیدند.

آمریکا رکورددار شکست در برابر مردم ایران است

موحدی کرمانی ادامه داد: در اینجا باید بگویم از جنایاتی که در تاریخ معاصر ایران بر ملت روا داشته شده، کمتر بی‌‌عدالتی را سراغ داریم که مستقیم یا غیرمستقیم به آمریکا مربوط نشود. دژخیمی که به دنبال سرکوب بومیان آمریکا شکل گرفته و کشتار ۲۲۰ هزار نفر در بمباران هیروشیما و ناکازاکی را در کارنامه خود دارد. رژیمی که بارزترین اقدامات ضد بشری را در زندان‌‌‌های گوانتانامو و ابوغریت انجام می‌‌دهد و در عین حال خود را مدافع حقوق‌بشر و پرچم‌‌دار صلح می‌‌داند.

وی با بیان اینکه آمریکا پایه‌‌های حکومت استبدادی و ظالمانه پهلوی را در ایران استوار کرد و در همه جنلایت‌‌ها سهیم است، خاطرنشان کرد: آمریکا از بدو پیروزی انقلاب نیز از هیچ اقدامی علیه ایران فروگذار نکرد؛ از حمایت صدام تا سرنگرنی هواپیمای مسافربری و امروز هم با تحریم‌‌های ظالمانه اما علیرغم همه این خباثت‌‌ها، آمریکا رکورددار شکست در برابر مردم شجاع ایران اسلامی است. چه در توطئه‌‌های داخلی و چه در عرصه‌‌های بین‌‌المللی و همانطور که مقام معظم رهبری فرمود آمریکا مسیر افول و نابودی را طی می‌‌کند.

دانشجویان و دانشگاهیان پرچم‌دار مبارزه با ظلم و ستم آمریکا هستند

امام جمعه موقت تهران افزود: امروز دانشجویان و دانشگاهیان ما پرچم‌دار مبارزه با ظلم و ستم آمریکا هستند. استکبارستیزی، عدالت‌خواهی و مبارزه با آمریکا جزو لاینفک جنبش دانشجویی است. به روان پاک شهدای ۱۶ آذر و شهدای مبارزه با ظلم و ستم و بی‌‌عدالتی درود می‌‌‌فرستیم.

موحدی کرمانی به وضعیت یمن اشاره کرد و ابراز داشت: مسئله امروز یمن، آزمون جامعه بشری خصوصا آمریکا و کشورهای غربی است که سال‌های متمادی با ادعای دفاع از حقوق‌‌بشر، دموکراسی و دفاع از آزادی انسان داد می‌زنند. کشتار بی‌‌رحمانه مردم یمن به دست آل‌‌سعود،‌ برخی کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی و دفاع غرب و آمریکا نشان داد ادعای آمریکا و غرب جز فریب و دروغ چیز دیگری نیست و آنها تنها به منافع مادی خود می‌‌نگردند و برای حقوق‌‌بشر ارزش قائل نیستند.

بحران یمن وخیم‌‌ترین بحران انسانی است

وی با تاکید بر اینکه تخریب زیرساخت‌‌های یمن، نابودی مراکز درمانی، بمباران منازل مسکونی، محاصره و کشتار مردم بی‌‌گناه خصوصا زنان و کودکان پاسخ مدعیان دروغین غربی به مطالبات مردم یمن است، بیان کرد: بحران یمن وخیم‌‌ترین بحران انسانی است. هواپیماهای آمریکایی مردم یمن از کوچک و بزرگ را به خاک و خون می‌‌‌کشند، کودکان یمنی از گرسنگی می‌‌میرند، ۲۲ میلیون یمنی نیاز فوری به کمک‌‌های غدایی و دارویی دارند. صحنه‌‌هایی که قلب انسان را به درد می‌‌آورد و هر کس بویی از انسانیت برده باشد، نمی‌‌تواند این صحنه‌‌ها تحمل کند.

رئیس شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز اضافه کرد: این در حالی است که آمریکا با نمایشی مضحک ایران را به ارسال موشک متهم می‌‌کند. جلادهای آدم‌‌کش! این ملت را آنچنان محاصره کردید که کمک ابتدایی بهداشتی را نمی‌‌توان به آنها رساند آن وقت چطور می‌‌شود موشک به آنها رساند.

ملت یمن تمام نقشه‌‌های شوم را نقش بر آب کرده‌‌اند

نایب رئیس دوم مجلس خبرگان رهبری به مقاومت ملت یمن در برابر حملات اشاره کرد و یادآور شد: علیرغم همه این اقدامات، مردم غیور یمن مردانه ایستاده‌‌اند، از مطالبات خود دفاع می‌‌کنند و تمام نقشه‌‌های شوم را نقش بر آب کرده‌‌اند. ان‌‌شاءالله این مقاومت تا پیروز نهایی ادامه خواهد یافت.

موحدی کرمانی با بیان اینکه دستگاه دیپلماسی باید نقش فعال‌‌تری را درخصوص یمن ایفا کرده و با حضور جدی در عرصه‌‌‌های بین‌‌‌المللی ضمن محکوم کردن رژیم سعودی و صهیونیستی حمایت‌‌های لازم را برای برون‌‌‌رفت از شرایط ایفا کند، عنوان کرد: صداوسیما و جامعه هنری باید با حمایت از مبارزات یمن، اولویت بیشتری را به این موضوع اختصاص دهد و شرایط یمن را به تصویر کشیده و جامعه جهانی را با این مسئله آشنا کند.

تنها راه‌‌حل ممکن یمن توقف کشتارها است

وی ادامه داد: تنها راه‌‌حل ممکن یمن توقف کشتار و به رسمیت شناختن مطالبات و مذاکرات یمنی یمنی است. تمامی تشکل‌‌‌ها و آحاد مردم باید در این زمینه نقش ایفا کنند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران ضمن تسلیت به مناسبت سالروز شهادت آیت‌‌الله مدرس گفت: مدرس تصویر یک نماینده خدوم و ساده‌‌زیست است و ایستادگی او مقابل رضاخان بهترین درس را به مردم ایران به ویژه نمایندگان می‌‌دهد.

دشمن می‌‌خواهد اقتصاد کشور را فلج کند

موحدی کرمانی با اشاره به زمان ارسال بودجه از سوی دولت به مجلس نیز اظهار داشت: ما در شرایط ویژه‌‌ای هستیم و دشمن می‌‌خواهد اقتصاد کشور را فلج کند. خواهش من این است که با اتخاذ تدابیر مناسب و با همدلی و هماهنگی این توطئه را خنثی کنید و در مقابل تمام تلاش ما باید معطوف به حفظ و افزایش اشتغال، رونق کسب و کار، تولید و افزایش صادرات باشد.

وی افزود: رسیدگی به اقشار محروم ضرورت و اهمیت دارد. همچنین دولت، مجلس، قوه قضاییه و دستگاه‌‌های نظام نسبت به کاهش هزینه‌‌‌های جاری اقدام کنند. سفرها، ماموریت‌‌های خارج از کشور، سمینارها، اجلاس‌‌‌ها و بسیاری امور هیچ ضرورتی نداشته و حتی در شرایط غیرتحریمی نیز این موضوع جای تامل دارد.

افزایش حقوق‌ها از پایین شروع شود

این عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به عزم دولت برای افزایش حقوق کارمندان تصریح کرد: دولت خبر از افزایش حقوق‌‌ها داده است. تقاضای من آن است که این موضوع بر محور عدل و انصاف انجام گیرد. برای مثال برای کارمند با حقوق دو میلیون، ۴۰۰ هزار تومان و آنکه ۱۰ میلیون حقوق می‌‌گیرد، ۲ ملیون افزایش ندهید. این نه عدالت و نه انصاف است.

موحدی کرمانی با تاکید بر اینکه من معتقد هستم که دولت می‌‌تواند کمک کند که مبلغ معینی را به کارمندان بدهد، خاطرنشان کرد: در این امر باید دولت تدبیری عاقلانه اتخاذ کند. من بر این امر اصرار دارم و حاضر هستم با آقایان بحث و استدلال کنم که عدالت این است. خوشبختانه دولت هم دولت تدبیر است. در افزایش حقوق باید حقوق کارمندان، کارگران و قشر ضعیف جامعه در اولویت قرار گیرد و این مسئله از پایین شروع شود.

نمایندگان پروژه جدیدی پیشنهاد و تصویب نکنند

وی خطاب به نمایندگان مجلس نیز ابراز داشت: از نمایندگان نیز خواهش می‌‌کنم پروژه جدیدی پیشنهاد و تصویب نکنند. اگر قرار است اعتباری در نظر گرفته شود، به طرح‌‌های نیمه‌‌تمام و با اولویت اختصاص یابد. البته که واگذاری پروژه‌‌ها به بخش خصوصی، هم در کاهش هزینه‌‌ها و هم در رونق اقتصادی و افزایش اشتغال موثر است. از نمایندگان می‌‌خواهم در تصویب بودجه منافع ملی در نظر گرفته شود زیرا شما، نمایندگان همه مردم ایران هستید.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با ذکر این موضوع که مدتی است بانک مرکزی با تدبیر مناسب به کنترل بازار ارز پرداخته است، بیان کرد: این اقدام دولت قابل تقدیر است و امیدواریم تداوم یابد.

دولت باید بازار آشفته را مدیریت کند

موحدی کرمانی خطاب به بازاریانی نیز یادآور شد: زمانی که قمیت دلار روند صعودی داشت، همه کالاها گران شد. حالا ارز ارزان شده چرا کالاهای دیگر ارزان نمی‌‌شود؟ برخی اجناس دو، سه برابر شد و الان خبری از ارزان شدن آنها نیست و در مواردی نه تنها کاهش نیافته بلکه افزایش یافته است. دولت باید این بازار آشفته را هم مدیریت کند که البته اصناف متعهد بازار نیز دولت را یاری می‌‌‌کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

موحدی کرمانی: دانشجویان پرچمدار مبارزه با آمریکا هستند

ایرناخبرگزاری ایرنا
موحدی کرمانی: دانشجویان پرچمدار مبارزه با آمریکا هستند
تهران- ایرنا- خطیب نماز جمعه تهران گفت: امروز آمریکا رکوردار شکست در مقابل مردم شجاع و بصیر ایران است و دانشجویان و دانشگاهیان ما پرچمدار مبارزه با ظلم و ستم آمریکا به شمار می روند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، آیت الله «محمدعلی موحدی کرمانی» در خطبه دوم نماز جمعه این هفته در جمع نمازگزاران مصلای تهران یادآوری کرد: ظلم ستیزی، استکبارستیزی، عدالت خواهی و مبارزه با آمریکا جزو جدایی ناپذیر جنبش دانشجویی ایران است.

موحدی کرمانی ادامه داد: آمریکا چه در توطئه های داخلی و چه در عرصه های بین المللی و توطئه های اخیر در مقابل مردم ایران نیز شکست می خورد.

**رویکرد مجلس در تصویب بودجه 98، فراملی باشد

موحدی کرمانی درباره تصویب و تقدیم بودجه سال 98 به مجلس شورای اسلامی گفت: دشمن همه تلاش خود را معطوف کرده است اقتصاد کشور را فلج کند و دولت و مجلس و همه مسئولان اجرایی کشور باید با اتخاذ تدابیر مناسب و همدلی و هماهنگی این توطئه دشمن را خنثی کنند.

«باید به حفظ و افزایش اشتغال، رونق کسب و کار و تولید و بهبود میزان صادرات توجه شود و این موارد جهت و رویکرد اصلی بودجه 98 باشد».

وی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست «در تصویب بودجه نگاه ملی حاکم باشد و منافع عمومی، رضایت و رفاه عمومی مردم ایران در نظر گرفته شود؛ زیرا آنها نمایندگان تمام مردم ایران هستند».

خطیب نماز جمعه تهران بیان کرد: از نمایندگان مجلس شورای اسلامی می خواهم به پروژه های جدید عمرانی رای ندهند تا اعتبارها به طرح های نیمه تمام و آن هم با اولویت و بر اساس ضرورت اختصاص یابد. البته باید بخش خصوصی را در واگذاری طرح های نیمه تمام لحاظ کرد که هم در کاهش هزینه های دولت و هم در رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال بسیار موثر است.

وی از سه قوه و همچنین دستگاه های نظام خواست هزینه های جاری را کاهش دهند و افزود: ریخت و پاش ها و سفرها و ماموریت های خارج از کشور و سمینارها و نشست ها و پذیرایی ها و بسیاری از این امور که در شرایط کنونی کشور ضرورت ندارد باید کم شود؛ اختصاص بیت المال به بسیاری از این موارد حتی در زمان غیر تحریم نیز قابل تامل است.

** دولت بازار آشفته قیمت اجناس را همانند نرخ ارز مدیریت کند

موحدی کرمانی به پیش بینی دولت برای افزایش 20درصدی حقوق کارکنان در سال آینده اشاره کرد و گفت: افزایش حقوق کارکنان باید بر محور عدل و انصاف انجام گیرد و کارمند مرفهی که حقوق بالاتر دارد نباید افزایش حقوقی بیشتر از کارمند ضعیف تر داشته باشد؛ این نه عدالت و نه انصاف است.

امام جمعه موقت تهران یادآوری کرد: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با تدبیر مناسب به مدیریت بازار ارز پرداخت که ثمره آن کاهش نرخ ارز و طلاست؛ این اقدام قابل قدردانی است و امیدواریم تداوم یابد اما وقتی قیمت دلار روند صعودی داشت همه کالاها گران شد و اکنون با افت قیمت دلار، باید بهای کالاها نیز کاهش یابد.

وی گفت: دولت باید همانگونه که بازار ارز را کنترل کرد بازار آشفته قیمت اجناس را نیز مدیریت کند و اصناف متعهد بازار، دولت را در این امر یاری کنند.

این خبر در حال تکمیل است.

سیام*3070*1961*

خواندن خبر در سایت منبع

موحدی کرمانی: سران سه قوه باید مطیع رهبر معظم انقلاب باشند

ایرناخبرگزاری ایرنا
موحدی کرمانی: سران سه قوه باید مطیع رهبر معظم انقلاب باشند
تهران- ایرنا- خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در غیاب امام زمان (عج) به عنوان نایب ایشان است و باید سران سه قوه مطیع ولی فقیه بوده و برنامه های خود را زیر نظر رهبری اجرا کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله «محمدعلی موحدی کرمانی» در خطبه نخست این هفته نماز جمعه تهران افزود: اگر امام زمان (عج) امروز حضور داشت حکومت را بر مبنای اسلام اداره می کرد که البته رهبر معظم انقلاب نیز در غیاب ایشان همین کار را انجام می دهد و سیاست های کلی کشور در امر فرهنگ، اقتصاد، نظامی، انتظامی و دیگر امور به مدیریت ایشان و با مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام تعیین و ابلاغ می شود.

وی از کم توجهی به سالروز آغاز امامت حضرت مهدی (عج) انتقاد کرد و ادامه داد: خداوند متعال می فرماید سنت و قانون ما در نظام خلقت این است که می خواهیم مستضعفان را از دست مستکبران نجات دهیم و اینکه حضرت مهدی (عج) با ظهور خود دنیا را پر از عدل و داد و حکومت عدل الهی و جهانی را در سراسر کره زمین حاکم می کند بر اساس همین سنت است.

موحدی کرمانی به حکومت پیامبرانی مانند موسی، یوسف، داود، سلیمان، ذوالقرنین، پیامبر اکرم (ص) و حضرت علی (ع) اشاره کرد که بر اساس سنت الهی شکل گرفته و پیروز شدند و اضافه کرد: در پایان همه این حکومت ها، حکومت جهانی حضرت مهدی (عج) است؛ البته شرط خداوند متعال برای اینکه مستضعفان زیر سلطه مستکبران نباشند این است که آنها به میدان بیایند و توطئه های ظالمان را نقش بر آب کنند.

وی با استناد به آیات قرآن تاکید کرد حق مانند درخت تنومندی است که ریشه های آن فرسنگ ها در زمین فرو رفته است و شاخه هایش به آسمان صعود کرده و البته این درخت (حق) ماندنی است اما باطل همانند بته ای روی زمین می روید و حتی با فشار دست یک بچه از ریشه بیرون می آید.

وی از مسئولان خواست به این آیه قرآن توجه کنند که «خداوند می فرماید ما بندگانی داریم که به آنان نعمت دادیم تا این نعمت را به دیگران برسانند، به آنها قدرت دادیم تا به نفع مظلومان استفاده کنند و آنان را از ظلم برهانند و به نفع گرسنه ها از این قدرت استفاده کنند و گرفتاران را نجات دهند؛ اگر آنان به این خواست و وظیفه عمل کردند نعمت را در دست آنها حفظ می کنیم اما اگر نرسیدند نعمت را به دست دیگری می دهیم؛ این حکم و اراده خداوند است».

«مستضعفان نیز باید توجه داشته باشند اگر می خواهند نجات یابند باید پاک و دین باور باشند و جایی که فرمان دفاع داده می شود حرکت کنند».

وی اضافه کرد: مردم ایران زمانی که ما خوار و ذلیل بودیم و شاه برده آمریکا بود، به میدان آمدند و از شاه ابزار انزجار کردند و در نهایت پیروز شدند.

آیت الله موحدی کرمانی تصریح کرد: ائمه اطهار و امامان علیهم السلام مامور برپا کردن حق به شمار می روند؛ به شرط آنکه که مردم نیز همراهی کنند. زیرا تاریخ نشان داده است زمانی که مستضعفان با امام خود همراه نشدند ذلیل دست حجاج ها و یزیدی ها شدند و اکنون سنت الهی بر این است که مردم جهان باید همراه حضرت مهدی (عج) باشند تا ریشه ظلم قطع شود.

علمی*1883*1961*

خواندن خبر در سایت منبع

آیت‌الله موحدی کرمانی: دولت در افزایش حقوق‌‌ها با عدل و انصاف برخورد کند

تسنیمخبرگزاری تسنیم
آیت‌الله موحدی کرمانی: دولت در افزایش حقوق‌‌ها با عدل و انصاف برخورد کند
خطیب نماز جمعه تهران گفت: دولت در افزایش حقوق‌‌ها با عدل و انصاف برخورد کند.

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم ، آیت الله موحدی کرمانی، امام جمعه موقت تهران، طی سخنانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران اظهار داشت: در زمان غیبت امام زمان اگر حکومت اسلامی تشکیل نشود هر فقیه عادلی نائب امام زمان است و اگر حکومت اسلامی تشکیل شد حاکم آن امام زمان است. ولی در زمان غیبت اراده فرموده تا یک نفر را به عنوان نماینده انتخاب کند که امروز رهبر انقلاب نائب بر حق امام زمان است.

وی افزود: امام زمان حکومت را بر محور اسلام اداره می‌کند، رهبر انقلاب نیز امروز چنین می‌کنند. سران قوا باید مطیع رهبر انقلاب باشند و برنامه‌هایشان زیر نظر رهبری باشد. همچنین تبین سیاست‌های کلی نظام بر عهده نائب امام زمان یعنی رهبر انقلاب است.

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه خداوند اراده فرموده تا مستضعفان را بر جهان حاکم کند، اظهار داشت: شرط این یاری خداوند آن است که مستضعفان در میدان دفاع از حق حضور داشته باشند و در مقابل مستکبران بایستند.

آیت الله محدی کرمانی با اشاره به موضوع یمن گفت: مسئله یمن مسئله آزمون جامعه بشری است که سالهای متمادی دم از دفاع حقوق بشر می‌زند. امروز مردم یمن مردانه ایستاده است و از مطالبات به حق خود دفاع می‌کند. این در حالی است که آمریکایی‌های ایران را به ارسال موشک به یمن متهم می‌کنند ولی باید به آنها گفت شما طوری یمن را محاصره کردید که نمی‌توان کمک‌های ابتدایی به آنها رساند، چگونه می‌شود که به مردم یمن موشک داد؟ دستگاه دیپلماسی ما باید نقش فعال‌تری در موضوع یمن بازی کند و صدا و سیما هم باید صدای مردم یمن را به جامعه بشری برساند.پیشنهاد یک نماینده درباره حقوق کارمندان دولت در سال آیندهبسته‌های حمایتی از افراد آسیب‌پذیر در بودجه سال 98

وی با اشاره به مطرح  شدن موضوع افزایش 20 درصدی حقوق کارمندان در سال 98 از سوی دولت تصریح کرد: این موضوع باید بر محور عدل و انصاف اجرا شود و کارمندان و کارگران در اولویت این مضوع قرار گیرند. اینطور نباشد که عده‌ای با چند میلیون اضافه حقوق روبرو شوند و عده‌ای تنها چندصد هزار تومان اضافه حقوق داشته باشند.

ادامه دارد....

خواندن خبر در سایت منبع

موحدی کرمانی: فرمان خدا آمد که به میدان بیایید، مردم ایران هم به میدان مبارزه با شاه آمدند/

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
موحدی کرمانی: فرمان خدا آمد که به میدان بیایید، مردم ایران هم به میدان مبارزه با شاه آمدند/
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه آمریکا از بدو پیروزی انقلاب از هیچ اقدامی علیه ملت ایران کوتاهی نکرده است، گفت: آمریکا علیرغم همه خباثت‌ها رکوددار شکست در مقابل مردم ایران است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از خبرگزاری‌ها:  آیت‌الله موحدی کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران که در مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد، با بیان اینکه رهبر انقلاب سیاست‌های کلی نظام در امر فرهنگ، اقتصاد و ... را با مشورت مجمع تشخیص مصلحت نظام تدوین و ابلاغ می‌کنند، اظهار کرد: سران سه قوه باید مطیع مقام معظم رهبری باشند و برنامه‌های خود را بر این اساس تنظیم کنند.

وی با اشاره به فرارسیدن روز دانشجو، گفت: در تاریخ معاصر ایران کمتر ظلم و ستم و زورگویی علیه ملت ایران سراغ داریم که مربوط به دولت جنایتکار آمریکا نباشد. رژیم آمریکا بازرترین اقدامات ضد بشری را در گوانتانامو و ابوغریب انجام داد و در عین حال خود را مدافع حقوق بشر می‌داند.

امام جمعه موقت تهران گفت: آمریکا از بدو پیروزی انقلاب از هیچ اقدامی علیه ملت ایران کوتاهی نکرده است اما علیرغم همه این خباثت ها رکوددار شکست در مقابل مردم ایران است؛ چه در توطئه های داخلی و عرصه های بین المللی. همانطور که رهبری فرمودند آمریکا مسیر افول و نابودی را طی می‌کند.

اهم صحبت‌های او از این قرار است:

*خداوند متعال انسان و جامعه متقی را از بن بست و مشکلات سنگین نجات می‌دهد و فرجی نصیب جامعه کرده حتی به فکر آن جامعه هم خطور نمی‌کند، برکت دیگر تقوا این است که فضای زندگی را برای انسان نورانی می‌کند، فرد وجامعه متقی در ظلمت نمی‌ماند و بی تردید برای انسان و جامعه با تقوا مشکلات به وجود نمی‌آید.

* روزهای پایانی ماه مبارک ربیع الاول را می‌گذرانیم که در این ماه پربرکت ۲ روز بزرگی را داشتیم که اولین روز میلاد با سعادت حضرت خاتم الانبیا «ص» و میلاد حضرت صادق «ع» بوده که خوشبختانه جامعه ما به خوبی از این روز بزرگ تجلیل کردند.روز بابرکت دیگری در این ماه وجود داشت که متاسفانه کمتر به این روز توجه شد و آن روز نهم ماه ربیع الاول آغاز امامت حضرت مهدی «عج» بوده است.

* سنت ما در قانونی که درنظام خلقت حاکم گردانیم این است که انسان‌های مستضعف را از سلطه ستمگران نجات دهیم و این همان سنت اللهی است، اگر مستضعفین در نقطه‌ای گرفتار شده و آن گرفتاری ادامه پیدا کرد بدانند که مقصر اصلی خودشان هستند.

*{ با اشاره به وقایع صورت گرفته در شانزدهم آذرماه} بعد کودتای ۲۸ مرداد آیزینهاور رئیس جمهور وقت آمریکا برای حمایت از رژیم پهلوی نیکسون را به ایران بفرست، که این خبر  موجی از اعتراض را در اقشار مختلف به همراه داشت.

*امروز دانشگاهیان پرچمدار مبارزه با ظلم‌ستیزی هستند، درود می‌فرستیم به روان پاک شهدای شانزدهم آذر و باید بدانیم که ظلم ستیزی، استکبار ستیزی، عدالت خواهی و مبارزه با آمریکا جزء لاینفک جنبش دانشجویی است.

* مستضعفین اگر می خواهند نجات پیدا کنند، باید پاک و متدین و دین باور باشند و آنجا که فرمان دفاع صادر می شود، حرکت کنند. مردم ایران اینگونه به عزت رسیدند. ما برده آمریکا بودیم؛ شاه هم برده آمریکا بود؛ ما واقعا مظلوم و مستضعف و زیر سلطه بودیم. فرمان خدا آمد که به میدان بیایید، مردم ایران هم به میدان مبارزه با شاه آمدند و تمام استان ها و شهرستان ها فریاد زدند، مرگ بر شاه؛ دنباله آن شعار، مرگ بر آمریکا شد که تا امروز ادامه دارد.

*امامان ما مامور بودند که حق و نظامی عادلانه را بر پا کنند. مردم همراه انبیاء نبودند؛ بنابراین آن ها خانه نشین شدند و نتوانستند حق و عدالت را برپا کنند.خداوند مقرر فرمود تا حضرت مهدی(عج) جهان مظلوم و همه مستضعفین در همه قاره ها را نجات دهد و ریشه های ظلم و ستم را بخشکاند و به زانو درآورد و طاغوت ها را نابود کند. این رسالت البته ساده نیست. مردم جهان باید همراه حضرت مهدی باشند تا ریشه ظلم خشکیده شود.

* تمام مردم از ستم طاغوت ها خسته می شوند و به زانو در می آیند و جانشان به لبشان می رسد؛ وقتی به این نقطه رسیدند، تشنه عدل می شوند. مردم ایران هم به واسطه ظلم و ستم دودمان کثیف پهلوی، تشنه عدل شدند.

* امروز که دوران غیبت حضرت مهدی است و ما به ایشان دسترسی نداریم، ایشان نائب دارد. رهبر انقلاب اسلامی، امروز نائب امام زمان هستند. ایشان نائب و نماینده امام زمان است. اگر امام زمان بود، حکومت را بر مبنای اسلام اداره می کرد؛ ولی فقیه چنین وظیفه‌ای دارد است و به حمدالله چنین می کند. سران سه قوه باید مطیع رهبر باشند و برنامه هایشان باید زیر نظر رهبری باشد.

* سیاست های کلی نظام در زمینه فرهنگ و اقتصاد و انتظامی و سایر مسائل و مدیریت کشور باید زیر نظر نائب امام زمان حضرت آیت الله خامنه ای باشد. ایشان پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام، سیاست های کلی را اعلام می کنند.

*بحران یمن، وخیم ترین بحران انسانی است تخریب تمام زیرساخت های اقتصادی و نابودی مراکز بهداشتی و درمانی، بمباران بی وقفه مناطق مسکونی و محاصره دریایی، زمینی و هوایی و کشتار مردم بی گناه خصوصا زنان و کودکان، پاسخ مدعیان دروغگوی غربی به مطالبات به حق مردم یمن است.همه این ها در حالی است که آمریکا با کمال بی شرمی و در نمایشی مضحک، ایران را به ارسال موشک به یمن متهم کرده است. جلادها، آدم کش ها ملت یمن را آنچنان محاصره کرده اند که نمی توان به آن ها غذا و دارو رساند؛ آن وقت چطور می شود به آنها موشک رساند؟ زهی بی شرمی و خجالت!

*علیرغم هم این اقدامات، مردم شجاع یمن همچنان مردانه ایستاده و از مطالبات به حق خود دفاع می کنند و تا به حال تمامی نقشه های شوم آمریکا و رژیم مزدور سعودی را نقش بر آب کرده اند. این مقاومت تا پیروزی نهایی ادامه خواهد داشت.

*دستگاه دیپلماسی باید نقش فعال‌تری را در خصوص یمن ایفا کند و با حضور فعال در عرصه های بین المللی، ضمن محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی و آمریکا و سعودی، حمایت های لازم را برای برون رفت مردم یمن از محاصره و شرایط کنونی پیگیری کند.

* صدا و سیما و جامعه هنری باید ضمن حمایت بیشتر از مبارزان یمن و همدردی با آنها، الویت بیشتری را برای این موضوع قائل شوند. باید شرایط یمن را به تصویر کشیده و جامعه بشری را با فاجعه انسانی در یمن آشنا کنند. تنها راه حل یمن، توقف این جنگ نابرابر، توقف کشتار مردم یمن و به رسمیت شناختن حق مردم این کشور و مذاکرات یمنی یمنی است. احزاب، گروه ها و آحاد مردم هرطور که می‌توانند باید در این زمینه نقش ایفا کنند.

*مدرس، الگوی یک نماینده خدوم، زاهد و مبارزه است. ساده زیستی و ایستادگی در برابر دیکتاتور رضاخان، بهترین درس مقاومت را به مردم و به ویژه نمایندگان می‌دهد و از قضا روز شهادت وی، همزمان با تقدیم بودجه سال ۹۸ به مجلس است.

* ما در شرایط ویژه ای هستیم و دشمن تمام تلاش خود را معطوف به این کرده که اقتصاد کشور را فلج کند. خواهش من از دولت و مجلس و همه دست اندرکاران اجرایی این است که با اتخاذ تدابیر مناسب و با همدلی و هماهنگی، این توطئه دشمن را خنثی کنند؛ معنای این سخن این است که در مقابل، تمام تلاش ما باید به حفظ و افزایش اشتغال، رونق کسب و کار و افزایش صادرات باشد.

* دولت، مجلس، قوه قضاییه و همه دستگاه های نظام باید نسبت به کاهش هزینه های جاری از جمله ریخت و پاش ها، سفرها، ماموریت های خارج از کشور، سمینارها و اجلاس ها و پذیرایی ها که ضروری نیست، اقدام کنند. حتی در شرایط غیر تحریمی نیز اینگونه هزینه ها از بیت المال مسلمین محل تامل است.

*دولت از افزایش حقوق ها در حد ۲۰ درصد برای سال آینده خبر داده است. تقاضای من این است که این موضوع بر مدار عدل و انصاف انجام شود. با این اوصاف، به کارمندی که مثلا حقوقش دو میلیون تومان است، ۴۰۰ هزار تومان و به کارمندی که ۱۰ میلیون تومان است، ۲ میلیون تومان داده شود. این، یعنی کارمند مرفه ۵ برابر کارمند ضعیف دریافت کند؛ این نه عدالت است و نه انصاف.

* به نظرم دولت باید مبلغ معینی را به طور یکسان به همه کارمندان اضافه کند. دولت باید در این زمینه تدبیری عادلانه در نظر بگیرد. من بر این عدل اصرار دارم و حاضرم با آقایان در این زمینه بحث کنم. خوشبختانه دولت هم دولت تدبیر است و باید نسبت به این مساله تدبیر اعمال کند. در زمینه افزایش حقوق‌ها، باید حقوق کارمندان، کارگران و قشر ضعیف جامعه در اولویت قرار بگیرد. از پایین شروع کنید نه از بالا؛ از بالا شروع نکنید که بعد هم بگویید تمام شد و به پایینی ها و بدبخت ها نرسید.

* از نمایندگان مجلس خواهش می‌کنم، پروژه جدیدی پیشنهاد و تصویب نکنند. اگر قرار است اعتباری برای طرح های عمرانی در نظر گرفته شود، به طرح های نیمه تمام، آن هم با اولویت و بر اساس ضرورت اختصاص یابد. البته واگذاری پروژه ها و طرح های نیمه تمام به بخش خصوصی، می تواند در کاهش هزینه های دولت در امور اقتصادی و در ایجاد اشتغال بسیار موثر باشد.

* از نمایندگان مجلس خواهش می کنم که در تصویب بودجه سال آینده نگاه ملی داشته باشند؛ منافع عمومی در نظر گرفته شود چون همه شما نمایندگان تمام مردم ایران هستید.

*{ با اشاره به عملکرد بانک مرکزی در زمینه کنترل و مدیریت بازار ارز } ثمره این مسئله کاهش نرخ ارز بود؛ این اقدام دولت قابل قدردانی است که امیدواریم تداوم یابد.

* زمانی که قیمت دلار در بازار روند صعودی داشت، به بهانه افزایش قیمت ارز، همه کالاها و اجناس گران شد. مسئولین گفتند چون دلار گران شده، متعاقب آن، اجناس هم گران شده است؛ اکنون که دلار ارزان شده چرا اجناس ارزان نمی شود؟ نه تنها قیمت اجناس کاهش نداشته، بلکه افزایش هم داشته است و طبقه مستضعف در اداره زندگی خود ناتوان است، دولت همان طور که بازار ارز را کنترل کرد باید بازار آشفته قیمت اجناس را هم اصلاح و کنترل کند.

خواندن خبر در سایت منبع

آیت‌الله موحدی کرمانی: آمریکا رکورد دار شکست در مقابل ملت ایران است

الفخبرگزاری الف
آیت‌الله موحدی کرمانی: آمریکا رکورد دار شکست در مقابل ملت ایران است
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه آمریکا از بدو پیروزی انقلاب از هیچ اقدامی علیه ملت ایران کوتاهی نکرده است، گفت: آمریکا علیرغم همه خباثت‌ها رکوددار شکست در مقابل مردم ایران است.

به گزارش مهر، آیت‌الله موحدی کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران که در مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به حکومت مستضعفان که در قرآن بر آن تاکید شده، اظهار داشت: خداوند متعال فرموده بنا داریم حق را حاکم کنیم؛ عامل پیروزی همراه شماست، پس این حق را حفظ کنید و ما یاری تان خواهیم کرد. البته یاری خداوند تا مادامی است که مستضعفین با حق باشند و به حق عمل کنند.

وی افزود: مستضعفین اگر می خواهند نجات پیدا کنند، باید پاک و متدین و دین باور باشند و آنجا که فرمان دفاع صادر می شود، حرکت کنند. مردم ایران اینگونه به عزت رسیدند. ما برده آمریکا بودیم؛ شاه هم برده آمریکا بود؛ ما واقعا مظلوم و مستضعف و زیر سلطه بودیم.

موحدی کرمانی اضافه کرد: فرمان خدا آمد که به میدان بیایید، مردم ایران هم به میدان مبارزه با شاه آمدند و تمام استان ها و شهرستان ها فریاد زدند، مرگ بر شاه؛ دنباله آن شعار، مرگ بر آمریکا شد که تا امروز ادامه دارد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران اظهار داشت: امامان ما مامور بودند که حق و نظامی عادلانه را بر پا کنند. مردم همراه انبیاء نبودند؛ بنابراین آن ها خانه نشین شدند و نتوانستند حق و عدالت را برپا کنند.

وی افزود: خداوند مقرر فرمود تا حضرت مهدی(عج) جهان مظلوم و همه مستضعفین در همه قاره ها را نجات دهد و ریشه های ظلم و ستم را بخشکاند و به زانو درآورد و طاغوت ها را نابود کند. این رسالت البته ساده نیست. مردم جهان باید همراه حضرت مهدی باشند تا ریشه ظلم خشکیده شود.

موحدی کرمانی افزود: تمام مردم از ستم طاغوت ها خسته می شوند و به زانو در می آیند و جانشان به لبشان می رسد؛ وقتی به این نقطه رسیدند، تشنه عدل می شوند. مردم ایران هم به واسطه ظلم و ستم دودمان کثیف پهلوی، تشنه عدل شدند.

وی اضافه کرد: امروز که دوران غیبت حضرت مهدی است و ما به ایشان دسترسی نداریم، ایشان نائب دارد. رهبر انقلاب اسلامی، امروز نائب امام زمان هستند. ایشان نائب و نماینده امام زمان است. اگر امام زمان بود، حکومت را بر مبنای اسلام اداره می کرد؛ ولی فقیه چنین وظیفه‌ای دارد است و به حمدالله چنین می کند. سران سه قوه باید مطیع رهبر باشند و برنامه هایشان باید زیر نظر رهبری باشد.

موحدی کرمانی گفت: سیاست های کلی نظام در زمینه فرهنگ و اقتصاد و انتظامی و سایر مسائل و مدیریت کشور باید زیر نظر نائب امام زمان حضرت آیت الله خامنه ای باشد. ایشان پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام، سیاست های کلی را اعلام می کنند.

وی با اشاره به فرارسیدن روز دانشجو، گفت: در تاریخ معاصر ایران کمتر ظلم و ستم و زورگویی علیه ملت ایران سراغ داریم که مربوط به دولت جنایتکار آمریکا نباشد. رژیم آمریکا بازرترین اقدامات ضد بشری را در گوانتانامو و ابوغریب انجام داد و در عین حال خود را مدافع حقوق بشر می‌داند.

امام جمعه موقت تهران گفت: آمریکا از بدو پیروزی انقلاب از هیچ اقدامی علیه ملت ایران کوتاهی نکرده است اما علیرغم همه این خباثت ها رکوددار شکست در مقابل مردم ایران است؛ چه در توطئه های داخلی و عرصه های بین المللی. همانطور که رهبری فرمودند آمریکا مسیر افول و نابودی را طی می‌کند.

 ادامه دارد ...

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

(1)

واقعا جالبه

3 ماه قبل

در ادامه بخوانید

ادبیات توهین آمیز ترامپ عزم ملت ایران را در برابر آمریکا دوچندان می‌کند

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از نیویورک؛ سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل گفت حرف‌های متناقض امروز رئیس جمهور آمریکا درباره ایران، نشانه روشنی از خصومت بی حد و حصر وی نسبت به ملت بزرگ ایران است. تخت روانچی در پاسخ به اظهارات سخیف رئیس جمهور آمریکا که بار دیگر ملت بزرگ ایران را «تروریست» خوانده بود، افزود این مواضع برای ما ناآشنا نیست و آنرا در ادامه تحریم‌های ظالمانه آمریکا قابل تفسیر می‌دانیم و نمونه بارز دیگری از خصومت با ملت ایران است. وی گفت سخنان سخیف رئیس جمهور آمریکا بیش از هر چیز نمایانگر بی اطلاعی از تاریخ چند هزار ساله ایران و نشناختن مردم ایران است. تخت روانچی گفت رئیس جمهور آمریکا با استفاده از ادبیات توهین آمیز علیه ملت ایران، عزم مردم ما را در مقاومت علیه سیاست فشار و ارعاب دو چندان می‌کند. دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز در جمع کشاورزان بار دیگر ملت ایران را تروریست نامید و مدعی شد ایران پشت سر همه مشکلات خاورمیانه (غرب آسیا) قرار دارد و و بازیگر خطرناکی است و برجام نمایش وحشت بود.

کلیپ BMW برای بازنشتگی مدیر بنز (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
به همین مناسبت شرکت BMW اصلی‌ترین رقیب بنز با انتشار کلیپی این بازنشستگی را به «دکتر Z» تبریک گفت. مرسدس بنز نیز در پاسخ به این کلیپ تبلیغاتی در توئیتی نوشت: ب‌ام‌و از پیشنهاد سخاوتمندانه شما سپاسگذاریم. اما صد در صد مطمئنیم که وی تصمیم خود را برای داشتن یک مدل از خودروهای EQ بنز اتخاذ کرده است. توئیت بنز در واکنش به کلیپ بازنشستگی مدیر عامل مرسدس بنزخودروهای EQ الکتریکی بنز، جدیدترین ابزار این شرکت برای مقابله با مدل‌های i ب‌ام‌و محسوب می‌شوند. سپس وی همراه راننده خود و سوار بر مرسدس بنز کلاس S به ستاره سه پر کارخانه اشتوتگارد خیره و آنجا را ترک می‌کند.
مهرمهر9 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا طی سخنانی در کاخ سفید اعزام نیروی نظامی این کشور به خاورمیانه برای مقابله با ایران را رد کرد. وی در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد اعزام نظامیان آمریکایی به منطقه تاکید کرد: فکر نمی‌کنم نیازی به این کار باشد. رئیس جمهوری آمریکا در عین حال از برگزاری نشستی با مقامات نظامی این کشور در این باره خبر داد. وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تکرار اتهامات واهی علیه جمهوری اسلامی ایران مدعی شد خروج آمریکا از برجام موجب شده فشار اقتصادی شدیدی به این کشور وارد شود.
انتخابانتخاب21 ساعت قبل
سخنگوی شورای عالی امنیت ملی گفت: سفر مقامات مسئول کشورهای مختلف به ایران افزایش یافته است، عمدتا از آمریکا نمایندگی دارند. برخی رسانه‌ای می‌شود و پاره‌ای از سفرها نیز محرمانه می‌ماند. به گزارش «انتخاب»؛ کیوان خسروی سخنگوی شورای عالی امنیت ملی گفت: بر اساس سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران، بدون استثناء، پیام اقتدار، منطق، مقاومت و ایستادگی ملت ایران به آنان ابلاغ شده است. وی افزود: به صراحت گفته‌ایم تا رفتارها عوض نشود، تا حقوق کشور تامین نشود، تا از لفاظی به اقدام عملی تغییر مسیر ندهند، راه همین است. به هیچ وجه مذاکره‌ای در کار نخواهد بود.
صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار «حسین اشتری» در آستانه چهل و یکمین سالگرد شهادت شهید «سیدعلی اندرزگو» عصر امروز به دیدار خانواده این شهید انقلاب اسلامی ایران رفت. فرمانده نیروی انتظامی درباره خصوصیات اخلاقی شهید اندرزگو گفت: شهید سیدعلی اندرزگو از دیگر شهدا جلوتر و به دلیل مطالعه بسیار دارای فهم سیاسی قوی بود. درک بموقع وظیفه، روحیه جهادی و کار اطلاعاتی و مخفیانه و ولایت پذیری و گوش به فرمان ولایت بودن از دیگر خصوصیات بارز این شهید بزرگوار است. فرمانده ناجا با بیان اینکه ما همواره خود را مدیون خون شهدا می‌دانیم و هرچه داریم به برکت خون این عزیزان است، تاکید کرد: همواره محتاج دعای خیر همه خانواده شهدا خصوصا همسران و مادران این بزرگواران بوده و هستیم. قطعا در کنار پیچیدگی‌های کار ما جز لطف خدا و عنایت امام زمان (عج) و دعای شما خانواده شهدا نمی‌تواند موفقیت را برای ما به ارمغان آورد.
مهرمهر17 ساعت قبل
ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مجددا فرودگاه «نجران» عربستان را به وسیله پهپاد قاصف- ۲K هدف قرار دادند. این درحالی است که روز گذشته نیز این فرودگاه هدف حمله هوایی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن قرار گرفته بود. اما این پایان عملیات نیروهای یمنی محسوب نمی‌شود چرا که نیروهای یمنی به تازگی اعلام کرده‌اند که یک بانک اطلاعاتی در خصوص ۳۰۰ هدف حساس در عربستان و امارات در اختیار دارند. با وجود آنکه عربستان مدعی شده است این عملیات، مواضع نظامی فرودگاه نجران را هدف قرار نداده اما نیروهای یمنی اعلام کردند که در جریان عملیات علیه فرودگاه نجران یک انبار تسلیحاتی هدف قرار گرفته و به آتش کشیده شد. شهر نجران که در جنوب آن پایگاه‌ها و مقرهای نظامی متعددی قرار دارد، یکی از اهداف ارتش یمن برای پاسخ به حملات نظامی عربستان سعودی است.

اخبار بیشتر