ترامپ به ارتکاب دو فقره جرم متهم شد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

ترامپ به ارتکاب دو فقره جرم متهم شد

تیلرسون: کار برای "ترامپ بی‌نظم" سخت بود/ترامپ: تیلرسون "احمق و تنبل" است ترامپ و تیلرسون

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
تیلرسون: کار برای "ترامپ بی‌نظم" سخت بود/ترامپ: تیلرسون "احمق و تنبل" است
ترامپ و تیلرسون
وزیر امور خارجه سابق دولت دونالد ترامپ او را فردی "بی‌نظم" خواند که بارها خواسته قانون را زیر پا بگذارد.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه سابق آمریکا که در ماه مارس برکنار شد، در صحبت‌هایش در مراسم خیریه یک موسسه حمایت از بیماران سرطانی هیچ تلاشی برای تکذیب رابطه ضعیفش با دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا نکرد.

او در این مراسم گفت: فکر می‌کنم بخشی از این مساله به این دلیل است که ما به روشنی در سبک و سیاق خود دارای تفاوت‌های شدیدی هستیم. ما نظام ارزشی مشترکی نداشتیم.

تیلرسون ادامه داد: باید به او می‌گفتم خب آقای رییس جمهور، می‌دانم می‌خواهی چکار کنی اما نمی‌توانی از این راه انجامش بدهی. این راه ناقض یک پیمان و قانون است. او واقعا ناامید شد و فکر می‌کنم اینکه من هر روز به او می‌گفتم نمی‌توانی این کار را انجام دهی و بیا درباره کاری که می‌توانیم انجام دهیم، صحبت کنیم باعث شد که او از من خسته شود.

چند ساعت پس از این اظهارات، ترامپ در یک پیام توییتری تند و تیز گفت، تیلرسون از "ظرفیت‌های ذهنی مورد نیاز" برای تصدی وزارت امور خارجه آمریکا برخوردار نیست.

ریس جمهور آمریکا در این توییت که در پرواز بازگشت از کنفرانسی در شهر کانزاس آن را منتشر کرد، نوشت: او "کاملا احمق" بود و نمی‌توانستم زود از شرش خلاص شوم. او بسیار تنبل بود. حالا شرایط  کاملا فرق کرده و روحیه عالی‌ای در وزارت خارجه به وجود آمده است.

ترامپ همچنین عملکرد مایک پامپئو، وزیر امور خارجه فعلی آمریکا و مدیر سابق سیا را تحسین کرد.

تیلرسون که مدیر اجرایی سابق شرکت نفت و گاز آمریکایی اکسون‌موبیل بوده، پیش از معرفی‌ شدن به عنوان نامزد تصدی وزارت خارجه آمریکا هیچ تجربه دولتی‌ای نداشت و هیچ‌گاه با ترامپ ملاقات نکرده بود.

او در صحبت‌های خود گفت: برای من که از شرکت اکسون‌موبیل می‌آمدم که بسیار منظم و روندمحور است، کار برای "مردی که کاملا بی‌نظم است"، دوست ندارد مطالعه کند، گزارش‌ها را نمی‌خواند و دوست ندارد وارد جزییات بسیاری از مسائل شود، چالش‌برانگیز بود.

هنگامی که ترامپ تیلرسون را به عنوان وزیر خارجه آمریکا معرفی کرد، نظر بسیار متفاوتی درباره او داشت. ترامپ در آن زمان درباره تیلرسون گفت: سرسختی، تجربه زیاد و درک عمیق او از ژئوپولیتیک او را به گزینه‌ای عالی (برای این سمت) تبدیل می‌کند.

تیلرسون در بخش دیگری از صحبت‌هایش اظهار کرد: نمی‌خواهم یک منتقد باشم اما واقعا نگران خودمان به عنوان مردم آمریکا، جامعه و شهروندان این کشور هستم.

او همچنین ادعای مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا را تایید کرد و گفت در این باره "هیچ سوالی وجود ندارد".

وزیر امور خارجه سابق آمریکا در این خصوص گفت: کاری که روسیه می‌خواهد اتجام دهد، تضعیف اعتماد به نفس ما و همچنین اعتماد جهان به ما است.

خواندن خبر در سایت منبع

مشاور سابق کاخ سفید: کنگره روند استیضاح ترامپ را آغاز کند

ایسناخبرگزاری ایسنا
مشاور سابق کاخ سفید: کنگره روند استیضاح ترامپ را آغاز کند
یکی از چهره‌های اصلی رسوایی واترگیت تاکید دارد اتهاماتی که اخیرا در اسناد دادگاهی علیه دونالد ترامپ مطرح شده است به قدری است که کنگره باید روند استیضاح را آغاز کند.

به گزارش ایسنا،‌ اظهارات جان دین، مشاور سابق کاخ سفید در زمان ریاست‌جمهوری ریچارد نیکسون که در حوادث سرقت از واترگیت و متعاقب آن سرپوش گذاشتن بر این رسوایی نقش مهمی داشت، اندکی پس از آن مطرح شد که سندی از یک پرونده مایکل کوهن، وکیل سابق رئیس‌جمهوری آمریکا توسط دادستان‌های فدرال در نیویورک منتشر شد.

یکی از مهمترین افشاگری این سند، ادعای کوهن است که از طرف دونالد ترامپ موظف شده بود تا پرداخت‌هایی که نقض قوانین مالی کمپین بود، تایید کند. به‌رغم آنکه کوهن با دادستان‌های فدرال و تحقیقات بازرس مولر، رئیس شورای ویژه تحقیقات درباره روسیه همکاری داشته است، در این سند دادستان‌ها خواستار حبس این وکیل معتمد ترامپ شدند.  

این مشاور سابق دخیل در رسوایی واترگیت به سی‌ان‌ان گفت، اظهارات کوهن مستقیما به ترامپ دلالت دارد و می‌تواند به آغاز فرایند استیضاح بینجامد. او تاکید کرد: به نظر من این مساله در کنگره مطرح شود. معتقدم آنچه این سند نشان می‌دهد گزینه‌ای جز استیضاح مقابل پای قانونگذاران آمریکایی نمی‌گذارد.

در حالی که آغاز فرایند استیضاح نامشخص است، کنترل دموکرات‌ها بر مجلس نمایندگان آمریکا که از ماه آتی آغاز می‌شود، احتمال اجرای استیضاح را نسبت به روزهای نخست ریاست جمهوری ترامپ بیشتر کرده است. زمانی که دموکرات‌ها کنترل مجلس نمایندگان آمریکا را به دست بگیرند، اختیارات بیشتری برای صدور احضاریه خواهند داشت.

به دنبال انتشار سندی از پرونده مایکل کوهن، سخنگوی کاخ سفید مدعی شد که چیزی بیشتر از آنچه می‌دانستیم، بیان نشده است. سارا هاکبی سندرز تاکید کرد:‌ مایکل کوهن مرتبا دروغ می‌گوید و همانطور که دادستانی در این سند به آن اشاره کرده است، آقای کوهن قهرمان نیست.

خواندن خبر در سایت منبع

ترامپ به ارتکاب دو فقره جرم متهم شد

ایسناخبرگزاری ایسنا
ترامپ به ارتکاب دو فقره جرم متهم شد
یکی از اعضای کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا اظهار کرد، پرونده‌ای که به تازگی علیه وکیل سابق ترامپ ثبت شده، حاکی از ارتکاب ترامپ به دو فقره جرم است.

به گزارش ایسنا، تد لیو، نماینده دموکرات کالیفرنیا و یکی از اعضای کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در گفت‌وگو با شبکه MSNBC گفت: ما رییس جمهوری داریم که در کمپین انتخاباتی‌اش به دو فقره جرم دست زده است.

لیو ادامه داد: دادستانان دادگاه ناحیه‌ای جنوب نیویورک مدعی شده‌اند که دونالد ترامپ در تامین مالی کمپینش دو بار قانون را نقض کرده است. این‌ها جرم هستند و می‌توان با اظهارات متهم درباره هدف این اقدام نتیجه‌گیری کرد.

پرونده ثبت شده از سوی دادستان‌های نیویورک صراحتا از دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا نام نمی‌برد اما به "فرد شماره یک" اشاره می‌کند که مایکل کوهن، وکیل سابق ترامپ "با هماهنگی او و به دستور او" اقدام به پرداخت حق السکوت به استورمی دنیلز و کارن مک‌دوگال کرده است؛ زنانی که مدعی شده‌اند ترامپ پیش از انتخابات 2016 با آنان روابط نامشروع داشته است.

به گزارش پایگاه خبری هیل، در این سند آمده است که کوهن پس از آن که "فرد شماره یک رییس جمهور آمریکا شده" به عنوان وکیل شخصی او و پیش از آن در "کمپینی برای ریاست جمهوری آمریکا" برای او کار کرده است.

این سند می‌افزاید: همانطور که موهن اعتراف کرده، با توجه به هر دوی این پرداخت‌ها (حق‌السکوت به دنیلز و مک‌دوگال) او با هماهنگی و به دستور فرد شماره یک اقدام به این کار کرده است.

کارشناسان حقوقی بر این باورند که دادستانان با توجه به پرداخت حق‌السکوت به این دو زن ادعای ارتکاب جرم ترامپ را مطرح کرده‌اند و به عقیده آنان این پرداخت‌ها با هدف نفوذ بر انتخابات و در نتیجه ناقض قوانین تامین مالی کمپین انتخاباتی بوده است.

نیل کاتیال، وکیل ارشد آمریکایی در توییتر خود نوشت: فکر می‌کنم خوانش من صحیح است. اگر این‌چنین باشد، این نخستین بار است که دادستان‌های فدرال گفته‌اند دونالد ترامپ جرمی مرتکب شده است.

رناتو ماریوتی، دادستان فدرال سابق آمریکا نیز در پیامی در توییتر نوشت: تنها برای آن که مساله را کاملا روشن کنم می‌گویم، دادستانان فدرال نیویورک به این نتیجه رسیده‌اند که رییس جمهور آمریکا جرمی مرتکب شده است.

مدت کوتاهی پس از ثبت این پرونده از سوی دادستان‌های نیویورک، ترامپ در توییتر نوشت: (ثبت این پرونده) رییس جمهور را کاملا روشن کرد. ممنون!

سارا هاکبی سندرز، سخنگوی کاخ سفید نیز به دنبال ثبت این پرونده اظهار کرد، این پرونده چیزی را مطرح می‌کند که تاکنون نیز مخفی نبوده است.

سندرز در این باره نوشت: همانطور که در پیگرد قانونی کوهن به آن اشاره شده، او بارها دروغ گفته است. کوهن یک قهرمان نیست.

دفتر رابرت مولر، بازرش ویژه رسیدگی به پرونده مداخله در انتخابات 2016 همچنین یادداشتی را ثبت کرده که حاکی از دروغگویی پل مانافورت، رییس سابق کمپین ترامپ درباره ارتباطش با کاخ سفید و نهادهای اطلاعاتی روسیه در زمان تحقیقات این پرونده است.

سندر همچنین در بیانیه‌ای اظهار کرد، اسنادی که مولر در پرونده مانافورت ثبت کرده "چیزی درباره ترامپ" مطرح نمی‌کنند.

او در ادامه اظهار کرد: این اسناد حتی درباره ادعای تبانی (با روسیه) نیز چیزی مطرح نمی‌کنند و تقریبا تمام آن به مسائلی مرتبط با لابی‌گری اختصاص دارد. رسانه‌ها بار دیگر در تلاشند تا داستانی بسازند که واقعیت ندارد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

برخوردار شدن ۶۰ میلیون نفر از منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی با اشاره به اینکه مدیریت مصرف سوخت و حمایت اجتماعی از تصمیمات مهم این جلسه بود، گفت: ابتدا آقای رحمانی فضلی وزیر کشور و آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه گزارشی به جلسه ارایه کردند. آقای ربیعی افزود: سران قوا از تلاش‌های وزیر کشور برای اجرای طرح تشکر و هرکدام طی صحبت‌های جداگانه بر همکاری همه جانبه همه دستگاه‌ها و نهاد‌های کشور برای اجرای موفق این طرح ملی تاکید کردند. وی همچنین یکی دیگر از مباحث این جلسه را تحقق و اهداف این طرح دانست و گفت: در این جلسه ایجاد عدالت اجتماعی و برخوردار شدن ۶۰ میلیون نفر از خانواده‌های کم درآمد از منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین، مورد تاکید مجدد قرار گرفت. سخنگوی دولت افزود: از اهداف مهم ما در این طرح مبارزه با قاچاق سوخت بود که در این جلسه مورد بحث قرار گرفت. آقای ربیعی گفت: همچنین بحث مدیریت مصرف سوخت و مقاوم سازی اقتصاد ناشی از این طرح، مباحثی بود که در این جلسه مطرح شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین| سیدمصطفی میرسلیم، عضو هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره نظر این هیات درباره مصوبه تشکیل وزارت بازرگانی گفت: هیات عالى نظارت با اکثریت آرا به این نتیجه رسید که تشکیل وزارت بازرگانى بر خلاف سیاستهاى کلى ابلاغى است. میرسلیم با اشاره به اینکه در کشور ما تفکیک و ادغام بازرگانى از صنعت بیش از ۱۰ بار رخ داده است و اخیرا نیز دولت بیش از یک بار تلاش کرده که بازرگانى را از صنعت و معدن جدا کند ولى موفق نشده است، گفت: به نظر این جانب به ویژه در شرایط امروز که ضرورت اجراى سیاست‌هاى اقتصاد مقاومتى براى نجات دادن کشور از آثار و تبعات تحریم‌هاى ظالمانه و نیز سوء‌مدیریت داخلى بر همگان واضح شده، لازم است تکلیف تولید باکیفیت داخلی و صادرات به صورت هماهنگ انجام گیرد و گرایش به واردات مستقلا نتواند تولید داخل را به رکود بکشاند. او افزود: ما در چهل سال گذشته شاهد غلبه گرایش به واردات به ویژه به دلیل سرازیر شدن دلارهاى نفتى بوده‌ایم و من خود شاهد بوده‌ام که براثر توطئه واردکنندگان حتى مدیران فداکار و خدومى که به تولید داخلى اصالت مى دادند، دستگیر و زندانى شدند! همان نوع فشارها باز درصدد بودند که با جدا کردن وزارت بازرگانى به نوعى استقلال تصمیم گیرى براى واردات برسند و در نهایت با نفوذی که واردکنندگان دارند، تولید داخلى را تضعیف کنند؛ الحمدلله جلو این اقدام به موقع گرفته شد و امیدواریم وزارت صمت بتواند بااقتدار و همه‌جانبه‌نگرى مصلحت‌ها و منافع کشور را با ایجاد هماهنگى دقیق و مداوم بین تولید با کیفیت داخلى و تأمین از خارج در موارد اضطرارى، برقرار کند.

ماجرا چیست؟

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
با افزایش قیمت بنزین و دو نرخی شدن آن، برخی اعتراضات مسالمت آمیز مردم با سواستفاده برخی افراد به بیراهه رفت. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ با افزایش قیمت بنزین و دو نرخی شدن آن، برخی اعتراضات مسالمت آمیز مردم با سواستفاده برخی افراد به بیراهه رفت.

شعله‌ورکردن آتش‌ اعتراضات باشایعات بنزینی

فارسفارس22 ساعت قبل
مجله فارس پلاس: بنزین گران شد؛ خبری که طی ۴۸ ساعت گذشته سرخط اتفاقات زیادی شده است. اما این اتفاق باعث شده شایعات فراوانی حول آن دست به دست شود؛ از کشته شدن یک جوان تا به آتش کشیده شدن پمپ‌بنزین‌ها. هنوز چندساعتی از اعلام خبر سهمیه‌بندی بنزین نگذشته بود که اولین پمپ‌بنزین در تهران آتش گرفت؛ البته در فضای مجازی. تصاویر، دود شدیدی در پمپ‌بنزین خیابان شریعتی را نشان می‌داد که آتش آن در جوی‌های خیابان نیز جاری بود. نقل قولی در یک صفحه جعلی منتسب به سرمربی تیم ملی ایران منتشر شد که شکست ایران را به گردن مسائل سیاسی می‌انداخت.

فیلم | زیرنویس شبکه خبر درباره اعتراضات در برخی شهرهای کشور

همشهریهمشهری1 روز قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
دوسایت خبری تحلیلی یکی در ایران و یکی درخارج با پیشینه متفاوت گردانندگان در یک روز اقدام به انتشار نوشته هایی از دوتحلیلگر متفاوت در باره مقتدی صدر کرده‌اند که همپوشانی قابل اعتنایی دارد. تفکر مقتدی صدر به استقرار نوعی حکومت مقتدر با دعاوی دینی (زعامت سیاسی- دینی) تمایل دارد آمیخته با ناسیونالیسم عربی. مقتدی صدر بازیگری است قدرت‌ طلب و جسور که پایگاه قابل‌اعتنا و به خوبی سازمان‌یافته دارد. او هیچ ابایی ندارد که برای نیل به قدرت از حمایت کانون‌های خارجی استفاده کند و اگر ایران را مزاحم راه خود ببیند رودرروی ایران بایستد. به خصوص این روزها که مقتدی صدر با یکه تازی‌های خود برای تداوم و تشدید اعتراضات مردمی در عراق و سمت و سو دهی به جریان تظاهرات، همان برنامه و طرح مطلوب آمریکایی‌ها را پیاده می‌کند.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری5 ساعت قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری5 ساعت قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

نماینده ویژه وزیر در طرح ساماندهی موسسات آموزش عالی منصوب شد

ایسنا1 ساعت قبل

فرماندهان و یگان‌های برتر نیروهای مسلح تقدیر شدند

مهر1 ساعت قبل

رفع محدودیت‌های بانکی و تهاتر کالا لازمه تعاملات اقتصادی

صدا و سیما1 ساعت قبل

مادر ۷ فرزند از تأثیر مثبت ازدواج در سن کم می‌گوید / تربیت فرزندانم را به حضور در تیم ملی تیراندازی ترجیح دادم

قدس آنلاین1 ساعت قبل

جام جهانی شمشیربازی| سابریست‌ها از رسیدن به نیمه‌نهایی بازماندند

فارس1 ساعت قبل

دولت اجازه گرانی کالاها را نمی‌دهد/ قدردانی از حمایت رهبری از تصمیم سران قوا

فارس1 ساعت قبل

پربحث‌ترین خبرها


رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان از این کشور ممنوع الخروج شد!

1 روز قبلمهر2

قوانینی که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

14 ساعت قبلاقتصاد آنلاین0

طرح دوفوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

1 روز قبلعصر ایران1

نظرات برگزیده مخاطبین الف: جشن تولد در هواپیما فقط به زخم مردم نمک می‌پاشد/ روحانی عصبانی است چون به وعده‌هایش عمل نکرده است/ تحریم بهانه خوبی برای افرادی است که مدیریت بلد نیستند

1 روز قبلالف1

طرح حمایت معیشتی دولت چیست؟ / آیا همان یارانه نقدی است؟ / حمایت معیشتی تا چه زمانی قرار است پرداخت شود؟ / مجموع دریافتی خانوده‌ها شامل یارانه نقدی و کمک معیشتی چقدر خواهد بود؟

2 روز قبلانتخاب1

فیلم افشاگری بی سابقه امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک

3 روز قبلرکنا1

نمایش مستند بازیگر فیلم‌های پورن در مشهد+تصاویر

5 روز قبلآفتاب‌نیوز1

کنایه فعال رسانه‌ای به سخنان امروز رئیس جمهور

6 روز قبلجام نیوز1

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس)

6 روز قبلعصر ایران1