ترامپ به ارتکاب دو فقره جرم متهم شد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

ترامپ به ارتکاب دو فقره جرم متهم شد

تیلرسون: کار برای "ترامپ بی‌نظم" سخت بود/ترامپ: تیلرسون "احمق و تنبل" است ترامپ و تیلرسون

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
تیلرسون: کار برای "ترامپ بی‌نظم" سخت بود/ترامپ: تیلرسون "احمق و تنبل" است
ترامپ و تیلرسون
وزیر امور خارجه سابق دولت دونالد ترامپ او را فردی "بی‌نظم" خواند که بارها خواسته قانون را زیر پا بگذارد.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه سابق آمریکا که در ماه مارس برکنار شد، در صحبت‌هایش در مراسم خیریه یک موسسه حمایت از بیماران سرطانی هیچ تلاشی برای تکذیب رابطه ضعیفش با دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا نکرد.

او در این مراسم گفت: فکر می‌کنم بخشی از این مساله به این دلیل است که ما به روشنی در سبک و سیاق خود دارای تفاوت‌های شدیدی هستیم. ما نظام ارزشی مشترکی نداشتیم.

تیلرسون ادامه داد: باید به او می‌گفتم خب آقای رییس جمهور، می‌دانم می‌خواهی چکار کنی اما نمی‌توانی از این راه انجامش بدهی. این راه ناقض یک پیمان و قانون است. او واقعا ناامید شد و فکر می‌کنم اینکه من هر روز به او می‌گفتم نمی‌توانی این کار را انجام دهی و بیا درباره کاری که می‌توانیم انجام دهیم، صحبت کنیم باعث شد که او از من خسته شود.

چند ساعت پس از این اظهارات، ترامپ در یک پیام توییتری تند و تیز گفت، تیلرسون از "ظرفیت‌های ذهنی مورد نیاز" برای تصدی وزارت امور خارجه آمریکا برخوردار نیست.

ریس جمهور آمریکا در این توییت که در پرواز بازگشت از کنفرانسی در شهر کانزاس آن را منتشر کرد، نوشت: او "کاملا احمق" بود و نمی‌توانستم زود از شرش خلاص شوم. او بسیار تنبل بود. حالا شرایط  کاملا فرق کرده و روحیه عالی‌ای در وزارت خارجه به وجود آمده است.

ترامپ همچنین عملکرد مایک پامپئو، وزیر امور خارجه فعلی آمریکا و مدیر سابق سیا را تحسین کرد.

تیلرسون که مدیر اجرایی سابق شرکت نفت و گاز آمریکایی اکسون‌موبیل بوده، پیش از معرفی‌ شدن به عنوان نامزد تصدی وزارت خارجه آمریکا هیچ تجربه دولتی‌ای نداشت و هیچ‌گاه با ترامپ ملاقات نکرده بود.

او در صحبت‌های خود گفت: برای من که از شرکت اکسون‌موبیل می‌آمدم که بسیار منظم و روندمحور است، کار برای "مردی که کاملا بی‌نظم است"، دوست ندارد مطالعه کند، گزارش‌ها را نمی‌خواند و دوست ندارد وارد جزییات بسیاری از مسائل شود، چالش‌برانگیز بود.

هنگامی که ترامپ تیلرسون را به عنوان وزیر خارجه آمریکا معرفی کرد، نظر بسیار متفاوتی درباره او داشت. ترامپ در آن زمان درباره تیلرسون گفت: سرسختی، تجربه زیاد و درک عمیق او از ژئوپولیتیک او را به گزینه‌ای عالی (برای این سمت) تبدیل می‌کند.

تیلرسون در بخش دیگری از صحبت‌هایش اظهار کرد: نمی‌خواهم یک منتقد باشم اما واقعا نگران خودمان به عنوان مردم آمریکا، جامعه و شهروندان این کشور هستم.

او همچنین ادعای مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا را تایید کرد و گفت در این باره "هیچ سوالی وجود ندارد".

وزیر امور خارجه سابق آمریکا در این خصوص گفت: کاری که روسیه می‌خواهد اتجام دهد، تضعیف اعتماد به نفس ما و همچنین اعتماد جهان به ما است.

خواندن خبر در سایت منبع

مشاور سابق کاخ سفید: کنگره روند استیضاح ترامپ را آغاز کند

ایسناخبرگزاری ایسنا
مشاور سابق کاخ سفید: کنگره روند استیضاح ترامپ را آغاز کند
یکی از چهره‌های اصلی رسوایی واترگیت تاکید دارد اتهاماتی که اخیرا در اسناد دادگاهی علیه دونالد ترامپ مطرح شده است به قدری است که کنگره باید روند استیضاح را آغاز کند.

به گزارش ایسنا،‌ اظهارات جان دین، مشاور سابق کاخ سفید در زمان ریاست‌جمهوری ریچارد نیکسون که در حوادث سرقت از واترگیت و متعاقب آن سرپوش گذاشتن بر این رسوایی نقش مهمی داشت، اندکی پس از آن مطرح شد که سندی از یک پرونده مایکل کوهن، وکیل سابق رئیس‌جمهوری آمریکا توسط دادستان‌های فدرال در نیویورک منتشر شد.

یکی از مهمترین افشاگری این سند، ادعای کوهن است که از طرف دونالد ترامپ موظف شده بود تا پرداخت‌هایی که نقض قوانین مالی کمپین بود، تایید کند. به‌رغم آنکه کوهن با دادستان‌های فدرال و تحقیقات بازرس مولر، رئیس شورای ویژه تحقیقات درباره روسیه همکاری داشته است، در این سند دادستان‌ها خواستار حبس این وکیل معتمد ترامپ شدند.  

این مشاور سابق دخیل در رسوایی واترگیت به سی‌ان‌ان گفت، اظهارات کوهن مستقیما به ترامپ دلالت دارد و می‌تواند به آغاز فرایند استیضاح بینجامد. او تاکید کرد: به نظر من این مساله در کنگره مطرح شود. معتقدم آنچه این سند نشان می‌دهد گزینه‌ای جز استیضاح مقابل پای قانونگذاران آمریکایی نمی‌گذارد.

در حالی که آغاز فرایند استیضاح نامشخص است، کنترل دموکرات‌ها بر مجلس نمایندگان آمریکا که از ماه آتی آغاز می‌شود، احتمال اجرای استیضاح را نسبت به روزهای نخست ریاست جمهوری ترامپ بیشتر کرده است. زمانی که دموکرات‌ها کنترل مجلس نمایندگان آمریکا را به دست بگیرند، اختیارات بیشتری برای صدور احضاریه خواهند داشت.

به دنبال انتشار سندی از پرونده مایکل کوهن، سخنگوی کاخ سفید مدعی شد که چیزی بیشتر از آنچه می‌دانستیم، بیان نشده است. سارا هاکبی سندرز تاکید کرد:‌ مایکل کوهن مرتبا دروغ می‌گوید و همانطور که دادستانی در این سند به آن اشاره کرده است، آقای کوهن قهرمان نیست.

خواندن خبر در سایت منبع

ترامپ به ارتکاب دو فقره جرم متهم شد

ایسناخبرگزاری ایسنا
ترامپ به ارتکاب دو فقره جرم متهم شد
یکی از اعضای کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا اظهار کرد، پرونده‌ای که به تازگی علیه وکیل سابق ترامپ ثبت شده، حاکی از ارتکاب ترامپ به دو فقره جرم است.

به گزارش ایسنا، تد لیو، نماینده دموکرات کالیفرنیا و یکی از اعضای کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در گفت‌وگو با شبکه MSNBC گفت: ما رییس جمهوری داریم که در کمپین انتخاباتی‌اش به دو فقره جرم دست زده است.

لیو ادامه داد: دادستانان دادگاه ناحیه‌ای جنوب نیویورک مدعی شده‌اند که دونالد ترامپ در تامین مالی کمپینش دو بار قانون را نقض کرده است. این‌ها جرم هستند و می‌توان با اظهارات متهم درباره هدف این اقدام نتیجه‌گیری کرد.

پرونده ثبت شده از سوی دادستان‌های نیویورک صراحتا از دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا نام نمی‌برد اما به "فرد شماره یک" اشاره می‌کند که مایکل کوهن، وکیل سابق ترامپ "با هماهنگی او و به دستور او" اقدام به پرداخت حق السکوت به استورمی دنیلز و کارن مک‌دوگال کرده است؛ زنانی که مدعی شده‌اند ترامپ پیش از انتخابات 2016 با آنان روابط نامشروع داشته است.

به گزارش پایگاه خبری هیل، در این سند آمده است که کوهن پس از آن که "فرد شماره یک رییس جمهور آمریکا شده" به عنوان وکیل شخصی او و پیش از آن در "کمپینی برای ریاست جمهوری آمریکا" برای او کار کرده است.

این سند می‌افزاید: همانطور که موهن اعتراف کرده، با توجه به هر دوی این پرداخت‌ها (حق‌السکوت به دنیلز و مک‌دوگال) او با هماهنگی و به دستور فرد شماره یک اقدام به این کار کرده است.

کارشناسان حقوقی بر این باورند که دادستانان با توجه به پرداخت حق‌السکوت به این دو زن ادعای ارتکاب جرم ترامپ را مطرح کرده‌اند و به عقیده آنان این پرداخت‌ها با هدف نفوذ بر انتخابات و در نتیجه ناقض قوانین تامین مالی کمپین انتخاباتی بوده است.

نیل کاتیال، وکیل ارشد آمریکایی در توییتر خود نوشت: فکر می‌کنم خوانش من صحیح است. اگر این‌چنین باشد، این نخستین بار است که دادستان‌های فدرال گفته‌اند دونالد ترامپ جرمی مرتکب شده است.

رناتو ماریوتی، دادستان فدرال سابق آمریکا نیز در پیامی در توییتر نوشت: تنها برای آن که مساله را کاملا روشن کنم می‌گویم، دادستانان فدرال نیویورک به این نتیجه رسیده‌اند که رییس جمهور آمریکا جرمی مرتکب شده است.

مدت کوتاهی پس از ثبت این پرونده از سوی دادستان‌های نیویورک، ترامپ در توییتر نوشت: (ثبت این پرونده) رییس جمهور را کاملا روشن کرد. ممنون!

سارا هاکبی سندرز، سخنگوی کاخ سفید نیز به دنبال ثبت این پرونده اظهار کرد، این پرونده چیزی را مطرح می‌کند که تاکنون نیز مخفی نبوده است.

سندرز در این باره نوشت: همانطور که در پیگرد قانونی کوهن به آن اشاره شده، او بارها دروغ گفته است. کوهن یک قهرمان نیست.

دفتر رابرت مولر، بازرش ویژه رسیدگی به پرونده مداخله در انتخابات 2016 همچنین یادداشتی را ثبت کرده که حاکی از دروغگویی پل مانافورت، رییس سابق کمپین ترامپ درباره ارتباطش با کاخ سفید و نهادهای اطلاعاتی روسیه در زمان تحقیقات این پرونده است.

سندر همچنین در بیانیه‌ای اظهار کرد، اسنادی که مولر در پرونده مانافورت ثبت کرده "چیزی درباره ترامپ" مطرح نمی‌کنند.

او در ادامه اظهار کرد: این اسناد حتی درباره ادعای تبانی (با روسیه) نیز چیزی مطرح نمی‌کنند و تقریبا تمام آن به مسائلی مرتبط با لابی‌گری اختصاص دارد. رسانه‌ها بار دیگر در تلاشند تا داستانی بسازند که واقعیت ندارد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | بازهم برخورد شرم‌آور مجری بی‌تجربه روی آنتن زنده

خبرآنلاینخبرآنلاین11 ساعت قبل

فیلم | سوتی همسر کیمیا علیزاده روی آنتن زنده تلویزیون!!

خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
الفالف14 ساعت قبل
گروه سیاسی الف، ۱ خرداد ۱۳۹۸، ۰۷:۲۵ ۳۹۸۰۲۳۱۰۱۹عبداله سامری نماینده خرمشهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف با اشاره به انتشاره عکسی از وی در فضای مجازی مبنی بر نشستن بر سره سفره افطار با غذاهای خاص گفت: در عکس مشخص است که افطار معمولی بود. وی گفت: عصر پنچ شنبه گذشته اینجانب برای بررسی مشکلات فاضلاب روستای سوره خرمشهر – شلمچه به این روستا رفتم. عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: بعد از بازدید میدانی و جلسه با اهالی محل، اینجانب را به افطار دعوت کردند و من هم در کنار آنها بر سر سفره نشستم. سامری گفت: برای اینجانب گوشت آوردند که بنا به توصیه پزشکان گوشت قرمز اصلا نمی‌خورم. نماینده خرمشهر در مجلس افزود: ضمن اینکه سفره افطار را مردم حوزه انتخابیه پهن کردند که در کنار سادگی برایم بسیار ارزشمند بود.
مهرمهر21 ساعت قبل
خبرگزاری مهر-گروه بین الملل: دولت دونالد ترامپ قصد دارد با همکاری بحرین یک کنفرانس اقتصادی برگزار کند که هدف آن جذب سرمایه‌گذاری در مناطق فلسطینی‌نشین است. رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند اسرائیل دعوت نامه رسمی برای مشارکت در کنفرانس اقتصادی بحرین را دریافت کرده است. در ادامه این بیانیه آمده است که کنفرانس اقتصادی بحرین مقدمه‌ای برای صلح است و صلح حقیقی با اشغالگری اسرائیل بر سرزمین‌های فلسطینیان و جولان و مزارع شبعا نشدنی است. جبهه مردمی برای آزادی فلسطین، فرماندهی کل تاکید کرد کنفرانس اقتصادی بحرین یکی از حلقه‌های توطئه علیه مساله فلسطین است. واشنگتن و متحدانش که تاکنون از راههای دیگر نتوانستند فلسطین و آرمان آنرا نابود کنند این بار از راه صلح اقتصادی وارد شده‌اند.
الفالف10 ساعت قبل
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در عرصه مقابله با جنگ اقتصادی دشمن و مشکلات ناشی از آن که مردم و کشور عزیزمان امروز با آن مواجه هستند، باید از تعالیم دینی و قرآنی مدد جوییم و الگوی صبر و مقاومت قرآنی را برای عبور از سختی‌ها در دستور کار خود قرار دهیم. وی افزود: در واقع قرآن «حبل‌المتین» و ریسمان محکم الهی است که تمسک به آن، هدایت انسان‌ها و دوری گزیدن آن‌ها از گمراهی و ضلالت را تضمین می‌کند. باقری تمسک به قرآن و عترت را ضامن سعادتمندی انسان قلمداد و خاطرنشان کرد: بر اساس روایات محکم موجود، «ثقل اکبر» یعنی همان قرآن کریم و «ثقل اصغر» یعنی عترت و اهل بیت پیامبر (علیهم‌السلام) از هم جداناپذیر هستند تا در حوض کوثر بر پیامبر عظیم‌الشأن اسلام وارد شوند. رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: فهم این قرآن شریف که نور هدایت و صراط مستقیم الهی و جداکننده بین حق و باطل است، بدون اهل بیت (علیهم‌السلام) ممکن نمی‌شود و بر اساس آنچه از روایات و احادیث فهمیده می‌شود، قرآن در هنگام سختی‌ها یاری‌بخش انسان و راه خلاصی و نجات او از فتنه‌های زمانه است. وی تصریح کرد: در عرصه مقابله با جنگ اقتصادی دشمن و مشکلات ناشی از آن که مردم و کشور عزیزمان امروز با آن مواجه هستند، باید از تعالیم دینی و قرآنی مدد جوییم و الگوی صبر و مقاومت قرآنی را برای عبور از سختی‌ها در دستور کار خود قرار دهیم.

اخبار بیشتر