1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

حکومت نظامی در پاریس

پاریس آرایش جنگی گرفت + فیلم

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
خبرگزاری میزان- فرانسه ۸ هزار نیروی ویژه ضدشورش و ۹۰ هزار پلیس در خیابان‌های پاریس مستقر کرد.

به گزارش گروه چند رسانه‌ای خبرگزاری میزان، فرانسه ۸ هزار نیروی ویژه ضدشورش و ۹۰ هزار پلیس در خیابان‌های پاریس مستقر کرد. پلیس فرانسه در آستانه تظاهرات ضددولتی ۲۷۸ دیگر را بازداشت کرد.

نهاد‌های مهم فرانسه مثل کاخ الیزه، مجلس ملی و سنا، نخست وزیری، وزارتخانه‌ها و میادین بزرگ پاریس در محاصره عوامل امنیتی قرار گرفت.کد ویدیو دانلود

پاریس آرایش جنگی گرفت + فیلم - 4

خواندن خبر در سایت منبع

پاریس با زره‌پوش در انتظار گردباد اعتراضات "جلیقه زردها"

ایسناخبرگزاری ایسنا
پاریس با زره‌پوش در انتظار گردباد اعتراضات "جلیقه زردها"
ده‌ها هزار افسر پلیس امروز (شنبه) در سراسر فرانسه تدابیر امنیتی شدیدی را از ترس وخیم‌تر شدن اعتراضات خشونت آمیز این کشور در دور جدید تظاهرات ضد دولتی اتخاذ کرده‌اند و در همین راستا خودروهای زرهی در شهر پاریس مستقر شده و بناهای مهم و فروشگاه‌های این شهر تعطیل اعلام شده‌اند.

به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از خبرگزاری ‌آسوشیتدپرس، در تداوم اجرای این تدابیر امنیتی پلیس فرانسه 327 نفر را پیش از تظاهرات امروز بازداشت کرده است.

پاریس با زره‌پوش در انتظار گردباد اعتراضات "جلیقه زردها" - 1

زره پوش نیروهای امنیتی

دولت امانوئل ماکرون، رییس جمهوری فرانسه هشدار داده است که رادیکال‌ها و شورشی‌ها به دور جدید اعتراضات جنبش موسوم به "جلیقه زردها" در شهر پاریس سوار خواهند شد و احتمالا این اعتراضات تبدیل به خطرناک‌ترین در نوع خود بعد از سه هفته‌ از تداوم تظاهرات بدل خواهد شد. امروز برج ایفل و موزه لور به همراه صدها مغازه و مکان‌های تجاری و مهم دیگر تعطیل اعلام شده‌اند.

این اتفاق بعد از آن رخ می‌دهد که شنبه یک هفته‌ پیش پاریس شاهد بدترین ناآرامی‌ها در چند دهه گذشته بود و انبوهی از غارتگری‌ها و شورش‌ها که منجر به زخمی شدن 130 نفر شد، در آن رخ داد.

سحرگاه امروز ده‌ها تظاهرکننده ملبس به "جلیقه‌های زرد شب رنگ " که تبدیل به نماد جنبش شده است، در نزدیکی بنای طاق نصرت پاریس تجمع کرده‌اند. این بنا در اعتراضات هفته‌ گذشته آسیب بسیاری دیده و غارت شد. نیروهای پلیس در ایست بازرسی در منطقه پرت مایو واقع در غرب پاریس و همچنین خیابان مشهور شانزلیزه اقدام به تفتیش و بازرسی مردم کرده‌اند و ده‌ها تن در مقابل این ایست بازرسی‌ها صف بسته‌اند.  در خیابان‌های اطراف کاخ ریاست جمهوری الیزه در پاریس نیز موانع تقویت شده ویژه‌ از سوی پلیس برقرار شده است.

هم‌چنین مقامات اقدام به استقرار موانعی با خودروهای زرهی در پاریس کرده‌اند و هشت هزار پلیس در پایتخت استقرار یافته‌اند. در دیگر نقاط فرانسه نیز نزدیک به 89 هزار نیروی امنیتی برای اجرای تدابیر بازدارنده و مقابله با عناصر شورشی در چندین مکان قابل انتظار اعتراضات استقرار یافته‌اند.

پاریس با زره‌پوش در انتظار گردباد اعتراضات "جلیقه زردها" - 8

جلیقه‌های زردی که به عنوان نماد اعتراضات آویزان شده‌اند

این جنبش اعتراضی در ابتدا به بهانه مقاومت در برابر افزایش قیمت سوخت به اجرا در آمد، اما خیلی سریع به محلی برای ابراز نارضایتی شدید از مشکلات مختلف اعم از درآمدهای راکد و افزایش هزینه‌های زندگی بدل شد.

ماکرون بعدا اعلام کرد که طرح افزایش مالیات سوخت را کنار گذاشته است، اما این باز هم مانع اعتراضات نشد. نماد این اعتراضات جلیقه‌های ایمنی شبرنگی است که رانندگان فرانسوی بر طبق قانون ملزم به داشتن آنها در خودروهایشان هستند.

عده زیادی از اعضای جنبش اعتراضی خواهان آرامش شده و برخی نیز بعد از ملاقات جمعه‌ شب نخست وزیر فرانسه لحن آشتی جویانه در پیش گرفتند.

اما این جنبش رهبر آشکاری ندارد و دورهای قبلی اعتراضات شاهد حضور افراط گرانی بود که به سمت پلیس اشیا و سنگ پرتاب کردند.

کریستیف کاستانر، وزیر کشور فرانسه در یک کنفرانس خبری گفت‌: بر طبق اطلاعاتی که ما در اختیار داریم افراد شورشی و رادیکال تلاش دارند برای روز شنبه معترضان را بسیج کنند. تعدادی از افراد فوق خشونت طلب به دنبال شرکت در این اعتراضات هستند. 

گفته شده است که امانوئل ماکرون، رییس جمهور فرانسه پنهان از دید رسانه‌ها جمعه‌ شب با نیروهای پلیس ضد شورشی که در پاریس استقرار یافته‌اند، دیدار کرده است.  از زمانی که این ناآرامی‌ها در 17 نوامبر شروع شد تاکنون چهار نفر کشته شده‌اند.

این اعتراضات سبب شده که مراسم و مناسبت‌های مختلفی اعم از بازارهای کریسمس و مسابقات فوتبال و رخ دادهای دیگر لغو شده و یا دچار لطمه شوند.

تصاویر مربوط به تدابیر امنیتی نشان می‌دهد که انگار بخش‌های از پاریس خود را آماده مواجهه با گردباد می‌کنند و پنجره‌های ساختمان‌ها تخته پوش شده و تزئینات کریسمس در آنها پنهان شده است.

پلیس اعلام کرده است که هر گونه اشیا و چیزی که در خیابان‌ها  ممکن است به عنوان سلاح از سوی معترضان مورد استفاده قرار گیرد به ویژه‌ در مکان‌های ساخت و ساز و مناطق پر ریسک جمع‌آوری شده‌اند.

آن ایدالگو، شهردار پاریس، گفت‌: این مایه تاسف عظیم است که شاهد هستیم بخشی از شهر ما در تعلیق قرار گرفته است، اما امنیت شما اولویت ما است.  از پاریس در روز شنبه مراقبت کنید چون پاریس به همه مردم فرانسه تعلق دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

پلیس فرانسه ۳۵۷ معترض را در پاریس بازداشت کرد/تظاهرکنندگان خواستار برکناری مکرون شدند

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
پلیس فرانسه ۳۵۷ معترض را در پاریس بازداشت کرد/تظاهرکنندگان خواستار برکناری مکرون شدند
خبرگزاری میزان- پلیس فرانسه از بازداشت ۳۵۷ نفر در پایتخت این کشور و افزایش تدابیر امنیتی در اطراف کاخ الیزه خبر داد.
پلیس فرانسه ۳۵۷ معترض را در پاریس بازداشت کرد/تظاهرکنندگان خواستار برکناری مکرون شدند - 0

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، در آستانه آغاز دور جدید تظاهرات گسترده در فرانسه که برای روز شنبه برنامه‌ریزی شده است پلیس فرانسه از بازداشت ۳۵۷ نفر در شهر پاریس خبر داد.

در همین حال رسانه‌ها گزارش دادند که نیرو‌های امنیتی فرانسه تدابیر امنیتی در اطراف کاخ الیزه را افزایش داده‌اند.

جلیقه زرد‌ها تظاهرات گسترده‌ای را برای امروز شنبه تدارک دیده‌اند و اتحادیه‌های گوناگونی از بخش‌هالی مختلف فرانسه به این تظاهرات پیوسته‌اند.

خبر‌ها از پاریس حاکی است که تظاهرات کنندگان با سر دادن شعار‌هایی خواستار برکناری «امانوئل مکرون»، رئیس جمهور فرانسه هستند.

در آستانه شروع این تظاهرات گسترده، شهر پاریس حالتی کاملا امنیتی به خود گرفته و حدود ۸ هزار نیروی امنیتی برای مقابله با تظاهرات کنندگان در خیابان‌های این شهر مستقر هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

حکومت نظامی در پاریس

مهرخبرگزاری مهر
حکومت نظامی در پاریس
فرانسه شنبه خود را آماده میزبانی از یک تظاهرات ضد دولتی دیگر می‌کند حال آنکه دستکم ۹۰ هزار نیروی امنیتی به خیابان‌ها می‌آیند.

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | لحظه انفجار مغز جوانی که مسموم شده بود!

خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل
بیمار جوانی در هند که به دلیل مسمومیت و وجود سم در معده‌اش به یکی از بیمارستان‌های این کشور مراجعه کرده بود حین درمان با دستگاه‌های پزشکی ناگهان مغزش دچار انفجار شد و با منفجر شدن ناگهانی سرش در مقابل پزشکان، پرستاران و خانواده‌اش جانش را به طرز دلخراشی از دست داد.

داستان سورنا، سردار مقتول / نخستین جنگ میان ایران و روم (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
سورنا، سردار ایرانی در این جنگ بود. کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ محسن ظهوری - «مارکوس لیسینیوس کراسوس» سردار بزرگ روم، از رود فرات در سوریه امروز که گذشت، پا به قلمروی تازه‌ای گذاشت. او از خیانت ارمنستان آگاه شده و همزمان پیشروی سپاه روم را می‌دید. پس سپاه ایران را به دو بخش تقسیم کرد تا بخشی به ارمنستان رفته و بخش دیگر مقابل روم بایستد. سپاه روم در تعقیب آن‌ها، وارد دشتی می‌شود که ۹ هزار کماندار اشکانی از هر سو آن‌ها را تیرباران می‌کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز14 ساعت قبل
به گزارش مشرق، خدیجه چنگیز، نامزد جمال خاشقجی، تصویری از دیدار خود با نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا منتشر کرد. یک فعال فضای مجازی در توئیتر نوشت:
نامه‌نیورنامه‌نیور17 ساعت قبل
جواد طباطبایی علیه خاتمیسید محمد خاتمی چندوز پیش در دیدار با اعضای شورای شهر مناسب‌ترین شیوه اداره کشور را فدرالیسم دانست. مهم‌ترین واکنش مربوط به سید جواد طباطبایی، استاد سرشناس علوم سیاسی و ایران‌پژوه برجسته به این سخنان واکنش نشان داد. من اضافه می‌کنم: آقای خاتمی بعید نیست، حتمی است! ضرورت تحقق برجام داخلیمحمدصادق جوادی‌حصار باور دارد که محدودیت‌های موجود بر دولت روحانی به مراتب بیش از دولت اصلاحات است. جوادی حصار در گفت‌وگو با روزنامه آرمان درباره محدوده اختیارات حسن روحانی گفت: «من معتقدم بخش زیادی از این اتفاقاتی که رخ می‌دهد در دولت رقم نمی‌خورد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز19 ساعت قبل
عادل الجبیر گفته عربستان برای جلوگیری از جنگ، تمامی تلاش خود را به کار خواهد گرفتعربستان سعودی ضمن تاکید بر اینکه خواهان جنگ در منطقه نیست، ضمن انتقاد شدید از ایران، از سران کشورهای عرب برای بررسی اوضاع خلیج فارس دعوت کرده است. هفته گذشته، در دو نفتکش متعلق به عربستان سعودی و دو نفتکش دیگر متعلق به امارات و نروژ در آب‌های بندر فجیره در امارات عربی متحده انفجارهایی روی داد و خساراتی به بار آورد. در پی انفجار در این چهار نفتکش، وزارت امور خارجه ایران خواستار تحقیقات مستقل در این زمینه شده بود. هفته گذشته همچنین عربستان سعودی گزارش کرد که چند پهپاد حامل مواد منفجره به خطوط لوله نفتی این کشور حمله کرده و خساراتی بر جای گذاشته‌اند. عربستان خواهان جنگ نیستآژانس خبری سعودی در گزارش دیگری در روز یکشنبه، اظهارات عادل الجبیر، وزیر مشاور سعودی در امور خارجه را در مورد حوادث اخیر در خلیج فارس منتشر کرده است.
افکارنیوزافکارنیوز11 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشدومین مرحله لیگ سری آ کاراته در حالی به میزبانی شهر استانبول ترکیه با حضور ۱۸۱۳ کاراته کا از ۱۰۲ کشور پیگیری می‌شود که نمایندگان کشورمان برای رسیدن به مدال در این مسابقات به روی تاتامی رفتند. مهدی خدابخشی، علی مسکینی وکاتای تیمی مردان با ترکیب (ابوالفضل شهرجردی، علی زند و میلاد فرازمهر) ۳ مدال برنز این مسابقات را بدست آوردند. رده بندی مسابقات به شرح زیر است: تیم ایران با کسب ۶ مدال طلا و ۳ برنز بر سکوی قهرمانی ایستاد. تیم‌های ایتالیا با ۲ نقره و یک برنز و چین تایپه با ۲ نقره پنجم و ششم شدند. در بخش مردان ۳ طلا و ۳ برنز قهرماندر بخش بانوان ۳ طلا قهرمان

اخبار بیشتر