1. خبری
  2. سیاسی
پوشش خبری

شلیک اخطار ارتش رژیم صهیونیستی در امتداد مرز‌های لبنان

تیراندازی نظامیان صهیونیست در مرز لبنان

ایرناخبرگزاری ایرنا
تیراندازی نظامیان صهیونیست در مرز لبنان

به گزارش ایرنا، امروز (شنبه) وقتی برخی از نیروهای ارتش لبنان به موانع مرزی مقابل شهرک «میس الجبل» با فلسطین اشغالی نزدیک شدند، نظامیان صهیونیست اقدام به شلیک هوایی کردند.

برخی رسانه ها این آتش گشودن اسرائیلی ها را به خاطر برخورد ناگهانی با مجموعه ای از ارتش لبنان به دلیل کاهش دید در اثر مه دانستند، اما واحد 'رسانه جنگ' وابسته به مقاومت اعلام کرد که این تیراندازی به خاطر نزدیک شدن نیروهای ارتش به دستگاه ها و حسگرهای جاسوسی بوده که آنها روز قبل کار گذاشتند.

رسانه جنگ درباره جزئیات آن نوشت: عصر دیروز (جمعه) نظامیان رژیم صهیونیستی به همراه یک بولدوزر، یک تانک «میرکاوا» و چند خودروی نظامی با پیش روی به سمت موانع مرزی مقابل میس الجبل لبنان، پس از چند ساعت کار، حفاری و شکستن صخره ها آنجا ترک کردند.

ارتش رژیم صهیونیستی از بامداد سه شنبه گذشته با ادعای اینکه حزب الله تونل هایی را از مناطق مرزی لبنان به داخل مناطق اشغالی حفر کرده تا نیروهای خود را در صورت جنگ به داخل سرزمین های اشغالی منتقل کند، عملیاتی موسوم به سپر شمال برای کشف این تونل ها آغاز کرده است.

بنیامین نتانیاهو روز پنج شنبه در حالی که طی یک نمایش دیپلیماتیک به همراه سفرای مقیم تل آویو از مرزهای شمالی فلسطین اشغالی بازدید می کردند، تهدید کرد که ممکن است با هدف انهدام کامل تونل ها، نیروهای این رژیم وارد خاک لبنان شوند.

ژنرال «ژوزف عون» امروز در جریان بازدید از نیروهای امنیتی و توپخانه ای فرودگاه بیروت تاکید کرد: ما همواره برای محافظت از امنیت در داخل کشور و در مرزهای مان در آمادگی کامل به سر می بریم.

خاورم**2054

خواندن خبر در سایت منبع

نماینده لبنانی مداخله ایران در پرونده تشکیل دولت جدید را تکذیب کرد

فارسخبرگزاری فارس
نماینده لبنانی مداخله ایران در پرونده تشکیل دولت جدید را تکذیب کرد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سلیم عون» عضو فراکسیون «لبنان القوی» (لبنان قدرتمند) اعلام کرد «سعد الحریری» پیشنهاد برای تشکیل دولت با مشارکت 32 وزیر را رد کرد و دلیل آن همان موضوع مشارکت برخی طرف‌های معین (سنی‌های مستقل) بود.

بر اساس گزارش وبگاه «النشره»، سلیم عون ادامه داد: این مشکل، داخلی است و ما نمی‌توانیم امورمان را اداره کنیم. ایران یا دیگر طرف‌های هیچ ارتباطی با تعویق در تشکیل دولت ندارند.

عون سپس تصریح کرد هیچ کسی نمی‌تواند روند تشکیل دولت را متوقف کند؛ سعد الحریری مکلف به این امر شده و باید راه‌حلی برای آن پیدا کند.

فراکسیون لبنان‌القوی وابسته به «میشل عون» رئیس‌جمهور است و با داشتن 29 نماینده در پارلمان لبنان بزرگترین فراکسیون به شمار می‌رود. 

«میشل عون» رئیس‌جمهور لبنان روز جمعه (دیروز) سعد الحریری نخست‌وزیر مکلف به تشکیل دولت جدید را به شکل ضمنی تهدید کرد تا او هر چه زودتر دولت جدید را تشکیل دهد.

عون اعلام کرد در صورتی که موضوع تشکیل کابینه بزودی حل نشود به پارلمان رجوع می‌کند تا آن را در جریان پیچیدگی‌های این پرونده قرار دهد زیرا این پارلمان است که رأی لازم برای نخست‌وزیری «سعد الحریری» را به وی داده و در واقع او را مأمور به تشکیل کابینه کرده است.

پرونده تشکیل دولت لبنان که بعد از انتخابات اردیبهشت ماه گذشته تا امروز طول کشیده، با این اظهارات به سمت حساسیت بیشتر، پیش رفت.

خواندن خبر در سایت منبع

شلیک اخطار ارتش رژیم صهیونیستی در امتداد مرز‌های لبنان

رکناخبرگزاری رکنا
شلیک اخطار ارتش رژیم صهیونیستی در امتداد مرز‌های لبنان

شلیک اخطار ارتش رژیم صهیونیستی در امتداد مرز‌های لبنان - 1

به گزارش رکنا، در پی تشدید تنش میان رژیم صهیونیستی و بیروت در ماه‌های اخیر، بنیامین نتانیاهو روز پنجشنبه با طرح ادعای وجود تونل‎های حزب الله در مرز لبنان با فلسطین اشغالی، از آغاز عملیات شناسایی و تخریب تونل‌ها خبر داد.

خبرگزاری دولتی لبنانی NNA روز شنبه گزارش کرد که نیرو‌های ارتش رژیم صهیونیستی اقدام به شلیک اخطار در مرز با لبنان کردند. این شلیک‌ها در جریان عملیات موسوم به «سپر شمالی» رژیم صهیونیستی برای شناسایی و تخریب تونل‌ها در شرق یک روستای مرزی در لبنان رخ داد.

این شلیک‌های هوایی در هنگام گشت زنی روزانه نیرو‌های لبنانی در امتداد مناطق مرزی انجام شد.

خواندن خبر در سایت منبع

گفتگوی تلفنی پوتین و نتانیاهو درباره لبنان

مهرخبرگزاری مهر
گفتگوی تلفنی پوتین و نتانیاهو درباره لبنان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ریانووستی، کاخ ریاست جمهوری روسیه از گفتگوی تلفنی «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی خبر داد.

در این گفتگوی تلفنی، نتانیاهو درباره جزئیات عملیات انجام شده توسط نیروهای مسلح رژیم صهیونیستی در مرز با لبنان صحبت کرد.

پوتین نیز اهمیت تضمین ثبات در این منطقه مطابق با قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت و نقش هماهنگ کننده سازمان ملل در لبنان را در این گفتگو یادآور شد.

گفتنی است که این تماس تلفنی به درخواست طرف اسرائیلی صورت گرفته است.

خواندن خبر در سایت منبع

نصرالله: مقاومت لبنان شکست های متوالی به دشمن وارد کرده است

مهرخبرگزاری مهر
نصرالله: مقاومت لبنان شکست های متوالی به دشمن وارد کرده است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، محمد نصرالله عضو فراکسیون توسعه و آزادی در پارلمان لبنان گفت: آنچه دشمن صهیونیست درباره تونلها مطرح می کند بیانگر نگرانی و وحشتی که در قبال مقاومت لبنان در آن به سر می برد، است.

وی افزود: مقاومت موفق به وارد آوردن تلفات و شکست های متوالی به اسرائیل شده است و این سبب می شود که بگوییم که فصل پیروزی ها فرا رسیده و زمان شکستها به سر آمده است. از همین رو دشمن احساس نگرانی می کند.

نصرالله بر ضرورت حمایت از مقاومت برای حمایت از اراضی لبنان درباره طمع ورزی های رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با پوتین درباره لبنان و سوریه رایزنی کرد

فارسخبرگزاری فارس
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با پوتین درباره لبنان و سوریه رایزنی کرد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رسانه‌های رژیم صهیونیستی بعدازظهر امروز شنبه از رایزنی تلفنی «بنیامین نتانیاهو» با رئیس‌جمهور روسیه درباره لبنان و سوریه خبر دادند.

در حال تکمیل

خواندن خبر در سایت منبع

پوتین بر حفظ ثبات در مرزهای لبنان و فلسطین اشغالی تاکید کرد

ایسناخبرگزاری ایسنا
پوتین بر حفظ ثبات در مرزهای لبنان و فلسطین اشغالی تاکید کرد

به گزارش ایسنا، کاخ کرملین روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد، بنیامین نتانیاهو،‌ نخست وزیر رژیم صهیونیستی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه تماسی تلفنی برقرار کرد.

طبق اعلام خبرگزاری اسپوتنیک،‌ نتانیاهو در این گفت‌وگو پوتین را در جریان جزئیات عملیات ارتش اسرائیل در مرزهای شمالی اراضی اشغالی با لبنان قرار داد.

وی بر ضرورت حفظ ثبات منطقه براساس قطعنامه شماره ۱۷۰۱ سازمان ملل و اهمیت هماهنگی با نیروهای سازمان ملل در لبنان (یونیفل) در سایه این عملیات ارتش رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

پوتین هم بر ضرورت بهبودی همکاری دو طرف از طریق کانال‌های نظامی تصریح کرد.

براساس این بیانیه، رئیس جمهوری روسیه و نتانیاهو برای برگزاری دیداری قریب‌الوقوع توافق کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل
وی افزود: اجرای زیرگذر تجریش به دلیل موقعیت زمین شناسی منطقه و وجود بستری سنگی، رودخانه‌ای و وجود تاسیسات شهری و خط مترو بسیار زمان بر و پر هزینه است. موسوی اجرای رینگ ترافیکی در محدوده تجریش به صورت دورانی با استفاده از مسیرهای جایگزین و سایر محورهای موازی را اولین اقدام در اجرایی شدن پیاده راه تجریش دانست. مسیرهای امن برای افراد پیاده طراحی شودسردار محمدرضا مهماندار رییس پلیس راهور تهران بزرگ نیز با تاکید بر بازنگری در حمل ونقل شهری اجرای مسیرهای امن برای افراد پیاده را لازمه شهری ایمن دانست. وی گفت: شهرتهران در حال حاضر نه خودرو محور است نه انسان محور و باید فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی ترویج داده شود. وی اضافه کرد: بدلیل مشکلات ترافیکی شمال تهران و محدودیت معابر، این منطقه را به دو منطقه راهور تقسیم کرده‌ایم و ۳۰ درصد پتانسیل نیروی انسانی راهور در زمان پیک ترافیکی در این منطقه حضور پیدا می‌کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هانیه توسلی، بازیگر سینمای ایران و برنده سیمرغ بلورین برای فیلم «دهلیز» در سی و یکمین جشنواره فیلم فجر، عکسی از سفر خود به جزیره هرمز را در اینستاگرام به اشتراک گذاشت. هانیه توسلی خیلی کوتاه در توضیح این عکس نوشت: «در هرمز که جان جانان است.» جزیره هرمز به دلیل داشتن خاک‌هایی به رنگ‌های قرمز، طلایی، سفید و … در جهان مشهور است.
ایرناایرنا10 ساعت قبل
امام جمعه زاهدان بیان کرد: بن سلمان در سفر اخیر خود به پاکستان نشان داد به دنبال دوری از انزوا و مشارکت دادن این کشور برای انجام کارهای ضد انسانی و جنگ طلب خود در منطقه بویژه در یمن بود. نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت استانهای سیستان و بلوچستان و کرمان از دیگر اهداف سفر بن سلمان را ایجاد تنش و جدایی بین پاکستان و ایران بر شمرد و افزود: ولیعهد عربستان سعی کرد تا با ایجاد یک هسته مقاومت و اتحاد جمعی پاکستان را در کنار خود برای ضربه زدن به ایران داشته باشد. آیت الله سلیمانی گفت: ۲۷ شهید حادثه تروریستی جاده خاش - زاهدان یکی از برنامه‌های سفر بن سلمان برای ایجاد تنش و ناامنی در ایران بود. نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: رهبر انقلاب اسلامی با مخاطب قرار دادن نسل جوان آینده و پیشرفت این نظام را در دست آنان دانستند. امام جمعه جدید زاهدان هفته آینده با حضور رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب معرفی خواهد شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ساعت قبل
به گزارش مشرق، سفر محمد بن سلمان به کشورهای آسیایی در حالی به دو کشور انجام شده و در کشور سوم در حال انجام است که ولیعهد سعودی هنوز از برزخ مربوط به قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار و منتقد سعودی رها نشده است. سفر دوره‌ای محمد بن سلمان فاقد استراتژی از حیث شکل و مضمون است اما خالی از پیامها نیست. ثالثا، لغو سفر بن سلمان به مالزی و اندونزی آنهم بدون دلیل به گونه‌ای که مهاتیر محمد در پاسخ به رسانه‌ها گفت که علت را نمی‌داند و تنها چیزی که می‌داند این است که سفر لغو شده است. آنچه به طور خلاصه درباره سفر محمد بن سلمان به کشورهای پاکستان، هند و چین می‌توان گفت عبارت است از؛ -گسترش مبادلات تجاری در تقابل با ایران. به عبارت دیگر بن سلمان قصد دارد که با دلارهای سعودی از تنگنا خارج شود و این در حالی است که هنوز مشخص نیست وعده‌های بن سلمان وعده سرخرمن است یا محقق می‌شود.

اخبار بیشتر