شلیک اخطار ارتش رژیم صهیونیستی در امتداد مرز‌های لبنان
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

شلیک اخطار ارتش رژیم صهیونیستی در امتداد مرز‌های لبنان

تیراندازی نظامیان صهیونیست در مرز لبنان

ایرناخبرگزاری ایرنا
تیراندازی نظامیان صهیونیست در مرز لبنان
بیروت-ایرنا- همزمان با اجرای عملیات موسوم به «سپر شمال» توسط رژیم صهیونیستی با ادعای کشف و انهدام تونل های منتسب به حزب الله، نظامیان ارتش رژیم اشغالگر اقدام به کارگذاشتن حسگرهای حرکتی و تیراندازی در مرز با لبنان کردند.

به گزارش ایرنا، امروز (شنبه) وقتی برخی از نیروهای ارتش لبنان به موانع مرزی مقابل شهرک «میس الجبل» با فلسطین اشغالی نزدیک شدند، نظامیان صهیونیست اقدام به شلیک هوایی کردند.

برخی رسانه ها این آتش گشودن اسرائیلی ها را به خاطر برخورد ناگهانی با مجموعه ای از ارتش لبنان به دلیل کاهش دید در اثر مه دانستند، اما واحد 'رسانه جنگ' وابسته به مقاومت اعلام کرد که این تیراندازی به خاطر نزدیک شدن نیروهای ارتش به دستگاه ها و حسگرهای جاسوسی بوده که آنها روز قبل کار گذاشتند.

رسانه جنگ درباره جزئیات آن نوشت: عصر دیروز (جمعه) نظامیان رژیم صهیونیستی به همراه یک بولدوزر، یک تانک «میرکاوا» و چند خودروی نظامی با پیش روی به سمت موانع مرزی مقابل میس الجبل لبنان، پس از چند ساعت کار، حفاری و شکستن صخره ها آنجا ترک کردند.

ارتش رژیم صهیونیستی از بامداد سه شنبه گذشته با ادعای اینکه حزب الله تونل هایی را از مناطق مرزی لبنان به داخل مناطق اشغالی حفر کرده تا نیروهای خود را در صورت جنگ به داخل سرزمین های اشغالی منتقل کند، عملیاتی موسوم به سپر شمال برای کشف این تونل ها آغاز کرده است.

بنیامین نتانیاهو روز پنج شنبه در حالی که طی یک نمایش دیپلیماتیک به همراه سفرای مقیم تل آویو از مرزهای شمالی فلسطین اشغالی بازدید می کردند، تهدید کرد که ممکن است با هدف انهدام کامل تونل ها، نیروهای این رژیم وارد خاک لبنان شوند.

ژنرال «ژوزف عون» امروز در جریان بازدید از نیروهای امنیتی و توپخانه ای فرودگاه بیروت تاکید کرد: ما همواره برای محافظت از امنیت در داخل کشور و در مرزهای مان در آمادگی کامل به سر می بریم.

خاورم**2054

خواندن خبر در سایت منبع

نماینده لبنانی مداخله ایران در پرونده تشکیل دولت جدید را تکذیب کرد

فارسخبرگزاری فارس
نماینده لبنانی مداخله ایران در پرونده تشکیل دولت جدید را تکذیب کرد
یکی از نمایندگان وابسته به فراکسیون «لبنان‌القوی» تأکید کرد موضوع تعویق در تشکیل دولت لبنان «داخلی» است و ایران یا طرف‌های دیگر در آن مداخله‌ای ندارند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سلیم عون» عضو فراکسیون «لبنان القوی» (لبنان قدرتمند) اعلام کرد «سعد الحریری» پیشنهاد برای تشکیل دولت با مشارکت 32 وزیر را رد کرد و دلیل آن همان موضوع مشارکت برخی طرف‌های معین (سنی‌های مستقل) بود.

بر اساس گزارش وبگاه «النشره»، سلیم عون ادامه داد: این مشکل، داخلی است و ما نمی‌توانیم امورمان را اداره کنیم. ایران یا دیگر طرف‌های هیچ ارتباطی با تعویق در تشکیل دولت ندارند.

عون سپس تصریح کرد هیچ کسی نمی‌تواند روند تشکیل دولت را متوقف کند؛ سعد الحریری مکلف به این امر شده و باید راه‌حلی برای آن پیدا کند.

فراکسیون لبنان‌القوی وابسته به «میشل عون» رئیس‌جمهور است و با داشتن 29 نماینده در پارلمان لبنان بزرگترین فراکسیون به شمار می‌رود. 

«میشل عون» رئیس‌جمهور لبنان روز جمعه (دیروز) سعد الحریری نخست‌وزیر مکلف به تشکیل دولت جدید را به شکل ضمنی تهدید کرد تا او هر چه زودتر دولت جدید را تشکیل دهد.

عون اعلام کرد در صورتی که موضوع تشکیل کابینه بزودی حل نشود به پارلمان رجوع می‌کند تا آن را در جریان پیچیدگی‌های این پرونده قرار دهد زیرا این پارلمان است که رأی لازم برای نخست‌وزیری «سعد الحریری» را به وی داده و در واقع او را مأمور به تشکیل کابینه کرده است.

پرونده تشکیل دولت لبنان که بعد از انتخابات اردیبهشت ماه گذشته تا امروز طول کشیده، با این اظهارات به سمت حساسیت بیشتر، پیش رفت.

خواندن خبر در سایت منبع

شلیک اخطار ارتش رژیم صهیونیستی در امتداد مرز‌های لبنان

رکناخبرگزاری رکنا
شلیک اخطار ارتش رژیم صهیونیستی در امتداد مرز‌های لبنان
حوادث رکنا: نیرو‌های ارتش رژیم صهیونیستی اقدام به شلیک اخطار در مرز با لبنان کردند.

شلیک اخطار ارتش رژیم صهیونیستی در امتداد مرز‌های لبنان - 1

به گزارش رکنا، در پی تشدید تنش میان رژیم صهیونیستی و بیروت در ماه‌های اخیر، بنیامین نتانیاهو روز پنجشنبه با طرح ادعای وجود تونل‎های حزب الله در مرز لبنان با فلسطین اشغالی، از آغاز عملیات شناسایی و تخریب تونل‌ها خبر داد.

خبرگزاری دولتی لبنانی NNA روز شنبه گزارش کرد که نیرو‌های ارتش رژیم صهیونیستی اقدام به شلیک اخطار در مرز با لبنان کردند. این شلیک‌ها در جریان عملیات موسوم به «سپر شمالی» رژیم صهیونیستی برای شناسایی و تخریب تونل‌ها در شرق یک روستای مرزی در لبنان رخ داد.

این شلیک‌های هوایی در هنگام گشت زنی روزانه نیرو‌های لبنانی در امتداد مناطق مرزی انجام شد.

خواندن خبر در سایت منبع

گفتگوی تلفنی پوتین و نتانیاهو درباره لبنان

مهرخبرگزاری مهر
گفتگوی تلفنی پوتین و نتانیاهو درباره لبنان
کرملین اعلام کرد که رئیس جمهور روسیه با نخست وزیر رژیم صهیونیستی تماس تلفنی داشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ریانووستی، کاخ ریاست جمهوری روسیه از گفتگوی تلفنی «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی خبر داد.

در این گفتگوی تلفنی، نتانیاهو درباره جزئیات عملیات انجام شده توسط نیروهای مسلح رژیم صهیونیستی در مرز با لبنان صحبت کرد.

پوتین نیز اهمیت تضمین ثبات در این منطقه مطابق با قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت و نقش هماهنگ کننده سازمان ملل در لبنان را در این گفتگو یادآور شد.

گفتنی است که این تماس تلفنی به درخواست طرف اسرائیلی صورت گرفته است.

خواندن خبر در سایت منبع

نصرالله: مقاومت لبنان شکست های متوالی به دشمن وارد کرده است

مهرخبرگزاری مهر
نصرالله: مقاومت لبنان شکست های متوالی به دشمن وارد کرده است
یکی از نمایندگان پارلمان لبنان تحرکات نظامی رژیم صهیونیستی در نزدیکی مرز لبنان را ناشی از ترس آن از مقاومت دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، محمد نصرالله عضو فراکسیون توسعه و آزادی در پارلمان لبنان گفت: آنچه دشمن صهیونیست درباره تونلها مطرح می کند بیانگر نگرانی و وحشتی که در قبال مقاومت لبنان در آن به سر می برد، است.

وی افزود: مقاومت موفق به وارد آوردن تلفات و شکست های متوالی به اسرائیل شده است و این سبب می شود که بگوییم که فصل پیروزی ها فرا رسیده و زمان شکستها به سر آمده است. از همین رو دشمن احساس نگرانی می کند.

نصرالله بر ضرورت حمایت از مقاومت برای حمایت از اراضی لبنان درباره طمع ورزی های رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با پوتین درباره لبنان و سوریه رایزنی کرد

فارسخبرگزاری فارس
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با پوتین درباره لبنان و سوریه رایزنی کرد
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی طی تماس تلفنی با رئیس‌جمهور روسیه با او درباره تحولات اخیر در رابطه با لبنان و همچنین سوریه رایزنی کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رسانه‌های رژیم صهیونیستی بعدازظهر امروز شنبه از رایزنی تلفنی «بنیامین نتانیاهو» با رئیس‌جمهور روسیه درباره لبنان و سوریه خبر دادند.

در حال تکمیل

خواندن خبر در سایت منبع

پوتین بر حفظ ثبات در مرزهای لبنان و فلسطین اشغالی تاکید کرد

ایسناخبرگزاری ایسنا
پوتین بر حفظ ثبات در مرزهای لبنان و فلسطین اشغالی تاکید کرد
نخست وزیر اسرائیل امروز (شنبه) در تماس تلفنی با رئیس جمهوری روسیه، عملیات نظامی ارتش این رژیم در مرزهای لبنان را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش ایسنا، کاخ کرملین روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد، بنیامین نتانیاهو،‌ نخست وزیر رژیم صهیونیستی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه تماسی تلفنی برقرار کرد.

طبق اعلام خبرگزاری اسپوتنیک،‌ نتانیاهو در این گفت‌وگو پوتین را در جریان جزئیات عملیات ارتش اسرائیل در مرزهای شمالی اراضی اشغالی با لبنان قرار داد.

وی بر ضرورت حفظ ثبات منطقه براساس قطعنامه شماره ۱۷۰۱ سازمان ملل و اهمیت هماهنگی با نیروهای سازمان ملل در لبنان (یونیفل) در سایه این عملیات ارتش رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

پوتین هم بر ضرورت بهبودی همکاری دو طرف از طریق کانال‌های نظامی تصریح کرد.

براساس این بیانیه، رئیس جمهوری روسیه و نتانیاهو برای برگزاری دیداری قریب‌الوقوع توافق کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

نظر شما درباره این سخنان روحانی چیست: در ماشین از چهره مردم نظرسنجی می‌کنم!

فردا نیوزفردا نیوز11 ساعت قبل

دو جمله روحانی که کاربران مجازی را عصبانی کرد

برترین‌هابرترین‌ها12 ساعت قبل
پاسخ روحانی به سوال یکی از خبرنگاران در حاشیه دیدار اصحاب رسانه با رئیس جمهور، حسابی خبرساز شده تا آنجا که با واکنش منفی کاربران فضای مجازی مواجه شده است. برترین‌ها: پاسخ روحانی به سوال یکی از خبرنگاران در حاشیه دیدار اصحاب رسانه با رئیس جمهور، حسابی خبرساز شده تا آنجا که با واکنش منفی کاربران فضای مجازی مواجه شده است. از روی اینکه چند نفر می‌خندن، چند نفر عصبانی هستن، چند نفر قیافه شون گرفته است! ویدئویی از اظهارات رئیس جمهور در این رابطه را ببینید: در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید. پاسخ روحانی درباره مشکلات اقتصادی مردم موجی از انتقادات کابران شبکه‌های اجتماعی را در پی داشت که در ادامه می‌خوانید:

فیلم | گل‌زنی داور فوتبال در لیگ هلند

خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 ساعت قبل
همزمان شاهد اجرایی شدن مراحل نخست معامله قرن هستیم که از بحرین کلید می‌خورد و در قالب نشست یا کارگاه اقتصادی به دنبال این هستند که آنچه می‌خواهند را پیاده کنند. -هشدار درباره حذف حق بازگشت آوارگان فلسطینی و توطئه‌ای که آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال آن هستند. - مرحله نخست معامله قرن از طریق نشست منامه آغاز می‌شود. -توصیه به مسئولان لبنانی و فلسطینی برای ارائه طرح‌هایی برای مقابله با حذف حق بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین مادری شأن. دوم، اصرار آمریکا-غرب و کشورهای حوزه خلیج فارس بر عدم بازگشت آوارگان سوری به کشورشان قبل از انتخابات ریاست جمهوری.
افکارنیوزافکارنیوز22 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشنتایج اولیه شمارش آراء انتخابات پارلمانی اروپا در فرانسه حکایت از شکست حزب امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه دارد. بر اساس شمارش اولیه، جوردن باردلا سرفهرست حزب جبهه ملی مارین لوپن با ۲۴ درصد در صدر قرار گرفته و پس از آن لوآزو سر فهرست حزب جمهوری به پیش امانوئل مکرون با ۲۲ درصد در رتبه بعدی قرار گرفته است. در همین حال حزب سبز‌ها (طرفداران محیط زیست) برخلاف پیش بینی‌ها با جهش بسیار خوبی با پشت سرگذاشتن احزاب سنتی راست و چپ رتبه سوم را کسب کرده است. انتخابات پارلمان اروپا پایان هفته گذشته آغاز شد و امروز آخرین روز برگزاری آن بود. هرچند پارلمان اروپا از اختیار اجرایی اندکی برخودار است، اما ترکیب پارلمان عمدتا نشان‌دهنده آینده وضعیت دولت‌ها در اتحادیه اروپاست.

اخبار بیشتر