شلیک اخطار ارتش رژیم صهیونیستی در امتداد مرز‌های لبنان
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

شلیک اخطار ارتش رژیم صهیونیستی در امتداد مرز‌های لبنان

تیراندازی نظامیان صهیونیست در مرز لبنان

ایرناخبرگزاری ایرنا
تیراندازی نظامیان صهیونیست در مرز لبنان
بیروت-ایرنا- همزمان با اجرای عملیات موسوم به «سپر شمال» توسط رژیم صهیونیستی با ادعای کشف و انهدام تونل های منتسب به حزب الله، نظامیان ارتش رژیم اشغالگر اقدام به کارگذاشتن حسگرهای حرکتی و تیراندازی در مرز با لبنان کردند.

به گزارش ایرنا، امروز (شنبه) وقتی برخی از نیروهای ارتش لبنان به موانع مرزی مقابل شهرک «میس الجبل» با فلسطین اشغالی نزدیک شدند، نظامیان صهیونیست اقدام به شلیک هوایی کردند.

برخی رسانه ها این آتش گشودن اسرائیلی ها را به خاطر برخورد ناگهانی با مجموعه ای از ارتش لبنان به دلیل کاهش دید در اثر مه دانستند، اما واحد 'رسانه جنگ' وابسته به مقاومت اعلام کرد که این تیراندازی به خاطر نزدیک شدن نیروهای ارتش به دستگاه ها و حسگرهای جاسوسی بوده که آنها روز قبل کار گذاشتند.

رسانه جنگ درباره جزئیات آن نوشت: عصر دیروز (جمعه) نظامیان رژیم صهیونیستی به همراه یک بولدوزر، یک تانک «میرکاوا» و چند خودروی نظامی با پیش روی به سمت موانع مرزی مقابل میس الجبل لبنان، پس از چند ساعت کار، حفاری و شکستن صخره ها آنجا ترک کردند.

ارتش رژیم صهیونیستی از بامداد سه شنبه گذشته با ادعای اینکه حزب الله تونل هایی را از مناطق مرزی لبنان به داخل مناطق اشغالی حفر کرده تا نیروهای خود را در صورت جنگ به داخل سرزمین های اشغالی منتقل کند، عملیاتی موسوم به سپر شمال برای کشف این تونل ها آغاز کرده است.

بنیامین نتانیاهو روز پنج شنبه در حالی که طی یک نمایش دیپلیماتیک به همراه سفرای مقیم تل آویو از مرزهای شمالی فلسطین اشغالی بازدید می کردند، تهدید کرد که ممکن است با هدف انهدام کامل تونل ها، نیروهای این رژیم وارد خاک لبنان شوند.

ژنرال «ژوزف عون» امروز در جریان بازدید از نیروهای امنیتی و توپخانه ای فرودگاه بیروت تاکید کرد: ما همواره برای محافظت از امنیت در داخل کشور و در مرزهای مان در آمادگی کامل به سر می بریم.

خاورم**2054

خواندن خبر در سایت منبع

نماینده لبنانی مداخله ایران در پرونده تشکیل دولت جدید را تکذیب کرد

فارسخبرگزاری فارس
نماینده لبنانی مداخله ایران در پرونده تشکیل دولت جدید را تکذیب کرد
یکی از نمایندگان وابسته به فراکسیون «لبنان‌القوی» تأکید کرد موضوع تعویق در تشکیل دولت لبنان «داخلی» است و ایران یا طرف‌های دیگر در آن مداخله‌ای ندارند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سلیم عون» عضو فراکسیون «لبنان القوی» (لبنان قدرتمند) اعلام کرد «سعد الحریری» پیشنهاد برای تشکیل دولت با مشارکت 32 وزیر را رد کرد و دلیل آن همان موضوع مشارکت برخی طرف‌های معین (سنی‌های مستقل) بود.

بر اساس گزارش وبگاه «النشره»، سلیم عون ادامه داد: این مشکل، داخلی است و ما نمی‌توانیم امورمان را اداره کنیم. ایران یا دیگر طرف‌های هیچ ارتباطی با تعویق در تشکیل دولت ندارند.

عون سپس تصریح کرد هیچ کسی نمی‌تواند روند تشکیل دولت را متوقف کند؛ سعد الحریری مکلف به این امر شده و باید راه‌حلی برای آن پیدا کند.

فراکسیون لبنان‌القوی وابسته به «میشل عون» رئیس‌جمهور است و با داشتن 29 نماینده در پارلمان لبنان بزرگترین فراکسیون به شمار می‌رود. 

«میشل عون» رئیس‌جمهور لبنان روز جمعه (دیروز) سعد الحریری نخست‌وزیر مکلف به تشکیل دولت جدید را به شکل ضمنی تهدید کرد تا او هر چه زودتر دولت جدید را تشکیل دهد.

عون اعلام کرد در صورتی که موضوع تشکیل کابینه بزودی حل نشود به پارلمان رجوع می‌کند تا آن را در جریان پیچیدگی‌های این پرونده قرار دهد زیرا این پارلمان است که رأی لازم برای نخست‌وزیری «سعد الحریری» را به وی داده و در واقع او را مأمور به تشکیل کابینه کرده است.

پرونده تشکیل دولت لبنان که بعد از انتخابات اردیبهشت ماه گذشته تا امروز طول کشیده، با این اظهارات به سمت حساسیت بیشتر، پیش رفت.

خواندن خبر در سایت منبع

شلیک اخطار ارتش رژیم صهیونیستی در امتداد مرز‌های لبنان

رکناخبرگزاری رکنا
شلیک اخطار ارتش رژیم صهیونیستی در امتداد مرز‌های لبنان
حوادث رکنا: نیرو‌های ارتش رژیم صهیونیستی اقدام به شلیک اخطار در مرز با لبنان کردند.

شلیک اخطار ارتش رژیم صهیونیستی در امتداد مرز‌های لبنان - 1

به گزارش رکنا، در پی تشدید تنش میان رژیم صهیونیستی و بیروت در ماه‌های اخیر، بنیامین نتانیاهو روز پنجشنبه با طرح ادعای وجود تونل‎های حزب الله در مرز لبنان با فلسطین اشغالی، از آغاز عملیات شناسایی و تخریب تونل‌ها خبر داد.

خبرگزاری دولتی لبنانی NNA روز شنبه گزارش کرد که نیرو‌های ارتش رژیم صهیونیستی اقدام به شلیک اخطار در مرز با لبنان کردند. این شلیک‌ها در جریان عملیات موسوم به «سپر شمالی» رژیم صهیونیستی برای شناسایی و تخریب تونل‌ها در شرق یک روستای مرزی در لبنان رخ داد.

این شلیک‌های هوایی در هنگام گشت زنی روزانه نیرو‌های لبنانی در امتداد مناطق مرزی انجام شد.

خواندن خبر در سایت منبع

گفتگوی تلفنی پوتین و نتانیاهو درباره لبنان

مهرخبرگزاری مهر
گفتگوی تلفنی پوتین و نتانیاهو درباره لبنان
کرملین اعلام کرد که رئیس جمهور روسیه با نخست وزیر رژیم صهیونیستی تماس تلفنی داشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ریانووستی، کاخ ریاست جمهوری روسیه از گفتگوی تلفنی «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی خبر داد.

در این گفتگوی تلفنی، نتانیاهو درباره جزئیات عملیات انجام شده توسط نیروهای مسلح رژیم صهیونیستی در مرز با لبنان صحبت کرد.

پوتین نیز اهمیت تضمین ثبات در این منطقه مطابق با قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت و نقش هماهنگ کننده سازمان ملل در لبنان را در این گفتگو یادآور شد.

گفتنی است که این تماس تلفنی به درخواست طرف اسرائیلی صورت گرفته است.

خواندن خبر در سایت منبع

نصرالله: مقاومت لبنان شکست های متوالی به دشمن وارد کرده است

مهرخبرگزاری مهر
نصرالله: مقاومت لبنان شکست های متوالی به دشمن وارد کرده است
یکی از نمایندگان پارلمان لبنان تحرکات نظامی رژیم صهیونیستی در نزدیکی مرز لبنان را ناشی از ترس آن از مقاومت دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، محمد نصرالله عضو فراکسیون توسعه و آزادی در پارلمان لبنان گفت: آنچه دشمن صهیونیست درباره تونلها مطرح می کند بیانگر نگرانی و وحشتی که در قبال مقاومت لبنان در آن به سر می برد، است.

وی افزود: مقاومت موفق به وارد آوردن تلفات و شکست های متوالی به اسرائیل شده است و این سبب می شود که بگوییم که فصل پیروزی ها فرا رسیده و زمان شکستها به سر آمده است. از همین رو دشمن احساس نگرانی می کند.

نصرالله بر ضرورت حمایت از مقاومت برای حمایت از اراضی لبنان درباره طمع ورزی های رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با پوتین درباره لبنان و سوریه رایزنی کرد

فارسخبرگزاری فارس
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با پوتین درباره لبنان و سوریه رایزنی کرد
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی طی تماس تلفنی با رئیس‌جمهور روسیه با او درباره تحولات اخیر در رابطه با لبنان و همچنین سوریه رایزنی کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رسانه‌های رژیم صهیونیستی بعدازظهر امروز شنبه از رایزنی تلفنی «بنیامین نتانیاهو» با رئیس‌جمهور روسیه درباره لبنان و سوریه خبر دادند.

در حال تکمیل

خواندن خبر در سایت منبع

پوتین بر حفظ ثبات در مرزهای لبنان و فلسطین اشغالی تاکید کرد

ایسناخبرگزاری ایسنا
پوتین بر حفظ ثبات در مرزهای لبنان و فلسطین اشغالی تاکید کرد
نخست وزیر اسرائیل امروز (شنبه) در تماس تلفنی با رئیس جمهوری روسیه، عملیات نظامی ارتش این رژیم در مرزهای لبنان را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش ایسنا، کاخ کرملین روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد، بنیامین نتانیاهو،‌ نخست وزیر رژیم صهیونیستی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه تماسی تلفنی برقرار کرد.

طبق اعلام خبرگزاری اسپوتنیک،‌ نتانیاهو در این گفت‌وگو پوتین را در جریان جزئیات عملیات ارتش اسرائیل در مرزهای شمالی اراضی اشغالی با لبنان قرار داد.

وی بر ضرورت حفظ ثبات منطقه براساس قطعنامه شماره ۱۷۰۱ سازمان ملل و اهمیت هماهنگی با نیروهای سازمان ملل در لبنان (یونیفل) در سایه این عملیات ارتش رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

پوتین هم بر ضرورت بهبودی همکاری دو طرف از طریق کانال‌های نظامی تصریح کرد.

براساس این بیانیه، رئیس جمهوری روسیه و نتانیاهو برای برگزاری دیداری قریب‌الوقوع توافق کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

متاسفانه نتوانستیم «آدم‌سازی» کنیم/حرف زیاد است، ‌ اما …

ایسناایسنا1 روز قبل
ایشان حکومت اسلامی را همراه با واژه «جمهوری» بیان کردند و این جمله تاریخی را که «من رأی به جمهوری اسلامی می‌دهم، و از شما تقاضا دارم که رأی به جمهوری اسلامی بدهید، نه یک کلمه کم، نه یک کلمه زیاد. جمهوری اسلامی.» در روز رای‌گیری برای استقرار جمهوری اسلامی بیان کردند. این افراد باید توجه داشته باشند که آمریکا و دشمنان جمهوری اسلامی اجازه نمی‌دهند این اتفاق بیفتد. از آفت‌های حکومت اسلامی این است که کارگزاران و مسؤولانش به زندگی تجملی، لوکس و اشرافی روی آوردند. روحیه خاصی در آن فضا بر جامعه حاکم بود، در همین فضا بود که ۹۸٫۲ درصد مردم به جمهوری اسلامی رای دادند.

برخوردار شدن ۶۰ میلیون نفر از منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی با اشاره به اینکه مدیریت مصرف سوخت و حمایت اجتماعی از تصمیمات مهم این جلسه بود، گفت: ابتدا آقای رحمانی فضلی وزیر کشور و آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه گزارشی به جلسه ارایه کردند. آقای ربیعی افزود: سران قوا از تلاش‌های وزیر کشور برای اجرای طرح تشکر و هرکدام طی صحبت‌های جداگانه بر همکاری همه جانبه همه دستگاه‌ها و نهاد‌های کشور برای اجرای موفق این طرح ملی تاکید کردند. وی همچنین یکی دیگر از مباحث این جلسه را تحقق و اهداف این طرح دانست و گفت: در این جلسه ایجاد عدالت اجتماعی و برخوردار شدن ۶۰ میلیون نفر از خانواده‌های کم درآمد از منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین، مورد تاکید مجدد قرار گرفت. سخنگوی دولت افزود: از اهداف مهم ما در این طرح مبارزه با قاچاق سوخت بود که در این جلسه مورد بحث قرار گرفت. آقای ربیعی گفت: همچنین بحث مدیریت مصرف سوخت و مقاوم سازی اقتصاد ناشی از این طرح، مباحثی بود که در این جلسه مطرح شد.

از فردا طرح معیشتی را برای خانوارها می‌ریزیم

مهرمهر1 روز قبل

شعار علیه روحانی در سخنرانی احمدی‌نژاد+عکس

24+
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

فیلم | زیرنویس شبکه خبر درباره اعتراضات در برخی شهرهای کشور

همشهریهمشهری1 روز قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
دوسایت خبری تحلیلی یکی در ایران و یکی درخارج با پیشینه متفاوت گردانندگان در یک روز اقدام به انتشار نوشته هایی از دوتحلیلگر متفاوت در باره مقتدی صدر کرده‌اند که همپوشانی قابل اعتنایی دارد. تفکر مقتدی صدر به استقرار نوعی حکومت مقتدر با دعاوی دینی (زعامت سیاسی- دینی) تمایل دارد آمیخته با ناسیونالیسم عربی. مقتدی صدر بازیگری است قدرت‌ طلب و جسور که پایگاه قابل‌اعتنا و به خوبی سازمان‌یافته دارد. او هیچ ابایی ندارد که برای نیل به قدرت از حمایت کانون‌های خارجی استفاده کند و اگر ایران را مزاحم راه خود ببیند رودرروی ایران بایستد. به خصوص این روزها که مقتدی صدر با یکه تازی‌های خود برای تداوم و تشدید اعتراضات مردمی در عراق و سمت و سو دهی به جریان تظاهرات، همان برنامه و طرح مطلوب آمریکایی‌ها را پیاده می‌کند.

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

هدیه پسر مهدی هاشمی به مادر بازیگرش+عکس

پارس نیوز1 روز قبل

اولین واکنش مجلس به گرانی بنزین / نگرانی بابت افزایش فشار به معیشت مردم

تجارت‌نیوز1 روز قبل

ویدا:۱۸سال پیش، خواستگارم به من تجاوز کرد/ کوروش: دروغ می‌گوید، چون الان وضعم خوب شده می‌خواهد اخاذی کند

خبرآنلاین1 روز قبل

فیلم/ تازه‌ترین هنرنمایی قهرمان عصر جدید

مشرق‌نیوز1 روز قبل

فیلم | واکنش مجری تلویزیون به واژه‌های «ترشیده» و «پیر پسر»!

خبرآنلاین1 روز قبل

گازوئیل هم گران می‌شود؟

اقتصادنیوز1 روز قبل

توزیع شبنامه علیه روحانی در صحن یک سناریوی از پیش تعیین شده بود/ رئیس‌جمهور دست روی نقطه حساسی گذاشته است

ایلنا2 روز قبل

وقتی یک سنگ کوچک حمید فرخ نژاد را زیر تیغ جراحی برد

فردا نیوز1 روز قبل

نرخ دلار و یورو در ۲۵ آبان ۹۸

میزان‌آنلاین1 روز قبل

جنجال میان بازیکنان کلیولند براونز و پیتسبورگ استیلرز، NFL را شوکه کرد؛ واکنش بازیکنان فوتبال آمریکایی به اقدام زشت مایلز گرت

طرفداری1 روز قبل

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری5 ساعت قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری6 ساعت قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

برگزاری بیش از ۲۰۰ برنامه فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی

نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور15 دقیقه قبل

ایجاد بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه بازی‌های رایانه‌ای

ایبنا16 دقیقه قبل

مذاکره عربستان و روسیه بر سر سامانه دفاعی اس-۴۰۰

ایلنا17 دقیقه قبل

تشدید حضور بازرسان در بازار شهرستان اسدآباد/ افزایش قیمت تخلف است

مهر18 دقیقه قبل

مذاکره روسیه و عربستان درباره شروط تحویل سامانه اس۴۰۰

انتخاب20 دقیقه قبل

بیانیه کره شمالی درباره توقف مذاکرات با واشنگتن

مشرق‌نیوز20 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها


رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان از این کشور ممنوع الخروج شد!

1 روز قبلمهر2

قوانینی که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

14 ساعت قبلاقتصاد آنلاین0

طرح دوفوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

1 روز قبلعصر ایران1

نظرات برگزیده مخاطبین الف: جشن تولد در هواپیما فقط به زخم مردم نمک می‌پاشد/ روحانی عصبانی است چون به وعده‌هایش عمل نکرده است/ تحریم بهانه خوبی برای افرادی است که مدیریت بلد نیستند

2 روز قبلالف1

طرح حمایت معیشتی دولت چیست؟ / آیا همان یارانه نقدی است؟ / حمایت معیشتی تا چه زمانی قرار است پرداخت شود؟ / مجموع دریافتی خانوده‌ها شامل یارانه نقدی و کمک معیشتی چقدر خواهد بود؟

2 روز قبلانتخاب1

فیلم افشاگری بی سابقه امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک

3 روز قبلرکنا1

نمایش مستند بازیگر فیلم‌های پورن در مشهد+تصاویر

5 روز قبلآفتاب‌نیوز1

کنایه فعال رسانه‌ای به سخنان امروز رئیس جمهور

6 روز قبلجام نیوز1

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس)

6 روز قبلعصر ایران1