هوش مصنوعی و ربوکاپ جایگزین صادرات نفت می شود
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. تکنولوژی
پوشش خبری

هوش مصنوعی و ربوکاپ جایگزین صادرات نفت می شود

هوش مصنوعی به این 5 دلیل ترسناک است

انتخابخبرگزاری انتخاب
هوش مصنوعی به این 5 دلیل ترسناک است
یک گزارش جدید در حوزه هوش مصنوعی نشان می دهد که محققان برتر هوش مصنوعی نگرانی هایی گسترده از آینده هوش مصنوعی دارند.
هوش مصنوعی به این 5 دلیل ترسناک است - 0

یک گزارش جدید در حوزه هوش مصنوعی نشان می دهد که محققان برتر هوش مصنوعی نگرانی هایی گسترده از آینده هوش مصنوعی دارند.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، این پژوهشگران هشدار می دهند که برخی از تبعات رشد هوش مصنوعی قابل کنترل نیستند و حتی ممکن است از مهار انسانها خارج شوند.

این پژوهش  توسط موسسه «AI Now»، که وابسته به دانشگاه نیویورک است انجام شده و برای این بررسی با متخصصان هوش مصنوعی گوگل و مایکروسافت نیز تعامل داشته است.

این گزارش می گوید آنچه که ما به طور گسترده به عنوان یادگیری ماشینی یا هوش مصنوعی، سیستمهای خودکار و ... می شناسیم، در حال حاضر سریعتر از سیستم نظارتی ما عمل می کند و در نتیجه این خطر انسانها را تهدید می کند که نتوانند در برابر این سرعت تغییرات دوام بیاورند و دچار مشکلاتی مثل آسیب پذیری شوند.

ارزیابی  این گزارش از زمینه های خطرناک هوش مصنوعی شامل موارد زیر است:

شکاف در پاسخگویی

متاسفانه اغلب نهادهای فعال در حوزه هوش مصنوعی از پاسخدهی در مورد وضعیت آینده هوش مصنوعی و حتی در مورد آینده پروژه های فعلی ناتوانند. این عدم پاسخگویی نه تنها ایده های آتی هوش مصنوعی را در هاله ای از ابهام فرو می برد، بلکه باعث می شود، توانایی های قانونی و مدنی شهروندان برای حفظ حریم خصوصی آنان نیز دستخوش آسیب شود.

هوش مصنوعی به این 5 دلیل ترسناک است - 9

نظارت بر شهروندان

این روزها هوش مصنوعی در بسیاری از سازمانها، ادارات و شهرها و کشورها برای نظارت بر شهروندان استفاده می شود، شاید تصور کنید سیستم های تشخیص چهره مزاحم شما نیستند و صرفا اهداف امنیتی دارند اما مشکل این است که در اغلب موارد، همزمان با تلاش برای شناسایی مجرمان اطلاعات شما نیز رصد می شود. این رصد اطلاعات گاهی با ثبت اطلاعات همراه می شود و حتی ممکن است اطلاعات شما در جاهایی ذخیره شود که انتظارش را ندارید .

سیستم های اینترنتی نامطمئن دولتی

بسیاری از سیستم های دولتی امنیت ندارند. این موضوعی است که می تواند برای بسیاری از افراد خطرناک باشد. فرض کنید در یک سامانه هوشمند دولتی ثبت نام کرده اید و سپس این وبسایت مورد حمله سایبری قرار می کیرد یا اطلاعات شما بدون آن که مایل باشید همزمان در صدها سامانه دیگر ثبت می شود. این یعنی نا امنی حسابهای اینترنتی افراد در سیستم های دولتی.

عدم وجود قوانین مدون در سامانه های هوش مصنوعی

اگر سیلیکون ولی را مهد رشد و توسعه هوش مصنوعی بدانیم، می توانیم سیلیکون ولی را یکی از بی قانون ترین مراکز در رشد و توسعه هوش مصنوعی نیز بدانیم.

البته تقریبا هیچ کشوری قوانین دقیق و استانداردی برای فعالیت هوش مصنوعی ندارد. درست است که هوش مصنوعی زیر ذره بین برخی از نهادهای قانونی در تعدادی از کشورها است اما نمی توان با اطمینان گفت که هوش مصنوعی تحت نظارت قوانین سخت هم قرار دارد .

اخلاقیات در هوش مصنوعی جایی ندارد

 شرکت گوگل زمانی اعلام کرد که موجب برانگیختن اخلاق در  هوش مصنوعی می شود، اما با گذشت سالها از این ادعا، نمی توان با اطمینان گفت که گوگل در این زمینه موفق شده است. درواقع هر اندازه تکنولوژی پیشرفته تر می شود، نگرانی ها از اشاعه بی اخلاقی در آن نیز رو به رشد می شود.*رویا پاک سرشت

خواندن خبر در سایت منبع

هوش مصنوعی در برابر حقوق بشر!

ایسناخبرگزاری ایسنا
هوش مصنوعی در برابر حقوق بشر!
گسترش هوش مصنوعی در حوزه‌های گوناگون می‌تواند پیامدهای مخربی برای حقوق بشر داشته باشد و زندگی افراد بسیاری را تحت تاثیر قرار دهد.

به گزارش ایسنا و به نقل از تک‌کرانچ، گزارش‌های شرکت‌هایی از جمله گوگل و مایکروسافت در مورد هوش مصنوعی نشان می‌دهد سیستم‌های هوش مصنوعی و سازندگان آن به شدت نیاز به مداخله مستقیم دولت و ناظران حقوق بشر دارند. به نظر می‌رسد این فناوری در تنظیم خود موفق نیست.

گزارشی که توسط یکی از سازمان‌های وابسته به "دانشگاه نیویورک"(NYU) منتشر شده، نشان می‌دهد که ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی با کمترین توجه نسبت به اثرات مضر و یا حتی اثبات ابزار کارآمد، مورد استفاده قرار گرفته‌اند. عملکرد این سیستم‌های اثبات نشده می‌تواند هزاران و حتی میلیون‌ها نفر را تحت تاثیر قرار دهد.

این سیستم‌ها، به آسیب جدی منجر می‌شوند و نه تنها سیستمی برای متوقف کردن آنها وجود ندارد، بلکه ابزار ردیابی و تعیین کمیت آنها نیز محدود هستند.

در این گزارش آمده است: چارچوب‌های حاکم بر هوش مصنوعی، قابلیت تضمین پاسخگویی را ندارند. با فراگیری، پیچیدگی و رشد مقیاس این سیستم‌ها، عدم پاسخگویی و نظارت، به یک نگرانی تبدیل می‌شود.

در حال حاضر، شرکت‌ها در حال ابداع راه حل‌هایی مبتنی بر هوش مصنوعی هستند که در حوزه‌های گوناگون از رتبه‌بندی دانشجویان تا ارزیابی مهاجران در زمینه جرم و جنایت کاربرد دارند.

اخیرا گوگل پس از اعتراضاتی که نسبت به همکاری این شرکت با وزارت دفاع صورت گرفت، قرارداد بزرگی را با مقامات هوش مصنوعی منعقد کرد. نظر گوگل این بود که ابزار هوش مصنوعی، از نظر اجتماعی کارآمد هستند و با حقوق بشر مورد تایید مقامات مغایرتی ندارند.

هوش مصنوعی در برابر حقوق بشر! - 7

برای استفاده از هوش مصنوعی و بهبود کارکرد آن، پیشنهاداتی ارائه شده‌اند که توجه به آنها مفید خواهد بود.

هوش مصنوعی باید تنظیم شود اما داشتن یک بدنه ایمن هوش مصنوعی عملی نخواهد بود. متخصصان هوش مصنوعی در حوزه‌های سلامت و حمل و نقل باید قوانین مربوط به حوزه را به شکل جدیدی ارائه دهند تا معرف نقش ابزار یادگیری ماشینی باشند.

فناوری تشخیص چهره باید در تشخیص احساسات و یا جرائم، به طور دقیقی بررسی شود و حوزه‌هایی مانند تبلیغات اشتباه و داروهای تقلبی را پوشش دهد.

اثبات و پاسخگویی عمومی باید به یک قانون تبدیل شود و عملکردهای داخلی سیستم از مجموعه داده‌ها تا فرآیندهای تصمیم‌گیری را پوشش دهد. این قوانین نه تنها برای اصلاح و تنظیم پایه‌ای سیستم لازم هستند بلکه برای اهداف قانونی نیز باید از تصمیم یک سیستم طبقه‌بندی شده استفاده شود.

برای تثبیت پاسخگویی هوش مصنوعی، بودجه و سوابق بیشتری مورد نیاز است. مواردی از این دست، تنها با انتشار یک پست در فضای مجازی با مضمون "سیستم تصمیم‌گیری هوش مصنوعی" که مردم را از حقوق خود محروم می‌کند، قابل حل نیست. این‌گونه موارد حتما باید به دادگاه ارجاع داده شوند.

کل صنعت هوش مصنوعی باید برای گذشتن از موانع، از ابزار و امکانات جدیدی استفاده کند و قوانین جدیدی در پژوهش‌ها مورد توجه قرار گیرند. جهت‌گیری قانون‌مند پژوهش‌های هوش مصنوعی، به توجه عمیق‌تر در حوزه اجتماعی منجر خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

سمپوزیوم بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی در کیش برگزار می شود

مهرخبرگزاری مهر
سمپوزیوم بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی در کیش برگزار می شود
کیش - رئیس کمیته ملی ربوکاپ ایران از برگزاری سمپوزیوم بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی در جزیره کیش خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر،  مرتضی موسی خانی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران بیان داشت: برگزاری سمپوزیوم بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی یکی از برنامه‌های جانبی دومین دوره مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آسیا و اقیانوسیه است که با حضور اساتید و صاحب‌نظران حوزه هوش مصنوعی و با سخنرانی پروفسور ایشی از متخصصان این حوزه و ارائه ۱۴ مقاله برجسته هوش رباتیک ۱۹ آذر برگزار خواهد شد.

وی گفت: برپایی «قلعه خلاقیت» با محوریت رباتیک، کار جدیدی است که در این دوره از مسابقات با حضور بیش از ۶۰۰ دانش‌آموز از استان هرمزگان و جزیره کیش برگزار می‌شود.

نعیم آل احمدی مربی تیم دانش آموزی اهواز گفت: ربات های نرم افزاری نیاز به هزینه ساخت ندارند و با یک رایانه دستی می توان این ربات ها را شبیه سازی کرد.

سیدمحمد موسویان عضو تیم علوم رباتیک دانش آموزی اهواز گفت: ربات مجازی ارائه شده در نمایشگاه یک ربات امدادگر در سوانح طبیعی است و می تواند گرفتاران  زیر آوار را نجات دهد.

تعداد زیادی از رباتهای شرکت کننده در مسابقات رباتهای فوتبالیست بودند، جواد رهنمایی از دانشگاه اصفهان در خصوص علت این موضع گفت: یکی از اهداف کمیته جهانی ربوتیک برگزاری مسابقه فوتبال در سال 2050 میلادی بین انسان و  رباتهای فوتبالیست است.

وی افزود: به همین منظور تیم ها برای ارتقاء رباتهای فوتبالیست با جدیت تلاش می کنند.

تیم سنگاپور و آلمان با 5 تیم ایرانی در زمینه رباتهای صنعتی رقابت می کنند، فرزاد احمدی داور این رقابتها توان محققان کشور را در این زمینه مطلوب و رقابت را بسیار نزدیک عنوان کرد.

ربات آتش نشان ، امداد جو ، زیر دریایی ، حمل کالا به صورت پروازی و حمل کالا در انبارداری و لجستیک  کارخانه های صنعتی از دستاوردهایی بود که در نمایشگاه رباتیک کیش ارائه شد.

پرفسور چوو رئیس اتحادیه ربوکاپ آسیا و اقیانوسیه برگزاری رقابت ها در حد مطلوب عنوان کرد و گفت: ایده های نو باید کاربردی شود و از توان این دانشمندان و محققان جوان در رشد و توسعه علوم رباتیک ، هوش مصنوعی و خدمت به بشریت بهره برد.

14مقاله برتر از 70 مقاله رسیده به دبیرخانه مسابقات 19 آذر با حضور پرفسور ایشی متخصص هوش مصنوعی در سمپوزیوم ربوکاپ کیش ارائه می شود.

خواندن خبر در سایت منبع

پروژه هوش مصنوعی در دانشگاه تازه تأسیس آکسفورد

فارسخبرگزاری فارس
پروژه  هوش مصنوعی در دانشگاه تازه تأسیس آکسفورد
دانشگاه آکسفورد اعلام کرده است: دانشجویان در دانشکده جدید التأسیس این دانشگاه در ارتباط با «هوش مصنوعی» و «تغییرات اقلیمی» کار خواهند کرد.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از «timeshighereducation»، دانشگاه آکسفورد اعلام  کرده است: به طور مشخص دانشجویان در دانشکده جدید التأسیس این دانشگاه بر دو موضوع مهم جهان تمرکز خواهند کرد.

برهمین اساس، دانشجویان دانشگاه آکسفورد در ارتباط با «هوش مصنوعی» و «تغییرات اقلیمی» کار خواهند کرد؛ ضمن اینکه این اتفاق در سی سال گذشته بی‌نظیر است.

این دانشکده که تأسیسش برای اولین بار در ماه آگوست توسط «timeshighereducation» آشکار شد، ابتدای سال 2019، استخدام‌های خود را آغاز خواهد کرد.

رئیس دانشگاه آکسفورد گفته است، هنوز هیچ تصمیمی برای نام این دانشکده و تأمین مالی آن گرفته نشده است.

  این کالج که در کتابخانه علمی رادکلیف در مرکز آکسفورد واقع شده است، همچنین میزبان کارآفرینان برای تحریک تعامل بین اعضای کالج، سرمایه گذاران و کسانی که در حال حاضر کسب و کار نوآورانه را هدف قرار داده‌اند، خواهد بود.

در این دانشکده پیشرفت در مسائلی مانند تغییرات اقلیمی و از دست دادن تنوع زیستی در ارتباط با علوم رفتاری طبیعی و انسانی صورت می‌گیرد.

تاراسنکو از اساتید این دانشکده جدید می‌گوید: «تازه‌ترین دانشکده آکسفورد، مهارت‌های متفاوتی را به کار می‌گیرد، محققانی را که کنجکاوی را فراتر از موضوع اصلی پی می‌گیرند».

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

هوش مصنوعی و ربوکاپ جایگزین صادرات نفت می شود

ایرناخبرگزاری ایرنا
هوش مصنوعی و ربوکاپ جایگزین صادرات نفت می شود
تهران- ایرنا- رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین گفت: این قابلیت وجود دارد که در آینده دستاوردهای نرم افزاری و سخت افزاری خود در حوزه هوش مصنوعی و ربوکاپ را جایگزین صادرات نفت کنیم.

به گزارش روز جمعه ایرنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، مرتضی موسی خانی در آیین افتتاحیه مسابقات بین المللی ربوکاپ آسیا و اقیانوسیه 2018 که امروز در مرکز نمایشگاه های بین المللی جزیره کیش برگزار شد، افزود: استقبال خوبی از کشورهای آسیا و اقیانوسیه برای شرکت در این دوره از مسابقات شده است و گروه های مختلفی از 15 کشور در مسابقات حضور یافته اند.

رئیس کمیته ملی ربوکاپ ایران با بیان اینکه هدف از برگزاری اینگونه مسابقات توسعه و ترویج دانش هوش مصنوعی و علوم ربوکاپ است، تصریح کرد: تقویت و توسعه این فناوری منجر به ارتقاء بهره وری صنعت و افزایش تولید و صادرات خواهد شد.

استاندار قزوین نیز در این آیین ضمن قدردانی از برگزارکنندگان این مسابقات و اعلام حمایت از فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه ربوکاپ اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین در حوزه ربوکاپ سرآمد واحدهای دانشگاهی کشور بوده و فعالیت های علمی، فرهنگی و آموزشی خوبی داشته است.

«عبدالمحمد زاهدی» با بیان اینکه قزوین استعدادهای زیادی در توسعه علمی دارد، از راه اندازی بزرگترین شتاب دهنده کشور در این استان خبر داد و گفت: با ایجاد این شتاب دهنده بزرگ ملی، قزوین در آینده مهمترین مرکز علمی و فناوری های نوین کشور خواهد شد.

** شناسایی نیروهای مستعد و ممتاز در حوزه علم و فناوری

استاندار هرمزگان از دیگر سخنرانان این مسابقات نیز گفت: با توجه به اینکه مدت 2 سال به عنوان استاندار قزوین خدمت می کردم، از نزدیک شاهد تلاش های شبانه روزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین بودم.

فریدون همتی ادامه داد: باید نیروهای مستعد، ممتاز و دلسوز در حوزه علوم و فناوری را معرفی کنیم و با این روند آینده درخشانی در سطح ملی و استانی پیش رو خواهیم داشت.

وی یادآورشد: استان های هرمزگان و قزوین با همه استعداد در کنار منطقه آزاد کیش و دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفت تا اعلام کند با همه توان از پیشرفت این فناوری ها حمایت خواهند کرد تا شاهد تحول بزرگ در این بخش باشیم.

** راه اندازی دفتر همکاری های مشترک با دانشگاه آزاد اسلامی

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این آیین در سخنانی با بیان اینکه اکنون در دوره ای قرار داریم که رشد فناوری سرعت زیادی دارد، گفت: مشکلات پیچیده جهان نیاز به توسعه فناوری دارد و در این بین می توان از فرصت های مناسب جزیره کیش استفاده کرد زیرا در این منطقه زیرساخت های لازم برای برداشتن گام های بزرگ فراهم شده است.

غلامحسین مظفری به برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی برای راه اندازی «سراهای نوآوری آزاد» اشاره و تصریح کرد: این قابلیت وجود دارد که دفتر همکاری های مشترک با دانشگاه آزاد اسلامی داشته باشیم و کارهایی را آغاز کنیم تا جزیره کیش با شعار «نوآوری و خلاقیت» در همه زمینه ها شناخته شود.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی نیز به عنوان آخرین سخنران آیین افتتاحیه دومین مسابقات ربوکاپ آسیا و اقیانوسیه، بر تبدیل شدن علم به محصول تاکید کرد و گفت: همانگونه که در حدیث نبوی آمده است که «حیات الارض بالانسان» یعنی زندگی زمین به خاطر انسان است، خداوند زمین را برای انسان خلق کرده و وجود انسان باعث حیات زمین است و این وجود و زنده بودن به واسطه علم و تبدیل علم به عمل ایجاد می شود.

مسعود پزشکیان ادامه داد: این مساله که چرا فناوری های دانشجویان ما به بازار و فیلد عمل متصل نمی شود و باید به جوانان میدان داد، موضوعی است که باید تبدیل به باور مسئولان شود و اگر بدانند که همه هستی برای انسان و به دلیل تبدیل علم به بعد مهارت بوده است، دیگر جوانان ما به خارج از کشور نخواهند رفت.

وی افزود: علت اینکه جوانان و استعدادهای ما از کشور خارج می شوند، این است که ما برای آنها ارزش قائل نمی شویم و سیاستمداران، قانونگذاران، مجریان و صنعت گران به این استعدادها توجه ندارند.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با یادآوری برگزاری مسابقات ربوکاپ به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی بیان داشت: این مسابقات بستری برای شناخت جوانان توانمند است و ما باید به دنبال جذب این جوانان باشیم و مجلس، دولت و دانشگاه ها برای استفاده از این جوانان و آماده کردن شرایط به کارگیری استعداد آنها تلاش کنند.

مسابقات بین المللی ربوکاپ آسیا اقیانوسیه 2018 امروز (16 آذرماه) همزمان با روز دانشجو، با حضور محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و جمعی از مسئولان کشوری و دانشگاهی در مرکز نمایشگاه های بین المللی جزیره کیش به صورت رسمی آغاز به کار کرد.

در این مسابقات که تا 18 آذر ادامه دارد، ۱۴۰ شرکت کننده خارجی با ترکیب ۳۲ تیم و ۱۱۰ شرکت کننده در قالب ۹ تیم حضور دارند.

همچنین کشورهای ایران، روسیه، قزاقستان، چین، سنگاپور، کره جنوبی، هند، و امارات در این مسابقات شرکت می کنند و مسابقات در دو لیگ On Stage و Rescue انجام می شود.

این دوره از رقابت ها به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و کیش و همکاری سازمان منطقه آزاد کیش، معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری و سازمان برنامه و بودجه برگزار شده است.

علمی**1883** 2023

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

تکنولوژی‌های مدرن در کشاورزی +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین18 ساعت قبل
چرخانچرخان16 ساعت قبل
واردات خودروهای دست دوم پیشنهادی بود که بعضی از فعالان بازار برای کنترل بازار خودرو ارائه شد ولی این پیشنهاد واکنش‌های زیادی را به همراه داشت که از جمله آن می‌توان به بعضی از مخالفت‌ها اشاره کرد ولی مساله اصلی واکنش مجلسی‌هاست که در صورت مثبت بودن آن می‌توان به عملیاتی شدن آن امیدوار بود. به گزارش چرخان، با گرانی بازار خودرو علی الخصوص در زمینه خودروهای خارجی باعث شد تا طرح ساماندهی بازار خودرو با رای مثبت مجلسی‌ها به تصویب برسد که از جمله موارد موجود در آن، مساله خودروهای هیبریدی است که تا زمان تولید آنها در داخل از مالیات و تعرفه معاف شدند که به اشتباه به عنوان آزادشدن واردات خودروهای هیبریدی برداشت شد. البته معتقدم که راهکار اصلی برای کاهش قیمت خودرو این است که خودرو از یک کالای سرمایه‌ای به یک کالای مصرفی تبدیل شود. این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مربوط به آزادسازی واردات خودروهای خارجی گفت: در صورتی که واردات خودروهای خارجی به کشور آزاد شود منجر به رقابت پذیری خودروهای داخلی می‌شود که به همین دلیل موافق این اتفاق هستم ولی بایستی برنامه ریزی مدونی در این موضوع صورت بگیرد. وی در پاسخ به سوال دیگری در مورد واردات خودروهای دست دوم گفت: معتقد هستم که در حال حاضر خودرو به عنوان کالای سرمایه‌ای تلقی می‌شود و تا زمانی که این دیدگاه وجود دارد قطعا واردات خودروهای دست دوم در بازه کوتاه مدت موثر خواهد بود و منجر به کاهش قیمت در بازار می‌شود و بازهم شاهد افزایش قیمت‌ها خواهیم بود.

جمع‌بندی روز: چهارشنبه، ۰۱ خرداد ۱۳۹۸

14+
دیجیاتودیجیاتو22 ساعت قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین21 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، در به‌روزرسانی‌های جدید اینستاگرام قابلیتی با نام «مولتی فوتو» در اختیار کاربران قرار می‌گیرد که به کمک آن می‌توانید چند عکس یا چند تصویر ویدئویی که طول هر کدام از آنها حداکثر یک دقیقه است را در کنار یکدیگر منتشر کنید. برای این کار باید ویدئوهای مورد نظر خود را به کلیپ‌های یک دقیقه‌ای تبدیل کنید تا به‌عنوان مثال یک ویدئوی ۴ دقیقه‌ای در چهار بخش مجزا پشت سرهم منتشر شود. روش دیگری که اینستاگرام در نسخه‌های اخیر خود در اختیار کاربران قرار داده است IGTV نام دارد که یک سرویس مجزا در این شبکه اجتماعی محسوب می‌شود. این قابلیت به شما امکان می‌دهد تصویر ویدئویی مورد نظر خود را که طول بیشتر از یک دقیقه دارد بدون برش دادن، به‌صورت یکپارچه منتشر کنید. روش کاربردی دیگر در این زمینه، انتشار تصاویر ویدئویی زنده و مستقیم است که اینستاگرام به کاربران خود امکان می‌دهد این ویدئوها را با طول بیشتر از یک دقیقه منتشر کنند که البته این ویدئوها در بخش «استوری» به اشتراک گذاشته می‌شوند.

به درون هواوی نگاه کنید/ از مراکز تحقیقاتی پیشرفته تا ورزش و سرگرمی (+ عکس)

10+
عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل
دیجیاتودیجیاتو18 ساعت قبل
این سیستم هوش مصنوعی پیشرفته مدتیست که کار خود را در تعدادی از ایالت‌های آمریکا آغاز کرده، اما حالا خبر عجیبی از سوی آن به گوش می‌رسد. به ادعای گوگل تماس‌ نیروهای انسانی فقط شامل ۲۵ درصد از تمام مکالمات می‌شوند و الباقی همه از سوی دستیار هوشمند اسیستنت هستند. این یعنی هوش مصنوعی گوگل هنوز برای انجام وظیفه‌اش کاملا آماده نیست و هنوز جای کار و پیشرفت دارد. شکی نیست که همچنان دلایل زیادی برای اتکا به نیروی انسانی در مکالمات دوپلکس وجود دارند. با این اوصاف، مسلم است که دوپلکس هنوز جای کار زیادی دارد تا بتوان روی این هوش مصنوعی به اندازه یک انسان واقعی حساب باز کرد.

اخبار بیشتر