1. خبری
  2. سیاسی
پوشش خبری

حمله به منزل وزیر محیط زیست فرانسه در تظاهرات

تظاهرات جلیقه زرد‌ها به دیگر کشور‌های اروپایی کشیده شد/۱۳۸۵ نفر بازداشت و ۱۳۵ نفر مجروح شدند+تصاویر

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
تظاهرات جلیقه زرد‌ها به دیگر کشور‌های اروپایی کشیده شد/۱۳۸۵ نفر بازداشت و ۱۳۵ نفر مجروح شدند+تصاویر

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، وزارت کشور فرانسه گزارش داد که در جریان تظاهرات روز گذشته در این کشور ۱۳۸۵ نفر از معترضان به سیاست‌های دولت این کشور بازداشت و ۱۳۵ نفر دیگر نیز مصدوم شدند.

تظاهرات جلیقه زرد‌ها به دیگر کشور‌های اروپایی کشیده شد/۱۳۸۵ نفر بازداشت و ۱۳۵ نفر مجروح شدند+تصاویر - 1تظاهرات جلیقه زرد‌ها به دیگر کشور‌های اروپایی کشیده شد/۱۳۸۵ نفر بازداشت و ۱۳۵ نفر مجروح شدند+تصاویر - 2

با وجود تدابیر شدید امنیتی به خصوص در شهر پاریس معترضات زیادی در خیابان‌ها حضور پیدا کرده و با سر دادن شعار‌هایی مانند «مکرون استعفا استعفا» خواستار کناره‌گیری رئیس جمهور این کشور شدند.

تظاهرات جلیقه زرد‌ها به دیگر کشور‌های اروپایی کشیده شد/۱۳۸۵ نفر بازداشت و ۱۳۵ نفر مجروح شدند+تصاویر - 5تظاهرات جلیقه زرد‌ها به دیگر کشور‌های اروپایی کشیده شد/۱۳۸۵ نفر بازداشت و ۱۳۵ نفر مجروح شدند+تصاویر - 6

پلیس برای جلوگیری از گسترش اعتراضات در این کشور به استفاده از گاز اشک‌آور متوسل شده و به خصوص شهر پاریس در تسخیر خودرو‌های جنگی قرار داشت.

تظاهرات جلیقه زرد‌ها به دیگر کشور‌های اروپایی کشیده شد/۱۳۸۵ نفر بازداشت و ۱۳۵ نفر مجروح شدند+تصاویر - 8تظاهرات جلیقه زرد‌ها به دیگر کشور‌های اروپایی کشیده شد/۱۳۸۵ نفر بازداشت و ۱۳۵ نفر مجروح شدند+تصاویر - 9

با وجود گسترش تظاهرات ضد سرمایه‌داری در فرانسه که وارد چهارمین هفته خود شده است، اما «امانوئل مکرون» همچنان از اقدامات خشونت‌آمیز پلیس و نیرو‌های امنیتی در برخورد با معترضان حمایت کرده است.

تظاهرات جلیقه زرد‌ها به دیگر کشور‌های اروپایی کشیده شد/۱۳۸۵ نفر بازداشت و ۱۳۵ نفر مجروح شدند+تصاویر - 11تظاهرات جلیقه زرد‌ها به دیگر کشور‌های اروپایی کشیده شد/۱۳۸۵ نفر بازداشت و ۱۳۵ نفر مجروح شدند+تصاویر - 12

در همین حال تظاهرات جلیقه زرد‌ها به کشور‌های دیگر اروپایی و از جمله هلند و بلژیک رسیده است.

تظاهرات جلیقه زرد‌ها به دیگر کشور‌های اروپایی کشیده شد/۱۳۸۵ نفر بازداشت و ۱۳۵ نفر مجروح شدند+تصاویر - 14تظاهرات جلیقه زرد‌ها به دیگر کشور‌های اروپایی کشیده شد/۱۳۸۵ نفر بازداشت و ۱۳۵ نفر مجروح شدند+تصاویر - 15

منابع فرانسوی شمار تظاهرات کنندگان روز گذشته در پاریس را ۱۰ هزار نفر و تعداد کل تظاهرات کنندگان در کشور فرانسه را ۱۲۵ هزار نفر اعلام کرده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

شمار زخمی های تظاهرات شنبه فرانسه 135تن اعلام شد

ایرناخبرگزاری ایرنا
شمار زخمی های تظاهرات شنبه فرانسه 135تن اعلام شد

به گزارش شنبه شب ایرنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، کریستوف کاستانر گفت که 135 تن در تظاهرات روز شنبه «جلیقه زردها» در سراسر کشور زخمی شده اند که 17 نفرشان از نیروهای امنیتی هستند.

وی در یک کنفرانس خبری همچنین خاطرنشان کرد که در اعتراضات روز شنبه، 125 هزار نفر از سراسر کشور شرکت داشتند.

وزیر کشور فرانسه همچنین شمار افراد بازداشت شده را 974 نفر اعلام کرد.

کاستانر شمار افراد شرکت کنند در اعتراضات روز شنبه در پاریس پایتخت فرانسه را 10 هزار نفر برآورد کرد و در عین حال گفت که اوضاع در پاریس تحت کنترل است.

اعتراض های ضددولتی در فرانسه از 17نوامبر (26 آبان) درمخالفت به افزایش مالیات سوخت آغاز شد که تاکنون چهار کشته برجای گذاشته، جنبشی که به«جلیقه زردها» معروف شده است توانست دولت را وادار به عقب نشینی کند.

قرار بود دولت در سال آینده میلادی مالیات سوخت را افزایش دهد.در پی اعتراض ها این طرح لغو شد که یک تغییر موضع بزرگ در دولت مکرون به شمار می آید. این تغییر موضع چهار میلیارد یورو هزینه برای دولت مکرون به دنبال خواهد داشت.

پلیس در آستانه تظاهرات امروز حدود 89 هزار نفر از نیروهای خود را در شهرهای مختلف فرانسه مستقر کرد که هشت هزار نفر آنها در پاریس مستقر هستند. 9مرکز مهم توریستی پاریس از جمله برج ایفل و موزه لوور تعطیل بود و در خیابان های اصلی نیز اغلب فروشگاه ها بسته هستند.

از ابتدای تظاهرات جلیقه زردها، یک هزار و 648 نفر زخمی، یک هزار و 387 نفر بازداشت و یک هزار و ششصد نفر دیگر نیز برای بازجویی احضار شده اند. تظاهرات سه هفته پیش 282 هزار نفر را به خیابان ها کشاند و در تظاهرات هفته گذشته 136 هزار نفر شرکت کردند.

شبد**1480**

خواندن خبر در سایت منبع

حمله به منزل وزیر محیط زیست فرانسه در تظاهرات

تسنیمخبرگزاری تسنیم
حمله به منزل وزیر محیط زیست فرانسه در تظاهرات

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، معترضان خشمگین با حمله به منزل فرانسوا دوروژی وزیر محیط زیست فرانسه، با اسپری روی دیوارهای خانه وزیر شعار نوشتند.

حمله به منزل وزیر محیط زیست فرانسه در تظاهرات - 2

در همین حال، کاربران توئیتر تصاویری از اعتراضات را در پاریس منتشر کردند که جوانان خشمگین را در حال شکستن ویترین مغازه ها نشان می دهد.

حمله به منزل وزیر محیط زیست فرانسه در تظاهرات - 5

گزارش ها حاکی از آن است که چندین خبرنگار نیز در تظاهرات روز شنبه زخمی شده اند.

کریستوف کاستانر وزیر کشور فرانسه عصر شنبه اعلام کرد که تظاهرات جلیقه زردها در اعتراض به افزایش قیمت سوخت کاملا تحت کنترل پلیس در آمده است. وی افزود حضور گسترده نیروهای امنیتی در صحنه در صورت لزوم طی روز یکشنبه نیز ادامه خواهد یافت.

تصاویر ارسالی نشان می دهد که معترضان به یکی از شعب کافی شاپ های زنجیره ای استارباکس در محله سن لازار پاریس به شدت آسیب رسانده اند.

حمله به منزل وزیر محیط زیست فرانسه در تظاهرات - 9

تعداد کسانی که در اعتراضات ضددولتی روز شنبه در پایتخت فرانسه زخمی شده‌اند به حدود 60 نفر رسید، در حالی که شمار دستگیرشدگان در سراسر کشور به 1000تن افزایش یافت.

گزارش‌ها حاکی از آن است که معترضان به تغییرات آب‌وهوایی نیز اکنون به جلیقه‌زردها پیوسته و دامنه اعتراضات ضددولتی گسترش یافته است.زخمی‌های اعتراضات پاریس به 55نفر رسید

فرانسه در چهار هفته گذشته صحنه تظاهرات سراسری در اعتراض به افزایش قیمت سوخت و سیاست‌های اقتصادی الیزه بوده است.

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش اردوغان به تظاهرات گسترده امروز سراسر فرانسه

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
واکنش اردوغان به تظاهرات گسترده امروز سراسر فرانسه

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه دقایقی پیش و در واکنش به تظاهرات گسترده امروز جلیقه زردها در سراسر فرانسه اعلام کرد:  وقایع روی داده نشان می دهد که اروپا در تامین دموکراسی، حقوق بشر و آزادی ناموفق بوده است.

رئیس جمهوری ترکیه با حضور در مراسم افتتاح چندین پروژه عمرانی در اسکودار استانبول در این خصوص گفت: تظاهرات در خیابان‌ های فرانسه را با نگرانی دنبال می‌ کنیم. امیدوارم در محله‌های پاریس نوشتار «ظلم در این کشور از سال ۱۷۸۹ آغاز شد» را شاهد نباشیم.

اردوغان تصریح کرد: برخی‌ها در برابر کسانی که می‌ خواستند خیابان‌های کشورمان را آغشته به خون و آتش کنند، سکوت اختیار کردند. می بینید که اکنون خود در چه وضعیتی قرار گرفته اند. خیابان‌ های شهرهای اروپایی به ویژه پاریس مملو از هرج و مرج است. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز4 ساعت قبل
هدایت‌الله خادمی، یکی از طراحان استیضاح روحانی گفته تعداد امضاکننده‌ها به ١٣ نفر رسیدهموضوع حمله به رئیس‌جمهوری اگر چه با توجه به تعداد امضاکننده‌ها جدی به نظر نمی‌رسد اما نگاهی به عوامل پشت ماجرا نشان‌دهنده نکات قابل تأملی است. «موضوع استیضاح روحانی اگر چه با توجه به تعداد امضاکننده‌هایش جدی به نظر نمی‌رسد، اما از آنجایی که به هر حال موضوع حساسی محسوب می‌شود، نقل قول‌های مربوط به آن به سرعت سر از شبکه‌های اجتماعی درمی‌آورد و با واکنش مخالفان ایجاد حاشیه برای دولت مواجه می‌شود. دیروز هم یکی دیگر از طراحان استیضاح با اعلام این که تعداد امضاکننده‌ها به ١٣ نفر رسیده، حرفی زد که اگر چه فرسنگ‌ها دور از ذهن به نظر می‌رسید اما همین عجیب بودن باعث شد که به سرعت در فضای مجازی دست‌به‌دست شود. هدایت‌الله خادمی، نماینده حوزه انتخابیه ایذه و باغملک، اعلام کرده که «برای بعد از استیضاح روحانی هم برنامه داریم و می‌خواهیم یکی مثل قالیباف بیاید.» البته این نخستین بار نیست که خادمی حرف‌های عجیب و غریب می‌زند، حتی برخی حرف‌ها و اقداماتش او را تا پای تهدید به ابطال اعتبارنامه‌اش هم برد. به افراد عقب‌مانده‌ای مثل تو ارتباطی نداردهمین یک ماه پیش ویدئویی منتشر شد که هدایت‌الله خادمی را در حال توهین به یکی از افراد حوزه انتخابیه‌اش نشان می‌داد.
مهرمهر5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النهرین، یحیی رسول سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق به موضع گیری منفی سفارت آمریکا در بغداد درباره نیروهای امنیتی عراق واکنش نشان داد. وی افزود: آنچه سفارت آمریکا در عراق درباره نیروهای امنیتی گفته است ارزیابی دقیقی نیست و دیدگاهی غیرواقعی است زیرا این نیروها با داعش مقابله کرده و اراضی را آزاد کرده‌اند. ماموریت نیروهای ائتلاف بین المللی آموزشی و مستشاری و حمایت هوایی است و به آن محدود می‌شود. نیروهای عراقی از سال ۲۰۰۳ به بعد پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای به دست آورده است و در جنگ با داعش نیز تجارب گرانبهایی کسب کرده است. شایان ذکر است که سفارت آمریکا در بغداد مدعی شده بود که نیروهای امنیتی عراق هنوز آماده برقراری امنیت نیستند و این توان را ندارند.
مهرمهر5 ساعت قبل
شهرهای مهم این استان ادلب، معره النعمان، جسرالشغور، اریحا و حارم هستند. برخی از نبرد ادلب به عنوان ام المعارک نام می‌برند و برخی دیگر از واکنش ترکیه در صورت هر گونه اقدام نظامی ارتش سوریه سخن می‌گویند. تروریستها پس از رقم خوردن نبرد جنوب به نفع ارتش سوریه سخت در وحشت و هراس به سر می‌برند. از نگاه ناظران امور سوریه باید نبرد ادلب با آتش سنگین همراه باشد و پرونده جنگ سریعا بسته شود. دمشق آماده نبرد بزرگ در ادلب و بستن پرونده مناطق شمال سوریه هم مرز با ترکیه می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «تولسی گابارد»، قانونگذار آمریکایی و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا روز پنجشنبه عربستان سعودی را «بزرگترین حامی تروریسم» توصیف کرد. گابارد در توئیتر، با اشاره به گزارش‌هایی که مدعی هستند دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا قصد فروش فناوری‌های حساس هسته‌ای به عربستان سعودی را دارد گفت: «عربستان سعودی بزرگترین حامی تروریسم و ایدئولوژی افراط‌گرایی است که سازمان‌های تروریستی مانند القاعده و داعش را تغذیه می‌کنند. با وجود این دولت ترامپ قصد دارد به آنها فناوری‌های حساس هسته‌ای بفروشد. این، تهدید بزرگی برای ایمنی و امنیت آمریکا است.»

اخبار بیشتر