1. خبری
  2. سیاسی
پوشش خبری

روحانی تهدید نکرد، هشدار داد

روحانی: مقاومت اوپک، شکستی دیگر را برای آمریکایی ها رقم زد

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
روحانی: مقاومت اوپک، شکستی دیگر را برای آمریکایی ها رقم زد

تصویب لایحه موافقتنامه موقت بین ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیا و کشورهای عضو برای تشکیل منطقه آزاد تجاری، چگونگی استفاده از خدمات وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی در دستگاه های اجرایی و درخواست اولویت از مجلس برای رسیدگی به لایحه مشارکت عمومی – خصوصی از دیگر تصمیمات مهم امروز هیئت وزیران بود.

 رییس جمهور در ابتدای جلسه امروز هیئت وزیران که ریاست آن را برعهده داشت، پس از استماع گزارش وزیر نفت از اجلاس اخیر اوپک اظهار داشت: علی رغم تلاش آمریکایی ها برای دخالت در امور اوپک و سعی در ممانعت در ایجاد تعادل در عرضه نفت، خوشبختانه با مقاومت کشورهای عضو و اهتمام جمهوری اسلامی و آقای زنگنه، برنامه آنها خنثی شد و شکستی دیگر را برای سیاست های مداخله گرانه آمریکا رقم زد.

هیئت وزیران، لایحه موافقتنامه موقت تشکیل منطقه آزاد تجاری بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا و کشورهای عضو را به تصویب رساند.

موافقتنامه مزبور در اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ در شهر آستانه پایتخت قزاقستان توسط طرف های متعهد و با هدف ایجاد ترتیبات تجارت آزاد بین ایران و اوراسیا امضا شد.

دولت با توجه به ضرورت استفاده از وکلای دادگستری مبرز جهت استیفای حقوق دولت و دفاع از بیت المال و نیز جلوگیری از تشتت آرا و اعمال سلیقه و اتخاذ رویه واحد در انعقاد قرارداد با وکلای دادگستری، چگونگی استفاده از خدمات وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی توسط دستگاه های اجرایی را به تصویب رساند.

هیئت وزیران در ادامه جلسه، از مجلس شورای اسلامی خواست تا با اولویت نسبت به رسیدگی به لایحه مشارکت عمومی – خصوصی اقدام نماید.

دولت در ادامه، ضمن اعلام نظر درخصوص تعدادی از طرح های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نماینده خود را برای پیگیری موضوع تعیین کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

اولین حضور سیاسی رئیسی پس از انتخابات/ چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟/ آیت‌الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟

الفخبرگزاری الف
اولین حضور سیاسی رئیسی پس از انتخابات/ چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟/ آیت‌الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟

جبهه پایداری باز هم سهم‌خواهی می‌کند؟

عباس سلیمی‌نمین، تحلیلگر اصولگرا درباره حضور اصولگرایان در انتخابات مجلس به «شرق» می‌گوید: «اگر اصولگرایان بر بسیاری از ضعف‌های گذشته فائق آیند، شرایط پذیرفته‌شدن آنها در جامعه شرایط بهتری است، به‌ویژه اینکه بتوانند از این شرایط استفاده و درست عمل کنند. البته باید گفت که در گذشته جبهه پایداری فراتر از سهم‌خواهی رفته بود و به‌نوعی یک نوع تمامیت‌خواهی را دنبال می‌کرد.

یعنی این‌‌گونه نبود که در چارچوب اصولگرایان عمل کند و یک سهم را دریافت کند؛ بلکه یک نگاه تمامیت‌خواهی وجود داشت که همین امر موجب ضربه‌زدن به اصولگرایان شد؛ اما درحال‌حاضر صحنه تغییر کرده است؛ یعنی جبهه پایداری موقعیت گذشته خود را ندارد. فقط جبهه پایداری در اینجا مطرح نیست. نیروهایی که در طیف اصولگرایان گردهم می‌آیند، می‌توانند این‌گونه به مسائل نگاه کنند که به یکدیگر در انتخاب افرادی که دارای صلاحیت هستند، کمک کنند. چه به این افراد تعلق حزبی داشته باشند و چه تعلق نداشته باشند. در واقع نگاه مبتنی بر ‌گرایش به تشکیلات سیاسی خود را حاکم نکنند؛ بلکه نمایندگانی که از احزاب طیف اصولگرا معرفی می‌شوند، با یکدیگر در انتخاب شخصیت‌های توانمند، صادق، سالم و دارای برنامه همفکری کنند. این یک دیدگاه است. دیدگاه دیگر نیز این است که درحال‌حاضر که هر حزبی یک یا دو نماینده دارد، داشتن نماینده برای انتخاب‌کردن، یک ابزار قدرتی است برای اینکه نیروهای حزبی خود را وارد فهرست کنند.»

ناصر ایمانی، فعال سیاسی اصولگرا هم درباره جبهه پایداری به خبرآنلاین گفت: «رفتارهای این جریان نه تنها آورده ای نداشته بلکه هزینه هایی به جریان اصولگرایی تحمیل کرده است زیرا طیف مخالف یعنی جریان اصلاح طلبی همواره با بزرگنمایی تصمیمات آنها تلاش کردند چهره اصولگرایان را برای افکار عمومی با جبهه پایداری ترسیم کند، در حالیکه بسیاری از طیف های اصولگراها در بسیاری مواقع مواضع پایداری را قبول ندارند.»

ناصر ایمانی: جبهه پایداری برای اصولگرایان فقط هزینه داشته است

ایمانی گفته است: «اعتقاد دارم جریان اصلاح طلبی تمایل دارد که طیف پایداری باقی مانده و رادیکال تر شود تا با بزرگنمایی رفتار آنها به جریان اصولگرایی ضربه بزند.»

ایمانی به نکته مهمی اشاره کرده است. رفتار سیاسی جبهه پایداری برای عموم اهالی سیاست، مقبول نیست چون معمولا با تندروی همراه است. اما اصلاح‌طلبان به فعالیت جبهه پایداری نیازمندند تا بتوانند با بزرگنمایی رسانه‌ای، عملکرد آنها را به کل اصولگرایان تعمیم دهند و سبد رای خود را از حاکمیت همه اصولگرایان بترسانند.

***

آیت الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟

حجت‌الاسلام محسن غرویان از مدرسین حوزه علمیه قم یادداشتی با تیتر بالا در روزنامه آرمان منتشر کرده است. غرویان نوشته است: «مرحوم آیت‌ا... هاشمی جایگاهی در انقلاب و نظام جمهوری اسلامی پیدا کردند که تبدیل به «معیار» شدند. هر فردی که علیه ایشان سخن گفت و درصدد تخریب شخصیت وی برآمد، منفور ملت شد. اکنون هم بدین منوال است. یعنی به محض آن که کسی علیه آیت‌ا... هاشمی سخنی می‌گوید، مطلبی می‌نگارد و یا اتهام‌افکنی می‌کند، در دل مردم جایگاهش بسیار تنزل پیدا می‌کند. این امر نشان می‌دهد که شخصیت مرحوم هاشمی، معیار ارزیابی افراد است.»

متاسفانه جناب غرویان فردی کارآزموده در سیاست نیستند و فقط از روی ارادت زیادی که به مرحوم هاشمی دارند، قلم‌فرسایی می‌کنند. باید از ایشان پرسید اگر هرکس علیه آن مرحوم سخن می‌گفت منفور ملت می‌شد چرا همان مردم در چند انتخابات به آن مرحوم رای ندادند و به افرادی که به علیهش سخن می‌گفتند رای دادند؟ حتی اگر احمدی‌نژاد را هم لحاظ نکنیم، علاقمندان سیاست به خاطر دارند مردم در انتخابات مجلس ششم به مرحوم هاشمی اقبال مناسبی نشان ندادند. در آن زمان آیا مردم «معیار» خود را فراموش کرده بودند؟

به‌علاوه آموزه‌های اسلامی به ما آموخته است افراد را با حق بسنجیم؛ نه‌اینکه حق را با افراد. یعنی افراد نباید «معیار» باشند بلکه معیار ما باید «حق» باشد و افراد هم با «حق» سنجیده شوند. به‌همین جهت، سخنان جناب غرویان مقبول نیست و از یک روحانی بیانش بعید بود.

***

توضیح کدخدایی درباره شکایت از یک نماینده

چند روز پیش، خبر شکایت شورای نگهبان از محمود صادقی، نماینده مجلس منتشر شد. ظاهرا موضوع شکایت، یکی از توییت‌های صادقی بوده است که در آن صادقی مدعی شده بود برخی افراد برای تایید صلاحیت به نمایندگان شورای نگهبان پول پرداخت می‌کنند. عباسعلی کدخدایی در یادداشتی درباره این شکایت نوشت: «آقای صادقی نماینده هستند و حقوقدان. اصل اول در این‌گونه امور حسن نیت است. ولو اینکه ایشان آن جلسه را فراموش کرده‌اند، آیا بعد از حدود سه سال نباید این مدارک را به شورای نگهبان ارسال می‌کردند؟

اعلام عمومی آن هم در پاسخ دبیر محترم شورای نگهبان، این ابهام را در بر دارد که هدف از رسانه‌ای کردن، حل مسئله نیست و شاید اهداف دیگری را در پی دارد؟

سوال بعدی از یک نماینده حقوقدان این است که آیا اگر کسی با تخلفی روبرو می‌شود نباید به نهادهای نظارتی اعلام کند؟ با چه مجوزی چند سال این پیگیری را به تاخیر انداخته‌اند؟ آیا می‌توان اعلام تخلف را بنا به تشخیص شخصی به تعویق افکند!؟»

تردید در حسن نیت یک ادعا

***

چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟

غلامحسین کرباسچی در پاسخ به سوالی درباره سخنان اخیر رئیس‌جمهور به جماران گفت: نمی‌دانم که رئیس‌جمهور چه می‌خواهد بگوید که بیان آن را به صلاح نمی‌داند. لابد حرف‌هایی هست؛ منتها اگر قرار باشد مسائل اثرات مخرب داشته باشند، همین سخنی که رئیس‌جمهور در این‌باره می‌زند، اثرات مخربش بیشتر از آن حرف‌هایی است که صلاح نیست مطرح شوند.

بیان چنین حرفی در کشور، مشابه حرف آقای احمدی‌نژاد است که می‌گفت من لیستی در جیب دارم، ولی هیچ‌گاه آن لیست از جیبش درنیامد. بالاخره این طور مبهم حرف‌زدن‌ها، بسیاری از مسائل و روابط را زیر سوال می‌برد. به هر حال، حتماً آقای رئیس‌جمهور مصلحتی در بیان چنین حرفی دیده، ولی من فکر می‌کنم؛ بازگو کردن مسائل مهم تاثیر چندانی روی مصلحت جامعه ندارد.

کسی توقع ندارد هر مساله‌ای که در کشور اتفاق می‌افتد، تبلیغاتی یا علنی شود و مسائل طبقه‌بندی شده در همه جای دنیا وجود دارند. اما اگر مصلحتی در این باشد که حرفی را در طبقه‌بندی نگه‌دارند، این مساله عبارت«حرف‌هایی هست که نمی‌توانم بگویم» را نیز شامل می‌شود. به نظر می‌رسد بیان چنین حرفی، خلاف مصلحتی است که رئیس‌جمهور در نظر دارد. همانطور که اگر کسی بگوید لیستی در جیبش دارد، آن لیست می‌تواند همه افراد مطرح در مجموعه‌های اداری و حکومتی کشور را زیر سوال برد، رئیس جمهور نیز اگر واقعاً قرار نیست حرفی بزند، نباید خود این جمله را به زبان آورد.»

***

آخرین وضعیت پرونده احمد عراقچی

محسنی اژه‌ای، در نشست خبری درباره آخرین وضعیت پرونده سیف و احمد عراقچی گفت: «پرونده عراقچی هنوز تعیین وقت نشده است، درباره دو‌ پرونده دیگر هم هنوز کیفرخواست نخورده، درباره خود پرونده سیف هم هنوز پرونده و‌ رسیدگی های آن به اتمام نرسیده و کیفرخواست نخورده است. نوع اتهام عراقچی به گونه ای است که در دادگاه های ویژه مورد بررسی قرار میگیرد، البته هنوز تعیین وقت نشده چون ۹ متهم غیر از ایشان وجود دارد.»

حکم اعدام باقری‌درمنی تایید شد/ پاسخ ظریف به نامه دادستان بدون ارائه اسناد

***

اولین حضور رئیسی در سیاست پس از انتخابات

سید ابارهیم رئیسی به‌مناسبت روز دانشجو در دانشگاه شهید بهشتی تهران حاضر و پاسخگوی سوالات دانشجویان شد. این نشست، اولین حضور رئیسی در فضای سیاسی کشور پس از انتخابات سال گذشته است. رئیسی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان که پرسیده بود «فکر می کنید اگر رییس جمهور می شدید، وضع کشور بهتر از این بود؟» خاطرنشان کرد: خدا رحم کرد که من رییس جمهور نشدم که دلار 5هزار تومان شود.

رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ صحبت درباره اعدام‌های سال ۶۷

رئیسی اظهار داشت: افتخار من آنست که با جریان نفاق، فساد و چپاول مبارزه کرده ام، اما تعجب نسبت به کسانی است که مدعی حقوقدانی هستند، اما بین دادستانی و قاضی فرقی نمی گذارند‌.

***

حجاریان؛ بدعهدی موجر و مستاجر

سعید حجاریان، فعال اصلاح طلب و تئوریسین جریان دوم خرداد، اخیرا در مصاحبه‌ای مکتوب، نکاتی مطرح کرده که واقعا عجیب است.

تئوریسین جریانی که معتقد به مسئولیت سیاسی، اجتماعی و اخلاقی سیاستمداران است، آن‌چنان شانه از مسئولیت اش خالی کرده که گویی اصلا مسئولیتی نبوده است.

سعید حجاریان در مصاحبه ابراز داشته که ما هیچ گاه با روحانی«عقدی به صورت ائتلاف نبسته بودیم» و با گفتن این جمله، کاملاً از مسئولیت دولتی که جریان متبوع او به مردم تحمیل کرد، شانه خالی کرده است. مگر شما نبودید که می گفتید«حاضریم دندانه های کلید آقای روحانی باشیم»؟ مگر شما در هر مقطعی از پروژه برجام، از لوزان تا وین و مقاطع دیگر تمام عیار از روحانی حمایت نکردید؟

مگر هم وندانتان در مشارکت منحله، پیش از 96 نگفتند گزینه ما دوباره روحانی است؟ مگر قرار نبود تا 1400با روحانی بمانید و به عقب برنگردید؟ یادتان رفته است؟

خواندن خبر در سایت منبع

روحانی تهدید نکرد، هشدار داد!

فراروخبرگزاری فرارو
روحانی تهدید نکرد، هشدار داد!

روحانی تهدید نکرد، هشدار داد! - 1

فرارو-حسن روحانی رئیس جمهور دیروز به تحریم کنندگان هشدار داد که اگر توانایی ایران در مبارزه با مواد مخدر وتروریسم ضربه ببیند، نمی‌توانند از آوار مواد مخدر، بمب‌ها و تروریسم و مهاجرت به سلامت خارج شوند.

رئیس جمهور گفت: ایران سالانه ۸۰۰ میلیون دلار برای مبارزه با مواد مخدر صرف می‌کند. ما همچنین در راه مبارزه با تروریسم سالانه میلیون‌ها دلار هزینه کرده‌ایم و صد‌ها نفر از نیرو‌های ما در این راه جان خود را فدا کرده‌اند. ما از غرب انتظار نداریم که سهمشان را از ازای امنیت و ثبات خود که برای آن‌ها تامین کرده ایم بپردازند، اما بدانند با تحریم ایران توانایی‌های ما برای مبارزه با مواد مخدر و تروریسم آسیب می‌بیند.

ایران بین افغانستان، بزرگ‌ترین تولیدکننده تریاک جهان و پاکستان، مرکز عمده ترانزیت آسیای مرکزی برای تجارت جهانی مواد مخدر است.

مبارزه ایران با مواد مخدر و تروریسم نیازی به اثبات ندارد

علی خرم، کارشناس مسائل بین الملل به فرارومی‌گوید: صحبت‌های آقای روحانی واقعیت دارد. اگر ایران تحریم شود چنین خطراتی پیش روی جهان قرار می‌گیرد. همین الان ۱۰ هزار ایرانی به امید زندگی در اروپا در صربستان مانده اند چه برسد به آنکه فشار اقتصادی به مردم افزایش پیدا کند. این موضوع می‌تواند به اروپا فشار بیاورد. ضمن آنکه در ۴۰ سال گذشته ایران سابقه خوبی در مبارزه با مواد مخدر و تروریسم از خود نشان داده است. برخی از گروه‌ها که می‌خواهند از افغانستان وارد ایران شوند قصد ندارند در خاک ایران بمانند بلکه می‌خواهند به سمت اروپا حرکت کنند. اما حتی جلوی حرکت این افراد به سوی اروپا گرفته می‌شود که بحران به سمت ترکیه و اروپا منتقل نشود.

این کارشناس سیاست خارجی می‌گوید: همکاری ایران با جهان در مبارزه با مواد مخدر یا تروریسم چیزی نیست که ایران لازم باشد آن را اثبات کند. خود اروپایی‌ها بر این نکته واقفند. خانم موگرینی در سفرهایش به ایران بابت این موضوع از تهران تشکر کرده است. در گزارش‌های سالانه سازمان ملل هم این موضوع بیان می‌شود.

روحانی تهدید نکرد، هشدار داد! - 9

بیشتر بخوانید: اگر آمریکا گمان می‌کند که می‌تواند ما را از هم جدا کند، سخت بر خطاستخرم ادامه می‌دهد: اگر ایران نخواهد با کشور‌های جهان همکاری کند سیل مواد مخدر از ایران به سمت ترکیه و از آنجا نیز به سمت اروپا خواهد رفت. البته ترکیه هم یک حلقه واسط است. اگر امواج تروریسم یا مواد مخدر به سمت ترکیه برود، این کشور هم می‌تواند یا آن‌ها را به سمت اروپا منتقل کند و جلوی آن را نگیرند. منظور آقای روحانی هم این است که اگر ایران بودجه کافی برای این کار نداشته باشد اروپا متضرر خواهد شد. طبیعتا در شرایط تحریمی ایران بودجه خود را صرف رفاه مردمش می‌کند. با همه این‌ها اروپایی‌ها به نوبه خود سعی می‌کنند سهم خود را بپردازند. اگر SPV (سامانه ویژه مالی) که وعده آن را می‌دهند راه بیفتد آن‌ها سهم خود را برای کمک به ایران انجام می‌دهند.

روحانی تهدید نکرد، هشدار داد

فریدون مجلسی دیگر تحلیل گر مسائل سیاسی نیز به فرارومی‌گوید: صحبت‌های آقای روحانی خطاب به غربی‌ها که با تحریم ایران آوار مواد مخدر، پناهجو و تروریسم در انتظارتان است به معنای تهدید نیست. این صحبت‌ها به آن معنا نبود که اگر ایران تحریم شود تروریسم و مواد مخدر را به جان غربی‌ها خواهیم انداخت. ایران نه مواد مخدر دارد و نه تروریسم. بلکه از افغانستان و پاکستان به سوی اروپا می‌رود. در ارتباط با پناهجو هم غربی‌ها از افغانستان ترس دارند.

این تحلیل‌گر مسائل سیاسی ادامه می‌دهد: ایران سالانه میلیون‌ها دلار و صدها قربانی برای مبارزه با قاچاقچی‌هایی می‌دهد که توسط مقاماتی که در این کشور‌ها حمایت می‌شوند و رفت و آمد می‌کنند. اگر تحریم ادامه پیدا کند توان ما برای مقابله با آن‌ها کم می‌شود و آن‌ها سر از اروپا در بیاورند. آقای روحانی می‌داند اگر می‌خواست تهدید کند عربستان از تهدید او بسیاری خوشحال می‌شود، آن را اعلام جنگ تفسیر کرده و سعی می‌کنند با نیروی نظامی در برابر آن بایستند. اما آقای روحانی به واسطه سال‌ها تجربه سیاست‌ورزی مرتکی چنین گافی نمی‌شود.

روحانی تهدید نکرد، هشدار داد! - 14

بیشتر بخوانید: لاریجانی: رفتار ترامپ نظامات حقوق بشر را له کرده استمجلسی با انتقاد از برخی سیاست‌های روحانی نیز می‌گوید: آقای روحانی با شعار‌هایی در انتخابات از مردم رای گرفت. اما اکنون تغییر روش داده و شعار‌های بازندگانی را پیشه کرده است که ۱۰ درصد رای داشتند. این تغییر روش آقای روحانی و پیوستن او به آن ۱۰ درصد باطل کردن آرایی است که او برای صلح و آرامش و رفاه و عادی سازی روابط گرفت. عادی سازی روابط هم به معنای دوستی نیست. بلکه به معنای این است که ایران استقلال داشته باشد و بتواند با هرکشوری که می‌خواهد بتواند معامله کند و تبادلات مالی داشته باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز9 ساعت قبل
هدایت‌الله خادمی، یکی از طراحان استیضاح روحانی گفته تعداد امضاکننده‌ها به ١٣ نفر رسیدهموضوع حمله به رئیس‌جمهوری اگر چه با توجه به تعداد امضاکننده‌ها جدی به نظر نمی‌رسد اما نگاهی به عوامل پشت ماجرا نشان‌دهنده نکات قابل تأملی است. «موضوع استیضاح روحانی اگر چه با توجه به تعداد امضاکننده‌هایش جدی به نظر نمی‌رسد، اما از آنجایی که به هر حال موضوع حساسی محسوب می‌شود، نقل قول‌های مربوط به آن به سرعت سر از شبکه‌های اجتماعی درمی‌آورد و با واکنش مخالفان ایجاد حاشیه برای دولت مواجه می‌شود. دیروز هم یکی دیگر از طراحان استیضاح با اعلام این که تعداد امضاکننده‌ها به ١٣ نفر رسیده، حرفی زد که اگر چه فرسنگ‌ها دور از ذهن به نظر می‌رسید اما همین عجیب بودن باعث شد که به سرعت در فضای مجازی دست‌به‌دست شود. هدایت‌الله خادمی، نماینده حوزه انتخابیه ایذه و باغملک، اعلام کرده که «برای بعد از استیضاح روحانی هم برنامه داریم و می‌خواهیم یکی مثل قالیباف بیاید.» البته این نخستین بار نیست که خادمی حرف‌های عجیب و غریب می‌زند، حتی برخی حرف‌ها و اقداماتش او را تا پای تهدید به ابطال اعتبارنامه‌اش هم برد. به افراد عقب‌مانده‌ای مثل تو ارتباطی نداردهمین یک ماه پیش ویدئویی منتشر شد که هدایت‌الله خادمی را در حال توهین به یکی از افراد حوزه انتخابیه‌اش نشان می‌داد.
مهرمهر9 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النهرین، یحیی رسول سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق به موضع گیری منفی سفارت آمریکا در بغداد درباره نیروهای امنیتی عراق واکنش نشان داد. وی افزود: آنچه سفارت آمریکا در عراق درباره نیروهای امنیتی گفته است ارزیابی دقیقی نیست و دیدگاهی غیرواقعی است زیرا این نیروها با داعش مقابله کرده و اراضی را آزاد کرده‌اند. ماموریت نیروهای ائتلاف بین المللی آموزشی و مستشاری و حمایت هوایی است و به آن محدود می‌شود. نیروهای عراقی از سال ۲۰۰۳ به بعد پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای به دست آورده است و در جنگ با داعش نیز تجارب گرانبهایی کسب کرده است. شایان ذکر است که سفارت آمریکا در بغداد مدعی شده بود که نیروهای امنیتی عراق هنوز آماده برقراری امنیت نیستند و این توان را ندارند.
مهرمهر9 ساعت قبل
شهرهای مهم این استان ادلب، معره النعمان، جسرالشغور، اریحا و حارم هستند. برخی از نبرد ادلب به عنوان ام المعارک نام می‌برند و برخی دیگر از واکنش ترکیه در صورت هر گونه اقدام نظامی ارتش سوریه سخن می‌گویند. تروریستها پس از رقم خوردن نبرد جنوب به نفع ارتش سوریه سخت در وحشت و هراس به سر می‌برند. از نگاه ناظران امور سوریه باید نبرد ادلب با آتش سنگین همراه باشد و پرونده جنگ سریعا بسته شود. دمشق آماده نبرد بزرگ در ادلب و بستن پرونده مناطق شمال سوریه هم مرز با ترکیه می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «تولسی گابارد»، قانونگذار آمریکایی و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا روز پنجشنبه عربستان سعودی را «بزرگترین حامی تروریسم» توصیف کرد. گابارد در توئیتر، با اشاره به گزارش‌هایی که مدعی هستند دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا قصد فروش فناوری‌های حساس هسته‌ای به عربستان سعودی را دارد گفت: «عربستان سعودی بزرگترین حامی تروریسم و ایدئولوژی افراط‌گرایی است که سازمان‌های تروریستی مانند القاعده و داعش را تغذیه می‌کنند. با وجود این دولت ترامپ قصد دارد به آنها فناوری‌های حساس هسته‌ای بفروشد. این، تهدید بزرگی برای ایمنی و امنیت آمریکا است.»
مهرمهر6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیاالیوم، فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان، حرفهای الیزابت ریچارد سفیر آمریکا در لبنان درباره نگرانی واشنگتن از نقش حزب الله لبنان را محکوم کرد. در بیانیه فراکسیون مقاومت در پارلمان لبنان آمده است: موضع منفی مقامات آمریکا درباره حزب الله لبنان که از زبان آنها پس از هر دیدار با مقامات لبنانی تکرار می‌شود، مردود و محکوم است و به حاکمیت ملی لبنان خدشه وارد می‌کند و منکر حق مشروع در قانون بین المللی مبنی بر حق دفاع از خویشتن و مقاومت در برابر هر تهدید یا دشمن است و نوعی جانبداری به ناحق از رژیم صهیونیستی است؛ که به اشغال اراضی لبنان ادامه می‌دهد و همه روزه حاکمیت لبنان را نقض می‌کند. فراکسیون حزب الله در پارلمان لبنان اعلام کرد: این مواضع به سبب خوی سلطه طلبی و هیمنه آمریکاست که بر تنفر ملتها از دولت آمریکا می‌افزاید به ویژه که دولت آمریکا معیارهای عادلانه را مورد توجه قرار نمی‌دهد و زور و تروریسم را بر حقوق بشر ترجیح می‌دهد. دولت آمریکا حامی رژیمهای دیکتاتوری است. در بیانیه فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان آمده است: ظلم و زورگویی آمریکا عامل همه بحرانها و منشا همه مشکلات ملتها و کشورهای دنیاست.

اخبار بیشتر