روحانی تهدید نکرد، هشدار داد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

روحانی تهدید نکرد، هشدار داد

روحانی: مقاومت اوپک، شکستی دیگر را برای آمریکایی ها رقم زد

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
روحانی: مقاومت اوپک، شکستی دیگر را برای آمریکایی ها رقم زد
پایگاه اطلاع رسانی دولت: حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهور عصر یکشنبه در جلسه هیات دولت تاکید کرد که مقاومت کشورهای عضو اوپک، شکست دیگری را برای آمریکایی ها رقم زد.

تصویب لایحه موافقتنامه موقت بین ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیا و کشورهای عضو برای تشکیل منطقه آزاد تجاری، چگونگی استفاده از خدمات وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی در دستگاه های اجرایی و درخواست اولویت از مجلس برای رسیدگی به لایحه مشارکت عمومی – خصوصی از دیگر تصمیمات مهم امروز هیئت وزیران بود.

 رییس جمهور در ابتدای جلسه امروز هیئت وزیران که ریاست آن را برعهده داشت، پس از استماع گزارش وزیر نفت از اجلاس اخیر اوپک اظهار داشت: علی رغم تلاش آمریکایی ها برای دخالت در امور اوپک و سعی در ممانعت در ایجاد تعادل در عرضه نفت، خوشبختانه با مقاومت کشورهای عضو و اهتمام جمهوری اسلامی و آقای زنگنه، برنامه آنها خنثی شد و شکستی دیگر را برای سیاست های مداخله گرانه آمریکا رقم زد.

هیئت وزیران، لایحه موافقتنامه موقت تشکیل منطقه آزاد تجاری بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا و کشورهای عضو را به تصویب رساند.

موافقتنامه مزبور در اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ در شهر آستانه پایتخت قزاقستان توسط طرف های متعهد و با هدف ایجاد ترتیبات تجارت آزاد بین ایران و اوراسیا امضا شد.

دولت با توجه به ضرورت استفاده از وکلای دادگستری مبرز جهت استیفای حقوق دولت و دفاع از بیت المال و نیز جلوگیری از تشتت آرا و اعمال سلیقه و اتخاذ رویه واحد در انعقاد قرارداد با وکلای دادگستری، چگونگی استفاده از خدمات وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی توسط دستگاه های اجرایی را به تصویب رساند.

هیئت وزیران در ادامه جلسه، از مجلس شورای اسلامی خواست تا با اولویت نسبت به رسیدگی به لایحه مشارکت عمومی – خصوصی اقدام نماید.

دولت در ادامه، ضمن اعلام نظر درخصوص تعدادی از طرح های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نماینده خود را برای پیگیری موضوع تعیین کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

اولین حضور سیاسی رئیسی پس از انتخابات/ چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟/ آیت‌الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟

الفخبرگزاری الف
اولین حضور سیاسی رئیسی پس از انتخابات/ چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟/ آیت‌الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟
هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

جبهه پایداری باز هم سهم‌خواهی می‌کند؟

عباس سلیمی‌نمین، تحلیلگر اصولگرا درباره حضور اصولگرایان در انتخابات مجلس به «شرق» می‌گوید: «اگر اصولگرایان بر بسیاری از ضعف‌های گذشته فائق آیند، شرایط پذیرفته‌شدن آنها در جامعه شرایط بهتری است، به‌ویژه اینکه بتوانند از این شرایط استفاده و درست عمل کنند. البته باید گفت که در گذشته جبهه پایداری فراتر از سهم‌خواهی رفته بود و به‌نوعی یک نوع تمامیت‌خواهی را دنبال می‌کرد.

یعنی این‌‌گونه نبود که در چارچوب اصولگرایان عمل کند و یک سهم را دریافت کند؛ بلکه یک نگاه تمامیت‌خواهی وجود داشت که همین امر موجب ضربه‌زدن به اصولگرایان شد؛ اما درحال‌حاضر صحنه تغییر کرده است؛ یعنی جبهه پایداری موقعیت گذشته خود را ندارد. فقط جبهه پایداری در اینجا مطرح نیست. نیروهایی که در طیف اصولگرایان گردهم می‌آیند، می‌توانند این‌گونه به مسائل نگاه کنند که به یکدیگر در انتخاب افرادی که دارای صلاحیت هستند، کمک کنند. چه به این افراد تعلق حزبی داشته باشند و چه تعلق نداشته باشند. در واقع نگاه مبتنی بر ‌گرایش به تشکیلات سیاسی خود را حاکم نکنند؛ بلکه نمایندگانی که از احزاب طیف اصولگرا معرفی می‌شوند، با یکدیگر در انتخاب شخصیت‌های توانمند، صادق، سالم و دارای برنامه همفکری کنند. این یک دیدگاه است. دیدگاه دیگر نیز این است که درحال‌حاضر که هر حزبی یک یا دو نماینده دارد، داشتن نماینده برای انتخاب‌کردن، یک ابزار قدرتی است برای اینکه نیروهای حزبی خود را وارد فهرست کنند.»

ناصر ایمانی، فعال سیاسی اصولگرا هم درباره جبهه پایداری به خبرآنلاین گفت: «رفتارهای این جریان نه تنها آورده ای نداشته بلکه هزینه هایی به جریان اصولگرایی تحمیل کرده است زیرا طیف مخالف یعنی جریان اصلاح طلبی همواره با بزرگنمایی تصمیمات آنها تلاش کردند چهره اصولگرایان را برای افکار عمومی با جبهه پایداری ترسیم کند، در حالیکه بسیاری از طیف های اصولگراها در بسیاری مواقع مواضع پایداری را قبول ندارند.»

ناصر ایمانی: جبهه پایداری برای اصولگرایان فقط هزینه داشته است

ایمانی گفته است: «اعتقاد دارم جریان اصلاح طلبی تمایل دارد که طیف پایداری باقی مانده و رادیکال تر شود تا با بزرگنمایی رفتار آنها به جریان اصولگرایی ضربه بزند.»

ایمانی به نکته مهمی اشاره کرده است. رفتار سیاسی جبهه پایداری برای عموم اهالی سیاست، مقبول نیست چون معمولا با تندروی همراه است. اما اصلاح‌طلبان به فعالیت جبهه پایداری نیازمندند تا بتوانند با بزرگنمایی رسانه‌ای، عملکرد آنها را به کل اصولگرایان تعمیم دهند و سبد رای خود را از حاکمیت همه اصولگرایان بترسانند.

***

آیت الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟

حجت‌الاسلام محسن غرویان از مدرسین حوزه علمیه قم یادداشتی با تیتر بالا در روزنامه آرمان منتشر کرده است. غرویان نوشته است: «مرحوم آیت‌ا... هاشمی جایگاهی در انقلاب و نظام جمهوری اسلامی پیدا کردند که تبدیل به «معیار» شدند. هر فردی که علیه ایشان سخن گفت و درصدد تخریب شخصیت وی برآمد، منفور ملت شد. اکنون هم بدین منوال است. یعنی به محض آن که کسی علیه آیت‌ا... هاشمی سخنی می‌گوید، مطلبی می‌نگارد و یا اتهام‌افکنی می‌کند، در دل مردم جایگاهش بسیار تنزل پیدا می‌کند. این امر نشان می‌دهد که شخصیت مرحوم هاشمی، معیار ارزیابی افراد است.»

متاسفانه جناب غرویان فردی کارآزموده در سیاست نیستند و فقط از روی ارادت زیادی که به مرحوم هاشمی دارند، قلم‌فرسایی می‌کنند. باید از ایشان پرسید اگر هرکس علیه آن مرحوم سخن می‌گفت منفور ملت می‌شد چرا همان مردم در چند انتخابات به آن مرحوم رای ندادند و به افرادی که به علیهش سخن می‌گفتند رای دادند؟ حتی اگر احمدی‌نژاد را هم لحاظ نکنیم، علاقمندان سیاست به خاطر دارند مردم در انتخابات مجلس ششم به مرحوم هاشمی اقبال مناسبی نشان ندادند. در آن زمان آیا مردم «معیار» خود را فراموش کرده بودند؟

به‌علاوه آموزه‌های اسلامی به ما آموخته است افراد را با حق بسنجیم؛ نه‌اینکه حق را با افراد. یعنی افراد نباید «معیار» باشند بلکه معیار ما باید «حق» باشد و افراد هم با «حق» سنجیده شوند. به‌همین جهت، سخنان جناب غرویان مقبول نیست و از یک روحانی بیانش بعید بود.

***

توضیح کدخدایی درباره شکایت از یک نماینده

چند روز پیش، خبر شکایت شورای نگهبان از محمود صادقی، نماینده مجلس منتشر شد. ظاهرا موضوع شکایت، یکی از توییت‌های صادقی بوده است که در آن صادقی مدعی شده بود برخی افراد برای تایید صلاحیت به نمایندگان شورای نگهبان پول پرداخت می‌کنند. عباسعلی کدخدایی در یادداشتی درباره این شکایت نوشت: «آقای صادقی نماینده هستند و حقوقدان. اصل اول در این‌گونه امور حسن نیت است. ولو اینکه ایشان آن جلسه را فراموش کرده‌اند، آیا بعد از حدود سه سال نباید این مدارک را به شورای نگهبان ارسال می‌کردند؟

اعلام عمومی آن هم در پاسخ دبیر محترم شورای نگهبان، این ابهام را در بر دارد که هدف از رسانه‌ای کردن، حل مسئله نیست و شاید اهداف دیگری را در پی دارد؟

سوال بعدی از یک نماینده حقوقدان این است که آیا اگر کسی با تخلفی روبرو می‌شود نباید به نهادهای نظارتی اعلام کند؟ با چه مجوزی چند سال این پیگیری را به تاخیر انداخته‌اند؟ آیا می‌توان اعلام تخلف را بنا به تشخیص شخصی به تعویق افکند!؟»

تردید در حسن نیت یک ادعا

***

چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟

غلامحسین کرباسچی در پاسخ به سوالی درباره سخنان اخیر رئیس‌جمهور به جماران گفت: نمی‌دانم که رئیس‌جمهور چه می‌خواهد بگوید که بیان آن را به صلاح نمی‌داند. لابد حرف‌هایی هست؛ منتها اگر قرار باشد مسائل اثرات مخرب داشته باشند، همین سخنی که رئیس‌جمهور در این‌باره می‌زند، اثرات مخربش بیشتر از آن حرف‌هایی است که صلاح نیست مطرح شوند.

بیان چنین حرفی در کشور، مشابه حرف آقای احمدی‌نژاد است که می‌گفت من لیستی در جیب دارم، ولی هیچ‌گاه آن لیست از جیبش درنیامد. بالاخره این طور مبهم حرف‌زدن‌ها، بسیاری از مسائل و روابط را زیر سوال می‌برد. به هر حال، حتماً آقای رئیس‌جمهور مصلحتی در بیان چنین حرفی دیده، ولی من فکر می‌کنم؛ بازگو کردن مسائل مهم تاثیر چندانی روی مصلحت جامعه ندارد.

کسی توقع ندارد هر مساله‌ای که در کشور اتفاق می‌افتد، تبلیغاتی یا علنی شود و مسائل طبقه‌بندی شده در همه جای دنیا وجود دارند. اما اگر مصلحتی در این باشد که حرفی را در طبقه‌بندی نگه‌دارند، این مساله عبارت«حرف‌هایی هست که نمی‌توانم بگویم» را نیز شامل می‌شود. به نظر می‌رسد بیان چنین حرفی، خلاف مصلحتی است که رئیس‌جمهور در نظر دارد. همانطور که اگر کسی بگوید لیستی در جیبش دارد، آن لیست می‌تواند همه افراد مطرح در مجموعه‌های اداری و حکومتی کشور را زیر سوال برد، رئیس جمهور نیز اگر واقعاً قرار نیست حرفی بزند، نباید خود این جمله را به زبان آورد.»

***

آخرین وضعیت پرونده احمد عراقچی

محسنی اژه‌ای، در نشست خبری درباره آخرین وضعیت پرونده سیف و احمد عراقچی گفت: «پرونده عراقچی هنوز تعیین وقت نشده است، درباره دو‌ پرونده دیگر هم هنوز کیفرخواست نخورده، درباره خود پرونده سیف هم هنوز پرونده و‌ رسیدگی های آن به اتمام نرسیده و کیفرخواست نخورده است. نوع اتهام عراقچی به گونه ای است که در دادگاه های ویژه مورد بررسی قرار میگیرد، البته هنوز تعیین وقت نشده چون ۹ متهم غیر از ایشان وجود دارد.»

حکم اعدام باقری‌درمنی تایید شد/ پاسخ ظریف به نامه دادستان بدون ارائه اسناد

***

اولین حضور رئیسی در سیاست پس از انتخابات

سید ابارهیم رئیسی به‌مناسبت روز دانشجو در دانشگاه شهید بهشتی تهران حاضر و پاسخگوی سوالات دانشجویان شد. این نشست، اولین حضور رئیسی در فضای سیاسی کشور پس از انتخابات سال گذشته است. رئیسی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان که پرسیده بود «فکر می کنید اگر رییس جمهور می شدید، وضع کشور بهتر از این بود؟» خاطرنشان کرد: خدا رحم کرد که من رییس جمهور نشدم که دلار 5هزار تومان شود.

رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ صحبت درباره اعدام‌های سال ۶۷

رئیسی اظهار داشت: افتخار من آنست که با جریان نفاق، فساد و چپاول مبارزه کرده ام، اما تعجب نسبت به کسانی است که مدعی حقوقدانی هستند، اما بین دادستانی و قاضی فرقی نمی گذارند‌.

***

حجاریان؛ بدعهدی موجر و مستاجر

سعید حجاریان، فعال اصلاح طلب و تئوریسین جریان دوم خرداد، اخیرا در مصاحبه‌ای مکتوب، نکاتی مطرح کرده که واقعا عجیب است.

تئوریسین جریانی که معتقد به مسئولیت سیاسی، اجتماعی و اخلاقی سیاستمداران است، آن‌چنان شانه از مسئولیت اش خالی کرده که گویی اصلا مسئولیتی نبوده است.

سعید حجاریان در مصاحبه ابراز داشته که ما هیچ گاه با روحانی«عقدی به صورت ائتلاف نبسته بودیم» و با گفتن این جمله، کاملاً از مسئولیت دولتی که جریان متبوع او به مردم تحمیل کرد، شانه خالی کرده است. مگر شما نبودید که می گفتید«حاضریم دندانه های کلید آقای روحانی باشیم»؟ مگر شما در هر مقطعی از پروژه برجام، از لوزان تا وین و مقاطع دیگر تمام عیار از روحانی حمایت نکردید؟

مگر هم وندانتان در مشارکت منحله، پیش از 96 نگفتند گزینه ما دوباره روحانی است؟ مگر قرار نبود تا 1400با روحانی بمانید و به عقب برنگردید؟ یادتان رفته است؟

خواندن خبر در سایت منبع

روحانی تهدید نکرد، هشدار داد!

فراروخبرگزاری فرارو
روحانی تهدید نکرد، هشدار داد!
صحبت‌های آقای روحانی واقعیت دارد. اگر ایران تحریم شود چنین خطراتی پیش روی جهان قرار می‌گیرد. همین الان ۱۰ هزار ایرانی به امید زندگی در اروپا در صربستان مانده اند چه برسد به آنکه فشار اقتصادی به مردم افزایش پیدا کند. این موضوع می‌تواند به اروپا فشار بیاورد. ضمن آنکه در ۴۰ سال گذشته ایران سابقه خوبی در مبارزه با مواد مخدر و تروریسم از خود نشان داده است. برخی از گروه‌ها که می‌خواهند از افغانستان وارد ایران شوند قصد ندارند در خاک ایران بمانند بلکه می‌خواهند به سمت اروپا حرکت کنند. اما حتی جلوی حرکت این افراد به سوی اروپا گرفته می‌شود که بحران به سمت ترکیه و اروپا منتقل نشود.

روحانی تهدید نکرد، هشدار داد! - 1

فرارو-حسن روحانی رئیس جمهور دیروز به تحریم کنندگان هشدار داد که اگر توانایی ایران در مبارزه با مواد مخدر وتروریسم ضربه ببیند، نمی‌توانند از آوار مواد مخدر، بمب‌ها و تروریسم و مهاجرت به سلامت خارج شوند.

رئیس جمهور گفت: ایران سالانه ۸۰۰ میلیون دلار برای مبارزه با مواد مخدر صرف می‌کند. ما همچنین در راه مبارزه با تروریسم سالانه میلیون‌ها دلار هزینه کرده‌ایم و صد‌ها نفر از نیرو‌های ما در این راه جان خود را فدا کرده‌اند. ما از غرب انتظار نداریم که سهمشان را از ازای امنیت و ثبات خود که برای آن‌ها تامین کرده ایم بپردازند، اما بدانند با تحریم ایران توانایی‌های ما برای مبارزه با مواد مخدر و تروریسم آسیب می‌بیند.

ایران بین افغانستان، بزرگ‌ترین تولیدکننده تریاک جهان و پاکستان، مرکز عمده ترانزیت آسیای مرکزی برای تجارت جهانی مواد مخدر است.

مبارزه ایران با مواد مخدر و تروریسم نیازی به اثبات ندارد

علی خرم، کارشناس مسائل بین الملل به فرارومی‌گوید: صحبت‌های آقای روحانی واقعیت دارد. اگر ایران تحریم شود چنین خطراتی پیش روی جهان قرار می‌گیرد. همین الان ۱۰ هزار ایرانی به امید زندگی در اروپا در صربستان مانده اند چه برسد به آنکه فشار اقتصادی به مردم افزایش پیدا کند. این موضوع می‌تواند به اروپا فشار بیاورد. ضمن آنکه در ۴۰ سال گذشته ایران سابقه خوبی در مبارزه با مواد مخدر و تروریسم از خود نشان داده است. برخی از گروه‌ها که می‌خواهند از افغانستان وارد ایران شوند قصد ندارند در خاک ایران بمانند بلکه می‌خواهند به سمت اروپا حرکت کنند. اما حتی جلوی حرکت این افراد به سوی اروپا گرفته می‌شود که بحران به سمت ترکیه و اروپا منتقل نشود.

این کارشناس سیاست خارجی می‌گوید: همکاری ایران با جهان در مبارزه با مواد مخدر یا تروریسم چیزی نیست که ایران لازم باشد آن را اثبات کند. خود اروپایی‌ها بر این نکته واقفند. خانم موگرینی در سفرهایش به ایران بابت این موضوع از تهران تشکر کرده است. در گزارش‌های سالانه سازمان ملل هم این موضوع بیان می‌شود.

روحانی تهدید نکرد، هشدار داد! - 9

بیشتر بخوانید: اگر آمریکا گمان می‌کند که می‌تواند ما را از هم جدا کند، سخت بر خطاستخرم ادامه می‌دهد: اگر ایران نخواهد با کشور‌های جهان همکاری کند سیل مواد مخدر از ایران به سمت ترکیه و از آنجا نیز به سمت اروپا خواهد رفت. البته ترکیه هم یک حلقه واسط است. اگر امواج تروریسم یا مواد مخدر به سمت ترکیه برود، این کشور هم می‌تواند یا آن‌ها را به سمت اروپا منتقل کند و جلوی آن را نگیرند. منظور آقای روحانی هم این است که اگر ایران بودجه کافی برای این کار نداشته باشد اروپا متضرر خواهد شد. طبیعتا در شرایط تحریمی ایران بودجه خود را صرف رفاه مردمش می‌کند. با همه این‌ها اروپایی‌ها به نوبه خود سعی می‌کنند سهم خود را بپردازند. اگر SPV (سامانه ویژه مالی) که وعده آن را می‌دهند راه بیفتد آن‌ها سهم خود را برای کمک به ایران انجام می‌دهند.

روحانی تهدید نکرد، هشدار داد

فریدون مجلسی دیگر تحلیل گر مسائل سیاسی نیز به فرارومی‌گوید: صحبت‌های آقای روحانی خطاب به غربی‌ها که با تحریم ایران آوار مواد مخدر، پناهجو و تروریسم در انتظارتان است به معنای تهدید نیست. این صحبت‌ها به آن معنا نبود که اگر ایران تحریم شود تروریسم و مواد مخدر را به جان غربی‌ها خواهیم انداخت. ایران نه مواد مخدر دارد و نه تروریسم. بلکه از افغانستان و پاکستان به سوی اروپا می‌رود. در ارتباط با پناهجو هم غربی‌ها از افغانستان ترس دارند.

این تحلیل‌گر مسائل سیاسی ادامه می‌دهد: ایران سالانه میلیون‌ها دلار و صدها قربانی برای مبارزه با قاچاقچی‌هایی می‌دهد که توسط مقاماتی که در این کشور‌ها حمایت می‌شوند و رفت و آمد می‌کنند. اگر تحریم ادامه پیدا کند توان ما برای مقابله با آن‌ها کم می‌شود و آن‌ها سر از اروپا در بیاورند. آقای روحانی می‌داند اگر می‌خواست تهدید کند عربستان از تهدید او بسیاری خوشحال می‌شود، آن را اعلام جنگ تفسیر کرده و سعی می‌کنند با نیروی نظامی در برابر آن بایستند. اما آقای روحانی به واسطه سال‌ها تجربه سیاست‌ورزی مرتکی چنین گافی نمی‌شود.

روحانی تهدید نکرد، هشدار داد! - 14

بیشتر بخوانید: لاریجانی: رفتار ترامپ نظامات حقوق بشر را له کرده استمجلسی با انتقاد از برخی سیاست‌های روحانی نیز می‌گوید: آقای روحانی با شعار‌هایی در انتخابات از مردم رای گرفت. اما اکنون تغییر روش داده و شعار‌های بازندگانی را پیشه کرده است که ۱۰ درصد رای داشتند. این تغییر روش آقای روحانی و پیوستن او به آن ۱۰ درصد باطل کردن آرایی است که او برای صلح و آرامش و رفاه و عادی سازی روابط گرفت. عادی سازی روابط هم به معنای دوستی نیست. بلکه به معنای این است که ایران استقلال داشته باشد و بتواند با هرکشوری که می‌خواهد بتواند معامله کند و تبادلات مالی داشته باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

تعیین تکلیف کرسی‌های هیئت رئیسه

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ مجلس هفته آینده جلسه علنی ندارد پس از بازگشت نمایندگان از حوزه‌های انتخابیه، انتخابات برای تعیین هیئت رئیسه ۱۳ کمیسیون تخصصی و ۳ فراکسیون مجلس نیز انجام خواهد شد.

تماشا کنید: قمار خسارت بار عارف / رویاپردازی عارف برای ریاست مجلس چگونه جایگاه نائب رئیسی را از مطهری گرفت و امیدی‌ها را در موضع ضعف قرار داد؟

انتخابانتخاب18 ساعت قبل
فراکسیون امید امروز شاهد شکستی سنگین در انتخابات هیات رئیسه بود. عارف قصد ریاست مجلس را کرده بود، اما همچون سال گذشته شکست خورد، شکستی که یکی از کرسی‌های مهم نائب رئیسی را از اصلاح طلبان گرفت. به گزارش انتخاب، در ویدیوی زیر به بررسی، تحلیل و پیامدهای نتایج انتخابات امروز هیات رئیسه پرداخته‌ایم:
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ مدیران استقلال پس از اتمام فصل به دنبال سرمربی جدید برای تیم شان هستند و از طرفی هم تصمیم دارند با ستاره‌های آبی پوش تمدید قرارداد کنند. یکی از بازیکنان مدنظر مدیران استقلال آیاندا پاتوسی است که در نیم فصل دوم و به صورت قرضی به استقلال پیوسته است. پاتوسی در همین نیم فصل عملکرد خوبی از خودش نشان داد و مدیران آبی را مجاب کرد تا به دنبال تمدید قرارداد او باشند. قرارداد پاتوسی با استقلال برای نیم فصل که از تیم کیپ تاون آفریقای جنوبی به استقلال آمده، مبلغ ۷۵ هزار دلار است و استقلالی‌ها کار سختی برای به خدمت گرفتن او دارند اما پاتوسی اعلام کرده که اگر در استقلال بخواهد بماند، یک فصل دیگر قرضی می‌ماند نه دائمی. حال از باشگاه استقلال به گوش می‌رسد که مداکرات مدیران این باشگاه با پاتوسی به بن بست خورده و حضور این بازیکن برای فصل بعد در این تیم مشخص نیست.
موجموج2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، بعد از ظهر روز گذشته پس از انجام گفت‌وگو و مذاکرات با مقام‌های عالیرتبه عراق در بغداد، به قصد زیارت عتبات عالیات راهی کربلای معلا شد. بر اساس این گزارش این دیپلمات علی رتبه کشورمان شب گذشته در هنگام حضور در حرمین مطهرین امام حسین (ع) و حضرت اباالفضل العباس (ع) در کربلا با تعدادی از زائران ایرانی و عراقی گفت‌وگو کرد. ظریف همچنین در مراسم شب دوم احیا و شهادت حضرت امام علی (ع) شرکت کرد.
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
حمایت وزارت راه از لایحه مالیات بر عایدی سرمایهبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما از وزارت راه و شهرسازی؛ جلسه هم‌اندیشی وزیر راه و شهرسازی و معاونان حوزه‌های مسکن و شهرسازی، سازمان ملی زمین و مسکن، شهر‌های جدید، مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اعضای کمیسیون عمران مجلس در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد. محمد اسلامی در جمع‌بندی این نشست با اعلام این مطلب که مسکن و رونق دادن به آن در بخش عرضه و تقاضا و همچنین ساماندهی بازار اجاره بها از اولویت‌های وزارت راه و شهرسازی است، گفت: مسکن به لحاظ ساختاری نیمی از وزارتخانه بزرگ راه و شهرسازی است و در مورد رونق دادن به بازار مسکن، وزارتخانه با حمایت دولت و همچنین مجلس، برنامه‌های جامعی را در دستور کار دارد. وزیر راه و شهرسازی ضمن دعوت از اعضای کمیسیون عمران مجلس برای بازدید از برخی از پروژه‌های مسکنی که به بهره‌برداری رسیده‌اند از شناسایی نیاز واقعی و تقاضای واقعی استان‌های مختلف به تفکیک شهر‌ها خبر داد. وی با اعلام اینکه فراخوان مشارکت برای اجرای طرح اقدام ملی به زودی رسانه‌ای و اطلاع رسانی عمومی خواهد شد، گفت: از سوی سازمان ملی زمین و مسکن به استان‌ها ابلاغ کرده‌ایم تا زمین‌های رایگان را برای اجرای طرح اقدام ملی شناسایی و معرفی کنند که اینکار انجام شده است. عضو کابینه دولت دوازدهم تاکید کرد: باید فضای جامعه را به سمت تولید مسکن که جزو برنامه‌های دولت است و بخشی از آن نیز عملیاتی و اجرایی شده است، سوق دهیم و برنامه‌های دولت را برای تولید مسکن و رونق دادن به بازار مسکن با اطلاع رسانی درستی تشریح کنیم. اسلامی تصریح کرد: در تلاش هستیم تا راهکار‌هایی را عملیاتی و اجرایی کنیم که نقدینگی به بخش مسکن، تزریق و در این حوزه، سرمایه گذاری بشود. وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: برنامه‌های بازآفرینی شهری در خصوص احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده شهری، همچنین برنامه شهر‌های جدید در احداث ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در شهر‌های جدید و برنامه بنیاد مسکن برای احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر تهیه شده‌اند و بخشی از قرارداد‌های احداث آن‌ها آماده و برخی نیز به بهره برداری رسیده‌اند. این مقام مسئول در وزارت راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه امکانات دولت در خصوص تولید مسکن، یکپارچه شده است، گفت: هدف کلان ما هدف برنامه ششم توسعه است و همان را هدف قرار داده و مطمئن هستیم که بر اساس آن هدف، می‌توانیم به احداث واحد‌های مسکونی برنامه ریزی شده، دست یابیم. وزیر راه و شهرسازی از حمایت وزارتخانه راه و شهرسازی نسبت به لایحه مالیات بر عایدی سرمایه خبر داد و گفت: ما امروز هم تکنولوژی روز و هم سریع سازی را داریم. به همین دلیل باید مردم را تشویق کنیم تا بیایند و با دریافت پروانه ساختمانی نسبت به احداث واحد‌های مسکونی اقدام کنند. وی افزود: هم اکنون صدور پروانه ساختمان کاهش پیدا کرده است که باید کاری کنیم تا روند صدور از حالت فوق خارج شود. اسلامی در بخشی از سخنان خود به تورم اقتصادی اشاره کرد و گفت: سقوط ارزش پول مردم را ناگزیر کرده تا پول و نقدینگی خود را به سمت تبدیل به کالا‌های مختلف ببرند. باید کاری کنیم که در برنامه رونق دادن به بازار مسکن، اقشار متوسط و افرادی که مستاجر هستند، لطمه نبینند. به همین دلیل باید صبورانه و عاقلانه رفتار کنیم. وی با یادآوری اینکه جهش‌های قیمت متاثر از تورم اقتصادی و خارج از کنترل بوده است، افزود: تلاش می‌کنیم از برآیند هم‌اندیشی‌های وزارتخانه راه و شهرسازی با کمیسیون عمران مجلس به نتایج خوبی برای تعادل بخشی به بازار مسکن دست یابیم.

اخبار بیشتر