گفتگوی پیامکی کرباسچی و حناچی بر سر ماجرای دوچرخه‌سواری آقای شهردار
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

گفتگوی پیامکی کرباسچی و حناچی بر سر ماجرای دوچرخه‌سواری آقای شهردار

کرباسچی به روحانی: مبهم حرف نزن

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
کرباسچی به روحانی: مبهم حرف نزن
دبیرکل حزب کارگزاران با اشاره به بخشی از اظهارات رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه می‌توان با انجام برخی اقدامات کوچک زمینه‌های شادی و خشنودی مردم را فراهم کرد، گفت: این حرف کاملاً درستی است که از سوی رئیس‌جمهور مطرح شده، اما یکی از اقداماتی که می‌تواند مردم را از دلهره و اضطراب خارج کند، این است که رئیس‌جمهور حرف‌های مبهم نزند.

جماران: غلامحسین کرباسچی درباره تغییرات در اساسنامه این حزب پس از برگزاری کنگره اخیر آن گفت: تغییرات مهمی در محتوای اساسنامه رخ نداده و آنچه بوده برخی تغییرات شکلی در آن است. اخیراً وزارت کشور یک اساسنامه الگو تهیه کرده که باید برمبنای آن، تغییراتی در تمامی اساسنامههایی که از قبل وجود داشته، داده شود.

وی همچنین با رد برخی شائبه‌ها درباره انتخاب اعضا بر اساس مناسبات فامیلی در کارگزاران گفت: خانم فاطمه رمضان‌زاده تنها با همسر یکی از اعضا تشابه اسمی داشته و هیچ رابطه‌ فامیلی در میان اعضای حزب وجود ندارد.

وی در ادامه این گفت و گو، در پاسخ به سوالی درباره سخنان اخیر رئیس‌جمهور، گفت: نمی‌دانم که رئیس‌جمهور چه می‌خواهد بگوید که بیان آن را به صلاح نمی‌داند. لابد حرف‌هایی هست؛ منتها اگر قرار باشد مسائل اثرات مخرب داشته باشند، همین سخنی که رئیس‌جمهور در این‌باره می‌زند، اثرات مخربش بیشتر از آن حرف‌هایی است که صلاح نیست مطرح شوند.

بازگو کردن مسائل مهم تاثیر چندانی روی مصلحت جامعه ندارد

کرباسچی در ادامه گفت: بیان چنین حرفی در کشور، مشابه حرف آقای احمدی‌نژاد است که می‌گفت من لیستی در جیب دارم، ولی هیچ‌گاه آن لیست از جیبش درنیامد. بالاخره این طور مبهم حرف‌زدن‌ها، بسیاری از مسائل و روابط را زیر سوال می‌برد. به هر حال، حتماً آقای رئیس‌جمهور مصلحتی در بیان چنین حرفی دیده، ولی من فکر می‌کنم؛ بازگو کردن مسائل مهم تاثیر چندانی روی مصلحت جامعه ندارد.

اگر بخواهیم مسائل خود را با کشورهای توسعه‌یافته یا در حال توسعه مقایسه کنیم، خوشبختانه وضعیت در کشور آنگونه که در تبلیغات‌های مختلف ترسیم می‌شود، نیست.

وی گفت: کسی توقع ندارد هر مسأله‌ای که در کشور اتفاق می‌افتد، تبلیغاتی یا علنی شود و مسائل طبقه‌بندی شده در همه جای دنیا وجود دارند. اما اگر مصلحتی در این باشد که حرفی را در طبقه‌بندی نگه‌دارند، این مسأله عبارت«حرف‌هایی هست که نمی‌توانم بگویم» را نیز شامل می‌شود. به نظر می‌رسد بیان چنین حرفی، خلاف مصلحتی است که رئیس‌جمهور در نظر دارد. همانطور که اگر کسی بگوید لیستی در جیبش دارد، آن لیست می‌تواند همه افراد مطرح در مجموعه‌های اداری و حکومتی کشور را زیر سوال برد، رئیس جمهور نیز اگر واقعاً قرار نیست حرفی بزند، نباید خود این جمله را به زبان آورد.

کارنامه دولت نه مردود و نه خالی از اشتباه بوده است

کرباسچی افزود: رئیس جمهور نباید با زدن برخی حرف‌ها، در بسیاری مسائل ابهام ایجاد کند. بنابراین این‌گونه صحبت‌کردن با آن مصلحتی که مدنظر آقای روحانی است، همخوانی ندارد.

وی درباره کارنامه دولت حسن روحانی در 6 سال گذشته گفت: به نظر من کارنامه آقای روحانی آنقدر منفی نبوده که بخواهیم آن را رد کنیم. به دلیل آنکه در برهه‌های مختلف به ویژه در دولت اول موفقیت‌هایی در مسائل اقتصادی، کنترل تورم و حل مسائل و بحران‌های بین المللی وجود داشته است. البته در مقاطعی هم اشتباهاتی بوده، در انتخاب‌های مختلف و سیاست‌هایی که اتخاذ شده، مواردی هست که می‌توانست وجود نداشته باشد. بنابراین کارنامه دولت نه مردود و نه خالی از اشتباه بوده است.

رئیس‌جمهور حرف‌های مبهم نزند

دبیرکل حزب کارگزاران ادامه داد: خود دولت هم آنچنان مدعی نیست. زیرا در بعضی مواقع تحت تأثیر جوّ های ساخته شده قرار گرفته و در بعضی جاها نیز تنگاهایی برایش از بیرون و داخل ایجاد شده است. باید موفقیت‌های دولت را مدنظر قرار دارد؛ هرچند ناکامی‌هایی نیز وجود داشته است.

وی با اشاره به بخشی از اظهارات رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه می‌توان با انجام برخی اقدامات کوچک زمینه‌های شادی و خشنودی مردم را فراهم کرد، گفت: این حرف کاملاً درستی است که از سوی رئیس‌جمهور مطرح شده، اما یکی از اقداماتی که می‌تواند مردم را از دلهره و اضطراب خارج کند، این است که رئیس‌جمهور حرف‌های مبهم نزند. وقتی رئیس‌جمهور که با همه نهادها و قوا در ارتباط است، حرفی را به زبان آورده که تمامی این روابط را زیر سوال می‌برد، دلهره‌ای در میان مردم ایجاد می‌شود مبنی بر اینکه چه مسائلی وجود دارد که رئیس‌جمهور بیان آن را به مصلحت نمی‌داند.

حرف‌های مبهم به خوشحالی مردم کمک نمی‌کنند

این فعال سیاسی اصلا‌ح‌طلب گفت: رئیس‌جمهور هر قدر بتواند در این شرایط آرامش را به جامعه القا کرده و خاطر مردم را جمع کند، اقدامی درخور انجام داده است؛ بالاخره مسائل مختلف در کشور فراز و فرودهایی دارند. ما اگر بخواهیم مسائل خود را با کشورهای توسعه‌یافته یا در حال توسعه مقایسه کنیم، خوشبختانه وضعیت در کشور آنگونه که در تبلیغات‌های مختلف ترسیم می‌شود، نیست. حتی گاهی ممکن است، فریب صحنه‌هایی را بخوریم که برایمان از لحاظ تبلیغاتی درست می‌کنند.

وی ادامه داد: بی‌تردید کشور مشکلاتی دارد که حتماً باید در راستای رفع آن تلاش کرد، ولی القای ناامنی و حس بدبینی نسبت به همدیگر و بیان حرف‌های مبهم، جزو مواردی هستند که به خوشحالی مردم کمک نمی‌کنند. از سوی دیگر، بسیاری از دستگاه‌ها می‌توانند در راستای خشنودی مردم اقداماتی انجام دهند و بدون شک، بسیاری از اقدامات کوچک می‌تواند در شادی و آرامش خاطر مردم در ابعاد مختلف تأثیرگذار باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

گفتگوی پیامکی حناچی و کرباسچی درباره شهرداری تهران

مهرخبرگزاری مهر
گفتگوی پیامکی حناچی و کرباسچی درباره شهرداری تهران
پس از پیوستن شهردار تهران به کمپین «سه شنبه های بدون خودرو» مجموعه ای از انتقادات در این خصوص مطرح شد. غلامحسین کرباسچی، نیز از جمله منتقدان این رفتار شهردار تهران بود.

به گزارش خبرگزاری مهر ، در پی طرح انتقاداتی از سوی غلامحسین کرباسچی در خصوص استفاده از دوچرخه توسط حناچی و تاخیر برای حضور در محل کار ، پیروز حناچی در پیامکی ضمن ارائه توضیحی کوتاه با این مضمون که استفاده از دوچرخه منجر به تاخیر نشد، اظهار امیدواری کرد تا از پیشنهادات وی در امر مدیریت شهری استفاده کند. 

غلامحسین کرباسچی شهردار اسبق تهران نیز در پاسخ به این پیامک، گفت: حیف است امروز که بعد این همه فراز و فرود موقعیت خدمت در زمینه گسترده تری فراهم شده، خدای ناکرده شبهه ای از حاشیه های شباهت ساز به کسانی که می دانید در این سال ها از فرصت حضور در شهرداری برای تبلیغات و خودنمایی استفاده کردند، ایجاد شود. 

وی خطاب به حناچی عنوان کرد: می دانم که جنس شما از آن ها متفاوت است و مشکلات مردم در تهران اولویت فعالیت شماست. لحظه ای از کار جدی و سازنده و پیگیری خدمت رسانی به مردم از دست نخواهید داد و ایمان دارید که کار برای مردم که بندگان خدایند سپاس خلق و پاداش خالق را خواهد داشت. 

شهردار تهران نیز در پاسخ به این پیامک اظهار امیدواری کرد تا شرمنده مردم شریف تهران نشود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فردا نیوزفردا نیوز19 ساعت قبل
در عملیات بیت المقدس (آزاد سازی خرمشهر) چند نکته برای فرماندهان و رزمندگان مهم بود، ۱) پیروزی نظامی، ۲) استفاده از فرمول‌های غیر نظامی در جنگ‌های کلاسیک ۳) انجام عملیات‌های کوچک با اهداف بزرگ و در نهایت انجام عملیات نهایی یعنی همان عملیات فتح خرمشهر، ۴) پایان و خط بطلانی بر این تفکر که جنگ به بن بست رسیده، ۵) ایجاد الگوی جدیدی از جنگ و عملیاتی بودن آن الگو در جنگ. تفکر و اندیشه مقاومت در جریان دفاع مقدس و پس از آن توانسته در وهله اول یک الگویی را برای کشور و بعد برای منطقه شکل دهد. کسانی که امروز احتمال وقوع جنگ را پر رنگ می‌کنند و در نشریات خود این موضوع را برجسته جلوه می‌دهند طرفداران دشمن و ستون پنجم هستند، این‌ها افرادی هستند که علاقمندند جامعه ایرانی که تحت فشار‌های اقتصادی و روانی دشمن است دچار یک فشار جدید به عنوان ترس از جنگ نیز شود. در واقع غربی‌ها با محاسبه هزینه فایده جنگ مستقیم به این مهم دست یافته‌اند که ترساندن و ایجاد یک نمایش جنگ قطعا نسبت به جنگ مستقیم برای آن‌ها هزینه ترخواهد بود. این درشرایطی بود که بسیاری از خودکفایی‌های در عرصه کشاورزی، صنعتی و … در کشور وجود نداشت، اما به‌حمدالله امروز بسیاری از نیاز‌های کشور در داخل تامین می‌شود.
عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
مداحی که در شب تولد امام حسن مجتبی به مقدسات اهل سنت توهین و مداحی وی از شبکه پنج سیما بصورت زنده پخش می‌شد توسط قوه قضاییه احضار و پس از تفهیم اتهام بازداشت شد. مداحی که در شب تولد امام حسن مجتبی به مقدسات اهل سنت توهین و مداحی وی از شبکه پنج سیما بصورت زنده پخش می‌شد توسط قوه قضاییه احضار و پس از تفهیم اتهام بازداشت شد. به گزارش عصر ایران، در پی اعتراضات و واکنش‎ها به پخش توهین مداح شبکه ۵ به اعتقادات و شخصیت‌های مورد احترام اهل سنت، شبکه پنج صدا و سیمای جمهوری اسلامی با انتشار اطلاعیه‌ای ضمن «محکوم کردن گفتار یک مداح»، از اهل سنت به خاطر پخش چنین برنامه‌ای عذرخواهی کرد. در این مولودی خوانی، که از شبکه پنج پخش شد، این مداح به بزرگان اهل سنت اهانت کرد.

تعیین تکلیف کرسی‌های هیئت رئیسه

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ مجلس هفته آینده جلسه علنی ندارد پس از بازگشت نمایندگان از حوزه‌های انتخابیه، انتخابات برای تعیین هیئت رئیسه ۱۳ کمیسیون تخصصی و ۳ فراکسیون مجلس نیز انجام خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
حمایت وزارت راه از لایحه مالیات بر عایدی سرمایهبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما از وزارت راه و شهرسازی؛ جلسه هم‌اندیشی وزیر راه و شهرسازی و معاونان حوزه‌های مسکن و شهرسازی، سازمان ملی زمین و مسکن، شهر‌های جدید، مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اعضای کمیسیون عمران مجلس در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد. محمد اسلامی در جمع‌بندی این نشست با اعلام این مطلب که مسکن و رونق دادن به آن در بخش عرضه و تقاضا و همچنین ساماندهی بازار اجاره بها از اولویت‌های وزارت راه و شهرسازی است، گفت: مسکن به لحاظ ساختاری نیمی از وزارتخانه بزرگ راه و شهرسازی است و در مورد رونق دادن به بازار مسکن، وزارتخانه با حمایت دولت و همچنین مجلس، برنامه‌های جامعی را در دستور کار دارد. وزیر راه و شهرسازی ضمن دعوت از اعضای کمیسیون عمران مجلس برای بازدید از برخی از پروژه‌های مسکنی که به بهره‌برداری رسیده‌اند از شناسایی نیاز واقعی و تقاضای واقعی استان‌های مختلف به تفکیک شهر‌ها خبر داد. وی با اعلام اینکه فراخوان مشارکت برای اجرای طرح اقدام ملی به زودی رسانه‌ای و اطلاع رسانی عمومی خواهد شد، گفت: از سوی سازمان ملی زمین و مسکن به استان‌ها ابلاغ کرده‌ایم تا زمین‌های رایگان را برای اجرای طرح اقدام ملی شناسایی و معرفی کنند که اینکار انجام شده است. عضو کابینه دولت دوازدهم تاکید کرد: باید فضای جامعه را به سمت تولید مسکن که جزو برنامه‌های دولت است و بخشی از آن نیز عملیاتی و اجرایی شده است، سوق دهیم و برنامه‌های دولت را برای تولید مسکن و رونق دادن به بازار مسکن با اطلاع رسانی درستی تشریح کنیم. اسلامی تصریح کرد: در تلاش هستیم تا راهکار‌هایی را عملیاتی و اجرایی کنیم که نقدینگی به بخش مسکن، تزریق و در این حوزه، سرمایه گذاری بشود. وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: برنامه‌های بازآفرینی شهری در خصوص احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده شهری، همچنین برنامه شهر‌های جدید در احداث ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در شهر‌های جدید و برنامه بنیاد مسکن برای احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر تهیه شده‌اند و بخشی از قرارداد‌های احداث آن‌ها آماده و برخی نیز به بهره برداری رسیده‌اند. این مقام مسئول در وزارت راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه امکانات دولت در خصوص تولید مسکن، یکپارچه شده است، گفت: هدف کلان ما هدف برنامه ششم توسعه است و همان را هدف قرار داده و مطمئن هستیم که بر اساس آن هدف، می‌توانیم به احداث واحد‌های مسکونی برنامه ریزی شده، دست یابیم. وزیر راه و شهرسازی از حمایت وزارتخانه راه و شهرسازی نسبت به لایحه مالیات بر عایدی سرمایه خبر داد و گفت: ما امروز هم تکنولوژی روز و هم سریع سازی را داریم. به همین دلیل باید مردم را تشویق کنیم تا بیایند و با دریافت پروانه ساختمانی نسبت به احداث واحد‌های مسکونی اقدام کنند. وی افزود: هم اکنون صدور پروانه ساختمان کاهش پیدا کرده است که باید کاری کنیم تا روند صدور از حالت فوق خارج شود. اسلامی در بخشی از سخنان خود به تورم اقتصادی اشاره کرد و گفت: سقوط ارزش پول مردم را ناگزیر کرده تا پول و نقدینگی خود را به سمت تبدیل به کالا‌های مختلف ببرند. باید کاری کنیم که در برنامه رونق دادن به بازار مسکن، اقشار متوسط و افرادی که مستاجر هستند، لطمه نبینند. به همین دلیل باید صبورانه و عاقلانه رفتار کنیم. وی با یادآوری اینکه جهش‌های قیمت متاثر از تورم اقتصادی و خارج از کنترل بوده است، افزود: تلاش می‌کنیم از برآیند هم‌اندیشی‌های وزارتخانه راه و شهرسازی با کمیسیون عمران مجلس به نتایج خوبی برای تعادل بخشی به بازار مسکن دست یابیم.

اخبار بیشتر