1. خبری
  2. سیاسی
پوشش خبری

گفتگوی پیامکی کرباسچی و حناچی بر سر ماجرای دوچرخه‌سواری آقای شهردار

کرباسچی به روحانی: مبهم حرف نزن

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
کرباسچی به روحانی: مبهم حرف نزن

جماران: غلامحسین کرباسچی درباره تغییرات در اساسنامه این حزب پس از برگزاری کنگره اخیر آن گفت: تغییرات مهمی در محتوای اساسنامه رخ نداده و آنچه بوده برخی تغییرات شکلی در آن است. اخیراً وزارت کشور یک اساسنامه الگو تهیه کرده که باید برمبنای آن، تغییراتی در تمامی اساسنامههایی که از قبل وجود داشته، داده شود.

وی همچنین با رد برخی شائبه‌ها درباره انتخاب اعضا بر اساس مناسبات فامیلی در کارگزاران گفت: خانم فاطمه رمضان‌زاده تنها با همسر یکی از اعضا تشابه اسمی داشته و هیچ رابطه‌ فامیلی در میان اعضای حزب وجود ندارد.

وی در ادامه این گفت و گو، در پاسخ به سوالی درباره سخنان اخیر رئیس‌جمهور، گفت: نمی‌دانم که رئیس‌جمهور چه می‌خواهد بگوید که بیان آن را به صلاح نمی‌داند. لابد حرف‌هایی هست؛ منتها اگر قرار باشد مسائل اثرات مخرب داشته باشند، همین سخنی که رئیس‌جمهور در این‌باره می‌زند، اثرات مخربش بیشتر از آن حرف‌هایی است که صلاح نیست مطرح شوند.

بازگو کردن مسائل مهم تاثیر چندانی روی مصلحت جامعه ندارد

کرباسچی در ادامه گفت: بیان چنین حرفی در کشور، مشابه حرف آقای احمدی‌نژاد است که می‌گفت من لیستی در جیب دارم، ولی هیچ‌گاه آن لیست از جیبش درنیامد. بالاخره این طور مبهم حرف‌زدن‌ها، بسیاری از مسائل و روابط را زیر سوال می‌برد. به هر حال، حتماً آقای رئیس‌جمهور مصلحتی در بیان چنین حرفی دیده، ولی من فکر می‌کنم؛ بازگو کردن مسائل مهم تاثیر چندانی روی مصلحت جامعه ندارد.

اگر بخواهیم مسائل خود را با کشورهای توسعه‌یافته یا در حال توسعه مقایسه کنیم، خوشبختانه وضعیت در کشور آنگونه که در تبلیغات‌های مختلف ترسیم می‌شود، نیست.

وی گفت: کسی توقع ندارد هر مسأله‌ای که در کشور اتفاق می‌افتد، تبلیغاتی یا علنی شود و مسائل طبقه‌بندی شده در همه جای دنیا وجود دارند. اما اگر مصلحتی در این باشد که حرفی را در طبقه‌بندی نگه‌دارند، این مسأله عبارت«حرف‌هایی هست که نمی‌توانم بگویم» را نیز شامل می‌شود. به نظر می‌رسد بیان چنین حرفی، خلاف مصلحتی است که رئیس‌جمهور در نظر دارد. همانطور که اگر کسی بگوید لیستی در جیبش دارد، آن لیست می‌تواند همه افراد مطرح در مجموعه‌های اداری و حکومتی کشور را زیر سوال برد، رئیس جمهور نیز اگر واقعاً قرار نیست حرفی بزند، نباید خود این جمله را به زبان آورد.

کارنامه دولت نه مردود و نه خالی از اشتباه بوده است

کرباسچی افزود: رئیس جمهور نباید با زدن برخی حرف‌ها، در بسیاری مسائل ابهام ایجاد کند. بنابراین این‌گونه صحبت‌کردن با آن مصلحتی که مدنظر آقای روحانی است، همخوانی ندارد.

وی درباره کارنامه دولت حسن روحانی در 6 سال گذشته گفت: به نظر من کارنامه آقای روحانی آنقدر منفی نبوده که بخواهیم آن را رد کنیم. به دلیل آنکه در برهه‌های مختلف به ویژه در دولت اول موفقیت‌هایی در مسائل اقتصادی، کنترل تورم و حل مسائل و بحران‌های بین المللی وجود داشته است. البته در مقاطعی هم اشتباهاتی بوده، در انتخاب‌های مختلف و سیاست‌هایی که اتخاذ شده، مواردی هست که می‌توانست وجود نداشته باشد. بنابراین کارنامه دولت نه مردود و نه خالی از اشتباه بوده است.

رئیس‌جمهور حرف‌های مبهم نزند

دبیرکل حزب کارگزاران ادامه داد: خود دولت هم آنچنان مدعی نیست. زیرا در بعضی مواقع تحت تأثیر جوّ های ساخته شده قرار گرفته و در بعضی جاها نیز تنگاهایی برایش از بیرون و داخل ایجاد شده است. باید موفقیت‌های دولت را مدنظر قرار دارد؛ هرچند ناکامی‌هایی نیز وجود داشته است.

وی با اشاره به بخشی از اظهارات رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه می‌توان با انجام برخی اقدامات کوچک زمینه‌های شادی و خشنودی مردم را فراهم کرد، گفت: این حرف کاملاً درستی است که از سوی رئیس‌جمهور مطرح شده، اما یکی از اقداماتی که می‌تواند مردم را از دلهره و اضطراب خارج کند، این است که رئیس‌جمهور حرف‌های مبهم نزند. وقتی رئیس‌جمهور که با همه نهادها و قوا در ارتباط است، حرفی را به زبان آورده که تمامی این روابط را زیر سوال می‌برد، دلهره‌ای در میان مردم ایجاد می‌شود مبنی بر اینکه چه مسائلی وجود دارد که رئیس‌جمهور بیان آن را به مصلحت نمی‌داند.

حرف‌های مبهم به خوشحالی مردم کمک نمی‌کنند

این فعال سیاسی اصلا‌ح‌طلب گفت: رئیس‌جمهور هر قدر بتواند در این شرایط آرامش را به جامعه القا کرده و خاطر مردم را جمع کند، اقدامی درخور انجام داده است؛ بالاخره مسائل مختلف در کشور فراز و فرودهایی دارند. ما اگر بخواهیم مسائل خود را با کشورهای توسعه‌یافته یا در حال توسعه مقایسه کنیم، خوشبختانه وضعیت در کشور آنگونه که در تبلیغات‌های مختلف ترسیم می‌شود، نیست. حتی گاهی ممکن است، فریب صحنه‌هایی را بخوریم که برایمان از لحاظ تبلیغاتی درست می‌کنند.

وی ادامه داد: بی‌تردید کشور مشکلاتی دارد که حتماً باید در راستای رفع آن تلاش کرد، ولی القای ناامنی و حس بدبینی نسبت به همدیگر و بیان حرف‌های مبهم، جزو مواردی هستند که به خوشحالی مردم کمک نمی‌کنند. از سوی دیگر، بسیاری از دستگاه‌ها می‌توانند در راستای خشنودی مردم اقداماتی انجام دهند و بدون شک، بسیاری از اقدامات کوچک می‌تواند در شادی و آرامش خاطر مردم در ابعاد مختلف تأثیرگذار باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

گفتگوی پیامکی حناچی و کرباسچی درباره شهرداری تهران

مهرخبرگزاری مهر
گفتگوی پیامکی حناچی و کرباسچی درباره شهرداری تهران

به گزارش خبرگزاری مهر ، در پی طرح انتقاداتی از سوی غلامحسین کرباسچی در خصوص استفاده از دوچرخه توسط حناچی و تاخیر برای حضور در محل کار ، پیروز حناچی در پیامکی ضمن ارائه توضیحی کوتاه با این مضمون که استفاده از دوچرخه منجر به تاخیر نشد، اظهار امیدواری کرد تا از پیشنهادات وی در امر مدیریت شهری استفاده کند. 

غلامحسین کرباسچی شهردار اسبق تهران نیز در پاسخ به این پیامک، گفت: حیف است امروز که بعد این همه فراز و فرود موقعیت خدمت در زمینه گسترده تری فراهم شده، خدای ناکرده شبهه ای از حاشیه های شباهت ساز به کسانی که می دانید در این سال ها از فرصت حضور در شهرداری برای تبلیغات و خودنمایی استفاده کردند، ایجاد شود. 

وی خطاب به حناچی عنوان کرد: می دانم که جنس شما از آن ها متفاوت است و مشکلات مردم در تهران اولویت فعالیت شماست. لحظه ای از کار جدی و سازنده و پیگیری خدمت رسانی به مردم از دست نخواهید داد و ایمان دارید که کار برای مردم که بندگان خدایند سپاس خلق و پاداش خالق را خواهد داشت. 

شهردار تهران نیز در پاسخ به این پیامک اظهار امیدواری کرد تا شرمنده مردم شریف تهران نشود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز8 ساعت قبل
هدایت‌الله خادمی، یکی از طراحان استیضاح روحانی گفته تعداد امضاکننده‌ها به ١٣ نفر رسیدهموضوع حمله به رئیس‌جمهوری اگر چه با توجه به تعداد امضاکننده‌ها جدی به نظر نمی‌رسد اما نگاهی به عوامل پشت ماجرا نشان‌دهنده نکات قابل تأملی است. «موضوع استیضاح روحانی اگر چه با توجه به تعداد امضاکننده‌هایش جدی به نظر نمی‌رسد، اما از آنجایی که به هر حال موضوع حساسی محسوب می‌شود، نقل قول‌های مربوط به آن به سرعت سر از شبکه‌های اجتماعی درمی‌آورد و با واکنش مخالفان ایجاد حاشیه برای دولت مواجه می‌شود. دیروز هم یکی دیگر از طراحان استیضاح با اعلام این که تعداد امضاکننده‌ها به ١٣ نفر رسیده، حرفی زد که اگر چه فرسنگ‌ها دور از ذهن به نظر می‌رسید اما همین عجیب بودن باعث شد که به سرعت در فضای مجازی دست‌به‌دست شود. هدایت‌الله خادمی، نماینده حوزه انتخابیه ایذه و باغملک، اعلام کرده که «برای بعد از استیضاح روحانی هم برنامه داریم و می‌خواهیم یکی مثل قالیباف بیاید.» البته این نخستین بار نیست که خادمی حرف‌های عجیب و غریب می‌زند، حتی برخی حرف‌ها و اقداماتش او را تا پای تهدید به ابطال اعتبارنامه‌اش هم برد. به افراد عقب‌مانده‌ای مثل تو ارتباطی نداردهمین یک ماه پیش ویدئویی منتشر شد که هدایت‌الله خادمی را در حال توهین به یکی از افراد حوزه انتخابیه‌اش نشان می‌داد.
مهرمهر8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النهرین، یحیی رسول سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق به موضع گیری منفی سفارت آمریکا در بغداد درباره نیروهای امنیتی عراق واکنش نشان داد. وی افزود: آنچه سفارت آمریکا در عراق درباره نیروهای امنیتی گفته است ارزیابی دقیقی نیست و دیدگاهی غیرواقعی است زیرا این نیروها با داعش مقابله کرده و اراضی را آزاد کرده‌اند. ماموریت نیروهای ائتلاف بین المللی آموزشی و مستشاری و حمایت هوایی است و به آن محدود می‌شود. نیروهای عراقی از سال ۲۰۰۳ به بعد پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای به دست آورده است و در جنگ با داعش نیز تجارب گرانبهایی کسب کرده است. شایان ذکر است که سفارت آمریکا در بغداد مدعی شده بود که نیروهای امنیتی عراق هنوز آماده برقراری امنیت نیستند و این توان را ندارند.
مهرمهر8 ساعت قبل
شهرهای مهم این استان ادلب، معره النعمان، جسرالشغور، اریحا و حارم هستند. برخی از نبرد ادلب به عنوان ام المعارک نام می‌برند و برخی دیگر از واکنش ترکیه در صورت هر گونه اقدام نظامی ارتش سوریه سخن می‌گویند. تروریستها پس از رقم خوردن نبرد جنوب به نفع ارتش سوریه سخت در وحشت و هراس به سر می‌برند. از نگاه ناظران امور سوریه باید نبرد ادلب با آتش سنگین همراه باشد و پرونده جنگ سریعا بسته شود. دمشق آماده نبرد بزرگ در ادلب و بستن پرونده مناطق شمال سوریه هم مرز با ترکیه می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «تولسی گابارد»، قانونگذار آمریکایی و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا روز پنجشنبه عربستان سعودی را «بزرگترین حامی تروریسم» توصیف کرد. گابارد در توئیتر، با اشاره به گزارش‌هایی که مدعی هستند دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا قصد فروش فناوری‌های حساس هسته‌ای به عربستان سعودی را دارد گفت: «عربستان سعودی بزرگترین حامی تروریسم و ایدئولوژی افراط‌گرایی است که سازمان‌های تروریستی مانند القاعده و داعش را تغذیه می‌کنند. با وجود این دولت ترامپ قصد دارد به آنها فناوری‌های حساس هسته‌ای بفروشد. این، تهدید بزرگی برای ایمنی و امنیت آمریکا است.»
مهرمهر6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیاالیوم، فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان، حرفهای الیزابت ریچارد سفیر آمریکا در لبنان درباره نگرانی واشنگتن از نقش حزب الله لبنان را محکوم کرد. در بیانیه فراکسیون مقاومت در پارلمان لبنان آمده است: موضع منفی مقامات آمریکا درباره حزب الله لبنان که از زبان آنها پس از هر دیدار با مقامات لبنانی تکرار می‌شود، مردود و محکوم است و به حاکمیت ملی لبنان خدشه وارد می‌کند و منکر حق مشروع در قانون بین المللی مبنی بر حق دفاع از خویشتن و مقاومت در برابر هر تهدید یا دشمن است و نوعی جانبداری به ناحق از رژیم صهیونیستی است؛ که به اشغال اراضی لبنان ادامه می‌دهد و همه روزه حاکمیت لبنان را نقض می‌کند. فراکسیون حزب الله در پارلمان لبنان اعلام کرد: این مواضع به سبب خوی سلطه طلبی و هیمنه آمریکاست که بر تنفر ملتها از دولت آمریکا می‌افزاید به ویژه که دولت آمریکا معیارهای عادلانه را مورد توجه قرار نمی‌دهد و زور و تروریسم را بر حقوق بشر ترجیح می‌دهد. دولت آمریکا حامی رژیمهای دیکتاتوری است. در بیانیه فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان آمده است: ظلم و زورگویی آمریکا عامل همه بحرانها و منشا همه مشکلات ملتها و کشورهای دنیاست.

اخبار بیشتر