ارتش لبنان در مرز با فلسطین اشغالی به آماده باش در آمد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

ارتش لبنان در مرز با فلسطین اشغالی به آماده باش در آمد

موضع گیری خصمانه الجبیر علیه ایران و حزب الله لبنان

مهرخبرگزاری مهر
موضع گیری خصمانه الجبیر علیه ایران و حزب الله لبنان
وزیر خارجه عربستان در نشست خبری در حاشیه سی و نهمین نشست سران شورای همکاری خلیج فارس به موضع گیری خصمانه علیه ایران پرداخت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، عادل الجبیر در نشست خبری در حاشیه سی و نهمین نشست سران شورای همکاری خلیج فارس مدعی شد: ما حامی سعد حریری در تشکیل دولت لبنان هستیم و با نقش تخریبی ایران و نقش حزب الله مخالفیم.

خواندن خبر در سایت منبع

سلاح پیشرفته ارتش رژیم صهیونیستی در مرز لبنان به سرقت رفت! + عکس

رکناخبرگزاری رکنا
سلاح پیشرفته ارتش رژیم صهیونیستی در مرز لبنان به سرقت رفت! + عکس
رکنا: رسانه‌های رژیم صهیونیستی شامگاه شنبه از به سرقت رفتن دو قطعه سلاح نظامیان این رژیم در مرز فلسطین اشغالی با لبنان خبر دادند.

سلاح پیشرفته ارتش رژیم صهیونیستی در مرز لبنان به سرقت رفت! + عکس - 1

به گزارش رکنا، رسانه‌های رژیم صهیونیستی می‌گویند سلاح متعلق به نظامیان این رژیم در مرز لبنان به سرقت رفته است.

روزنامه عبری معاریو شنبه (۱۷ آذر) نوشت که بر اثر غفلت نظامیان صهیونیست دو قبضه سلاح «مگ» عصر شنبه در حالی که بر روی توپ سنگین سوار شده بود، به سرفت رفته است.

در واکنش به این اتفاق، منبعی نظامی صهیونیست گفت که این حادثه از نظر امنیتی و در رابطه با امنیت نظامیان، «بسیار خطرناک» است.

ارتش رژیم صهیونیستی بعد از این حادثه، تحقیقات گسترده‌ای برای یافتن این سلاح‌ها و سارقان آن شروع کرده است.

برخی منابع مدعی شدند که نیروهای حزب‌الله این سلاح‌ها را به دست آورده که هنوز حزب‌الله این مسئله را تأیید نکرده است.

سلاح پیشرفته ارتش رژیم صهیونیستی در مرز لبنان به سرقت رفت! + عکس - 8

خواندن خبر در سایت منبع

ارتش لبنان در مرز با فلسطین اشغالی به آماده باش در آمد

ایرناخبرگزاری ایرنا
ارتش لبنان در مرز با فلسطین اشغالی به آماده باش در آمد
بیروت-ایرنا- نیروهای ارتش لبنان امروز (یکشنبه) در پی تحرکات رژیم صهیونیستی در مرز با فلسطین اشغالی به حالت آماده باش درآمدند.

به گزارش ایرنا، ارتش لبنان با مشاهده تحرکات نظامیان صهیونیست، در منطقه نزدیک به خط آبی ترسیم شده از سوی سازمان ملل، نیروهای خود را در منطقه مرزی مقابل شهرک «میس الجبل» در جنوب لبنان تقویت کردند.

این آماده باش در پی آن بود که نظامیان رژیم صهیونیستی بدون آنکه طرف لبنانی حاضر باشد، مشغول قرار دادن شاخص های فلزی و نوار رنگی در کنار خط آبی و در داخل سرزمین های اشغالی بودند که با حضور نیروهای ارتش لبنان، سربازان اسرائیلی چند متر عقب کشیدند.

دیشب هم خبرنگار شبکه «المنار» وابسته به حزب الله خبر از تقویت حضور نیروهای ارتش لبنان در نزدیکی منطقه «کروم الشراقی» در نزدیکی میس الجبل داد و گفت که حدود 40 نظامی دشمن صهیونیستی به دنبال سلاح های گم شده دو نفر از اسرائیلی ها هستند.

تارنمای روزنامه «یدیعوت آحارونوت» رژیم صهیونیستی دیشب گزارش داد که سلاح دو سرباز صهیونیستی در نزدیکی مرز با لبنان به سرقت رفته است.

رسانه های صهیونیستی هم خبردادند: وقتی نظامیان صهیونیست صبح شنبه به منطقه ای باز در نزدیکی «الجلیل» و مرزهای لبنان رسیده اند، در این منطقه مستقر شدند و در این حین سلاح دو نفر از آنان از نوع «MAG» به سرقت رفت.

این رسانه های صهیونیست افزودند که نیروهای ارتش اسرائیل اقدام به بازرسی منطقه کردند اما از سلاح ها خبری نبود و دژبانی نیروهای مسلح و پلیس آن رژیم تحقیقات خود را در این باره آغاز کردند.

رسانه های صهیونیست مدعی شدند که بعد از تحقیقات مشخص شده که یک موتور سوار زمانی که از منطقه تجمع نظامیان عبور می کرده، در شرایطی که به خاطر مه دید آنها کاهش یافته بوده، سلاح ها را برداشته و از صحنه گریخته است اما نظامیان اسرائیلی پس از گذشت دو ساعت فهمیده اند که سلاح هایشان مفقود شده است.

یک منبع امنیتی صهیونیست ها این حادثه را به شدت خطرناک ارزیابی کرده چراکه به امنیت شخصی و امنیت نظامیان وابسته است.

ارتش رژیم صهیونیستی از سه شنبه گذشته با ادعای کشف و انهدام تونل های منتسب به حزب الله در مرزهای فلسطین اشغالی با لبنان عملیاتی موسوم به «سپر شمال» را آغاز کرده است.

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی هم روز پنج شنبه در حالی که به همراه سفرای مقیم تل آویو از مرزهای شمالی فلسطین اشغالی بازدید می کردند، تهدید کرد که ممکن است با هدف انهدام کامل تونل ها، نیروهای این رژیم وارد خاک لبنان شوند.

در پی حضور ارتش لبنان، همچنین نظامیان اسرائیلی اقدام به برچیدن سه خط از حسگرهای حرکتی کردند که دیروز آنها را در منطقه میان خود با لبنان کار گذاشته بودند.

علاوه بر اینکه در سایه نگاه نیروهای ارتش لبنان و یونیفل، بولدزرهای اسرائیلی به فاصله حدود 40 متری مقابل میس الجبل مشغول به کار شد.

واحد «رسانه جنگ» مقاومت، دیروز (شنبه) خبر داده بود که نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی در کنار نوار مرزی اقدام به نصب حسگرهای حرکتی کرده اند که با نزدیک شدن نیروهای ارتش لبنان به آن ها، دیروز اقدام به تیراندازی هوایی کرده بودند.

همچنین رسانه جنگ روز گذشته تصویری از پشت سر دو نظامی صهیونیست منتشر کرد که در حال بازرسی هستند.

این دو رخداد (سرقت سلاح اسرائیلی ها و عکس مقاومت از پشت سر آنها) از شنبه شب به دستمایه شوخی و طنز لبنانی ها تبدیل شده است.

برخی تحلیلگران نظامی، این دو رویداد را مساوی با یک پیروزی برای حزب الله بدون شلیک حتی یک گلوله ارزیابی می کنند.

رژیم صهیونیستی که از سال 1361 تا 1379 بخش هایی از لبنان را در اشغال داشت، پس از 18 سال مقاومت مجبور به عقب نشینی از لبنان شد. در سال 1385 نیز در جنگی 33 روزه نتوانست کاری از پیش ببرد و در برابر مقاومت رزمندگان حزب الله شکست سنگینی متحمل شد.

خاورم**2054

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فردا نیوزفردا نیوز19 ساعت قبل
در عملیات بیت المقدس (آزاد سازی خرمشهر) چند نکته برای فرماندهان و رزمندگان مهم بود، ۱) پیروزی نظامی، ۲) استفاده از فرمول‌های غیر نظامی در جنگ‌های کلاسیک ۳) انجام عملیات‌های کوچک با اهداف بزرگ و در نهایت انجام عملیات نهایی یعنی همان عملیات فتح خرمشهر، ۴) پایان و خط بطلانی بر این تفکر که جنگ به بن بست رسیده، ۵) ایجاد الگوی جدیدی از جنگ و عملیاتی بودن آن الگو در جنگ. تفکر و اندیشه مقاومت در جریان دفاع مقدس و پس از آن توانسته در وهله اول یک الگویی را برای کشور و بعد برای منطقه شکل دهد. کسانی که امروز احتمال وقوع جنگ را پر رنگ می‌کنند و در نشریات خود این موضوع را برجسته جلوه می‌دهند طرفداران دشمن و ستون پنجم هستند، این‌ها افرادی هستند که علاقمندند جامعه ایرانی که تحت فشار‌های اقتصادی و روانی دشمن است دچار یک فشار جدید به عنوان ترس از جنگ نیز شود. در واقع غربی‌ها با محاسبه هزینه فایده جنگ مستقیم به این مهم دست یافته‌اند که ترساندن و ایجاد یک نمایش جنگ قطعا نسبت به جنگ مستقیم برای آن‌ها هزینه ترخواهد بود. این درشرایطی بود که بسیاری از خودکفایی‌های در عرصه کشاورزی، صنعتی و … در کشور وجود نداشت، اما به‌حمدالله امروز بسیاری از نیاز‌های کشور در داخل تامین می‌شود.
عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
مداحی که در شب تولد امام حسن مجتبی به مقدسات اهل سنت توهین و مداحی وی از شبکه پنج سیما بصورت زنده پخش می‌شد توسط قوه قضاییه احضار و پس از تفهیم اتهام بازداشت شد. مداحی که در شب تولد امام حسن مجتبی به مقدسات اهل سنت توهین و مداحی وی از شبکه پنج سیما بصورت زنده پخش می‌شد توسط قوه قضاییه احضار و پس از تفهیم اتهام بازداشت شد. به گزارش عصر ایران، در پی اعتراضات و واکنش‎ها به پخش توهین مداح شبکه ۵ به اعتقادات و شخصیت‌های مورد احترام اهل سنت، شبکه پنج صدا و سیمای جمهوری اسلامی با انتشار اطلاعیه‌ای ضمن «محکوم کردن گفتار یک مداح»، از اهل سنت به خاطر پخش چنین برنامه‌ای عذرخواهی کرد. در این مولودی خوانی، که از شبکه پنج پخش شد، این مداح به بزرگان اهل سنت اهانت کرد.

تعیین تکلیف کرسی‌های هیئت رئیسه

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ مجلس هفته آینده جلسه علنی ندارد پس از بازگشت نمایندگان از حوزه‌های انتخابیه، انتخابات برای تعیین هیئت رئیسه ۱۳ کمیسیون تخصصی و ۳ فراکسیون مجلس نیز انجام خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
حمایت وزارت راه از لایحه مالیات بر عایدی سرمایهبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما از وزارت راه و شهرسازی؛ جلسه هم‌اندیشی وزیر راه و شهرسازی و معاونان حوزه‌های مسکن و شهرسازی، سازمان ملی زمین و مسکن، شهر‌های جدید، مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اعضای کمیسیون عمران مجلس در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد. محمد اسلامی در جمع‌بندی این نشست با اعلام این مطلب که مسکن و رونق دادن به آن در بخش عرضه و تقاضا و همچنین ساماندهی بازار اجاره بها از اولویت‌های وزارت راه و شهرسازی است، گفت: مسکن به لحاظ ساختاری نیمی از وزارتخانه بزرگ راه و شهرسازی است و در مورد رونق دادن به بازار مسکن، وزارتخانه با حمایت دولت و همچنین مجلس، برنامه‌های جامعی را در دستور کار دارد. وزیر راه و شهرسازی ضمن دعوت از اعضای کمیسیون عمران مجلس برای بازدید از برخی از پروژه‌های مسکنی که به بهره‌برداری رسیده‌اند از شناسایی نیاز واقعی و تقاضای واقعی استان‌های مختلف به تفکیک شهر‌ها خبر داد. وی با اعلام اینکه فراخوان مشارکت برای اجرای طرح اقدام ملی به زودی رسانه‌ای و اطلاع رسانی عمومی خواهد شد، گفت: از سوی سازمان ملی زمین و مسکن به استان‌ها ابلاغ کرده‌ایم تا زمین‌های رایگان را برای اجرای طرح اقدام ملی شناسایی و معرفی کنند که اینکار انجام شده است. عضو کابینه دولت دوازدهم تاکید کرد: باید فضای جامعه را به سمت تولید مسکن که جزو برنامه‌های دولت است و بخشی از آن نیز عملیاتی و اجرایی شده است، سوق دهیم و برنامه‌های دولت را برای تولید مسکن و رونق دادن به بازار مسکن با اطلاع رسانی درستی تشریح کنیم. اسلامی تصریح کرد: در تلاش هستیم تا راهکار‌هایی را عملیاتی و اجرایی کنیم که نقدینگی به بخش مسکن، تزریق و در این حوزه، سرمایه گذاری بشود. وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: برنامه‌های بازآفرینی شهری در خصوص احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده شهری، همچنین برنامه شهر‌های جدید در احداث ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در شهر‌های جدید و برنامه بنیاد مسکن برای احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر تهیه شده‌اند و بخشی از قرارداد‌های احداث آن‌ها آماده و برخی نیز به بهره برداری رسیده‌اند. این مقام مسئول در وزارت راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه امکانات دولت در خصوص تولید مسکن، یکپارچه شده است، گفت: هدف کلان ما هدف برنامه ششم توسعه است و همان را هدف قرار داده و مطمئن هستیم که بر اساس آن هدف، می‌توانیم به احداث واحد‌های مسکونی برنامه ریزی شده، دست یابیم. وزیر راه و شهرسازی از حمایت وزارتخانه راه و شهرسازی نسبت به لایحه مالیات بر عایدی سرمایه خبر داد و گفت: ما امروز هم تکنولوژی روز و هم سریع سازی را داریم. به همین دلیل باید مردم را تشویق کنیم تا بیایند و با دریافت پروانه ساختمانی نسبت به احداث واحد‌های مسکونی اقدام کنند. وی افزود: هم اکنون صدور پروانه ساختمان کاهش پیدا کرده است که باید کاری کنیم تا روند صدور از حالت فوق خارج شود. اسلامی در بخشی از سخنان خود به تورم اقتصادی اشاره کرد و گفت: سقوط ارزش پول مردم را ناگزیر کرده تا پول و نقدینگی خود را به سمت تبدیل به کالا‌های مختلف ببرند. باید کاری کنیم که در برنامه رونق دادن به بازار مسکن، اقشار متوسط و افرادی که مستاجر هستند، لطمه نبینند. به همین دلیل باید صبورانه و عاقلانه رفتار کنیم. وی با یادآوری اینکه جهش‌های قیمت متاثر از تورم اقتصادی و خارج از کنترل بوده است، افزود: تلاش می‌کنیم از برآیند هم‌اندیشی‌های وزارتخانه راه و شهرسازی با کمیسیون عمران مجلس به نتایج خوبی برای تعادل بخشی به بازار مسکن دست یابیم.

اخبار بیشتر