1. خبری
  2. سیاسی
پوشش خبری

ارتش لبنان در مرز با فلسطین اشغالی به آماده باش در آمد

موضع گیری خصمانه الجبیر علیه ایران و حزب الله لبنان

مهرخبرگزاری مهر
موضع گیری خصمانه الجبیر علیه ایران و حزب الله لبنان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، عادل الجبیر در نشست خبری در حاشیه سی و نهمین نشست سران شورای همکاری خلیج فارس مدعی شد: ما حامی سعد حریری در تشکیل دولت لبنان هستیم و با نقش تخریبی ایران و نقش حزب الله مخالفیم.

خواندن خبر در سایت منبع

سلاح پیشرفته ارتش رژیم صهیونیستی در مرز لبنان به سرقت رفت! + عکس

رکناخبرگزاری رکنا
سلاح پیشرفته ارتش رژیم صهیونیستی در مرز لبنان به سرقت رفت! + عکس

سلاح پیشرفته ارتش رژیم صهیونیستی در مرز لبنان به سرقت رفت! + عکس - 1

به گزارش رکنا، رسانه‌های رژیم صهیونیستی می‌گویند سلاح متعلق به نظامیان این رژیم در مرز لبنان به سرقت رفته است.

روزنامه عبری معاریو شنبه (۱۷ آذر) نوشت که بر اثر غفلت نظامیان صهیونیست دو قبضه سلاح «مگ» عصر شنبه در حالی که بر روی توپ سنگین سوار شده بود، به سرفت رفته است.

در واکنش به این اتفاق، منبعی نظامی صهیونیست گفت که این حادثه از نظر امنیتی و در رابطه با امنیت نظامیان، «بسیار خطرناک» است.

ارتش رژیم صهیونیستی بعد از این حادثه، تحقیقات گسترده‌ای برای یافتن این سلاح‌ها و سارقان آن شروع کرده است.

برخی منابع مدعی شدند که نیروهای حزب‌الله این سلاح‌ها را به دست آورده که هنوز حزب‌الله این مسئله را تأیید نکرده است.

سلاح پیشرفته ارتش رژیم صهیونیستی در مرز لبنان به سرقت رفت! + عکس - 8

خواندن خبر در سایت منبع

ارتش لبنان در مرز با فلسطین اشغالی به آماده باش در آمد

ایرناخبرگزاری ایرنا
ارتش لبنان در مرز با فلسطین اشغالی به آماده باش در آمد

به گزارش ایرنا، ارتش لبنان با مشاهده تحرکات نظامیان صهیونیست، در منطقه نزدیک به خط آبی ترسیم شده از سوی سازمان ملل، نیروهای خود را در منطقه مرزی مقابل شهرک «میس الجبل» در جنوب لبنان تقویت کردند.

این آماده باش در پی آن بود که نظامیان رژیم صهیونیستی بدون آنکه طرف لبنانی حاضر باشد، مشغول قرار دادن شاخص های فلزی و نوار رنگی در کنار خط آبی و در داخل سرزمین های اشغالی بودند که با حضور نیروهای ارتش لبنان، سربازان اسرائیلی چند متر عقب کشیدند.

دیشب هم خبرنگار شبکه «المنار» وابسته به حزب الله خبر از تقویت حضور نیروهای ارتش لبنان در نزدیکی منطقه «کروم الشراقی» در نزدیکی میس الجبل داد و گفت که حدود 40 نظامی دشمن صهیونیستی به دنبال سلاح های گم شده دو نفر از اسرائیلی ها هستند.

تارنمای روزنامه «یدیعوت آحارونوت» رژیم صهیونیستی دیشب گزارش داد که سلاح دو سرباز صهیونیستی در نزدیکی مرز با لبنان به سرقت رفته است.

رسانه های صهیونیستی هم خبردادند: وقتی نظامیان صهیونیست صبح شنبه به منطقه ای باز در نزدیکی «الجلیل» و مرزهای لبنان رسیده اند، در این منطقه مستقر شدند و در این حین سلاح دو نفر از آنان از نوع «MAG» به سرقت رفت.

این رسانه های صهیونیست افزودند که نیروهای ارتش اسرائیل اقدام به بازرسی منطقه کردند اما از سلاح ها خبری نبود و دژبانی نیروهای مسلح و پلیس آن رژیم تحقیقات خود را در این باره آغاز کردند.

رسانه های صهیونیست مدعی شدند که بعد از تحقیقات مشخص شده که یک موتور سوار زمانی که از منطقه تجمع نظامیان عبور می کرده، در شرایطی که به خاطر مه دید آنها کاهش یافته بوده، سلاح ها را برداشته و از صحنه گریخته است اما نظامیان اسرائیلی پس از گذشت دو ساعت فهمیده اند که سلاح هایشان مفقود شده است.

یک منبع امنیتی صهیونیست ها این حادثه را به شدت خطرناک ارزیابی کرده چراکه به امنیت شخصی و امنیت نظامیان وابسته است.

ارتش رژیم صهیونیستی از سه شنبه گذشته با ادعای کشف و انهدام تونل های منتسب به حزب الله در مرزهای فلسطین اشغالی با لبنان عملیاتی موسوم به «سپر شمال» را آغاز کرده است.

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی هم روز پنج شنبه در حالی که به همراه سفرای مقیم تل آویو از مرزهای شمالی فلسطین اشغالی بازدید می کردند، تهدید کرد که ممکن است با هدف انهدام کامل تونل ها، نیروهای این رژیم وارد خاک لبنان شوند.

در پی حضور ارتش لبنان، همچنین نظامیان اسرائیلی اقدام به برچیدن سه خط از حسگرهای حرکتی کردند که دیروز آنها را در منطقه میان خود با لبنان کار گذاشته بودند.

علاوه بر اینکه در سایه نگاه نیروهای ارتش لبنان و یونیفل، بولدزرهای اسرائیلی به فاصله حدود 40 متری مقابل میس الجبل مشغول به کار شد.

واحد «رسانه جنگ» مقاومت، دیروز (شنبه) خبر داده بود که نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی در کنار نوار مرزی اقدام به نصب حسگرهای حرکتی کرده اند که با نزدیک شدن نیروهای ارتش لبنان به آن ها، دیروز اقدام به تیراندازی هوایی کرده بودند.

همچنین رسانه جنگ روز گذشته تصویری از پشت سر دو نظامی صهیونیست منتشر کرد که در حال بازرسی هستند.

این دو رخداد (سرقت سلاح اسرائیلی ها و عکس مقاومت از پشت سر آنها) از شنبه شب به دستمایه شوخی و طنز لبنانی ها تبدیل شده است.

برخی تحلیلگران نظامی، این دو رویداد را مساوی با یک پیروزی برای حزب الله بدون شلیک حتی یک گلوله ارزیابی می کنند.

رژیم صهیونیستی که از سال 1361 تا 1379 بخش هایی از لبنان را در اشغال داشت، پس از 18 سال مقاومت مجبور به عقب نشینی از لبنان شد. در سال 1385 نیز در جنگی 33 روزه نتوانست کاری از پیش ببرد و در برابر مقاومت رزمندگان حزب الله شکست سنگینی متحمل شد.

خاورم**2054

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز8 ساعت قبل
هدایت‌الله خادمی، یکی از طراحان استیضاح روحانی گفته تعداد امضاکننده‌ها به ١٣ نفر رسیدهموضوع حمله به رئیس‌جمهوری اگر چه با توجه به تعداد امضاکننده‌ها جدی به نظر نمی‌رسد اما نگاهی به عوامل پشت ماجرا نشان‌دهنده نکات قابل تأملی است. «موضوع استیضاح روحانی اگر چه با توجه به تعداد امضاکننده‌هایش جدی به نظر نمی‌رسد، اما از آنجایی که به هر حال موضوع حساسی محسوب می‌شود، نقل قول‌های مربوط به آن به سرعت سر از شبکه‌های اجتماعی درمی‌آورد و با واکنش مخالفان ایجاد حاشیه برای دولت مواجه می‌شود. دیروز هم یکی دیگر از طراحان استیضاح با اعلام این که تعداد امضاکننده‌ها به ١٣ نفر رسیده، حرفی زد که اگر چه فرسنگ‌ها دور از ذهن به نظر می‌رسید اما همین عجیب بودن باعث شد که به سرعت در فضای مجازی دست‌به‌دست شود. هدایت‌الله خادمی، نماینده حوزه انتخابیه ایذه و باغملک، اعلام کرده که «برای بعد از استیضاح روحانی هم برنامه داریم و می‌خواهیم یکی مثل قالیباف بیاید.» البته این نخستین بار نیست که خادمی حرف‌های عجیب و غریب می‌زند، حتی برخی حرف‌ها و اقداماتش او را تا پای تهدید به ابطال اعتبارنامه‌اش هم برد. به افراد عقب‌مانده‌ای مثل تو ارتباطی نداردهمین یک ماه پیش ویدئویی منتشر شد که هدایت‌الله خادمی را در حال توهین به یکی از افراد حوزه انتخابیه‌اش نشان می‌داد.
مهرمهر8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النهرین، یحیی رسول سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق به موضع گیری منفی سفارت آمریکا در بغداد درباره نیروهای امنیتی عراق واکنش نشان داد. وی افزود: آنچه سفارت آمریکا در عراق درباره نیروهای امنیتی گفته است ارزیابی دقیقی نیست و دیدگاهی غیرواقعی است زیرا این نیروها با داعش مقابله کرده و اراضی را آزاد کرده‌اند. ماموریت نیروهای ائتلاف بین المللی آموزشی و مستشاری و حمایت هوایی است و به آن محدود می‌شود. نیروهای عراقی از سال ۲۰۰۳ به بعد پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای به دست آورده است و در جنگ با داعش نیز تجارب گرانبهایی کسب کرده است. شایان ذکر است که سفارت آمریکا در بغداد مدعی شده بود که نیروهای امنیتی عراق هنوز آماده برقراری امنیت نیستند و این توان را ندارند.
مهرمهر8 ساعت قبل
شهرهای مهم این استان ادلب، معره النعمان، جسرالشغور، اریحا و حارم هستند. برخی از نبرد ادلب به عنوان ام المعارک نام می‌برند و برخی دیگر از واکنش ترکیه در صورت هر گونه اقدام نظامی ارتش سوریه سخن می‌گویند. تروریستها پس از رقم خوردن نبرد جنوب به نفع ارتش سوریه سخت در وحشت و هراس به سر می‌برند. از نگاه ناظران امور سوریه باید نبرد ادلب با آتش سنگین همراه باشد و پرونده جنگ سریعا بسته شود. دمشق آماده نبرد بزرگ در ادلب و بستن پرونده مناطق شمال سوریه هم مرز با ترکیه می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «تولسی گابارد»، قانونگذار آمریکایی و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا روز پنجشنبه عربستان سعودی را «بزرگترین حامی تروریسم» توصیف کرد. گابارد در توئیتر، با اشاره به گزارش‌هایی که مدعی هستند دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا قصد فروش فناوری‌های حساس هسته‌ای به عربستان سعودی را دارد گفت: «عربستان سعودی بزرگترین حامی تروریسم و ایدئولوژی افراط‌گرایی است که سازمان‌های تروریستی مانند القاعده و داعش را تغذیه می‌کنند. با وجود این دولت ترامپ قصد دارد به آنها فناوری‌های حساس هسته‌ای بفروشد. این، تهدید بزرگی برای ایمنی و امنیت آمریکا است.»
مهرمهر6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیاالیوم، فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان، حرفهای الیزابت ریچارد سفیر آمریکا در لبنان درباره نگرانی واشنگتن از نقش حزب الله لبنان را محکوم کرد. در بیانیه فراکسیون مقاومت در پارلمان لبنان آمده است: موضع منفی مقامات آمریکا درباره حزب الله لبنان که از زبان آنها پس از هر دیدار با مقامات لبنانی تکرار می‌شود، مردود و محکوم است و به حاکمیت ملی لبنان خدشه وارد می‌کند و منکر حق مشروع در قانون بین المللی مبنی بر حق دفاع از خویشتن و مقاومت در برابر هر تهدید یا دشمن است و نوعی جانبداری به ناحق از رژیم صهیونیستی است؛ که به اشغال اراضی لبنان ادامه می‌دهد و همه روزه حاکمیت لبنان را نقض می‌کند. فراکسیون حزب الله در پارلمان لبنان اعلام کرد: این مواضع به سبب خوی سلطه طلبی و هیمنه آمریکاست که بر تنفر ملتها از دولت آمریکا می‌افزاید به ویژه که دولت آمریکا معیارهای عادلانه را مورد توجه قرار نمی‌دهد و زور و تروریسم را بر حقوق بشر ترجیح می‌دهد. دولت آمریکا حامی رژیمهای دیکتاتوری است. در بیانیه فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان آمده است: ظلم و زورگویی آمریکا عامل همه بحرانها و منشا همه مشکلات ملتها و کشورهای دنیاست.

اخبار بیشتر