هدف اصلی اعتراضات "جلیقه زردها" ماکرون است
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

هدف اصلی اعتراضات "جلیقه زردها" ماکرون است

"مقصر اعتراضات فرانسه ماکرون است"

ایسناخبرگزاری ایسنا
"مقصر اعتراضات فرانسه ماکرون است"
معاون نخست وزیر ایتالیا گفته که رئیس جمهوری فرانسه مقصر اعتراضات "جلیقه زردها" در این کشور است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، ماتئو سالوینی، نخست وزیر ایتالیا همچنین به بروکسل تاکید کرد تا به آنچه در فرانسه در حال وقوع است، توجه کرده و به اعتراضات گوش دهد.

وی که رهبری حزب راستگرای لیگ را برعهده دارد، مکررا امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه را به خاطر سیاست‌های مهاجرتی‌اش مورد انتقاد قرار داده و اکنون نیز وی را مقصر تظاهرات جلیقه زردها در پاریس می‌داند و معتقد است که این رخدادها اثباتی برای این مساله است که وی جایگاه سیاسی خود را از دست داده است.

سالوینی ادامه داد: تاریخ نشان خواهد داد که اگر ماکرون به جای ایتالیا بر فرانسه تمرکز داشت امروز با مشکلات کمتری در کشورش روبرو می‌شد. ماکرون مالیات را برای کسانی کم کرده که درآمد خوبی دارند و در عوض مالیات آنهایی را افزایش داده که درآمد چندانی ندارند. دولت ایتالیا تمایلی برای تبعیت از چنین نمونه‌ای ندارد.

تظاهرات جلیقه زردها در فرانسه در نتیجه اصلاحات اقتصادی ماکرون بوده و آنها دولت پاریس را مجبور کردند تا این برنامه را متوقف کند.

معاون نخست وزیر ایتالیا همچنین ادامه داد، دولت رم مسیری کاملا متفاوت از پاریس در پیش می‌گیرد و از بودجه ۲۰۱۹ خود دفاع می‌کند. آیا مردم در ایتالیا می‌خواهند شاهد همان رخدادهای پاریس باشند؟ نه. من از این مساله جلوگیری می‌کنم. من به دنبال کمک به تجارت، خانواده ها و همچنین پنج میلیون فقیر در کشورم هستم. کشوری با پنج میلیون فقیر نمی تواند به سمت جلو حرکت کند.

خواندن خبر در سایت منبع

«ماکرون» جلسه رفع بحران برگزار می‎کند

مهرخبرگزاری مهر
«ماکرون» جلسه رفع بحران برگزار می‎کند
رئیس جمهوری فرانسه امروز دوشنبه برای فرونشاندن اعتراض جلیقه‌ زردها، جلسه‎ای را با حضور نمایندگان اتحادیه‌های تجاری برگزار خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی‌بی‌سی، امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه قرار است امروز دوشنبه در ساعت ۱۰ صبح به وقت محلی با نمایندگان ۵ اتحادیه بزرگ تجاری و ۳ انجمن صنفی کارفرمایی دیدار کند.

این اقدام در راستای فرونشاندن موج اعتراضات سراسری به اصلاحات اقتصادی ماکرون از جمله افزایش قیمت بنزین انجام می‌شود.

علاوه بر این، ماکرون امشب ساعت ۸ نیز، در نطقی تلویزیونی راهکارهایی را برای فرونشاندن بحران ارائه خواهد داد.

این درحالی است که روز گذشته، «ادوارد فیلیپ» نخست‌وزیر فرانسه گفته بود ماکرون مردم را به وحدت و انسجام دعوت خواهد کرد.

گفتنی است روز شنبه و در چهارمین هفته از اعتراضات سراسری فرانسه، ۱۳۶ هزار نفر به خیابان‌ها آمده و حدود ۱۷۰۰ نفر بازداشت شدند.

از آنجا که موج اعتراض در انتقاد به افزایش قیمت بنزین آغاز شد، معترضین جلیقه زرد شبرنگ می‌پوشند که برای رعایت اصول ایمنی در خودرو همه فرانسوی‌ها وجود دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

هدف اصلی اعتراضات "جلیقه زردها" ماکرون است

ایسناخبرگزاری ایسنا
هدف اصلی اعتراضات "جلیقه زردها" ماکرون است
هفته چهارم اعتراضات "جلیقه زردها" روز شنبه همراه با نام آشنای گاز اشک ‌آور و شعارها برگزار شد اما اکنون بیشتر علنی شده است که هدف اصلی این اعتراضات چیست: امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه.

به گزارش ایسنا، روزنامه‌ واشنگتن پست در گزارشی نوشت: امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در حال حاضر با بزرگترین آزمایش دوران ریاست جمهوری‌اش مواجه است چراکه میزان محبوبیتش به کمترین حد خود رسیده است.

جمعیت حاضر در خیابان‌ها در روز شنبه کمتر از تعداد معترضان در هفته‌های گذشته بود اما این بار تمرکز معترضان بیشتر بر ماکرون و تصویر نخبه گرایی وی بود که شکاف‌های عمیقی را در فرانسه ایجاد کرده است.  

شعار "ماکرون استعفا!" روز شنبه‌ توسط معترضان در شانزه‌لیزه شنیده می‌شد. معترضان ماکرون را به عنوان رئیس جمهوری ثروتمندان توصیف می‌کنند که گروه‌های اقلیت و تحت فشار در سراسر کشور را نادیده می‌گیرد.

همچنین برخی در میان معترضان حضور داشتند که در گذشته از کمپین  ماکرون در سال ۲۰۱۷ حمایت کردند اما در حال‌ حاضر آنها می‌گویند که احساس می‌کنند به خاطر اقدامات ماکرون و تلاش برای حفاظت از منافع نخبه گرایان در دولت وی به آنها خیانت شده است.

در بلژیک همسایه فرانسه نیز اعتراضات ضد دولتی توسط معترضان روز شنبه با همان پوشش "جلیقه زردها " برگزار شد. این اعتراضات نیز پلیس ضد شورش درگیر شدند. اعتراضاتی که در نزدیکی مقر اتحادیه اروپا برگزار شد. بیش از ۴۰۰ نفر در این اعتراضات بازداشت شدند.

چند روز گذشته در پاریس اعتراضات به سطح جدیدی از خشونت‌ها رسید که از زمان اعتراضات دانشجویی در سال ۱۹۶۸ اتفاق نیفتاده بود. معترضان شیشه‌های مغازه را در سراسر پایتخت شکستند و آسیب‌هایی به بناهای تاریخی از جمله به طاق نصرت، سمبل جمهوری فرانسه وارد کردند.

روز شنبه پلیس دسترسی معترضان به بناهای تاریخی در بالای شانزه‌لیزه برای جلوگیری از تکرار حوادث چند روز پیش را مسدود کرد. معترضان چند روز گذشته بخش‌هایی از معماری بناهای تاریخی را تخریب کرده و گرافیتی‌های بدخطی روی سنگ‌ بناهای تاریخی نوشتند.

دولت فرانسه ۸۹ هزار پلیس برای این اعتراضات گسیل کرد که ۸۰۰۰۰ نفر از آنها مامور گشت زنی در پاریس بودند. این‌بار اعتراضات شانزه‌لیزه با سطح جدیدی از خشونت‌ها همانند گذشته همراه نبود. با این حال بارها پلیس ضد شورش از گاز اشک آور برای پراکنده کردن جمعیت معترضان استفاده کرد و آنها مجبور شدند که به مناطق دیگر بروند.

به‌ هر حال باز هم میزان بازداشت‌ها  ‌بالا بود. اداره پلیس پاریس عصر روز اعتراضات اعلام کرد که ۶۷۰ نفر بازداشت شده‌اند. تاکنون در کل بیش از ۱۳۸۰ نفر در سراسر فرانسه بازداشت شده‌اند.

جنبش "جلیقه زردها" نشان دهنده خشم امنیت و ریشه‌دار اجتماعی است که بیشتر مرتبط با اقدامات و رفتارهای ماکرون می‌شود. بسیاری از معترضان سفیدپوست هستند و از استان‌هایی می‌آیند که نسبت به افزایش مالیات سوخت نگرانی‌هایی دارند و رفتار ماکرون را غیردوستانه می‌دانند.

علی‌رغم آمریکا، فرانسه برای شهروندانش خدمات گسترده‌ای را ارائه کرده است اما درآمد متوسط در این کشور نزدیک به ۲۳هزار و ۳۵۰ دلار است. گاهی این مقدار کم و زیاد می‌شود. سیستم بهداشتی و درمانی کشور به طور گسترده در این کشور رایگان است.

در مقابل درآمد متوسط هر شخصی در آمریکا تا حدودی بالاتر از فرانسه است. ماکرون بارها نسبت به دغدغه‌ اقتصادی مردم بی‌احساس و بی‌اعتنا رفتار کرده است. یکی از اولین دستورات او در حوزه تجارت در مورد مالیات و شیب تند آن بوده است.

در مقابل برخی از بازسازی‌های او در حوزه قوانین کارگران روند استخدام آنها را آسان کرد اما باز هم روند بیکاری در فرانسه بالا است. 

سورین فوشه ۴۳ ساله به همراه پسر ۱۰ ساله‌اش در شانزه‌لیزه در مقابل یک مغازه لوئیز ویتون، ایستاده است. برخی از کیف‌های زنانه این برند معروف که در داخل چیده شده است هنوز دیده می‌شوند. پلیس به همه جا گاز اشک آور می‌زند و او به پسرش کمک می‌کند که از ماسک‌های گاز استفاده کند.

او می‌گوید: ما هنوز نتایج مورد نظر خود را نگرفته‌ایم. او و همسرش از شهر بروتاین، ۲۰۰۰ یورو هر ماه برای حمایت از یک خانواده‌ پنج نفره دریافت می‌کنند. این شهروند فرانسوی گفت: هر دو  شغل داریم اما نیاز است که دست کم ۵۵ ساعت هر هفته‌ کار کنیم.

او به عنوان یک دستیار پزشکی در خانه یک سالمند کار می‌کند. 

این شهروند با تاکید بر اینکه ۵۰۰  کیلومتر از شهری در غرب فرانسه آمده است، گفت‌: من ۴۳ سال سن دارم و این تنها دو بار در زندگی‌ام است که به پاریس آمده‌ام. من می‌خواهم اینجا باشم.

زمانی که از او سوال می‌شود که آیا نسبت به ایمنی پسرش نگران نیست، می‌گوید: اگر وضعیت بدتر شود او را از اینجا دور خواهم کرد.

برای کورین لتوندور ۵۵ ساله، ماکرون به عنوان بانکدار پیشین سرمایه‌گذاری به زندگی بسیاری از کارگران در بسیاری از زمان‌های مختلف توهین کرده است.

وی گفت‌: او تنها به دنبال منافع ثروتمندان است و انسان‌های با سطح درآمد پایین هیچ کاری انجام نمی‌دهد. او رئیس جمهوری نیست که بخواهد برای ما کاری انجام دهد.

او اعلام کرد که در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۷ به مارین لوپن، کاندیدای راست افراطی رای داده است و دوباره این کار را خواهد کرد.

کاترین ون میکل ۶۶ ساله، بازنشسته اعلام کرد: او بسیار مفتخر بود که در سال ۲۰۱۷ به ماکرون رای داد اما در حال‌ حاضر احساس می‌کند که فریب خورده است. اکنون خشم واقعی نسبت به ماکرون دارد. من هرگز چنین رئیس جمهوری ندیده بودم.

اعتراضات جلیقه زردها بلافاصله پس از شروع با اعتراضات بزرگ دیگری که در اکتبر و نوامبر ۲۰۰۵ اتفاق افتاده بود، مقایسه شد. بسیاری از شهروندان فرانسوی از آفریقای شمالی و دیگر کشورهای آفریقایی به دلیل رفتارهای ظالمانه پلیس در پاریس و بیشتر در حومه آن به خیابان‌ها آمدند. اگر چه این اعتراضات در مرکز پاریس نبود اما این اعتراضات بسیار خشونت آمیزتر، بازداشت‌ها بیشتر و واکنش دولت قوی‌تر بود و حتی وضعیت فوق‌العاده‌ اعلام شد.

رقیه جیالو، فیلمساز و یکی از فعالان فرانسوی در حوزه برابری جنسیتی و نژادی، گفت‌: در سال ۲۰۰۵ نیز اعتراضات برگزار شد اما در واقع هیچ کسی اهمیتی نداد. من فکر می‌کنم مردم مقیم حومه احساس می‌کنند که شنیده نمی‌شوند. به همین دلیل بدین شکل اعتراضات می‌کنند.

 با این حال جنبش "عدالت برای آداما" که بعد از مرگ آداما ترائوره سیاه پوست ۲۴ ساله که توسط پلیس کشته شد، روز شنبه به  اعتراضات "جلیقه زردها" پیوست.

نزدیک به ۲۹۰ هزار نفر در اولین هفته‌ اعتراضات در ماه گذشته میلادی تظاهرات کردند و کمتر از نیمی از این عدد در چند روز گذشته در خیابان بودند و روز شنبه تعداد شرکت کنندگان در اعتراضات بسیار کمتر بود.  

با این حال وزارت کشور اعلام کرد که نزدیک به ۱۲۵ هزار نفر روز گذشته در سراسر فرانسه اعتراضات کردند و نزدیک به ۱۰ هزار نفر در پاریس تظاهرات کرده‌اند.

هنوز تصاویر درگیری‌های خشونت آمیز توجه بالای جهان را به خود جلب نکرده است. رئیس جمهوری آمریکا در پیامی در توییتر روز یکشنبه‌ تنها نوشت: اعتراضات و ناآرامی‌ها در سراسر فرانسه است.

او مدعی است که این اعتراضات نشان دهنده پاسخ جهان علیه اقدام تغییرات آب و هوایی است اما اعتراضات دیگری روز شنبه با عنوان راهپیمایی برای آب و هوا برگزار شد و برخی از اعضای جلیقه زردها نیز در آن حضور داشتند. در این اعتراضات نزدیک به ۲۵ هزار نفر حضور داشتند که حدودا بیش از سه برابر رقم اعتراضات روز شنبه جلیقه زردها در پاریس بود.

خواندن خبر در سایت منبع

کاخ الیزه: ماکرون حرف‎های مهمی دارد!

مهرخبرگزاری مهر
کاخ الیزه: ماکرون حرف‎های مهمی دارد!
سخنگوی کاخ الیزه می‏‌گوید رئیس جمهوری فرانسه اوایل هفته موضوعات مهمی را در رابطه با وضعیت اخیر این کشور، اعلام خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «بنجامین گریوو» (Benjamin Griveaux) سخنگوی کاخ الیزه می‎گوید امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه قرار است اوایل هفته میلادی پیش رو، موضوع مهمی را اعلام کند.

اظهارات وی درحالی مطرح شد که روز گذشته، فرانسه برای چهارمین هفته متوالی کانون اعتراضات مردمی علیه سیاست‎های اصلاحاتی ماکرون به‎ویژه در زمینه افزایش بهای بنزین بود.

وخامت اوضاع به‌حدی است که علیرغم موافقت ماکرون با تعلیق ۶ ماهه افزایش بهای بنزین، اغلب جلیقه‎ زردها خواهان استعفای وی هستند.

جلیقه زرد که به نماد اعتراض مردم فرانسه تبدیل شده، جلیقه شبرنگی است که برای رعایت مسائل ایمنی، در خودرو همه فرانسوی‎ها وجود دارد.

پیشتر «ادوارد فیلیپ» نخست‌وزیر فرانسه گفته بود ماکرون طرح‌هایی را برای ترغیب مردم به مذاکره و اتحاد، ارائه خواهد داد.

خواندن خبر در سایت منبع

سخنگوی دولت فرانسه: ماکرون طی روزهای آینده سخنرانی مهمی خواهد داشت

تسنیمخبرگزاری تسنیم
سخنگوی دولت فرانسه: ماکرون طی روزهای آینده سخنرانی مهمی خواهد داشت
رئیس جمهور فرانسه قصد دارد در واکنش به ادامه اعتراضات خشونت آمیز در این کشور سخنرانی مهمی را ایراد کند.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که اعتراضات جنبش موسوم به "جلیقه زردها" همچنان در فرانسه ادامه دارد، سخنگوی دولت پاریس امروز یکشنبه گفت: امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه قصد دارد سخنرانی مهمی را در اوایل هفته جاری انجام دهد.

اعتراضات نسبت به افزایش هزینه های زندگی در فرانسه همچنان ادامه دارد و پلیس با استفاده از روش های مختلف سعی در سرکوب تظاهرات کنندگان و برقراری نظم و آرامش را در سراسر کشور دارد.وزارت کشور فرانسه: 1723 تظاهرات کننده را بازداشت کردیمتظاهرات ضددولتی فرانسه، پاریس را غرق در دود و آتش کرد + تصاویرحمله به منزل وزیر محیط زیست فرانسه در تظاهراتواکنش جدید ترامپ به تظاهرات فرانسه

بنیامین گریووکس سخنگوی دولت فرانسه گفت: رئیس جمهور سخنرانی مهمی را خواهد داشت.

وی به جزئیات بیشتر درباره موضوع و زمان این سخنرانی اشاره‌ای نکرده است.

روز جمعه نیز برخی از مشاوران ارشد سیاسی ماکرون اعلام کرده بودند که رئیس جمهور فرانسه اوایل هفته جاری سخنرانی مهمی خطاب به مردم خواهد داشت.

گرچه دولت ماکرون اجرای برنامه افزایش مالیات سوخت را به طور کامل متوقف کرده اند ولی تظاهرات اعتراض آمیز همچنان ادامه یافته است. معترضان خواستار کاهش مالیات ها، افزایش حداقل دستمزدها و شرایط بهتر بازنشستگی هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

غول نبردهای آبی - خاکی ارتش آمریکا هم حریف سپاه نشد/ راز پیام دروغ USS Boxer به کاخ سفید +عکس و فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
تا این که ناگهان پنج شنبه شب، دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا با خوشحالی ادعا کرد که یک پهپاد ایرانی که به ناو آمریکایی USS Boxer نزدیک شده بود سرنگون شده است. چندین کشور در دنیا مثل استرالیا، اسپانیا، فرانسه و چین از جمله دارندگان این نوع از شناورها به حساب می‌آیند. خدمه استاندارد این ناو در حدود ۱۲۰۰ نفر است و می‌تواند تا حدود ۱۶۸۷ نفر تفنگدار دریایی را نیز با خود حمل کند. این ناو در تاریخ ۱۱ فوریه سال ۱۹۹۵ میلادی وارد خدمت و در مجموع ۸ فروند از این ناوها برای نیروی دریایی آمریکا ساخته شده است. ناو USS Boxerاین ناو میتواند علاوه بر قوای مسلح و تجهیزات زرهی، انواع بالگرد‌های ترابری و تهاجمی و نوع عمود پرواز جنگنده نسل پنجم اف ۳۵ را حمل کند.

انهدام شبکه جاسوسی سیا در ایران

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از روابط عمومی وزارت اطلاعات، این وزارتخانه ۱۷ نفر از جاسوسان حرفه‌ای نظام سلطه را که به صورت سلولی و انفرادی فعالیت داشتند در سال ۹۷ دستگیر کرد. صدور یا تمدید ویزای آمریکا، استخدام متخصصان ایرانی، تأمین تجهیزات، مراجعه مستقیم به طعمه‌ها در حاشیه همایش‌های علمی خارج از کشور و ارسال ایمیل و پیام از طریق شبکه‌های اجتماعی از جمله روش‌های سرویس اطلاعاتی امریکا برای جذب جاسوسان بوده است. سرویس اطلاعاتی سیا آموزش برقراری ارتباطات امن از داخل کشور با خارج به وسیله ابزار‌های مخصوص جاسوسی، استفاده از ناقل برای انتقال ابزار امن و تجهیزات فوق پیشرفته جاسوسی به داخل کشور، ارسال مدارک هویتی جعلی، طراحی خط خروج اضطراری و آموزش ویژه ضد بازجویی را برای حفظ و مراقبت از جاسوسان خود در نظر گرفته بود که هیچکدام از چشمان تیزبین جامعه اطلاعاتی کشور پنهان نماند. اکنون با تبادل سرنخ‌های اطلاعاتی دریافتی از شبکه جاسوسی سیا با متحدین اطلاعاتی، شکست جهانی دوباره‌ای در انتظار امریکاست. همچنین سوءاستفاده عناصر سیا از برخی کشور‌های اروپایی و آسیایی برای ارتباط با منابع که با اطلاع قبلی سرویس‌های اطلاعاتی این کشور‌ها انجام می‌شود از نظر وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران دور نخواهد ماند و به طور قطع مسئولیت این امور بر عهده این کشور‌ها خواهد بود.

روایت تصویری وعده رهبرانقلاب که ۳روزه به وقوع پیوست

مهرمهر1 روز قبل

پخش مستندی از دستگیری جاسوسان آمریکایی؛ فردا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران افزود: در زمینه‌های زیادی جاسوسان آمریکایی و جاسوسان سرویس‌های بیگانه را در مراکز حساس مختلف شناسایی کردیم و آنان را پس از دستگیری به دستگاه قضا تحویل دادیم. وی گفت: جزئیات شناسایی و دستگیری این جاسوسان آمریکایی فردا از طریق مستندی که تهیه شده است به اطلاع مردم می‌رسد. وزیر اطلاعات افزود: سربازان گمنام امام عصر (عج) همیشه در حال حماسه آفرینی هستند و مجاهدت خاموش آنان به کشف یک سلسله توطئه‌ها در زمینه‌های جاسوسی در حوزه‌های ضد تروریسم، ضد مفاسد اقتصادی و سایر زمینه‌ها منتهی می‌شود که بسیاری از آن‌ها زمان گفتنش فرا نرسیده است، اما در زمینه ضربه به جاسوسان سیا زمانش فرا رسیده است که فردا به استحضار مردم شهیدپرور و بزرگوار ایران اسلامی خواهیم رساند.

مکالمات رادیویی ناو جنگی بریتانیا و نیرو‌های سپاه

برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
برترین‌ها: روابط عمومی نیروی دریایی سپاه عصر جمعه در اطلاعیه‌ای از توقیف یک فروند نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز خبر داد. در این اطلاعیه آمده است: عصر امروز (جمعه ۲۸ تیر) یک فروند نفتکش انگلیسی با نام «stena impero» هنگام عبور از تنگه هرمز به علت رعایت نکردن قوانین و مقررات بین المللی دریایی بنا به درخواست سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف شد. اکنون نوار مکالمه رادیویی ناو جنگی بریتانیا و نیرو‌های سپاه قبل از توقیف انتشار یافته است. در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
نامه‌نیورنامه‌نیور16 ساعت قبل
برادر میترا استاد امروز قبل از شروع جلسه سوم دادرسی پرونده جنایی مقتول در خصوص بزرگترین آرزوی خواهرش و میزان دارایی او توضیحاتی ارائه داد. به گزارش نامه نیوز، میترا استاد همسر محمد علی نجفی شهردار سابق تهران و وزیر آموزش و پرورش اسبق کشور هفتم خردادماه در حمام خانه خود در منطقه سعادت آباد تهران با شلیک گلوله کشته شد. محمد علی نجفی ساعاتی پس از این جنایت با معرفی خود به پلیس آگاهی تهران به قتل همسرش اعتراف کرد. نجفی حتی تاکید داشت که پیش از این درگیری خونین چندین مرتبه به میترا استاد پیشنهاد جدایی و طلاق با پرداخت تمام حق و حقوق را داده است، ولی مقتوله عنوان کرده که حاضر به جدایی نیست. مسعود استاد در مورد میزان دارایی‌هایی شخصی میترا استاد گفت: خواهرم هیچ سرمایه‌ای نداشت و هیچ سرمایه‌ای از او باقی نمانده است.

اخبار بیشتر