ترامپ: بیش از هر دولتی در آمریکا دستاورد داشته‌ایم
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

ترامپ: بیش از هر دولتی در آمریکا دستاورد داشته‌ایم

ترامپ خواستار افزایش بودجه پنتاگون شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
ترامپ خواستار افزایش بودجه پنتاگون شد
رئیس جمهور آمریکا از پنتاگون خواسته است تا بودجه درخواستی خود برای سال آینده را به ۷۵۰ میلیارد دلار افزایش دهد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از وزارت دفاع این کشور خواسته است تا بودجه سال 2019 میلادی خود را به 750 میلیارد دلار افزایش دهد، این رقم بسیار بیشتر از بودجه درخواستی قبلی پنتاگون و 12 میلیارد دلار بیشتر از آن رقمی است که مقام های ارشد نظامی برای اختصاص یافتن آن تلاش کرده اند.

ترامپ هفته گذشته با انتشار توئیتی اعلام کرد که "بودجه فعلی 716 میلیارد دلاری درخواست شده از سوی وزارت دفاع آمریکا، ابلهانه است.پنتاگون برنامه‌ای برای خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان نداردپنتاگون: وضعیت افغانستان همچنان در بن‌بست است

وی خواستار کاهش 5 درصدی بودجه وزارت دفاع آمریکا شده بود ، آن هم در شرایطی که ترامپ قصد کاهش هزینه های سایر نهادهای فدرال را داشته است.

ولی ترامپ به طور ناگهانی نظر خود را تغییر داده است. این تغییر دیدگاه پس از نشست ترامپ با مقام های ارشد نظامی از جمله جیمز ماتیس وزیر دفاع و مک تورنبری رئیس کمیته خدمات مسلح سنا صورت گرفته است. این نشست سه شنبه گذشته در کاخ سفید برگزار شده است.

یک منبع آگاه به این موضوع به پلیتیکو گفت: رقم پیشنهادی بودجه پنتاگون از سوی ترامپ 750 میلیارد دلار است.

ماتیس و سایر مقام های نظامی آمریکا به دنبال تصویب بودجه 733 میلیارد دلاری برای سال مالی آینده هستند.

یک مقام دولت آمریکا نیز به سی ان ان گفت: رئیس جمهور به طور کامل از راهبرد دفاع ملی حمایت می کند و قصد ادامه پشتیبانی از بازسازی ارتش را دارد.

کاخ سفید، پنتاگون و سناتورهای شرکت کننده در این نشست حاضر به ارائه توضیح نشده اند. پلیتیکو افزود: رقم 750 میلیارد دلار هنوز رسما اعلام نشده است و پنتاگون ظاهرا فعلا برای دستیابی به بودجه 733 میلیارد دلاری تلاش می کند.

خواندن خبر در سایت منبع

ترامپ با بودجه ۷۵۰ میلیارد دلاری 2019 پنتاگون موافقت کرد

فارسخبرگزاری فارس
ترامپ با بودجه ۷۵۰ میلیارد دلاری 2019 پنتاگون موافقت کرد
یک مقام آمریکایی خبر داد «دونالد ترامپ»، با بودجه ۷۵۰ میلیارد دلاری درخواستی وزارت دفاع برای سال مالی 2019 موافقت کرده بنابراین لایحه دولت باید در انتظار موافقت مجلس نمایندگان بماند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک هفته بعد از انتقاد رئیس‌جمهور آمریکا از «مسابقه تسلیحاتی» کشورش با روسیه و چین و صرف مبلغ ۷۱۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸ برای این کار، اکنون منابع خبری می‌گویند، «دونالد ترامپ» با بودجه درخواستی ۷۵۰ میلیارد دلاری پنتاگون برای سال مالی ۲۰۱۹ موافقت کرده است.

به نوشته «سی‌ان‌ان»، رئیس‌جمهور آمریکا بعد از رایزنی‌های اخیر وزیر دفاع، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح به همراه روسای کمیته‌های امور مسلح مجالس سنا و نمایندگان این کشور، نظر مساعد خود را با درخواست پنتاگون برای بودجه دفاعی ۷۵۰ میلیارد دلاری سال مالی ۲۰۱۹ اعلام کرد.

این بودجه در قالب لایحه پیشنهادی دولت باید در اختیار نمایندگان کنگره آمریکا قرار گیرد و قانونگذاران این قوه درباره تصویب یا عدم تصویب آن تصمیم‌گیری کنند.

سال مالی در آمریکا از اول اکتبر هر سال شروع می‌شود و تا ۳۰ سپتامبر سال بعد میلادی ادامه دارد.

موافقت  «دونالد ترامپ» با بودجه درخواستی پنتاگون در حالی صورت گرفت که او دوازدهم آذر از مسابقه تسلیحاتی کشورش با روسیه و چین به شدت انتقاد کرد و صرف هزینه‌های هنگفت واشنگتن در سال جاری را «دیوانگی» خوانده بود.

او در توییتی نوشت: «مطمئنم که در آینده با رئیس جمهور  چین همراه با رئیس جمهور روسیه مذاکرات متوقف شده در زمینه موضوع مهم و غیر قابل کنترل مسابقه تسلیحاتی را آغاز می‌کنیم. آمریکا در سال جاری ۷۱۶ میلیارد دلار در این زمینه هزینه کرده است. این دیوانگی است».

بنا بر گزارش پایگاه آمریکایی «مانی کنترل»، ترامپ که با شدیدترین کسری بودجه در ۶ سال اخیر مواجه است، اوایل سال جاری به کابینه خود گفته بود که برای کاهش هزینه‌های سازمان‌های دولتی تا ۵ درصد، پیشنهاداتی ارائه کنند البته او گفته بود که ارتش از این موضوع مستثنی است».

پیشتر رسانه‌های آمریکایی درباره رقم درخواستی احتمالی بودجه سال ۲۰۱۹ پنتاگون رقم ۷۳۳ میلیارد دلار را گمانه‌زنی کرده بودند البته خود ترامپ ماه اکتبر رقم ۷۰۰ میلیارد دلار را عنوان کرده بود.

خواندن خبر در سایت منبع

ترامپ: بیش از هر دولتی در آمریکا دستاورد داشته‌ایم

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
ترامپ: بیش از هر دولتی در آمریکا دستاورد داشته‌ایم
رئیس جمهور آمریکا مدعی شد که دولتش در دو سال فعالیت خود، بیش از هر دولت دیگری در تاریخ این کشور دستاورد داشته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در پیامی توییتری دستاوردهای دولت خود در دو سال گذشته را بیش از دولت های پیشین این کشور دانست.

وی نوشت دولتش در این دو سال فعالیت های فوق العاده ای داشته و تمام اینها با وجود تبلیغات سوء رسانه های مخالف وی انجام گرفته است. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نامه‌ای خطاب به آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان نوشت. نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نامه‌ای خطاب به آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان نوشت. علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نامه‌ای خطاب به آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان نوشت که متن آن در ذیل می‌آید: آیت‌الله جنتی دامت برکاتهدبیر محترم شورای نگهبانبا تقدیم سلام، این روزها هرجا می‌روم، مردم می‌پرسند دلیل رد صلاحیت شما چه بود؟ می‌گویم خودم هم نمی‌دانم. شورای نگهبان از من دعوت کرد. استاد شهید آیت‌الله مطهری نیز در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی فرمودند در جمهوری اسلامی احزاب غیراسلامی هم حق فعالیت دارند مشروط به اینکه با تابلوی خودشان فعالیت کنند نه با تابلوی اسلام.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴8 ساعت قبل
ساعت ۲۴-کلیپ‌هایی که اخیرا در فضای مجازی منتشر شده و در آن تبلیغات نامتعارفی از نامزدهای نمایندگی مجلس به نمایش در آمده، به سبب برخی سختگیری‌هاست. دیده شده یکی از نامزدها با پوشیدن لباس پلنگی ادعا می‌کند من پلنگ هستم و اگر وارد مجلس شوم شاخ وزیر را می‌شکنم. در سوی دیگر باید یادآور شد که با چنین نماینده‌هایی جامعه سخت به سمت دموکراسی حرکت خواهد کرد. نهایتا می‌توان گفت نباید در بررسی صلاحیت‌ها نماینده‌هایی که سلامت خود را به شکل‌های مختلف نشان داده‌اند مانند آقایان محمود صادقی، علی مطهری و … از این عرصه باز بمانند. همانطور که می‌گویند سالی که نکوست از بهارش پیداست؛ این مسائل در ارتباط با مجلس یازدهم نگرانی‌هایی را ایجاد خواهد کرد.
انتخابانتخاب8 ساعت قبل
رئیس سازمان پزشکی قانونی به سخنان رئیس‌ جمهوری درباره تعداد کشته‌شدگان در حوادث آبان‌ماه امسال واکنش نشان داد. به گزارش ایلنا، عباس مسجدی آرانی رئیس پزشکی قانونی کشور در واکنش به سخنان رئیس‌جمهوری در نشست خبری دیروز خود با اصحاب رسانه مبنی بر اینکه آمار کشته‌شدگان اعتراضات آبان‌ماه در اختیار پزشکی قانونی کشور است و اگر برای آنها روشن است که باید روشن شده باشد، اعلام کنند، گفت: دولت باید این آمار را اعلام کند. وی ادامه داد: بر اساس مصوبه شورای امنیت ملی، وظیفه دولت است که این آمار را اعلام کند. رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور بیان کرد: ما به مراجع ذی‌صلاح اعلام کردیم و هیچ وظیفه‌ای مبنی بر اعلام عمومی آن نداریم و همان‌طور که گفتم، در مصوبه شورای عالی امنیت ملی که زیرمجموعه دولت و وزیر کشور رئیس آن است، مشخص شده که چه کسی باید این آمار را اعلام کند. مسجدی در پاسخ به این سوال که آیا افراد مجهول‌الهویه نیز بین کشته‌شدگان آبان‌ماه وجود داشته است، گفت: همه اطلاعات در اختیار شورای عالی امنیت ملی است.
افکارنیوزافکارنیوز11 ساعت قبل
اخبار سیاسی- وی افزود: آنچه گذشتگان برای ما انجام دادند، حاصل صدها یا هزاران سال در طول تاریخ بشر بوده است. ** تعلیم و تعلم اساس پیشرفت بشر استوی با بیان اینکه تعلم و تعلیم اساس پیشرفت بشر و حرکت انسان به سوی کمال است، گفت: اگر بخواهیم این جو را به وجود بیاوریم که جوانان مشتاق علم و تحقیق و پژوهش شوند، باید فضا را مناسب کنیم یعنی آن اکوسیستم لازم را به وجود آوریم. پیغمبر فضا را عوض کرد و به همین دلیل علم و دانش در مسیر پیشرفت قرار گرفت. ایران در مسیر رشد و علم و دانش حرکت قابل قبولی را پیدا کرده است و همه آمار این موضوع را تایید می‌کند. همین رهبران اروپایی برایشان جای شگفتی است یک ملتی در برابر این همه فشار ایستادگی می‌کند و در عین حال پیشرفت می‌کند.
الفالف8 ساعت قبل
ما به عنوان قوه بزرگ فقط یک وسعت نمی‌خواهیم بلکه به قوه قضائیه قوی می‌اندیشیم که اجرای عدالت و حق را بکند و نگاه مردم را در فرایند دادرسی و پیگیری‌های اجتماعی با خود همراه کند. رئیس قوه قضائیه با اشاره به حرکت دو سویه بین دستگاه قضا و مردم گفت: هم قوه قضائیه به مردم و نگاه به مشارکت آنها نیاز دارد و هم مردم باور، اراده و اقدام را در حوزه عمل باید داشته باشد. آیت‌الله رئیسی گفت: شاخص امروز، همدلی است که باید با مردم کار مشترکی انجام داد و پیامد آن اعتمادسازی در جامعه است و قوه قضائیه در تراز خواهد بود. وی با اشاره به دستورالعمل نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی با قوه قضائیه گفت: این دستورالعمل یکی از گام‌های مثبتی است که بیش از ۳۰ جلسه صاحبنظران وقت گذاشته‌اند تا بتوان قانونمند به مشارکت مردم نقش بدهند. وی گفت: سازوکار جدیدی در بحث نهاد داوری، میانجی‌گری و شورای حل اختلاف در دستگاه قضا ایجاد شده و در گام دوم حرکت انقلاب نقش مشارکت‌های مردمی در عموم کارها را می‌توان تعریف کرد و مقدمات آن اکنون آماده شده است.
الفالف8 ساعت قبل
رییس سازمان فناوری اطلاعات درباره حملات اخیر سایبری به زیرساخت‌های کشور گفت: ما نگرانیم با حمله کاری کنند که کیفیت اینترنت کاهش یابد و از این طریق این نگرانی ایجاد شود که خود حاکمیت کیفیت را پایین می‌آورد. از طرفی بعضی دیتاسنترهای ما تاکنون با چنین حملاتی مواجه نبوده‌اند و آمادگی لازم را هم نداشتند که بخواهند با این حملات برخورد کنند. رییس سازمان فناوری اطلاعات درباره تاثیر این حملات اینترنتی بر زیرساخت‌ها اظهار کرد: کیفیتی که مردم دریافت می‌کنند، تحت تاثیر قرار گرفته است. ما نگرانیم با حمله کاری کنند که کیفیت اینترنت کاهش یابد و از این طریق نارضایتی ایجاد شده و یا این نگرانی ایجاد شود که خود حاکمیت کیفیت اینترنت را پایین می‌آورد. ناظمی خاطرنشان کرد: در این شرایط و زمانی که فشار این اندازه زیاد است به طوری که باعث می‌شود کیفیت اینترنت کاهش یابد، کافی است این شایعه هم ایجاد شود که دولت اینترنت را قطع کرده که متاسفانه پذیرفتنش هم برای مردم راحت است.

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها