1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

اسناد جدید از پرونده تجاوز رونالدو

کرانچار: هدفم رساندن ایران به المپیک بعد از ۴۴ سال است/ غیبت رونالدو در مراسم توپ طلا عجیب بود

ایسناخبرگزاری ایسنا
کرانچار: هدفم رساندن ایران به المپیک بعد از ۴۴ سال است/ غیبت رونالدو در مراسم توپ طلا عجیب بود

به گزارش ایسنا و به نقل از سایت وکرنیجی، زلاتکو کرانچار، سرمربی تیم امید ایران بعد از تعطیلات چند روزه خود به ایران می‌آید تا فعالیت‌هایش را در تیم فوتبال امید از سر بگیرد. این مربی که سابقه هدایت کرواسی را نیز در پرونده دارد، درباره اهدافش در حال حاضر گفت: برنامه تمرینی ما برای اردوی پیش از بازی‌های انتخابی المپیک در تهران برگزار می‌شود. این اردوها از اهمیت زیادی برای ما برخوردار است و می‌خواهم بعد از ۴۴ سال موجب صعود ایران به المپیک شوم. فوتبال ایران آخرین بار در المپیک مونترال حضور داشته است و امیدوارم این بار بتوانیم به رقابت‌های المپیک صعود کنیم.

او درباره انتخاب لوکا مودریچ به عنوان برترین بازیکن سال جهان و کسب توپ طلا گفت: لوکا در این سال‌ها جاه‌طلبی، انگیزه و تلاش را معنا کرده است. او پیش از این سال‌ها خیلی تلاش کرد تا بتواند به توپ طلا برسد و مطمئن هستم سال‌ها درباره این اتفاق بحث خواهد شد. لوکا از همان ابتدا قدرت ذهنی بالایی داشت و توانست با تلاش و پشتکار به این جایگاه برسد. او الان می‌تواند یک الگو و استاندارد برای بقیه بازیکنان هم طراز خود و هافبک‌ها باشد. او در تیم رئال مادرید و کرواسی عملکرد خیلی خوبی داشت و توانست به روند توپ طلاهای مسی و رونالدو پایان دهد. 

کرانچار با اشاره به غیبت رونالد و مسی در مراسم توپ طلا گفت: آن‌ها همیشه این اتفاقات را توجیح می‌کنند. رونالدو باید در این مراسم حاضر می‌شد چون هم تیمی مودریچ بود ولی درباره مسی غیبت او را می‌شد حدس زد. 

زلاتکو کرانچار برای اولین بار لوکا را به تیم ملی کرواسی در سال ۲۰۰۶ دعوت کرد. در همین باره سرمربی پیشین کرواسی کرد: آن دوره روبرت کواچ مصدوم بود و همه فکر می‌کردند من بازیکن دفاعی را به تیم ملی دعوت می‌کنم ولی لوکا تازه در دینامو درخشش خود را آغاز کرده بود و من او را دعوت کردم و از همان ابتدا عطش برای بهتر شدن را در بازی و رفتار او دیدم.

سرمربی امید ایران درباره دالیچ سرمربی تیم ملی کرواسی نیز گفت: او به خوبی با تحرک و فوتبال درگیرانه‌ای که به نمایش گذاشته است با تماشاگران ارتباط برقرار کرده است. کرواسی در جام جهانی حتی در بازی فینال چیزی از رقیب خود کم نداشت. البته الان تیم ملی کرواسی با کمبود بازیکن روبه‌رو است. من امیدوارم که دالیچ به کارش در تیم ملی ادامه دهد. خوشبختانه در لیگ ملت‌های اروپا فرصتی بود که بازیکنان جدید مورد ارزیابی و آزمایش قرار گیرند. 

کرانچار در بخش پایانی درباره پسرش نیکو کرانچار گفت: همان‌طور که می‌دانید او فوتبال را کنار گذاشته است. مصدومیت زانو مانع ادامه حضور او در فوتبال شد و به سراغ مربیگری رفته و گواهینامه A خود را نیز دریافت کرده است. باید ببینیم او چه طور پیش خواهد رفت.

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش ابراهیموویچ به توپ طلای مودریچ: حالا متوجه شدیم این پرز بوده است که برای توپ طلا با مسی رقابت می‌کرد، نه رونالدو!

طرفداریخبرگزاری طرفداری
واکنش ابراهیموویچ به توپ طلای مودریچ: حالا متوجه شدیم این پرز بوده است که برای توپ طلا با مسی رقابت می‌کرد، نه رونالدو!

طرفداری- پس از چند یک دهه سلطه کریستیانو رونالدو و لیونل مسی بر فوتبال جهان، سرانجام بازیکنی دیگر فاتح توپ طلا شد اما انتخاب بازیکنی دیگر از رئال مادرید یعنی لوکا مودریچ به عنوان بهترین بازیکن جهان، حواشی زیادی به همراه داشت. از سال 2013 تا 2017، از 5 توپ طلا، 4 مورد در دستان کریستیانو رونالدو آرام گرفت اما دقیقا چند ماه پس از خروج او از رئال مادرید، فوق ستاره پرتغالی از توپ طلا دور ماند، آن هم در شرایطی که مسی در جایگاه پنجم قرار گرفت. شایعات زیادی در مورد نقش پررنگ و موثر فلورنتینو پرز در انتخاب فاتح توپ طلا، دست به دست می چرخد و حالا زلاتان ابراهیموویچ نیز به شوخی یا کنایه، در این مورد نظر خود را بیان کرده است.

به نقل از فاکس اسپورت؛ وقتی از زلاتان ابراهیموویچ در مورد انتخاب لوکا مودریچ به عنوان بهترین بازیکن سال 2018 جهان پرسیده شد؛ او گفت:

حالا ما متوجه شدیم این فلورنتینو پرز بوده که برای توپ طلا با لیونل مسی رقابت می کرد، نه کریستیانو رونالدو!

خواندن خبر در سایت منبع

زلاتان: پرس رقیب مسی برای برنده شدن توپ طلا بود نه رونالدو!

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
زلاتان: پرس رقیب مسی برای برنده شدن توپ طلا بود نه رونالدو!

 زلاتان ایبراهیموویچ، ستاره سابق تیم ملی سوئد و اینتر در مصاحبه ای به برنده شدن توپ طلا 2018 توسط لوکا مودریچ، ستاره کروات رئال پرداخت و این انتخاب را با تاثیر پرس، رئیس باشگاه رئال دانست.

ایبراهموویچ در  مصاحبه با روزنامه موندو دپورتیوو اسپانیا گفت: الان متوجه شدیم که فلورنتینو پرس، رئیس باشگاه رئال مادرید کسی بود که با مسی برای برنده شدن توپ طلا رقابت می کرد نه رونالدو.

ایبرا در سال 2013 پیشنهاد داده بود که اسم جایزه توپ طلا را به نام مسی تغییر دهند. مهاجم سابق بارسلونا و میلان پیش از این در تیم منتخب خودش نام رونالدو را نیاورده بود.

خواندن خبر در سایت منبع

اسناد جدید از پرونده تجاوز رونالدو

فراروخبرگزاری فرارو
اسناد جدید از پرونده تجاوز رونالدو

فرارو-نشریه آلمانی اشپیگل که برای اولین بار از تجاوز ستاره پرتغالی یونتوس پرده برداشت، این بار نیز اسناد جدیدی را در این رابطه افشا کرده است.

اسناد جدید از پرونده تجاوز رونالدو - 1

اشپیگل در گزارش خود آورده، مستندات جدید سایت فوتبال لیکس، با اظهارات وکلای رونالدو درباره بی گناهی این ستاره پرتغالی تناقض دارد.

رونالدو چندین ماه است که وکلای خود را مامور کرده تا از او در برابر اتهاماتی که به این بازیکن ۳۳ ساله در خصوص یک مورد تعرض در سال ۲۰۰۹ نسبت داده شده است، دفاع کنند و آن‌ها تاکنون ادعا‌هایی را مطرح کرده اند که با استاد فاش شده توسط فوتبال لیکس تناقض دارد.بیشتر بخوانید: جزئیاتی از پرونده جنجالی تجاوز جنسی رونالدواین نشریه، از وجود تعدادی ایمیل خبر داده است که حاوی پرسشنامه‌های ارائه شده از سوی وکلای رونالدو به کاپیتان تیم ملی پرتغال برای مطلع شدن از جزئیات حادثه بوده است و وجود این پرسشنامه را با اظهارات وکلای رونالدو که منکر تخلف صورت گرفته از سوی بازیکن حال حاضر تیم فوتبال یوونتوس است، تناقض دارد.

در این ایمیل‌ها اطلاعات دقیقی از اینکه چه کسی مخاطب و دریافت کننده پرسشنامه بوده استوجود دارد. علاوه بر این، یکی از وکلای رونالدو در این ایمیل‌ها به پاسخ‌های رونالدو اشاره کرده که اثبات کننده تخلف او برای توسل به زور در مورد فرد قربانی است.

همچنین طبق گزارش رسمی این نشریه، مکالمات رونالدو و وکلایش درباره این پرسشنامه در تاریخ سوم ماه آگوست سال ۲۰۰۹ آغاز شده و این پرسشنامه مشتمل بر ۴۱ صفحه بوده است. همچنین مطابق گزارش این رسانه، پاسخ‌های رونالدو در اولین پرسشنامه و آخرین پرسشنامه اش هم یکسان نبوده اند.

اسناد جدید از پرونده تجاوز رونالدو - 7

حاشیه رونالدو را رها نمی‌کند!ناتاشا راحیل روزنامه نگار نشریه غیرورزشی “اکسپرس تریبون” که نماینده پاکستان در رای گیری نشریه فرانس فوتبال بود، در صفحه رسمی خود و در اعتراض شخصی که از او دلیل رای ندادن به ستاره پرتغالی به عنوان بهترین بازیکن جهان را پرسیده بود، تلویحا وی را فردی که از یک شخص متجاوزدفاع می‌کند معرفی کرد و پرونده رونالدو و کاترین مایرگا را دلیل رای ندادن به ستاره پرتغالی دانست.ببینید:(ویدیو) چرا رونالدو بهترین خرید تاریخ باشگاه یوونتوس است؟هواداران رونالدو حس می‌کنند جدایی رونالدو از رئال مادرید باعث باز شدن پرونده اتهام تجاوز این ستاره پرتغالی به کاترین مایورگا در سال ۲۰۰۹ و در لاس وگاس شده بود و اگر او در لالیگا مانده بود باشگاه رئال مادرید خیلی سریع ماجرا را جمع کرده و مدیر عامل رئال اجازه نمی‌داد وجهه رونالدو در این رابطه زیر سوال برود؛ اتفاقی که به نظر می‌رسد در انتخاب نشدن او به عنوان برنده توپ طلا بی تاثیر نبوده است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فراروفرارو11 ساعت قبل
کارلوس کی‌روش اولین دیدار خودش با کلمبیا را برد و به نوعی از فوتبال ژاپن انتقام کوچکی گرفت. به گزارش خبرآنلاین، تصویری که مشاهده می‌کنید مربوط به اواین حضور رسمی کارلوس کی روش روی نیمکت تیم ملی کلمبیاست. کارلوس کی روش روی نیمکت کلمبیا نشسته و درست مثل همه اعضای دیگر کادرفنی و بازیکنان پوشاک برندی را به تن می‌کند که در ایران برایش خیلی با مسئولان دعوا می‌کرد! آدیداس محبوب کی روش که در ایران با هزار دردسر تن خودش و بازیکنان می‌شد، در کلمبیا به راحتی به بدن سرمربی پرتغالی چسبیده. چراکه رخ دادن چنین اتفاقی مطمئنا از تعهدات فدراسیون فوتبال کلمبیا بوده و به همین دلیل دیگر نیازی به دعوا درست شدن و به چالش کشیده شدن مسائل مختلف نیست.
تابناکتابناک19 ساعت قبل
نایب رییس اصولگرای مجلس شورای اسلامی در واکنشی صریح به حذف عادل فردوسی پور از برنامه نود، این برکناری را دزدانه خواند. مطهری می‌گوید مقام رهبری چنین دستوری صادر نکرده و حتی برخلاف نظر رییس سازمان صداوسیما اتخاذ شده است و فروغی نیز مجری دستورات بود! او که خواهان پیگیری موضوع توسط نمایندگان مجلس شده، اعلام کرده است که اگر نود ایرادی دارد باید با تذکر رفع شود.
تابناکتابناک1 روز قبل
محمدحسین میثاقی مجری جوان شبکه سه و ورزش سیما که گفته می‌شد بعداز اجرای برنامه فوتبال ۱۲۰ حالا مد نظر مدیران شبکه سه قرار گرفته و قرار است جای عادل فردوسی پور از او استفاده شود، به خارج از کشور رفته است. به گزارش تابناک ورزشی، این گزارشگر و مجری که توسط فردوسی پور به سیمای سراسری معرفی شد، رسما شاگرد نخست سبک و شیوه عادل در اجرای برنامه‌های ورزشی محسوب می‌شود و گزینه‌ای بهتر از او برای نشاندن جای فردوسی پور پیدا نکرده‌اند. البته گفته می‌شود سفر او طولانی نیست و او در روزهای جنجالی مدیر شبکه سه علیه فردوسی پور نمی‌تواند تا مدتها خودش را کنار بکشد. میثاقی که ظاهرا بعد از یک دوره فشار کاری، در تعطیلات عید به خارج از کشور سفر کرده، خیلی زود باید خود را آماده اجرا و پخش مسابقات فوتبال در برنامه فوتبال برتر کند. نکته جالب اینکه عباسی در پست اینستاگرامی خود از احتمال بازگشت عادل به ۹۰ صحبت کرده که اگر رخ ندهد کار برای میثاقی سخت می‌شود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
‏این چکمه‌های سفید رنگ بیشتر از همه آن کفش‌های مارک‌دار به سردار آزمون می‌آید، او بزرگترین گل زندگیش را زد. سردار آزمون شروعی فوق العاده در فوتبال ایران داشت و شاید جز معدود ستاره هایی بود که پیش از درخشش در رده باشگاهی و تیم‌های محبوب، به نوعی استارت موفقیت خود را با لباس سفید تیم ملی زد و با اعتماد کارلوس کی روش، خیلی زود به مهره ثابت تیم ملی تبدیل شد. در حقیقت سردار آزمون برآیند نسل جوان ماست. سردار در جام جهانی مطابق خواسته‌های کارلوس کی روش و تاکتیک تیم ملی ایران، نمایش قابل قبولی داشت و حداقل موقعیت آنچنانی از دست نداد. گرچه مصاحبه او در مورد از دست دادن تعطیلات و جنگیدن برای تیم ملی اشتباه بود، اما درر این معادله غلط، نقش هجمه بی پایان خودمان و توهین به خانواده سردار با حضور خودش در رستوران را فراموش نکنیم.
ورزش۳ورزش۳13 ساعت قبل
دفاع چپ؛ اولین دربی محمد نادری؟ پرسپولیس در این فصل سه دفاع چپ تخصصی داشته است. حالا برای بازی دربی برانکو منتظر شرایط شایان مصلح است؛ اما بازهم میتوان با اطمینان نسبی، از حضور نادری در ترکیب اصلی نوشت. هافبک دفاعی؛ کمال و احمد یا فقط کامیابی نیا؟ اگر قرار به استفاده از یک هافبک دفاعی باشد، تردیدی نیست که انتخاب برانکو کمال کامیابی نیا خواهد بود. چرا که هافبک دفاعی شماره ۱۱ سرخ‌ها بازیکنی جنگنده و دفاعی‌تر نسبت به نوراللهی تکنیکی است و می‌تواند با قدرت در جنگ میانه میدان، مقابل آبی‌ها ظاهر شود. یکی از نقاط ابهام تیم پرسپولیس در پست هافبک راست و چپ است.

اخبار بیشتر