اسناد جدید از پرونده تجاوز رونالدو
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

اسناد جدید از پرونده تجاوز رونالدو

کرانچار: هدفم رساندن ایران به المپیک بعد از ۴۴ سال است/ غیبت رونالدو در مراسم توپ طلا عجیب بود

ایسناخبرگزاری ایسنا
کرانچار: هدفم رساندن ایران به المپیک بعد از ۴۴ سال است/ غیبت رونالدو در مراسم توپ طلا عجیب بود
سرمربی تیم امید ایران در مصاحبه با یک سایت کروات از هدف خود در حال حاضر و کسب توپ طلای لوکا مودریچ سخن گفت.

به گزارش ایسنا و به نقل از سایت وکرنیجی، زلاتکو کرانچار، سرمربی تیم امید ایران بعد از تعطیلات چند روزه خود به ایران می‌آید تا فعالیت‌هایش را در تیم فوتبال امید از سر بگیرد. این مربی که سابقه هدایت کرواسی را نیز در پرونده دارد، درباره اهدافش در حال حاضر گفت: برنامه تمرینی ما برای اردوی پیش از بازی‌های انتخابی المپیک در تهران برگزار می‌شود. این اردوها از اهمیت زیادی برای ما برخوردار است و می‌خواهم بعد از ۴۴ سال موجب صعود ایران به المپیک شوم. فوتبال ایران آخرین بار در المپیک مونترال حضور داشته است و امیدوارم این بار بتوانیم به رقابت‌های المپیک صعود کنیم.

او درباره انتخاب لوکا مودریچ به عنوان برترین بازیکن سال جهان و کسب توپ طلا گفت: لوکا در این سال‌ها جاه‌طلبی، انگیزه و تلاش را معنا کرده است. او پیش از این سال‌ها خیلی تلاش کرد تا بتواند به توپ طلا برسد و مطمئن هستم سال‌ها درباره این اتفاق بحث خواهد شد. لوکا از همان ابتدا قدرت ذهنی بالایی داشت و توانست با تلاش و پشتکار به این جایگاه برسد. او الان می‌تواند یک الگو و استاندارد برای بقیه بازیکنان هم طراز خود و هافبک‌ها باشد. او در تیم رئال مادرید و کرواسی عملکرد خیلی خوبی داشت و توانست به روند توپ طلاهای مسی و رونالدو پایان دهد. 

کرانچار با اشاره به غیبت رونالد و مسی در مراسم توپ طلا گفت: آن‌ها همیشه این اتفاقات را توجیح می‌کنند. رونالدو باید در این مراسم حاضر می‌شد چون هم تیمی مودریچ بود ولی درباره مسی غیبت او را می‌شد حدس زد. 

زلاتکو کرانچار برای اولین بار لوکا را به تیم ملی کرواسی در سال ۲۰۰۶ دعوت کرد. در همین باره سرمربی پیشین کرواسی کرد: آن دوره روبرت کواچ مصدوم بود و همه فکر می‌کردند من بازیکن دفاعی را به تیم ملی دعوت می‌کنم ولی لوکا تازه در دینامو درخشش خود را آغاز کرده بود و من او را دعوت کردم و از همان ابتدا عطش برای بهتر شدن را در بازی و رفتار او دیدم.

سرمربی امید ایران درباره دالیچ سرمربی تیم ملی کرواسی نیز گفت: او به خوبی با تحرک و فوتبال درگیرانه‌ای که به نمایش گذاشته است با تماشاگران ارتباط برقرار کرده است. کرواسی در جام جهانی حتی در بازی فینال چیزی از رقیب خود کم نداشت. البته الان تیم ملی کرواسی با کمبود بازیکن روبه‌رو است. من امیدوارم که دالیچ به کارش در تیم ملی ادامه دهد. خوشبختانه در لیگ ملت‌های اروپا فرصتی بود که بازیکنان جدید مورد ارزیابی و آزمایش قرار گیرند. 

کرانچار در بخش پایانی درباره پسرش نیکو کرانچار گفت: همان‌طور که می‌دانید او فوتبال را کنار گذاشته است. مصدومیت زانو مانع ادامه حضور او در فوتبال شد و به سراغ مربیگری رفته و گواهینامه A خود را نیز دریافت کرده است. باید ببینیم او چه طور پیش خواهد رفت.

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش ابراهیموویچ به توپ طلای مودریچ: حالا متوجه شدیم این پرز بوده است که برای توپ طلا با مسی رقابت می‌کرد، نه رونالدو!

طرفداریخبرگزاری طرفداری
واکنش ابراهیموویچ به توپ طلای مودریچ: حالا متوجه شدیم این پرز بوده است که برای توپ طلا با مسی رقابت می‌کرد، نه رونالدو!
از نظر غول سوئدی، رقیب اصلی مسی برای فتح توپ طلا طی سالیان اخیر پرز بوده است و نه بازیکنان رئال مادرید!

طرفداری- پس از چند یک دهه سلطه کریستیانو رونالدو و لیونل مسی بر فوتبال جهان، سرانجام بازیکنی دیگر فاتح توپ طلا شد اما انتخاب بازیکنی دیگر از رئال مادرید یعنی لوکا مودریچ به عنوان بهترین بازیکن جهان، حواشی زیادی به همراه داشت. از سال 2013 تا 2017، از 5 توپ طلا، 4 مورد در دستان کریستیانو رونالدو آرام گرفت اما دقیقا چند ماه پس از خروج او از رئال مادرید، فوق ستاره پرتغالی از توپ طلا دور ماند، آن هم در شرایطی که مسی در جایگاه پنجم قرار گرفت. شایعات زیادی در مورد نقش پررنگ و موثر فلورنتینو پرز در انتخاب فاتح توپ طلا، دست به دست می چرخد و حالا زلاتان ابراهیموویچ نیز به شوخی یا کنایه، در این مورد نظر خود را بیان کرده است.

به نقل از فاکس اسپورت؛ وقتی از زلاتان ابراهیموویچ در مورد انتخاب لوکا مودریچ به عنوان بهترین بازیکن سال 2018 جهان پرسیده شد؛ او گفت:

حالا ما متوجه شدیم این فلورنتینو پرز بوده که برای توپ طلا با لیونل مسی رقابت می کرد، نه کریستیانو رونالدو!

خواندن خبر در سایت منبع

زلاتان: پرس رقیب مسی برای برنده شدن توپ طلا بود نه رونالدو!

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
زلاتان: پرس رقیب مسی برای برنده شدن توپ طلا بود نه رونالدو!
ستاره سوئدی سابق میلان و بارسلونا پس از آنکه ستاره کروات رئال توپ طلای 2018 را برنده شد به رئیس باشگاه رئال حمله کرد.

 زلاتان ایبراهیموویچ، ستاره سابق تیم ملی سوئد و اینتر در مصاحبه ای به برنده شدن توپ طلا 2018 توسط لوکا مودریچ، ستاره کروات رئال پرداخت و این انتخاب را با تاثیر پرس، رئیس باشگاه رئال دانست.

ایبراهموویچ در  مصاحبه با روزنامه موندو دپورتیوو اسپانیا گفت: الان متوجه شدیم که فلورنتینو پرس، رئیس باشگاه رئال مادرید کسی بود که با مسی برای برنده شدن توپ طلا رقابت می کرد نه رونالدو.

ایبرا در سال 2013 پیشنهاد داده بود که اسم جایزه توپ طلا را به نام مسی تغییر دهند. مهاجم سابق بارسلونا و میلان پیش از این در تیم منتخب خودش نام رونالدو را نیاورده بود.

خواندن خبر در سایت منبع

اسناد جدید از پرونده تجاوز رونالدو

فراروخبرگزاری فرارو
اسناد جدید از پرونده تجاوز رونالدو
طبق گزارش رسمی این نشریه، مکالمات رونالدو و وکلایش درباره این پرسشنامه در تاریخ سوم ماه آگوست سال ۲۰۰۹ آغاز شده و این پرسشنامه مشتمل بر ۴۱ صفحه بوده است. همچنین مطابق گزارش این رسانه، پاسخ‌های رونالدو در اولین پرسشنامه و آخرین پرسشنامه اش هم یکسان نبوده اند.

فرارو-نشریه آلمانی اشپیگل که برای اولین بار از تجاوز ستاره پرتغالی یونتوس پرده برداشت، این بار نیز اسناد جدیدی را در این رابطه افشا کرده است.

اسناد جدید از پرونده تجاوز رونالدو - 1

اشپیگل در گزارش خود آورده، مستندات جدید سایت فوتبال لیکس، با اظهارات وکلای رونالدو درباره بی گناهی این ستاره پرتغالی تناقض دارد.

رونالدو چندین ماه است که وکلای خود را مامور کرده تا از او در برابر اتهاماتی که به این بازیکن ۳۳ ساله در خصوص یک مورد تعرض در سال ۲۰۰۹ نسبت داده شده است، دفاع کنند و آن‌ها تاکنون ادعا‌هایی را مطرح کرده اند که با استاد فاش شده توسط فوتبال لیکس تناقض دارد.بیشتر بخوانید: جزئیاتی از پرونده جنجالی تجاوز جنسی رونالدواین نشریه، از وجود تعدادی ایمیل خبر داده است که حاوی پرسشنامه‌های ارائه شده از سوی وکلای رونالدو به کاپیتان تیم ملی پرتغال برای مطلع شدن از جزئیات حادثه بوده است و وجود این پرسشنامه را با اظهارات وکلای رونالدو که منکر تخلف صورت گرفته از سوی بازیکن حال حاضر تیم فوتبال یوونتوس است، تناقض دارد.

در این ایمیل‌ها اطلاعات دقیقی از اینکه چه کسی مخاطب و دریافت کننده پرسشنامه بوده استوجود دارد. علاوه بر این، یکی از وکلای رونالدو در این ایمیل‌ها به پاسخ‌های رونالدو اشاره کرده که اثبات کننده تخلف او برای توسل به زور در مورد فرد قربانی است.

همچنین طبق گزارش رسمی این نشریه، مکالمات رونالدو و وکلایش درباره این پرسشنامه در تاریخ سوم ماه آگوست سال ۲۰۰۹ آغاز شده و این پرسشنامه مشتمل بر ۴۱ صفحه بوده است. همچنین مطابق گزارش این رسانه، پاسخ‌های رونالدو در اولین پرسشنامه و آخرین پرسشنامه اش هم یکسان نبوده اند.

اسناد جدید از پرونده تجاوز رونالدو - 7

حاشیه رونالدو را رها نمی‌کند!ناتاشا راحیل روزنامه نگار نشریه غیرورزشی “اکسپرس تریبون” که نماینده پاکستان در رای گیری نشریه فرانس فوتبال بود، در صفحه رسمی خود و در اعتراض شخصی که از او دلیل رای ندادن به ستاره پرتغالی به عنوان بهترین بازیکن جهان را پرسیده بود، تلویحا وی را فردی که از یک شخص متجاوزدفاع می‌کند معرفی کرد و پرونده رونالدو و کاترین مایرگا را دلیل رای ندادن به ستاره پرتغالی دانست.ببینید:(ویدیو) چرا رونالدو بهترین خرید تاریخ باشگاه یوونتوس است؟هواداران رونالدو حس می‌کنند جدایی رونالدو از رئال مادرید باعث باز شدن پرونده اتهام تجاوز این ستاره پرتغالی به کاترین مایورگا در سال ۲۰۰۹ و در لاس وگاس شده بود و اگر او در لالیگا مانده بود باشگاه رئال مادرید خیلی سریع ماجرا را جمع کرده و مدیر عامل رئال اجازه نمی‌داد وجهه رونالدو در این رابطه زیر سوال برود؛ اتفاقی که به نظر می‌رسد در انتخاب نشدن او به عنوان برنده توپ طلا بی تاثیر نبوده است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ورزش ۱۱ورزش ۱۱1 روز قبل
اختصاصی | مدیران باشگاه پرسپولیس رفتاری باور نکردنی را از خود در مقابل برانکو اارئه دادند. ورزش ۱۱ - برانکو ایوانکوویچ که پس از تهدید‌های فراوان نتوانست باشگاه پرسپولیس را مجاب به پرداخت دستمزدش کند، رسما ساعاتی پیش به فیفا شکایت کرد تا علاوه بر او، دستیارانش نیز اقدام به شکایت متقابل کنند و پرسپولیس را در وضعیت پیچیده‌ای قرار بدهند. برانکو ایوانکوویچبر اساس اخبار لو رفته از باشگاه پرسپولیس، اگر سرخ‌ها با برانکو به صورت توافقی همکاری خود را پایان می‌دادند و بدهی وی را پرداخت می‌کردند، این ماجرا با حداکثر ۱۰ میلیارد تومان ختم به خیر می‌شد؛ اما حالا با شکایت برانکو از پرسپولیس که قطعا باشگاه نیز محکوم به پرداخت دستمزد و حتی جریمه نیز خواهد شد، این پرونده با ۴۲ میلیارد تومان بسته خواهد شد! بیشتر بخوانیدسایت معتبر و مطرح اروپایی، خرید بعدی استقلال را لو داد + عکسشکار بزرگ سرخ‌ها؛ کاپیتان تیم ملی در یک‌قدمی پرسپولیس + عکسزلزله در نقل و انتقالات؛ جنگ بر سر سوپراستار مغرور فوتبال ایران آغاز شد! وضعیت بد پرسپولیس در ترکیه ستارۀ سرخ‌ها را شاکی کرد +عکس
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشاستقلال پس از جدایی چشمی و عدم تمدید علی کریمی تاکنون به دنبال جذب یک هافبک دفاعی مطمئن است تا بالاخره بتواند جای خالی امید ابراهیمی را در ترکیبش پر کند به همین منظور مذاکراتی را با سعید عزت اللهی، لژیونر ملی پوش فوتبال ایران داشته است.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، فرناندو دخسوس که برای جنشینی رحمتی مدنظر باشگاه استقلال قرار داشت. رسما به تیم فوتبال پارس جنوبی جم پیوست و فصل آینده با پیراهن زرد در میادین حاضر خواهد شد. این دروازه‌بان که سابقۀ حضور در چند تیم فوتبال ایران را دارد فصل آینده شاگرد فراز کمالوند خواهد بود. کمالوند با حضور در جم قصد دارد تیم فوتبال این شهر را در میان تیم‌های بالانشین قرار دهد و حتی خود را به عنوان مدعی کسب سهمیۀ لیگ قهرمانان آسیا مطرح کند.
ورزش۳ورزش۳2 روز قبل
به گزارش «ورزش سه»، جمعه گذشته بود که زین الدین زیدان اردوی رئال در مونترال کانادا را ترک کرد و به اسپانیا برگشت. باشگاه رئال مسائل خانوادگی را دلیل بازگشت زیدان اعلام کرد و سپس مشخص شد که وخامت حالبرادر بزرگ او باعث شده تا او اردوی رئال را ترک کند. فرید زیدان در نهایت شنبه درگذشت و خانواده زیدان را در غم و اندوه فرو برد. زین الدین زیدان شب گذشته با انتشار عکسی از خود و برادرش در اینستاگرام نوشت: «تو همیشه به من مسیر را نشان می‌دادی. همیشه در قلب من جای خواهی داشت.» زیزو قرار است در چند روز آینده به اردوی رئال در کانادا برگردد.
روزنوروزنو20 ساعت قبل
در ادامه خریدهای امروز باشگاه پرسپولیس که ساعاتی پیش احمدوند و عبدی را رسما به هواداران تیم معرفی کردند، حالا از امیر روستایی، بازیکن فصل گذشته تیم پیکان که با قراردادی سه ساله به پرسپولیس پیوسته است رونمایی کرد. این بازیکن ۲۱ ساله در پست مهاجم بازی می‌کند.
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
کاروان بلند قامتان والیبال کشورمان اعزامی به مسابقات جام ملت‌های جهان، لحظاتی پیش به کشور بازگشتند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، تیم ملی بزرگسالان والیبال کشورمان پس از کسب مقام پنجمی در مسابقات قهرمانی جام ملت‌های جهان که در شیکاگوی امریکا برگزار شد شامگاه امروز وارد فرودگاه بین المللی امام خمینی شدند. در این مسابقات تیم ملی کشورمان با پنج باخت به مقام پنجمی رسید این در حالیست که در دوره قبل این مسابقات جایگاه تیم ملی والیبال ایران پله چهارم جهان بود.

اخبار بیشتر