اسناد جدید از پرونده تجاوز رونالدو
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

اسناد جدید از پرونده تجاوز رونالدو

کرانچار: هدفم رساندن ایران به المپیک بعد از ۴۴ سال است/ غیبت رونالدو در مراسم توپ طلا عجیب بود

ایسناخبرگزاری ایسنا
کرانچار: هدفم رساندن ایران به المپیک بعد از ۴۴ سال است/ غیبت رونالدو در مراسم توپ طلا عجیب بود
سرمربی تیم امید ایران در مصاحبه با یک سایت کروات از هدف خود در حال حاضر و کسب توپ طلای لوکا مودریچ سخن گفت.

به گزارش ایسنا و به نقل از سایت وکرنیجی، زلاتکو کرانچار، سرمربی تیم امید ایران بعد از تعطیلات چند روزه خود به ایران می‌آید تا فعالیت‌هایش را در تیم فوتبال امید از سر بگیرد. این مربی که سابقه هدایت کرواسی را نیز در پرونده دارد، درباره اهدافش در حال حاضر گفت: برنامه تمرینی ما برای اردوی پیش از بازی‌های انتخابی المپیک در تهران برگزار می‌شود. این اردوها از اهمیت زیادی برای ما برخوردار است و می‌خواهم بعد از ۴۴ سال موجب صعود ایران به المپیک شوم. فوتبال ایران آخرین بار در المپیک مونترال حضور داشته است و امیدوارم این بار بتوانیم به رقابت‌های المپیک صعود کنیم.

او درباره انتخاب لوکا مودریچ به عنوان برترین بازیکن سال جهان و کسب توپ طلا گفت: لوکا در این سال‌ها جاه‌طلبی، انگیزه و تلاش را معنا کرده است. او پیش از این سال‌ها خیلی تلاش کرد تا بتواند به توپ طلا برسد و مطمئن هستم سال‌ها درباره این اتفاق بحث خواهد شد. لوکا از همان ابتدا قدرت ذهنی بالایی داشت و توانست با تلاش و پشتکار به این جایگاه برسد. او الان می‌تواند یک الگو و استاندارد برای بقیه بازیکنان هم طراز خود و هافبک‌ها باشد. او در تیم رئال مادرید و کرواسی عملکرد خیلی خوبی داشت و توانست به روند توپ طلاهای مسی و رونالدو پایان دهد. 

کرانچار با اشاره به غیبت رونالد و مسی در مراسم توپ طلا گفت: آن‌ها همیشه این اتفاقات را توجیح می‌کنند. رونالدو باید در این مراسم حاضر می‌شد چون هم تیمی مودریچ بود ولی درباره مسی غیبت او را می‌شد حدس زد. 

زلاتکو کرانچار برای اولین بار لوکا را به تیم ملی کرواسی در سال ۲۰۰۶ دعوت کرد. در همین باره سرمربی پیشین کرواسی کرد: آن دوره روبرت کواچ مصدوم بود و همه فکر می‌کردند من بازیکن دفاعی را به تیم ملی دعوت می‌کنم ولی لوکا تازه در دینامو درخشش خود را آغاز کرده بود و من او را دعوت کردم و از همان ابتدا عطش برای بهتر شدن را در بازی و رفتار او دیدم.

سرمربی امید ایران درباره دالیچ سرمربی تیم ملی کرواسی نیز گفت: او به خوبی با تحرک و فوتبال درگیرانه‌ای که به نمایش گذاشته است با تماشاگران ارتباط برقرار کرده است. کرواسی در جام جهانی حتی در بازی فینال چیزی از رقیب خود کم نداشت. البته الان تیم ملی کرواسی با کمبود بازیکن روبه‌رو است. من امیدوارم که دالیچ به کارش در تیم ملی ادامه دهد. خوشبختانه در لیگ ملت‌های اروپا فرصتی بود که بازیکنان جدید مورد ارزیابی و آزمایش قرار گیرند. 

کرانچار در بخش پایانی درباره پسرش نیکو کرانچار گفت: همان‌طور که می‌دانید او فوتبال را کنار گذاشته است. مصدومیت زانو مانع ادامه حضور او در فوتبال شد و به سراغ مربیگری رفته و گواهینامه A خود را نیز دریافت کرده است. باید ببینیم او چه طور پیش خواهد رفت.

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش ابراهیموویچ به توپ طلای مودریچ: حالا متوجه شدیم این پرز بوده است که برای توپ طلا با مسی رقابت می‌کرد، نه رونالدو!

طرفداریخبرگزاری طرفداری
واکنش ابراهیموویچ به توپ طلای مودریچ: حالا متوجه شدیم این پرز بوده است که برای توپ طلا با مسی رقابت می‌کرد، نه رونالدو!
از نظر غول سوئدی، رقیب اصلی مسی برای فتح توپ طلا طی سالیان اخیر پرز بوده است و نه بازیکنان رئال مادرید!

طرفداری- پس از چند یک دهه سلطه کریستیانو رونالدو و لیونل مسی بر فوتبال جهان، سرانجام بازیکنی دیگر فاتح توپ طلا شد اما انتخاب بازیکنی دیگر از رئال مادرید یعنی لوکا مودریچ به عنوان بهترین بازیکن جهان، حواشی زیادی به همراه داشت. از سال 2013 تا 2017، از 5 توپ طلا، 4 مورد در دستان کریستیانو رونالدو آرام گرفت اما دقیقا چند ماه پس از خروج او از رئال مادرید، فوق ستاره پرتغالی از توپ طلا دور ماند، آن هم در شرایطی که مسی در جایگاه پنجم قرار گرفت. شایعات زیادی در مورد نقش پررنگ و موثر فلورنتینو پرز در انتخاب فاتح توپ طلا، دست به دست می چرخد و حالا زلاتان ابراهیموویچ نیز به شوخی یا کنایه، در این مورد نظر خود را بیان کرده است.

به نقل از فاکس اسپورت؛ وقتی از زلاتان ابراهیموویچ در مورد انتخاب لوکا مودریچ به عنوان بهترین بازیکن سال 2018 جهان پرسیده شد؛ او گفت:

حالا ما متوجه شدیم این فلورنتینو پرز بوده که برای توپ طلا با لیونل مسی رقابت می کرد، نه کریستیانو رونالدو!

خواندن خبر در سایت منبع

زلاتان: پرس رقیب مسی برای برنده شدن توپ طلا بود نه رونالدو!

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
زلاتان: پرس رقیب مسی برای برنده شدن توپ طلا بود نه رونالدو!
ستاره سوئدی سابق میلان و بارسلونا پس از آنکه ستاره کروات رئال توپ طلای 2018 را برنده شد به رئیس باشگاه رئال حمله کرد.

 زلاتان ایبراهیموویچ، ستاره سابق تیم ملی سوئد و اینتر در مصاحبه ای به برنده شدن توپ طلا 2018 توسط لوکا مودریچ، ستاره کروات رئال پرداخت و این انتخاب را با تاثیر پرس، رئیس باشگاه رئال دانست.

ایبراهموویچ در  مصاحبه با روزنامه موندو دپورتیوو اسپانیا گفت: الان متوجه شدیم که فلورنتینو پرس، رئیس باشگاه رئال مادرید کسی بود که با مسی برای برنده شدن توپ طلا رقابت می کرد نه رونالدو.

ایبرا در سال 2013 پیشنهاد داده بود که اسم جایزه توپ طلا را به نام مسی تغییر دهند. مهاجم سابق بارسلونا و میلان پیش از این در تیم منتخب خودش نام رونالدو را نیاورده بود.

خواندن خبر در سایت منبع

اسناد جدید از پرونده تجاوز رونالدو

فراروخبرگزاری فرارو
اسناد جدید از پرونده تجاوز رونالدو
طبق گزارش رسمی این نشریه، مکالمات رونالدو و وکلایش درباره این پرسشنامه در تاریخ سوم ماه آگوست سال ۲۰۰۹ آغاز شده و این پرسشنامه مشتمل بر ۴۱ صفحه بوده است. همچنین مطابق گزارش این رسانه، پاسخ‌های رونالدو در اولین پرسشنامه و آخرین پرسشنامه اش هم یکسان نبوده اند.

فرارو-نشریه آلمانی اشپیگل که برای اولین بار از تجاوز ستاره پرتغالی یونتوس پرده برداشت، این بار نیز اسناد جدیدی را در این رابطه افشا کرده است.

اسناد جدید از پرونده تجاوز رونالدو - 1

اشپیگل در گزارش خود آورده، مستندات جدید سایت فوتبال لیکس، با اظهارات وکلای رونالدو درباره بی گناهی این ستاره پرتغالی تناقض دارد.

رونالدو چندین ماه است که وکلای خود را مامور کرده تا از او در برابر اتهاماتی که به این بازیکن ۳۳ ساله در خصوص یک مورد تعرض در سال ۲۰۰۹ نسبت داده شده است، دفاع کنند و آن‌ها تاکنون ادعا‌هایی را مطرح کرده اند که با استاد فاش شده توسط فوتبال لیکس تناقض دارد.بیشتر بخوانید: جزئیاتی از پرونده جنجالی تجاوز جنسی رونالدواین نشریه، از وجود تعدادی ایمیل خبر داده است که حاوی پرسشنامه‌های ارائه شده از سوی وکلای رونالدو به کاپیتان تیم ملی پرتغال برای مطلع شدن از جزئیات حادثه بوده است و وجود این پرسشنامه را با اظهارات وکلای رونالدو که منکر تخلف صورت گرفته از سوی بازیکن حال حاضر تیم فوتبال یوونتوس است، تناقض دارد.

در این ایمیل‌ها اطلاعات دقیقی از اینکه چه کسی مخاطب و دریافت کننده پرسشنامه بوده استوجود دارد. علاوه بر این، یکی از وکلای رونالدو در این ایمیل‌ها به پاسخ‌های رونالدو اشاره کرده که اثبات کننده تخلف او برای توسل به زور در مورد فرد قربانی است.

همچنین طبق گزارش رسمی این نشریه، مکالمات رونالدو و وکلایش درباره این پرسشنامه در تاریخ سوم ماه آگوست سال ۲۰۰۹ آغاز شده و این پرسشنامه مشتمل بر ۴۱ صفحه بوده است. همچنین مطابق گزارش این رسانه، پاسخ‌های رونالدو در اولین پرسشنامه و آخرین پرسشنامه اش هم یکسان نبوده اند.

اسناد جدید از پرونده تجاوز رونالدو - 7

حاشیه رونالدو را رها نمی‌کند!ناتاشا راحیل روزنامه نگار نشریه غیرورزشی “اکسپرس تریبون” که نماینده پاکستان در رای گیری نشریه فرانس فوتبال بود، در صفحه رسمی خود و در اعتراض شخصی که از او دلیل رای ندادن به ستاره پرتغالی به عنوان بهترین بازیکن جهان را پرسیده بود، تلویحا وی را فردی که از یک شخص متجاوزدفاع می‌کند معرفی کرد و پرونده رونالدو و کاترین مایرگا را دلیل رای ندادن به ستاره پرتغالی دانست.ببینید:(ویدیو) چرا رونالدو بهترین خرید تاریخ باشگاه یوونتوس است؟هواداران رونالدو حس می‌کنند جدایی رونالدو از رئال مادرید باعث باز شدن پرونده اتهام تجاوز این ستاره پرتغالی به کاترین مایورگا در سال ۲۰۰۹ و در لاس وگاس شده بود و اگر او در لالیگا مانده بود باشگاه رئال مادرید خیلی سریع ماجرا را جمع کرده و مدیر عامل رئال اجازه نمی‌داد وجهه رونالدو در این رابطه زیر سوال برود؛ اتفاقی که به نظر می‌رسد در انتخاب نشدن او به عنوان برنده توپ طلا بی تاثیر نبوده است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

تابناکتابناک9 ساعت قبل
در جریان دیدار نوئوا شیکاگو و تمپرلی آرژانتین هواداران در جایگاه‌ها با سلاح سرد به جان هم افتادند. به گزارش تابناک ورزشی و به نقل از مارکا، دیدار دو تیم نوئوا شیکاگو و تمپرلی در لیگ دسته دو فوتبال آرژانتین به دلیل درگیری شدید در جایگاه‌ها متوقف شد. تماشاگران با چاقو به جان هم افتادند و مشخص نیست که درگیری میان هواداران یک تیم بوده است یا طرفداران هر دو تیم. با این حال کاملا واضح است که هواداران نوئوا شیکاگو به سمت گروهی می‌دوند که در حال فرار از ورزشگاه هستند و می‌خواهند خود را از ضربه‌های احتمالی نجات دهند. دیدار دو تیم تمپرلی و شیکاگو که دو بار به خاطر درگیری‌ها متوقف شد در نهایت با تساوی یک بر یک به پایان رسید.
مهرمهر10 ساعت قبل
دغدغه اصلی فرهاد مجیدی برای بازی امروز غیبت مهاجمان اصلی تیمش به دلیل مصدومیت و تردید او در انتخاب ۳ بازیکن از بین ۶ مدافع آماده به بازی برای دفاع میانی است. محمد دانشگر محتمل‌ترین انتخاب مجیدی برای قرار گرفتن در پست مدافع میانی سمت راست می‌باشد. مجیدی برای خط حمله‌اش یک انتخاب قطعی و کلی تردید برای انتخاب نفر بعدی دارد. مرادی می‌تواند یک گزینه مناسب برای حضور در ترکیب اصلی و یک گزینه مناسب‌تر برای تعویض باشد. گزینه بعدی و کم احتمال‌تر برای خط حمله، علی دشتی است که البته شواهد نشان می‌دهد احتمال اینکه او در ترکیب اصلی قرار بگیرد زیاد نیست.
روزنوروزنو9 ساعت قبل
بعد از هفته‌ها مذاکره فشرده و محرمانه، دیوید بکام، مالک باشگاه اینتر میامی در لیگ آمریکا - که چند هفته دیگر اولین بازی خود را در MLS انجام خواهد داد - با سران قطری به توافق رسید و سرمایه گذاران قطری به عنوان اسپانسر این باشگاه فعالیت خواهند کرد. در این قرارداد ۱۸۰ میلیون پوندی که دو هفته پیش به امضا رسیده است، نام قطر در ورزشگاه، البسه و کالاهای تجاری اینتر میامی نقش خواهد بست. اینتر میامی اولین بازی MLS خود را در اول مارس انجام می‌دهد. منابع خبری می‌گویند، بکام ۴۴ ساله اطمینان دارد که این کشور مواضع خود را در مورد مسائل حقوق بشری تعدیل خواهد کرد. بکام نیز چندی پیش از برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ در کشور قطر حمایت کرد و اخیرا عکس سلفی با ناصر الخلیفی، رئیس سرمایه‌گذاری‌های ورزشی قطر منتشر کرد.
ورزش۳ورزش۳13 ساعت قبل
به نظر می‌رسد آنخل، مهاجم ۳۲ ساله ختافه انتخاب نهایی بارسلونا برای تقویت خط حمله خواهد بود. لائوتارو مارتینز، مهاجم جوان و ۲۲ ساله اینتر مهم‌ترین گزینه بارسلونا برای خط حمله در تابستان به شمار می‌آید. این بازیکن در ماه‌های اخیر عملکرد درخشانی داشته و توجه بسیاری از تیم‌های بزرگ اروپایی را به خود جلب کرده است. اما بارسا می‌داند که خرید لائوتارو مارتینز آسان نخواهد بود و آنها قصد ندارند دست به عملیات دیوانه واری برای جذب این بازیکن بزنند. بند فسخی ۱۱۱ میلیون یورویی در قرارداد لائوتارو مارتینز با اینتر وجود دارد که بارسلونا پرداخت چنین رقمی را برای جذب این مهاجم جوان بسیار زیاد می‌داند.
ایسناایسنا9 ساعت قبل
به گزارش ایسنا، فرزانه فصیحی، بانوی دونده ایران شب گذشته در دوی ۶۰ متر کاپ بین‌المللی استانبول دوید و رکورد ملی ایران را که پیش از این هم در اختیار خودش بود، شکست. فصیحی در این مسابقات زمان ۷٫۲۵ را ثبت کرد و ۴ صدم ثانیه رکورد قبلی خود را ارتقا داد ضمن اینکه فدراسیون جهانی نیز این رکورد فصیحی را مانند رکوردهای قبلی‌اش ثبت کرد. این ارتقاء رکورد در حالی اتفاق افتاد که عملکرد فصیحی پس از ثبت زمان ۷٫۲۹ در صربستان و کسب سهمیه مسابقات جهانی داخل سالن با حواشی زیادی رو به رو شد. بارها رکورد او و مسابقات صربستان به دلیل نداشتن شماره روی سینه و ابهام در فتوفینیش از سوی برخی زیر سوال رفت. ‌فصیحی این بار در مسابقاتی دوید که هم فتوفینیش داشت و هم‌شماره سینه.
روزنوروزنو9 ساعت قبل
بهنام سراج در نهایت به عنوان سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان انتخاب شد. در شرایطی که همه منتظر اعلام نام علیرضا منصوریان یا فردی خارجی به عنوان سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت بودند، اعضای هیئت مدیره باشگاه بهنام سراج را به عنوان سرمربی این تیم انتخاب کردند. سراج پیش از این دستیار دراگان اسکوچیچ در صنعت نفت بود. وی پس از جدایی این سرمربی کراوات در دو بازی اخیر مسئولیت فنی تیم صنعت نفت را بر عهده داشت. با این حال مسئولان باشگاه که ابتدا او را به عنوان سرمربی موقت انتخاب کرده بودند تصمیم گرفتند در ادامه فصل هدایت تیم صنعت نفت آبادان را به وی بسپارند.

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها