اخبار دنیای سلامتی
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سلامت
پوشش خبری

اخبار دنیای سلامتی

سلامت روده ها را جدی بگیرید

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
سلامت روده ها را جدی بگیرید
روده‌های ما در پشت پرده، نقش بسیار مهمی دارند: غذایی که می‌خوریم را تجزیه می‌کنند و مواد مغذی را جذب می‌کنند، همان مواد مغذی که حامی عملکرد‌های بدن‌مان هستند؛ از تولید انرژی گرفته تا تعدیل هورمون‌ها، از سلامت پوست گرفته تا سلامت روان و حتی دفع سموم و ضایعات.

برترین ها - ترجمه از هدی بانکی: روده‌های ما در پشت پرده، نقش بسیار مهمی دارند: غذایی که می‌خوریم را تجزیه می‌کنند و مواد مغذی را جذب می‌کنند، همان مواد مغذی که حامی عملکردهای بدن‌مان هستند؛ از تولید انرژی گرفته تا تعدیل هورمون‌ها، از سلامت پوست گرفته تا سلامت روان و حتی دفع سموم و ضایعات.

در واقع 70 درصد از سیستم ایمنی ما در روده‌هاست، بنابراین خفظ سلامت روده‌ها، رمز پیدا کردن بسیاری از مشکلات جسمی ماست. روده‌ها به صورت کُد، ارتباط برقرار می‌کنند. از سکوت کامل گرفته تا قاروقور کردن هنگام گرسنگی و عادت‌های دفع، همه و همه نشان می‌دهند در درون ما چه خبر است.

سلامت روده ها را جدی بگیرید - 3

1. آیا دفع منظمی دارید؟

دفع نرمال می‌تواند مثلا سه بار در هفته باشد یا سه بار در یک روز. گوارش هر کسی متفاوت است و یک گوارش سالم از الگویی تابعیت می‌کند. اگر از جنبه‌ی زمانبندی نگاه کنیم، به طور کلی 24 تا 72 ساعت طول می‌کشد تا غذا در طول سیستم گوارش حرکت کند. غذا تا شش تا هشت ساعت بعد از خورده شدن به روده‌‌ی بزرگ نمی‌رسد، بنابراین اجابت مزاج بعد از آن روی می‌دهد. اگر دفع‌تان منظم نباشد دچار یبوست خواهید شد. یبوست دلایل زیادی دارد، از کم آبی بدن یا کم فیبر مصرف کردن گرفته تا مشکلات تیروئید، اما بهترین کار این است که اول رژیم غذایی‌تان را بررسی کنید. به مقدار کافی آب بنوشید و میوه و سبزی مصرف کنید.

اگر دفع منظمی نداشته باشید، یعنی ممکن است غذاهایی که می‌خورید تا چند روز و یا حتی چند هفته در سیستم‌تان باقی بماند. ضایعاتی که زیاد در روده‌ها بماند یعنی در داخل بدن فاسد شده می‌تواند نفخ و گازهای بسیار بد بو تولید کرده و منجر به مشکلات دیگری برای سلامتی شود.

2. غذاهای فرآوری شده مهاجمان فضایی هستند

غذاهای فرآوری شده می‌توانند باعث التهاب در مخاط روده‌ها شوند، یعنی دقیقا همانجایی که غذا جذب می‌شود. روده‌ی شما ممکن است تشخیص ندهد چیزی که خورده‌اید غذایی قابل هضم است و آن غذا را اشتباها مهاجم تلقی کند (مثلا شیره‌ی ذرت با فروکتوز بالا یا ترکیبات مصنوعی).

این اتفاق باعث واکنش التهابی در بدن می‌شود که بدن ما وادار می‌شود مانند یک عفونت با آن روبرو و درگیر شود. مصرف غذاهای طبیعی و میوه و سبزی و گوشت‌های فرآوری نشده می‌توانند از فشاری که به بدن وارد می‌شود کم کنند.

3. زیاد گلوتن نخورید

شواهد علمی نشان می‌دهد گلوتن، حتی اگر بیماری سلیاک هم نداشته باشید، نفوذپذیری روده‌ها را افزایش می‌دهد که به آن روده‌ی نشت پذیر هم می‌گویند. یعنی ذراتی چون غذای هضم نشده و ضایعات و پاتوژن‌هایی مانند باکتریها می‌توانند از لایه‌ی میانی روده‌ها عبور کرده و وارد جریان خون شوند و التهاب و بیماری ایجاد کنند.

سلامت روده ها را جدی بگیرید - 12

بهترین راه اینکه ببینید آیا گلوتن به روده‌های‌تان آسیب می‌زند یا نه این است که دست کم به مدت 4 هفته گلوتن را کاملا از رژیم غذایی‌تان حذف کنید و ببینید بعد از اینکه مجددا آن را مصرف کردید روده‌های‌تان در چه وضعیتی هستند.

حتما برچسب و لیست ترکیبات محصولات غذایی را بخوانید. گندم در بسیاری از غذاهایی که انتظارش را ندارید وجود دارد (به عنوان پیوند دهنده، فیلر و ...)، مثلا در آدامس، سس سالاد، چیس سیب زمینی، ادویه‌ها و خیلی چیزهای دیگر.

مصرف مکمل آنزیم AN-PEP نیز برای افرادی که حساسیت به گلوتن دارند و باید رژیم غذایی بدون گلوتن را در بلند مدت رعایت کنند، می‌تواند مفید باشد.

4. پریبیوتیک بخورید

اگر اخیرا آنتی بیوتیک مصرف کرده‌اید پس باید به روده‌های‌تان کمک کنید. آنتی بیوتیک‌ها تمام باکتریها را نابود می‌کنند که شامل باکتریهای خوب که به آنها پروبیوتیک می‌گوییم نیز می‌شود. پریبیوتیک‌ها مانند پیاز، سیر، موز، مارچوبه و حبوبات، نقش متفاوتی با پروبیوتیک‌ها دارند. آنها فیبرهای خوراکی هستند که باکتریهای خوب روده را تغذیه می‌کنند و کمک می‌کنند میکروبیوم‌تان دوباره به شرایط قبل برگردد.

5. ساورکرات زیاد بخورید

روده‌ها علاوه بر پریبیوتیک‌ها به میزان مناسبی از پروبیوتیک‌ها نیز نیاز دارند تا سیستم بدن‌تان قوی بماند. غذاهای تخمیر شده مانند کیمچی، ساورکرات، تمپه و نوشیدنی‌هایی مانند کفیر و کامبوجا حاوی موجودات زنده‌ای هستند که به روده‌های‌تان در تجزیه‌ی غذا کمک کرده و سیستم ایمنی‌تان را تقویت می‌کنند.

اگر تا به حال غذاهای تخمیری استفاده نکرده‌اید با یک چهارم فنجان در هر وعده شروع کنید و کم کم این مقداررا افزایش دهید. به یکباره مقدار زیادی از این نوع غذاها خوردن می‌تواند ناراحتی معده و نفخ ایجاد کند.

6. علت افسرگی‌تان ممکن است تغذیه‌تان باشد

اگر گوارش دچار ضعف و اختلال شود، بدن ممکن است فرارسان‌های عصبی مانند سروتونین را که 95 درصد از آن در روده کوچک تولید می‌شود، کمتر تولید کند. پایین بودن سطح سروتونین منجر به اضطراب، افسردگی و سایر مشکلات روانی خواهد شد. البته هر کسی که افسردگی دارد لزوما به این دلیل نیست، اما تغذیه‌ی سالم و مناسب می‌تواند مه مغزی، افسردگی و کمبود انرژی را برطرف کند.

7. آخر هفته‌ها بیشتر بخوابید

از اینکه از خوردن صبحانه صرفنظر کنید و کمی بیشتر بخوابید احساس گناه نداشته باشید، مخصوصا اگر طی هفته خوب نخوابیده‌اید. محققان همچنان در حال مطالعه روی رابطه‌ی خواب با سلامت روده‌ها هستند تا ثابت کنند سلامت روده‌ها، خواب را تحت تاثیر قرار می‌دهد، اما بدون تردید میان کمبود خواب و محیط باکتریایی روده‌های‌تان ارتباطی وجود دارد.

سلامت روده ها را جدی بگیرید - 25

خواب کافی کمک می‌کند کورتیزول کم شود و فرصتی برای روده‌ها فراهم می‌کند تا خودشان را ترمیم کنند. بنابراین اهمیت خواب خوب و کافی را از این جهت نیز فراموش نکنید!

8. آهسته‌تر غذا بخورید

اگر کلا اهل آهسته غذا خوردن هستید پس آفرین بر شما! وقت گذاشتن برای جویدن غذا کمک زیادی به شروع پروسه‌ی گوارش می‌کند. وقتی غذا را با دندان‌های‌تان به تکه‌های کوچک تبدیل می‌کنید و تولید بزاق را افزایش می‌دهید، به سایر قسمت‌های بدن‌تان سیگنال می‌فرستید که زمان شروع فعالیت سیستم گوارش است.

9. ذهن‌تان را آرام کنید تا گوارش‌تان ریسِت شود

هر چه آرام‌تر باشید، بهتر می‌توانید بدن‌تان را تغذیه کنید. استرس می‌تواند شرایط روده‌های‌تان را تغییر بدهد و شکم‌تان را تبدیل به انباری از احساس‌های ناراحت کننده بکند. تحقیقات نشان می‌دهد وقت صرف کردن برای مدیتیشن می‌تواند علائم اختلالات روده‌ای را تسکین بدهد.

10. بی‌خبری خوش‌خبریست!

اگر مدتهاست چیزی از روده‌های‌تان نشنیده‌اید، دفع منظم و بی‌دردسری دارید و دچار نفخ و شکم درد هم نیستید، پس کارتان را خوب انجام می‌دهید! اگر روده‌های‌تان زبان داشتند حتما از شما بابت تغذیه‌ی خوب و سالمی که دارید و محیط به دور از تنش و استرسی که برای خودتان فراهم می‌کنید تشکر می‌کردند!

سلامت روده ها را جدی بگیرید - 33

خواندن خبر در سایت منبع

فواید سلامت شگفت انگیز موسیقی

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
فواید سلامت شگفت انگیز موسیقی
همانند تمریناتی که در یک باشگاه ورزشی انجام می دهید و توانایی های جسمانی خود را افزایش می دهید، موسیقی می تواند مغز و روان شما را تمرین دهد.

آهنگ های شاد و ریتیمیک می توانند احساس شادی و سرزندگی را در انسان ایجاد کنند. در مقابل، آهنگ های غمگین حتی می توانند اشک انسان را جاری سازند.

فواید سلامت شگفت انگیز موسیقی - 1

به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل از "کر2"، موسیقی دارای آثار بسیار قدرتمندتری بر بدن است که ممکن است به بسیاری از آنها توجهی نداشته باشید یا حتی از آنها آگاه نباشید.

جوان نگه داشتن مغز

همانند تمریناتی که در یک باشگاه ورزشی انجام می دهید و توانایی های جسمانی خود را افزایش می دهید، موسیقی می تواند مغز و روان شما را تمرین دهد. اگر قصد دارید به رغم افزایش سن، مغز خود را همچنان جوان و آماده فعالیت نگه دارید، گوش دادن به موسیقی یا نواختن یک ساز ابزاری عالی برای تحقق این هدف محسوب می شود. این شرایط به واقع مغز را تمرین می دهد.

برای بهره‌مندی از فواید مطلوب، کتابخانه موسیقی خود را همراه با افزایش سن گسترش دهید، به جای آن که همواره به آهنگ های قدیمی مورد علاقه خود گوش دهید. برخلاف آهنگ های آشنا، آهنگ های جدید مغز را برای درک آنها به کار وا می دارد و این شرایط به حفظ ذهنی فعال و خلاق کمک می کند.

کمک به یادآوری خاطرات

آیا برای شما پیش آمده که با شنیدن یک آهنگ قدیمی خاطره ای خاص از دوران گذشته برای شما زنده شود. یادآوری خاطراتی که یک آهنگ به آنها پیوند خورده است برای مغز بسیار راحت‌تر است.

به طور خاص، این تقویت یادآوری می تواند برای افراد مبتلا به زوال عقل مفید باشد. از آنجایی که توانایی برقراری ارتباط با موسیقی تا مراحل واپسین بیماری همچنان دست نخورده باقی می ماند، موسیقی درمانی می تواند به یادآوری خاطرات، کاهش بی قراری، کمک به برقراری ارتباط، و تقویت هماهنگی جسمانی کمک کند.

کاهش درد مزمن و افسردگی

بنابر مطالعه ای که در نشریه Journal of Advanced Nursing منتشر شد، گوش دادن به موسیقی می تواند به کاهش درد مزمن و افسردگی کمک کند. پژوهشگران 60 شرکت کننده را به سه گروه تقسیم کردند: گروه نخست به موسیقی مورد علاقه خود گوش می دادند، گروه دوم به آهنگ های  انتخابی پژوهشگران گوش می دادند، و گروه کنترل به موسیقی گوش نمی دادند. شرکت کنندگان در این مطالعه به بیماری های مختلفی، از جمله آرتریت و مشکلات دیسک مبتلا بودند که موجب درد مزمن می شدند.

در پایان مطالعه، گروه هایی که به موسیقی گوش داده بودند، کاهش درد به میزان 21 درصد را گزارش کردند، در شرایطی که گروه کنترل افزایش 1 تا 2 درصدی احساس درد را گزارش کردند. همچنین، گروه هایی که به موسیقی گوش داده بودند، در مقایسه با گروه کنترل 25 درصد افسردگی کمتر را گزارش کردند. از این رو، پژوهشگران نتیجه گیری کردند که گوش دادن به موسیقی می تواند به افراد در مقابله با درد مزمن و همچنین افسردگی کمک کند.

استرس کمتر

افراد بسیاری برای کاهش سطوح استرس به آهنگ های مورد علاقه خود گوش می دهند و از نظر علمی نیز مفید بودن این اقدام ثابت شده است. طی یک مطالعه با حضور 60 شرکت کننده زن سالم، یک آزمایش استرس روانی پس از گوش دادن به موسیقی، گوش دادن به صدای آب جاری یا استراحت در سکوت انجام شد. پژوهشگران دریافتند شرکت کنندگان در گروه موسیقی ریکاوری جسمانی سریع‌تر از استرس در مقایسه با گروه های دیگر را تجربه کرده اند.

افزون بر این، در همین مطالعه مشخص شد افرادی که تحت درمان های پزشکی قرار گرفته اند، با گوش دادن به موسیقی اضطراب و ناراحتی کمتری را تجربه کرده اند. در نتیجه، آنها کمتر به داروهای آرام بخش و مسکن نیاز داشتند.

بازیابی گفتار

موسیقی درمانی ابزاری مهم برای افرادی است که یک آسیب دیدگی در سمت چپ مغز - مسئول گفتار - خود را به دلایل مختلف، از جمله سکته مغزی یا یک جراحت را تجربه کرده اند.

به نظر می رسد ملودی و ریتم موسیقی به تقویت گفتار کمک می کنند. در حقیقت، گبی گیفوردز، نماینده سابق کنگره آمریکا، پس از آن که از ناحیه سر هدف گلوله قرار گرفت، از موسیقی درمانی برای فراگیری مجدد چگونگی صحبت کردن استفاده کرد.

کمک به بیماران برای تحمل درمان های سرطان

همان گونه که موسیقی می تواند به افراد در مدیریت درد و استرس کمک کند، به عنوان ابزاری خوب برای تحمل درمانی های سرطان نیز قابل استفاده است. به گفته دانشکده پزشکی هاروارد، گوش دادن به موسیقی اضطراب مرتبط با شیمی درمانی و پرتو درمانی را کاهش می دهد. این کار می تواند به کاهش حالت تهوع و استفراغ در بیمارانی که شیمی درمانی را پشت سر می گذارند، کمک کند.

همچنین، بررسی چند مطالعه نشان داده است که موسیقی به کاهش درد و همچنین خستگی بیماران مبتلا به سرطان کمک می کند. افزون بر این، موسیقی می تواند مدت زمان ریکاوری و بستری بودن در بیمارستان را کاهش داده و کیفیت زندگی بیمار را افزایش دهد.

تقویت ورزش درمانی و فیزیوتراپی

برای افراد بسیاری ورزش کردن بدون گوش دادن به موسیقی دشوار است. بیشتر افراد دارای غریزه ای برای هماهنگ سازی حرکات و فعالیت های خود با موسیقی هستند و این حرکت ریتمیک می تواند به بدن در استفاده بهینه‌تر از انرژی کمک کند. در حقیقت، یک مطالعه نشان داد دوچرخه سوارانی که سرعت خود را با موسیقی حفظ می کنند، در مقایسه با دوچرخه سوارانی که به موسیقی گوش نمی دهند، اکسیژن کمتری مصرف می کنند.

به واسطه تاثیر آن بر بدن، موسیقی می تواند به پشت سر گذاشتن موفق‌تر فیزوتراپی نیز کمک کند. به گفته دانشکده پزشکی هاروارد، موسیقی درمانی عملکرد جسمانی، روانی، شناختی و احساسی افراد را طی برنامه های توانبخشی فیزیکی افزایش می دهد.

بهبود سلامت قلب

یک آهنگ خوب می تواند به روش های مختلف سلامت قلب شما را بهبود ببخشد. موسیقی می تواند شیمی مغز شما را به واقع تغییر دهد و به فواید قلبی عروقی منتج شود. مطالعات نشان داده اند که گوش دادن به موسیقی می تواند به آرامش سرخرگ ها کمک کند که به بهبود عملکرد رگ های خونی منتج می شود. افزون بر این، پس از فعالیت جسمانی، موسیقی می تواند ضربان قلب و فشار خون شما را سریع‌تر به سطوح عادی بازگرداند.

همچنین، پژوهش ها نشان داده اند که گوش دادن به موسیقی مورد علاقه می تواند فواید بیشتری نسبت به آهنگ های انتخابی توسط فردی دیگر داشته باشد، از این رو، ذائقه موسیقی شما هرچه باشد می تواند برای سلامت قلب مفید باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

برای زیبایی و سلامت دارچین خواص بسیار دارد

نمناکخبرگزاری نمناک
برای زیبایی و سلامت دارچین خواص بسیار دارد
دارچین ادویه ای است که شاید همه از خواص و مزایای سلامتی آن آگاه باشند، جلوگیری از آلزایمر، جلوگیری از بیماری های قلبی، کمک به بهداشت دهان، درمان سرماخوردگی و دندان درد و... از مزایای دارچین است.

خواص دارچین و فواید این ادویه پرخاصیت

در یک دوره ای دارچین حتی بیشتر از طلا ارزش داشت ؛ این ادویه، یکی از قدیمی ترین ادویه های شناخته شده است در واقع این ادویه محبوب پر از مزایا برای سلامتی است که شما را متعجب خواهد کرد. دارچین، این ادویه خوش طعم دارای خواص و فواید بسیاری میباشد، مخلوطی از دارچین عسل درمان بسیاری از بیماری ها میباشد، همچنین از دارچین میتوانید برای کاهش وزن استفاده کنید اما این تنها مورد از فواید و خواص دارچین نیست که در این بخش از سلامت نمناک خواهید خواند.مزایای سلامتی دارچین:1.کنترل قند خون:بعضی مطالعات اشاره کرده اند که این ادویه به مقاومت بدن انسولینی ها کمک می کند. به همین دلیل است که بسیاری از افراد مبتلا به دیابت، از این ادویه برای کنترل قند خون خود استفاده می کنند. می توانید دارچین را به شکل چای یا بعنوان مکمل مصرف کنید.2.دارچین برای کاهش سطح کلسترول و تری گلیسیرید:دارچین می تواند به طور غیرمستقیم قند و چربی بدن را کنترل کند و یا حتی کاهش دهد.مصرف دارچین، با کاهش سطح کلسترول بد، بنام LDL و تری گلیسیرید و افزایش سطح کاسترول خوب بنام HDL ، همراه است.3.دارچین برای جلوگیری از بیماری آلزایمر:مطالعات و تحقیقات نشان داده است که عصاره دارچین می تواند به پیشگیری از آلزایمر کمک کند و تاثیرگذار باشد.دو ترکیب موجود در آن، بنام اپیکاتچین و سینامالدهاید، ممکن است به مبارزه با از دست دادن حافظه کمک کند و همچنین از رشد رشته ای در سلول های مغزی که عامل آلزایمر هستند، جلوگیری می کند.

برای زیبایی و سلامت دارچین خواص بسیار دارد - 3

جلوگیری از بیماری آلزایمر با استفاده از دارچین  4.دارچین برای جلوگیری از عفونت:یکی از مزایای دارچین، توانایی بی نظیر آن در جلوگیری از عفونت مخمر ماوم در برابر دارو است.به دلیل خواص ضدباکتری، ضد قارچی، ضد ویروسی و ضد عفونی کننده اش، در درمان عفونت های داخلی و خارجی مفید است و از ایجاد میکروب ها در مثانه نیز، به خوبی جلوگیری می کند.5.دارچین برای تقویت عملکرد بدن با دارچین :دارچین به بهبود وضوح و هوشیاری روانی بدن کمک می کند. برای بهتر شدن فعالیت مغز، این ادویه را ببویید.عطر آن می تواند عملکرد شناختی را افزایش دهد و توجه و حافظه کاری را بهبود می بخشد .6.دارچین برای جلوگیری از بیماری های قلبی :دارچین ،به دلیل خواص ضد التهابی که دارد، می تواند از قلب و شریان های اطراف آن در برابر عفونت و آسیب ها محافظت کند.

برای زیبایی و سلامت دارچین خواص بسیار دارد - 5

جلوگیری از بیماری های قلبی با دارچین 7.دارچین برای بهبود گردش خون:این ادویه به بهبود گردش خون کمک می کند، و همان طور که می دانید، با افزایش گردش خون، اثرات درد نیز به طور قابل توجهی کاهش می یابد.همچنین گردش خون خوب، باعث گسترش اکسیژن به سلول های بدن می شود و فعالیت های متابولیک را بالا می برد. شما با استفاده از دارچین می توانید خطر ابتلا به حملات قلبی را به میزان زیادی کاهش دهید.8.کمک به تسکین دردهای عضلات و سردرد با دارچین :دارچین به دلیل خواص ضد التهابی که دارد، می تواند سفتی و سختی ماهیچه ها و مفاصل را از بین ببرد.دارچین برای بازیکنان ورزشی و افراد مبتلا به آرتریت توصیه می شود و همچنین برای تسکین سردردهایی که از سرماخوردگی ایجاد می شود نیز تاثیرگذار است.9.جلوگیری از سرطان با دارچین :تحقیقات نشان داده است که دارچین می تواند رشد سلول های سرطانی را کاهش دهد.وقتی که دارچین را به طور منظم در رژیم غذایی خود بگنجانید ،می تواند از سرطان جلوگیری کند و رشد سلول های لنفوم و لوسمی را نیز کاهش دهد.

برای زیبایی و سلامت دارچین خواص بسیار دارد - 7

استفاده از دارچین برای جلوگیری از سرطان 10.تغذیه با شیر مادر:همچنین ادعا شده است که دارچین می تواند در ترشح سالم شیر مادر نیز تاثیرگذار باشد و می تواند به تخلیه ادرار نیز کمک کند.11.جلوگیری از خونریزی با دارچین :دارچین می تواند به طور طبیعی، خونریزی بیش از حد را متوقف کند و روند بهبودی را تسریع می بخشد.12.کمک به بهداشت دهان و دندان با دارچین:دارچین یک عنصر محبوب در آدامس و دهانشویه ها است. خواص ضدالتهابی دارچین می تواند از دندان ها و لثه در برابر صدمه و آسیب محافظت کند و همچنین تنفس و بوی بد دهان را نیز از بین می برد.

برای زیبایی و سلامت دارچین خواص بسیار دارد - 9

بهداشت دهان و دندان با دارچین 13.دارچین برای کنترل و دفع حشرات:دارچین می تواند بسیاری از حشرات را دفع کند.شما می توانید تکه هایی از دارچین را در قسمت های مختلف خانه قرار دهید، تا بتواند حشرات را از آنجا دور کند.14.درمان سرفه ها و سرماخوردگی های معمول با دارچین :دارچین در طب چینی بعنوان یک درمان طبیعی برای سرفه و سرماخوردگی مورد استفاده قرار می کیرد.که شما می توانید دستور زیر را برای تهیه آن اجرا نمایید:یک تکه چوب دارچین را به آب جوش اضافه نمایید و اجازه دهید در حدود 2 دقیقه به جوش آید، سپس چوب دارچین را از آن خارج کنید و آن را مانند چای های دیگر بنوشید و لذت ببرید.شما می توانید این چای را دو بار در روز مصرف کنید.در حالی که سرماخوردگی شما بیش از 3 روز ادامه پیدا کرد ،حتما به پزشک مراجعه کنید.15.درمان دندان درد با دارچین :5 قاشق چای خوری عسل را با یک قاشق چای خوری پودر دارچین اضافه کنیدو تکه ای از آن را روی قسمت آسیب دیده دندانتان بگذارید. این روند را دو الی سه بار در روز تکرار کنید، تا احساس درد شما کاهش یابد.

برای زیبایی و سلامت دارچین خواص بسیار دارد - 11

دارچین برای درمان دندان درد16.کمک به هضم غذا و رفع مشکلات گوارش با دارچین:دارچین نه تنها به غذا عطر و طعم می دهد، بلکه به هضم آن نیز کمک می کند. همچنین برای از بین بردن حالت تهوع، استفراغ، اسهال، ناراحتی معده و نفخ نیز مفید است.17.از بین برنده باکتری های ایکولای با دارچین:دارچین به دلیل خواص ضد میکروبی که دارد، با باکتری ها مبارزه می کند.پراکسیدهیدروژن را با روغن دارچین ترکیب کنید و می توانید آن را در آب میوه هایتان بربزید و بنوشید.18.دارچین برای کمک به درمان بیماری PMS:دارچین غنی از منگنز است و یک منبع عالی برای کاهش اثرات بیماری PMS می باشد.در مطالعه ای نشان داد، زنانی که روزانه 5 الی 6 میلی گرم منگنز مصرف می کنند، کمتر دچار تغییرات خلقی می شوند.نتایج نشان داد که گنجاندن رژیم غذایی منگنز در زنان می تواند علائم مختلف این بیماری را در آنها کم کند.

برای زیبایی و سلامت دارچین خواص بسیار دارد - 13

تمام خواص و مزایای دارچین 19.دارچین برای کمک به بهبود و تقویت روحیه:دارچین بهترین درمان برای افسردگی های زمستانه است ، همچنین مطالعاتی نشان داد که بوی دارچین می تواند تحریک پذیری و اضطراب را نیز کاهش دهد.20.دارچین برای حجم دهندگی لب:به جای جراحی کردن و یا تزریق ژل، می توانید در خانه از دارچین استفاده نمایید. برای این کار یک تکه دارچین را روی لبهایتان بگذارید و چند ثانیه صبر کنید، تا زمانی که حس تندی و سوزش ان کاهش یابد سپس بشویید و بعد، روی لبهایتان وازلین را اعمال نمایید.21.دارچین برای کمک به تحریک و افزایش رشد مو:با مصرف منظم دارچین، می توانید از ریزش مو جلوگیری کنید. اگر پوست سر شما حساس نیست، می توانید دو قاشق غذاخوری عسل و نیم فنجان روغن زیتون گرم را با دارچین ترکیب نمایید و روی سرتان اعمال کنید. برای غلیظ تر شدن این ترکیب، می توانید تخم مرغ را نیز به آن اضافه کنید و سپس موهایتان را با رطوبتی که دارد شانه کنید و بعد از 15 دقیقه، با شامپو و آب ولرم بشویید.

برای زیبایی و سلامت دارچین خواص بسیار دارد - 15

دارچین برای افزایش رشد مو22.ماسک صورت دارچین برای از بین بردن آکنه:شما می توانید 3 قاشق غذاخوری عسل را با یک قاشق دارچین ترکیب نمایید و سپس آنرا روی صورتتان اعمال نمایید. دارچین،ر باکتری های تحریک کننده آکنه را متوقف می کند و عسل نیز باعث سفید شدن و طراوت پوست می شود ، 10 دقیقه بعد از اعمال این ترکیب، صورتتان را با آب گرم بشویید و بعد به آرامی خشک نمایید.23.اسکراب پوست های خشک با دارچین:هیچ کس دوست ندارد که پوستی خشک و سرخ داشته باشد، بنابراین می توانید با حذف سلول های مرده پوستتان نرمی و درخشش را به آن بازگردانید.که برای این کار می توانید دارچین، بادام، روغن زیتون عسل و نمک دریا را با هم مخلوط کنید. و روی صورتتان اعمال نمایید.24.دارچین خوش بو کننده نفس است:اگر از بوی بد دهان خود رنج می برید، می توانید دارچین را مصرف کنید.

برای زیبایی و سلامت دارچین خواص بسیار دارد - 17

دارچین نفس را خوش بو می کند 25.دارچین برای جلوگیری از پیری و چین و چروک پوست :خورشید باعث تولید گلیکاسیون می شود که چروک شدن را حاصل می نماید ،عصاره دارچین تولید این ماده را کاهش می دهد. بنابراین سرعت روند پیری را کم می کند.26.دارچین برای مدیریت و کنترل وزن:همان طور که قبلا ذکر شد ،مصرف منظم دارچین می تواند کلسترول و میزان قند خون را کنترل مند، بنابراین قادر به متابولیزه کردن کربوهیدرات ها، سوزاندن چربی ها و کاهش وزن طبیعی کمک می کند.27.دارچین برای کاهش اضطراب و استرس:افرادی که از اضطراب و نگرانی دائم رنج می برند، می توانند چای دارچین را به دلیل خواص آرامش بخشش، بنوشند.

برای زیبایی و سلامت دارچین خواص بسیار دارد - 19

کاهش استرس و اضطراب با دارچین 28. دارچین برای درمان اگزما:طبق تحقیقات، ثابت شده است که اعمال ترکیب یک قاشق دارچین با عسل، بر روی پوست می تواند اگزما را درمان کند.29.دارچین برای افزایش میل جنسی:مصرف منظم و البته کنترل شده دارچین می تواند میل جنسی در مردان و زنان را نیز افزایش دهد.30. دارچین برای کاهش کلسترول بد خون :غذاهای مختلفی که امروزه مردم استفاده می کنند، چرب است و دارای کلسترول و چربی های ناسالم هستند، که با گذشت زمان، منجر به بیماری های قلبی و عروقی می شوند و همانطور که در بالا ذکر شد، دارچین می تواند کلسترول بد را کاهش دهد و از التهاب بافت های داخلی جلوگیری می کند و در کل میزان خطر حملات قلبی را کم می کنند.

30 خواص و فواید عالی دارچین برای زیبایی و سلامت + ماسک دارچین

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

شرکت‌های چندملیتی بازار دارو را بهم ریخته‌اند

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
وی گفت: پزشکان ما به جای اینکه دارو را برای بیمار تجویز کنند دانسته یا ندانسته شرکت تجاری را تجویز می‌کنند و این یک تقاضای القایی ایجاد می‌کند و باعث می‌شود بازار دارویی کشور بهم بریزد. اختراعی افزود: وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با مطرح کردن بحث امضا‌های طلایی باعث شد تا شفافیت آغاز شود وقتی امکان ارز یارانه‌ای تأمین می‌شود باید بخش‌هایی که مسؤول تخصیص این ارز هستند با نظام‌های بازرسی و کنترلی همراه شوند و شفافیت در سیستم ایجاد شود، اما متأسفانه ضعف در نظارت باعث سوء استفاده‌ها از ارز دولتی شد. ­رئیس سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی گفت: ما می‌توانستیم با حدود ۷۰۰ میلیون دلار همه نیاز‌های دارویی کشور را تأمین کنیم، اما سوء استفاده‌ها باعث شد این بازار به قدری بزرگ شود که رکود ۴ میلیارد دلار را زدیم و این یک جنایت در حق مردم بود. اختراعی افزود: وقتی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی می‌گوید یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار داروی مشابه داخلی وارد کشور شده است عده‌ای می‌گویند که این عدد بسیار ناچیز است و نباید به دلیل آن مردم را نگران کنیم در صورتی که این عدد به اندازه بودجه برخی کشورهاست و ما عدد و رقم‌ها از دستمان در رفته است. وی گفت: بحث امضا‌های طلایی صحت دارد و متأسفانه برخی شرکت‌ها دارو‌های وارداتی خود را با قیمتی حتی بالاتر از نرخ آن در خارج از کشور به مردم فروختند.
سلامت نیوزسلامت نیوز23 ساعت قبل
شربت فروکتوز شامل ۵۰ درصد گلوکز و ۵۰ درصد فروکتوز است و ترکیب آن شامل ۷۶ درصد کربوهیدرات و ۲۴ درصد آب است که بدون پروتئین، چربی و مواد مغذی ضروری است. در ایالات متحده آمریکا، شربت فروکتوز (HFCS) در صنعت غذایی به عنوان جایگزین شکر استفاده می‌شود. بیشترین نوع شربت فروکتوز مورد استفاده در صنایع غذایی شربت فروکتوز ۵۵ درصد و ۴۲ درصد است. استفاده عمده شربت فروکتوز ۴۲ درصد در غذاهای فرآوری شده، غلات‌های صبحانه و نوشیدنی‌ها و شربت فروکتوز ۵۵ درصد در نوشابه‌ها است. دریافت فروکتوز بیش از حد یا مصرف شربت فروکتوز همچنین می‌تواند منجر به مقاومت به انسولین شود و درنتیجه دیابت نوع ۲ ایجاد شود.
انتخابانتخاب22 ساعت قبل
بهترین راه برای تعیین شانس افزایش قد مراجعه به یک متخصص ارتوپدی و متخصص غدد درون‌ریز است. عمده رشد قد در آقایان تا پایان سن ۲۲ سالگی و در خانم‌ها تا پایان ۱۸ سالگی است. بهترین راه برای تعیین شانس افزایش قد مراجعه به یک متخصص ارتوپدی و متخصص غدد درون‌ریز است. چندراه وجود دارد که شما می‌توانید با انجام آن‌ها تا حدی باعث افزایش ترشح هورمون رشد شوید: (که در صورت بسته نشدن صفحات رشد استخوانی، می‌تواند مفید باشد) ۱- خواب کافی و منظم باعث افزایش مقدار هورمون رشد در طول روز می‌شود. شرکت در فعالیت‌های ورزشی هوازی شدید نیز می‌تواند باعث افزایش ترشح هورمون رشد شود.
الفالف18 ساعت قبل
به گزارش تسنیم؛ صحت و سلامت بدن به‌میزان زیادی به سلامت کبد شما بستگی دارد چرا که در مبانی طب سنتی، کبد از اندام‌های رئیسه بدن محسوب می‌شود که کارکردهای متعددی را به‌عهده دارد. تغذیه نامناسب و عدم رعایت موارد حفظ‌الصحه می‌تواند سلامت کبد را تهدید کند مثلا مصرف مداوم آب یخ و خوراکی‌هایی مانند بستنی‌ می‌تواند منجر به «کبد چرب» شود و حتی در صورت عدم درمان مناسب، منجر به سیروز کبدی و از کار افتادن این عضو حیاتی بدن شود. در طب نوین، درمان نارسایی‌هایی کبدی و سیروز کبدی از درمان‌های صعب‌العلاج محسوب می‌شود و بسیاری از بیماران کبدی حتی پس از طی کردن مراحل طولانی درمانی خود با استفاده از داروهای شیمیایی، موفق به بازیابی مجدد سلامت کبد خود نمی‌شوند و بر اساس آمار وزارت بهداشت، مرگ‌ومیر ناشی از عوارض کبدی در صدر آمار مرگ‌ومیر کشورمان قرار دارد. اما بر اساس آموزه‌های طب سنتی، دستورالعمل‌های ساده‌ای برای مراقبت از کبد وجود دارد که رعایت این تدابیر و دستورالعمل‌ها می‌تواند سلامت کبد شما را تضمین کند. رعایت این موارد سلامت کبد شما را تضمین می‌کند: پرهیز از مصرف آب یخ به‌ویژه در زمان‌هایی که دمای بدن بالاتر از حد طبیعی است مانند زمان خروج از حمام یا پس از فعالیت‌های سنگین ورزشی و بدنی پرهیز از مصرف آب میان غذا و یک ساعت قبل و بعد از صرف غذا جویدن کامل لقمه‌های غذا و پرهیز از سریع خوردن اجتناب از مصرف روغن‌های مایع تراریخته موجود در بازار و جایگزینی آنها با روغن‌های سالمی مانند روغن زیتون، روغن کنجد، روغن ارده کنجد، روغن شحم گاوی، روغن دنبه و روغن زرد پرهیز از مصرف نوشابه‌‌های گازدار و خیلی سرد پرهیز از مصرف بی‌رویه بستنی‌ها به‌ویژه بستنی‌های صنعتی اجتناب از مصرف مواد غذایی فراوری‌شده صنعتی حاوی مواد نگهدارنده‌‌ای مانند «بنزوات سدیم» پرهیز از مصرف فست‌فودها و مواد کمپوتی و کنسروی اجتناب از مصرف مواد غذایی لزج مانند ماکارونی صنعتی، لازانیا و پنیر پیتزا مزمزه مقداری نمک در ابتدا و انتهای غذا پرهیز از پرخوری و درهم‌خوری.
افکارنیوزافکارنیوز11 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشنتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد مصرف حتی یک لیوان چای شیرین یا یک لیوان آبمیوه ریسک بروز سرطان در افراد را افزایش می‌دهد. اخبار اجتماعی- محققان دانشگاه سوربن فرانسه در تازه‌ترین تحقیقات خود دریافتند، مصرف روزانه قند و شکر حتی اگر به مقدار اندک باشد ریسک بروز تمام سرطان‌ها را ۱۹ درصد افزایش می‌دهد. این پژوهش ۱۰۰ هزار نفر را تحت بررسی قرار داده و تجزیه و تحلیل داده‌های به دست آمده از آن به خوبی نشان می‌دهد که مصرف نوشیدنی‌های شیرین تا چه حد ریسک بروز سرطان و دیگر بیماری‌ها را افزایش می‌دهد. محققان فرانسوی در پی شیوع بی رویه سرطان میان جوانان و حتی کودکان پژوهشی را انجام دادند که نتیجه آن تأکید می‌کند، افراد مصرف قند، شکر، نوشیدنی شیرین و شیرینی را محدود کنند. ​نیکولای پتروسکی، محقق دانشگاه فلیندرز در استرالیا می‌گوید: باور مردم بر این است، نوشیدنی‌هایی که به اسم طبیعی در فروشگاه‌ها به فروش می‌روند سالم‌تر هستند؛ این تصور کاملا غلط است و نوشیدنی‌های این چنینی حاوی مقادیر زیادی شکر هستند که نه تنها ریسک بروز انواع سرطان را افزایش می‌دهند، بلکه با اضافه‌وزنی که در پی مصرف آن‌ها پدید می‌آید، بیماری‌های قلبی و دیابت را به بار می‌آورند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با ۲ میلیون یورو ارز دریافتی، به جای استنت قلب، کابل برق وارد شده است. همچنین با ۲ میلیون یورو ارز دریافتی، به جای استنت قلب، کابل برق وارد شده است. مواردی نیز وجود دارد که با دریافت ارز دولتی، تجهیزات وارد شده و به بخش خصوصی منتقل شده است. در تجهیزات پزشکی سامانه به روزی ایجاد می‌کنیم تا مشاهده شود چه کسی ارز دریافت و چه چیزی وارد کرده است. تعدادی از شرکت‌های هیأت امنای ارزی منحل شدندوزیر بهداشت در پاسخ به خبرنگاران درباره آخرین وضعیت شرکت‌های هیأت امنای ارزی وزارت بهداشت نیز گفت: حسابرسی شرکت‌های هیأت امنای ارزی وزارت بهداشت انجام شده و در حال اتمام است.

اخبار بیشتر