1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

مرحله دوم پیش فروش تیگو7 جدید در کمتر از 1 ساعت تکمیل شد

سخني با مديران عامل ايران خودرو و سايپا

انتخابخبرگزاری انتخاب
سخني با مديران عامل ايران خودرو و سايپا

كارگران زحمتكش ايران خودرو و سايپا در نامه ای سرگشاده خطاب به دو مدیرعامل شرکت های خودروساز نوشتند:

آقايان مديران‌عامل، اخيراً مشكلات پيش‌آمده در صنعت خودروسازي موجب نگراني كارگران در اين بخش گرديده است.

شرايط فعلي كارگران ما را به ياد هفت‌تپه و ... مي‌اندازد كه كارخانه دچار مشكل مالي و مديريتي و ... شد و سپس دولت را جهت كاري كه خودش انجام داده به ميدان كشيد و بحران امنيتي بوجود آورد. در شركت‌هاي خودروساز، ما نيز نگران چنين وضعيتي هستيم زيرا نماينده بخش خصوصي در تصميمات هيأت مديره خودروسازان نقش دارد. بخش خصوصي كه در طول اين بحران در صنعت خودروسازي از ارسال قطعات و ناقص شدن خودروهايي كه به مردم تعهد مي‌شود نقش بسياري را ايفا كرده است.

حال آقايان مديرعامل؛ آيا اين شبهه پيش نمي‌آيد كه بخش خصوصي با ايجاد مشكل براي اين صنعت، بخواهد در آينده نسبت به خريد از شركت‌هاي خودروساز اقدام نمايد؟

اين بخش خصوصي كه در طول اين بحران حدود 3000 كارگر خود را اخراج نموده آيا بعد از خريد و ايجاد درآمد با اخراج هزاران كارگر شركت‌هاي خودروساز، بيكاري را افزايش نمي‌دهد و فقط و فقط به فكر سود بيشتر نيست؟

آيا كساني كه به فكر كارگر ايراني نبوده و تابعيت خارج از كشور دارند دلشان براي كارگران ايراني مي‌سوزد؟ آيا با جلسات با رسانه‌ها يا برخي از خبرنگاران با ارائه اطلاعات غلط قصد ندارند اين جو را ملتهب نمايند؟

آقايان مديرعامل؛ نمي‌دانم آيا شما از اين فكر آن‌ها مطلع هستيد يا خدايي نكرده بي‌تفاوت از كنار آن مي‌گذريد؟

آقايان مديرعامل؛ بدانيد كه چندين هزار كارگر خودروسازي چشم اميد به خداوند و سپس به شما دارند.

آقايان مديرعامل؛ اميد است كه نان زن و بچه ما كه اول خداوند بزرگ روزي مي‌نمايد و سپس انسان‌ها مي‌توانند در آن نقش داشته باشند، شما نيز از اين موضوع سرافراز بيرون بياييد.

به اميد خدا

خواندن خبر در سایت منبع

خودروسازان برای پیش فروش مجوز داشتند

مهرخبرگزاری مهر
خودروسازان برای پیش فروش مجوز داشتند

به گزارش خبرنگار مهر، شهرام میرآخور لو معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت از مصرف کنندگان در گفتگوی تلفنی با برنامه پایش در مورد پیش فروش ۱۵ روزه ایران خودرو گفت: در مورد قیمت این خودروها زمان زیادی برای بررسی قیمت خودرو لازم است، در مورد پیش فروش خودرو واردکنندگان یا سازندگان خودرو حتما می بایست در مورد مجوز پیش فروش خودرو از وزارت صمت مجوز بگیرند.

وی در پاسخ به اینکه آیا ایران خودرو برای پیش فروش محصولات خود مجوز گرفته است گفت: یقیناً اگر مجوز نداشت با آن برخورد می شد و از وزارت صنایع مجوز گرفته است.

میرآخور لو گفت: اگر خودرویی تعهد تحویل داشته باشد خودروساز اجازه ندارد تا مادامی که خودروی اولی را تحویل نداده خودری دیگری پیش فروش کند. در مورد این ۴ خودرو ایران خودرو تعهد معوق ندارد و این خودروها در پیش فروش قبلی نبود.

عملکرد دستگاهها در مقابله با تحریم 

نظرسنجی شب گذشته برنامه پایش به عملکرد تیم اقتصادی دولت برای مقابله تحریم ها در یک ماهه گذشته اختصاص داشت. سوال نظرسنجی به این شرح بود: با گذشت بیش از یک ماه از اجرای تحریم ها ، به عملکرد کدام عضو اقتصادی دولت برای مقابله با تحریم ها نمره بالاتری می دهید؟۱- بانک مرکزی ۲- سازمان برنامه و بودجه ۳- وزارت اقتصاد و دارایی ۴- وزارت صمت ۵- وزارت نفت

در پایان این نظر سنجی ۵۵.۷۰ درصد از شرکت کنندگان عملکرد بانک مرکزی در مقابله با تحریم ها را مطلوب ارزیابی کردند.

۲۴.۷۳ درصد از شرکت کنندگان به سازمان برنامه و بودجه ، ۸.۳۲ درصد به وزارت اقتصاد، ۵.۹۶ به وزارت نفت و ۵.۳۱ درصد به وزارت صنعت، معدن و تجارت رای دادند.

خودروسازان برای پیش فروش مجوز داشتند - 8

خواندن خبر در سایت منبع

مرحله دوم پیش فروش تیگو7 جدید در کمتر از 1 ساعت تکمیل شد

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
مرحله دوم پیش فروش تیگو7 جدید  در کمتر از 1 ساعت تکمیل شد

صبح امروز مرحله دوم پیش فروش تیگو7 جدید از سوی مدیران خودرو انجام شد در کمتر از 1 ساعت با تکمیل ظرفیت پایان یافت.

به گزارش عصر ایران، پس از باز شدن سیستم فروش تیگو7 جدید، ظرفیت این خودرو خیلی سریع در نمایندگی های شرکت مدیران خودرو تکمیل شد.

مرحله دوم پیش فروش تیگو7 جدید  در کمتر از 1 ساعت تکمیل شد - 3

براساس این گزارش، خودروی تیگو7 جدید در نبود شاسی بلندهای وارداتی این روزها به جانشین مناسبی برای آنها تبدیل شده و با داشتن طراحی زیبا و به روز، آپشن های رفاهی و ایمنی بالا در کنار موتور و گیربکس پر قدرت، توانسته است جایگاه مناسبی را در بازار از آن خود کند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم از شهادت دو مامور نیروی انتظامی توسط شوهر عصبانی

افتصادنیوزافتصادنیوز22 ساعت قبل
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
مهاجم نیجریه‌ای آبی پوشان عکس هایی را از خودروی خود در صفحه اجتماعی اش انتشار داده است. منشا برای حضور در تمرینات استقلالی‌ها به زودی راهی تهران می‌شود و گفته می‌شود او به همراه خانواده خود به ایران می‌آید و خانواده او مهمان دربی ۸۹ نیز خواهند بود.
عصر ایرانعصر ایران14 ساعت قبل
تورم دورقمی، افزایش نرخ بیکاری، رکود اقتصادی و کاهش درآمدهای نفتی، چهار پیش‌بینی مراکز بین‌المللی از اقتصاد ایران در سال آینده هستند. تورم دورقمی، افزایش نرخ بیکاری، رکود اقتصادی و کاهش درآمدهای نفتی، چهار پیش‌بینی مراکز بین‌المللی از اقتصاد ایران در سال آینده هستند. به‌عنوان مثال، سازمان ملل در گزارش وضعیت و چشم‌انداز اقتصاد ۲۰۱۹، تورم ۳۴٫۹ درصدی را برای ایران پیش‌بینی کرده است. رشد اقتصادیپیش‌بینی بانک جهانی از رشد اقتصادی ایران در سال آینده منفی است. درآمدهای نفتیاکونومیست در تحلیلی که از صنایع در سال ۲۰۱۹ ارائه داده، تحریم‌های ایران را به‌عنوان یکی از ریسک‌های پیش روی صنایع در سال آینده معرفی کرده است.
همشهریهمشهری16 ساعت قبل
چمدان نوشت: حرمت اله رفیعی در مورد وضعیت‌ آژانس‌های مسافرتی در سال ۹۷ گفت: شاید هیچ سالی را نداشتیم که وضعیت آژانس‌های مسافرتی در آن، مانند سال ۹۷ بد باشد. وی ادامه داد: عوامل مختلفی در به وجود آمدن این وضعیت نقش داشتند که از جمله می‌توان به شرایط بد اقتصادی برای مردم اشاره کرد که سبب می‌شود سفر گزینه آخر انتخاب مردم باشد. رفیعی نوسانات ارزی را از دیگر مشکلات آژانس‌های مسافرتی دانست و افزود: متاسفانه شاهد بودیم که افرادی خارج از صنف تصمیمات غیرکارشناسی برای ارز در حوزه سفر گرفتند. رفیعی تاکید کرد: تورهای خروجی ما کاهش بسیار چشمگیری داشته‌است و می‌توانیم بگوییم نسبت به سال گذشته ۳۵ تا ۴۰ درصد از تورهای خارجی کم شده‌اند. کاش حداقل از نزدیک‌ترین نقاط به مرز در دو کشور پروازهایی برای مردم در نظر می‌گرفتند تا هم مردم هزینه کمتری می‌پرداختند و هم ازدحام شلوغی در مرزهای زمینی کاهش پیدا می‌کرد.

جایگزین هایی برای تویوتا سوپرا؛ افسانه‌ای که به کابوس طرفدارانش بدل شد

12+
دیجیاتودیجیاتو11 ساعت قبل

اخبار بیشتر