مرحله دوم پیش فروش تیگو7 جدید در کمتر از 1 ساعت تکمیل شد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

مرحله دوم پیش فروش تیگو7 جدید در کمتر از 1 ساعت تکمیل شد

سخني با مديران عامل ايران خودرو و سايپا

انتخابخبرگزاری انتخاب
سخني با مديران عامل ايران خودرو و سايپا
آقايان مديرعامل؛ اميد است كه نان زن و بچه ما كه اول خداوند بزرگ روزي مي‌نمايد و سپس انسان‌ها مي‌توانند در آن نقش داشته باشند، شما نيز از اين موضوع سرافراز بيرون بياييد.

كارگران زحمتكش ايران خودرو و سايپا در نامه ای سرگشاده خطاب به دو مدیرعامل شرکت های خودروساز نوشتند:

آقايان مديران‌عامل، اخيراً مشكلات پيش‌آمده در صنعت خودروسازي موجب نگراني كارگران در اين بخش گرديده است.

شرايط فعلي كارگران ما را به ياد هفت‌تپه و ... مي‌اندازد كه كارخانه دچار مشكل مالي و مديريتي و ... شد و سپس دولت را جهت كاري كه خودش انجام داده به ميدان كشيد و بحران امنيتي بوجود آورد. در شركت‌هاي خودروساز، ما نيز نگران چنين وضعيتي هستيم زيرا نماينده بخش خصوصي در تصميمات هيأت مديره خودروسازان نقش دارد. بخش خصوصي كه در طول اين بحران در صنعت خودروسازي از ارسال قطعات و ناقص شدن خودروهايي كه به مردم تعهد مي‌شود نقش بسياري را ايفا كرده است.

حال آقايان مديرعامل؛ آيا اين شبهه پيش نمي‌آيد كه بخش خصوصي با ايجاد مشكل براي اين صنعت، بخواهد در آينده نسبت به خريد از شركت‌هاي خودروساز اقدام نمايد؟

اين بخش خصوصي كه در طول اين بحران حدود 3000 كارگر خود را اخراج نموده آيا بعد از خريد و ايجاد درآمد با اخراج هزاران كارگر شركت‌هاي خودروساز، بيكاري را افزايش نمي‌دهد و فقط و فقط به فكر سود بيشتر نيست؟

آيا كساني كه به فكر كارگر ايراني نبوده و تابعيت خارج از كشور دارند دلشان براي كارگران ايراني مي‌سوزد؟ آيا با جلسات با رسانه‌ها يا برخي از خبرنگاران با ارائه اطلاعات غلط قصد ندارند اين جو را ملتهب نمايند؟

آقايان مديرعامل؛ نمي‌دانم آيا شما از اين فكر آن‌ها مطلع هستيد يا خدايي نكرده بي‌تفاوت از كنار آن مي‌گذريد؟

آقايان مديرعامل؛ بدانيد كه چندين هزار كارگر خودروسازي چشم اميد به خداوند و سپس به شما دارند.

آقايان مديرعامل؛ اميد است كه نان زن و بچه ما كه اول خداوند بزرگ روزي مي‌نمايد و سپس انسان‌ها مي‌توانند در آن نقش داشته باشند، شما نيز از اين موضوع سرافراز بيرون بياييد.

به اميد خدا

خواندن خبر در سایت منبع

خودروسازان برای پیش فروش مجوز داشتند

مهرخبرگزاری مهر
خودروسازان برای پیش فروش مجوز داشتند
معاون سازمان حمایت مصرف کنندگان گفت: در مورد پیش فروش خودرو واردکنندگان یا سازندگان خودرو حتما می بایست در مورد مجوز پیش فروش خودرو از وزارت صمت مجوز بگیرند

به گزارش خبرنگار مهر، شهرام میرآخور لو معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت از مصرف کنندگان در گفتگوی تلفنی با برنامه پایش در مورد پیش فروش ۱۵ روزه ایران خودرو گفت: در مورد قیمت این خودروها زمان زیادی برای بررسی قیمت خودرو لازم است، در مورد پیش فروش خودرو واردکنندگان یا سازندگان خودرو حتما می بایست در مورد مجوز پیش فروش خودرو از وزارت صمت مجوز بگیرند.

وی در پاسخ به اینکه آیا ایران خودرو برای پیش فروش محصولات خود مجوز گرفته است گفت: یقیناً اگر مجوز نداشت با آن برخورد می شد و از وزارت صنایع مجوز گرفته است.

میرآخور لو گفت: اگر خودرویی تعهد تحویل داشته باشد خودروساز اجازه ندارد تا مادامی که خودروی اولی را تحویل نداده خودری دیگری پیش فروش کند. در مورد این ۴ خودرو ایران خودرو تعهد معوق ندارد و این خودروها در پیش فروش قبلی نبود.

عملکرد دستگاهها در مقابله با تحریم 

نظرسنجی شب گذشته برنامه پایش به عملکرد تیم اقتصادی دولت برای مقابله تحریم ها در یک ماهه گذشته اختصاص داشت. سوال نظرسنجی به این شرح بود: با گذشت بیش از یک ماه از اجرای تحریم ها ، به عملکرد کدام عضو اقتصادی دولت برای مقابله با تحریم ها نمره بالاتری می دهید؟۱- بانک مرکزی ۲- سازمان برنامه و بودجه ۳- وزارت اقتصاد و دارایی ۴- وزارت صمت ۵- وزارت نفت

در پایان این نظر سنجی ۵۵.۷۰ درصد از شرکت کنندگان عملکرد بانک مرکزی در مقابله با تحریم ها را مطلوب ارزیابی کردند.

۲۴.۷۳ درصد از شرکت کنندگان به سازمان برنامه و بودجه ، ۸.۳۲ درصد به وزارت اقتصاد، ۵.۹۶ به وزارت نفت و ۵.۳۱ درصد به وزارت صنعت، معدن و تجارت رای دادند.

خودروسازان برای پیش فروش مجوز داشتند - 8

خواندن خبر در سایت منبع

مرحله دوم پیش فروش تیگو7 جدید در کمتر از 1 ساعت تکمیل شد

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
مرحله دوم پیش فروش تیگو7 جدید  در کمتر از 1 ساعت تکمیل شد

صبح امروز مرحله دوم پیش فروش تیگو7 جدید از سوی مدیران خودرو انجام شد در کمتر از 1 ساعت با تکمیل ظرفیت پایان یافت.

به گزارش عصر ایران، پس از باز شدن سیستم فروش تیگو7 جدید، ظرفیت این خودرو خیلی سریع در نمایندگی های شرکت مدیران خودرو تکمیل شد.

مرحله دوم پیش فروش تیگو7 جدید  در کمتر از 1 ساعت تکمیل شد - 3

براساس این گزارش، خودروی تیگو7 جدید در نبود شاسی بلندهای وارداتی این روزها به جانشین مناسبی برای آنها تبدیل شده و با داشتن طراحی زیبا و به روز، آپشن های رفاهی و ایمنی بالا در کنار موتور و گیربکس پر قدرت، توانسته است جایگاه مناسبی را در بازار از آن خود کند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، افزایش نجومی قیمت طی سال‌های ۹۷ و ۹۸ از یک سو و عقب‌ماندگی بخش تولید مسکن از سوی دیگر باعث شده تا اقبال به خرید پروژه‌های طرح مسکن مهر به خصوص در حومه کلانشهرها طی ماه‌های اخیر به شدت افزایش یابد. در این شرایط، دلالان مسکن مهر با سوء استفاده اقدام به خرید واحدهای مذکور با قیمت‌های کمتر از قیمت‌تمام شده کرده و پس از مدت کوتاهی این واحدها را با قیمت‌های بسیار بالا به فروش می‌رسانند. اگر فرض را بر این بگذاریم که میانگین مساحت واحدهای مسکونی (مفید و غیرمفید) موردنظر حدود ۱۰۵ متر است، قیمت تمام شده ساخت این واحد حدود ۳۷۰ میلیون تومان است. از سوی دیگر با توجه به حاشیه سود سازنده و البته یارانه‌های دولتی صرف شده برای این واحدها، قیمت‌تمام شده یک واحد مسکونی مهر در فاز ۱۱ بیش از ۵۰۰ میلیون تومان برآورد می‌شود. باید به این نکته توجه شود که مساحت واحدهای مسکن مهر ۱۲۰ مترمربع نیز است و طبیعتا قیمت‌تمام شده آنها از ۶۰۰ میلیون تومان نیز فراتر خواهد رفت.

فوت‌شدگان کرونا چگونه دفن می‌شوند؟ +فیلم

اقتصادنیوزاقتصادنیوز11 ساعت قبل

فرهنگ تغذیه ایرانی، از بین رفته است/ چرا از سبزی و پیاز در سفره استفاده نمی‌کنید؟ / خوردن زیاد کاهو و خیار، عامل زودسفیدشدن مو می‌شود/ اولین مرکز «غذای سالم» با طبع غذای گرم، افتتاح کردم/ ایرانی‌ها برنج نمی‌خوردند

خبر فوریخبر فوری12 ساعت قبل
محقق طب سنتی درخصوص عقیده حکمای طب سنتی گفت: حکمای طب سنتی عقیده دارند، غذای انسان، درمان است و درمان انسان، غذای انسان است. ابراهیم ایراندوست در گفتگو با برنامه مشاور به سلامتی جسم و روح اشاره کرد و اظهار داشت: با اصلاح الگوی تغذیه و انتخاب نوع غذایی که انسان می‌خورد، می‌تواند سلامتی جسم و روح را تامین کند. وی خاطرنشان کرد: متاسفانه در سال‌های اخیر خوردن سبزی و پیاز از سفره ایرانیان حذف شده است، در حالی که پیاز بیشترین آنتی‌اکسیدان را دارد.

واکنش ایرج حریرچی به اظهارات جنجالی نماینده قم +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین11 ساعت قبل
معاون کل وزارت بهداشت گفت: اگر تعداد فوتی‌ها بر اثر کرونا در قم، نصف یا یک چهارم عدد اعلام شده نماینده قم (۵۰ فوتی) باشد، من استعفا می‌دهم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین11 ساعت قبل
به گزارش راشاتودی، بسته شدن کارخانه‌ها در مرکز شیوع ویروس کرونا برای بزرگترین خودروسازان جهان از جمله هوندا، نیسان، جنرال موتورز و رنو حدود ۵٫۶۹ میلیون دلار در روز خسارت داشته است. شهر ووهان در استان هبئی که شیوع ویروس کرونا از آنجا آغاز شد، یکی از قطب‌های بزرگ خودروسازی چین و مقر خودروسازان آمریکایی، اروپایی و ژاپنی است. در ۲۰۱۸، بیش از ۱٫۷ میلیون خودرو به ارزش حدود ۴۰۰ میلیارد یوان (۵۷ میلیارد دلار) از خطوط تولید این شهر بدست آمد. وی گفت: «حتی پس از آغاز تولید، یک ماه و نیم دیگر طول می‌کشد تا تولید به شرایط قبل از شیوع ویروس بازگردد». ویروس کرونا نشان داد که زنجیره جهانی عرضه از جمله صنعت خودرو تا چه حد وابسته به چین است.

رئیس بیمارستان مسیح دانشوری درباره کرونا چه گفت؟

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین9 ساعت قبل

اخبار بیشتر