قلعه‌نویی: فغانی قلدرخان فوتبال ایران شده، جام جهانی رفتی که رفتی!
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

قلعه‌نویی: فغانی قلدرخان فوتبال ایران شده، جام جهانی رفتی که رفتی!

(تصاویر) اعتراض قلعه نوعی به فغانی در ورزشگاه نقش جهان

فراروخبرگزاری فرارو
(تصاویر) اعتراض قلعه نوعی به فغانی در ورزشگاه نقش جهان
رود نیل کارشناس داوری گفت: در واقع فغانی بهترین داور آسیا و یکی از بهترین داور‌های جهان است، اما قلعه‌نویی به این داور هم مدام اعتراض کرد، بهتر بود او هم مثل برانکو در تصمیمات داوری دخالتی نمی‌کرد.

فرارو- نوذر رودنیل، کارشناس داوری در مورد نحوه قضاوت علیرضا فغانی در بازی پرسپولیس و سپاهان گفت: «مسابقه درگیرانه‌ای بود، اما دو تیم بازی جوانمردانه‌ای را به نمایش گذاشتند و به همین دلیل فغانی به جز چند دقیقه آخر مسابقه مشکل خاصی نداشت. تمامی اخطار‌ها و اخراج‌هایی که انجام داد درست بود.

(تصاویر) اعتراض قلعه نوعی به فغانی در ورزشگاه نقش جهان - 2

او که با فارس گفتگو می کرد افزود: دو آفساید هم در این بازی اعلام شد که هر دو آفساید را محمد منصوری به درستی اعلام کرد و گل دوم سپاهان هم به درستی مردود اعلام شد.»

(تصاویر) اعتراض قلعه نوعی به فغانی در ورزشگاه نقش جهان - 4

رودنیل با اشاره به مهمترین صحنه بازی گفت: «در دقیقه ۸۷ بازی داور اعلام پنالتی کرد، این پنالتی درست بود، اما قبل از صحنه پنالتی منشا روی مدافع سپاهان مرتکب خطا شد که داور به دلیل شلوغی محوطه جریمه این صحنه را ندید، البته ضربه پنالتی باید تجدید می‌شد، زیرا بازیکنان دو تیم قبل از زدن ضربه وارد محوطه جریمه شده بودند.»

(تصاویر) اعتراض قلعه نوعی به فغانی در ورزشگاه نقش جهان - 6

وی در مورد درگیری لفظی فغانی با قلعه‌نویی در نیمه اول نیزاین واکنش را نشان داد: قلعه نویی خیلی به تصمیمات داور معترض می‌شود، تیم داوری که برای مسابقه انتخاب شده بود هم در جام جهانی قضاوت کرده و هم قرار است در جام ملت‌های آسیا سوت بزند، در واقع فغانی بهترین داور آسیا و یکی از بهترین داور‌های جهان است، اما قلعه‌نویی به این داور هم مدام اعتراض کرد، بهتر بود او هم مثل برانکو در تصمیمات داوری دخالتی نمی‌کرد.

(تصاویر) اعتراض قلعه نوعی به فغانی در ورزشگاه نقش جهان - 8

خواندن خبر در سایت منبع

قلعه‌نویی: یک نفر با رانت آمد و پدر استقلال را درآورد/ فغانی شده قلدر فوتبال/ جمع کنید این دکان و کاسبی را

الفخبرگزاری الف
قلعه‌نویی: یک نفر با رانت آمد و پدر استقلال را درآورد/ فغانی شده قلدر فوتبال/ جمع کنید این دکان و کاسبی را
سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان در اظهارنظرهای تندی به پرسپولیس، علیرضا فغانی و برخی افراد دیگر در حوزه فوتبال، حمله کرد.

به گزارش ورزش سه، امیر قلعه نویی سرمربی سپاهان مدعی شد برد رااز او و شاگردانش ناعادلانه گرفتند و هیچکس هم نیست با داوری که نگاه قلدرمابانه با فوتبال ایران دارد,برخورد کند.

 از رسانه های اصفهان و ایران عذرخواهی می کنم

در ابتدا باید یک معذرت خواهی دارم از مطبوعات و رسانه های خوب اصفهانی که هر وقت من این جا بودم نسبت به صداقت رفتار و حرکت تیمی قلم زدن چه در ذوب آهن چه الان در سپاهان. من دیروز حال خوش نداشتم و نمی توانستم صحبت کنم. من هر وقت تیمم نتیجه نگرفته است در کنفرانس ها شرکت کردم و نتیجه دیروز هم نتیجه بدی نبود اما اتفاقات رخ داده در بازی دیروز به قدری ناامید کننده بود که اصلا شرایط خوبی نداشتم. ناعدالتی های دیروز را من تا الان ندیده بودم و به همین خاطر نمی توانستم در کنفرانس شرکت کنم.

برد را از سپاهان گرفتند

بازی خوبی بود. فیزیکی و درگیرشونده اما دروغ چرا انتظاری که از تیم خودم داشتم برآورده نشد به خصوص از جانب برخی بازیکنان که حساب ویژه ای روی آنها باز کرده بودم که در این دیدار عصای دست سپاهان شوند. واقعا در حد و اندازه های خود بازی نکردند که این هم طبیعی است . بالاخره 16 تا 17 بازی انجام دادند و تیم با افت روبرو می شود. اما در همین بازی که در اندازه های سپاهان نبودیم هم لیاقت برد را داشتیم اما برد را از ما گرفتند.

با شخص امیر قلعه نویی مشکل دارد

تعجب می کنم چرا این رفتارها با امیر قلعه نویی می شود. با تیم کار ندارند و تنها به شخص امیر قلعه نویی کار دارند. شما دقت کنید ببینید در بازی رفت سپاهان با ذوب آهن در فصل گذشته چه بلایی سر من و تیمم آوردند. بازی نساجی و سپاهان در این فصل را هم ببینید. من بازی هایی را می گویم که آقای فغانی سوت زده است. او با من مشکل دارد با شخص امیر قلعه نویی و من هم به او گفتم.

این آقا شده قلدرخانِ فوتبال ایران

به نظرم این آقا یک خودشیفتگی کاذب پیدا کرده و از بالا به پایین به همه تیم های فوتبال، بازیکنان و مربیان نگاه می کنید. خودش را قلدرخانِ فوتبال ایران می داند. هیچ کس هم جرات ندارد به او بگوید بالای چشمت ابرو است. نگاه کنید ببینید هفته قبل در قائمشهر چه جنجالی به راه انداخته است. آیا کسی بود به اشتباهات محرز او واکنش نشان بدهد.

بازیکن خارجی من می گوید داور مدام توهین می کند

بازیکن خارجی تیم من در رختکن با ناراحتی گلایه می کند که داور در زمین مدام به او توهین می کند. خارجی ها که دیگر دروغ نمی گویند، می گویند؟! می گوید در زمین توهین می کند و فحاشی. نه دپارتمان داوری نه کمیته داوران هیچ کس با او برخورد نمی کند و تنها موضعش هم امیر قلعه نویی است. وقتی هم حرف می زنی می گوید اخراجت می کنم! رفتی یک موفقیت خوب به دست آوری خب خدا پدرت را بیامرزد باید بیایی و در ایران افتاده تر باشی نه این که بیایی قلدربازی در بیاوری.

اشتباهات فغانی بر علیه من و تیمم عمدی است

این رفتارها درست نیست. واقعا باید برای فوتبال متاسف بود. ما بیشترین ضرر را کردیم و این رفتارها را هم باید تحمل کنیم. اصلا من در خصوص اشتباهات فغانی شک ندارم که از عمد این رفتارها را با من و تیم هایم انجام داده است. سپاهان با ذوب آهن که 2-0 باختیم هر دو گل به استناد کارشناسان اشتباه بود و ما را به ناحق بازنده معرفی کرد. بازی جام حذفی با نساجی  که فغانی پنالتی را نگرفت و گلی که ما خوردیم روی کیانی خطا بود. من اصلا یک سئوال دارم در صحنه اخراج دو بازیکن قبل از آن تصمیم چه اتفاقی رخ داد که آن صحنه را خطا گرفت و باعث شد تا دو بازیکن به هم بتازند؟ اصلا خطایی بود که مدام با سوت های بی مورد بازیکنان را عصبی کرد.

قلعه‌نویی: یک نفر با رانت آمد و پدر استقلال را درآورد/ فغانی شده قلدر فوتبال/ جمع کنید این دکان و کاسبی را - 14

فغانی آنالیز شود باید تا آخر فصل محروم شود

هیچ کس جرات نمی کند بیاید و این داور را آنالیز و با او برخوردی انجام بدهد. این خیلی برای من علامت سئوال بزرگی است. چطور یک داور دیگر اشتباه می کند مثلا کوپال ناظمی را چهار هفته محروم می کنید اما علیرضا فغانی اصلا آنالیز نمی شود که بخواهد محروم شود! به نظرم اگر آنالیز کنند این آقا باید تا آخر فصل محروم شود. با این اشتباهاتی که از او دیدیم تا الان هیچ داوری مثل او اشتباه نکرده است. از سپاهان – نساجی در جام حذفی بگیرید تا همین بازی هفته قبل میان نساجی و سپیدرود و یک بازی دیگر که با وجود برد سپاهان اما اشتباهات داوری او فاحش بود. این نشد فوتبال که هیچ کس جرات برخورد با اشتباهات داوری مثل علیرضا فغانی را نداشته باشد.

یک افتخار کسب کرد اما نباید هر تخلفی دلش خواست انجام بدهد

ما روی تعویض داور مشکلی نداشتیم. هفته قبل هم داور را عوض کردند و در همان بازی هم تک به تک مان را اشتباه آفسادی گرفتند. اشتباهات کم نبود. ولی رفتار قلدرمابانه و نگاه از بالا به پایین را قبول نداریم. مثل این می ماند که یک نفری برود و افتخاری کسب کند و به کشور برگردد تا هر کاری دلش خواست انجام بدهد. چراغ قرمز را رد شود، هر تخلفی انجام بدهد و هیچ کس هم با او برخورد نکند. این نشد قانونمندی ، اقای فغانی همین هفته قبل مگر کم  در قائمشهر جنجال به راه انداخت! بلایی که فغانی هفته قبل بر سر دفاع سپیدرود آورد این هفته بر سر کی روش ما در آورد. اصلا چطور یک داور اجازه پیدا می کند در زمین به بازیکن توهین کند برای من جای سئوال است.

حرف بزنیم باید 10 جا پاسخگو باشیم و جریمه هم بدهیم

هر چه بگندد نمکش می زندد وای که بگندد نمک! بازیکن آمده می گوید داور در زمین به من توهین می کند. خب، من چه باید پاسخ بدهم. این رفتارها که درست نیست انصافا. قدیم ها می گفتند درخت هر چه پربارتر شود افتاده تر نشان می دهد اما الان برعکس شده! حرف هم بزنیم می گویند این جا می خواهند آن جا می خواهند که بروی از خودت دفاع کنی. 10 جا می برند سئوال و جوابت می کنند که نتوانی حرف بزنی مخصوصا برای امیر قلعه نویی! تا من حرف می زنم می گویند جریمه و محرومیت اما 100 تا اتفاق دیگر می افتد کسی کار به کار دیگران ندارد.

سپاهان یقینا بیشترین لطمه را از اشتباهات داوری دید

من اصلا به داوری و دپارتمان کاری ندارم و به شخص علیرضا فغانی کار دارم. داوری های ما داوری های سالم و پاکی هستند و یقینا آنالیز و بررسی هم می شود.یقینا سپاهان بیشترین لطمه را از این اشتباهات دیده اما همه آنها اشتباهات سهوی است . من می گویم رفتار این آقا قلدرمابانه است! حرف می زنی می رود داخل شکمت و می گوید اخراجت می کنم. حالا رفتی یک موفقیتی کسب کردی، خدا پدرت را بیامرزد اما بیا و افتاده تر نشان بده نه این که از بالا به پایین همه را نگاه کنی. با همه درگیر می شود بدون این که کسی جرات برخورد با او را داشته باشد.

15 تیم باید برای دومی بجنگند چون یک تیم باید قهرمان شود!

من خودم را می گویم. در این چند ساله سعی کردیم رفتاری کنیم که میزبان خوبی باشیم. وظیفه مان هم هست . تبریزی ها آمدند ما میزبانی کردیم با گل وشیرینی. در جم این اتفاق با طرفداران ما رخ داد. دیروز از سیدجلال تقدیر کردیم که وظیفه مان بود و منتی هم نیست چون باید فرهنگ سازی شود اما اینها دلیل نمی شود که اقایان هر کاری دل شان خواست بکنند. واقعا فکر می کنم ما 15 تیم برای دومی بازی کنیم و یک تیم برای قهرمانی بازی کند!

ارادت خاصی به برانکو دارم اما ...

من ارادت خاصی به شخص برانکو دارم و دیروز هم در نیمه دوم بهتر از ما بازی کردند و دلیلش هم این بود سپاهان همیشگی مقابل آنها نبود.  ولی این که نمی شود چون یک پنجره بسته شده و بازیکن نگرفتند همه به داد این تیم برسند. مگر برای تراکتورسازی بسته نشد تازه در تبریز ما بازیکن هم از دست دادیم و یار نداشتیم. هم یارهایی که گرفته بودیم اجازه بازی پیدا نکردند هم سروش رفیعی رفت پرسپولیس. نه مطبوعات به آن پرداخت نه رسانه ملی به آن پرداخت. آقا اگر قرار است پنجره نقل و انتقالاتی بسته شود درست نیست پنجره های دیگر برای کمک باز شود! این رفتارها درست نیست که بیاییم زحمات و تلاش یک تیم شهرستانی را قربانی کنیم برای نجات تیمی دیگر.

آقای فغانی معرفت و مردانگی به خرج بده

اقای فغانی چگونه می خواهی جواب 40 هزار طرفدار اصفهانی و صدها هزار نفر دیگر این شهر که پای گیرنده ها به خاطر تصمیم اشتباه تو اشک ریختند، را بدهی؟ اگر جلوی نساجی در جام حذفی ما حذف می شدیم چطوری می خواستی با وجدان آسوده بخوابی! به خاطر این که با امیر قلعه نویی زاویه داری . خب زاویه داری جایی که تیم امیر قلعه نویی بازی دارد، قضاوت نکن. معرفت و مردانگی داشته باش و بگو برای تیم های امیر قلعه نویی سوت نمی زنم چون با او زاویه دارم.

ناعدالتی ببینم حرف هایم را می زنم

من الان هم رابطه خیلی خوبی با برانکو دارم اما این دلیل نمی شود که نخواهم از حق و حقوق تیمم و طرفدارانم همین طور ناعدالتی حرف نزنم. آن یک بحث دیگر است و این بحصی دیگر. من احترام همه را نگه می دارم و سعی می کنم با همه دوست و رفیق باشم اما وقتی ببینم جایی حق تیمم خورده می شود ول این که مقابل تیم رفیقم باشد باز هم حرف هایم را می زنم.

قلعه‌نویی: یک نفر با رانت آمد و پدر استقلال را درآورد/ فغانی شده قلدر فوتبال/ جمع کنید این دکان و کاسبی را - 31

مردم از تبعیض ها گله دارند

حرفم این است قرار نیست یک پنجره بسته شد، پنجره های دیگر باز شود. چرا این رفتار را با تراکتورسازی نکردند. پرسپولیس الان 12 نفر از بهترین های ایران را دارد. ما در تبریز در نیم فصل این بلا سرمان آمد، چهار بازیکن را گرفتند و یکی از بهترین های ما هم رفت پرسپولیس اما کسی به دادمان نرسید. چرا آن موقع وقتی پنجره ما بسته شد پنجره های دیگر را به روی ما باز نکردند. به هر حال فوتبال جای زیبایی هاست اما وقتی این رفتارها و تبعیض ها دیده می شود خون آدم به جوش می آید. خوشبختانه مردم ما به قدری با فهم و درک بالا هستند که این تبعیض ها را متوجه می شوند و انتقاداتی هم می کنند چون می بینند رفتارها چندان درست نیست مخصوصا با تیم های شهرستانی. آقای فغانی واقعا دیشب چگونه توانستی با آرامش بخوابی؟!

کارشناسان داوری به این سئوال من پاسخ بدهند

عزیزان کارشناس داوری به این سئوال من جواب بدهید. من کاری به صحنه پنالتی ندارم چون اظهر من الشمس بود. سئوال من به صحنه اخراج ها برمی گردد. دو تا بازیکن در فاصله یک متری پریدند اصلا به هم برخورد نداشتند اما خطا گرفت چون دنبال اخراج کی روش استنلی بود. ورزش سه این صحنه را بگذارد. دو تا بازیکن پریدند بدون این که برخوردی داشته باشند، خطا گرفته و بعد هم اخراج کرده! همین صحنه را کارشناسان ما کارشناسی کنند. اصلا پنالتی را کاری ندارم. صحنه ای که که روی پرتاب اوت کی روش پریده و وقتی بازیکن حریف در فاصله یک متری پریده را داور خطا گرفت و مدام با این سوت ها بازیکنان را عصبی کرد. چطور داوری که اسم و رسمی مثل فغانی ندارد با یک اشتباه کوچک چهارجلسه محروم می شود اما فغانی با این اشتباهات فاحش نه.

جمع کنید این دکان و کاسبی را!

فغانی از وقتی که برگشت به خاطر موفقیت در جام جهانی هر کاری دلش خواسته در لیگ برتر ایران انجام داد. آقا جمع کن این دکان و کاسبی را! هرکسی هستی برای خودت هستی، اینجا تو داوری و باید قانون را اجرا کنی نه این که هر کاری دلت خواست انجام بدهی.با بازیکن جوان، با مربی ، با سرپرست و حالا هم با بازیکن خارجی درگیر می شوی و دودش به چشم یک تیم شهرستانی و طرفدارانش می رود.

می توانستیم به گل دوم برسیم اما سوت داور نگذاشت

من از عملکرد تیم در نیمه دوم به این دلیل رضایت ندارم که در حد و اندازه سپاهان مد نظرم نبودند. وگرنه ما مقابل پرسپولیس خوب بازی کردیم و به قدری شهامت داشتیم که بعد از گل پورقاز برای زدن گل دوم خیز برداشتیم. اقای فغانی با سوت هایی که زد فشار را از زمین پرسپولیس به زمین سپاهان منتقل کرد. این واقعیت را منی که 40 سال است در مستطیل سبز حضور دارم متوجه می شوم و شاید کسی دیگری متوجه نشود! من اصلا به پنالتی و .. کاری ندارم من به 20 تا 25 سوتی اشاره دارم که داور به اشتباه زد و باعث شد فشار از روی پرسپولیس روی دوش سپاهان بیافتد.

امیر قلعه نویی حرف حق را می گوید و ترسی هم از فحاشی ندارد

درست است این حرف های من به مذاق خیلی ها خوش نمی آید و دوستان به صفحات شخصی ام حمله می کنند و فحاشی می کنند اما من، امیر قبعه نویی حرف حق را می گویم و ترسی هم ندارم . برایم مهم نیست، جایی که کار می کنم برایم مهم است و تحت هر شرایطی از حق و حقوقش دفاع می کنم. صادقانه بیایند و بگویند این 15 تیم بجنگند برای دومی حالا جام حذفی و یک تیم بجنگد برای اولی! مگر تراکتورسازی این بلا سرش نیامد بدون این که حمایت شود رفت برای سومی لیگ و سهمیه آسیا همین طور رسید به فینال جام حذفی. بعد آقایان می گویند چرا سکوهای ما این وضعیت را دارد! خب بروید کنکاش کنید و ببینید چه اتفاقاتی رخ می دهد که طرفداران مجبور به آن رفتارها می شوند. باور نمی کنید دیشب جلوی هتل سپاهان چه جوانانی چه اشک ها که نمی ریختند.

آقای خبیری، تو کجای این فوتبال بودی ؟!

هیچ بازی در لیگ برتر آسان نیست. حتی اگر حریف در انتهای جدول باشد. من واقعا دوست نداشتم راجع به عمکلرد تیمم در این فصل صحبت کنم اما اعتراف می کنم امیر قلعه نویی کمترین نقش را در این موفقیت داشت. یک مجموعه از کارخانه، مدیریت، بازیکنان و طرفداران دست به دست هم دادند تا تیم چهاردهم فصل قبل حالا یکی از مدعیان قهرمانی و صدرنشین شود. اتفاقا دوستان از این موفقیت می ترسند و نارحت هستند که تیم امیر قلعه نویی صدرنشین شده است. سنگ اندازی ها از هفته قبل شروع شد . کدام اخلاق حرفه ای به خود اجازه می دهد که یک معاون که معلوم نیست تا الان کجای فوتبال بوده بیاید و راجع به تیمی پرافتخار و پرطرفدار شهرستانی و ریشه دار صحبت کند.آقای خبیری که من اصلا اسم شما را تا الان نشنیده بودم. اصلا چرا باید اجازه داشته باشی بیایی راجع به یک تیم دیگر صحبت کنی. اصلا تو کجای فوتبال بودی که حالا به خودت اجازه حرف زدن درباره سپاهان را می دهی.

امان از این فوتبال بی در و پیکر

هر کس با هر نسبت فامیلی که دارد بدون هیچ سابقه ای می آید پست می گیرد و با حرف های عجیب جنجال ساز می شود بدون این که کسی بخواهد برخوردی داشته باشد. مگر همین معاون باشگاه استقلال نبود که چه بلاهایی سر استقلال درنیاورد! الان کسی او را بازخواست می کند که با آرمان ها و افتخارات یک باشگاه بزرگ بازی کرده است. الان کجاست؟ می آیند دو سال عکس ها را می گیرند و معروف می شوند اما بعدش هیچ وقت بازخواست نمی شوند. حالا ما تا حرف می زنیم یک ارگان ورود می کند، 10 نفر می ریزند روی آدم و بازخواست می کنند چرا حرف حق را زدی! پدر آدم را هم در می آورند. اقای خبیری تو چه حقی داشتی راجع به تیم مردمی سپاهان صحبت کردی؟!

قلعه‌نویی: یک نفر با رانت آمد و پدر استقلال را درآورد/ فغانی شده قلدر فوتبال/ جمع کنید این دکان و کاسبی را - 46

سر بازکن خودم داد کشیدم، محرومم کردند

عکس العمل کمیته انضباطی، فدراسیون فوتبال و کمیته اخلاق به این جنجال سازی ها از سوی پرسپولیس و مسئولان گمنامش چه بود؟ حالا کافی است امیر قلعه نویی یک حرفی بزند، بیایید و ببینید چه می شود. یک بار ساموئل خدابیامرز می خواست بعد از بازی استقلال و ذوب آهن مصاحبه کند من اجازه ندادم و به خاطر دادی که کشیدم سه میلیون تومان جریمه و یک جلسه محروم شدم. به بازیکنم گفتم اما حالا رفتارهای این آقایان را ببینید اگر برخوردی با آنها شد.

همه دعواها سر «پست و مقام» است نه «خدمت به مردم»

در قبال اتفاقات رخ داده در فدراسیون باید اعتراف کنم که این دعواها همه سر پست و مقام است نه خدمت به مردم! ته ماجرا این است. هیچ کس به فکر خدمت به مردم و فوتبال ایران نیست و همه دنبال میز و مقام شان هستند! من 40 سال است در این فوتبال حضور دارم و جیک و پوک آقایان را می دانم. اگر دنبال خدمت به مردم هستید پس چرا این همه لابی و جنجال به راه انداختید. مگر ما نباید قانون را اجرا کنیم پس حالا خر چه قانون می گوید باید اجرا شود.  قانون فیفا مشخص شده است، قانون فوتبال هم مشخص شده پس باید قانون مند باشیم. اگر هم این دعوای خدمت به مردم را می بینیم و هست که من می گویم برای مردم نیست و برای منافع شخصی است باید بدانیم فیفا چه می گوید و قانون چیست؟ خود من این درد را از نزدیک لمس کردم که چگونه با اعتبارم بازی شد. چرا این اتفاقات در ژاپن رخ نمی دهد؟ چون آنها دنبال پست و مقام نیستند و دنبال خدمت به مردم خودشان هستند اما ما این جا دنبال منافع شخصی هستیم و مردم برای مان اهمیتی ندارند.

هر چه قانون گذار می گوید را اجرا کنید

ما باید بنشینیم پای کتاب قانون گذار و چیزی که قانون گذار تعریف کرده است را اجرا کنیم. ما یک کتاب فوتبال نداریم که از پیشکسوتان تجلیل کنیم. بدانیم این فوتبال از کجا استارت خورده، بنیانگذارش چه کسی بوده و بدانیم چه کسانی برای آن در این صد سال زحمت کشیدند. داریم همچین چیزی؟ نداریم چون عقبه نداریم و نمی خواهیم خدمت کنیم دنبال پست و مقام هستیم هر چند وقت به چند وقت فوتبال مان به سمت تعلیق می رفت. من که در متن ماجرا هستم می دانم و الان هم همه چون کاسه شان به کاسه هم وصل است این حرف ها رقم خورده است. الان دو گروه سیاسی به جان هم افتادند از اصلاح طلب و اصولگرا گرفته تا ... نکنید آقاجان! هرچه قانون گذار گفته را اجرا کنید. این دیگر یک چیز معمولی است.

وقتی آدم های فوتبالی نباشند، باید هم به سمت تعلیق برویم

فوتبال قانون خاص خودش را دارد. من می گویم هر کسی بلند می شود می آید درون فوتبال اما فوتبالی های واقعی خانه نشین هستند، فوتبال باید هم تعلیق شود. ما باید قانون بین المللی فوتبال را اجرا کنیم و اگر هم نمی خواهیم اجرا کنیم که در فوتبال را گل بگیریم و برویم دنبال کارمان. وقتی ادم های فوتبالی ما مثل دادکان، مصطفوی و .. نیستند و آدم هایی مثل معاونان این روزهای استقلال و پرسپولیس سر کار هستند معلوم است باید ضربه بخوریم. هر چه فیفا می گوید باید اجرا شود. باید کاری کنیم تیم ملی با آرامش وارد جام ملت ها شود ولی باز هم می گویم این درگیری ها همه به خاطر مسز و مقام است نه خدمت به مردم.

وقتی بازی ملوان را دیدم گریه ام گرفت

نشستم بازی سرخپوشان پاکدشت با شاهین بوشهر را دیدم. همین طور روز قبلش بازی ملوان را دیدم و گریه ام گرفت . وقتی دیدم سکوهای ورزشگاه انزلی خراب شده و کسی هم نیست به داد این تیم مردمی و ریشه دار برسد واقعا افسوس خوردم. من دو ماه با مردم بندر انزلی زندگی کردم و بهترین دورانم بود. تیم شان الان باید اینجای جدول باشد. چرا باید از ملوان شش امتیاز کسر شود. مردم انزلی عاشق فوتبال هستند و با آن زندگی می کنند. می دانید چقدر پول در این منطقه جابه جا می شود؟ چرا کسی نباید دست این تیم های مردمی را بگیرد و همه باید دنبال پست و مقام باشند و شعار بدهند.

قلعه‌نویی: یک نفر با رانت آمد و پدر استقلال را درآورد/ فغانی شده قلدر فوتبال/ جمع کنید این دکان و کاسبی را - 57

اقایان مدیر؛ فوتبال را تهدید نبینید بلکه فرصت بدانید

من جا دارد یک تشکر ویژه از مدیران فولاد مبارکه داشته باشم، مدیرانی که هر آن چه در توان شان بود صرف کردند تا سپاهان جان دوباره ای بگیرد. امیدوارم بتوانیم دین مان به طرفداران، کارگرانی که پای کوره ها عرق می ریزند، همین طور مدیرانی که حمایت کردند را ادا کنیم.دکتر سبحانی عزیز، دکتر عظیمیان هیات مدیره و مدیران باشگاه همه  تلاش های لازم را انجام دادند. انشاا. همه فوتبال ما به سمتی برود که تیم های مردمی و شهرستانی همچون ملوان، استقلال خوزستان، استقلال اهواز و ... همه به سمتی برویم که ردیف بودجه داشته باشیم. دیروز باید چقدر هزینه می کردین که این شور و هیجان به اصفهان بیاید؟ آقایون مسئول در فوتبال شماهایی که قبل از رای آوردن به عنوان کاندیدا مدام وعده می دهید اما بعد از رای آوردن همه چیز را فراموش می کنید. فوتبال را تهدید ندانید بلکه یک فرصت بدانید. با این مشکلات اقتصادی که در جامع هست تنها چیزی که می تواند فشار را کم کند همین فوتبال است. فوتبال را تهدید ندانید و نگذارید تیم های مردمی تعطیل شوند. خدا را شاکرم کاری کردیم تیمی مردمی مثل نساجی بعد از 25 سال  آمد در لیگ برتر. هر وقت بازی هایش را می بینم اشک در چشمانم جمع می شود که یک درصد نقش داشتم که این تیم و طرفدارانش شادمان از حضور در لیگ برتر هستند.

وقتی پول برای سپاهان هست برای همه تیم های دیگر هم باید باشد

از محمود فکری بپرسید. یک روز زنگ زد و گفت ما پول نداریم هتل بگیریم. زنگ زدم به دوستم و گفتم 30 میلیون تومان بریز به این حساب . ربطی به من نداشت که این کارها را بکنم. الان می گویم که این کارها را کردم. وقتی 30 هزار نفر را می بینم که در ورزشگاه خوشحال هستند با خدای خودم خلوت می کنم که ذره ای در آخرت برای ما ارج و قرب قائل شود. این نقش را داشتم برای سربلندی تیمی مثل نساجی پای دوستانم را به این شهر و باشگاه باز کردم و با یک کار گروهی بعد از 25 سال نساجی دوباره جان گرفت.از مهندس پرهام گرفته تا رضا حدادیان و ... با درخواست من آمدند تا شور و شعف به مردم شهر قائمشهر برگردانده شود. چرا نباید این کار برای تیم هایی مثل ملوان، سپیدرود، استقلال خوزستان و ... انجام شود؟ مگر آنها کم طرفدار دارند. این همه بودجه در کشور صرف می شود چرا به داد این تیم ها نمی رسید؟ چرا برای پرسپولیس، استقلال، سپاهان، ذوب آهن، فولاد و ... هست چرا برای بقیه تیم ها نیست؟ من تیم خودم را می گویم وقتی برای ما به عنوان سپاهان هست باید برای بقیه هم باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

قلعه نویی: آقای فغانی! جرات داری بگو با قلعه نویی مشکل دارم

خبر ورزشیخبرگزاری خبر ورزشی
قلعه نویی: آقای فغانی! جرات داری بگو با قلعه نویی مشکل دارم
سرمربی سپاهان ضمن انتقاد از وزیر ورزش و جوانان گفت: آقای سلطانی‌فر! یک نفر مثل خبیری و توفیقی را پیدا کردید و این نمی‌شود شما هر کسی را در این دو باشگاه بیاوری. از شب گذشته 1000 پیام ناموسی در صفحه من زدند که چرا با شجاع حرف زدم. من جو را آرام کردم.
قلعه نویی: آقای فغانی! جرات داری بگو با قلعه نویی مشکل دارم - 0

امیر قلعه‌نویی درباره دیدار سپاهان و پرسپولیس گفت: باشگاه مردمی پرسپولیس یک بازی را از قبل راه انداخت که جای تاسف است. همین‌ رفتارها باعث می‌شود که درباره پرسپولیس حرف و حدیث پیش بیاید. اگر یک پنجره نقل و انتقالات بسته شده که آن هم روی اشتباهات مدیران بوده دلیل نمی‌شود یکسری پنجره داخلی باز شود. آقای خبیری کجای فوتبال است که به خودش اجازه می‌دهد درباره یک تیم مردمی مثل سپاهان صحبت کند. این آقایان از کجا به فوتبال آمدند؟ کما اینکه آن معاون باشگاه استقلال به خاطر رانت‌هایی که داشت به فوتبال آمد و پدر استقلال را درآورد. در این مملکت اگر اهل فن امثال دادکان و مصطفوی کنار باشند این آقایان به خودشان جرأت می‌دهند که حرف بزنند. وی ادامه داد: دیروز یک فوتبال درگیرشونده و فیزیکی بود، هرچند ما در حدواندازه‌های خودمان نبودیم. شما ببینید آن روزی که آقای دایی آمد تقدیر کردیم. دیروز هم از آقای محرم نویدکیا و محمود کریمی خواستیم که از سیدجلال قدردانی کنند. چرا باید یکسری آقایان که از جنس دیگری هستند کاری کنند که فوتبال به سمت دیگری برود؟ سرمربی تیم فوتبال سپاهان درباره داوری دیدار مقابل پرسپولیس عنوان کرد: به آقای فغانی در این مملکت کسی نمی‌تواند حرف بزند، ایشان قلدرخان فوتبال ما شده است. شما ببینید هفته قبل چه بلایی بر سر سپیدرود آورد. شما جام جهانی و المپیک رفتید که رفتید؛ دلیل نمی‌شود که هر کاری می‌خواهید بکنید. آقای فغانی! شما با من مشکل دارید. شما بازی با ذوب‌آهن را آنالیز کنید ما با اشتباهات داوری باختیم. مقابل نساجی در جام حذفی پنالتی صددرصد ما را نگرفت. قلعه‌نویی اضافه کرد: اصلا به پنالتی کاری نداریم، ایشان بالای 20 سوت اشتباه زده است. فغانی خودشیفتگی پیدا کرده و نگاه از بالا به پایین دارد. حالا یک داور جوان باشد 4 هفته محرومش می‌کنند. ایشان هر داوری که داشته جنجال درست کرده و اصلا کسی جرأت نمی‌کند به او حرف بزند. شما با قلعه‌نویی مشکل داری جرأت داشته باش و بگو برای تیم‌هایی که قلعه‌نویی هست سوت نمی‌زنم. او با این قضاوت‌هایش اشک هواداران سپاهان را درآورده است. حالا برای خودت هرچی شدی این رفتارها درست نیست. اینطور نمی‌شود ما 15 تیم باید برای  یک تیم بازی کنیم. ما بیشترین ضرر را  از داوری دیدیم. آقای فردوسی‌پور در برنامه نود کارشناسی کند و بگوید کدام تیم بیشترین ضرر را دیده است. فغانی خودش را تافته جدابافته می‌داند. این بازی تمام شد و آن بازی که هم سپهر حیدری  گل زد و همه حرفش را می‌زنند، تمام شد و رفت. قلعه‌نویی درباره این موضوع که بعضی‌ها هم می‌گویند سپاهان هم در بازی‌هایی از داوری سود برده است، گفت: من قبول دارم، مرد هست و حرفش. آقای فردوسی‌پور بین ما و پرسپولیس و یک گروه کارشناسی که پرسپولیس مشخص کند  بررسی کنند هر تیمی که داوران بیشتر برایش سوت زدند از آن امتیاز کم کنند. آقایان مدیران باشگاه پرسپولیس هر کسی را که قبول دارید در برنامه 90 این موضوع را  کارشناسی و بررسی کند. من یقین دارم سپاهان، ذوب‌آهن و نساجی از داوری ضرر کردند.   وی افزود: آقای سلطانی‌فر! یک نفر مثل خبیری و توفیقی را پیدا کردید و این نمی‌شود شما هر کسی را در این دو باشگاه بیاوری. از شب گذشته 1000 پیام ناموسی در صفحه من زدند که چرا با شجاع حرف زدم. من جو را آرام کردم. این تبعیض‌ها درست نیست. در همه فوتبال ایران زاویه‌ای به وجود آمده که اصلا درست نیست. فلانی را می‌آوردند چون فامیل فلان وزیر است. آقایانی که در استقلال بودند کجا هستند؟ از کجا آمدند؟ سال گذشته من در ذوب آهن بودم ولی استقلال می‌توانست قهرمان شود. سرمربی تیم فوتبال سپاهان ادامه داد: 15 تا تیم برای یک جام بازی می‌کنیم و پرسپولیس هم برای یک جام،  این باشگاه 12-13 بازیکن با کیفیت دارد، من که در تراکتورسازی با توجه به اینکه پنجره‌اش بسته شد بازیکنانم را  هم از دست دادم و هیچ‌کس از تراکتورسازی که آن همه بازیکن از دست داد و آن همه بلا سرش آوردند حرف نمی‌زند. قلعه‌نویی درباره  اینکه سپاهان اعتراضی می‌کند یا نه، عنوان کرد: مگر صدای ما به جایی می‌رسد؟ من 40 سال است در این فوتبال هستم، اصلا به پنالتی کاری ندارم دوباره صحنه‌ای که کی روش اخراج شد را به مردم نشان بدهید. فغانی دنبال این بود که کی‌روش را اخراج کند که ما نتوانیم در آن 5 دقیقه آخر فشاری از روی هوا به تیم پرسپولیس بیاوریم. من در این فوتبال بزرگ شده‌ام و همه قوانین داوری را بلدم. اگر یک پرسپولیسی در آن صحنه بگوید کی‌روش خطا کرد هر چه آقایان بگویند من قبول می‌کنم.

خواندن خبر در سایت منبع

قلعه‌نویی: فغانی قلدرخان فوتبال ایران شده، جام جهانی رفتی که رفتی!/ ۱۵ تا تیم برای یک جام بازی می‌کنیم، پرسپولیس هم برای یک جام!

تسنیمخبرگزاری تسنیم
قلعه‌نویی: فغانی قلدرخان فوتبال ایران شده، جام جهانی رفتی که رفتی!/ ۱۵ تا تیم برای یک جام بازی می‌کنیم، پرسپولیس هم برای یک جام!
سرمربی تیم فوتبال سپاهان گفت: کسی در این کشور نمی‌تواند با فغانی صحبت کند، ایشان قلدرخان فوتبال ما شده است.

- اخبار ورزشی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، امیر قلعه‌نویی درباره دیدار سپاهان و پرسپولیس گفت: باشگاه مردمی پرسپولیس یک بازی را از قبل راه انداخت که جای تاسف است. همین‌ رفتارها باعث می‌شود که درباره پرسپولیس حرف و حدیث پیش بیاید. اگر یک پنجره نقل و انتقالات بسته شده که آن هم روی اشتباهات مدیران بوده دلیل نمی‌شود یکسری پنجره داخلی باز شود. آقای خبیری کجای فوتبال است که به خودش اجازه می‌دهد درباره یک تیم مردمی مثل سپاهان صحبت کند. این آقایان از کجا به فوتبال آمدند؟ کما اینکه آن معاون باشگاه استقلال به خاطر رانت‌هایی که داشت به فوتبال آمد و پدر استقلال را درآورد. در این مملکت اگر اهل فن امثال دادکان و مصطفوی کنار باشند این آقایان به خودشان جرأت می‌دهند که حرف بزنند.

وی ادامه داد: دیروز یک فوتبال درگیرشونده و فیزیکی بود، هرچند ما در حدواندازه‌های خودمان نبودیم. شما ببینید آن روزی که آقای دایی آمد تقدیر کردیم. دیروز هم از آقای محرم نویدکیا و محمود کریمی خواستیم که از سیدجلال قدردانی کنند. چرا باید یکسری آقایان که از جنس دیگری هستند کاری کنند که فوتبال به سمت دیگری برود؟

سرمربی تیم فوتبال سپاهان درباره داوری دیدار مقابل پرسپولیس عنوان کرد: به آقای فغانی در این مملکت کسی نمی‌تواند حرف بزند، ایشان قلدرخان فوتبال ما شده است. شما ببینید هفته قبل چه بلایی بر سر سپیدرود آورد. شما جام جهانی و المپیک رفتید که رفتید دلیل نمی‌شود که هر کاری می‌خواهید بکنید. آقای فغانی شما با من مشکل دارید. شما بازی با ذوب‌آهن را آنالیز کنید ما با اشتباهات داوری باختیم. مقابل نساجی در جام حذفی پنالتی صددرصد ما را نگرفت.

قلعه‌نویی اضافه کرد: اصلا به پنالتی کاری نداریم، ایشان بالای 20 سوت اشتباه زده است. فغانی خودشیفتگی پیدا کرده و نگاه از بالا به پایین دارد. حالا یک داور جوان باشد 4 هفته محرومش می‌کنند. ایشان هر داوری که داشته جنجال درست کرده و اصلا کسی جرأت نمی‌کند به او حرف بزند. شما با قلعه‌نویی مشکل داری جرأت داشته باش و بگو برای تیم‌هایی که قلعه‌نویی هست سوت نمی‌زنم. او با این قضاوت‌هایش اشک هواداران سپاهان را درآورده است. حالا برای خودت هرچی شدی این رفتارها درست نیست. اینطور نمی‌شود ما 15 تیم باید برای  یک تیم بازی کنیم. ما بیشترین ضرر را  از داوری دیدیم. آقای فردوسی‌پور در برنامه نود کارشناسی کند و بگوید کدام تیم بیشترین ضرر را دیده است. فغانی خودش را تافته جدابافته می‌داند. این بازی تمام شد و آن بازی که هم سپهر حیدری  گل زد و همه حرفش را می‌زنند، تمام شد و رفت.

قلعه‌نویی درباره این موضوع که بعضی‌ها هم می‌گویند سپاهان هم در بازی‌هایی از داوری سود برده است، گفت: من قبول دارم، مرد هست و حرفش. آقای فردوسی‌پور بین ما و پرسپولیس و یک گروه کارشناسی که پرسپولیس مشخص کند  بررسی کنند هر تیمی که داوران بیشتر برایش سوت زدند از آن امتیاز کم کنند. آقایان مدیران باشگاه پرسپولیس هر کسی را که قبول دارید در برنامه 90 این موضوع را  کارشناسی و بررسی کند. من یقین دارم سپاهان، ذوب‌آهن و نساجی از داوری ضرر کردند.   

وی افزود: آقای سلطانی‌فر! یک نفر مثل خبیری و توفیقی را پیدا کردید و این نمی‌شود شما هر کسی را در این دو باشگاه بیاوری. از شب گذشته 1000 پیام ناموسی در صفحه من زدند که چرا با شجاع حرف زدم. من جو را آرام کردم. این تبعیض‌ها درست نیست. در همه فوتبال ایران زاویه‌ای به وجود آمده که اصلا درست نیست. فلانی را می‌آوردند چون فامیل فلان وزیر است. آقایانی که در استقلال بودند کجا هستند؟ از کجا آمدند؟ سال گذشته من در ذوب آهن بودم ولی استقلال می‌توانست قهرمان شود. 

سرمربی تیم فوتبال سپاهان ادامه داد: 15 تا تیم برای یک جام بازی می‌کنیم و پرسپولیس هم برای یک جام،  این باشگاه 12-13 بازیکن با کیفیت دارد، من که در تراکتورسازی با توجه به اینکه پنجره‌اش بسته شد بازیکنانم را  هم از دست دادم و هیچ‌کس از تراکتورسازی که آن همه بازیکن از دست داد و آن همه بلا سرش آوردند حرف نمی‌زند.

قلعه‌نویی درباره  اینکه سپاهان اعتراضی می‌کند یا نه، عنوان کرد: مگر صدای ما به جایی می‌رسد؟ من 40 سال است در این فوتبال هستم، اصلا به پنالتی کاری ندارم دوباره صحنه‌ای که کی روش اخراج شد را به مردم نشان بدهید. فغانی دنبال این بود که کی‌روش را اخراج کند که ما نتوانیم در آن 5 دقیقه آخر فشاری از روی هوا به تیم پرسپولیس بیاوریم. من در این فوتبال بزرگ شده‌ام و همه قوانین داوری را بلدم. اگر یک پرسپولیسی در آن صحنه بگوید کی‌روش خطا کرد هر چه آقایان بگویند من قبول می‌کنم.

وی درباره آخرین بازی نیم‌فصل تیمش گفت: این سخت‌ترین بازی ما است، با این ناعدالتی و داوری‌ها که جلو می‌رویم باید بگویم قطار ما راه افتاده آقایان سنگ‌هایشان شروع شده است.مسعود تابش: با این شرایط ما شاهکار کردیم که صدر جدول هستیم

خواندن خبر در سایت منبع

قلعه نویی: فغانی قلدرخان فوتبال ایران شده است؛ خبیری کیست که به فوتبال آمده و صحبت می‌کند؟

طرفداریخبرگزاری طرفداری
قلعه نویی: فغانی قلدرخان فوتبال ایران شده است؛ خبیری کیست که به فوتبال آمده و صحبت می‌کند؟
قلعه نویی به شدت از عملکرد فغانی در بازی روز گذشته انتقاد کرد.

طرفداری- سرمربی تیم فوتبال سپاهان می گوید اگر پنجره پرسپولیس به خاطر اشتباه مدیرانش بسته شده هزار پنجره برای این تیم در فوتبال ایران باز کرده‌اند.

به گزارش فارس، امیر قلعه‌نویی در گفت و گو با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران گفت:

یک عذر‌خواهی به رسانه‌ها بدهکار هستم چون 15 ساعت گذشته و شاید اگر در نشست شرکت می‌کردم حرف‌های احساسی می‌زدم و باعث ناراحتی مردم می‌شد.

وی در خصوص دیدار تیمش برابر پرسپولیس افزود:

جای تاسف است، باشگاه مردمی مثل پرسپولیس بازی از هفته قبل راه انداخته است که جای تاسف دارد. اگر یک پنجره نقل و انتقالات بسته شده و آن هم اشتباهات مدیران بوده که دلیل نمی‌شود که همه پنجره‌ها برای این تیم باز شود. خبیری کیست که در این فوتبال آمده و صحبت می‌کند؟ مثل معاونی که به استقلال آمد و با روابط فامیلی‌اش پدر استقلال را در آورد! وقتی امثال دادکان و مصطفوی در خانه نشسته‌اند این آقایان به خود اجازه می‌دهند به باشگاه مردمی سپاهان توهین کنند و از هفته قبل برای این بازی برنامه‌ریزی کنند.

سرمربی سپاهان تاکید کرد:

هفته قبل از دایی تقدیر کردیم و روز گذشته هم از سیدجلال ولی این آقایان آماده‌اند کارهایی کنند که اصلا در شان این فوتبال نیست. صحبت بعد من در مورد فغانی است، این آقا شده قلدرخان فوتبال ایران! آقای فغانی عزیز شما که با من مشکل داری چرا به سپاهان ضربه می‌زنی؟ دلیل نمی‌شود چون به جام جهانی رفته و یا به المپیک رفته هر چیزی دلش می‌خواهد بگوید. 

وی ادامه داد:

فغانی بالای 20 بازی برای سپاهان اشتباه سوت زده است. او مغرورانه سوت می‌زند و رفتار می‌کند. اگر یک داور اشتباهات او را می‌کرد 4 سال محرومش می‌کردند. آقای فغانی معرفت داشته باش و بگو برای تیم‌های قلعه نویی سوت نمی‌زنم! قبلا هم برای تراکتورسازی این کارها را کرده بود. شما ببینید شب گذشته برای سپاهان چه اتفاقاتی رخ داده است. شاید الان به من حمله شود ولی ما بیشترین ضرر را از داوری دیده‌ایم. آقای فردوسی پور هم این بازی ها را کارشناسی کند ولی فغانی خودش را تافته جدا بافته بداند. معاون پرسپولیس و یا مشاور این باشگاه حرف می‌زند.

قلعه‌نویی ادامه داد:

مرد است و حرفش. من قبول دارم جایی هم به سود ما صحنه‌های داوری رقم خورده است. من در آنتن زنده این حرف را می‌زنم. آقایان باشگاه پرسپولیس قبول دارید در برنامه 90 کارشناسی شود و هر تیمی که به اشتباه سود کرده امتیازاتش کم شود؟ من قبول می‌کنم. نساجی، سپاهان و ذوب‌آهن بیشترین ضرر را کرده‌اند ولی این آقایان سود کرده‌اند. در بازی با نساجی هم مطمئنم ولیسیانی روی بازیکن ما پنالتی کرد ولی در کل کسی جرات نمی‌کند به این داور حرف بزند؟ باز هم می‌گویم فردوسی پور بین ما و پرسپولیس با کارشناس پیشنهادی باشگاه پرسپولیس قضاوت کنند.

وی تاکید کرد:

آقای سلطانی‌فر یک نفر مثل خبیری و توفیقی را پیدا کردید و این نمی‌شود شما هر کسی را در این ۲ باشگاه بگذاری. از شب گذشته 1000 اس ام اس ناموسی در صفحه من دادند که چرا با شجاع حرف زدی! من که جو را ارام کردم! این تبعیض‌ها درست نیست. در کل فوتبال ایران زاویه‌ای گرفته شده که اصلا درست نیست. فلانی را می‌آوردند چون فامیل فلان وزیر است. آقایانی که در استقلال بودند کجا هستند؟ از کجا آمدند؟ سال گذشته من در ذوب آهن بودم ولی این تیم می‌توانست قهرمان شود. 

قلعه‌نویی ادامه داد:

ما ۱۵ تا تیم برای یک جام بازی می‌کنیم و پرسپولیس هم برای یک جام. آقایان ۱۳ بازیکن با کیفیت دارند من که بازیکنانم را از دست دادم. هیچ‌کس از تراکتورسازی که آن همه بازیکن از دست داد و آن همه بلا سرش آوردند حرف نمی‌زند.

وی در خصوص اینکه سپاهان شکایت می‌کند یا خیر گفت:

مگر صدای ما به جایی می‌رسد؟ من 40 سال است در فوتبال هستم، اصلا به پنالتی کاری ندارم. صحنه‌ای که کی روش اخراج شد را به مردم نشان بدهید. فغانی دنبال این بود که کی‌روش را اخراج کند که بازیکن ما در آن 5 دقیقه آخر فشار از روی هوا به تیم پرسپولیس نیاوریم. من در این فوتبال بزرگ شده‌ام و همه قوانین را بلدم. اگر یک پرسپولیسی در آن صحنه بگوید کی‌روش خطا کرد هر چه آقایان بگویند من قبول می‌کنم.

سرمربی سپاهان در خصوص بازی آخری تیمش گفت:

این سخت‌ترین بازی ما است، با این ناعدالتی و داوری‌ها که جلو می‌رویم باید بگویم قطار ما راه افتاده آقایان سنگ‌هایشان شروع شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

قلعه‌نویی: اگر پنجره پرسپولیس به خاطر اشتباه مدیرانش بسته شده هزار پنجره برای این تیم در فوتبال ایران باز کرده‌اند

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
قلعه‌نویی: اگر پنجره پرسپولیس به خاطر اشتباه مدیرانش بسته شده هزار پنجره برای این تیم در فوتبال ایران باز کرده‌اند
ما ۱۵ تا تیم برای یک جام بازی می‌کنیم و پرسپولیس هم برای یک جام. آقایان ۱۳ بازیکن با کیفیت دارند من که بازیکنانم را از دست دادم. هیچ‌کس از تراکتورسازی که آن همه بازیکن از دست داد و آن همه بلا سرش آوردند حرف نمی‌زند.
قلعه‌نویی: اگر پنجره پرسپولیس به خاطر اشتباه مدیرانش بسته شده هزار پنجره برای این تیم در فوتبال ایران باز کرده‌اند - 0

سرمربی تیم فوتبال سپاهان گفت: اگر پنجره پرسپولیس به خاطر اشتباه مدیرانش بسته شده هزار پنجره برای این تیم در فوتبال ایران باز کرده‌اند.

به گزارش فارس، امیر قلعه‌نویی در گفت و گو با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران گفت: یک عذر‌خواهی به رسانه‌ها بدهکار هستم چون ۱۵ ساعت گذشته و شاید اگر در نشست شرکت می‌کردم حرف‌های احساسی می‌زدم و باعث ناراحتی مردم می‌شد.

وی افزود: جای تاسف است، باشگاه مردمی مثل پرسپولیس بازی از هفته قبل راه انداخته است که جای تاسف دارد. اگر یک پنجره نقل و انتقالات بسته شده و آن هم اشتباهات مدیران بوده که دلیل نمی‌شود که همه پنجره‌ها برای این تیم باز شود. خبیری کیست که در این فوتبال آمده و صحبت می‌کند؟ مثل معاونی که به استقلال آمد و با روابط فامیلی‌اش پدر استقلال را در آورد! وقتی امثال دادکان و مصطفوی در خانه نشسته‌اند این آقایان به خود اجازه می‌دهند به باشگاه مردمی سپاهان توهین کنند و از هفته قبل برای این بازی برنامه‌ریزی کنند.

سرمربی سپاهان تاکید کرد: هفته قبل از دایی تقدیر کردیم و روز گذشته هم از سیدجلال ولی این آقایان آماده‌اند کارهایی کرده‌اند که اصلا در شان این فوتبال نیست. صحبت بعد من در مورد فغانی است، این آقا شده قلدرخان فوتبال ایران! آقای فغانی عزیز شما که با من مشکل داری چرا به سپاهان ضربه می‌زنی؟ دلیل نمی‌شود چون به جام جهانی رفته و یا به المپیک رفته هر چیزی دلش می‌خواهد بگوید.

وی ادامه داد: فغانی بالای ۲۰ بازی برای سپاهان اشتباه سوت زده است. او مغرورانه سوت می‌زند و رفتار می‌کند. اگر یک داور اشتباهات او را می‌کرد ۴ سال محرومش می‌کردند. آقای فغانی معرفت داشته باش و بگو برای تیم‌های قلعه نویی سوت نمی‌زنم! قبلا هم برای تراکتورسازی این کارها را کرده بود. شما ببینید شب گذشته در سپاهان چه اتفاقاتی رخ داده است. شاید الان به من حمله شود ولی ما بیشترین ضرر را از داوری دیده‌ایم. آقای فردوسی پور هم این بازی‌ها را کارشناسی کند ولی فغانی خودش را تافته جدا بافته بداند. معاون پرسپولیس و یا مشاور این باشگاه حرف می‌زند.

قلعه‌نویی ادامه داد: مرد است و حرفش. من قبول دارم جایی هم به سود ما صحنه‌های داوری رقم خورده است. من در آنتن زنده این حرف را می‌زنم. آقایان باشگاه پرسپولیس قبول دارید در برنامه ۹۰ کارشناسی شود و هر تیمی که به اشتباه سود کرده امتیازاتش کم شود؟ من قبول می‌کنم. نساجی، سپاهان و ذوب‌آهن بیشترین ضرر را کرده‌اند ولی این آقایان سود کرده‌اند. در بازی با نساجی هم مطمئنم وولیسیانی روی بازیکن ما پنالتی کرد ولی در کل کسی جرات نمی‌کند به این داور حرف بزند؟ باز هم می‌گویم فردوسی پور بین ما و پرسپولیس با کارشناس پیشنهادی باشگاه پرسپولیس قضاوت کنند.

وی تاکید کرد: آقای سلطانی‌فر یک نفر مثل خبیری و توفیقی را پیدا کردید و این نمی‌شود شما هر کسی را در این ۲ باشگاه بگذاری. از شب گذشته ۱۰۰۰ اس ام اس ناموسی در صفحه من دادند که چرا با شجاع حرف زدی! من که جو را ارام کردم! این تبعیض‌ها درست نیست. در کل فوتبال ایران زاویه‌ای گرفته شده که اصلا درست نیست. فلانی را می‌آوردند چون فامیل فلان وزیر است. آقایانی که در استقلال بودند کجا هستند؟ از کجا آمدند؟ سال گذشته من در ذوب آهن بودم ولی این تیم می‌توانست قهرمان شود.

قلعه‌نویی ادامه داد: ما ۱۵ تا تیم برای یک جام بازی می‌کنیم و پرسپولیس هم برای یک جام. آقایان ۱۳ بازیکن با کیفیت دارند من که بازیکنانم را از دست دادم. هیچ‌کس از تراکتورسازی که آن همه بازیکن از دست داد و آن همه بلا سرش آوردند حرف نمی‌زند.

وی در خصوص اینکه سپاهان شکایت می‌کند یا خیر گفت: مگر صدای ما به جایی می‌رسد؟ من ۴۰ سال است در فوتبال هستم، اصلا به پنالتی کاری ندارم. صحنه‌ای که کی روش اخراج شد را به مردم نشان بدهید. فغانی دنبال این بود که کی‌روش را اخراج کند که بازیکن ما در آن ۵ دقیقه آخر فشار از روی هوا به تیم پرسپولیس نیاوریم. من در این فوتبال بزرگ شده‌ام و همه قوانین را بلدم. اگر یک پرسپولیس در آن صحنه بگوید کی‌روش خطا کرد هر چه آقایان بگویند من قبول می‌کنم.

سرمربی سپاهان در خصوص بازی آخری تیمش گفت: این سخت‌ترین بازی ما است، با این ناعدالتی و داوری‌ها که جلو می‌رویم باید بگویم قطار ما راه افتاده آقایان سنگ‌هایشان شروع شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

وانانیوزوانانیوز10 ساعت قبل
مدیر عامل باشگاه پرسپولیس در حالی از همتای خود در باشگاه سپاهان خواست بازیچه دست امیر قلعه نویی نشود که مسعود تابش پاسخ روشنی به عدم ارائه لیست بازیکنان سپاهان ارائه نکرد. مسعود تابش مدیرعامل سپاهان و محمدحسن انصاریفرد صبح امروز مناظره‌ای را با یکدیگر درباره اتفاقات رخ داده انجام دادند که انتهای این مناظره با گاف عجیب مدیر سپاهان همراه بود. در پایان این مناظره محمد حسن انصاریفرد مدیرعامل پرسپولیس در جواب تابش مدیرعامل سپاهان گفت: از شما خواهش می‌کنم در بازی بعدی سپاهان در نقش جهان از وقتی بازیکنان از رختکن خارج می‌شوند تا موقع گرم کردن فیلم بگیرید که حرف ما مستند شود. در ادامه و در جریان صحبت‌های انصاریفرد، تابش که به نظر می‌رسید فراموش کرده تلفن همراهش را قطع کند، در حال مواخذه کردن یکی از اطرافیانش در ارتباط با اتفاقات بازی روز گذشته بود. به والله قسم …در ادامه انصاری‌فرد مجددا شروع به صحبت کرد ولی اظهارات مبهم تابش همچنان از پشت تلفن به گوش می‌رسید.
جام نیوزجام نیوز7 ساعت قبل
به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، غلامرضا رفیعی وکیل بین المللی فوتبال درباره حواشی به وجود آمده در بازی سپاهان و پرسپولیس و اینکه این بازی برگزار نشد گفت: «این بازی باید سه بر صفر به سود پرسپولیس اعلام شود و این موضوع مشمول ماده ۶۲ آیین‌نامه انضباطی و ماده ۸ آیین‌نامه سازمان لیگ می‌شود. به هیچ عنوان بهانه تیم سپاهان در این رابطه جزو حوادث قهری و خارج از کنترل محسوب نمی‌شود. به مدیران باشگاه سپاهان هشدار می‌دهم اگر چنین بهانه‌ای را مطرح و برآن پافشاری کنند بهترین دلیل و مدرک را به کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌دهند که میزبانی آنها در لیگ قهرمانان آسیا گرفته شود. رای این بازی کاملا مشخص است. این اتفاق اگر هرکجای دنیا رخ دهد در ظرف ۷ روز رای صادر و نتیجه آن سه برصفر خواهد بود.» ۴۵۱
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز10 ساعت قبل
در این بین، برخی سرمربیان با فرستادن دستیاران خود به نشست‌های خبری عملا این مراسم را بی ارزش می‌خوانند. بیشتر بخوانید: حمله تند اسماعیلی فر به سرمربی ذوب آهنجدیدترین نوع بی نظمی و بی اعتنایی در لیگ برتر توسط رادولوویچ سرمربی ذوب‌آهن صورت گرفته است. سرمربی تیم اصفهانی در نشست خبری پیش از دیدار با استقلال شرکت نکرد و به بهانه کسالت حسن استکی را به کنفرانس خبری فرستاد اما ظاهرا کسالت وی ادامه دار بود! این مربی در نشست خبری بعد از مسابقه هم شرکت نکرد تا عملا به کنفرانس‌های خبری قبل و بعد از بازی و خبرنگارانی که در سالن کنفرانس حضور پیدا کرده‌اند، توهین کند. به نظر می‌رسد سازمان لیگ باید در این باره با قاطعیت و جدیت ورود کند تا بدیهیات یک برگزاری حرفه‌ای در حوزه رسانه و اطلاع رسانی، به درستی و کامل انجام پذیرد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ مسئولان فدراسیون تنیس روی میز اعلام کردند که مسابقات داخلی این رشته ورزشی تا پایان سال ۱۳۹۸ لغو شده و ادامه مسابقات در سال ۱۳۹۹ برگزار می‌شود. مرحله حذفی لیگ تنیس روی میز آقایان قرار بود اواسط اسفند برگزار شود؛ اما با توجه به شیوع ویروس کرونا این مسابقات به بعد از عید نوروز موکول شد.
روزنوروزنو11 ساعت قبل
بعد از گل دوم تیم فوتبال ذوب‌آهن که توسط کمک‌داور آفساید اعلام شد، نیمکت‌نشینان تیم اصفهانی به شدت به تصمیم داور اعتراض کردند. در ادامه دانیال اسماعیلی‌فر، مدافع راست تیم ذوب‌آهن با صدای بلند خطاب به داور چهارم و ناظر بازی گفت: وقتی دو روز قبل از بازی داور را عوض می‌کنید همین می‌شود که گلمان را نادیده می‌گیرند. مدافع ذوب‌آهن که به شدت از تصمیم داور عصبانی بود، به داور مسابقه اعتراض می‌کرد و مدعی بود داور نباید گل این تیم را آفساید اعلام می‌کرده است. وی همچنین با بیان این جمله که داوران فیلم خلاصه بازی را ببینند، به عملکرد پیام حیدری و همکارانش اعتراض کرد.

اخبار بیشتر