1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

ماجرای محرومیت کیمیا علیزاده به روایت سرمربی تیم ملی

دوران طلایی کیمیای تکواندوی ایران تکرار می شود؟

ایرناخبرگزاری ایرنا
دوران طلایی کیمیای تکواندوی ایران تکرار می شود؟

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، بعد بازگشت علیزاده از بازی‌های المپیک 2016 ریو تا همین امروز او تنها در یک تورنمنت توانست به موفقیت برسد.

کیمیا نخستین مدال تاریخ ورزش زنان ایران در بازی‌های المپیک را به دست آورد اما پس از آن توفیقاتش ادامه نیافت.

تنها میدانی که در 2 سال و چند ماه اخیر، از آن دست پر برگشته، مسابقات جهانی 2017 کره جنوبی بود. میدانی که تا فینال با حریف اصلی‌اش روبرو نشد و در نهایت هم نقره گرفت.

کیمیا بعد از المپیک دچار مصدومیت و البته یک بیماری شد که هیچ وقت به صورت شفاف رسانه‌ای نشد و دقیقا پس از آن بود که نتوانست آن کیمیای سابق شود. بعد از مصدومیت اعلام شد که دیگر نمی‌تواند به میدان برگردد اما وقتی دوره درمانش گذشت، فدراسیون و مربیان تیم ملی گفتند همه چیز درست شده است.

اما هوگوپوش تیم ملی تکواندوی زنان ایران همین چند ماه پیش در حال آماده‌سازی برای بازی‌های آسیایی بود که دوباره خبر مصدومیتش پخش شد. آن هم در شرایطی که او را به عنوان پرچم‌دار کاروان ایران در جاکارتا انتخاب کرده بودند.

البته پیش از این هم تیم ملی به یک تورنمنت خارجی اعزام شده بود که علیزاده در آن مسابقات به خاطر همین مصدومیت وارد میدان نشد. خبری که اصلا فدراسیون روی آن مانور نداد.

یک منبع آگاه به خبرنگار ایرنا گفت که پیش از اعلام رسمی مصدومیت او از سوی فدراسیون تکواندو، کمیته ملی المپیک دنبال یک جایگزین برای پرچم‌داری کاوران بود. چرا که به طور غیر رسمی و غیرعلنی به مدیران رسانده بودند که کیمیا به جاکارتا هم نمی‌رسد.

بعد از این آسیب جدید هم باز فدراسیون اعلام کرد که این ملی‌پوش می‌تواند دوباره در رقابت‌ها شرکت کند اما حالا و در آستانه رقابت‌های جهانی تکواندو در انگلیس، دوباره مصدومیت بلای جان او شده است.

علیزاده که به تازگی رباط صلیبی‌اش را جراحی کرده هنوز تحت مداواست و فدراسیون 28 آذر را زمان نهایی برای حضور یا عدم حضور او در تیم ملی عنوان کرده‌است. زهرا سروی نایب رئیس زنان فدراسیون تکواندو در این باره گفت: علیزاده تا 28 آذر فرصت دارد که به تیم ملی ملحق شود. پیش از این تاریخ یک مسابقه آزاد ورود به اردوی تیم ملی خواهیم داشت. اگر پزشک مربوطه و فیزیوتراپ به علیزاده اجازه دهند او می‌تواند به تیم ملی راه پیدا کند. اگر آنها صلاح ندانند، شانس حضور در مسابقات جهانی را هم از دست خواهد داد. در واقع پزشکان تا قبل از 28 آذرماه تکلیف علیزاده را روشن خواهند کرد.

حدود پنج ماه به آغاز مسابقات جهانی زمان باقی مانده و امکان دارد کیمیای تکواندوی ایران تا آن زمان بهبود یابد، اما حتی در صورت بازگشت هم سوال بزرگ این است که آیا این ورزشکار می‌تواند به دوره طلایی و شرایط آرمانی خود بازگردد؟

ورزشی ** 2024**9118

خواندن خبر در سایت منبع

ضرب الاجل عجیب فدراسیون برای کیمیا علیزاده

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳
ضرب الاجل عجیب فدراسیون برای کیمیا علیزاده

به گزارش "ورش سه"، کیمیا علیزاده که در یکی، ۲ سال اخیر با بدشانسی های زیادی مواجه شده، امسال فقط چند روز قبل از اعزام به بازی های آسیایی ۲۰۱۸ در اردوی تیم ملی دچار پارگی رباط صلیبی شد.

در حالی که حدود ۳ ماه از عمل جراحی این دختر تکواندوکار می گذرد، روز گذشته نایب رییس بانوان فدراسیون تکواندو از غیبت قطعی کیمیا علیزاده در مسابقات جهانی ۲۰۱۹ که اردیبهشت ماه سال ۹۸ در منچستر برگزار می شود، خبر داد.

این اعلام رسمی که گویا به مذاق برخی از جمله خود علیزاده خوش نیامده، باعث شد تا سروی امروز موضع خود را تغییر دهد.

نایب رییس بانوان فدراسیون در مصاحبه امروز خود صحبت دیگری را درباره کیمیا علیزاده مطرح کرد: «هنوز غیبت علیزاده در مسابقات جهانی قطعی نیست. علیزاده تا ۲۸ آذرماه فرصت دارد که به تیم ملی ملحق شود. ما قبل از ۲۸ آذرماه یک مسابقه آزاد ورود به اردوی تیم ملی را خواهیم داشت اگر پزشک مربوطه و فیزیوتراپ به علیزاده اجازه دهند او می‌تواند به تیم ملی راه پیدا کند. اگر آنها صلاح ندانند او شانس حضور در مسابقات جهانی را از دست خواهد داد. در واقع پزشکان تا قبل از ۲۸ آذرماه تکلیف کیمیا علیزاده را روشن خواهند کرد.»

در واقع نایب رییس فدراسیون تکواندو روی کاغذ به اولین مدال آور تاریخ ورزش بانوان ایران در المپیک شانس داده؛ اما واضح و مشخص است که هیچ ورزشکاری نمی تواند ۳ ماه بعد از عمل جراحی سنگین رباط صلیبی در مسابقه انتخابی شرکت کند.

این ضرب الاجل عجیب شاید بیش از قبل باعث ناراحتی کیمیا علیزاده شود. به هر حال چیزی که مشخص است فدراسیون نمی خواهد حتی استثنایی برای علیزاده قائل شود و تاکید دارد اگر او می خواهد به مسابقات جهانی برود، باید از همین حالا آماده باشد!

خواندن خبر در سایت منبع

ماجرای محرومیت کیمیا علیزاده به روایت سرمربی تیم ملی

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
ماجرای محرومیت کیمیا علیزاده به روایت سرمربی تیم ملی

در مورد شرایط کیمیا علیزاده برای حضور در رقابت‌های پیش رو خصوصا قهرمانی جهان ۲۰۱۹، توضیح داد: برای این که کیمیا علیزاده به شرایط ایده آل خود باز گردد احتیاج به استراحت دارد و فکر نمی‌کنیم بتوانیم در رقابت‌های قهرمانی جهان به روی شیاپ چانگ برود. بهتر است که استراحت کند تا به روزهای اوج خود باز گردد. جراحی که داشت سنگین بود و بهتر است به او فرصت داد.

سرمربی تیم‌ ‌ملی تکواندوی بانوان در پاسخ به این سوال که آیا درخواست علیزاده در بازگشت به مسابقه می‌تواند در اعزام او به مسابقات جهانی تاثیرگذار باشد؟ گفت‌: کیمیا قبل از این که زانوی چپ خود را به دلیل پارگی رباط صلیبی عمل کند، قبلا هم پای راست خود را از ناحیه مچ عمل کرده بود. شرایط او مثل بقیه نیست و از حساسیت بالاتری برخوردار است. بهترین کار استراحت است تا بتواند به روند خوب خود برگردد. با کیمیا باشد دوست دارد در همه مسابقات شرکت کند و همه روحیه جنگجوی او را می‌شناسند، با این حال بهتر است استراحت کند.

او همچنین در پاسخ به این سوال که آیا دور بودن علیزاده از میادین نمی‌تواند در کسب امتیازات  المپیکی او تاثیرات بدی داشته باشد؟ توضیح داد: مطمئنا اگر کیمیا استراحت کند و به میادین باز گردد، برنامه‌هایی را تدوین می‌کنیم تا امتیازات مورد نظر را جمع کند. با این حال رنک فعلی او نیز خوب است و جا دارد که در رقابت‌های آینده و تورنمنت های G۲ پیش رو امتیازات از دست رفته خود را کسب کند. ما سه تورنمنت در داخل کشور داریم که مسلما کیمیا با مدال آوری در آنها می‌تواند شرایط خوبی را پیدا کند.

سرمربی تیم‌ ‌ملی تکواندو در مورد رقابت های آزاد کشوری و انتخاب تکواندو کاران برای اردوهای تیم‌ ‌ملی نیز، افزود: مسابقات آزاد کشوری با حضور ۳۶۵ تکواندوکار برگزار شد و کسانی که در این مسابقات به مدال دست یافتند به علاوه نفرات اول، دوم و سوم مشترک قهرمانی کشور و سه تکواندوکار ایران در  المپیک جوانان مدنظر کادرفنی هستند تا از بین آن‌ها بهترین‌ها را انتخاب کنیم. در  المپیک جوانان دو تکواندوکار ما مدال آوردند،  ولی مهلا مومن‌زاده را نیز به دلیل شرایطی که برای او وجود داشت مد نظر داریم. در بین این نفرات رقابت‌هایی برگزار می‌شود تا بهترین ها به اردوی تیم‌ ‌ملی راه پیدا کنند.

کمرانی اضافه کرد: از بین این نفرات ۲۸ تکواندوکار انتخاب می‌شوند اما باز هم در مراحل بعدی اردوها با برگزاری مبارزات انتخابی، بهترین ها انتخاب شده و از بین آن‌ها نفرات برتر که بتوانند خود را به کادر فنی ثابت کنند راهی رقابت‌های پیش رو خواهند شد.

خواندن خبر در سایت منبع

فعلا کیمیا تحت درمان است/تکلیف علیزاده تا 28 آذر مشخص می‌شود

فارسخبرگزاری فارس
فعلا کیمیا تحت درمان است/تکلیف علیزاده تا 28 آذر مشخص می‌شود

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، مسابقات تکواندوی قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۹ قرار است به میزبانی انگلیس و در شهر منچستر برگزار شود.

طی چند روز گذشته شنیده‌ها حاکی از آن است که کیمیا علیزاده نماینده تیم ملی تکواندوی بانوان به دلیل جراحی که روی زانوی وی انجام شده به احتمال فراوان حضور در این رقابت بزرگ را از دست خواهد داد. علیزاده به دلیل پارگی رباط صلیبی حضور در بازی‌های آسیایی اندونزی را از دست داده بود و حالا این طور به نظر می‌رسد که حضور در مسابقات جهانی انگلیس را نیز از دست خواهد داد.

زهرا سروی نایب رئیس بانوان فدراسیون تکواندو در پاسخ به این سؤال که شرایط کیمیا علیزاده در حال حاضر چطور است، گفت: علیزاده با توجه به مصدومیتی که داشت به توصیه پزشکان زانوی وی تحت عمل جراحی قرار گرفت و در حال حاضر نیز کیمیا دوران نقاهت را سپری می‌کند. او تحت درمان پزشکان قرار دارد و ما هم امیدواریم هرچه زودتر به شرایط ایده‌آل برسد.

سروی در پاسخ به این سؤال که شنیده شده علیزاده شانس حضور در مسابقات جهانی انگلیس را از دست داده است، آیا این موضوع صحت دارد یا خیر؟، گفت: هنوز این موضوع قطعی نیست. علیزاده تا ۲۸ آذرماه فرصت دارد که به تیم ملی ملحق شود ما قبل از ۲۸ آذرماه یک مسابقه آزاد ورود به اردوی تیم ملی را خواهیم داشت اگر پزشک مربوطه و فیزیوتراپ به علیزاده اجازه دهند او می‌تواند به تیم ملی راه پیدا کند. اگر آنها صلاح ندانند او شانس حضور در مسابقات جهانی را از دست خواهد داد. در واقع پزشکان تا قبل از ۲۸ آذرماه تکلیف کیمیا علیزاده را روشن خواهند کرد.

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

کیمیا علیزاده قهرمانی جهان ۲۰۱۹ را هم از دست داد

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
کیمیا علیزاده قهرمانی جهان ۲۰۱۹ را هم از دست داد

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، رقابت‌های تکواندوی قهرمانی جهان ۲۰۱۹، سال آینده و به میزبانی شهر منچستر کشور انگلیس برگزار می‌شود و قرار است تیم ملی ایران نیز در این رقابت‌ها حاضر شود اما خبرهای رسیده حاکی از آن است که کیمیا علیزاده تنها بانوی مدال آور ایران در مسابقات جهانی و المپیک به دلیل جراحی که بر روی زانوی خود انجام داده، نمی‌تواند به همراه تیم ملی عازم این رقابت‌ها شود.

کیمیا علیزاده پیش از این نیز قرار بود در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا به روی شیاپ‌چانگ برود که به دلیل مصدومیت(پارگی رباط صلیبی پای چپ) این رقابت‌ها را از دست داد و حالا با توجه به پشت سر گذاشتن دوران نقاهت پس از جراحی، نمی‌تواند در رقابت‌های قهرمانی جهان هم مبارزه کند. علیزاده پس از بازیهای آسیایی ازدواج کرد و باید دید چه زمانی به ورزش قهرمانی بازمی‌گردد. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
کریستیانو رونالدو، ستاره پرتغالی یوونتوس، روز به روز تبدیل به بازیکن محبوب‌تری در تورین می‌شود. به گزارش «ورزش سه»، رونالدو در تابستان سال قبل و بعد از سپری کردن ۹ ساله فوق العاده در رئال مادرید، با انتقالی ۱۰۰ میلیون یورویی راهی یوونتوس شد و از همان گلزنی‌های خود را در تیم جدیدش نیز آغاز کرد تا تبدیل به ستاره‌ای محبوب در تورین شود. اوج درخشش رونالدو در دیدار چند هفته قبل لیگ قهرمانان مقابل اتلتیکومادرید بود که با هت تریکی فوق العاده، یک تنه باعث جبران شکست دور رفت و صود بیانکونری به دور بعدی لیگ قهرمانان شد. اما رونالدو که در حال حاضر در اردوی تیم ملی پرتغال حضور دارد، امروز با استقبال هواداران مواجه شد و هنگامیکه یکی از طرفداراش خواست وی پیراهن زمان حضور او در رئال مادرید را امضا کند، با شوخی از او پرسید آیا لباس شماره ۷ یوونتوس را نداری؟ این رفتار با استقبال ویژه هواداران یوونتوس در شبکه‌های اجتماعی مواجه شده و حالا ستاره پرتغالی در همین چند ماه حضور خود در تورین، دل هواداران این تیم را به شدت به دست آورده است.
تابناکتابناک9 ساعت قبل
عادل فردوسی‌پور، مجری و گزارشگر برنامه‌های ورزشی که این روز‌ها به دلیل ماجرا‌های پیش آمده برای برنامه نود به سوژه اصلی خبرها تبدیل شده است، برای کمک به مردم آسیب دیده از سیل استان گلستان در این مناطق حاضر شده است.

بالاخره پایان انتظارها در مورد استادیوم جدید تاتنهام (عکس)

12+
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
با گزارش زنده این دیدار همراه ورزش سه باشید. دقیقه ۸: در شلوغی محوطه جریمه بازیکنان تیم امید فرصت مناسبی برای گلزنی داشتند که مدافعین پرشمار یمن اجازه گلزنی را از مهاجمین گرفتند. دقیقه ۱۰: شوت محمدرضا آزادی با فاصله بسیار زیادی از بالای دروازه راهی اوت شد. حاشیه: * نیما نکیسا و وینفرد شفر دو میهمان ویژه این دیدار به شمار می‌روند. * پیش از شروع بازی بازیکنان یمن مورد تشویق حاضران در ورزشگاه قرار گرفتند.
خبر فوریخبر فوری15 ساعت قبل
به نظر می‌رسد روزهای حضور پل پوگبا در ترکیب منچستریونایتد رو به پایان باشد. پل پوگبا، هافبک فرانسوی یونایتد و مدیر برنامه وی مینو رایولا، به دنبال راهی برای خروج از این باشگاه هستند و به نظر می‌رسد که هافبک ۲۷ ساله در ذهن خود تیم ایده آل را برای خودش رئال مادرید می‌بیند. اما مشکل اینجاست که مسئولان منچستر یونایتد تمایل ندارند بازیکنانی را که ۱۱۴ میلیون یورو در سال ۲۰۱۶ به خدمت گرفته‌اند را راحت از دست بدهند و با این شرایط انتقال پوگبا به رئال مادرید آسان نیست. در دوران حضور ژوزه مورینیو روی نیمکت یونایتد، پل پوگبا عملکرد موفقی نداشت و تبدیل به بازیکنی معمولی شده بود اما با ورود اوله گونار سولسشر، شرایط تغییر کرده و پوگبا بازیکنی تاثیرگذار و ثابت در اولدترافورد شده است. اولویت اول رئال مادرید یافتن جایگزین برای لوکا مودریچ است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

اخبار بیشتر