1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

۵۰درصد خودروهای درحال تردد صبح تهران، تک‌ سرنشینند

۵۰درصد خودروهای درحال تردد صبح تهران، تک‌ سرنشینند/ حذف طرح زوج و فرد پشتوانه مطالعاتی ندارد

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
۵۰درصد خودروهای درحال تردد صبح تهران، تک‌ سرنشینند/ حذف طرح زوج و فرد پشتوانه مطالعاتی ندارد

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی؛ محمدعلی کرونی درباره برداشته شدن طرح زوج و فرد به وسیله معاونت حمل و نقل شهرداری تهران به خبرنگار اقتصادآنلاین گفت: عدم وجود مدیریت واحد در خصوص ترافیک و نگاه غیر تخصصی به آن، وضعیت ترافیک پایتخت را بحرانی ساخته و و همچنان ترافیک سنگین پایتخت علاوه بر اتلاف وقت و اخلال در زندگی شهروندان، با تشدید آلودگی هوا، نفس های آنها را تنگ کرده است.

وی ادامه داد: برای حل معضل ترافیک باید با توسعه و ایجاد زیرساخت و تسهیلات حمل و نقل عمومی به سمت تشویق مردم به عدم استفاده از خودروی شخصی پیش رفت.اما متاسفانه وضع ناوگان مترو و اتوبوس چندان مطلوب نیست و در ساعات مختلف شبانه روز میزبان جمعیت متراکم مردم هستند که برای رسیدن به مقصد، ناگزیر به تحمل سختی هایی می شوند.

کرونی با بیان اینکه سیستم حمل و نقل عمومی منطبق با تقاضای سفر در شهر تهران گسترش نیافته است، اضافه کرد: ما در بحث تردد خودرو های تک سرنشین دچار چالش هستیم و برای جلوگیری از آن برنامه ریزی خاصی صورت نگرفته  است. مورد دیگر بی توجهی به بحث پارک حاشیه ای، و عدم ساماندهی آن است. وی ادامه داد: از طرفی محدودیت های مالی و حرکتی منطبق با تقاضا را نتوانستیم ایجادکنیم و این در حالیست که نسبت به منابع پایدار و در دسترس نیز بی توجهی کامل صورت گرفته است. همچون بی‌توجهی به درآمد حاصل از پارک حاشیه ای و ...

دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با بیان اینکه طرح زوج یا فرد که این روزها موضوع حذف آن مطرح شده در چند کلان شهر دیگر دنیا همچون پاریس، پکن، جارکارتا و ...نیز اجرا شده و یا در حال اجرا می باشد، گفت:  همگام با بکارگیری سیاست‌های تکمیلی (ساماندهی پارک حاشیه ای، توسعه حمل و نقل عمومی و ...) موجب بهبود وضعیت تردد در این شهرها و در نتیجه موجب افزایش سرعت تردد در شبکه، کاهش تصادفات، کاهش زمان سفر و در نهایت موجب کاهش آلودگی هوا شده است. نتایج مورد اشاره در حالی در کلان شهرهای دنیا ایجاد شده که همزمان با اعمال محدودیت تردد، زیرساخت های متناسب با تقاضای سفر در این شهرها ایجاد و سپس با روش های متفاوت، شهروندان به استفاده از آن سوق داده شدند.

وی ادامه داد: اما در تهران با توجه به عدم اعلام میزان دقیق تاثیر گذاری طرح جدید ترافیک بر کاهش ترافیک محدوه طرح و شهر، تعمیم آن به محدوده زوج یا فرد بدون انجام مطالعات کارشناسی و لحاظ کردن پارامترهای مهندسی ترافیک، در عمل تصمیمی خواهد بود که نتایج آن مشخص نیست.

به گفته کرونی؛ قطعا باید به جای پاک کردن صورت مساله و تغییرات ناگهانی در طرح های ترافیکی، به سمت طرحی برویم که در بسیاری از کشورها از آن استفاده می شود و آن جلوگیری از تردد خودرو های تک سرنشین همزمان با توسعه زیرساخت های حمل و نقل عمومی انبوه بر همچون مترو و BRT مطابق با نتایج طرح جامع حمل و نقل و ترافیک) است. در عین حال  مطالعات به هنگام سازی طرح جامع نیز در دوره جدید مدیریت حمل و نقل شهری تهران، عملا آنچنان که باید مورد توجه قرار نگرفته است.

وی اضافه کرد: در شهر تهران در حال حاضر 50 درصد خودروهای در حال تردد در ساعات اوج صبح تک سرنشین هستند در واقع متوسط سرنشین خودروهای سواری 6/ 1 نفر است ! و این آمار قابل تامل است. شهرداری تهران موظف است حداکثر ظرف مدت سه ماه از آغاز اجرای طرح جدید ترافیک و بررسی و تحلیل نتایج حاصل از اجرای آن در حلقه اول و انجام مطالعات لازم در خصوص آثار ترافیکی و اجتماعی تغییرات جدید در محدوده زوج و فرد (حلقه دوم)، نسبت به ارایه گزارش به شورای حمل و نقل و ترافیک تهران اقدام تا در خصوص اجرای این طرح در محدوده زوج یا فرد (حلقه دوم) تصمیم‌گیری شود.

کرونی در پایان اظهار کرد: این در حالیست که با گذشت حدود 7 ماه از اجرای طرح جدید این اقدامات انجام نشنده و با این وجود صحبت از تغییر یا حذف محدوده زوج یا فرد می‌شود. با توجه به موارد مذکور این گونه تصمیم گیری‌ها، نشان از عدم وجود پیشینه مطالعات و انجام امور تخصصی در پس زمینه تغییرات مهم ترافیکی دارد. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

شهردار تهران: حرکت به سمت شهر هوشمند نه یک انتخاب بلکه یک اقدام است

الفخبرگزاری الف
شهردار تهران: حرکت به سمت شهر هوشمند نه یک انتخاب بلکه یک اقدام است

به‌ گزارش ‌الف، پیروز حناچی در دومین همایش تهران هوشمند امروز (دوشنبه) در محل برج میلاد تهران برگزار شد، با تاکید بر این که حل بسیاری از مشکلات شهری نیازمند مشارکت ساکنان شهر است، به کمپین "سه‌شنبه های بدون خودرو" اشاره کرد و افزود:‌ اگر بخواهیم مشکلاتمان را از این طریق حل کنیم، تنها با همکاری و همیاری همه شهروندان امکان پذیر خواهد بود و این کمپین به نتیجه‌ خواهد رسید.

وی افزود: پایداری، زیست پذیری، کاهش آلایندگی ، ایجاد عدالت و کاهش ترافیک از اهداف اصلی برنامه‌های شورای اسلامی شهر تهران است. لازمه این کار مدیریت خردمندانه و مشارکت پذیر است که تجلی آن در قالب تهران هوشمند پیگیری می‌شود.

شهردار تهران در ادامه تاکید کرد: اگر چه جریانات اصلی برای شهر لازم است، اما افزایش آنها به معنای افزایش تقاضای سفر و ترافیک و آلودگی بیشتر است. باید از تجربیات خود درس بگیریم و در آنها تجدید نظر کنیم. برای تبدیل تهران به شهر خلاق باید در زیر ساخت‌های شهری تحول ایجاد کنیم و تحول ساختاری در پذیرش فناوری های نوآورانه کاری ضروری است.

وی ادامه‌ داد: فناوری های نوظهور باید مورد توجه مدیران شهری قرار گیرد. چنان چه شهر تهران از دیر باز پیش قدم بوده و در طی 20 ساله اخیر اقدامات بسیاری صورت گرفته است.  نباید فراموش کرد که در گذشته هیچ دیتایی روی موبایل ها وجود نداشت. فناوری های جدید یک نعمت نوظهور است که باید از آنها به درستی استفاده شود و به وسیله آنها به سمت شهر هوشمند پیشرفت رفت.

حناچی با بیان این که وجود یک زیر ساخت متمرکز ضروریت دارد ، افزود: اقتصاد هوشمند ، جابه جایی هوشمند، محیط هوشمند، زیر ساخت هوشمند و حکمرانی زندگی هوشمند از ضروریات تحقق شهر هوشمند است. تهران درگیر چالش‌های مختلفی است و کسانی که با نوآوری‌های دیجیتال همراهی نکنند قطعا دچار فاصله خواهند شد و این چالش‌های شهر را بیشتر می‌کند.

شهردار تهران با اشاره به این که حدود 311 هزار واحد خرد صنعتی در تهران وجود دارد، افزود: اگر این واحدها با موضوع هوشمند سازی همراهی نکنند، قطعا این موضوع برای آنها به یک تهدید تبدیل خواهد شد. امروز در تهران ترافیک و فضای پارک به یک معضل جدی به ویژه‌ در مرکز شهر تبدیل شده است. بخشی از درگیری های ذهنی مردم نیز همین موضوع جای پارک است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به این که زلزله در کمین شهر تهران است، اضافه کرد: در مناطق جنوبی شهر در عمق بیش از 10 متر آجر پیدا می‌شود و این نشان دهنده این است که این شهر قبلا کن فیکون شده است. قطعا حرکت به سمت شهر هوشمند انتخاب نیست و یک الزام محسوب می‌شود. باید بین شهر الکترونیک و شهر هوشمند نیز تفاوت قائل شویم. جایی که نیاز است هوشمندانه تصمیم بگیریم. ایجاد درآمدهای پایدار نیز برای کلانشهر تهران موضوع مهمی محسوب می‌شود. ما باید منابع جدیدی را برای شهر تعریف کنیم. صدور مجوزها و کار مزد و اشتراک داده‌ها می‌تواند منابع جدیدی باشد که برای شهر تعریف کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

تفاهم جهرمی با شهردار تهران برای تحقق تهران هوشمند

مهرخبرگزاری مهر
تفاهم جهرمی با شهردار تهران برای تحقق تهران هوشمند

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد آذری جهرمی در توئیتر نوشت: در تفاهمی با پیروز حناچی شهردار تهران، تحقق تهران هوشمند را در دستور کار قرار دادیم.

وی گفت: وضعیت فعلی هوشمندسازی شهری با تراز جهانی فاصله دارد و باید ذهنیت مدیران از برج سازی صِرف به هوشمندسازی تغییر کند تا تهران بتواند شایسته مردم باشد.

بر اساس اعلام وزیر ارتباطات، فاز نخست پروژه های تهران هوشمند تا انتهای سال ۹۸ شامل مواردی چون حکمروایی هوشمند، اقتصاد هوشمند، جابجایی هوشمند، زندگی هوشمند، محیط هوشمند و زیرساخت هوشمند می شود.

خواندن خبر در سایت منبع

رییس شورای شهر تهران: آنقدر که از هوشمندسازی می‌گوییم زیر ساخت‌ها را عملیاتی نکردیم

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
رییس شورای شهر تهران: آنقدر که از هوشمندسازی می‌گوییم زیر ساخت‌ها را عملیاتی نکردیم

به گزارش خبر فوری، محسن هاشمی در دومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند با بیان اینکه استفاده بهینه از فناوری اطلاعات و اداره هوشمند تهران ارتباط مستقیمی با شعارهای شورای شهر در حوزه شفافیت و آگاهی افکار عمومی دارد، گفت: بهترین ابزار شفافیت، انتشار اطلاعات است که این گام از زمان شهردار شدن نجفی آغاز شد و با راه اندازی سامانه شفافیت از نخستین گام ها در این زمینه برداشته شد و در حال حاضر اطلاعات بارگذاری در آن تکمیل می شود.

وی همچنین با اشاره به روز دانشجو و روز جهانی مبارزه با فساد اظهار داشت: آنچه باعث سرزندگی و انگیزه دانشجویان می شود جامعه ای بدون فساد است و همچنین برای هوشمندسازی باید از فعالیت های دانشگاهی و دانشجویان بهره برد.

رئیس شورای شهر تهران  با بیان اینکه ایجاد دو سامانه تهران من و سامانه با هم، برخی از گام هایی است که شهرداری در جهت هوشمند سازی برداشته است، گفت: باید از این محل بتوانیم برای تهران کسب درآمد کنیم و اینگونه نیست که این برای تهران هزینه داشته باشد.

محسن هاشمی با اشاره به اینکه هزاران فیبر نوری در تهران نصب و یا در حال نصب است، اظهار داشت: در حال حاضر مخابرات، اتصالاتی در شهر اضافه کرده بدون آنکه عوارض آن را به شهرداری تهران بدهد.

وی با بیان اینکه ۱۷۰ سامانه در شهرداری تهران وجود دارد، خاطرنشان کرد: یکی از سامانه ها به کاربر بالا، اتوماسیون اداری شهری است که ۵۰ هزار کاربر دارد و یا سامانه شهرسازی که سه هزار کاربر دارد.

رئیس شورای شهر تهران  با بیان اینکه در مسئله هوشمندسازی نباید شعاری رفتار کنیم گفت: گاهی اوقات آنقدر که از هوشمندسازی گفته ایم در زیرساخت ها آن را عملیاتی نکرده ایم. مانند حوزه پارکینگ های هوشمند و غیره.

هاشمی با بیان این که موضوع این همایش که استفاده بهینه از فن آوری اطلاعات در مدیریت و اداره هوشمند شهر است گفت :بدیهی است بهترین راه تحقق شفافیت، انتشار اطلاعات است.

وی ادامه داد:نهم دسامبر روزجهانی مبارزه با فساد بود که از سال ۲۰۰۳ از سوی سازمان ملل متحد جهت تقویت مبارزه با فساد در کشورهای جهان وسازمانهای بین المللی نامگذاری شده است، اقدام شورای پنجم در مسیر شفاف سازی مدیریت شهری را می توان یکی از نمادهای مهم حرکت در مسیر مبارزه بافساد نام گذاشت.

رئیس شورای شهر تاکید کرد:مبارزه با فساد از اولویت های همگرایانه نظام جمهوری اسلامی ونظام بین الملل است و حدود دو سال پیش از نامگذاری این روز توسط سازمان ملل، رهبر معظم انقلاب در فرمان هشت ماده ای مبارزه با فساد که در اردیبهشت سال ۱۳۸۰ صادر شد، بر عزم جمهوری اسلامی در مبارزه با فساد تاکید کردند و مطالبه عمومی مردم و شهروندان تهرانی نیز در همین جهت قرار دارد و یکی از دلایل مشارکت تاریخی در انتخابات شورای شهر گذشته نیز تحقق این موضوع از سوی مدیریت شهری بوده است.

هاشمی تاکید کرد:البته بحث شهر هوشمند، موضوعی بسیارفراتر از شفافیت و مبارزه با فساد است و می تواند بستر اصلی توسعه اقتصادی، کاهش هزینه اداره شهر و رونق کسب وکار را فراهم کند.

به گفته هاشمی استفاده از ظرفیت شهر هوشمند می تواند به استفاده بیشتر و بهینه از حمل ونقل عمومی یا شبکه معابر شهری بیانجامد که هم اکنون نیز برخی از نرم افزارها در این مسیر وارد شده اند.

امیدواریم مجموعه سازمانها و معاونتهای شهرداری تهران وپرسنل و مدیران، به استقبال از استفاده از فن آوری های نوین در مدیریت شهری بروند واز مقاومت یا موازی کاری پرهیز کنند وشاهد وضعیتی بهتر از اتوماسیون اداری شهرداری در مسیر استفاده از مدیریت شهری هوشمند باشیم.

در حاشیه مراسم یکی از خبرنگاران از رییس شورای شهر تهران، در مورد شایعات مطرح شده در مورد اختلاف با نایب رییس شورا پرسید، محسن هاشمی در پاسخ گفت: این شایعات ناشی از برداشت نادرست مزاح بنده با جناب آقای امینی در صحن شورا ایجاد شده است و کسانی که با فضای شورای پنجم آشنا نیستند ممکن است از آن برداشت اشتباهی کنند. آقای امینی از حقوقدانان مسلط و متخصص می باشد که وجود ایشان در شورای پنجم غنیمت است و روابط صمیمانه ای با ایشان داریم. انتظار از رسانه ها و فعالانی که در صحن شورا حضور دارند این است که مطالب را به شکلی منعکس کنند که برداشت ناصحیحی شکل نگیرد واگر از این شوخی در فضای مجازی تلقی بی احترامی به جناب آقای امینی شده از ایشان عذر خواهی می کنم.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش ایرنا این درگیری از چهارشنبه شب در جاده اندیمشک - دزفول آغاز شده و نیروهای یگان ویژه برای متفرق کردن افراد درگیر وارد عمل شده‌اند. گزارش خبرنگار ایرنا حاکیست صدای تیراندازی همچنان از محل درگیری به گوش می‌رسد. برخی شاهدان گفتند نیروهای یگان ویژه برای متفرق کردن افراد از گاز اشک آور استفاده کرده‌اند. در پی بروز این درگیری جلسه شورای تامین در هر ۲ شهرستان برگزار شده و استاندار خوزستان نیز در منطقه حضور دارد. اختلاف بر سر محل نصب تابلوی ورودی شهر دزفول پس از سقوط تابلو ورودی این شهر بر اثر تند باد در اردیبهشت ماه امسال آغاز شد.

(تصاویر) معبد هندوها در بندرعباس

38+
فراروفرارو1 روز قبل
همشهریهمشهری13 ساعت قبل
به گزارش ایلنا، فریدونکنار ۳۸۰۰ سال قدمت دارد و قصر فریدون‌شاه‌فریدون‌شاه، جم نوه جمشید پیشدادی شاخص‌ترین مدرک این ادعا است. این شهر در نوار ساحلی مازندران، از شرق به بابلسر، از غرب به سرخرود و محمودآبد، از جنوب به آهنگرکلا و از شمال به دریا محدود است. این شهر تنها زیستگاه بین‌المللی «امید» درنای سیبری در ایران است. یکی از جاذبه‌های گردشگری این بندر، تالاب آن با ۵۴۰۰ هکتار مساحت در جنوب شرقی شهر و در واقع زیستگاه درنای سیبری در زمستان‌ها است. مسجد جامع بهرامی در مرکز شهر، حمام تاریخی در روستای سوته، بازار روز و بازارچه سنتی هفتگی شنبه‌بازار از دیگر اماکن گردشگری فریدونکنار است.

سیلاب در روستاهای استان گلستان (عکس)

34+
عصر ایرانعصر ایران2 ساعت قبل
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
محمد مطیع بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون در آخرین روز از سال ۹۷ دار فانی را وداع گفت. به گزارش مهر، محمد مطیع بازیگر سینما و تلویزیون ساعتی قبل در منزل شخصی خود در کشور سوئد و در سن ۷۵ سالگی درگذشت. مطیع ایفای نقش در مجموعه‌های تلویزیونی ماندگاری همچون «هزاردستان»، «سلطان و شبان»، «امیرکبیر» و «کوچک جنگلی» و نیز فیلم‌های سینمایی «کلاغ»، «دایره مینا»، «بازداشتگاه»، «آوار»، «گردباد» و «روزهای انتظار» را در کارنامه حرفه‌ای خود داشت.
الفالف12 ساعت قبل
بزرگداشت این روز اقدامی بزرگ برای آگاهی عموم مردم از اهمیت جنگل‌ها است. حالا ۴۷ سال از آن روز می‌گذرد و ما هر سال این روز جهانی را در حالی گرامی می‌داریم که به گفته محققان این عرصه، جنگل‌های ایران به دلیل خشکسالی و بی‌توجهی نسبت به مراقبت از این «ریه‌های زمین» در حال نابودی است. از درختان نیز اگر بهره‌برداری و مراقبت نشود، به قطر ۹۰ سانتی‌متری که برسند، می‌پوسند. درختان این جنگل هر چند که در کنار آب شور زیست می‌کنند، ولی این گیاهان آب دریا را برای مصرف خود، شیرین می‌کنند. کردوانی همچنین با اشاره به اثرات بی‌آبی بر شرایط کویرها، خاطر نشان کرد: در چنین شرایطی گذشته از خشک شدن جنگل‌ها، تا ۲۰ سال آینده کویرهای ایران از جمله کویر بزرگ مرکزی ایران خشک خواهند شد.

اخبار بیشتر