1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

ریزش آوار یک منزل در میدان هفت‌تیر

گرفتار شدن ۲ کارگر بر اثر ریزش آوار در میدان هفت‌تیر + تصاویر

تسنیمخبرگزاری تسنیم
گرفتار شدن ۲ کارگر بر اثر ریزش آوار در میدان هفت‌تیر + تصاویر

- اخبار اجتماعی -

سید جلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران پویا با اعلام خبر ریزش آوار یک منزل در میدان هفت‌تیر درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت 12:29 ظهر امروز حادثه آوار در میدان هفت‌تیر، کوچه مشهدی به سامانه 125 اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان دو ایستگاه آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران خاطرنشان کرد: محل حادثه یک منزل سه طبقه قدیمی در حال تخریب بود و کارگران در آن مشغول کار بودند که به دلیل بی‌احتیاطی هنگام کار، سقف سه طبقه تخریب شده و اطلاعات اولیه حاکی از آن بود که دو نفر زیر آوار محبوس هستند.

وی تصریح کرد: آتش‌نشانان به سرعت عملیات آواربرداری را آغاز کرده و موفق شدند دو کارگر گرفتار شده افغانستانی را از زیر آوار خارج کنند.

ملکی متذکر شد: هر دو کارگر خوشبختانه زنده اما آسیب‌دیده بودند که به عوامل اورژانس تحویل داده شدند و تا دقایقی دیگر پس از اطمینان کامل از اینکه کسی زیر آوار نمانده باشد، عملیات خاتمه پیدا می‌کند.نجات جان 2 مادر و 4 کودک از مرگ در یافت‌آباد + تصاویر

گرفتار شدن ۲ کارگر بر اثر ریزش آوار در میدان هفت‌تیر + تصاویر - 6گرفتار شدن ۲ کارگر بر اثر ریزش آوار در میدان هفت‌تیر + تصاویر - 7گرفتار شدن ۲ کارگر بر اثر ریزش آوار در میدان هفت‌تیر + تصاویر - 8گرفتار شدن ۲ کارگر بر اثر ریزش آوار در میدان هفت‌تیر + تصاویر - 9

خواندن خبر در سایت منبع

ریزش آوار در میدان هفت تیر

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
ریزش آوار در میدان هفت تیر

سید جلال ملکی دراین باره گفت: وقوع حادثه ریزش آوار در ساعت ۱۲:۲۹ ظهر امروز به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که درپی آن ستاد فرماندهی آتش نشانان دو ایستگاه را به محل حادثه واقع در میدان هفت تیر، کوچه مشهدی اعزام کرد. 

وی با اشاره به حضور عوامل آتش نشانی در محل حادثه افزود: پس از حضور آتش نشانان در محل مشاهده شد که حادثه در یک ساختمان سه طبقه قدیمی که کارگران در حال تخریبش بودند، رخ داده و درحالی که دو نفر از کارگران مشغول تخریب ساختمان بودند، ناگهان سقف طبقه سوم ریزش کرده و دو کارگر در زیر آوار محبوس شده‌اند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران ادامه داد: همزمان با ایمن سازی محل، یک گروه دیگر از آتش نشانان نیز برای جستجو و نجات وارد عمل شده و موفق شدند که دو کارگر ۳۵ و ۴۰ ساله افغانستانی را در حالی که دچار آسیب دیدگی سطحی شده بودند از زیر آوار خارج کرده و به عوامل اورژانس تحویل دهند.

ملکی با بیان اینکه بی احتیاطی در حین کار یکی از عوامل وقوع چنین حوادثی است، گفت: تخریب ساختمان برخلاف اینکه ممکن است کارساده ای به نظر برسد اما نیازمند تجربه و تخصص است و لازم است که حتما از نیروهای آموزش دیده و حرفه ای برای این کار استفاده کرد.

به گفته وی، آتش نشانان پس از ایمن سازی محل و جستجوی نهایی، ساختمان را به عوامل شهرداری تهران تحویل داده و دقایقی قبل به ماموریت خود خاتمه دادند.

عکس آرشیوی است.

خواندن خبر در سایت منبع

ریزش آوار در میدان هفتم تیر تهران 2 کارگر را مصدوم کرد

ایرناخبرگزاری ایرنا
ریزش آوار در میدان هفتم تیر تهران 2 کارگر را مصدوم کرد

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران روز دوشنبه درباره جزئیات این حادثه به خبرنگار ایرنا گفت: ساعت 12 و 29 امروز حادثه آوار در میدان هفتم تیر کوچه مشهدی به سامانه 125 اعلام که بلافاصله ماموران 2 ایستگاه آتش نشانی با تجهیزات کامل به محل حادثه اعزام شدند.

سید جلال ملکی افزود: یک منزل 3 طبقه قدیمی که در حال تخریب بود بدلیل بی احتیاطی کارگران به یکباره سقف 3 طبقه تخریب شد و 2 کارگر در زیرآوار گرفتار شدند.

وی ادامه داد: آتش نشانان موفق شدند در همان لحظات اولیه 2 کارگر تبعه کشور افغانستان که 35 تا 40 ساله بودند را از زیر جحم زیاد خاک و مصالح ساختمانی خارج کنند.

ملکی خاطرنشان کرد: این کارگران زنده اما دچار مصدومیت بودند که آتش نشانان هر 2 کارگر مصدوم را تحویل عوامل اورژانس دادند.

تهرام/7243/ 1539

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلمی از سواحل ساری پس از سیل اخیر

مهرمهر22 ساعت قبل
ساحل گهرباران در استان مازندران، شهر ساری قرار دارد. این ساحل یکی از خاطره انگیزترین ساحل‌های مازندران به حساب می‌آید؛ اما اکنون با توجه به سیل اخیر در استان‌های شمالی به این وضع دچار شده.
افکارنیوزافکارنیوز22 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشبر اساس آمار ثبت شده در پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور، بیشترین درصد دلایل مرگ و میر جوانان ۱۵ تا ۲۴ سال حوادث غیر عمدی است. حوادث غیر عمدی با ۴۵/۲۱، بیمار‌هایی قلبی و عروقی با ۸/۰۷، سرطان و تومور‌ها با ۴/۶۶، بیماری‌های دستگاه تنفسی با ۴/۴۶ و خودکشی با ۳/۹ درصد بیشترین دلایل مرگ و میر در بین جوان ۱۵ تا ۲۴ ساله دارا بوده است. همچنین میزان مرگ و میر به دلیل خودکشی برای مردان و زنان در این گروه سنی نشان می‌دهد که در سال ۱۳۹۶ به ازای هر صد هزار پسر نوجوان ۱۵ تا ۲۴ ساله نزدیک به ۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند، در حالی که این رقم برای دختران این گروه سنی بسیار کمتر است. محاسبه میزان‌های مرگ و میر به دلیل حوادث ترافیکی برای مردان و زنان نشان می‌دهد که در گروه‌های سنی ۱۵ تا ۲۴ سال، میزان مرگ و میر به این دلیل در مردان برابر با ۳۴/۳۷ به ازای هر صد هزار مرد ۱۵ تا ۲۴ ساله و در زنان برابر ۵/۲ به ازای هر صد هزار در این سنین است.

طغیان اروندرود و نهرهای‌ آن (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل

تصاویر هوایی از امدادرسانی ظهر یکشنبه به سیل زدگان آق قلا

مهرمهر14 ساعت قبل
به گارش خبرنگار مهر، بعد از گذشت چند روز از سیل در آق قلا خیابان این شهر همچنان مملو از آب است و تردد خودروهای امدادی به سختی انجام می‌شود. تصاویر فوق وضعیت ظهر امروز یکشنبه را نشان می‌دهند. این سیل به بخش‌های زیادی از منازل مسکونی و املاک تجاری آسیب رسانده است و پیش بینی می‌شود تا چند روز آینده شهر از آب تخلیه شود.

فیلم/ صحبت‌های جهانگیری درمیان سیل‌زدگان

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

آتش‌نشانان تهران در جمع سیل‌زدگان

همشهریهمشهری21 ساعت قبل

اخبار بیشتر