بررسی ابعاد حل «بحران جنسی»
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

بررسی ابعاد حل «بحران جنسی»

پاتوقی هفتگی بررسی ابعاد حل «بحران جنسی» با حضور ابراهیم فیاض برگزار می‌شود

فارسخبرگزاری فارس
پاتوقی هفتگی بررسی ابعاد حل «بحران جنسی»  با حضور ابراهیم فیاض برگزار می‌شود
پاتوقی هفتگی بررسی مساله «بحران جنسی» که هر هفته سه شنبه با حضور ایده‌پردازان و فعالان این عرصه و هم چنین اساتید برجسته برگزار می‌شود، این هفته میزبان ابراهیم فیاض است.

به گزارش گروه زنان و جوانان خبرگزاری فارس، سلسله نشست‌های بررسی وضعیت بحران جنسی و راه‌های عبور از این بحران هر هفته سه شنبه با حضور ایده پردازان و فعالان این عرصه و هم چنین  اساتید برجسته این حوزه از سوی کارگروه خانواده «سفیر فیلم» برگزار می‌شود.

اساتید و ایده‌پردازان صاحب‌نظر به بیان ایده‌های خود در حوزه رفع بحران جنسی می‌پردازند، مهمان این هفته این برنامه ابراهیم فیاض پژوهشگر ایرانی حوزه جامعه‌شناسی و انسان‌شناسی و دانشیار گروه مردم‌شناسی دانشگاه تهران است.

این نشست‌ها در جهت ایجاد بستری برای هماهنگی و بررسی اقدامات لازم برای  مقابله با بحران جنسی ترتیب داده شده که هر هفته سه شنبه ساعت 16 در مجموعه ی سفیرفیلم واقع در خیابان انقلاب بین ابوریحان و فلسطین بن بست سروش پلاک 2 تشکیل می شود.

خواندن خبر در سایت منبع

آیا بررسی موضوع آموزشهای جنسی کودکان در شورای عالی انقلاب فرهنگی،در راستای سند۲۰۳۰ است؟

اصلاحات پرسخبرگزاری اصلاحات پرس
آیا بررسی موضوع آموزشهای جنسی کودکان در شورای عالی انقلاب فرهنگی،در راستای سند۲۰۳۰ است؟
معاون زنان و امور خانواده رئیس جمهوری طرح دوباره سند2030 را از سوی برخی افرادیک بازی کاملاً سیاسی توصیف کرد که برخی با آن می‌خواهند دولت را ناکارآمد و تابع دستورالعمل‌های خارجی نشان بدهند.

معصومه ابتکار با اشاره به حرکت دولت بر مدار قانون اساسی، اصول حضرت امام و دیدگاه‌های مقام معظم رهبری، گفت: البته ممکن است بخش‌هایی از اصول ما با سندهای خارجی همخوانی داشته باشد، به عنوان مثال، امام(ره) گفتند زنان باید در مقدرات اساسی کشور دخالت کنند، آیا منتقدان امروز دولت بازهم ادعا خواهند کرد که بلاتشبیه، امام(ره) هم براساس دستورالعملی مغایر مقررات دین مبین اسلام صحبت کرد؟ آیا می‌شود چنین چیزی گفت؟ اگر ما امروز روی این مبانی حرکت کنیم، آیا می‌توان گفت که اینها از جای دیگری گرفته شده است؟

معاون زنان و امور خانواده رئیس جمهوری  ادامه داد: یکی از موضوعات سند 2030 آموزش خودمراقبتی و آموزش لازم جنسی برای کودکان و نوجوانان است، از قضا براساس ضرورتی که همان جریان منتقد تشخیص داده، این مسأله اکنون در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی است، در این صورت آیا کسی می‌تواند مدعی شود که شورای عالی انقلاب فرهنگی هم براساس سند 2030 این مسأله را در دستور کار خود قرار داده، یا اینکه نیاز جامعه این طور اقتضا می‌کرد؟منبع: ایرنا

خواندن خبر در سایت منبع

پایان ششمین مناظره دانشجویان/ آموزش جنسی از کودکی مانع آسیب‌های جنسی می‌شود؟

ایسناخبرگزاری ایسنا
پایان ششمین مناظره دانشجویان/ آموزش جنسی از کودکی مانع آسیب‌های جنسی می‌شود؟
در ششمین مناظره مرحله کشوری "هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران" تیم "راه سبز امید" از استان اصفهان به عنوان برنده اعلام شد.

به گزارش ایسنا، در ششمین مناظره دو گروه "راه سبز امید" از اصفهان به عنوان موافق و "شهید دیالمه" از استان مازندران به عنوان مخالف بر سر گزاره "برای جلوگیری از آسیب‌های جنسی در جامعه باید آموزش‌های مربوط به این حوزه از سنین کودکی شروع شود" به مناظره پرداختند.

گروه راه سبز امید در ابتدای این مناظره به تعریف واژگان کودکی و آسیب جنسی پرداخت و گفت: این بحث مهمترین نهاد جامعه یعنی خانواده را تحت تاثیر قرار می‌دهد. آسیب جنسی یعنی درگیر کردن کودک در فعالیتی که باعث ارضای جنسی یک فرد شود و کودک بنا به تعریف یونیسف یعنی فرد زیر هشت سال.

نماینده این گروه در ادامه از گروه مقابل خواست که موضع خود را در برابر سوال آیا بحران جنسی وجود دارد، روشن کند.

وی همچنین به بیان آمار و ارقامی درخصوص تعداد قربانیان جنسی در کشورهای خارجی و ایران پرداخت و تشریح کرد: در هزاره سوم اگر به این باور برسیم که کودکان از مسائل جنسی اطلاع پیدا نمی‌کنند در واقع دچار رویا هستیم. چه تضمینی وجود دارد که اگر کودک از راه‌های صحیح آموزش نبیند از طرق دیگر آگاه نشود. بین تربیت جنسی و آموزش جنسی تفاوت قائلم. تعریف رابطه جنسی برای کودکان توجیه ندارد اما آموزش جنسی در راستای فرهنگ جامعه و به فراخور سن کودک خوب است.

در ادامه گروه شهید دیالمه با بیان اینکه گروه مقابل تعاریف را از منظر خود ارائه کردند، افزود: باید چند واژه کلیدی در گزاره را تعریف کنم. جلوگیری یعنی مانع از کامل شدن یک رخداد و پدیده و کاهش یعنی تغییر یک پدیده. در گزاره آمده برای جلوگیری باید آموزش‌ها را پیگیری کنیم یعنی آموزش مانع کامل می‌شود. در آزار جنسی علل فرهنگی، بلوغ زودرس و مسائل خانوادگی هم تاثیرگذار است. حتی اگر منابع جهانی را ببینید نشان می‌دهند آموزش‌های جنسی ممکن است آسیب‌ها را کاهش دهد.

اعضای این گروه با اشاره به اینکه تربیت یعنی انتقال غیرمستقیم یک مفهوم به کودک به طوری که کودک پذیرا باشد و آموزش انتقال مستقیم است که کودک نقشی در آن ندارد، گفت: ما مخالف این نیستیم که برای کاهش آسیب‌های جنسی به کودکان آموزش داده شود اما می‌گوییم این راه جلوگیری نیست چون عوامل زیاد دیگری دست‌اندرکار هستند. راهکار اسلام این است که آموزش‌های جنسی بین ۱۰ تا ۱۴ سال به کودک داده شود.

دیگر عضو گروه راه سبز امید با اشاره به اینکه علوم انسانی علومی محلی است و بحث باید متناسب با زیستگاه باشد، گفت: ما هم موافقیم که در نحوه آموزش باید سن و ملاحظات دیگر را در نظر گرفت اما آموزش کم‌هزینه‌تر است و راندمان بالاتری دارد پس به صرفه است که آموزش را در اولویت قرار دهیم.

اعضای گروه شهید دیالمه با بیان اینکه مخالف ارائه مسائل جنسی به کودکان نیستند، افزود: اگر آموزش‌ها در سن خاص مورد اشاره انجام نگیرد بنا بر نظر یکی از روان‌شناسان بین‌المللی موجب پیشرسی جنسی کودک می‌شود.

گروه راه سبز امید اصفهان در پاسخ به ارائه نظریات شهید مطهری توسط تیم حریف گفت: ایستادن پشت سر افراد ایدئولوژیک کار درستی نیست. ما مخالفتی با تربیت اسلامی نداریم. سخنان شهید مطهری را گزینشی انتخاب کردیم. شهید مطهری دیالوگ با غرب را به رسمیت می‌شناخت. در مواجهه با غرب بهترین نظر، نظر دکتر نصر است که می‌گوید غرب یک آزمایشگاه است و قرار نیست تقلید کنیم. می‌توانیم سبک آموزش جنسی را با رویکرد اسلامی تعریف کنیم.

در پایان گروه مخالف به بیان آمار و ارقامی درباره آسیب‌های جنسی در کشورهای غربی پرداخت و مدعی شد آموزش جنسی تنها عامل جلوگیری از آسیب نیست.

محمدمعین جوادی(دانشجوی کارشناسی ارشد مکانیک دانشگاه صنعتی اصفهان)، ساجد سهرابی(دانشجوی کارشناسی برق دانشگاه صنعتی اصفهان)، امیرحسین داودآبادی فراهانی(دانشجوی کارشناسی مهندسی مواد دانشگاه صنعتی اصفهان) و علیرضا قضاوی(دانشجوی کارشناسی برق مخابرات دانشگاه صنعتی اصفهان) اعضای گروه راه سبز امید هستند.

 اعضای گروه شهید دیالمه نیز عبارتند از: نیما مهرجو(دانشجوی کارشناسی مکانیک دانشگاه نوشیروانی بابل)، سیدعلیرضا ساداتی(دانشجوی کارشناسی مهندسی برق دانشگاه نوشیروانی بابل)، امیرحسین نوشین و علی قربانی(دانشجوی کارشناسی مکانیک دانشگاه نوشیروانی بابل).

خواندن خبر در سایت منبع

ویدئو / آموزش مربوط به آسیب‌های جنسی از چه سِنی آغاز شود؟

ایسناخبرگزاری ایسنا
در ششمین و آخرین مناظرۀ روز نخست مرحله پایانی هفتمین دوره مسابقه ملی مناظره دانشجویان ایران، دو گروه از دانشجویان مازندران و اصفهان بر سر این موضوع مناظره کردند که آیا برای جلوگیری از آسیب‌های جنسی، باید آموزش‌های مربوط به این حوزه از سنین کودکی آغاز شود؟

تصویربردار: اسماعیل گلرخ، امید ابراهیمی / تدوینگر: داریوش گرگوند

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم/ باور کنید اینجا آمریکاست!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

تقدیر رئیس پلیس از مأمور حادثه پارک پلیس

برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
برترین‌ها: با دستور فرمانده ناجا، رئیس پلیس پایتخت از عملکرد شایسته مأموران سر کلانتری چهارم در برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی پارک پلیس قدردانی کرد. پیشتر ویدیویی از برخورد پلیس با دختری در پارک پلیس تهران در فضای مجازی منتشر شد که با واکنش‌های مختلفی از سوی مسئولان و افکار عمومی مواجه شد. پلیس در توضیح این ماجرا اطلاعیه‌ای صادر کرد و در عین اشاره به اینکه اگر تخلفی در رفتار مأموران بوده باشد با آنها برخورد می‌شود «هنجارشکنی و اعتراض جمعی از شهروندان به رفتارهای دختر یادشده و دوستانش، همچنین تعرض آنها به مأموران پلیس» را علت برخورد با آنان برشمرد. وی اضافه کرد: در قضیه پارک پلیس تهران، موضوع را بررسی کرده و به این نتیجه رسیدیم که مامور ما در چارچوب قانون، وظیفه قانونی خود را انجام داده که از او تقدیر کردیم. ویدئویی از حادثه پارک تهرانپارس که واکنش‌های بسیاری را به دنبال داشت را مشاهده کنید: در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید

واکنش جالب رئیسی به شعار ابراهیم بت شکن + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه در همایش ائمه جمعه سراسر کشور واکنش جالبی به شعار ابراهیم بت شکن نشان داد. رئیس دستگاه قضا پس از شعار ابراهیم بت شکن که توسط حاضران سرداده شد، گفت: بت شکن رهبر معظم انقلاب است و ما سرباز ایشان هستیم. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، در صورت نوشیدن آب در زمان‌های نامناسب، همین آب خوردن می‌تواند زمینه ابتلای شما به انواع بیماری‌ها از جمله بیماری‌های گوارشی، قلبی و کلیوی را فراهم کند! برای نحوه نوشیدن آب، میزان و زمان مصرف آن در منابع طب سنتی و منابع روایی، دستورات موکدی آمده است. با وجود اینکه مصرف به اندازه آب آشامیدنی سالم برای سلامت انسان لازم است، اما در صورت نوشیدن بیش از حد آب یا نوشیدن آب در زمان‌های نامناسب همین آب خوردن می‌تواند زمینه ابتلای شما به انواع بیماری‌ها از جمله بیماری‌های گوارشی، قلبی و کلیوی را فراهم کند! در ادامه به زمان‌های ممنوع برای نوشیدن آب اشاره شده است: بین غذا خوردن و تا یک ساعت پیش و بعد از آن در حالت خالی بودن معده (صبح ناشتا) نوشیدن آب سرد به مقدار زیاد نوشیدن آب یخ در هوای بسیار گرم بعد از حرکات ورزشی شدید بعد از نزدیکی جنسی بعد از استحمام بین خواب و بعد از خواب نوشیدن آب گرم بعد از غذای شور نوشیدن آب سرد بعد از خوردن غذای شیرین بعد از خوردن میوه مخصوصا میوه‌های مرطوب

ماندگاری هوای گرم در بیشتر مناطق

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
امروز در بخش‌هایی از جنوب و جنوب شرق، ناپایداری جو به شکل رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شودمعصومه احمدی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ افزود: این شرایط تقریبا تا سه روز آینده ادامه دارد و در دیگر مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم است. وی گفت: هوای گرم تابستانی نیز در بیشتر مناطق کشور ماندگار خواهد بود و وزش باد ۱۲۰ روزه همچنان در بخش‌هایی از شرق کشور به ویژه در منطقه زابل می‌تواند به خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا منجر شود. کارشناس هواشناسی افزود: در بخش‌هایی از مرکز کشور از جمله در مناطقی از جنوب استان‌های تهران، قم، مرکزی، جنوب استان سمنان، یزد و اصفهان در ساعات بعد از ظهر وزش باد شدید پیش رو داریم. وی گفت: امروز آسمان تهران صاف و همراه با وزش باد است و دما در گرم‌ترین ساعت به ۴۰ تا ۴۱ درجه می‌رسد.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
اظهار نظر برخی از سلبریتی‌های دغدغه‌مند در حوزه مسائل اجتماعی موجب تهییج افکار عمومی و نادیده گرفتن فعالیت مدران و مسئولان شده است. نامه یکی از بازیگران مطرح سینما به اعضای شورای شهر تهران و دعوت آن‌ها به چالش زباله گردی موجب واکنش‌های متفاوتی شد. فخاری بیان کرد: در شورای شهر تهران نشست‌های متعددی درباره راهکارهای مقابله با زباله گردی برگزار شده و برای آن نیز کمیته‌ای تشکیل شده است، اما باید به این نکته توجه کرد که حل مشکل زباله گردی نیاز به تصمیم همه جانبه دارد. وی با اشاره به نقش سازمان مدیریت پسماند ادامه داد: دیگر بازو برای حل مشکل زباله گردی بازنگری در جمع آوری پسماند از سوی سازمان مدیریت پسماند است که برنامه‌ای مشخص برای دریافت پسماند خشک و جمع آوری پسماندتر وجود داشته باشد. وی تأکید کرد: بخشی از راه حل از بین بردن زباله گردی در مدیریت شهری است و بخش دیگر آن این است که از ظرفیت سلبریتی‌ها در راه درست آن استفاده شود.

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

ادامه روند کاهشی نرخ ارز و سکه حباب قیمت را تخلیه می‌کند

ایبنا17 ساعت قبل

سلطه آسیا بر اقتصاد جهان

ایسنا1 روز قبل

اولین تیزر تریلر فیلم The Walking Dead منتشر شد؛ فیلم مردگان متحرک در سینماها اکران می‌شود

زوم‌جی10 ساعت قبل

واکنش سردار سلیمانی به ادعای ترامپ +عکس

فردا نیوز1 روز قبل

۳۴ میلیارد تومان پروژه در سیستان و بلوچستان افتتاح و کلنگ‌زنی شد

مهر1 روز قبل

امینی، دروازه‌بان پیکان: امیدوارم به اردوهای بعدی تیم ملی هم دعوت شوم؛ رابطه دوستانه‌ای با شیخ ویسی دارم

طرفداری1 روز قبل

کدام پهپاد ایرانی ناو «باکسر» را شناسایی کرد؟ + ویدئو

اعتمادآنلاین10 ساعت قبل

باید از خروج مرغ زنده از استان مرکزی جلوگیری شود

تسنیم9 ساعت قبل

روستایی: سه دوره آقای گل پرسپولیس بودم و برای اتفاقات بزرگ برگشتم/ امیدوارم بتوانیم بعد از ۴۴ سال با تیم امید طلسم شکنی کنیم

ایلنا14 ساعت قبل

ایران بی‌قانونی در تنگه هرمز را برنمی‌تابد

مهر14 ساعت قبل