1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

بررسی ابعاد حل «بحران جنسی»

پاتوقی هفتگی بررسی ابعاد حل «بحران جنسی» با حضور ابراهیم فیاض برگزار می‌شود

فارسخبرگزاری فارس
پاتوقی هفتگی بررسی ابعاد حل «بحران جنسی»  با حضور ابراهیم فیاض برگزار می‌شود

به گزارش گروه زنان و جوانان خبرگزاری فارس، سلسله نشست‌های بررسی وضعیت بحران جنسی و راه‌های عبور از این بحران هر هفته سه شنبه با حضور ایده پردازان و فعالان این عرصه و هم چنین  اساتید برجسته این حوزه از سوی کارگروه خانواده «سفیر فیلم» برگزار می‌شود.

اساتید و ایده‌پردازان صاحب‌نظر به بیان ایده‌های خود در حوزه رفع بحران جنسی می‌پردازند، مهمان این هفته این برنامه ابراهیم فیاض پژوهشگر ایرانی حوزه جامعه‌شناسی و انسان‌شناسی و دانشیار گروه مردم‌شناسی دانشگاه تهران است.

این نشست‌ها در جهت ایجاد بستری برای هماهنگی و بررسی اقدامات لازم برای  مقابله با بحران جنسی ترتیب داده شده که هر هفته سه شنبه ساعت 16 در مجموعه ی سفیرفیلم واقع در خیابان انقلاب بین ابوریحان و فلسطین بن بست سروش پلاک 2 تشکیل می شود.

خواندن خبر در سایت منبع

آیا بررسی موضوع آموزشهای جنسی کودکان در شورای عالی انقلاب فرهنگی،در راستای سند۲۰۳۰ است؟

اصلاحات پرسخبرگزاری اصلاحات پرس
آیا بررسی موضوع آموزشهای جنسی کودکان در شورای عالی انقلاب فرهنگی،در راستای سند۲۰۳۰ است؟

معصومه ابتکار با اشاره به حرکت دولت بر مدار قانون اساسی، اصول حضرت امام و دیدگاه‌های مقام معظم رهبری، گفت: البته ممکن است بخش‌هایی از اصول ما با سندهای خارجی همخوانی داشته باشد، به عنوان مثال، امام(ره) گفتند زنان باید در مقدرات اساسی کشور دخالت کنند، آیا منتقدان امروز دولت بازهم ادعا خواهند کرد که بلاتشبیه، امام(ره) هم براساس دستورالعملی مغایر مقررات دین مبین اسلام صحبت کرد؟ آیا می‌شود چنین چیزی گفت؟ اگر ما امروز روی این مبانی حرکت کنیم، آیا می‌توان گفت که اینها از جای دیگری گرفته شده است؟

معاون زنان و امور خانواده رئیس جمهوری  ادامه داد: یکی از موضوعات سند 2030 آموزش خودمراقبتی و آموزش لازم جنسی برای کودکان و نوجوانان است، از قضا براساس ضرورتی که همان جریان منتقد تشخیص داده، این مسأله اکنون در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی است، در این صورت آیا کسی می‌تواند مدعی شود که شورای عالی انقلاب فرهنگی هم براساس سند 2030 این مسأله را در دستور کار خود قرار داده، یا اینکه نیاز جامعه این طور اقتضا می‌کرد؟منبع: ایرنا

خواندن خبر در سایت منبع

پایان ششمین مناظره دانشجویان/ آموزش جنسی از کودکی مانع آسیب‌های جنسی می‌شود؟

ایسناخبرگزاری ایسنا
پایان ششمین مناظره دانشجویان/ آموزش جنسی از کودکی مانع آسیب‌های جنسی می‌شود؟

به گزارش ایسنا، در ششمین مناظره دو گروه "راه سبز امید" از اصفهان به عنوان موافق و "شهید دیالمه" از استان مازندران به عنوان مخالف بر سر گزاره "برای جلوگیری از آسیب‌های جنسی در جامعه باید آموزش‌های مربوط به این حوزه از سنین کودکی شروع شود" به مناظره پرداختند.

گروه راه سبز امید در ابتدای این مناظره به تعریف واژگان کودکی و آسیب جنسی پرداخت و گفت: این بحث مهمترین نهاد جامعه یعنی خانواده را تحت تاثیر قرار می‌دهد. آسیب جنسی یعنی درگیر کردن کودک در فعالیتی که باعث ارضای جنسی یک فرد شود و کودک بنا به تعریف یونیسف یعنی فرد زیر هشت سال.

نماینده این گروه در ادامه از گروه مقابل خواست که موضع خود را در برابر سوال آیا بحران جنسی وجود دارد، روشن کند.

وی همچنین به بیان آمار و ارقامی درخصوص تعداد قربانیان جنسی در کشورهای خارجی و ایران پرداخت و تشریح کرد: در هزاره سوم اگر به این باور برسیم که کودکان از مسائل جنسی اطلاع پیدا نمی‌کنند در واقع دچار رویا هستیم. چه تضمینی وجود دارد که اگر کودک از راه‌های صحیح آموزش نبیند از طرق دیگر آگاه نشود. بین تربیت جنسی و آموزش جنسی تفاوت قائلم. تعریف رابطه جنسی برای کودکان توجیه ندارد اما آموزش جنسی در راستای فرهنگ جامعه و به فراخور سن کودک خوب است.

در ادامه گروه شهید دیالمه با بیان اینکه گروه مقابل تعاریف را از منظر خود ارائه کردند، افزود: باید چند واژه کلیدی در گزاره را تعریف کنم. جلوگیری یعنی مانع از کامل شدن یک رخداد و پدیده و کاهش یعنی تغییر یک پدیده. در گزاره آمده برای جلوگیری باید آموزش‌ها را پیگیری کنیم یعنی آموزش مانع کامل می‌شود. در آزار جنسی علل فرهنگی، بلوغ زودرس و مسائل خانوادگی هم تاثیرگذار است. حتی اگر منابع جهانی را ببینید نشان می‌دهند آموزش‌های جنسی ممکن است آسیب‌ها را کاهش دهد.

اعضای این گروه با اشاره به اینکه تربیت یعنی انتقال غیرمستقیم یک مفهوم به کودک به طوری که کودک پذیرا باشد و آموزش انتقال مستقیم است که کودک نقشی در آن ندارد، گفت: ما مخالف این نیستیم که برای کاهش آسیب‌های جنسی به کودکان آموزش داده شود اما می‌گوییم این راه جلوگیری نیست چون عوامل زیاد دیگری دست‌اندرکار هستند. راهکار اسلام این است که آموزش‌های جنسی بین ۱۰ تا ۱۴ سال به کودک داده شود.

دیگر عضو گروه راه سبز امید با اشاره به اینکه علوم انسانی علومی محلی است و بحث باید متناسب با زیستگاه باشد، گفت: ما هم موافقیم که در نحوه آموزش باید سن و ملاحظات دیگر را در نظر گرفت اما آموزش کم‌هزینه‌تر است و راندمان بالاتری دارد پس به صرفه است که آموزش را در اولویت قرار دهیم.

اعضای گروه شهید دیالمه با بیان اینکه مخالف ارائه مسائل جنسی به کودکان نیستند، افزود: اگر آموزش‌ها در سن خاص مورد اشاره انجام نگیرد بنا بر نظر یکی از روان‌شناسان بین‌المللی موجب پیشرسی جنسی کودک می‌شود.

گروه راه سبز امید اصفهان در پاسخ به ارائه نظریات شهید مطهری توسط تیم حریف گفت: ایستادن پشت سر افراد ایدئولوژیک کار درستی نیست. ما مخالفتی با تربیت اسلامی نداریم. سخنان شهید مطهری را گزینشی انتخاب کردیم. شهید مطهری دیالوگ با غرب را به رسمیت می‌شناخت. در مواجهه با غرب بهترین نظر، نظر دکتر نصر است که می‌گوید غرب یک آزمایشگاه است و قرار نیست تقلید کنیم. می‌توانیم سبک آموزش جنسی را با رویکرد اسلامی تعریف کنیم.

در پایان گروه مخالف به بیان آمار و ارقامی درباره آسیب‌های جنسی در کشورهای غربی پرداخت و مدعی شد آموزش جنسی تنها عامل جلوگیری از آسیب نیست.

محمدمعین جوادی(دانشجوی کارشناسی ارشد مکانیک دانشگاه صنعتی اصفهان)، ساجد سهرابی(دانشجوی کارشناسی برق دانشگاه صنعتی اصفهان)، امیرحسین داودآبادی فراهانی(دانشجوی کارشناسی مهندسی مواد دانشگاه صنعتی اصفهان) و علیرضا قضاوی(دانشجوی کارشناسی برق مخابرات دانشگاه صنعتی اصفهان) اعضای گروه راه سبز امید هستند.

 اعضای گروه شهید دیالمه نیز عبارتند از: نیما مهرجو(دانشجوی کارشناسی مکانیک دانشگاه نوشیروانی بابل)، سیدعلیرضا ساداتی(دانشجوی کارشناسی مهندسی برق دانشگاه نوشیروانی بابل)، امیرحسین نوشین و علی قربانی(دانشجوی کارشناسی مکانیک دانشگاه نوشیروانی بابل).

خواندن خبر در سایت منبع

ویدئو / آموزش مربوط به آسیب‌های جنسی از چه سِنی آغاز شود؟

ایسناخبرگزاری ایسنا

تصویربردار: اسماعیل گلرخ، امید ابراهیمی / تدوینگر: داریوش گرگوند

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ویدئو | تصاویری عجیب از سیل در شیراز؛ خودروها واژگون شدند

همشهریهمشهری9 ساعت قبل

تصاویر هولناک از راه افتادن سیلاب در شیراز/ سیل گریبانگیر ۹ استان کشورمان/ آماده باش رئیس جمهور به استانداران

تابناکتابناک11 ساعت قبل
وقوع سیل در خوزستان و ۸ استان دیگرسازمان هواشناسی کشور ضمن صدور اخطاریه‌ای از وقوع سیلاب و طغیان رودخانه‌ها در استان‌های خوزستان، ایلام، کرمانشاه، لرستان، کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، بوشهر، فارس و اصفهان خبر داد. همچنین امروز بارش باران و در ارتفاعات بارش برف و لغزندگی در جاده‌های کوهستانی و برفگیر استان‌های مرکزی، همدان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، اردبیل و ارتفاعات البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان پیش‌بینی می‌شود که بارش باران با احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و بارش برف و لغزندگی در جاده‌های کوهستانی استان‌های گیلان، مازندران و گلستان خواهد بود. بر اساس متن اخطاریه سازمان هواشناسی، فردا (۶ فروردین) بارش باران همراه با رگبار و رعد و برق، وقوع سیلاب و طغیان رودخانه‌ها در استان‌های خوزستان، ایلام، کرمانشاه، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، بوشهر، فارس و اصفهان پیش‌بینی می‌شود. افزون بر اینها، در روز چهارشنبه (۷ فروردین) بارش باران همراه با رگبار و رعد و برق، وقوع سیلاب و طغیان رودخانه‌ها در استان‌های خراسان شمالی، غرب هرمزگان و جزایر خلیج فارس پیش‌بینی می‌شود. همچنین به سازمان‌ها و ارگان‌های ذیربط توصیه کرد تمهیدات لازم جهت کاهش خسارات احتمالی و تامین امنیت مسافران نوروزی را بیندیشند.

طغیان اروندرود و نهرهای‌ آن (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

(ویدئو) خواستگاری در «برنامه عصر جدید» احسان علیخانی!

فراروفرارو14 ساعت قبل
ویدیوی خواستگاری پسر افغان در برنامه عصر جدید را می‌بینید: علیرضا یعقوبی، شرکت‌کننده «عصر جدید» که با برادرش در این مسابقه شرکت کرد و توانست نظر مثبت داوران را جلب کند، از یکی از آشنایانش که با پدر و مادرش در استودیو حضور داشت، خواستگاری کرد. نکته دیگر سن پایین دختر و پسر بود که مصداق کودک همسری بود بعد از حواشی سریال «بچه مهندس». و نکته سوم رواج خواستگاری غربی بود که پسر با زانو زدن در مقابل دختر حلقه‌ای به او داد که با تشویق تماشاگران حاضر در استودیو همراه شد. انتشار ویدئویی از یک خواستگاری وسط یک پاساژ، کار دست این دختر و پسر داد و کارشان به دادسرا و بازداشت رسید. در زمان درخواست خواستگاری، احسان علیخانی با اشاره به ویدئوی معروف وایرال شده از کشیده‌ای که یک مجری تلویزیونی زن به خاطر خواستگاری همکارش روی آنتن به او زده بود، گفت: «مطمئنی کتک‌مان نمی‌زند؟»

شگفت‌انگیزترین ماهی جهان در لرستان + تصاویر

3+
الفالف1 روز قبل

اخبار بیشتر