اردوغان: بَزَک تمدن از صورت اروپا و آمریکا پاک شده و چهره اصلی نمایان شده است
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

اردوغان: بَزَک تمدن از صورت اروپا و آمریکا پاک شده و چهره اصلی نمایان شده است

اردوغان خطاب به اروپایی ها: دیگر حق ندارید به ما درس دموکراسی و حقوق بشر بدهید

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
اردوغان خطاب به اروپایی ها: دیگر حق ندارید به ما درس دموکراسی و حقوق بشر بدهید
اردوغان خطاب به اروپایی ها: دیگر حق ندارید به ما درس دموکراسی و حقوق بشر بدهید - 0

رجب طیب اردوغان' رئیس جمهوری ترکیه امروز (دوشنبه) با انتقاد شدید از سکوت اروپایی ها درقبال تظاهرات مردمی در فرانسه، خطاب به اروپایی ها گفت: دیگر حق ندارید از این به بعد به ما درس دموکراسی و حقوق بشر بدهید.

به گزارش ایرنا، اردوغان در مراسمی تحت عنوان 'تمدن انسانی' در چارچوب روز جهانی حقوق بشر در جمع نمایندگان پارلمان حزب عدالت و توسعه با اشاره به عملکرد دوگانه اروپا درخصوص حقوق بشر به شدت از سکوت دولت های اروپایی درباره آنچه در فرانسه روی می دهد، انتقاد کرد.

وی افزود: کسانی که تلاش می کردند در تظاهرات میدان تقسیم در استانبول از حقوق بشر دفاع کنند، اکنون با بی توجهی کامل به حوادث پاریس، تنها نظاره گر این تظاهرات هستند.

اردوغان ضمن انتقاد از رسانه هایی که تظاهرات مردمی در فرانسه، هلند، بروکسل را پوشش نمی دهند، از همه رسانه های جهان خواست که رویدادهای مربوط به این کشورها را به طور کامل پوشش دهند.

رئیس‌ جمهوری ترکیه ضمن بیان اینکه اتحادیه اروپا در زمان حوادث 'گزی پارک' در دنیا سر و صدا کرد، خطاب به آنها گفت: آیا چون این اتفاق در ترکیه روی داد، سر و صدا کردید؟

در پایان ماه مه سال گذشته (2013) تظاهراتی که در ابتدا زیست ‌محیطی و در اعتراض به قطع درختان پارک گزی در میدان تقسیم استانبول شکل گرفته بود در مدت کوتاهی تبدیل به اعتراضاتی فراگیر و ضددولتی در سطح کشور شد. نیروهای امنیتی با خشونت با تظاهرکنندگان مقابله کردند. 8 نفر کشته و هزاران تن زخمی شدند.

اردوغان درباره سیاست‌های ضد مهاجرتی اتحادیه اروپا نیز گفت: کسانی که از ما می ‌خواستند مرزهایمان را به روی میلیون ها پناهنده‌ باز کنیم، خودشان با بدترین اقدامات از آنها پذیرایی کردند. چه کسی مدافع حقوق بشر است، ما یا آنها؟

اردوغان پیش تر نیز در سخنانی گفته بود که تظاهرات جلیقه زردها در فرانسه نشان داد که اروپا در آزمون تحقق دمکراسی، حقوق بشر و آزادی شکست خورده است.

خواندن خبر در سایت منبع

اردوغان: بَزَک تمدن از صورت اروپا و آمریکا پاک شده و چهره اصلی نمایان شده است

ایسناخبرگزاری ایسنا
اردوغان: بَزَک تمدن از صورت اروپا و آمریکا پاک شده و چهره اصلی نمایان شده است
رئیس‌جمهور ترکیه با اشاره به اعتراضات اخیر فرانسه گفت: کسانی که در برابر اعتراضات گزی استانبول از حقوق بشر دفاع می‌کردند اکنون در برابر اعتراضات پاریس کور، کر و لال شده‌اند.

به گزارش ایسنا،  به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان؛ رئیس‌جمهور ترکیه در مراسمی به مناسبت روز بین‌المللی حقوق بشر گفت: در طول این چند روز گذشته چندان خبری درباره فرانسه ، هلند و بروکسل منتشر نشده است. این درحالی است که در اعتراضات گزی دنیا را خبر کردند. اکنون نیز حوادث پاریس را اینگونه منتشر کنید اما این کار را انجام نمی دهید زیرا صادق نیستید.

 وی ادامه داد:  آیا دلیل امر این است که اینجا ترکیه است. کسانی که ما را متهم به نقض دموکراسی می‌کنند امروز از نقض دموکراسی کشورشان هیچ ابایی ندارند.  زمانی که میلیون ها پناهجو به ترکیه هجوم آورد برخی از ما می‌خواستند  که مرزهای خود را باز کنیم. اما اکنون خودشان شدیدترین تدابیر علیه پناهجویان اتخاذ کرده‌اند. او افزود: چه کسی مدافع حقوق بشر است ما یا آنها؟ اگر ما در کمک به انسانها پیشقدم می شویم به این دلیل نیست که پولی نداریم بلکه به خاطر ثروت قلبمان است.

رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد: بزک تمدن از صورت اروپا و آمریکا پاک شده و اکنون چهره اصلی نمایان شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

اردوغان به دنبال معرفی شهرداران تازه نفس

تسنیمخبرگزاری تسنیم
اردوغان به دنبال معرفی شهرداران تازه نفس
در حالی که حزب جمهوری خلق قصد دارد اغلب شهرداران قبلی را یکبار دیگر به عنوان نامزد به میدان رقابت‌ها بیاورد٬ حزب حاکم به دنبال آن است که اغلب شهرداران موجود را تغییر دهد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه ملیت، با این که هنوز نزدیک به چهار ماه به برگزاری انتخابات شهرداری‌های ترکیه زمان باقی مانده است٬ اما رقابت احزاب مختلف از هم اکنون آغاز شده است.

حزب جمهوری خلق به رهبری کمال کلیچدار اوغلو که به عنوان مهمترین و قدرتمندترین حزب مخالف در ترکیه شناخته می‌شود٬ قصد دارد اغلب شهرداران قبلی را یکبار دیگر به عنوان نامزد به میدان بیاورد، اما رجب طیب اردوغان رهبر حزب عدالت و توسعه به دنبال آن است که شهرداران فعلی را در گستره وسیعی تغییر دهد.

وی تاکنون از میان 47 شهرداری مراکز استان‌ها فقط 17 نفر را به عنوان نامزد مجدد معرفی کرده و 30 شهردار را به شکل مودبانه کنار گذاشته است.

حزب عدالت و توسعه اعلام کرده که در شهرستان‌های دارای جمعیت کمتر از 30 هزار نفر معرفی نامزد را به تشکیلات شهرستان‌ها واگذار می‌کند و اولویت با انتخاب نامزد از سوی خود سران شاخه‌های این شهرستان‌ها است. اما در مورد شهرستان‌های بالای 30 هزار نفر٬ هیئتی متشکل از کارشناسان و سران حزب عدالت و توسعه در آنکارا با انجام نظرسنجی‌های میدانی و نیز تحقیقات گسترده برای معرفی نامزد نهایی فعالیت خواهند کرد.رئیس مجلس ترکیه، نامزد شهرداری استانبول می‌شود

همچنین در چهارچوب تداوم تحولات سیاسی مرتبط با انتخابات شهرداری‌ها٬ این هفته یک بار دیگر و رجب طیب اردوغان رهبر حزب عدالت و توسعه و دولت باغچلی رهبر حزب حرکت ملی با هم دیدار می‌کنند تا تکلیف فاز نهایی معرفی نامزدهای ائتلاف جمهور را روشن کنند گفته شده حزب حرکت ملی به دنبال آن است که اگر بن علی یلدرم رئیس مجلس کنونی ترکیه به عنوان نامزد استانبول معرفی شود٬ در این صورت پست ریاست مجلس به حزب حرکت ملی سپرده شود.

دولت باغچلی به احترام نامزدهای مورد حمایت اردوغان در شهرهای استانبول آنکارا و ازمیر نامزدی معرفی نکرده و از هواداران خود خواسته از نامزدهای حزب حاکم حمایت کنند و در مقابل انتظار دارد در شهرهای بزرگی همچون آدانا٬ مانیسا٬ مرسین٬ عثمانیه و موغلا٬ اردوغان نامزد معرفی نکند و این شهرها را به باغچلی واگذار کند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
وی اظهار کرد: این اظهارات نشان دهنده آن است که برجام یک توافق معقولی بوده است و زیاده خواهی آمریکا به جایی نمی‌رسد. رئیس دستگاه دیپلماسی ایران ادامه داد: اگر آقای ترامپ مایل است که شانس خودش را با این حرکت غلط دوباره امتحان کنه، می‌تونه مهمان ما باشد. اینستکسوزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران درباره اینستکس هم اظهار کرد: بارها گفته‌ایم که اینستکس مقدمه‌ای برای اجرای تعههدات اتحادیه اروپا است. وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ادامه داد: در نیکاراگوئه و بولیوی درباره همکاری‌های سیاسی و اقتصادی صحبت می‌کنیم. ما دوستان بسیار خوبی در آمریکای جنوبی و لاتین داریم و این کشورها شرکای سیاسی و اقتصادی جمهوری اسلامی بوده‌اند و الان هم همین ارتباطات هست.

فیلمی که نشان می‌دهد پهپاد ایرانی سالم به پایگاه برگشته است

مهرمهر17 ساعت قبل
نیروی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تازگی فیلمی منتشر کرده که نشان می‌دهد پهپادی که امریکا ادعا می‌کرد ساقط شده است، کاملا سالم به پایگاه برگشته است.

تشریح ماجرای توقیف نفتکش انگلیسی از زبان سخنگوی سپاه+ فیلم

ایمناایمنا6 ساعت قبل
به گزارش ایمنا و به نقل از سپاه نیوز، سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف در تشریح چرایی و چگونگی توقیف نفتکش انگلیسی در عصر روز گذشته -جمعه ۲۸ تیرماه- در تنگه هرمز اظهار کرد: نفتکش انگلیسی «Stena Impero» تحت اسکورت ناوچه جنگی بریتانیایی که با بی‌توجهی به قوانین و مقررات دریایی و در مسیر معکوس در حال ورود به تنگه هرمز و برخورد احتمالی با کشتی‌های دیگر قرار داشت، با درخواست سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف شد. وی افزود: نفتکش انگلیسی بر خلاف قوانین و مقررات دریانوردی دستگاه موقعیت یاب خود را خاموش و به جای حرکت به سمت ورودی خلیج فارس در تنگه هرمز ازمسیر خروجی در جنوب در حال ورود بود که پس از بی توجهی به هشدارها و تذکرات یگان دریایی سپاه و حتی مقاومت و نیز دخالت ناوچه جنگی نیروی دریایی سلطنتی انگلستان و به پرواز در آوردن ۲ فروند بالگرد و تلاش برای بازداشتن تکاوران دریایی سپاه از اجرای مأموریت خود، با قاطعیت و سرعت عمل نیروهای خودی متوقف و جهت بررسی‌ها و اقدامات لازم قانونی به لنگرگاه ساحلی هدایت شد. سخنگوی سپاه «رعایت دقیق قوانین و مقررات بین المللی و دریانوردی توسط تمامی شناورهایی که قصد تردد در خلیج فارس و تنگه هرمز دارند را ضامن حفظ امنیت و آرامش این منطقه راهبردی» توصیف و تصریح کرد: این قوانین تنها اختصاص به این منطقه ندارد و در آبراه‌های دیگر جهان نیز جاری است و به طور طبیعی به دلیل حساسیت‌های موجود ناشی از حضور تحریک کننده و غیر حرفه‌ای نیروهای فرامنطقه‌ای در این منطقه، اعمال این قوانین از اهمیت بیشتری برخوردار شده است. سردار شریف با هشدار نسبت به رفتارهای متکبرانه، تحریک کننده و تهدید آمیز برخی شناورهای بیگانه و عدم تمکین رعایت مقررات بین المللی دریایی تاکید کرد: نیروی دریایی سپاه همراه با سایر نیروهای مسلح، به نمایندگی از ملت ایران، در اعمال قوانین جاری بین المللی و نیز حاکمیت ملی در قلمرو‌های دریایی کشور در خلیج فارس و تنگه هرمز قاطعانه عمل کرده و اجازه نخواهند داد منافع و مصالح ملی و نیز امنیت این منطقه که یک مطالبه جهانی است با رفتارهای نامتعارف بیگانگان خدشه‌دار شود. سخنگوی سپاه اظهار کرد: نفتکش توقیف شده انگلیسی هم اکنون در اختیار سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان است و سیر مراحل رسیدگی قانونی و قضایی در جریان است.

ورود نفتکش انگلیسی به لنگرگاه بندرعباس

مهرمهر16 ساعت قبل

تاکید رئیس جمهور بر اجرای گام مهم دولت در بخش مسکن

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
رئیس جمهور افزود: موضوع مسکن یکی از مسایل مهم اجتماعی، اقتصادی و رفاهی مردم بوده که کاهش دغدغه آنان در این بخش در توسعه اشتغال و رشد اجتماعی کشور هم تأثیرگذار است. رئیس جمهور افزود: باید هر آنچه را که از گذشته برای ما باقی مانده پاس بداریم، چرا که آثار و ابنیه تاریخی مانند میدان نقش جهان اصفهان نشان‌دهنده هنر و همت بلند ایرانیان با مهندسی و معماری دقیق است. رئیس جمهور گفت: ایجاد این تعداد مسکن رقم قابل توجهی است که باید بر مبنای قولی که دستگاه‌ها داده‌اند، تا پایان سال ۹۸ و ۹۹ تکمیل شود. رئیس جمهور گفت: شهرداران کلانشهر‌ها می‌توانند طرحی برای اجاره ارزان مسکن به اقشاری که تحت فشار اقتصادی هستند، داشته باشند که در این راستا باید برنامه‌ریزی کنند. آقای روحانی افزود: همچنین خانه‌هایی که نیاز به بازسازی کامل داشته‌اند نیز با تلاش دستگاه‌های مربوط تا پایان سال تکمیل و در اختیار مردم در این مناطق قرار خواهد گرفت.
فارسفارس12 ساعت قبل
این ارقام کم نیستند و طبق بررسی‌ها متوجه شدیم فردی در تهران ۲ هزار و ۵۰۰ مسکن ساخته، ولی وارد بازار مسکن نکرده است». البته این اولین بار نیست که رسانه‌ها از وجود واحدهای خالی و اثرگذاری آن بر قیمت مسکن در شهرهای بزرگ خبر می‌دهند. همچنین می‌توان از سیاست تاخیر در پرداخت هزینه زمین استفاده کرد. یعنی مصرف کننده نهایی بلافاصله بعد از تکمیل واحد مسکونی خود و تحویل گرفتن آن، اقدام به پرداخت هزینه زمین به دولت می‌کند. چنانچه هزینه زمین به صورت اقساط دریافت شود، منفعت آورده دولت، یعنی زمین مانند تسهیلاتی در اختیار مصرف کننده نهایی قرار می‌گیرد.

اخبار بیشتر