اردوغان: بَزَک تمدن از صورت اروپا و آمریکا پاک شده و چهره اصلی نمایان شده است
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

اردوغان: بَزَک تمدن از صورت اروپا و آمریکا پاک شده و چهره اصلی نمایان شده است

اردوغان خطاب به اروپایی ها: دیگر حق ندارید به ما درس دموکراسی و حقوق بشر بدهید

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
اردوغان خطاب به اروپایی ها: دیگر حق ندارید به ما درس دموکراسی و حقوق بشر بدهید
اردوغان خطاب به اروپایی ها: دیگر حق ندارید به ما درس دموکراسی و حقوق بشر بدهید - 0

رجب طیب اردوغان' رئیس جمهوری ترکیه امروز (دوشنبه) با انتقاد شدید از سکوت اروپایی ها درقبال تظاهرات مردمی در فرانسه، خطاب به اروپایی ها گفت: دیگر حق ندارید از این به بعد به ما درس دموکراسی و حقوق بشر بدهید.

به گزارش ایرنا، اردوغان در مراسمی تحت عنوان 'تمدن انسانی' در چارچوب روز جهانی حقوق بشر در جمع نمایندگان پارلمان حزب عدالت و توسعه با اشاره به عملکرد دوگانه اروپا درخصوص حقوق بشر به شدت از سکوت دولت های اروپایی درباره آنچه در فرانسه روی می دهد، انتقاد کرد.

وی افزود: کسانی که تلاش می کردند در تظاهرات میدان تقسیم در استانبول از حقوق بشر دفاع کنند، اکنون با بی توجهی کامل به حوادث پاریس، تنها نظاره گر این تظاهرات هستند.

اردوغان ضمن انتقاد از رسانه هایی که تظاهرات مردمی در فرانسه، هلند، بروکسل را پوشش نمی دهند، از همه رسانه های جهان خواست که رویدادهای مربوط به این کشورها را به طور کامل پوشش دهند.

رئیس‌ جمهوری ترکیه ضمن بیان اینکه اتحادیه اروپا در زمان حوادث 'گزی پارک' در دنیا سر و صدا کرد، خطاب به آنها گفت: آیا چون این اتفاق در ترکیه روی داد، سر و صدا کردید؟

در پایان ماه مه سال گذشته (2013) تظاهراتی که در ابتدا زیست ‌محیطی و در اعتراض به قطع درختان پارک گزی در میدان تقسیم استانبول شکل گرفته بود در مدت کوتاهی تبدیل به اعتراضاتی فراگیر و ضددولتی در سطح کشور شد. نیروهای امنیتی با خشونت با تظاهرکنندگان مقابله کردند. 8 نفر کشته و هزاران تن زخمی شدند.

اردوغان درباره سیاست‌های ضد مهاجرتی اتحادیه اروپا نیز گفت: کسانی که از ما می ‌خواستند مرزهایمان را به روی میلیون ها پناهنده‌ باز کنیم، خودشان با بدترین اقدامات از آنها پذیرایی کردند. چه کسی مدافع حقوق بشر است، ما یا آنها؟

اردوغان پیش تر نیز در سخنانی گفته بود که تظاهرات جلیقه زردها در فرانسه نشان داد که اروپا در آزمون تحقق دمکراسی، حقوق بشر و آزادی شکست خورده است.

خواندن خبر در سایت منبع

اردوغان: بَزَک تمدن از صورت اروپا و آمریکا پاک شده و چهره اصلی نمایان شده است

ایسناخبرگزاری ایسنا
اردوغان: بَزَک تمدن از صورت اروپا و آمریکا پاک شده و چهره اصلی نمایان شده است
رئیس‌جمهور ترکیه با اشاره به اعتراضات اخیر فرانسه گفت: کسانی که در برابر اعتراضات گزی استانبول از حقوق بشر دفاع می‌کردند اکنون در برابر اعتراضات پاریس کور، کر و لال شده‌اند.

به گزارش ایسنا،  به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان؛ رئیس‌جمهور ترکیه در مراسمی به مناسبت روز بین‌المللی حقوق بشر گفت: در طول این چند روز گذشته چندان خبری درباره فرانسه ، هلند و بروکسل منتشر نشده است. این درحالی است که در اعتراضات گزی دنیا را خبر کردند. اکنون نیز حوادث پاریس را اینگونه منتشر کنید اما این کار را انجام نمی دهید زیرا صادق نیستید.

 وی ادامه داد:  آیا دلیل امر این است که اینجا ترکیه است. کسانی که ما را متهم به نقض دموکراسی می‌کنند امروز از نقض دموکراسی کشورشان هیچ ابایی ندارند.  زمانی که میلیون ها پناهجو به ترکیه هجوم آورد برخی از ما می‌خواستند  که مرزهای خود را باز کنیم. اما اکنون خودشان شدیدترین تدابیر علیه پناهجویان اتخاذ کرده‌اند. او افزود: چه کسی مدافع حقوق بشر است ما یا آنها؟ اگر ما در کمک به انسانها پیشقدم می شویم به این دلیل نیست که پولی نداریم بلکه به خاطر ثروت قلبمان است.

رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد: بزک تمدن از صورت اروپا و آمریکا پاک شده و اکنون چهره اصلی نمایان شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

اردوغان به دنبال معرفی شهرداران تازه نفس

تسنیمخبرگزاری تسنیم
اردوغان به دنبال معرفی شهرداران تازه نفس
در حالی که حزب جمهوری خلق قصد دارد اغلب شهرداران قبلی را یکبار دیگر به عنوان نامزد به میدان رقابت‌ها بیاورد٬ حزب حاکم به دنبال آن است که اغلب شهرداران موجود را تغییر دهد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه ملیت، با این که هنوز نزدیک به چهار ماه به برگزاری انتخابات شهرداری‌های ترکیه زمان باقی مانده است٬ اما رقابت احزاب مختلف از هم اکنون آغاز شده است.

حزب جمهوری خلق به رهبری کمال کلیچدار اوغلو که به عنوان مهمترین و قدرتمندترین حزب مخالف در ترکیه شناخته می‌شود٬ قصد دارد اغلب شهرداران قبلی را یکبار دیگر به عنوان نامزد به میدان بیاورد، اما رجب طیب اردوغان رهبر حزب عدالت و توسعه به دنبال آن است که شهرداران فعلی را در گستره وسیعی تغییر دهد.

وی تاکنون از میان 47 شهرداری مراکز استان‌ها فقط 17 نفر را به عنوان نامزد مجدد معرفی کرده و 30 شهردار را به شکل مودبانه کنار گذاشته است.

حزب عدالت و توسعه اعلام کرده که در شهرستان‌های دارای جمعیت کمتر از 30 هزار نفر معرفی نامزد را به تشکیلات شهرستان‌ها واگذار می‌کند و اولویت با انتخاب نامزد از سوی خود سران شاخه‌های این شهرستان‌ها است. اما در مورد شهرستان‌های بالای 30 هزار نفر٬ هیئتی متشکل از کارشناسان و سران حزب عدالت و توسعه در آنکارا با انجام نظرسنجی‌های میدانی و نیز تحقیقات گسترده برای معرفی نامزد نهایی فعالیت خواهند کرد.رئیس مجلس ترکیه، نامزد شهرداری استانبول می‌شود

همچنین در چهارچوب تداوم تحولات سیاسی مرتبط با انتخابات شهرداری‌ها٬ این هفته یک بار دیگر و رجب طیب اردوغان رهبر حزب عدالت و توسعه و دولت باغچلی رهبر حزب حرکت ملی با هم دیدار می‌کنند تا تکلیف فاز نهایی معرفی نامزدهای ائتلاف جمهور را روشن کنند گفته شده حزب حرکت ملی به دنبال آن است که اگر بن علی یلدرم رئیس مجلس کنونی ترکیه به عنوان نامزد استانبول معرفی شود٬ در این صورت پست ریاست مجلس به حزب حرکت ملی سپرده شود.

دولت باغچلی به احترام نامزدهای مورد حمایت اردوغان در شهرهای استانبول آنکارا و ازمیر نامزدی معرفی نکرده و از هواداران خود خواسته از نامزدهای حزب حاکم حمایت کنند و در مقابل انتظار دارد در شهرهای بزرگی همچون آدانا٬ مانیسا٬ مرسین٬ عثمانیه و موغلا٬ اردوغان نامزد معرفی نکند و این شهرها را به باغچلی واگذار کند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، هادی طحان نظیف در گفتگوی ویژه خبری اظهار داشت: خوشحالیم که دشمنان ملت ایران ناراحتند و عملکرد شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها، قاتلان سردار سلیمانی را وادار کرده که دست به تحریم ۵ عضو شورای نگهبان بزنند. وی با بیان این که تحریم ۵ عضو شورای نگهبان، مدال افتخار است، افزود: این یعنی آنها نتوانستند بغض و کینه خودشان را ولو یک روز قبل از انتخابات بعنوان روز جشن ملی ایرانیان، پنهان کنندانتهای پیام/

فیلم/ سردار حاجی‌زاده در صف رای‌گیری

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز23 ساعت قبل

ویدئو / دقایق اولیه انتخابات مجلس و میان‌دوره‌ای خبرگان در تهران

ایسناایسنا23 ساعت قبل
انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم و میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری، رسما از ساعت ۸:۰۰ صبح جمعه (۲ اسفند) آغاز شد. این انتخابات در ۲۰۸ حوزه انتخابیه آغاز شده است و تا ساعت ۱۸:۰۰ ادامه دارد؛ هرچند ستاد انتخابات می‌تواند زمان اخذ رأی را در حوزه‌های مختلف تا پایان امروز (ساعت ۲۴:۰۰) تمدید کند. این ویدئو گوشه‌هایی از حضور مردم تهران در پای صندوق‌های رأی را به تصویر کشیده است و تا پایان زمان اخذ رأی، به‌روزرسانی خواهد شد.

ویدئو / حضور مقام معظم رهبری در پای صندوق‌های رأی

ایسناایسنا23 ساعت قبل
در نخستین دقایق آغاز رسمی انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان، مقام معظم رهبری رأی خود را به صندوق‌های این دو انتخابات انداختند.

فیلم | زمان اعلام نتایج انتخابات اعلام شد

همشهریهمشهری21 ساعت قبل

آغاز رسمی انتخابات مجلس یازدهم با حضور مقام معظم رهبری

مهرمهر23 ساعت قبل

اخبار بیشتر