راهکارهای مقابله با سرماخوردگی
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سلامت
پوشش خبری

راهکارهای مقابله با سرماخوردگی

با سرما خوردگی کنار بیاییم

رکناخبرگزاری رکنا
با سرما خوردگی کنار بیاییم
رکنا: سرماخوردگی یکی از مهم‌ترین بیماری‌های تنفسی است که معمولاً در فصل سرما بیش از فصول دیگر، افراد جامعه را درگیر خود می‌کند. کودکان بیش از سایر گروه‌های سنی در معرض ابتلا به این بیماری هستند چراکه امکان سرایت این بیماری واگیردار در محیط‌های پرتردد و شلوغ بیشتر است و بسیاری از کودکان ساعات زیادی از روز را در مهد کودک‌ها یا مدارس به سر می‌برند.

با سرما خوردگی کنار بیاییم - 1

از این‌رو آشنایی بیشتر با نشانه‌های بیماری و راهکارهای درمانی برای کاهش عوارض بیماری و همچنین کاستن استرس والدین جوان ضروری به نظر می‌رسد.

دکتر حجت درخشان فر در گفت‌و‌گو با «ایران» می‌گوید: مهم‌ترین عامل بروز سرماخوردگی، ویروسی به‌نام «راینوویروس» است که البته این ویروس عامل بروز 30 تا 50 درصد بیماری‌های حاد تنفسی هم محسوب می‌شود. ویروس‌های دیگری نیز در بروز سرماخوردگی نقش دارند که از میان آنها می‌توان به ویروس آنفلوانزا، پارا آنفلوانزا و آدنوویروس‌ها اشاره کرد.

این فوق تخصص طب اورژانس می‌افزاید: سرماخوردگی شایع‌ترین بیماری در بین کودکان است که با افزایش سن، احتمال ابتلا به آن کاهش می‌یابد. کودکان به‌طور متوسط 6 تا 8 بار در سال و بزرگسالان 2 تا 3 با در سال دچار این بیماری می‌شوند. هرچند ابتلا به سرماخوردگی در همه فصول دیده می‌شود اما برخی شرایط مانند سرمای هوا یا حضور در مهد کودک‌ها خصوصاً در 3 سال اول عمر احتمال ابتلا به سرماخوردگی را در کودکان افزایش می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه انتقال ویروس سرماخوردگی از طریق ذرات آلوده تنفسی یا تماس مستقیم صورت می‌گیرد، بیان می‌کند: معمولاً یک تا 3 روز بعد از ابتلا به بیماری یا تماس با فرد آلوده علائم بیماری نمایان می‌شود. دوره اصلی بیماری به طور متوسط بین 3 تا 7 روز طول می‌کشد، اما در 10 درصد موارد ممکن است تا دو هفته هم به‌طول بینجامد.

عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی نشانه‌های این بیماری را چنین شرح می‌دهد: از میان نشانه‌های سرماخوردگی می‌توان به ترتیب ظهور به درد یا سوزش گلو، گرفتگی یا آبریزش بینی و در 30 درصد موارد بروز سرفه که معمولاً از نوع سرفه‌های خشک است، اشاره کرد. همچنین ممکن است افزایش ترشحات بینی و درجاتی از احتقان و التهاب مخاط بینی و حلق و تغییر رنگ و قوام ترشحات بینی هم در جریان سرماخوردگی رخ دهد. بنابراین این تصور که تغییر رنگ و قوام ترشحات بینی به معنی پیدایش سینوزیت است همیشه درست نیست.

دکتر درخشان فر خاطرنشان می‌کند: معمولاً بروز تب در سرماخوردگی شایع نیست اما مواردی هم وجود دارد که بیمار تب می‌کند. در بیشتر مواقع تب ناشی از سرماخوردگی خفیف بوده و در دو روز اول بیماری دیده می‌شود و بهبود می‌یابد.

عفونت حاد گوش میانی عارضه‌ دیگری است که در 5 تا 30 درصد موارد به‌دنبال سرماخوردگی دیده می‌شود. ممکن است 5 تا 13 درصد مبتلایان به سرماخوردگی نیز دچار سینوزیت چرکی شوند البته گاهی هم مشاهده شده که سرماخوردگی به تشدید حملات آسم در برخی از بیماران منجر شده است.

این متخصص در ادامه به گرفتگی بینی به‌عنوان یکی از مشکلات کلافه‌کننده بیماران اشاره کرده می‌گوید: برای رفع این مشکل در شیرخواران، می‌توان ترشحات بینی را با استفاده از یک مکنده با سر نرم خارج و مسیر تنفس وی را باز کرد. افزایش رطوبت محیط با دستگاه‌های مرطوب‌کننده یا قرار دادن ظرف آب روی یک منبع حرارتی هم می‌تواند کمک‌کننده باشد.

استفاده از قطره یا اسپری بینی نیز برای کودکان بسیار مفید است. در واقع بهتر است در هر نوبت سرکودک را به عقب برده و 2 تا 4 قطره از محلول کلروسدیم را داخل هر سوراخ بینی کودک بریزید. بعد از یک تا دو دقیقه با خم کردن سر کودک به جلو و به‌صورت غیر فعال یا با استفاده از مکنده ترشحات را از بینی او خارج کنید تا بتواند براحتی نفس بکشد.

به‌گفته این استاد دانشگاه، برای کاهش آب ریزش بینی هم می‌توان از آنتی هیستامین استفاده کرد اما باید بدانید که استفاده از آنتی هیستامین برای کودکان زیر دو سال به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. درصورت وجود تب و سردرد و دردهای عضلانی نیز می‌توان از استامینوفن بهره جست.

دکتر درخشان فر تأکید می‌کند: معمولاً سرفه در سرماخوردگی خفیف است و نیاز به درمان جداگانه ندارد، اما در صورتی که بیمار را آزار دهد می‌توان از ترکیبات آنتی هیستامین مانند کدئین و دکسترومتورفان استفاده کرد. البته باید به یاد داشته باشید که استفاده از خلط آور‌ها در کودکان توصیه نمی‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

مقابله با بیماری در فصل سرماخوردگی

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
مقابله با بیماری در فصل سرماخوردگی
زمانی که احساس بیماری به سراغ شما می آید، بررسی و در نظر گرفتن علائم اهمیت دارد.

همه ما با احساسی که در آغاز بیماری شکل می گیرد، آشنا هستیم: گلو اندکی درد می گیرد، ممکن است با آبریزش بینی مواجه شوید و احساس خستگی غیر طبیعی آزاردهنده می شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از عصر ایران، زمانی که با سرماخوردگی یا آنفلوآنزا مواجه می شویم می توان اقداماتی را مد نظر قرار داد تا به بهبود هرچه سریع‌تر و بهتر این شرایط کمک کند.

شناسایی علائم

زمانی که احساس بیماری به سراغ شما می آید، بررسی و در نظر گرفتن علائم اهمیت دارد. یک سرماخوردگی ویروسی ممکن است با آبریزش بینی، گلو درد، سرفه، عطسه و خستگی خفیف همراه باشد. اما آنفلوآنزا می تواند با سرفه شدید، تب بالا، و بدن درد و لرز شدید خود را نشان دهد.

به استثنای گروه های در معرض خطر بالا، مانند کودکان، سالمندان و افرادی که از سیستم ایمنی ضعیف برخوردار هستند، احتمالا بی نیاز از دارو می توانید سرماخوردگی جزئی را پشت سر بگذارید. اما در صورت مواجهه با علائم آنفلوآنزا، بهترین گزینه مراجعه به پزشک است. شما بدن خود را بهتر از هر فرد دیگری می شناسید و با ارزیابی و شناسایی به موقع علائم و درمان می توانید هرچه زودتر دوره بیماری را پشت سر بگذارید.

مصرف مایعات فراوان

مصرف مایعات فراوان یکی از بهترین سلاح هایی است که می توان در برابر سرماخوردگی به کار گرفت. زمانی که بیمار هستید، بدن در معرض خطر کم آبی قرار می گیرد زیرا مخاط بیشتری تولید کرده یا با تب مواجه می شوید. افزون بر این، ممکن است زمانی که با گلو درد مواجه هستید، تمایلی به مصرف مایعات نداشته باشید که می تواند به کم آبی بدن منجر شود. تامین آب مورد نیاز بدن می تواند روند بهبودی را تسریع کند. آب، آبمیوه های تازه، آب گوشت یا آب لیمو گرم به رفع احتقان و پیشگیری از کم آبی بدن کمک می کنند. این در شرایطی است که باید از مصرف الکل و نوشیدنی های کافئین‌دار پرهیز کنید زیرا می توانند موجب کم آبی بدن شوند.

استراحت

زمانی که بیمار هستید، استراحت به میزان کافی ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما افراد بسیاری در ابتدای بیماری به این نکته کمتر توجه می کنند و این شرایط می تواند در بلند مدت بیماری را تشدید کند. پس از تجربه نخستین علائم بیماری، به بدن خود استراحت دهید، حتی اگر فکر می کنید می توانید روال عادی زندگی خود را ادامه دهید. یک روز استراحت کافی می تواند فرق بین پیشگیری از وخیم شدن علائم و تشدید بیماری و یک سرماخوردگی شدید زمینگیر کننده را مشخص کند.

کاهش احتقان

گرفتگی بینی شرایطی آزاردهنده است. اگرچه می توانیم اکسیژن مورد نیاز بدن را از طریق دهان تامین کنیم، اما گرفتگی بینی و ناتوانی در تنفس از آن همچنان احساسی ناخوشایند را در ما ایجاد می کند. افزون بر این، عدم رفع احتقان ممکن است به یک عفونت شدید منجر شود که برای درمان آن به مصرف آنتی بیوتیک نیاز است. از این رو، دفع مخاط اضافه اهمیت دارد. استفاده از قطره ها یا اسپری های بینی برای رفع گرفتگی بینی و همچنین مصرف مایعات گرم، مانند چای گیاهی یا آب گوشت، می تواند به پاکسازی مخاط اضافه کمک کند.

غذا خوردن حتی در زمان بی اشتهایی

زمانی که بیمار هستید باید بدن خود را با غذاهای سالم تغذیه کنید. حتی اگر اشتها ندارید باید برای مبارزه با عوامل بیماری‌زا غذاهای مغذی و مقوی مصرف کنید زیرا بدن برای غلبه بر میکروب ها به مواد مغذی فراوان نیاز دارد.

مرطوب نگه داشتن هوا

ماه های سرد سال به عنوان فصل سرماخوردگی و آنفلوآنزا شناخته می شوند. ویروس های سرماخوردگی و آنفلوآنزا در دماهای پایین‌تر و رطوبت کم بهتر دوام می آورند. از این رو، اگر احساس می کنید بیمار شده اید، مرطوب نگه داشتن هوا با استفاده از یک دستگاه مرطوب کننده یا بخار ساز می تواند به بهبود شرایط کمک کند. این شرایط می تواند به کاهش احتقان کمک کرده و به مسیرهای هوایی برای مبارزه بهتر با عفونت کمک کند. تعویض آب روزانه دستگاه و پیروی از دستورالعمل شرکت سازنده دستگاه مرطوب کننده هوا را فراموش نکنید.

درمان های طبیعی

نوشیدن مایعات گرم و استفاده از یک دستگاه مرطوب کننده هوا برخی از درمان های طبیعی هستند که می توانید برای مقابله با عوامل بیماری‌زا مد نظر قرار دهید. غرغره آب نمک برای مقابله با گلو درد یکی دیگر از اقدامات توصیه شده است. افزون بر این، درمان های دیگر، از جمله روی، ویتامین C و اکیناسه ممکن است به پیشگیری از بیماری یا تسکین علائم آن کمک کنند.

ماندن در خانه

زمانی که به بیماری مبتلا می شوید، به طور معمول ماندن در خانه، استراحت و پرهیز از استرس بهترین گزینه است. استراحت و آرامش اجازه می دهد بدن راحت‌تر و بهتر با عامل بیماری‌زا مبارزه کند. همچنین، سیستم ایمنی از عدم تعامل با محیط های پر از میکروب سپاسگزار خواهد بود.

استراحت در خانه از سرایت بیماری به افراد دیگر پیشگیری می کند. به عنوان مثال، زمانی که سرما خورده اید، تا زمانی که علائم بیماری وجود دارند می توانید آن را به دیگران منتقل کنید. در عفونت های ویروسی حتی پیش از بروز علائم نیز می توانید بیماری را به دیگران انتقال دهید. در مورد آنفلوآنزا، افراد از یک روز پیش از بروز علائم تا حدود روز پنجم پس از ظهور علائم به شدت آلوده کننده هستند. از این رو، بدون در نظر گرفتن این که احساس بیماری دارید یا خیر، همواره بهداشت را رعایت کنید. در همین راستا، دست های خود را به طور مرتب بشویید، دهان و بینی خود را هنگام عطسه یا سرفه بپوشانید و غیره. به محض احساس بیماری استراحت و تمرکز بر خود را مد نظر قرار دهید. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

فرمول مقابله با سرماخوردگی در فصل سرما

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
فرمول مقابله با سرماخوردگی در فصل سرما
ایسنا نوشت: زمانی که احساس بیماری به سراغ شما می‌آید، بررسی و در نظر گرفتن علائم اهمیت دارد.

همه ما با احساسی که در آغاز بیماری شکل می گیرد، آشنا هستیم: گلو اندکی درد می گیرد، ممکن است با آبریزش بینی مواجه شوید و احساس خستگی غیر طبیعی آزاردهنده می شود. اما زمانی که با سرماخوردگی یا آنفلوآنزا مواجه می‌شویم می‌توان اقداماتی را مد نظر قرار داد تا به بهبود هرچه سریع‌تر و بهتر این شرایط کمک کند.

شناسایی علائم

زمانی که احساس بیماری به سراغ شما می آید، بررسی و در نظر گرفتن علائم اهمیت دارد. یک سرماخوردگی ویروسی ممکن است با آبریزش بینی، گلو درد، سرفه، عطسه و خستگی خفیف همراه باشد. اما آنفلوآنزا می تواند با سرفه شدید، تب بالا، و بدن درد و لرز شدید خود را نشان دهد.

به استثنای گروه‌های در معرض خطر بالا، مانند کودکان، سالمندان و افرادی که از سیستم ایمنی ضعیف برخوردار هستند، احتمالا بی نیاز از دارو می توانید سرماخوردگی جزئی را پشت سر بگذارید. اما در صورت مواجهه با علائم آنفلوآنزا، بهترین گزینه مراجعه به پزشک است. شما بدن خود را بهتر از هر فرد دیگری می‌شناسید و با ارزیابی و شناسایی به موقع علائم و درمان می توانید هرچه زودتر دوره بیماری را پشت سر بگذارید.

مصرف مایعات فراوان

مصرف مایعات فراوان یکی از بهترین سلاح‌هایی است که می‌توان در برابر سرماخوردگی به کار گرفت. زمانی که بیمار هستید، بدن در معرض خطر کم آبی قرار می‌گیرد زیرا مخاط بیشتری تولید کرده یا با تب مواجه می‌شوید. افزون بر این، ممکن است زمانی که با گلو درد مواجه هستید، تمایلی به مصرف مایعات نداشته باشید که می‌تواند به کم آبی بدن منجر شود. تامین آب مورد نیاز بدن می‌تواند روند بهبودی را تسریع کند. آب، آبمیوه‌های تازه، آب گوشت یا آب لیمو گرم به رفع احتقان و پیشگیری از کم آبی بدن کمک می‌کنند. این در شرایطی است که باید از مصرف الکل و نوشیدنی‌های کافئین‌دار پرهیز کنید زیرا می‌توانند موجب کم آبی بدن شوند.

استراحت

زمانی که بیمار هستید، استراحت به میزان کافی ممکن است بدیهی به نظر برسد اما افراد بسیاری در ابتدای بیماری به این نکته کمتر توجه می کنند و این شرایط می تواند در بلند مدت بیماری را تشدید کند. پس از تجربه نخستین علائم بیماری، به بدن خود استراحت دهید، حتی اگر فکر می‌کنید می‌توانید روال عادی زندگی خود را ادامه دهید. یک روز استراحت کافی می‌تواند فرق بین پیشگیری از وخیم شدن علائم و تشدید بیماری و یک سرماخوردگی شدید زمینگیر کننده را مشخص کند.

کاهش احتقان

گرفتگی بینی شرایطی آزاردهنده است. اگرچه می توانیم اکسیژن مورد نیاز بدن را از طریق دهان تامین کنیم، اما گرفتگی بینی و ناتوانی در تنفس از آن همچنان احساسی ناخوشایند را در ما ایجاد می کند. افزون بر این، عدم رفع احتقان ممکن است به یک عفونت شدید منجر شود که برای درمان آن به مصرف آنتی بیوتیک نیاز است. از این رو، دفع مخاط اضافه اهمیت دارد. استفاده از قطره ها یا اسپری های بینی برای رفع گرفتگی بینی و همچنین مصرف مایعات گرم، مانند چای گیاهی یا آب گوشت، می تواند به پاکسازی مخاط اضافه کمک کند.

غذا خوردن حتی در زمان بی اشتهایی

زمانی که بیمار هستید باید بدن خود را با غذاهای سالم تغذیه کنید. حتی اگر اشتها ندارید باید برای مبارزه با عوامل بیماری‌زا غذاهای مغذی و مقوی مصرف کنید زیرا بدن برای غلبه بر میکروب ها به مواد مغذی فراوان نیاز دارد.

مرطوب نگه داشتن هوا

ماه های سرد سال به عنوان فصل سرماخوردگی و آنفلوآنزا شناخته می شوند. ویروس های سرماخوردگی و آنفلوآنزا در دماهای پایین‌تر و رطوبت کم بهتر دوام می آورند. از این رو، اگر احساس می کنید بیمار شده اید، مرطوب نگه داشتن هوا با استفاده از یک دستگاه مرطوب کننده یا بخار ساز می تواند به بهبود شرایط کمک کند. این شرایط می تواند به کاهش احتقان کمک کرده و به مسیرهای هوایی برای مبارزه بهتر با عفونت کمک کند. تعویض آب روزانه دستگاه و پیروی از دستورالعمل شرکت سازنده دستگاه مرطوب کننده هوا را فراموش نکنید.

درمان‌های طبیعی

نوشیدن مایعات گرم و استفاده از یک دستگاه مرطوب کننده هوا برخی از درمان های طبیعی هستند که می توانید برای مقابله با عوامل بیماری‌زا مد نظر قرار دهید. غرغره آب نمک برای مقابله با گلو درد یکی دیگر از اقدامات توصیه شده است. افزون بر این، درمان های دیگر، از جمله روی، ویتامین C و اکیناسه ممکن است به پیشگیری از بیماری یا تسکین علائم آن کمک کنند.

ماندن در خانه

زمانی که به بیماری مبتلا می شوید، به طور معمول ماندن در خانه، استراحت و پرهیز از استرس بهترین گزینه است. استراحت و آرامش اجازه می دهد بدن راحت‌تر و بهتر با عامل بیماری‌زا مبارزه کند. همچنین، سیستم ایمنی از عدم تعامل با محیط های پر از میکروب سپاسگزار خواهد بود.

استراحت در خانه از سرایت بیماری به افراد دیگر پیشگیری می کند. به عنوان مثال، زمانی که سرما خورده اید، تا زمانی که علائم بیماری وجود دارند می توانید آن را به دیگران منتقل کنید. در عفونت های ویروسی حتی پیش از بروز علائم نیز می توانید بیماری را به دیگران انتقال دهید. در مورد آنفلوآنزا، افراد از یک روز پیش از بروز علائم تا حدود روز پنجم پس از ظهور علائم به شدت آلوده کننده هستند. از این رو، بدون در نظر گرفتن این که احساس بیماری دارید یا خیر، همواره بهداشت را رعایت کنید. در همین راستا، دست های خود را به طور مرتب بشویید، دهان و بینی خود را هنگام عطسه یا سرفه بپوشانید و غیره. به محض احساس بیماری استراحت و تمرکز بر خود را مد نظر قرار دهید.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

الفالف21 ساعت قبل
متخصص اعصاب و روان و فلوشیپ سایکوسوماتیک افزود: ممکن است بیمارانی که مبتلا به ایدز هستند دچار اختلالات روانپزشکی مانند استرس، اضطراب و سایکوسوماتیک شوند و در هر مرحله به مراجعه به روانپزشک نیاز پیدا کنند. وی افزود: باید بررسی شود که علت ابتلای فرد به ایدز چه بوده است؛ راه‌های متفاوتی برای ابتلا به ایدز وجود دارد که از جمله آن می‌توان به رابطه جنسی پرخطر و مصرف مواد و تزریق سرنگ و یا انتقال مادر به جنین اشاره کرد. ایدز؛ بیماری با درمان طولانی مدتمتخصص اعصاب و روان و فلوشیپ سایکوسوماتیک گفت: خوشبختانه ایدز مانند گذشته بیماری کشنده‌ای نیست و به یک بیماری درمان پذیر (با درمان طولانی مدت) تبدیل شده است و این بسیار اهمیت دارد که بیماران درمان خود را به صورت کامل انجام دهند. وی بیان کرد: مصرف نکردن داروهای ایدز می‌تواند صدمات زیادی به مبتلایان وارد کند و در صورتی که بیمار از مصرف داروها سرباز زند می‌تواند نشانه‌هایی از اختلالات سایکوسوماتیک باشد. وی افزود: تولید واکسن برای در امان ماندن از ویروس ایدز به‌طور کامل به نتیجه نرسیده است؛ برای تولید واکسن باید مراحل بسیار طولانی طی شود، تا دنیا آن واکسن را قبول کند در این صورت واکسن می‌تواند وارد بازار شود، اما هنوز واکسن اچ‌آی‌وی که به طور کامل مؤثر باشد، وارد بازار نشده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴23 ساعت قبل
این مناسبت را بهانه کردیم تا نگاهی داشته باشیم به آمار دورریز خوراکی‌ها در جهان و ایران. این آمار، آخرین آمار و مربوط به سال ۲۰۱۸ است. اما به طور کلی و براساس آمار ارائه شده در پایان سال ۲۰۱۸، آمار دورریز خوراکی‌ها برابر ۹۰ میلیون تن بوده که لهستانی‌ها به‌تنهایی تولیدکننده ۹ میلیون تن از این میزان بوده‌اند. بنابراین در زمان افطار یا سحر یا هر زمانی که تصمیم به خوردن غذا دارید، خودتان را با شیرینی‌های مضر سیر نکنید. بنابراین مدت زمان نگهداری هر خوراکی را با مقدار خرید و مصرف آن متناسب کنید.
نامه‌نیورنامه‌نیور23 ساعت قبل
همه گروه‌های زنان، از دختران تا زنان میانسال و سالمند، نیازمند حمایت جدی برای ارتقای همه جانبه کیفیت زندگی و سلامت هستند. زنان به عنوان مادر در خانواده، محور سلامت خانواده‌اند. لذا آزمایش می‌دهیم که بدانیم وضعیت این فرد از این لحاظ، چگونه است. در فرد با حاملگی نرمال انجام آزمایش غربالگری از نظر ناهنجاری کروموزومی ضروری است. اگر کسی زمینه خانوادگی یا فردی بیماری خاصی را دارد، نیاز به آزمایش‌های دیگری هم دارد.
مهرمهر23 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، به گفته محققان لازم است کودکان زود به رختخواب بروند تا میزان خواب کافی داشته باشند. مدت زمان خواب موردنیاز برای کودکان در روز- از زمان تولد تا ۱۲ ماهگی: ۱۲ تا ۱۶ ساعت. - سنین ۳ تا ۵ سال: ۱۰ تا ۱۳ ساعت. - سنین ۶ تا ۱۲ سال: ۹ تا ۱۲ ساعت. - سنین ۱۳ تا ۱۸ سال: ۸ تا ۱۰ ساعت.
الفالف14 ساعت قبل
اکنون یک ماساژور پوشیدنی به نام «اسپرینگ» (Spryng) با هدف تسریع ریکاوری عضلات و بهبود گردش خون طی ۱۵ دقیقه توسعه یافته است. این ماساژور از تکنیکی به نام فشرده‌سازی بادی استفاده می‌کند که پاها را برای رفع اسید لاکتیک و گردش خون تازه و مغذی ماساژ می‌دهد. به گفته سازندگان این ماساژور پوشیدنی، این دستگاه می‌تواند موجب افزایش تندرستی شما شود و حتی در زمان افزایش سطح فعالیت ورزشی نیز مناسب است و به بهبود گردش خون در بدن کمک می‌کند. این ماساژور پوشیدنی در چهار رنگ مختلف عرضه خواهد شد و عمر باتری آن با یک بار شارژ، ۲٫۵ ساعت استفاده فعال است. پدهای این ماساژور قابل شستشو هستند و به گفته سازندگان با پاهای ۹۵ درصد از افراد مطابقت دارند.

اخبار بیشتر