1. خبری
  2. اجتماعی
پوشش خبری

حذف ۲۵۰ مدیر ارشد در شهرداری تهران

خداحافظی ۲۵۰ تن از مدیران ارشد با شهرداری تهران

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
خداحافظی ۲۵۰ تن از مدیران ارشد با شهرداری تهران

صبح امروز حسن رسولی در نشست خبری که به منظور تشریح طرح الزام شهرداری تهران به ادغام و کاهش حوزه‌های معاونت شهرداری تهران، حذف پست‌های قائم مقام یا جانشین و مشاور در کلیه واحدهای تجاری، مناطق، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه‌ شهرداری تهران برگزار شد، گفت: این طرح یک اقدام بزرگ است که من آن را به جراحی شهرداری تهران تشبیه کرده‌ام و از آن دسته طرح‌هایی است که درباره آن جر و بحث و غرغر و غیره وجود دارد.

وی افزود: در ۱۶ ماهی که از عمر شورای پنجم شهر تهران می‌گذرد و با توجه به سند تغییر و تحول ارایه شده از سوی دکتر نجفی - شهردار اسبق تهران- تا حدودی به یک تصویر نسبتا گویا از شرایط مدیریت شهری دست یافته‌ایم.

رسولی با بیان این که به دلیل کم ثباتی شهرداری و تغییر سه شهردار می‌توان ادعا کرد که شورای شهر تهران اشراف بیشتری به مسائل شهر دارد، گفت: مسلم است که باید بحث اصلاح ساختار در شهرداری ، معاونت‌ها ، شرکت‌ها و .... را جدی بگیریم و بدون شک اصلاح ساختار تشکیلاتی شهرداری یکی از چالش‌های مدیریت شهری خواهد بود.

وی با اشاره به که معتقدیم که شهرداری تهران، بیش از حد بزرگ و فربه است و به همین دلیل کارها کند پیبش می‌رود،اظهارکرد: یکی از کارهای روتین در شهرداری تهران صدور پروانه است، اما برای ما تعجب آور است که چرا این کار با وجود این همه کارمند و کارشناس ۹ ماه به طول می‌انجامد.

این عضو شورای شهر تهران با بیان این که شهرداری تهران نیاز به مهندسی مجدد ساختار و تجدید نظر در نظام تقسیم کار دارد، گفت: اگر نتوانیم این تشکیلات پهن‌پیکر را جراحی کنیم نمی‌توانیم موانع را از سر راهمان برداریم.

وی افزود: اگر شورای شهر تهران به دنبال ایجاد نظم و انضباط و به دنبال ایجاد نظارت حداکثری است باید بتوانیم به حد قابل قبولی از یکپارچگی در شهرداری برسیم. در این مدتی که از عمر شورای شهر می‌گذرد اصلاح ساختار و تشکیلات سازمان‌ها را در دستور کار قرار داده‌ایم حتی سازمان ورزش را نیز به عنوان سازمان پایلوت انتخاب کردیم اما برخی از دوستان معتقد بودند که در ابتدا باید اساسنامه‌ این شرکت‌ها و سازمان‌ها به تصویب برسد. بر همین اساس طی جمع‌بندی که با شهرداری تهران داشتیم مقرر شد آن‌ها لایحه‌ای را برای طراحی اساسنامه‌ شرکت‌ها و سازمان‌ها آماده کنند و در بخش دوم یعنی اصلاح تشکیلات که پرتنش‌تر است شورا طرحی را ارائه کند.

رسولی با بیان این که طی سال‌های اخیر شاهد توسعه‌ افقی و عمودی شهرداری تهران بوده‌ایم،اظهارکرد: علاوه بر این که به دلیل پهن‌پیکر بودن ساختار شهرداری شاهد کندی فعالیت‌ها هستیم متاسفانه موازی‌کاری و دوباره کاری در انجام ماموریت‌ها نیز وجود دارد. این مساله به این جا ختم نمی‌شود بلکه با کمال تاسف در برخی موارد این موازی کاری‌ها به تزاحم و کشیده شدن دیوارهای بلند بین بخش‌های مختلف شهرداری منجر شده است.

خزانه‌دار شورای اسلامی شهر تهران در ادامه اظهارکرد: از ۹ معاونت شهرداری تهران تنها شش معاونت مجوزهای لازم را دارند و شهرداری باید این معاونت‌ها را به شش معاونت کاهش دهد. اجازه دهید با توجه به مشکلاتی که ممکن است ایجاد شود نام این معاونت‌ها را - که مصوبات لازم را ندارند - اعلام نکنم اما ما در شورا پیکره‌ اصلی را تصویب می‌کنیم و خود شهردار باید نسبت به ادغام و کاهش آن‌ها اقدام کند. در واقع ما همچون خیاطی هستیم که اندازه‌ها را مشخص می‌کنیم و شهرداری باید پیکره را ایجاد کند.

وی با بیان این که این طرح در راستای سبک و چابک سازی است، گفت: یکی دیگر از اقداماتی که در راستای چابک‌سازی شهرداری انجام خواهد شد، حذف پست‌های غیر ضرور و برخی از پست‌های فاقد شرح وظایف است. به عنوان مثال پست مشاوره، قائم مقام و جانشین نه تنها کمکی به ساختار شهرداری نمی‌کنند بلکه زاید و مضر هستند. 

رسولی در مورد سرانجام بانک شهر و سرپرستی ۷ ماهه سرپرست آن اظهارکرد: بانک شهر متعلق به ۸ کلان شهر است و شهرداری تهران نیز در این بانک سهام‌دار است.

وی با بیان این که  محمدعلی افشانی - شهردار سابق تهران - در طول مدیریت خود جلسات زیادی را برای تعیین تکلیف وضعیت این بانک برگزار کرد ،گفت: حکم سرپرستی در برخی از مشاغل قانونی محدودیت زمانی دارد اما در برخی از مشاغل محدودیتی وجود ندارد.

این عضو شورای شهر تهران  در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اشاره به این که بررسی طرح اصلاح ساختاری شهرداری تاثیری بر وضعیت کارکنان آن ندارد، تصریح کرد: برای اولین بار در تلاش هستیم که تعدیل از بالا و از معاونان و مشاوران صورت بگیرد. هر چند که بر اساس مصوبات قانونی شهرداری باید هر ساله حدود ۶ درصد از حجم خود را سبک سازی کند.

وی در پاسخ به پرسشی درخصوص لازم‌الاجرا بودن کاهش پست مشاوران و معاونان در شورای شهر نیز گفت: مشاورین شورا هیچ کدام دارای پست سازمانی ثبت شده نیستند و به صورت خرید خدمت برای جبران کم‌دانشی اعضا در حوزه‌های مختلف فعال هستند و ارتباط استخدامی با شورا ندارند.

رسولی با بیان این که تصویب این طرح تصمیم سختی است اما اگر اجرا شود به نفع حقوق عمومی مردم است، اظهارکرد: عوارض تصویب این طرح مربوط به مدیران خاص است.

وی با اشاره به این که در شهرداری مناطق، نواحی و سازمان‌ها و شرکت‌ها سه دسته مشاور وجود دارد، گفت: مشاورانی که دارای پست سازمانی هستند به‌طور قطع در این طرح حذف می‌شوند، برخی  مشاوران ابلاغ‌های انشایی دارند و بعضی دیگر نخبه و متخصص هستند. اعضای شورای شهر نسبت به حذف مشاوران دسته اول و دوم - که غیر ضرور هستند - تاکید دارند.

این عضو شورای شهر تهران در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است با حذف پست مشاور و  قائم مقام کارهای مدیریتی سخت‌تر شود،اظهارکرد: شهردار یا مدیر عامل هر منطقه باید در ساختار رسمی جانمایی‌هایی داشته باشد و نظام تقسیم کار بدون قائم مقام و جانشین بازتعریف شود. دقت داشته باشیم که مردم به ما عوارض نمی‌دهند که دستمزد قائم مقامی را بدهیم که تنها در مراسم‌ها شرکت می‌کنند و یا در غیاب شهردار و مدیر عامل کارها را پیش می‌برد.

وی با بیان این که با تصویب این طرح حداقل ۲۵۰ مدیر ارشد اعم از مشاور، قائم مقام ، معاونان مناطق در سطح شرکت‌ها، سازمان‌ها و مناطق حذف می‌شوند، گفت: تصمیم سختی است که قطعا سبب نارضایتی برخی از افراد  نیز می‌شود اما اگر ما مدعی هستیم که نماینده مردم هستیم باید این عمل جراحی بزرگ را انجام دهیم.

رسولی در مورد وضعیت بازنشسته‌های شهرداری نیز اظهارکرد: معاون منابع انسانی لیست افراد بازنشسته در شهرداری را داد و عنوان کرد که این افراد از شهرداری رفته‌اند اما قانون منع به کارگیری بازنشستگان بیشتر برای افشانی بود و حالا که رفته ، رفتن یا نرفتن مابقی بازنشستگان در صدر اخبار نیست.

وی در ادامه در مورد بازنشستگی شهرداری منطقه  ۲ و رئیس سازمان بوستان‌ها نیز با بیان اینکه بازنشستگی تعریف خود را دارد، گفت: اگر کارمندی تقاضای بازنشستگی کند و رئیسش قبول نکند این کارمند بازنشسته تلقی نمی‌شود و اگر کارمندی متقاضی باشد و مقام مافوق آن نیز موافقت کند، این فرد بازنشسته نمی‌شود و از حالت اشتغال به بازنشستگی تبدیل می‌شود و مستمری دریافت می‌کند البته این توضیحات منطقی نیست اما قانونی است و کشت پور و مختاری تا زمانی که این اتفاق برایشان رخ ندهد( قبول مقام مافوق) بازنشسته تلقی نمی‌شوند.

این عضو شورای شهر تهران در مورد شخص مختاری گفت: مختاری تا زمانی که حکم بازنشستگی دریافت نکند، هر سنی داشته باشد کارمند رسمی شهرداری تهران است.

وی در پایان گفت: امیدواریم اعضای شورای شهر به طرح الزام شهرداری تهران به ادغام و کاهش حوزه‌های معاونت شهرداری تهران و حذف پست‌های قائم مقام یا جانشین و مشاور در کلیه واحدهای شهرداری در روز یکشنبه هفته آینده (۲۵ آذرماه) رای مثبت دهند.

خواندن خبر در سایت منبع

حذف ۲۵۰ مدیر ارشد در شهرداری تهران/وضعیت بازنشستگان شهرداری

مهرخبرگزاری مهر
حذف ۲۵۰ مدیر ارشد در شهرداری تهران/وضعیت بازنشستگان شهرداری

به گزارش خبرنگار مهر، سید حسن رسولی، در نشست خبری درباره تشریح طرح الزام شهرداری تهران به ادغام  و کاهش حوزه‌های معاونت شهرداری تهران از ۹ سطح به حداکثر ۶ سطح سازمانی و حذف پست‌های قائم‌مقام و یا جانشین و مشاور در تمامی واحدهای ستادی، مناطق، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه، اظهار کرد: با ارائه گزارش تغییر و تحول آقای نجفی به تصویر نسبتاً گویایی از شرایط جاری نظام مدیریت شهری رسیدیم، همچنین به دلیل کم ثباتی شهرداران شهر تهران در ماه‌های اخیر شورای شهر تهران در این مقوله نسبت به شهرداران قبلی و فعلی اشراف بیشتری به مسائل دارند.

وی ادامه داد: بحث ساماندهی سازمان‌های زیرمجموعه شهرداری شامل دو بخش اصلاح ساختار سازمان و شرکت‌های وابسته به شهرداری و ساختار سازمانی ستاد شهرداری مناطق و نواحی است. بدون شک ازجمله چالش‌های مهم شهرداری تهران نامناسب بودن ساختار سازمانی با شرح وظایف و مأموریت در این سازمان است. در این شرایط از منظر علم سازمان، مدیریت و تجارب فنی و حرفه‌ای نظام گردش کار به دلیل بزرگی بیش‌ازحد سازمان با کندی مواجه شده به همین دلیل میسر ارائه خدمات به شهروندان روند عادی ندارند برای نمونه باوجود راه‌اندازی دفاتر خدمات الکترونیک شهر حداقل زمان برای صدور پروانه ساخت ۹ ماه طول می‌کشد.

خزانه‌دار شورای شهر تهران اعلام کرد: یکی از کارکردهای مورد انتظار نظام کارآمد، گردش کار سریع و شفاف  است و این مهم با حذف موانع و مراحل اضافی و سرعت بخشیدن میسر خواهد بود. این هدف به‌جز مهندسی مجدد سازمان و ساختار و تجدیدنظر در نظام ساختار، اختیارات و مسئولیت‌ها و بازنگری در حد و اندازه سازمان میسر نمی‌شود. شورای شهر تهران به دنبال ایجاد نظم و انضباط کار در شهرداری تهران است باید دراین‌باره ورود جدی داشته باشد به همین دلیل اصلاح ساختار سازمان‌های شهرداری تهران در دستور کار قرارگرفته است.

رئیس کمیته تشکیلات و منابع انسانی شورای شهر تهران، با تأکید بر اینکه حد و اندازه شهرداری تهران در طول سال‌های گذشته بیش‌ازاندازه فربه شده و این موضوع مورد تائید متخصصان است که به دلیل این فربه گی سازمان ناکارآمد شده است، گفت: این توسعه به‌صورت افقی و عمودی در سطح معاونت‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه موجب موازی کاری و دوباره‌کاری انجام مأموریت‌ها در شهرداری تهران شده است. در این طرح به دنبال این هستم که تعداد معاونت‌های شهرداری تهران از ۹ معاونت به حداکثر شش معاونت کاهش یابد همچنین علاوه بر هرس سازمانی برای حذف چابک سازی پست‌های غیرضروری نیز اقدام شده است زیرا برخی از این پست‌ها فاقد شرح وظیفه و مأموریت خاص هستند. پست‌های مانند، مشاور، قائم‌مقام و جانشین پست‌های غیرضروری هستند که کمکی به کارآمدی سازمان نمی‌کند.

نایب رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه این ضرورت این طرح برای تمام اعضای شورای شهر تهران نیز تشریح شده است، اظهار کرد: طرح مذکور هیچ اثر مثبت یا منفی در وضعیت کارکنان شهرداری تهران ندارد. البته در بودجه سال ۹۷ شهرداری تهران ملزم شده که ۶ درصد از نیروهای موجود را کاهش دهد. همچنین به شهرداری اجازه داده شده معادل این ۶ درصد، ۳ درصد نیرو از نخبگان و متخصصان از طریق آزمون استخدامی جذب کند.

وی همچنین گفت: برای قانونی شدن ساختار معاونت و سازمان‌های شهرداری تهران باید مراحل مختلف طی شود. برخی از معاونت‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه شهرداری تهران تمام مراحل را طی نکرده‌اند. برای نمونه ۶ تا از سازمان‌های وابسته به شهرداری تهران تمام مراحل قانونی را طی نکردند و تایید وزارت کشور را ندارند. طی نکردن تمام مراحل قانونی به معنای تخلف نیست که حتما باید از معاونت ها حذف شوند، بلکه سه معاونت از ۹ معاونت شهرداری تهران مراحل قانونی را طی نکرده‌اند.

رسولی با بیان اینکه در طرح الزام شهرداری تهران به حذف پست‌های قائم‌مقام یا جانشین و مشاور در تمامی واحدهای ستادی، مناطق، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه به دنبال حذف پست‌هایی هستیم که با ردیف سازمانی بدون هیچ شرح وظیفه‌ای در ساختار ایجادشده و معادل‌سازی با جایگاه مدیران برای این پست ها تعیین شده است، تأکید کرد: مشاورانی که در شورای شهر تهران حضور دارند، رابطه استخدامی با شورا ندارند و دارای پست نیستند و خرید خدمت شده‌اند این در حالی است که در شهرداری رابطه استخدامی وجود دارد و حتی مشاوران هم‌طراز با مدیران هستند.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین اصلی که در طراحی ساختار سازمانی هر نهادی ازجمله شهرداری به لحاظ علمی باید حاکم باشد جلوگیری از موازی کاری است، گفت: موازی کاری یعنی یک فعالیت هم‌جنس در دو یا سه واحد به‌طور هم‌زمان صورت می‌گیرد که این مصداق عینی ناکارآمدی سازمان است. شهرداری سازمانی است که قریب به هزار مورد مایحتاج مردم را در ۲۴ ساعت تأمین می‌کند، ازاین‌رو باید نحوه ارائه این خدمات به‌ صورت سیستماتیک در کمترین زمان انجام شود.

رسولی درباره اصلاح ساختار سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران نیز گفت: در دهه ۷۰ به تصمیم نمایندگان مجلس شهرداری موظف شد تا ۴ درصد از درآمدهای شهرداری برای فعالیت‌های فرهنگی هزینه شود، با وجود اینکه هزینه بودجه این سازمان از جیب مردم تهران تأمین می‌شوند اما شهرداری کمترین نقشی در مجمع و هیات مدیره و ارکان این سازمان دارد و برای اصلاح ساختار آن باید دولت یا مجلس اقدام کنند.

نایب رئیس کمیسیون برنامه‌ و بودجه شورای شهر تهران درباره علت رأی نیاوردن یک‌فوریت این طرح در صحن شورای شهر تهران، اظهار کرد: فرصتی برای توضیح این طرح در صحن به من داده نشد برای همین یک‌فوریت آن روی نیاورد. این طرح از ابتدای دوره پنجم برنامه‌ریزی‌شده و در حداقل زمان مجدداً برای بررسی به صحن آورده خواهد شد. بنده به‌عنوان طراح این طرح جدی هستم. تصمیم سختی است و طرح ارائه‌شده به نفع عموم مردم بوده و عوارض آن برای خواص است. در این طرح به دنبال منافع عموم هستیم و هرس سازمانی مورد اعتراض برخی نیز خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه با اجرای این طرح ۲۵۰ مدیر ارشد اعم از قائم‌مقام، مشاور و جانشین در بخش‌های مختلف شهرداری تهران حذف خواهند شد، تصریح کرد: در این طرح تعدیل از بالا ساختار انجام خواهد شد. البته درباره تعدیل نیرو از پایین ساختار نیز معتقدم نباید نیروها رها شوند و باید در بخش پیمانکاری شهرداری مورداستفاده قرار گیرند.

رسولی همچنین اعلام کرد: در طرح مذکور صرفه‌جویی مالی متغیر اول نیست و متناسب‌سازی هدف اصلی است.

وی درباره نیروهای بازنشسته شهرداری تهران از جمله آقای مختاری مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز، افزود: منطقی نیست قانونی در مجلس تصویب شود اما تنها برخی از مدیران بازنشسته شود و برخی باقی بماند. در مورد بازنشستگان شهرداری از جمله آقای مختاری می بایست فرایند قانونی طی شود و باید مافوق نسبت به بازنشستگی آن درخواست داشته باشند. لیست بازنشستگان شهرداری تهران تهیه شده است.

رسولی درباره وضعیت کنونی بانک شهر نیز، گفت: بانک شهر متعلق به شهرداری هشت کلان‌شهر است و شهرداری تهران نیز بخشی از سهام این بانک دارد و در قالب قانون تجارت در مجمع این بانک می‌تواند اعمال‌نظر کند. در زمان حضور آقای افشانی در شهرداری تهران جلسات متعددی برای معرفی اعضای حیات مدیره جدید بانک تشکیل‌شده و گویا این در حال نهایی شدن است.

خواندن خبر در سایت منبع

مختاری بازنشسته نیست/ ماندن یا رفتن رییس سازمان بوستان‌ها بسته به تصمیم شهردار دارد

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
مختاری بازنشسته نیست/ ماندن یا رفتن رییس سازمان بوستان‌ها بسته به تصمیم شهردار دارد

به گزارش اقتصاد آنلاین ، سید حسن رسولی در نشست خبری درباره تشریح طرح الزام شهرداری تهران به ادغام  و کاهش حوزه های معاونت شهرداری تهران از 9 سطح به حداکثر 6 سطح سازمانی و حذف پست های قائم مقام و یا جانشین و مشاور در کلیه واحد های ستادی ، مناطق ، سازمان ها و شرکت های تابعه، اظهار کرد: با ارائه گزارش تغییر و تحول آقای نجفی به تصویر نسبتا گویایی از شرایط جاری نظام مدیریت شهری رسیدی همچنین به دلیل کم ثباتی شهرداران شهر تهران در ماه های اخیر شورای شهر تهران در این مقوله نسبت به شهرداران قبلی و فعلی اشراف بیشتری به مسایل دارند.

وی ادامه داد: بحث ساماندهی سازمان های زیرمجموعه شهرداری شامل دو بخش اصلاح ساختار سازمان و شرکت های وابسته به شهردرای و ساختار سازمانی ستاد شهرداری مناطق و نواحی است. بدون شک از جمله چالش های مهم شهردرای تهران نامناسب بودن ساختار سازمانی با شرح وظایف و ماموریت در این سازمان است. در این شرایط از منظر علم سازمان، مدیریت و تجارب فنی و حرفه ای نظام گردش کار به دلیل بزرگی بیش از حد سازمان با کندی مواجه شده به همین دلیل میسر ارائه خدمات به شهروندان نیز روند عادی ندارند برای نمونه با وجود راه اندازی دفاتر خدات الکترونیک شهر حداقل زمان برای صدور پروانه ساخت 9 ماه طول می کشد.

خزانه دار شورای شهر تهران اعلام کرد: یکی از کارکردهای مورد انتظار نظام کارآمد، نظام گردش کار سریع و شفاف  است و این مهم با حذف موانع و مراحل اضافی و سرعت بخشیدن میسر خواهد بود. این هدف به جز مهندسی مجدد سازمان و ساختار و تجدید نظر در نظام ساختار، اختیارات و مسئولیت ها و بازنگری در حد و اندازه سازمان میسر نمی شود . شورای شهر تهران به دنبال ایجاد نظم و انظباط کار در شهرداری تهران است باید در این باره ورود جدی داشته باشد به همین دلیل اصلاح ساختار سازمان های شهرداری تهران در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس کمیته تشکیلات و منابع انسانی شورای شهر تهران، با تاکید بر اینکه حد و اندازه شهرداری تهران در طول سالهای گذشته بیش از اندازه فربه شده و این موضوع مورد تایید متخصصان به دلیل این فربه گی سازمان ناکارآمد شده است، گفت: این توسعه به صورت افقی و عمودی در سطح معاونت ها، سازمان ها و شرکت های تابعه موجب موازی کاری و دوباره کاری انجام ماموریت ها در شهرداری تهران شده است. در این طرح به دنبال این هستم که تعداد معاونت های شهرداری تهران از 9 معاونت به حداکثر شش معاونت کاهش یابد همچنین علاوه بر هرس سازمانی برای حذف چابک سازی پست های غیرضرور نیز اقدام شده است زیرا برخی از این پست ها فاقد شرح وظیفه و مامورتی خاص هستند . پست های مانند، مشاور، قائم مقام و جانشین پست های غیرضرور هستند که کمکی به کارآمدی سازمان نمی کند.

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه این ضرورت این طرح برای تمام اعضای شورای شهر تهران نیز تشریح شده است، اظهار کرد: طرح مذکور هیچ اثر مثبت و منفی در وضعیت کارکنان شهرداری تهران ندارد. البته در بودجه سال 97 شهرداری تهران را ملزوم کردیم که 6 درصد از نیروهای موجود را کاهش دهد همچنین به شهرداری اجازه دادیم معادل این 6 درصد،  3 درصد نیرو از نخبگان و متخصصان از طریق آزمون استخدامی جذب کند.

وی همچنین گفت: برای قانونی شدن ساختار معاونت و سازمان های شهرداری تهران باید مراحل مختلف طی شود. برخی از معاونت ها، سازمان ها و شرکت های تابعه شهرداری تهران تمام مراحل را طی نکرده اند.

رسولی با بیان اینکه در طرح الزام شهرداری تهران به حذف پست های قائم مقام و یا جانشین و مشاور در کلیه واحد های ستادی ، مناطق ، سازمان ها و شرکت های تابعه به دنبال حذف پست هایی هستیم که با ردیف سازمانی بدون هیچ شرح وظیفه ای در ساختار ایجاد شده است و معادل سازی با جایگاه مدیران شده است، تاکید کرد: مشاورانی که در شورای شهر تهران حضور دارند، رابطه استخدامی با شورا ندارند و دارای پست نیستند و خرید خدمت شده اند این در حالیست که در شهرداری رابطه استخدامی وجود دارد و حتی مشاوران همطراز با مدیران هستند.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه یکی از مهمترین اصلی که در طراحی ساختار سازمانی هر نهادی از جمله شهرداری به لحاظ علمی باید حاکم باشد جلوگیری از موازی کاری است، گفت: موازی کاری یعنی یک فعالیت هم جنس در دو یا سه واحد به طور همزمان صورت می گیرد که این مصداق عینی ناکارآمدی سازمان است. شهرداری سازمانی است قریب به هزار مورد مایحتاج مردم را در 24 ساعت تامین می کند از این رو باید نحوه ارائه این خدمات باید به صورت سیستماتیک در کمترین زمان انجام شود.این خبر در حال تکمیل است... لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

خبرآنلاینخبرآنلاین9 ساعت قبل
وی افزود: اجرای زیرگذر تجریش به دلیل موقعیت زمین شناسی منطقه و وجود بستری سنگی، رودخانه‌ای و وجود تاسیسات شهری و خط مترو بسیار زمان بر و پر هزینه است. موسوی اجرای رینگ ترافیکی در محدوده تجریش به صورت دورانی با استفاده از مسیرهای جایگزین و سایر محورهای موازی را اولین اقدام در اجرایی شدن پیاده راه تجریش دانست. مسیرهای امن برای افراد پیاده طراحی شودسردار محمدرضا مهماندار رییس پلیس راهور تهران بزرگ نیز با تاکید بر بازنگری در حمل ونقل شهری اجرای مسیرهای امن برای افراد پیاده را لازمه شهری ایمن دانست. وی گفت: شهرتهران در حال حاضر نه خودرو محور است نه انسان محور و باید فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی ترویج داده شود. وی اضافه کرد: بدلیل مشکلات ترافیکی شمال تهران و محدودیت معابر، این منطقه را به دو منطقه راهور تقسیم کرده‌ایم و ۳۰ درصد پتانسیل نیروی انسانی راهور در زمان پیک ترافیکی در این منطقه حضور پیدا می‌کند.
خبر فوریخبر فوری6 ساعت قبل
همان حال عجیب، بلوغ زود هنگام عاشقانه‌هایم در سردترین فصل سال؛ قصه عشقی که جوانه زدنش با سبز شدن باغچه‌های عزیز و آقاجان هم‌زمان شد. من در همان روزهای سخت، شکار نگاه سرد چشمان زیبای فربد شدم، همان شب‌های دراز، اشکهای بی‌پایان در همجواری نرگس‌ها …فربد از موقعی که مادرش یعنی خاله را از دست داد تابستان‌ها در روستا نزد عزیز و آقاجان می‌ماند. در بدترین حالت روحی و روانی هم حواسم بود که من ماندنی هستم و فربد رفتنی و وصالی بین ما نخواهد بود. در آخرین روزهای تعطیلات دایی و خانواده‌اش از شهرستان آمدند و من و دختردایی راحله دوست صمیمی بودیم. راحله هم سن و سال فربد بود؛ کناره‌گیری من باعث شد راحله حضورش برای فربد پر رنگ باشد؛ همه‌ی روزهایم غم انگیز بود ولی یکشنبه‌ها داغون‌تر می‌شدم؛ یکشنبه‌ای که من شاهد قرار عاشقانه فربد و راحله شدم.
خبر فوریخبر فوری9 ساعت قبل
رییس پلیس امنیت عمومی گیلان از شناسایی و دستگیری ۳ تن از اراذل و اوباش و عاملان اخلال درنظم عمومی، عربده کشی در شهرستان رشت خبر داد. رییس پلیس امنیت عمومی گیلان از شناسایی و دستگیری ۳ تن از اراذل و اوباش و عاملان اخلال درنظم عمومی، عربده کشی و تخریب اموال مردم در شهرستان رشت خبر داد. وی افزود: ماموران انتظامی با استفاده از شگردهای پلیسی موفق به شناسائی اراذل و اوباش شدند. این مقام انتظامی تصریح کرد: ماموران با هماهنگی قضائی متهمان را در یک عملیات ضربتی در مخفیگاه‌شان دستگیر کردند. سرهنگ صمدی با اشاره به اینکه عاملان درگیری از اراذل و اوباش و دارای سابقه کیفری بودند تصریح کرد: متهمان ۲۰، ۲۲ و ۲۳ ساله برای سیر مراحل قانونی به مقام قضائی معرفی شدند.
خبر فوریخبر فوری9 ساعت قبل
پیرزنی ۷۹ ساله در آفریقای جنوبی هنگام آب دادن به درختان حیاط خانه‌اش توسط مردی غریبه مورد تعرض قرار گرفت. زنی ۷۹ ساله، در شهر پترماریزبرگ واقع در آفریقای جنوبی، در حیاط منزلش توسط مردی غریبه موردتعرض جنسی قرار گرفت. زن به حیاط منزلش آمده تا به درختان و گیاهان آب بدهد که متوجه حضور مرد شد و سعی کرد او را از حیاط خانه‌اش بیرون کند. مرد پس از تجاوز به وی و بستن دست و پا و دهان پیرزن سه تلفن همراه و تلویزیون منزل وی را نیز دزدید. یکی از همسایگان جان زن را نجات داد و گزارش این جرم را به پلیس داد.

اخبار بیشتر