ترامپ: داعش تا 30 روز دیگر از بین می‌رود
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

ترامپ: داعش تا 30 روز دیگر از بین می‌رود

ادعای تازه فرانسه درباره داعش

فراروخبرگزاری فرارو
ادعای تازه فرانسه درباره داعش
برغم تبلیغات بسیار آمریکا و کشور‌های غربی حاضر در این ائتلاف، اطلاعات موثق و تایید شده‌ای از سوی منابع عراقی مبنی بر مبارزه واقعی آن‌ها با تروریسم و داعش در این کشور منتشر نشده است.
ادعای تازه فرانسه درباره داعش - 0

فرمانده گروه عملیات و معاون فرمانده عملیات مشترک در عراق مدعی اقدام نیرو‌های فرانسوی در اجرای بزرگترین حمله توپخانه‌ای به داعش در مرز‌های عراق با سوریه شد.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری سومریه نیوز عراق، سرهنگ 'جاناتان بایروم' گفته که این بزرگترین حمله توپخانه‌ای است که از زمان جنگ ویتنام تاکنون انجام شده است.

این خبرگزاری عراقی گفته که این حملات از پنج ماه پیش آغاز شده، اما این مقام فرانسوی آن را ساعاتی پس از حمله مسلحانه روز گذشته در شهر استراسبورگ فرانسه که به گفته پلیس دست کم سه کشته و ۱۳ زخمی بجا گذشته، اعلام می‌شود.این افسر فرانسوی اضافه کرده است که این عملیات با کمک همپیمانان عراقی با هدف دفاع از مرز‌های عراق انجام شده است.

در این گزارش به جزییات بیشتری از جمله تعداد این حملات توپخانه و آثار و تلفات آن بر روی تروریست‌های داعش اشاره نشده است.منابع دولتی و نظامی عراق هنوز در خصوص این گزارش واکنشی نداشته اند، اما طرح این ادعا درحالی است که طی پنج ماه اخیر کوچکترین خبر و گزارشی از انجام عملیاتی که 'بزرگترین عملیات توپخانه‌ای از زمان جنگ ویتنام' خوانده شده'، از سوی رسانه ها، منابع و فعالان عراقی منتشر نشده است.

گفته می‌شود حدود ۵۰۰ نیروی نظامی فرانسه در قالب ائتلاف مدعی مبارزه با داعش به سرکردگی آمریکا در عراق بسر می‌برند.برغم تبلیغات بسیار آمریکا و کشور‌های غربی حاضر در این ائتلاف، اطلاعات موثق و تایید شده‌ای از سوی منابع عراقی مبنی بر مبارزه واقعی آن‌ها با تروریسم و داعش در این کشور منتشر نشده است.این درحالی است که گزارش‌های محلی مستندی از حمایت نیرو‌های غربی و بویژه آمریکایی از سرکرده‌های داعش در عراق و سوریه و نجات آن‌ها از معرکه و نقل و انتقال آن‌ها به مناطق امن و حتی رفت و آمد عناصر داعش به پایگاه‌های نظامی آمریکا در مناطق مرزی عراق و سوریه حکایت دارد.

آمریکایی‌ها و متحدان غربی اش که از سال ۲۰۰۳ عراق را به بهانه واهی داشتن سلاح‌های کشتار جمعی اشغال کردند، در سال ۲۰۱۱ بدلیل شکست‌ها و ناکامی‌های مکرر، مجبور به ترک خاک عراق شدند، اما با این حال در سال ۲۰۱۴ به بهانه مبارزه با داعش و در راس یک ائتلاف بین المللی بار دیگر وارد این کشور شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

باجگیری 700 دلاری داعش از غیرنظامیان برای خروج از مناطق تحت اشغال خود

فارسخبرگزاری فارس
باجگیری 700 دلاری داعش از غیرنظامیان برای خروج از مناطق تحت اشغال خود
یک پایگاه معارضان سوری میگوید، داعش برای خروج هر نفر از مناطق تحت اشغال خود در ریف دیرالزور 700 دلار از هر نفر باجگیری می‌کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، گروه تروریستی داعش از شمار زیادی از افراد غیر نظامی در ریف دیرالزور واقع در شرق سوریه به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کند.

پایگاه خبری معارض «الحل» گزارش داد که عناصر داعش در مناطق تحت اشغال خود در ریف دیرالزور اعلام کرده‌اند که هر کس خواستار خروج از این مناطق است باید مبالغ مالی در ازای آن پرداخت کند.

داعش به غیر نظامیان گفته است که گذرگاهی برای آنان ایجاد خواهد کرد تا بتوانند از این مناطق خارج شوند؛ البته مشروط بر اینکه در ازای خروج هر فرد 700 دلار به این گروه تروریستی پرداخت شود.

داعش همچنین مقرر کرده است که هر کس با خود وسیله نقلیه دارد و خواستار خروج از مناطق تحت اشغال این گروه است باید هزار و 500 دلار پرداخت کند.

«محمد العمیری» که یکی از افراد نجات یافته از شهر «هجین» -تحت اشغال داعش- است و چند روز پیش به همراه خانواده خود از این شهر خارج شد به الحل گفت که به همراه خانواده‌اش در مرکز شهر سکونت داشته‌ و به محض اینکه صدای بلندگوهای داعش را شنیده که خروج افراد غیر نظامی را اعلام کرده، به مرکزی که برای ثبت نام مشخص شده بود مراجعه کرد تا برگه‌ای را بگیرد که اجازه خروج از مناطق مذکور را به او و خانواده‌اش می‌داد. العمیری ضمن تکذیب شدید شایعات مربوط به اینکه داعش به افراد غیر نظامی اجازه خروج از مناطق تحت اشغال خود را داده است تا آنان را از درگیری و بمباران دور نگه دارد، می‌گوید که داعش به هیچ کس اجازه نمی‌دهد مجانی خارج شود و این گروه به وضعیت غیر نظامیان هیچ اهمیتی نمی‌دهد.

وی در ادامه گفت که پس از خروج از مناطق تحت اشغال داعش، کار تمام نشد، بلکه این بار باید به ایست‌و بازرسیهای وابسته به شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» نیز مبلغ 400 یا 300 دلار پرداخت می‌کردند تا گواهی را به دست آورند که بتوانند باقیمانده مسیر را طی کنند.

این آواره سوری همچنین اعلام کرد، خانواده‌هایی که «نمی‌توانستند این مبلغ را پرداخت کنند، به آنان اجازه داده نمی‌شد که مسیر خود را کامل کنند.. بلکه به اردوگاههای آوارگان هجین تحویل داده می‌شدند». وی با اشاره به اینکه شمار زیادی از افارد غیر نظامی خواستار خروج از مناطق تحت اشغال داعش بودند تأکید کرد که این افراد «در روستاها و شهرکهایی که تحت سیطره این گروه (داعش) قرار دارد، وضعیت انسانی بسیار دشواری دارند... و مواد غذایی و اساسی و لوازم پزشکی نیز در اختیار ندارند».

الحل در ادامه گزارش خود اعلام کرد که داعش در شهر هجین طی روزهای اخیر و همزمان با شدت گرفتن درگیریها با نیروهای دموکراتیک دهها منزل را منهدم کرده است تا تک‌تیراندازهای کُرد بر سقف این مناطق سنگر نگیرند.

«خلیفه الجویسم» که از شهرک «الباغوز» نجات یافته می‌گوید که داعش «از افراد غیر نظامی به عنوان سپرهای انسانی استفاده می‌کند و اجازه نمی‌دهد کسی که پولی پرداخت نکرده به سمت مناطق نیروهای دموکراتیک خارج شوند و آنان را مجبور می‌کند که باقی بمانند».

الجویسم در پایان تأکید کرد که داعش به شدت تنها کافی‌نت موجود در شهرک را تحت نظر دارد و نیروهای امنیتی این گروه دائما در حال بازرسی هستنند و در صورت مشاهده فرد مشکوکی، وی را فورا بازداشت می‌کنند.

نیروهای دموکراتیک از سه ماه پیش آخرین مرحله از عملیات خود را کلید زدند تا بتوانند به حضور داعش در این منطقه از سوریه پایان دهند، ولی استانداردهای دوگانه آمریکا در برخورد با داعش و شبه‌نظامیان کُرد باعث شده است که این عملیات ادامه یابد (جزئیات بیشتر).

خواندن خبر در سایت منبع

تعهد ترامپ به نابودی داعش در سوریه ظرف ۳۰ روز

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
تعهد ترامپ به نابودی داعش در سوریه ظرف ۳۰ روز
دونالد ترامپ اظهار کرد، تروریست‌های داعش ظرف یک ماه از مناطق تحت کنترل خود در سوریه ریشه‌کن خواهند شد.

 دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا با اشاره به گروه داعش اظهار کرد: ما کار "بسیار بسیار بزرگی" علیه داعش انجام داده‌ایم. عده بسیار کمی از آنان در این منطقه باقی مانده‌اند. ظرف ۳۰ روز دیگر، هیچ‌یک از آنان باقی نخواهد ماند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، ترامپ این اظهارات را در حالی بیان کرد که لایحه "پاسخگویی به نسل‌کشی در عراق و سوریه" را امضا می‌کرد. این قانون به دنبال آن است که داعش را به عنوان مسئول جرایمی که علیه جوامع قومی و مذهبی عراق و سوریه مرتکب شده، معرفی کند و به این گروه‌های آسیب‌دیده امدادرسانی کند.

نیروهای تحت پشتیبانی آمریکا هم‌اکنون در آخرین منطقه باقی‌مانده تحت کنترل داعش مشغول مبارزه با این تروریست‌ها هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

ترامپ: داعش تا 30 روز دیگر از بین می‌رود

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
ترامپ: داعش تا 30 روز دیگر از بین می‌رود
ترامپ در جریان رقابت‌های انتخاباتی 2016 آمریکا بارها و بارها اعلام کرد که گروه داعش ساخته و پرداخته دولت آمریکاست.

"دونالد ترامپ" وعده داده تا 30 روز آینده دیگر هیچ عضوی از گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه باقی نخواهد ماند.

به گزارش عصرایران به نقل از سی‌ان‌ان، رییس جمهوری آمریکا روز سه شنبه – به وقت واشنگتن- هنگام امضای لایحه " امدادرسانی اضطراری در موارد نسل کشی و پاسخگویی در عراق و سوریه " این وعده را مطرح کرده است. این لایحه به منظور کمک رسانی به اقلیت‌های قومی و مذهبی در دو کشور عراق و سوریه که هدف نسل‌کشی داعش قرار گرفته‌اند، امضا شده است.

این قانون به آژانس‌های آمریکایی اجازه می‌دهد تا به گروه‌ها برای تحقیق و پیگرد افراد مسئول و مقصر این جنایات کمک کنند.

ترامپ به هنگام امضای این لایحه گفت:" گروه تروریستی داعش اقدامات بسیار بدی علیه تمام ساکنان منطقه انجام داده است و ایالات متحده آمریکا از ابتدا به طور مصمم با این گروه مبارزه کرده است."

او سپس افزود:" در آن منطقه از دنیا شمار بسیار کمی (از اعضای داعش) باقی مانده و تا 30 روز آینده هیچ کدام از آنان باقی نخواهد ماند."

ترامپ جزییات بیشتری ارایه نکرد. ترامپ در جریان رقابت‌های انتخاباتی 2016 آمریکا بارها و بارها اعلام کرد که گروه داعش ساخته و پرداخته دولت آمریکاست.

ترامپ در حال امضای لایحه " امدادرسانی اضطراری در موارد نسل کشی و پاسخگویی در عراق و سوریه "

ترامپ: داعش تا 30 روز دیگر از بین می‌رود - 8

گفتنی است در جریان حمله دیروز نیروی هوایی عراق به دو مرکز استقرار اعضای داعش در منطقه "سوسه" سوریه، دهها نفر از اعضای این گروه تروریستی کشته شده‌اند.

بنا به اعلام منابع نظامی عراق، در یکی از این دو مرکز، 30 تروریست از سرکردگان داعش آماده برگزاری یک جلسه مهم و در مرکز دیگر نیز 14 تروریست انتحاری داعش مستقر بودند که در حمله اف 16 های عراقی همگی کشته شده‌اند.

ارتش عراق این حمله را در نخستین سالگرد شکست دادن داعش و بیرون کردن این گروه تروریستی از مراکز تحت اشغالش در خاک عراق، انجام داده است.

خواندن خبر در سایت منبع

44 داعشی در حمله جنگنده های عراقی در سوریه کشته شدند

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
44 داعشی در حمله جنگنده های عراقی در سوریه کشته شدند
44 تروریست داعشی در حمله جنگنده های عراقی به مواضع آنها در داخل خاک سوریه کشته شدند.

مرکز رسانه ای ستاد مشترک عراق روز سه شنبه اعلام کرد که جنگنده های اف 16 عراقی با استفاده از گزارش های دقیق اطلاعاتی از مواضع تروریست ها، دو مرکز استقرار آنها در منطقه سوسه در داخل خاک سوریه را بمباران کردند. 

در یکی از این دو مرکز 30 تروریست از سرکردگان داعش آماده برگزاری یک جلسه مهم و در مرکز دیگر نیز 14 فرد انتحاری مستقر بودند. 

با انهدام کامل این دو مرکز کلیه تروریست ها به هلاکت رسیدند. 

این چندین بار است که نیروهای عراقی با جنگنده و یا از طریق توپخانه مواضع تروریست های داعش را در خاک سوریه نزدیک مرز عراق هدف قرار می دهند.

منابع عراقی بارها از قصد عبور عناصر داعش از مرزها به کمک نیروهای آمریکایی مستقر در این مناطق و انجام عملیات تروریستی در این کشور خبر داده اند. 

یکسال پیش در روز 10 دسامبر 2017 (19 آذر 96 ) نخست وزیر وقت عراق طی مراسمی پیروزی کامل نظامی را بر گروهک ترویستی تکفیری داعش اعلام کرد. 

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | بازهم برخورد شرم‌آور مجری بی‌تجربه روی آنتن زنده

خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل

فیلم | سوتی همسر کیمیا علیزاده روی آنتن زنده تلویزیون!!

خبرآنلاینخبرآنلاین17 ساعت قبل
الفالف23 ساعت قبل
گروه سیاسی الف، ۱ خرداد ۱۳۹۸، ۰۷:۲۵ ۳۹۸۰۲۳۱۰۱۹عبداله سامری نماینده خرمشهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف با اشاره به انتشاره عکسی از وی در فضای مجازی مبنی بر نشستن بر سره سفره افطار با غذاهای خاص گفت: در عکس مشخص است که افطار معمولی بود. وی گفت: عصر پنچ شنبه گذشته اینجانب برای بررسی مشکلات فاضلاب روستای سوره خرمشهر – شلمچه به این روستا رفتم. عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: بعد از بازدید میدانی و جلسه با اهالی محل، اینجانب را به افطار دعوت کردند و من هم در کنار آنها بر سر سفره نشستم. سامری گفت: برای اینجانب گوشت آوردند که بنا به توصیه پزشکان گوشت قرمز اصلا نمی‌خورم. نماینده خرمشهر در مجلس افزود: ضمن اینکه سفره افطار را مردم حوزه انتخابیه پهن کردند که در کنار سادگی برایم بسیار ارزشمند بود.

سیرکاران، برنده بزرگ جنگ تجاری در آمریکا

5+
عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبر گزاری صدا و سیما، محسن کوهکن نماینده مجلس و موافق طرح تفکیک وزارت بازرگانی از صمت در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: زمانی وزارت صمت امروز متشکل از ۴ وزاتخانه بود. وزارت صنایع سنگین، وزارت صنایع، وزارت معادن و وزارت بازرگانی که در اولین اقدام با ادغام وزارت صنایع سنگین و وزارت صنایع به وزارت صنایع تبدیل شد، در گام بعدی وزارت معادن در وزارت صنایع ادغام و به وزارت صنایع و معادن تبدیل شد، در گام سوم وزارت بازرگانی حذف و وزارت صمت تشکیل شد. کوهکن نماینده موافق تفکیک وزارت بازرگانی از صمت گفت: باید به نظر کارشناسانه دولت نیز توجه کرد و وقتی دولت اصرار بر تفکیک دارد اگر مجلس در اجرا همکاری نکند دولت بعدا اعتراض خواهد کرد بنابراین باید بخش اعمال حاکمیتی را احصا کنیم و بعد اعمال مسئولیت را بخواهیم. محمدرضا منصوری نماینده مجلس مخالف طرح تفکیک گفت: اکنون ۱۷ وزارتخانه داریم و معتقدم باید وزارت اقتصاد نیز که وابستگی به وزارت صمت و بازرگانی دارد در دل این وزارتخانه ادغام شود نه اینکه وزارتخانه‌ها دوباره تفکیک شود. مظفر علیخانی کارشناس در ارتباط تلفنی گفت: ما به عنوان بخش خصوصی با تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت به دو وزارتخانه مخالف هستیم.

اخبار بیشتر