آخرین اخبار مسکن
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

آخرین اخبار مسکن

پرداخت وام مسکن ۴۳ درصد رشد کرد

مهرخبرگزاری مهر
پرداخت وام مسکن ۴۳ درصد رشد کرد
مدیرعال بانک عامل حوزه مسکن با بیان اینکه در پنج ماه ابتدای امسال پرداخت وام مسکن ۴۳درصد رشد داشته است، گفت: در مدت مذکور ۸۳ هزار میلیارد ریال وام پرداخت شده که ۹۰ درصد آن وام مسکن بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر، رحیمی انارکی امروز در نشستی خبری با اشاره به فعالیت های پنج ماه نخست سال جاری بانک عامل حوزه مسکن اظهار کرد: ۱۱۱ هزار میلیارد ریال تجهیز منابع داشتیم که بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریال از محل افزایش سپرده و ۹۰ هزار میلیارد ریال از محل وصول مطالبات بوده است.

وی با بیان اینکه این بانک طی یک سال و نیم گذشته وارد بازی رقابت نرخ سود با سایر بانک ها نشده است، افزود: طی ۵ ماه اخیر ۸۳ هزار میلیارد ریال وام  پرداخت کردیم که ۹۵ درصد در حوزه مسکن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۳ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: ۲۰۶ هزار قراردادمنعقد کردیم که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۳درصد رشد داشته است.

انارکی با اشاره به صندوق پس انداز مسکن یکم، گفت: طی ۵ ماه اخیر بالغ بر ۱۰۳ هزار فقره حساب جدید در این صندوق افتتاح شد.

وی افزود: ۱۶ هزار و ۵۵۴ میلیارد ریال تسهیلات جهت خرید و ساخت ۲۱ هزار و ۴۴۰ واحد از محل صندوق پرداختیم که ۱۰ درصد در حوزه بافت فرسوده بوده است.

انارکی تصریح کرد: در مجموع تعداد کل حساب های صندوق تا ششم شهریورماه سال جاری، ۴۹۶ هزار فقره است که ۵۲ هزار فقره انصراف دادند و ۸۵ هزار فقره منجر به اخذ تسهیلات دریافت کرده اند از این رو حساب های باقی مانده ۳۵۹ هزار فقره است که آماده دریافت تسهیلات هستند.

وی در ادامه با اشاره به مسکن مهر گفت: امسال برای ۲۴ هزار واحد را تقسیط انجام دادیم. همچنین ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات مشارکت مدنی به ۴۷۰۰ واحد مسکونی پرداخت کردیم.

ادامه دارد

خواندن خبر در سایت منبع

پیش‌بینی یک فعال بازار مسکن/ احتمال شکست قیمت‌ها وجود دارد

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
پیش‌بینی یک فعال بازار مسکن/ احتمال شکست قیمت‌ها وجود دارد
اقتصاد > مسکن - ایلنا نوشت: نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه در مرداد ماه امسال شاهد کاهش 96 درصدی حجم معاملات خرید و فروش مسکن نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بودیم،‌گفت: احتمال شکست قیمت‌های نامتعارف در بازار مسکن وجود دارد.

حسام عقبایی درباره کاهش حجم معاملات خرید و فروش مسکن در بازار پس از افزایش قیمت‌های نامتعارف،‌ اظهار داشت: وضعیت معاملات در ماه‌های گذشته سیر نزولی کاملا محسوسی داشته به طوری که میزان معاملات مسکن در تیرماه نسبت به ماه گذشته کاهش 20 درصدی را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه حجم معاملات مسکن در مرداد ماه هم نسبت به تیر 35 درصد کاهش داشته است، ادامه داد: همچنین معاملات خرید و فروش مسکن در مرداد ماه امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کاهش 96 درصدی را نشان می دهد.

نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به وضعیت بازار تا پایان نیمه اول امسال، گفت: با توجه به رشد نامتعارف قیمت مسکن پیش بینی می شود تا پایان شهریور همین شرایط در بازار حاکم باشد.

عقبایی تاکید کرد: پیش بینی می‌شد پس از افزایش قیمت‌ها بازار در ابتدا وارد دوره پیش رکود شود اما برخلاف پیش بینی‌ها در حال حاضر بدون ورود به دوره پیش رکود وارد دوره رکود شده‌ایم.

وی درباره احتمال تغییر قیمت‌ها در بازار مسکن در چند ماه آینده اظهار داشت: تا پایان شهریورماه احتمال تغییر قیمت‌ها بعید است اما اگر قیمت دلار و سکه کاهش یابد یا حداقل ثابت بماند احتمال کاهش قیمت مسکن وجود دارد.

نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه احتمال شکست قیمت‌ها و ترکیدن حباب‌های نامتعارف در بازار مسکن وجود دارد،‌ ادامه داد: اگر دولت بتواند قیمت دلار و سکه را تا حدی کاهش دهد می‌توان انتظار کاهش قیمت مسکن با توجه به رکودی که پیش آمده را داشت.

پیش‌بینی یک فعال بازار مسکن/ احتمال شکست قیمت‌ها وجود دارد - 6

عقبایی با تاکید بر اینکه بازار مسکن در حال حاضر دچار رکود تورمی شده است،‌ ادامه داد: قیمت مسکن در حال حاضر واقعی نیست و افزایش قیمت‌ها کاملا نامتعارف هستند و همین باعث ریزش شدید معاملات مسکن شده است.

وی درباره وضعیت بازار مسکن با شروع دور جدید تحریم‌ها در آبان ماه گفت: رشد قیمت در چند ماه گذشته آنقدر زیاد بوده که دیگر این رویداد نمی‌تواند باعث افزایش قیمت مسکن شود مگر اینکه با شروع دور جدید تحریم‌ها شاهد جهش دوباره قیمت دلار و سکه باشیم.

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش اجاره بهای مسکن در اصفهان؛ افزایش تقاضای خرید سبب گرانی مسکن شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
افزایش اجاره بهای مسکن در اصفهان؛ افزایش تقاضای خرید سبب گرانی مسکن شد
رئیس اتحادیه مشاوران املاک اصفهان با بیان اینکه در ۳ ماهه اخیر افزایش تقاضا برای خرید خانه را شاهد بودیم، گفت: رونق در بحث خرید و فروش سبب شد مقداری قیمت‌های رهن و اجاره افزایش پیدا کند.

رسول جهانگیری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با بیان اینکه ما معمولاً برای آگاه سازی و شفاف سازی این موضوع همیشه به مردم پیشنهاد داده‌ایم به ساخت و ساز مسکن بپردازند، اظهار داشت: ساخت و ساز مسکن همیشه یک درصدِ ضریب سود مطمئنه‌ای را دارد یعنی اگر کسی وارد ساخت و ساز مسکن شود باید براساس نیاز مردم و تقاضای مردم نه براساس سلیقه خودشان بسازند. وی افزود: می‌دانید که اکنون، مخاطبان بازار مسکن مخاطبانی نیستند که آپارتمان 150 تا 300متری بخرند. باید نسبت به وضعیت مخاطبان نگاه کرده و ساخت و ساز کنند، در این صورت مشتریان خاص خودشان را خواهند داشت.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک اصفهان ادامه داد: آپارتمان‌های بین 50 تا 100 متر بیشترین مخاطب را دارد، با توجه به کاهش تعداد خانوار و متاسفانه عدم رشد جمعیتمان، این خود سبب می‌شود که راحت‌تر بتواند بعد تقاضاهایشان را پوشش دهند.

وی افزود: به این ترتیب اگر کسی در بحث ساخت و ساز سرمایه گذاری کند ضرر نمی‌کند زیرا عملاً ساخت و ساز زمان بازدهی سود خودش را دارد ولی در این چند مدت و زمانی که در رکود بازار بودیم خود همین سبب شده بود که از بحث ساخت و ساز هم فاصله بگیرند.

جهانگیری تاکید کرد: چون قیمت مصالح ساختمانی هم افزایش پیدا کرده است گرفتن هزینه‌های پروانه ساخت و هزینه‌های ساخت و ساز مسکن سبب شده قیمت تمام شده مسکن مقداری افزایش پیدا کند. مسئولان باید کمک کنند تا متولیان اقتصادی بتوانند تسهیلاتی را قائل شوند که قدرت خرید مردم را بالا ببرد و خود همین موجب رونق بازار مسکن می‌شود.

وی با اشاره بحث اجاره مسکن بیان کرد: آنها براساس عرف یکساله قرارداد می‌نویسند و معمولا از پایان خرداد تا پایان شهریور افزایش پیک رهن و اجاره عرف است. اما در سه ماهه اخیر افزایش تقاضا برای خرید خانه را شاهد بودیم.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک اصفهان افزود: افزایش تقاضا برای اجاره روتین است و هرساله همین موقع انجام می‌شود و مخاطبان رهن و اجاره با شرایط خاص خود همیشه هستند اما رونق در بحث خرید و فروش سبب شد مقداری قیمت‌های رهن و اجاره افزایش پیدا کند.

خواندن خبر در سایت منبع

مظنه گران‌ترین آپارتمان‌های تهران؟

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
مظنه گران‌ترین آپارتمان‌های تهران؟
اقتصاد > مسکن - اقتصاد آنلاین نوشت: آنچه در زیر می‌آید جدول معاملات انجام شده آپارتمان‌های گران قیمت فروخته شده در شهر تهران که در شهریور ماه سال ۹۷ معامله شده است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران است:

قیمت رهن کامل آپارتمان در نقاط مختلف تهران

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
قیمت رهن کامل آپارتمان در نقاط مختلف تهران
اگرچه آپارتمان‌های رهن کامل در بازار مسکن همواره پرتقاضاترین املاک عرضه شده در بازار مسکن به‌شمار می‌آیند، اما در طول دو ماه اخیر تحت‌تاثیر جهش اجاره‌بها در بازار مسکن، نرخ رهن کامل پیشنهادی آپارتمان‌ها نیز با افزایش سرسام‌آوری روبه‌رو شده و این موضوع سبب شده تقاضای رهن کامل در بازار مسکن مانند گذشته در صدر انواع تقاضای آپارتمان‌های اجاری نباشد.

روزنامه دنیای اقتصاد: اگرچه آپارتمان‌های رهن کامل در بازار مسکن همواره پرتقاضاترین املاک عرضه شده در بازار مسکن به‌شمار می‌آیند، اما در طول دو ماه اخیر تحت‌تاثیر جهش اجاره‌بها در بازار مسکن، نرخ رهن کامل پیشنهادی آپارتمان‌ها نیز با افزایش سرسام‌آوری روبه‌رو شده و این موضوع سبب شده تقاضای رهن کامل در بازار مسکن مانند گذشته در صدر انواع تقاضای آپارتمان‌های اجاری نباشد.

قیمت رهن کامل آپارتمان در نقاط مختلف تهران - 1

خواندن خبر در سایت منبع

آخرین قیمت‌ها در بازار آپارتمان‌های رهنی

دنیای اقتصادخبرگزاری دنیای اقتصاد
آخرین قیمت‌ها در بازار آپارتمان‌های رهنی
دنیای اقتصاد : مهم‌ترین پارامتر تعیین‌کننده بهای رهن کامل آپارتمان در تهران در حال‌حاضر، متراژ است و سایر پارامترها همچون امکانات ضروری ملک و سن بنا اثر به مراتب کمتری در این قیمت‌گذاری دارند.

به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، اگرچه آپارتمان‌های رهن کامل در بازار مسکن همواره پرتقاضاترین املاک عرضه شده در بازار مسکن به‌شمار می‌آیند، اما در طول دو ماه اخیر تحت‌تاثیر جهش اجاره‌بها در بازار مسکن، نرخ رهن کامل پیشنهادی آپارتمان‌ها نیز با افزایش سرسام‌آوری روبه‌رو شده و این موضوع سبب شده تقاضای رهن کامل در بازار مسکن مانند گذشته در صدر انواع تقاضای آپارتمان‌های اجاری نباشد.

موجران تقریبا در تمام مناطق متوسط شهر تهران برای تمام آپارتمان‌های زیر ۱۵ سال ساخت با برخورداری از امکانات، بهای پیشنهادی خود را بر اساس متراژ و معادل مترمربعی ۵/ ۱ تا ۲ میلیون تومان برای مدت یک سال اعلام می‌کنند و در این میان تفاوت میان محله‌های شرق، غرب و مرکز تهران بسیار اندک است. به‌عنوان مثال بهای پیشنهادی رهن کامل یک آپارتمان ۸۰ مترمربعی زیر ۱۵ سال ساخت که با بازسازی جزئی همچون نقاشی ساختمان برای سکونت مستاجر آماده شده و البته با برخورداری از حداقل امکانات ضروری یعنی آسانسور، در تمام مناطق متوسط شهر بین ۱۲۰ تا ۱۶۰ میلیون تومان پیشنهاد می‌شود که ممکن است مستاجر بتواند اندکی تخفیف نسبت به قیمت پیشنهادی نیز از موجر دریافت کند.

این وضعیت در حالی بر بازار مسکن اجاری تابستان حاکم شده که پیش‌بینی مشاوران املاک افت حداقل ۲۰ درصدی نرخ اجاره‌بها در پاییز است. هرچند یافتن آپارتمان اجاری مناسب سکونت در پاییز به دلیل کاهش شدید عرضه قطعا دشوارتر از تابستان خواهد بود و دوره انتظار متقاضیان اجاره تا یافتن گزینه مطلوب نسبت به فصل جاری افزایش می‌یابد.

آخرین قیمت‌ها در بازار آپارتمان‌های رهنی - 3

خواندن خبر در سایت منبع

اجاره‌بها در برخی مناطق مشهد ۵۰ درصد افزایش یافته است

تسنیمخبرگزاری تسنیم
اجاره‌بها در برخی مناطق مشهد ۵۰ درصد افزایش یافته است
رئیس اتحادیه مشاوران املاک مشهدمقدس با بیان اینکه اجاره بها نیز در مشهد افزایش بسیار زیادی داشته است، گفت: این افزایش در برخی از مناطق به ۵۰ درصد هم می‌رسد.

علی مرادزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهار داشت: طبق آماری که از سامانه‌های خرید و فروش در مشهد مقدس استحصال شده میزان کاهش معاملات در این شهر در مردادماه امسال نسبت به مدت زمان مشابه بیش از 30 درصد کاهش داشته است.

وی ادامه داد: این مسئله علل مختلفی دارد یکی از آن‌ها این است که با بالارفتن یکباره قیمت واحدهای مسکونی، بازار همخوانی خود با انتظارات مردم را از دست داد و به‌همین علت افراد از خرید و فروش منصرف شدند. همچنین باید گفت که عده زیادی از خریداران با بالارفتن قیمت توان خرید خود را از دست دادند و این مسئله نیز به کاهش تعداد معاملات مسکن در شهر مشهد دامن زد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک مشهدمقدس با اشاره به التهابات اقتصادی کنونی تصریح کرد: همچنین باید این را گفت که در بسیاری از مواقعی که بازار حالت ملتهب به خود می‌گیرد مردم به‌جای سرمایه‌گذاری در اموال منقول سرمایه‌های خود را به سمت اموال نامنقول مانند سکه، طلا و ارز سوق می‌دهند و به همین علت معاملات در حوزه مسکن کاهش پیدا می‌کند. هم اکنون قیمت خرید آپارتمان در مشهد مقدس بین 20 تا 30 درصد و حتی در برخی از مناطق تا 40 درصد هم افزایش داشته و طبیعی است که سرمایه‌گذاری در این بخش کاهش داشته باشد.

مرادزاده با بیان اینکه اجاره بها نیز در مشهد افزایش بسیار زیادی داشته است، تصریح کرد: این افزایش در برخی از مناطق به 50 درصد هم می‌رسد و به همین علت تعداد زیادی از مستأجران تصمیم گرفته‌اند که در واحد آپارتمان خود باقی مانده و به نحوی با موجر توافق داشته باشند و  همین مسئله سبب شده که تعداد معاملات در موارد رهن و اجاره نیز کاهش داشته باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

توسعه مراکز بازپروری معتادان در دستور کار سپاه

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سردار سرتیپ پاسدار علی فدوی در حاشیه بازدید از مرکز بازپروی و ترک اعتیاد، صیانت و اشتغال پادگان شهید زیادیان تهران با اشاره به تدابیر رو به گسترش سپاه برای مبارزه با اعتیاد در کشور گفت: اقدام‌های خوبی شده و برنامه سپاه توسعه این مراکز در سراسر کشور است. وی با تاکید بر اینکه نگاه سپاه به این قشر آسیب دیده همواره از سر عطوفت و مهربانی است، افزود: فعالیت‌های این مرکز مرحله‌ای و چرخشی و اولین مرحله آن ترک اعتیاد است که در اینجا در حال انجام است و مراحل بعدی اشتغال است تا افراد در وضع خوبی وارد فضای اشتغال شوند. وی گفت: همه افراد این مرکز در اوج عزت هستند که به دلائلی گرفتار اعتیاد شدند و اشتغال از عوامل مهم ساماندهی این شرایط است که پیگیری خواهیم کرد.

فیلم | حمله کارشناس شبکه سه به ترانه علیدوستی و دیگر عوامل شهرزاد

خبرآنلاینخبرآنلاین8 ساعت قبل

فیلم | تخریب مجسمه ۲۰۰ ساله برای جمع کردن لایک در اینستاگرام

خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
فراروفرارو18 ساعت قبل
به گزارش ایران، کاهش قیمت از خودرو‌های مونتاژی شروع شد و اکنون به خودرو‌های وطنی رسیده است. رتبه اول کاهش قیمت خودرو‌های مونتاژی متعلق به پژو ۲۰۰۸ بود که ۱۳۵ میلیون تومان ارزان‌تر شد. علت کاهش قیمت خودرو را در دو اتفاق می‌توان ارزیابی کرد. یک به خاطر مصوبه ساماندهی بازار خودرو که سه روز پیش در هرم سبز تصویب شد. پیش‌بینی رئیسمؤتمنی درباره ریزش قیمت خودرو نیز گفت: تصور من این است که قیمت خودرو‌ها مسیر ریزش خود را ادامه دهد.
افتصادنیوزافتصادنیوز21 ساعت قبل
وی افزود: با این حال ما از خودکفایی عراق در زمینه تولید گاز و برق حمایت می‌کنیم. وی همچنین از ادامه مذاکرات شرکت‌های آمریکایی با طرف عراقی در زمینه تولید برق خبر داد. 'مصعب المدرس' سخنگوی وزارت برق عراق تاکید کرد که با وجود تصمیم اخیر دونالد ترامپ مبنی بر تمدید نکردن معافیت برای خریداران نفت ایران، عراق واردات گاز از ایران را ادامه می‌دهد. المدرس با اعلام اینکه مبالغ قراردادها با ارز محلی پرداخت می‌شود گفت: هدف وزارت برق عراق ارائه ۱۸ هزار مگاوات برق می‌باشد تا میزان برق عراق در فصل تابستان به بیشترین حد خود در تاریخ عراق برسد. المدرس افزود: وزارت برق عراق برنامه هایی آماده کرده است که پیشرفت در این بخش در سال‌های آینده نزدیک را تضمین می‌کند.
فردا نیوزفردا نیوز20 ساعت قبل
امروز ۲ خرداد ۹۸ در بازار آزاد قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۸۲۸ هزار تومان است. هم چنین مظنه تهران نیز با قیمت ۱ میلیون و ۹۰۷ هزار تومان معامله می‌شود. آخرین قیمت هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۶۹۸ هزار تومان، قیمت ربع‌سکه ۱ میلیون و ۷۱۸ هزار تومان است. قیمت سکه طرح قدیم نیز ۴ میلیون و ۷۱۰ هزار تومان است. قیمت سکه گرمی نیز ۱ میلیون۲۹۰ هزار تومان است.

اخبار بیشتر