1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

خلاصه بازی المپیاکوس ۳ - آث میلان ۱

میلان در نهایت ناباوری حذف شد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
میلان در نهایت ناباوری حذف شد

مرحله گروهی رقابت‌های لیگ اروپا با حذف ناباورانه میلان، پیروزی آرسنال و برتری بی‌ثمر تیم علی‌ قربانی به پایان رسید.

در مهمترین بازی از گروه ششم، تیم میلان در حالی که به تساوی برای صعود نیاز داشت در خانه المپیاکوس 3 بر یک شکست خورد. سیسه در دقیقه 60، زاپاتا (بازیکن حریف) در دقیقه 70 و فورتونیس در دقیقه 81 (از روی نقطه پنالتی) برای المپیاکوس و زاپاتا در دقیقه 72 برای میلان گلزنی کردند.

با این نتیجه، میلان و المپیاکوس در امتیاز و بازی رودررو مساوی شدند، اما المپیاکوس به خاطر تفاضل گل بهتر، میلان را حذف کرد. در دیگر بازی گروه، دودلانژ و بتیس به تساوی بدون گل رسیدند. در جدول، بتیس 12 و المپیاکوس 9 امتیازی صعود کردند.

 در گروه چهارم، دیناموزاگرب که صعودش قطعی شده بود در شبی که صادق محرمی، بازیکن ایرانی‌اش را در لیست خود نداشت، مقابل میهمانش، اندرلخت به تساوی بدون گل دست یافت. در این گروه، اسپارتاک ترناوا با حضور علی قربانی، دیگر بازیکن ایرانی از دقیقه 75، یک بر صفر میهمانش، فنرباغچه را برد اما با وجود این برتری، موفق به  صعود نشد. در  این گروه، دیناموزاگرب 14 و فنرباغچه هشت امتیازی جواز صعود را دریافت کردند.

براساس این گزارش، در گروه  پنجم، آرسنال با تنها گل لاکازت در دقیقه 16 یک بر صفر در خانه مقابل قره‌باغ به برتری رسید تا به سرگروهی از پیش قطعی شده‌اش، شکوه بیشتری ببخشد. در این گروه، اسپورتینگ لیسبون 3 بر صفر ورسکلا را برد و آرسنال 16 و اسپورتینگ 13 امتیازی صعود کردند.

این نتایج در حالی رقم خورد که  در گروه اول، لارناکا در خانه مقابل بایرلورکوزن 5 بر یک شکست خورد و لودوگورتس و زوریخ به تساوی یک - یک رسیدند. با ثبت این نتایج، لورکوزن 13 و زوریخ 10 امتیازی به دور بعد رسیدند.

پنجشنبه شب همچنین در گروه دوم، سالزبورگ در خانه سلتیک 2 بر یک پیروز شد و راسنبال و روزنبرگ به تساوی یک - یک رضایت دادند. در این گروه سالزبورگ با 18 و سلتیک با 9 امتیاز به دور بعد راه یافتند.

در گروه سوم نیز بوردو یک بر صفر در خانه کپنهاگن به پیروزی دست یافت و اسلاویا پراگ 2 بر صفر میهمانش، زنیت سن‌پترزبورگ را با شکست بدرقه کرد. در جدول گروه سوم، زنیت 11 و اسلاویا پراگ 10 امتیازی جواز صعود را گرفتند.

خواندن خبر در سایت منبع

المپیاکوس 3-1 میلان؛ یونانی‌ها، شیطان را در جهنمِ خود سوزانده و دفن کردند

طرفداریخبرگزاری طرفداری
المپیاکوس 3-1 میلان؛ یونانی‌ها، شیطان را در جهنمِ خود سوزانده و دفن کردند

طرفداری- از دور ششم رقابت های لیگ اروپا، دو تیم المپیاکوس و میلان به مصاف هم رفتند.مشخصات بازی

تورنمنت: لیگ اروپا

تاریخ: پنجشنبه ۲۲ آذر 1397 | 13 دسامبر 2018

استادیوم: جورجیوس کارایسکاکی

گلزنان: پاپا سیسه (60)، کریستین زاپاتا (69 گل به خودی، 71)، استاس فورتونیس 81 پنالتی)ترکیب ابتدایی 

المپیاکوس 3-1 میلان؛ یونانی‌ها، شیطان را در جهنمِ خود سوزانده و دفن کردند - 5

گزارش بازی

بازی آغاز شد و در همین دقیقه یک المپیاکوس می توانست به گل برسد که رینا خروجی به موقع از دروازه داشت. شوت هاکان چالهان اوعلو در دستان خوزه سا آرام می گیرد. هاکان چالهان اوعلو کارت زرد دریافت می کند. هیگواین روی پاس کوترونه با خوزه سا تک به تک می شود که با واکنش مناسب دروازه بان پرتغالی همراه می شود. ضربه باکایوکو بازهم با واکنش خوزه سا به بیرون رفت. المپیاکوس بر روی ضربه کرنر در آستانه فروپاشی دروازه میلان بود که نتوانستند ضربه آخر را با دقت بزنند.

جو ورزشگاه سنگین است و این بر بازی میلانی ها تاثیر گذاشته است. ضربه کاشته فورتونیس را رینا راهی کرنر کرد. تا اینجای کار قدرت هیچ تیمی بر دیگری نچربیده است. سیسه مانع ضد حمله میلان می شود که با کارت زرد رو به رو شد.

در ابتدای نیمه دوم میلان شانس آورد که گلی دریافت نکرد و توپ از کنار دروازه به بیرون رفت. این بار هم بخت با یونانی ها یار بود که شوت کسیه با اختلاف کم به بیرون رفت. هاکان چالهان اوعلو بازی افتضاح خود را با از دست دادن یک تک به تک تکمیل کرد. بازی خشن دنبال می شود. هواداران هم در جو دادن به بازی بی تاثیر نیستند و سعی دارند با ایجاد فشار روی داور، باعث تغییر سوت او شوند. گل برای المپیاکوس! حال آن ها به یک گل نیاز دارند. شوت گونزالو هیگواین را می توان فقط خوش شانسی محض المپیاکوس عنوان کرد! دومین گل برای المپیاکوس! حال میلان حذف شده محسوب می شود. چند دقیقه بعد میلان گل خورده را جبران کرد. لحظات احساسی برای زاپاتا که اشک از چشمانش جاری شده است.

لاکسالت آماده ورود به زمین می شود.  پنالتی برای المپیاکوس! عجب بازی پرتنشی! گل برای المپیاکوس! حال یونانی ها به مرحله بعد صعود کرده اند! رودریگز جای خود را به هالیلوویچ داد. در پایان میلان نتوانست گلی به ثمر برساند تا از دور رقابت ها کنار رود.شرح گل ها

المپیاکوس 1-0 میلان | پاپا سیسه: بالاخره جوی که هواداران ایجاد کرده بودند جواب داد و المپیاکوس روی یک ضربه کرنر به گل رسید.

المپیاکوس 2-0 میلان | کریستین زاپاتا (گل به خودی): شوت کورتیس به زاپاتا می خورد تا کمانه کرده و از روی رینا وارد دروازه شود.

المپیاکوس 2-1 میلان | کریستین زاپاتا: از روی ضربه کرنر، زاپاتایی که گل به خودی زده بود، در صحنه ای مشکوک، توپ را وارد دروازه کرد که تکنولوژی خط دروازه، این گل را تایید کرد.

المپیاکوس 3-1 میلان | کاستاس فورتونیس: یونانی ها به آنچه می خواستند رسیدند. فورتونیس بر روی ضربه پنالتی، تیمش را 3-1 پیش انداخت.خلاصه بازی

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ورزش۳ورزش۳8 ساعت قبل
به گزارش «ورزش سه»، بخش بین المللی نشریه مادریدی تعداد از بازیکنان بزرگ بسیاری از کشورهای فوتبال جهان را انتخاب کرده و از کاربران خود خواسته در این نطرسنجی شرکت کرده و بهترین بازیکن هر کشور را برگزینند که نام ایران نیز در بین کشورهای مطرح شده به چشم می‌خورد. علی دایی، علی کریمی و مهدی مهدوی کیا که هر سه سابقه بازی کردن در بوندسلیگا را در کارنامه دارند، سه نامزد منتخب از سوی مارکا برای کسب عنوان بهترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران هستند که تا این لحظه علی کریمی با کسب اکثریت آرا، رتبه اول را به خود اختصاص داده است. حالب اینجاست اگرچه بازیکنانی مانند جواد نکونام و مسعود شجاعی سابقه بازی کردن طولانی مدت در لالیگا را در کارنامه دارند، اما نشریه مارکا نام این دو بازیکن را در بین نامزدهای ایرانی قرار نداده است. از برخی کشورهای صاحب فوتبال مانند برزیل، آلمان، ایتالیا و اسپانیا حتی تا شش نامزد نیز برای انتخاب بهترین بازیکن تاریخ در این نظرسنجی حضور دارند اما به عنوان مثال پرتغال تنها با دو نماینده یعنی اوزه بیو و کریستیانو رونالدو در این بخش شرکت می‌کند. شما نیز می‌توانید برای شرکت در نظرسنجی مارکا و انتخاب بهترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران و البته دیگر کشورها، به این سایت مراجعه کرده و رای خود را به اشتراک بگذارید.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ تیم‌های بسکتبال پتروشیمی بندرامام و شیمیدر تهران که از صعود به فینال لیگ برتر باز مانده بودند، از فدراسیون بسکتبال درخواست کردند که به جای برگزاری بازی رده بندی، هر دو تیم را سوم اعلام کنند. فدراسیون بسکتبال امروز بعد از بررسی درخواست دو طرف با این موضوع موافقت کرد و تیم‌های پتروشیمی بندرامام و شیمیدر تهران در اقدامی بی سابقه به طور مشترک سوم شدند. تیم‌های شهرداری گرگان و نفت آبادان هم از جمعه ششم اردیبهشت در فینال لیگ برتر به مصاف هم می‌روند.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
قاسم پور و کریمی قهرمانان اوزان ۸۶ و ۹۲ کیلوگرمقاسم پور و کریمی قهرمانان اوزان ۸۶ و ۹۲ کیلوگرمبه گزارش خبرگزاری صدا وسیما، کامران قاسم پور نماینده کشورمان در فینال وزن ۸۶ کیلو گرم، گاد گیف قرقیزستانی را ۱۰ بر صفر شکست داد و مدال طلای این وزن را ازان خود کرد. علیرضا کریمی در فینال وزن ۹۲ کیلو گرم ۱۱ بر صفر وی کی هندی را از پیش رو برداشت طلا گرفت.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
­ به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، یدالله محبی پس از پشت سر گذاشتن حریفان خود در مرحله مقدماتی، در دیدار نهایی وزن ۱۲۵ کیلو گرم، ۲ بر یک ژی وی دنگ چینی را شکست داد صاحب آخرین مدال طلای کاروان کشتی آزاد کشورمان شد. تیم کشتی آزاد ایران با کسب ۷ مدال طلای رضا یزدانی، بهمن تیموری، رضا اطری، بهنام احسان پور، کامران قاسمپور، علیرضا کریمی و یدالله محبی و ۳ مدال برنز پیمان بیابانی یونس امامی و محمد نخودی، قهرمان رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا شد.
ورزش۳ورزش۳10 ساعت قبل
زین الدین زیدان، سرمربی رئال در نشست خبری این بازی گفت: «برای ما این بازی حساسیتی مثل همیشه دارد. تمام.» هشت قهرمانی در یازده سال، سلطه بارسا بر لالیگا: «این قضیه دلایل زیادی دارد و نباید فقط روی یک نکته تمرکز کرد. به شما می‌گویم که فصل بعد، لالیگا را قدرتمندتر از همیشه شروع خواهیم کرد. بارسا در سال‌های اخیر در لالیگا نتایج بهتری گرفته و این یک واقعیت است. باید به این تیم تبریک گفت و برای کارشان ارزش قائل بود؛ اما رئال ۳۳ قهرمانی دارد و بارسا چند تا؟ وقتی صحبت از اعداد و ارقام می‌شود، بازهم ما جلوتر از بارسا هستیم.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، تیم کشتی آزاد ایران با ۷ مدال طلا رضا یزدانی، بهمن تیموری، رضا اطری، بهنام احسان پور، کامران قاسمپور، علیرضا کریمی و یدالله محبی و ۳ مدال برنز (پیمان بیابانی یونس امامی و محمد نخودی، قهرمان رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا شد. در دیدار‌های نهایی و رده بندی ۵ وزن دوم مسابقات کشتی قهرمانی آسیا که عصر امروز در شی آن چین برگزار شد، در فینال وزن ۶۱ کیلو گرم بهنام احسان پور ۲ بر یکبرابر لیو کشتی گیر چینی به برتری رسید و صاحب مدال طلای شد. در دیدار رده بندی وزن ۷۴ کیلو گرم محمد نخودی مقابل هکپوف حریف قرقیزستانی ۹ بر ۸ موفق پیروز شد و مدال برنز گرفت. کامران قاسم پور دیگر نماینده کشورمان در فینال وزن ۸۶ کیلو گرم، موفق شد، گادگیف قرقیزستانی را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست دهد و مدال طلای این وزن را ازان خود کند. در فینال وزن ۹۲ کیلو گرم نیز علیرضا کریمی، ۱۱ بر صفر وی کی هندی را شکست داد و مدال طلای این وزن شد؛ و در مهمترین مسابقه و دردیدار نهایی وزن ۱۲۵ کیلو گرم یدالله محبی نماینده دیگر کشورمان ۲ بر یک ژی وی دنگ چینی را شکست داد صاحب مدال طلا شد.

اخبار بیشتر