واکنش ایران به یاوه‌گویی نتانیاهو
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

واکنش ایران به یاوه‌گویی نتانیاهو

تظاهرات اسرائیلی‌ها در انتقاد به سیاست‌های امنیتی نتانیاهو

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
تظاهرات اسرائیلی‌ها در انتقاد به سیاست‌های امنیتی نتانیاهو
در پی ناکامی‌های امنیتی رژیم صهیونیستی در مقابله با عملیات اخیر مقاومت فلسطین در کرانه باختری، صدها صهیونیست با تظاهرات در قدس و نیز مقابل خانه نتانیاهو، به ناتوانی او در کنترل حملات مقاومت انتقاد کردند.

صدها اسرائیلی خشمگین با حضور در مقابل خانه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در تل‌آویو و نیز صدها صهیونیست شهرک نشین دیگر در قدس علیه سیاست‌های امنیتی او دست به تظاهرات زدند و ضد ناکامی‌های نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مقابله با عملیات‌های گروه‌های مقاومت شعار دادند.

این تظاهرات در واکنش به عملیات روز گذشته فلسطینیان در کرانه باختری انجام شد که در آن سه نظامی اسرائیلی کشته و یک تن به شدت مجروح شد. بعد از نفوذ ناموفق ارتش اسرائیل به غزه که به درگیری این رژیم با حماس انجامید، انتقادها به سیاست‌های امنیتی نتانیاهو افزایش یافته است.

در مقابل، نتانیاهو نیز دستور محاصره برخی مناطق فلسطینی نشین کرانه باختری و تخریب هرچه سریع‌تر خانه‌های عاملان حملات روز گذشته را صادر کرده است. نتانیاهو همچنین مجوز ساخت صدها واحد مسکونی در شهرک‌های صهیونیست نشین را داده که پیشتر دولت رژیم صهیونیستی آن‌ها را قانونی ندانسته بود.

تظاهر کنندگان اسرائیلی همچنین با به آتش کشیدن تصاویر محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین خواستار اقدام قاطع اسرائیل علیه مقاومت فلسطین شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

نتانیاهو خطاب به حماس: درصورت ادامه عملیات در کرانه باختری، آتش بسی در غزه وجود نخواهد داشت

انتخابخبرگزاری انتخاب
نتانیاهو خطاب به حماس: درصورت ادامه عملیات در کرانه باختری، آتش بسی در غزه وجود نخواهد داشت
منابع خبری پنجشنبه شب گزارش دادند که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در پیامی به جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) تهدید کرد درصورت ادامه عملیات در کرانه باختری آتش بسی در غزه وجود نخواهد داشت. ظهر پنجشنبه در جدیدترین عملیات مقاومتی که در کرانه باختری انجام شد، سه نظامی اسرائیلی به هلاکت رسیدند.
نتانیاهو خطاب به حماس: درصورت ادامه عملیات در کرانه باختری، آتش بسی در غزه وجود نخواهد داشت - 0

منابع خبری پنجشنبه شب گزارش دادند که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پیامی به جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) تهدید کرد درصورت ادامه عملیات در کرانه باختری آتش بسی در غزه وجود نخواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری معا فلسطین به نقل از رسانه‌های صهیونیستی، نتانیاهو در این پیام تاکید کرده است، در صورتی که عملیات علیه صهیونیست‌ها در کرانه باختری ادامه یابد، علیه حماس در غزه اقدام خواهد کرد.ظهر پنجشنبه در جدیدترین عملیات مقاومتی که در کرانه باختری انجام شد، سه نظامی این رژیم به هلاکت رسیدند.نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچنین اعلام کرد که هزاران منزل صهیونیست‌ها را که بدون مجوز در کرانه باختری احداث شده قانونی خواهد کرد.نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی پیش‌تر نیز دستور تخریب منزل عاملان عملیات مقاومتی در کرانه باختری را داده بود.نخست وزیر رژیم صهیونیستی از ارتش و نیرو‌های امنیتی نیز خواسته است تا شهر البیره را محاصره کرده و راه‌های ارتباطی در کرانه باختری را با ایجاد پست‌های ایست و بازرسی به شدت کنترل کنند.نظامیان رژیم صهیونیستی در ۲۴ ساعت گذشته سه جوان فلسطینی «اشرف نعالوه»، «صالح البرغوثی» و «جمال المطیر» را درحالی که آن‌ها را مجریان عملیات‌های مقاومتی اعلام کردند، به ضرب گلوله به شهادت رساندند.گروه‌های مقاومت فلسطین از جمله جهاد اسلامی فلسطین صبح پنجشنبه اعلام کرد که خون جوانان فلسطینی به هدر نخواهد رفت.در همین راستا جهاد اسلامی این عملیات را تبریک و اعلام کرد که ما اطمینان داریم دشمن صهیونیستی درهم شکسته خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش ایران به یاوه‌گویی نتانیاهو

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
واکنش ایران به یاوه‌گویی نتانیاهو
سخنگوی وزارت خارجه گفت: رژیم صهیونیستی باید به خوبی دانسته باشد که ایران از چنان توانمندی دفاعی برخوردار است که تعبیر خواب‌های پریشان این کوته بینان کینه توز را چون همیشه ناممکن می‌کند.

خبرگزاری مهر: بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به تازه‌ترین یاوه سرایی نخست وزیر رژیم صهیونیستی که انجام عملیات نظامی داخل مرزهای ایران را منتفی ندانست، گفت:

گرچه رژیم فاسد و تجاوزگر صهیونیستی این مظهر اوهام، کینه و نفرت هرگز و هیچگاه جرات چنین اقدامی را نخواهد داشت، اما بیان چنین کلمات گستاخانه و شرم آوری از سر جهل یا هذیان توسط نخست وزیر رژیمی متجاوز، دانسته یا نادانسته تهدید یک کشور بزرگ و تاریخی به اقدامی نظامی تلقی میشود که قطعا در مجامع و نهادهای حقوقی و بین المللی پیگیری خواهد شد.

قاسمی ریشه و منشاء شکل گیری رژیم صهیونیستی را بر مبنای تجاوز و تهدید کشورهای منطقه خواند و افزود: در حالی که در دهههای گذشته این رژیم اصلی ترین عامل بر هم زدن ثبات و امنیت و منشاء انواع نزاع ها و جنگ و کشتار انسانها از هر قوم و ملیت و مذهبی در خاورمیانه بوده است به شکل خنده آوری و بی هیچ شرمی به دروغ برای ثبات منطقه ابراز نگرانی می کند.

قاسمی خاطر نشان کرد: رژیم صهیونیستی که در برابر ایستادگی و دفاع شرافتمندانه مردم و گروههای مقاومت در سراسر منطقه احساس عجز و ناتوانی می کند باید به خوبی دانسته باشد که جمهوری اسلامی ایران از چنان توانمندی دفاعی ـ نظامی و پشتوانه مردمی برخوردار است که تعبیر خواب های پریشان این کوته بینان کینه توز و جنگ طلب را چون همیشه ناممکن و آنان را از امکان بیان این یاوه گویی های بیمار گونه و مالیخولیایی پشیمان خواهد کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان تاکید کرد: ایران سرفراز و مقتدر با مردمانی خردورز و متکی به تاریخ و فرهنگی اصیل و با پیروی از تمامی تجارب تاریخی و با اعتقادی راسخ به تلاش برای مبارزه با تروریسم، تقویت صلح، ثبات و امنیت منطقه و ارتقای توسعه و رفاه، افکار و امیال شوم بدخواهان این ملت و سرزمین پایا و پویا را بی اثر خواهد کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

چه کسانی و چرا به هاشمی حمله می‌کردند؟ + فیلم

نامه‌نیورنامه‌نیور10 ساعت قبل
این رخداد مشخصا درباره هاشمی با تخریب‌های گسترده آنها در مقطع انتخابات مجلس ششم رخ داد؛ به نحوی که با محفلی کردن انتخابات و تخریب همه‌جانبه علیه هاشمی او را نفر سی‌ام انتخابات کردند. این فعال سیاسی در جای دیگری در باره فضای سیاسی حاکم در دوره هاشمی گفته بود: «در دوران هاشمی، کسانی تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند. مجتبی بدیعی‌، عضو دیگر شورای مرکزی مشارکت هم در روزنامه بیان به تاریخ۱۵دی۷۸ هاشمی را عامل تمام گرفتاری‌ها معرفی کرد و گفت که هاشمی یک فاجعه است. در میان تمام افراد تندرو اکبر گنجی، همت مضاعفی در تخریب هاشمی داشت. علی‌اکبر محتشمی، عضو شورای مرکزی مجمع روحانیون هم درباره خصوصیات هاشمی چنین گفته بود: «از نظر ما هاشمی رفسنجانی با ناطق نوری تفاوتی ندارد؛ زیرا اتخاذ مواضع غیرشفاف در قبال اصلاحات فرقی با مخالفت ندارد».

آمادگی مردم ایران برای رویارویی با دشمن

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
وی اضافه کرد: فتح خرمشهر سرآغاز فروپاشی حزب بعث و افتخاری در شروع دفاع مقدس بود. سردار شریف گفت: امروز از صدام و ژنرال‌های قدکشیده‌اش خبری نیست و آنچه ذهن تاریخی ما را پر کرده درس‌ها و عبرت‌هایی است که باید از فتح خرمشهر بگیریم. وی در ادامه با بیان اینکه امروز عربده‌های امریکا به جایی نمی‌رسد اظهار داشت: ما لحظه‌ای از قدرتمند شدن دست بر نمی‌داریم و با سربلندی اعلام می‌کنیم که امروز از هر زمانی دیگر برای رویارویی با دشمن باانگیزه‌تر و آماده‌تر هستیم. وی افزود: امروز نه رویای سیاسی و نه رویای نظامی شما هماورد فلسطین نیست و ظرف کمتر از ۷۲ ساعت رزمندگان فلسطین کاری کردند که شما آتش بس را درخواست کنید. سردار شریف اضافه کرد: ما چهل سال است که در راهپیمایی روز قدس شرکت می‌کنیم و امروز به برکت ماه مبارک رمضان و پیروزی جبهه مقاومت و برای حمایت از فلسطین به صحنه می‌آییم.
نامه‌نیورنامه‌نیور15 ساعت قبل
از سوی دیگر، مایک پمپئو به جریان «تی پارتی» و جان بولتون به جریان «نومحافظه کار» تعلق دارند. با این حال در صورتی که بولتون از کاخ سفید اخراج شود، رسانه‌ها بر روی یک نام متمرکز خواهند شد: «مایک پمپئو»! واقعیت امر این است که ترامپ نسبت به تحولات حوزه سیاست خارجی آمریکا از دو جهت نگران است. از سوی دیگر، وی نگران تاثیرگذاری سلبی تحولات سیاست خارجی کشورش بر انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ است. از این رو تضمینی جهت بقای پمپئو در کاخ سفید تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال آینده وجود ندارد.

ادبیات توهین آمیز ترامپ عزم ملت ایران را در برابر آمریکا دوچندان می‌کند

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از نیویورک؛ سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل گفت حرف‌های متناقض امروز رئیس جمهور آمریکا درباره ایران، نشانه روشنی از خصومت بی حد و حصر وی نسبت به ملت بزرگ ایران است. تخت روانچی در پاسخ به اظهارات سخیف رئیس جمهور آمریکا که بار دیگر ملت بزرگ ایران را «تروریست» خوانده بود، افزود این مواضع برای ما ناآشنا نیست و آنرا در ادامه تحریم‌های ظالمانه آمریکا قابل تفسیر می‌دانیم و نمونه بارز دیگری از خصومت با ملت ایران است. وی گفت سخنان سخیف رئیس جمهور آمریکا بیش از هر چیز نمایانگر بی اطلاعی از تاریخ چند هزار ساله ایران و نشناختن مردم ایران است. تخت روانچی گفت رئیس جمهور آمریکا با استفاده از ادبیات توهین آمیز علیه ملت ایران، عزم مردم ما را در مقاومت علیه سیاست فشار و ارعاب دو چندان می‌کند. دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز در جمع کشاورزان بار دیگر ملت ایران را تروریست نامید و مدعی شد ایران پشت سر همه مشکلات خاورمیانه (غرب آسیا) قرار دارد و و بازیگر خطرناکی است و برجام نمایش وحشت بود.

اخبار بیشتر