1. خبری
  2. فرهنگ
پوشش خبری

دلایل عرضه گوشت منجمد با کارت ملی اعلام شد

عکس/ماجرای حرام اعلام شدن گوشت منجمد توسط امام(ره)

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
عکس/ماجرای حرام اعلام شدن گوشت منجمد توسط امام(ره)

این درحالی‌ست که دلیل ممنوعیت استفاده از گوشت‌های یخ زده در آن زمان صادرات توسط رژیم صهیونیستی، نیوزیلند، ترکیه، بلغارستان و آلمان‌غربی به ایران بود.

همچنین مسئله ذبح غیرشرعی و غیربهداشتی بودن گوشت‌های وارداتی از دلایل ممنوعیت استفاده بوده است.

عکس/ماجرای حرام اعلام شدن گوشت منجمد توسط امام(ره) - 3

خواندن خبر در سایت منبع

گوشت قرمز منجمد در کهگیلویه و بویراحمد توزیع می‌شود

تسنیمخبرگزاری تسنیم
گوشت قرمز منجمد در کهگیلویه و بویراحمد توزیع می‌شود

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، داریوش دیودیده ظهر امروز در جمع خبرنگاران از توزیع 50 تن گوشت قرمز منجمد در سطح استان خبر داد و اظهار داشت: این اقدام در چند روز گذشته برای جبران کمبود گوشت قرمز در بازار استان انجام شد.

وی با بیان اینکه توزیع گوشت قرمز متناسب جمعیت هر شهرستان انجام می‌شود، افزود: هم‌اکنون نیز توزیع گوشت قرمز منجمد در سراسر استان برای بار دوم در دستور کار قرار گرفته و در حال توزیع است.

رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تأمین گوشت بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است، عنوان کرد: تا متعادل شدن بازار مصرف گوشت استان از خروج هرگونه دام باید جلوگیری شود.

دیودیده بیان کرد: همچنین 30 تن مرغ منجمد به زودی با هدف تنظیم بازار در فروشگاه‌های زنجیره ای بزرگ در مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد توزیع می‌شود.

وی به قیمت گوشت قرمز در استان اشاره داشت و ابراز کرد: قیمت هر کیلوگرم گوشت بزغاله و بره 54 هزار تومان و قیمت هر کیلوگرم گوشت بز و میش 44 هزار تومان تعیین شده و قصابان حق فروش گوشت قرمز با قیمت بالاتر از این را ندارند.

رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه این نرخ‌ها سبب نارضایتی برخی از قصابان در استان شده و تعدادی نیز نسبت به عرضه گوشت قرمز با این قیمت خودداری می‌کنند، عنوان کرد: برای قصابانی که گوشت را بیش از قیمت مصوب به فروش برسانند پرونده تشکیل می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

دلایل عرضه گوشت منجمد با کارت ملی اعلام شد

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
دلایل عرضه گوشت منجمد با کارت ملی اعلام شد

تسنیم/ مدیرکل تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت دلایل عرضه گوشت منجمد هرکیلوگرم ۲۹۰۰۰ تومانی با کارت ملی را اعلام کرد.

محمد رضا کلامی درباره دلایل توزیع گوشت برزیلی با کارت ملی، اظهار کرد: باتوجه به اینکه برای واردات گوشت منجمد برزیلی ارز 4200 تومانی برای واردات این محصول داده میشود و تولید داخلی نیز پاسخگویی تولید داخلی نیست، تقاضا برای این محصول در بازار زیاد شده است.

وی افزود: محصولاتی نیز که با ارز 4200 تومانی به کشور وارد شده است باید بر روی نحوه توزیع آن پایش صورت گیرد و قیمت گذاری شود.

مدیرکل تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در مواردی نیز مشاهده شده است که برخی از افراد در طول روز چند مرتبه همراه با خانواده خود برای خرید این محصول در صف می ایستادند، بعد از بررسیهایی که به عمل آمده مشخص شد که این افراد این محصولات را از بازار جمع آوری میکردند و با قیمتی بیشتر به متقاضیانی مانند رستورانها به فروش میرساندند.

بنابراین گزارش قیمت هر کیلوگرم گوشت منجمد برزیلی 29 هزار تومان است و تنها برای مصارف خانوار در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: بنابراین تصمیم سره از ناصره برای ما سخت شده بود بنابراین مطرح شد که یک بار در ماه به هر فرد از طریق ارائه کارت ملی توزیع شود تا از سودجویی هایی برخی جلوگیری به عمل آید و اطلاعات افراد در سامانه جامع تجارت داخلی ثبت شود.

کلامی گفت: دلیل کاهش گوشت قرمز در بازار نیز خروج غیرقانونی دام از کشور است به طوری که آن را از مناطق مختلف کشور جمع آوری و با عبور از مناطق صعب العبور مرزی از کشور خارج می‌کنند با توجه به این خروج غیر قانونی دام، عرضه گوشت در داخل کاهش می‌یابد.

وی همچنین درباره دلایل عرضه بدون ارائه کارت ملی در فروشگاههای زنجیره‌ای گفت: با توجه به اینکه این فروشگاهها دستگاه کارتخوان دارند و مردم برای خرید کارت می کشند و مشخصات آنها مشخص می‌شود افراد سود جو از بازار گوشت کمتر به این فروشگاه ها مراجعه می‌کنند.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ایرناایرنا7 ساعت قبل
پوران شریعت رضوی پس از بازگشت به ایران، دبیر دبیرستان‌های مشهد و تهران بود. وی در سال‌های اخیر مسئولیت دفتر تدوین مجموعه آثار دکتر علی شریعتی را بر عهده داشت و در سال ۱۳۷۷ بنیاد شریعتی را راه اندازی کرد. او خواهر مهدی شریعت رضوی، یکی از سه شهید روز ۱۶ آذر ۱۳۳۲ بود و در سال ۱۳۳۷ به همسری دکتر علی شریعتی درآمد. پوران شریعت رضوی عصر جمعه ۲۶ بهمن ماه به دلیل سکته مغزی در بیمارستان درگذشت. پیکر مرحومه شریعت رضوی روز یکشنبه در امامزاده عبدالله (شهرری) در جوار مزار برادر شهید خود به خاک سپرده شد.
خبر فوریخبر فوری5 ساعت قبل
ژیمناست معروف چابهاری ادعای برنامه احسان علیخانی و روزنامه گل را تکذیب کرد: من به زور به برنامه علی ضیا نرفتم و با هماهنگی مربی‌ام در «فرمول یک» حاضر شدم.
برترین‌هابرترین‌ها9 ساعت قبل
بازیگر رنگین‌پوستی که چند وقت پیش خبر کتک‌خوردنش از نژادپرستان حسابی سروصدا به پا کرده بود، کلاهبردار از آب درآمد. خبرآنلاین: جاسی اسمالت بازیگر سریال «امپایر» که چندی پیش مدعی شد که هدف خشونت عده‌ای نژادپرست قرار گرفته است و با انتشار این خبر به صدر اخبار آمد به جرم فریب پلیس و ادعای دروغ بازداشت شد. به گفته سخنگوی پلیس شیکاگو این بازیگر ممکن است به دلیل ارائه گزارش دروغ به پلیس تا سه سال به زندان محکوم شود. پلیس مدعی است که بازیگر سریال «امپایر» به دلیل ناراضی بودن از میزان دستمزد و برای تبلیغ خودش این «فریبکاری خجالت‌آور» را برپا کرده است. اسمالت متهم شده است که برای ترتیب دادن این عمل فریبکارانه ۳ هزار و ۵۰۰ دلار هزینه کرده است.

اخبار بیشتر