1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

در بازار خودرو چه‌ خبر است؟

تخته گاز قیمت خودرو در جاده بدون سرعت گیر؟

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
تخته گاز قیمت خودرو در جاده بدون سرعت گیر؟
پنج‌شنبه گذشته رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در مصاحبه‌ای با خبرگزاری شاتا ( متعلق به وزارت صمت) ابعاد تازه‌ای از قیمت‌گذاری خودرو توسط این سازمان را تشریح کرد.

به گزارش خبر فوری هرچند دو ماهی است که به‌دلیل عدم‌شفافیت و اطلاع‌رسانی صحیح ازسوی وزارت صنعت، کسب اطلاع از چگونگی قیمت‌گذاری جدید خودروها از منابع غیررسمی و با حدس و گمان رسانه‌ها صورت گرفته، با این حال رئیس سازمان حمایت که این روزها به‌عنوان متولی تعیین قیمت‌ها شناخته می‌شود، چگونگی قیمت‌گذاری در این سازمان را تشریح کرد.

به این ترتیب آنچه وی در این گفت‌وگو از آن به‌عنوان فرآیند قیمت‌گذاری خودرو نام برده در اصل همان تعیین قیمت براساس صورت‌های مالی، دستمزد، انرژی و در نظر گرفتن دیگر نهاده‌های تاثیرگذار بر قیمت خودرو است. عباس تابش در این مصاحبه اگرچه بر روند قیمت‌گذاری در این سازمان براساس تورم خودرو صحه گذاشت، با این حال پیش از این رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت از ارائه خدمات پس از فروش و کیفیت به‌عنوان دو موضوع مهم و تعیین‌کننده در قیمت خودرو نام برده بود.

آنچه مشخص است به‌دلیل عدم‌بهره‌وری مناسب، تولید خودرو در کشور با هزینه بالایی صورت می‌گیرد. بر همین اساس افزایش قیمت نهاده‌های تولید اگر هم جزئی باشد، هزینه تولید را چندین برابر بالا می‌برد به این ترتیب در نظر گرفتن تنها تورم خودرو برای قیمت‌گذاری، منجر به افزایش بسیار زیاد قیمت محصولات تولیدی می‌شود. پیش از این شورای رقابت با در نظر گرفتن دو شاخص ارتقای کیفیت و بهره‌وری از افزایش زیاد قیمت خودرو جلوگیری می‌کرد و این دو آیتم به نوعی سرعت‌گیر قیمت‌ها خوانده می‌شدند؛ اما با توجه به اظهارات رحمانی که عنوان کرده بود در قیمت‌گذاری دو فاکتور خدمات پس از فروش و کیفیت مدنظر قرار خواهد گرفت این بار نیز تصور می‌شد که این فاکتورها باز هم سرعت‌گیر قیمتی محصولات خودرویی شوند حال آنکه عباس تابش در اظهارات دو روز پیش خود تنها از تاثیر نهاده‌های موثر در قیمت خودرو برای تعیین قیمت‌ها نام برده است. با این حساب به‌نظر می‌رسد که بدون سرعت‌گیر قیمتی، باید در انتظار ارقام نجومی برای محصولات تولیدی باشیم.

خواندن خبر در سایت منبع

با حقوق دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان چگونه می‌شود یک خودروی بی‌کیفیت را با قیمت ۷۰ میلیون تومان خرید؟

فراروخبرگزاری فرارو
با حقوق دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان چگونه می‌شود یک خودروی بی‌کیفیت را با قیمت ۷۰ میلیون تومان خرید؟
چون ما نتوانستیم یک مساله را به صورت ریشه‌ای حل کنیم وزارت صنعت هم درنهایت تسلیم می‌شود. افزایش قیمت‌هایی که اتفاق افتاده اصلا با قدرت خرید مردم سازگاری ندارد. میانگین دستمزد حقوق مردم ایران دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. با این رقم چگونه می‌شود یک خودروی بی کیفیت نازل را با قیمت حداقل ۶۰-۷۰ میلیون تومان خرید؟ ما در طول تاریخ با صنعت خودروسازی خیلی مدارا کرده ایم. این صنعت برای عده‌ای حیاط خلوت بوده است. تعطیلی این صنعت خودروسازی به مراتب بهتر از موجودیت فعلی آن است.

فرارو-چراغ قرمز است، اما ایران خودرو گاز افزایش قیمت خودرو گرفته است. بسیار پیش از این‌ها می‌شد حدس زد که با شروع تحریم ایران و افزایش قیمت ارز بازار خودرو با چالش افزایش قیمت رو به رو می‌شود. با آنکه سال‌ها پیش در پیام‌های بازرگانی تلویزیون خودروی ملی نامیده می‌شد، اما کسی نیست که نداند بخشی از وجود همین خودروی ملی در خارج تولید می‌شود. شش هفت سال پیش نیز رفتار خودروساز‌ها در یک موقعیت تحریمی دیگر را نیز تجربه کرده بودیم.

در فروش فوری که اخیرا ایران خودرو در نظر گرفته قیمت‌هایی که برای خودرو‌ها در نظر گرفته شد دوباره یاد و خاطره تحریم‌های دوره قبل را زنده کرد. به عنوان نمونه برای تندر پیکاپ ۷۷ میلیون تومان قیمت گذاری شده است، در حالی که قبلا تصور می‌شد ۷۷ میلیون تومان قیمت دو دستگاه از این خودرو باشد. به این ترتیب ترافیک آن چند میلیون نفری که در سایت پیش فروش چند هزار خودرو خیلی هم غیرطبیعی نبود.بیشتر بخوانید: قیمت خودرو‌های داخلی و وارداتی در بازار ۲۲ آذر ۱۳۹۷

وحید شقاقی شهری، استاد دانشگاه به فرارومی‌گوید: خودروسازی در کشور ما به معضلی سیاسی تبدیل شده است. ما یک نظام انحصاری برای خودروسازی در کشور ساخته ایم که ذی نفعان متعددی دارد. این ذینفعان در دولت‌های مختلف هم اجازه بهبود وضعیت را ندادند. در پشت قضیه منافع کلانی وجود داشته است. ماحصل این بحث این است که ما نتوانسته ایم یک نظام رقابتی را در صنعت خودروسازی اجرا کنیم. خودروساز‌ها اجازه نداده اند یک نظام رقابتی برای ارتقای کیفیت شکل بگیرد و در همه بزنگاه‌های تاریخی هم کار دست کشور ما دادند و عرق ملی و هویت ملی را زیر سوال برده اند. ما نام خودرو و خودروساز ملی به کار می‌بریم، اما مشاهده می‌کنیم بخشی از قطعات وارداتی است. بدون این قطعات هم امکان تولید نهایی خودرو وجود ندارد. این یعنی وابستگی به خارج.

با حقوق دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان چگونه می‌شود یک خودروی بی‌کیفیت را با قیمت ۷۰ میلیون تومان خرید؟ - 4

در بحران‌ها پشت ملت را خالی می‌کنند

این اقتصاددان می‌گوید: خودروساز‌ها هم در بحران‌های کنونی و هم در سال‌های ۹۰ و ۹۱ به هویت ملی لطمه زده اند. علاوه بر کاهش قیمت‌ها، آن‌ها میزان عرضه را نیز کاهش داده اند. این باعث شکل گیری یک بازار سیاه می‌شود. در سال‌های ۹۰ و ۹۱ این اتفاق رخ داد و یک شکاف قیمتی بین کارخانه و بازار آزاد ایجاد شد. با کاهش عرضه محصولات این شکاف بیشتر شد و در نهایت خودروساز‌ها برای افزایش محصولات چانه زنی کردند. به همین دلیل می‌خواهم بگویم تدوام صنعت خودروسازی در ایران علاوه بر اینکه به مصرف کننده و خریدار لطمه می‌زند به هویت ملی یک کشور هم آسیب می‌رساند. ما نه تنها همیشه از پایین بودن کیفیت خودروی ملی نالیده‌ایم بلکه در همه بزنگاه‌های تاریخی مشاهده کرده ایم که خودروساز‌های داخلی پشت ملت را خالی می‌کنند.بیشتر بخوانید: چسبندگی قیمت‌ها در بازار خودرو!

این وضع خودروسازی خیلی زور دارد

این استاد دانشگاه اعتقاد دارد ایراد اساسی در نبود راهبرد مشخص است. دعوای تعرفه همیشه به نفع خودروساز تمام شده در حالی که باید برای خودروساز‌ها مشخص می‌شد که اگر می‌خواهند به فعالیتشان ادامه دهند باید در یک دوره ۱۰ ساله تعرفه‌ها را به تعرفه‌های جهانی برسانند تا وارد رقابت با خودروسازان جهانی شود. اگر چنین تصمیمی گرفته می‌شد و خودروساز نمی‌توانست کیفیت خود را افزایش دهد باید این صنعت را تعطیل می‌کردیم. اینگونه مردم هم تکلیف خود را می‌دانستند. خیلی زور دارد وقتی خودروساز هنر و توان اداره کردن ندارد خودروسازی ناقصی داشته باشیم. اگر واقعا ظرفیت نداریم باید روی یک صنعت دیگر کار کنیم که برای هویت ملی مان ارزشمند است. اگر ما می‌دانستیم صنعت خودروسازی مان نمی‌تواند در بحران‌ها به داد ملت برسد باید سراغ شرکای مطمئن‌تر قرارداد‌های بلندمدت می‌بستیم و عملا خودروی کشور را از کانال آن‌ها تامین می‌کردیم.

با خودروسازی خیلی مدارا کرده‌ایم

شقاقی شهری با اشاره به افزایش قیمت بی رویه توسط خودروساز‌ها می‌گوید: در این شرکت‌ها دستمزد‌ها حداقلی است، خودروساز یارانه‌های مختلف از قبیل: آب و برق می‌گیرند و از سیستم بانکی تسهیلات گوناگونی دریافت می‌کنند. اما وقتی به تحریم می‌رسیم می‌بینیم خودروسازی‌ها با چانه زنی آنقدر قیمت‌ها را افزایش می‌دهند که با خودروی وارداتی تفاوتی ندارد. افزایش قیمت اخیر غیر منطقی است. این موضوع در وزارت صنعت هم مرتبا دنبال می‌شود. اما چون ما نتوانستیم یک مساله را به صورت ریشه‌ای حل کنیم وزارت صنعت هم درنهایت تسلیم می‌شود. افزایش قیمت‌هایی که اتفاق افتاده اصلا با قدرت خرید مردم سازگاری ندارد. میانگین دستمزد حقوق مردم ایران دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. با این رقم چگونه می‌شود یک خودروی بی کیفیت نازل را با قیمت حداقل ۶۰-۷۰ میلیون تومان خرید؟ ما در طول تاریخ با صنعت خودروسازی خیلی مدارا کرده ایم. این صنعت برای عده‌ای حیاط خلوت بوده است. تعطیلی این صنعت خودروسازی به مراتب بهتر از موجودیت فعلی آن است.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت خودرو در سال ۹۸ چه خواهد شد؟

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
قیمت خودرو در سال ۹۸ چه خواهد شد؟

تجارت نیوز/ یک کارشناس خودرو می‌گوید: سال 98 خبری از ارزانی قیمت خودروها نیست اما ممکن است با تصویب افزایش قیمت خودرو یعنی پنج درصد کمتر از حاشیه بازار، تقاضا برای خرید خودرو کاهش یابد.

بابک صدرایی در پاسخ به این پرسش که قیمت خودرو در سال ۹۸ چه خواهد شد؟ به تجارت‌نیوز گفت: چنانچه دولت نرخ دلار را بین رقم ۹ تا ۱۰ هزار تومان تثبیت نگه دارد، افزایش قیمت خودرو سال ۹۷ برای سال آینده هم تثبیت خواهد شد. این موضوع درحالی است که اتفاق‌های غیرمترقبه در بخش عرضه و تقاضا خودرو شکل نگیرد. ممکن است با کاهش عرضه از سوی خودروسازان قیمت خودرو در سال ۹۸ بین سه تا چهار درصد گران‌تر از سال ۹۷ شود.

وی افزود: قیمت خودرو در سال ۹۸ علاوه بر عرضه و تقاضا به قیمت دلار نیز بستگی دارد. سال ۹۷ با برخی اقدامات هیجانی نرخ خودرو در بازار گران شد. بنابراین اتفاق اصلی در سال ۹۷ به کرسی نشسته است. معتقدیم دولت چنانچه بتواند برای سال ۹۸ نرخ ارز را ثابت نگه دارد، قیمت خودرو نیز تثبیت خواهد شد. او تصریح کرد: ممکن است با تصویب افزایش قیمت خودرو یعنی پنج درصد کمتر از حاشیه بازار، تقاضا برای خرید خودرو کاهش یابد. در حقیقت کاهش تقاضا مهمترین اتفاقی است که در بازار خودرو سال ۹۸ به جریان خواهد افتاد. صدرایی اظهار کرد: بازار پارامترهای خاص خودش را دارد. افزایش قیمت خودرو به این بستگی دارد که برای هر تقاضا چه عرضه‌ای وجود خواهد داشت. معتقدیم چنانچه خودروسازان نسبت به تولید برخی مدل‌ها کم مهری نشان دهند، قیمت‌ها برای برخی مدل‌ها افزایش خواهد یافت. به گفته او، سال ۹۸ خبری از ارزانی قیمت خودروها نیست. بلکه افزایش قیمت خودروها در سال ۹۷ برای سال آینده تثبیت خواهد شد.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

توجیهات رئیس سازمان حمایت برای افزایش قیمت خودرو

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
توجیهات رئیس سازمان حمایت برای افزایش قیمت خودرو

تسنیم/ معاون وزیرصنعت گفت: قیمت گذاری خودرو توسط سازمان حمایت بر اساس ضوابط قیمت گذاری مصوب هیات تعیین و تثبیت قیمت هاصورت می گیرد.

عباس تابش رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ضمن اشاره به اینکه براساس مصوبات شورای عالی هماهنگی اقتصادی، تنها مرجع کارشناسی و تخصصی قیمت گذاری کالا و خدمات در کشور سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان است گفت :به همین دلیل کلیه مراجع قیمت گذاری قانونی در ارائه قیمت مکلف به اخذ نظر کارشناسی این سازمان هستند و کارگروه تنظیم بازار صرف نظر از وضع گوناگون قیمت گذاری در کشور تنها مرجع نهایی رسیدگی به گزارش های کارشناسی قیمت و تعیین قیمت کالا و خدمات و تنظیم بازار در کشور است و کلیه مراجع قیمت گذاری قبل از اقدام مکلف به اخذ و عمل به آرا در این کارگروه هستند و تصمیمات این کارگروه که با رای اکثریت اعضاء قانونی حاضر اتخاذ می شود و با امضاء رئیس کارگروه ابلاغ می شود برای کلیه مراجع دولتی، غیردولتی و نهاد های عمومی غیردولتی و حکومتی لازم الاجراء است. وی در ادامه درخصوص قیمت گذاری خودرو اظهار داشت: تغییر و تحولات قیمتی در بازار خودرو در سال گذشته با نرخ میانگین هر دلار 3 هزار و 860 تومان بوده که این رقم در سال جاری به حدود 9 هزار تومان در سامانه ارزی نیما افزایش یافته و این افزایش بطور قطع در بهای تمام شده خودرو تاثیر گذار است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه افزود: اگر این موضوع را در بحث خودرو مورد بررسی قرار دهیم، براساس شاخص تمرکز، قیمت گذاری خودرو به طیف خاصی از خودروهای پر تیراژ مربوط بوده است. بر همین اساس پس از انجام جلسات با خودروسازان و قطعه سازان داخلی، و انجام کار کارشناسی در سازمان حمایت، بر اساس اسناد و مدارک مثبته قیمت تمام شده برآورد و تعیین گردید.

به گفته وی در مورد خودروهای کم تیراژ هم ضمن لزوم رعایت ضوابط قیمت گذاری کالاهای تولیدی، اختیار قیمت گذاری با خودرو ساز است.

تابش در ادامه گفت : طبق قوانین و ضوابط ابلاغی، تحویل فوری به تحویل تا 30 روز کاری اطلاق می شود. لازم به ذکر است فروش فوری به خودروهایی که تعهدات معوق دارند تعمیم نمی گردد و در صورت بروز هرگونه تخلف، مراتب قابل پیگیری قانونی است.

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت همچنین پیش فروش خودرو توسط نمایندگی های خودرو را منوط به اخذ مجوز از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت دانست و گفت: بررسی قیمت های این خودروها نیز تا قبل از تحویل خودرو به خریداران در سازمان حمایت انجام می شود و در صورت مغایرت ضمن برخورد با شرکت خودرو ساز، موظف خواهند شد مبالغ احتمالی اضافه دریافت شده را به خریداران عودت نماید.

تابش با بیان اینکه قیمت گذاری خودرو فرآیند دارد، تاکید کرد: این سازمان صرفا براساس صورت‌های مالی حسابرسی‌شده و اسناد و مدارک مثبته و با درنظر گرفتن سهم مواد، دستمزد، سربار، انرژی و... قیمت های ارائه شده از سوی قطعه سازان و موارد اثر گذار دیگر، قیمت‌ها را محاسبه و تعیین می‌کند و در ادامه کارگروه تنظیم بازار براساس منافع، مصالح و ملاحظات تنظیم بازار نسبت به چگونگی اعمال و پیاده‌سازی قیمت‌های جدید، تصمیم خواهد گرفت.

وی تاکید کرد: به همان نسبت که حقوق تولید کنندگان برای این سازمان حائز اهمیت است، حقوق مردم و مصرف کنندگان نیز مدنظر می باشد و عزم سازمان حمایت بر این است تا در تصمیمات خود این مهم را لحاظ کند.

لازم به ذکر است در فرآیند تعیین قیمت خودرو به طور قطع به ملاحظات مربوط به حقوق مصرف کننده و عرضه کننده، توامان توجه خواهد شد. به نحوی که ضمن تامین بخشی از افزایش نقدینگی مورد نیاز خودرو سازان از محل افزایش قیمت خودرو، تلاش خواهد شد تا تیراژ تولید افزایش یافته و ضمن حفظ اشتغال قابل توجه در زنجیره قطعه سازی و خودروسازی کشور، قیمت های بازار کاهش و وارد یک سیر نزولی گردد.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

ترکش افزایش قیمت خودرو برتن مددجویان کمیته امداد

ایسناخبرگزاری ایسنا
ترکش افزایش قیمت خودرو برتن مددجویان کمیته امداد
با وجود آمادگی کمیته امداد برای ادامه طرح واگذاری وانت به منظور اشتغال‌زایی و خودکفایی مددجویان با پرداخت ۹۰ درصد قیمت خودرو در قالب وام، خودروسازان به دلیل افزایش قیمت خودرو تمایلی به ادامه طرح مذکور که سال گذشته کلید خورد ندارند.

علی اکبر خادمی، مدیر کل طرح‌های اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد طرح واگذاری وانت‌های زامیاد کمیته امداد به مددجویان که منظور اشتغالزایی آنها از سال گذشته آغاز شد گفت: کمیته امداد تفاهم نامه‌ای را با شرکت زامیاد و همکاری صندوق کارآفرینی امید آغاز کرده بود که در قالب این طرح به طور مشترک مبلغ ۹۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات تا پایان سال گذشته به مددجویان پرداخت شد.

وی با اشاره به واگذاری ۳ هزار و ۲۶۹ دستگاه خودرو وانت نیسان به مددجویان کمیته امداد، اظهار کرد: این افراد بعد از بررسی‌های انجام شده، مستعد استفاده از تسهیلات کمیته امداد برای اشتغال زایی شناخته شده بودند و وانت نیسان‌های مذکور در اختیارشان قرار گرفت.

مدیرکل طرح‌های اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه امسال هم تعداد کمی از وانت‌های نیسانی که از سال گذشته باقی مانده بود، در اختیار مددجویان قرار گرفت، تصریح کرد: امسال حدود ۴۸ دستگاه وانت نیسان به مددجویان واگذار شد که این افراد از این خودروها در طرح‌های حمل و نقل بار، با نظارت مجموعه کمیته امداد استفاده می‌کنند و توانسته‌اند به خودکفایی برسند و عمدتا از پوشش کمیته امداد خارج شوند.

خادمی با تاکید بر اینکه در مجموع ۳ هزار و ۳۱۷ مددجوی کمیته امداد با دریافت این تسهیلات ضمن کسب درآمد پس از طی کردن دوره زمانی تعریف شده به خودکفایی می رسند افزود: وام‌های پرداخت شده به مددجویان ۵ ساله، با کارمزد بانکی ۴ درصد و دوره تنفس چهار ماهه و حداقل ضمانت‌ها بوده است. همچنین به طور میانگین اقساط ماهیانه آن نیز بین ۵۵۰ تا ۶۰۰ هزار تومان بوده‌است.

وی با بیان اینکه در این طرح ۳ مدل خودرو شامل خودروهای دو گانه سوز، پادرا و تک سوز در اختیار مددجویان قرار گرفته است، اظهار کرد: سال گذشته تا ۷ درصد از قیمت مصوب خودرو ساز به مددجویان کمیته امداد تخفیف داده ‌شد، ولی از ابتدای امسال نه تنها نتوانستند هیچ تخفیفی به ما بدهند، بلکه قیمت خودرو هم افزایش زیادی پیدا کرد، به طوریکه در حال حاضر امکان تامین خودرو از سوی زامیاد برای مددجویان وجود ندارد؛ از طرفی لازمه دریافت تسهیلات برای هر نوع خودرو، ارائه پیش فاکتور خرید به بانکهای عامل است لذا فرایند ثبت نام اینترنتی و خرید زمان‌دار مانع از اجرای طرحهای اشتغالزایی شده است.

مدیرکل طرح‌های اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد تصریح کرد: به عبارت دیگر به مددجویان گفته می‌شود که باید به شکل عادی در سایت ثبت نام کنند مانند سایر شهروندان خودروهایشان را تحویل بگیرند، این درحالیست که سال گذشته در موعدهای مشخصی که اعلام می‌کردیم، خودروها را با تخفیف ویژه تحویل می‌دادیم و قیمت تمام شده نیزخیلی پایین‌تر بود، برای مثال قیمت یک خودرو حدود ۳۵ میلیون تومان تمام می‌شد که ۳۰ میلیون وام به مددجو پرداخت می‌شد که با پرداخت حدود  ۵ تا ۶ میلیون از سوی خود مددجویان، آنها می‌توانستند خودرویی داشته باشند که خرج زندگی‌شان را از طریق آن تامین کنند و از حمایت کمیته امداد خارج شوند.

خادمی با بیان اینکه امسال هم قیمت خودرو افزایش یافته است و هم خودروسازان از تحویل خودرو خودداری کرده‌اند و دید حمایتی مجموعه زامیاد نسبت به مددجویان نیز ادامه پیدا نکرد، تصریح کرد: این درحالیست که این مکانیسم باعث می‌شد آنها از فقر مطلق خارج شوند و به شکل یک فرد عادی به زندگیشان ادامه دهند.

وی با بیان اینکه مجموعه کمیته امداد در حال حاضر نیز آمادگی ادامه این طرح را دارد، گفت: در حال حاضر نیز می‌توانیم ۹۰ درصد قیمت خودرو را به شکل وام ۴ درصدی پرداخت کنیم، اما خودروسازان امسال خودرویی تحویل نداده‌اند. در عین حال زمانی که قیمت خودرو افزایش می‌یابد قسط ماهیانه نیز آنقدر زیاد می‌شود که مددجو نمی‌تواند آن را پرداخت کند، به همین دلیل این طرح فعلا متوقف شده است.

خادمی در پایان اظهارکرد: امسال تلاش کردیم حدود ۴۷  خودرویی که مددجویان قبلا ثبت نام کرده و پولشان را واریز کرده بودند را با مساعدت مجموعه زامیاد به این مددجویان تحویل دهیم.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

پیشنهاد تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بود.
افتصادنیوزافتصادنیوز4 ساعت قبل
جدول قیمت ۳ روز اخیر دلار در بازار تهران قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ ۱۴,۴۹۰ -۱۴۰ -۰٫۹۷ امروز ۱۴,۶۳۰ -۹۰ -۰٫۶۲ روز قبل ۱۴,۷۲۰ -۱۲۰ -۰٫۸۲ ۳ روز پیش به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوندقیمت دلار هرات امروزدر بازار امروز دلار هرات در بازار تهران نسبت به روز قبل، با ۹۰ تومان کاهش، ۱۴,۳۶۰ (چهارده هزار و سیصد و شصت) تومان نرخ گذاری شد. جدول قیمت ۳ روز اخیر دلار قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ ۱۴,۴۹۷ -۵۳ -۰٫۳۷ امروز ۱۴,۵۵۰ -۹۷ -۰٫۶۷ روز قبل ۱۴,۶۴۷ -۱۹۶ -۱٫۳۴ ۳ روز پیش به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوندآخرین نرخ یورودر بازار امروز یورو نسبت به روز قبل، با ۵۹ تومان کاهش، ۱۶,۴۴۱ (شانزده هزار و چهارصد و چهل و یک) تومان نرخ گذاری شد. جدول قیمت ۳ روز اخیر درهم امارات قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ ۳,۹۴۷ -۲۹ -۰٫۷۴ امروز ۳,۹۷۶ -۱۲ -۰٫۳۱ روز قبل ۳,۹۸۸ -۵۶ -۱٫۴۱ ۳ روز پیش به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوندقیمت لیر ترکیه امروزلیر ترکیه در بازار داخلی هم ۲,۳۹۳ (دو هزار و سیصد و نود و سه) تومان قیمت خورد. جدول قیمت ۳ روز اخیر دلار کانادا قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ ۱۰,۷۷۳ -۷۹ -۰٫۷۴ امروز ۱۰,۸۵۲ -۷۵ -۰٫۷ روز قبل ۱۰,۹۲۷ -۱۰۷ -۰٫۹۸ ۳ روز پیش به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوندآخرین نرخ دلار استرالیادر بازار امروز دلار استرالیا نسبت به روز قبل، با ۷۳ تومان کاهش، ۹,۹۵۵ (نه هزار و نهصد و پنجاه و پنج) تومان نرخ گذاری شد. جدول قیمت ۳ روز اخیر فرانک سوئیس قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ ۱۴,۳۴۶ -۱۰۵ -۰٫۷۴ امروز ۱۴,۴۵۱ -۶۶ -۰٫۴۶ روز قبل ۱۴,۵۱۷ -۲۱۷ -۱٫۵ ۳ روز پیش به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوندقیمت دینار عراق امروزدینار عراق در بازار داخلی هم ۱۲ (دوازده) تومان قیمت خورد.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مدیرکل فرودگاه بین المللی مهرآباد از فرود اضطراری یک فروند بوئینگ ۷۷۷ ترکیش ایرلاینز که از دهلی نو عازم استانبول بود به دلیل اعلام خلبان مبنی برحضور مریض بدحال در فرودگاه مهرآباد در ساعت ۱۳:۲۲ دقیقه امروز خبر داد. میرسعید صفی نیا گفت: با اعلام خلبان قبل از فرود در فرودگاه مهرآباد، اورژانس با آمادگی کامل در پای پرواز حاضر بود، اما متاسفانه طبق اعلام اورژانس مستقر در فرودگاه، مسافر نیم ساعت قبل از فرود درگذشته بود. وی افزود: تمام مسافران این پرواز در سلامت کامل به سر می‌برند و بعد از طی مراحل قانونی، این پرواز به مسیر خود ادامه خواهد داد.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با مسئولان مرتبط با اقتصاد خارجی کشور به منظور رفع موانع و مشکلات همکاری مشترک خواهند داشتبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، حشمت الله فلاحت پیشه پس از جلسه کمیسیون امنیت ملی درباره فرصت‌ها و تهدید‌های وزارت خارجه در رونق تولید، با اشاره به تشکیل کمیته امنیت اقتصادی در این کمیسیون افزود: این نشست با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاونان وزیر امور خارجه، معاون بانک مرکزی و روسای اتاق‌های تعاون و ایران برگزار شد. وی گفت: با توجه به لزوم تحقق شعار سال و رفع دغدغه ذهنی مردم در زمینه امنیت اقتصادی نیاز به برگزاری چنین جلساتی احساس شد. فلاحت پیشه گفتگو‌ها را بسیار خوب توصیف کرد و افزود: بنا شد اعضای کمیسیون امنیت ملی به صورت مشترک با مسئولان مرتبط با اقتصاد خارجی کشور به منظور رفع موانع و مشکلات همکاری کنند.

اخبار بیشتر