1. خبری
  2. اجتماعی
پوشش خبری

هوا سردتر می‌شود

آغاز فعالیت سامانه بارشی از فردا

الفخبرگزاری الف
آغاز فعالیت سامانه بارشی از فردا

احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا شرایط جوی کشور را طی روزهای آینده پیش‌بینی و اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، پس‌فردا (۲۶ آذر) برای جنوب غرب ، غرب، شمال غرب و استان‌های گیلان، تهران، قزوین و البرز ابرناکی و بارش باران پیش‌بینی می‌شود.

مدیر کل پیش بینی وهشدارسریع هواشناسی در ادامه گفت: فردا و پس‌فردا (۲۵ و ۲۶ آذر) بارش در مناطق سردسیر و ارتفاعات به صورت برف خواهد بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: طی دو روز آینده (۲۵ و ۲۶ آذر) در نوار شمالی کشور آسمان صاف تا نیمه ابری خواهد بود که در سواحل غربی دریای خزر سبب بارش‌های خفیف و پراکنده می‌شود همچنین در سایر مناطق کشور آسمان صاف پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه با اشاره به اینکه امروز(۲۴ آذر) خلیج فارس مواج است، اظهار کرد: طی روز جاری برای شرق تنگه هرمز در ساعت‌های بعدازظهر افزایش ابر و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

مدیر کل پیش بینی وهشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان با اشاره به وضعیت جوی تهران در دور روز آینده گفت: فردا (۲۵ آذر) آسمان پایتخت نیمه ابری، به تدریج ابری، همراه با بارش باران و وزش باد خواهد بود. حداکثر و حداقل دمای تهران فردا ۱۴ و ۷ درجه سانتیگراد است. در روز دوشنبه (۲۶ آذر) نیز آسمان تهران صاف، گاهی همراه با وزش باد و حداکثر و حداقل دمای  ۱۵ و ۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

اسکی بازان چهارمحالی چشم انتظار بارش برف/تعطیلی ۲ ساله پیست اسکی

مهرخبرگزاری مهر
اسکی بازان چهارمحالی چشم انتظار بارش برف/تعطیلی ۲ ساله پیست اسکی

خبرگزاری مهر - گروه استان ها: استان چهارمحال و بختیاری یکی از استان های برف گیر کشور است که در ارتفاعات زاگرس قرار دارد. بارش برف قابل توجه از ویژگی های مهم این استان در نیمه دوم سال است.

طی یک دهه گذشته بارش ها در این استان بسیار کم شده است و بارش ها از نوع برف به باران تبدیل شده است. بارش های قابل توجه برف در این استان در سال های گذشته موجب توسعه پیست های اسکی و همچنین برگزاری جشنواره های شهر برفی شده بود.

طی چند سال اخیر بارش برف در این منطقه بسیار کم شده است و دیگر خبری از زمستان های پر برف در استان چهارمحال و بختیاری نیست. پیست های اسکی طی دو سال گذشته همچنان تعطیل هستند و جشنواره های برفی نیز دیگر در این استان برگزار نشدند.

پیست اسکی چلگرد کوهرنگ مهمترین پیست اسکی استان چهارمحال و بختیاری است که در منطقه برف گیر شهرستان کوهرنگ در دامنه رشته کوه زردکوه قرار دارد.   همه ساله این پیست اسکی در آذرماه به علت بارش های سنگین برف بازگشایی می شد و ورزشکاران اسکی باز تمرینات ورزشی خود را در این پیست اسکی آغاز می کردند.

در حال حاضر ارتفاع برف در سایت این پیست اسکی کمتر از پنج سانتی متر است و امکان بازگشایی این پیست اسکی وجود ندارد.

اسکی بازان چهارمحالی چشم انتظار بارش برف/تعطیلی ۲ ساله پیست اسکی - 6

وضعیت بارش برف در ارتفاعات چهارمحال و بختیاری

ورزشکاران اسکی باز چهارمحال و بختیاری  به علت نباریدن برف و تعطیلی پیست های اسکی طی دو ساله گذشته نتوانسته اند تمرینات خود را انجام دهند و امسال در انتظار بارش برف هستند تا طلسم تعطیلی پیست های اسکی به ویژه پیست اسکی کوهرنگ شکسته شود.

یکی از ورزشکاران استان چهارمحال  بختیاری در رشته اسکی به خبرنگار مهر گفت: پیست های اسکی مهم چهارمحال و بختیاری از جمله شیخ شبان، کوهرنگ و بارده  طی دو سال گذشته بازگشایی نشده اند و امکان انجام تمرینات ورزشی و تفریح در این رشته ورزشی فراهم نشده است.

احمدی تاکید کرد: بارش برف در این استان بسیار کم شده است و بارش های برفی که نیز انجام می شود بسیار ناچیز است و سطح پیست های اسکی را نمی پوشاند.

وی بیان کرد: پیست های اسکی در گذشته در آذرماه فعال می شدند و تا پایان ماه بهمن امکان انجام تمرینات اسکی فراهم می شد، اما در حال حاضر وضعیت بارش برف در این استان مانند گذشته نیست.

این ورزشکار بیان کرد: بسیاری از ورزشکاران  استان در رشته ورزشی اسکی برای انجام تمرینات خود طی سال های اخیر به پیست های دیگر استان ها سفر کردند اما با توجه به وجود هزینه های بالا  این امر زیاد مورد توجه ورزشکاران قرار نگرفت.

اسکی بازان چهارمحالی چشم انتظار بارش برف/تعطیلی ۲ ساله پیست اسکی - 14

وی ادامه داد: در حال حاضر امیدواریم طی سه هفته آینده بارش های قابل توجه برف در این  استان انجام شود تا امکان بازگشایی پیست های اسکی فراهم شود.

رئیس هیئت اسکی استان چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه پیست های اسکی چهارمحال و بختیاری طی دو سال گذشته تعطیل بوده اند، بیان کرد: بارش برف در این استان بسیار کم شده است و امکان بازگشایی پیست های اسکی طی دو سال اخیر در این استان فراهم نشده است.

صفر فرامرزی با بیان اینکه این استان سه پیست اسکی دارد، بیان کرد: پیست های اسکی این استان شامل بارده، چلگرد کوهرنگ وشیخ شبان است.

رئیس هیئت اسکی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه مهمترین پیست اسکی چهارمحال و بختیاری پیست اسکی کوهرنگ است، بیان کرد: پیست اسکی چلگرد کوهرنگ با توجه به امکانات تخصصی و رفاهی بهترین پیست استان به شمار می‌رود.

رئیس هیئت اسکی استان چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در حال حاضر برف جمع شده در پیست اسکی کوهرنگ بسیار ناچیز است و امیدواریم که طی روز های آینده شاهد بارش قابل توجه برف در این منطقه باشیم.

وی  تصریح کرد: در صورتی که ارتفاع برف در پیست اسکی کوهرنگ به بالای ۵۰ سانتی متر برسد این پیست بازگشایی می شود.

اسکی بازان چهارمحالی چشم انتظار بارش برف/تعطیلی ۲ ساله پیست اسکی - 23

وی بیان کرد:  استان چهارمحال و بختیاری دارای بیش از ۳۰۰ ورزشکار اسکی باز است.

مدیر کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری در خصوص کاهش بارش ها به خبرنگار مهر گفت: بارش ها طی یک دهه گذشته در این استان بسیار کم شده اند.

شاهرخ پارسا بیان کرد: کاهش بارش‌ها در استان چهارمحال  بختیاری از سال زراعی سال ۸۶ آغاز شده است.

مدیر کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در گذشته ۶۵ درصد بارش ها در این استان به صورت برف بوده است و این در حالی است که بارش ها طی سال های اخیر در این استان کمتر از ۲۰ درصد است.

وی تاکید کرد: تغییر الگوی بارش مهمترین علت کاهش بارش برف در این استان است.

مدیر کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه افزایش دمای هوا موجب تغییر الگوی بارش در این استان شده است، بیان کرد: طی بارش اخیر در کوهرنگ حدود ۳۰ سانتی بارش برف گزارش شد که هم اکنون این میزان برف به علت گرم شدن هوا به هشت سانتی متر رسیده است.

خواندن خبر در سایت منبع

هوای آذربایجان غربی ۸ درجه سردتر می شود/آغاز بارش برف ازدوشنبه

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
هوای آذربایجان غربی ۸ درجه سردتر می شود/آغاز بارش برف ازدوشنبه

مهدی صابری با بیان اینکه با خروج تدریجی سامانه و ریزش هوای سرد، کاهش محسوس دما بین ۶ تا ۸ درجه سلسیوس رخ خواهد داد افزود: با ورود سامانه بارشی به کشور طی روزهای دوشنبه و سه شنبه شاهد بارش باران و برف در استان خواهیم بود.

وی با اشاره به عبور شاخه جبهه سرد سامانه از استان و کاهش تدریجی دما اظهارداشت: در حال حاضر بارش در نوار مرزی استان ادامه دارد ولی شدت بارش ها از دوشنبه در استان به خصوص مناطق شمالی آغاز می شود.

صابری با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته ارومیه مرکز استان با منفی ۳.۶ درجه سردترین شهرستان استان بود گفت: در این ارستا سلماس و شاهین دژ نیز با دمای ۱۳.۲ درجه گرمترین شهرهای استان گزارش شده اند.

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی افزود: با توجه به ریزش هوای سرد عرض های شمالی طی فعالیت سامانه بارشی عمده بارش ها این هفته در استان بشکل برف پیش بینی می شود.

صابری خاطرنشان کرد: با توجه به پیش بینی بارش برف در استان اخلال در ترددهای جاده ای دور از انتظار نخواهد بود لذا مسافرانی که قصد تردد از جاده های استان را دارند موارد ایمنی را رعایت کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

الفالف5 ساعت قبل
فارس نوشت: دخترخاله آزاده به یک مهمانی دوستانه دعوت شده بود که از من هم خواست همراهش بروم. به خیال اینکه تولد یا سالگرد ازدواج و یا چیزی در همین قالب و محتواست، هدیه کوچکی تهیه کردم و با او همراه شدم. مدعوین همگی خانم‌های جوان هستند و مهمانی سراسر شادی و شور است و همه بگو و بخند دارند. تا اینکه وقت آوردن کیک می‌رسد و مهناز خانم پشت کیک می‌نشیند تا عکس یادگاری بگیرد. تصمیم گرفتم با او یک روز دیگر و در یک شرایط دیگر دیداری داشته باشم که مهناز هم می‌پذیرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ساعت قبل
به گزارش مشرق، حسین نحوینژاد درباره زمان واریز عیدی مددجویان تحت پوشش بهزیستی کشور، اظهار کرد: با توجه به آخرین پیگیری‌های صورت گرفته قرار است عیدی مددجویان اعم زنان سرپرست خانوار و معلولان تحت پوشش بهزیستی در اسفندماه واریز شود. وی در ارتباط با میزان عیدی مددجویان تحت پوشش بهزیستی بیان کرد: رقم در نظر گرفته شده برای عیدی این افراد به میزان یک ماه مستمری خواهد بود. بر همین اساس تمام مددجویان تحت پوشش بهزیستی که مستمری دریافت می‌کنند، عیدی خود را در اسفندماه دریافت خواهند کرد. معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور در پاسخ به این پرسش که قانون حمایت از حقوق معلولان در سال آینده چند درصد اجرا خواهد شد، گفت: در این بخش نمی‌توان درصدی را تعیین کرد ولی امیدواریم با همکاری بخش‌های مختلف شرایط خوبی را برای اجرای قانون ایجاد کنیم. وی اضافه کرد: یکی از سیاست‌های سازمان بهزیستی در قبال جامعه هدفش و به ویژه معلولان، حمایت از آنهاست که در همین زمینه سازمان بهزیستی تامین وسال کمک توانبخشی معلولان را اعم از عصا، واکر و ولیچر را به عهده گرفته و در قابل طرح تامین تجهیزات توانبخشی انجام می‌دهد.

چهره‌ها در شبکه‌های اجتماعی؛ از آقا شبنم تا چالش عروسی!

28+
برترین‌هابرترین‌ها10 ساعت قبل
عصر ایرانعصر ایران7 ساعت قبل
عیدی بازنشستگان شرکت‌های دولتی با حقوق بهمن‌ماه به حساب‌شان واریز می‌شود. به گزارش فارس، عیدی بازنشستگان کشوری، در تاریخ ۲۱ بهمن ماه توسط صندوق بازنشستگی کشوری به حسابشان واریز شده است. مبلغ عیدی امسال برای یک میلیون و ۴۲۱ هزار نفر از بازنشستگان کشوری براساس تصمیم دولت، حدود یک میلیون تومان بوده است. اما در این میان بازنشستگان شرکتهای دولتی و وابسته به دولت مانند شرکت پست یا بازنشستگان شهرداری‌ها در این تاریخ عیدی خود را دریافت نکردند. با پیگیری انجام شده مشخص شد که برخی از این دسته شرکتها و دستگاهها تمایل داشته عیدی با حقوق بهمن ماه به حساب مستمری‌بگیرانشان پرداخت شود.
خبر فوریخبر فوری6 ساعت قبل
اگر خانم مارپل اینجا بود، معمای فوت بابا حل می‌شد/ چرا برخی گذاشتند و بعد از فوت به سخنان بابا جواب دادند؟ آدم شک می‌کند/ اصلاح‌طلبان به شعارهایشان پایبند نبودند/ اعظم طالقانی را تحسین می‌کنم

اخبار بیشتر