1. خبری
  2. اجتماعی
پوشش خبری

اعتراض نمایندگان اصفهان ملی است نه استانی

از نمایندگان اصفهان برای حضور در جلسات و حل مشکل آب زاینده‌رود دعوت شود

ایسناخبرگزاری ایسنا
از نمایندگان اصفهان برای حضور در جلسات و حل مشکل آب زاینده‌رود دعوت شود

به گزارش ایسنا، نادر قاضی پور در جلسه امروز یکشنبه مجلس در تذکری اظهار کرد: با توجه به این که نمایندگان اصفهان امروز در مجلس حضور پیدا نکردند لازم است از آنها برای حل مشکلاتشان دعوت کرد.

وی افزود: نمایندگان اصفهان افرادی پرتلاش و متدین هستند. باید از آنها برای حضور در مجلس دعوت شود همچنین مشکلات آب استان اصفهان بخصوص زاینده رود را حل کنیم.

۱۹ نماینده استان اصفهان امروز در اعتراض به نحوه‌ تدوین بودجه و عدم توجه به موضوع آب اصفهان، در مجلس حضور پیدا نکردند. آنها در آخرین جلسه مجلس قبل از تعطیلات، استعفای دسته جمعی داده بودند که رئیس مجلس گفت که این موضوع را امروز در هیات رئیسه بررسی خواهد کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

نمایندگان مستعفی اصفهان به جای حضور در مجلس در دفتر آیت‌­الله طباطبایی‌نژاد حاضر شدند

تسنیمخبرگزاری تسنیم
نمایندگان مستعفی اصفهان به جای حضور در مجلس در دفتر آیت‌­الله طباطبایی‌نژاد حاضر شدند

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، حدود دو هفته از استعفای دسته­‌جمعی نمایندگان استان اصفهان از مجلس شورای اسلامی به دلیل حذف ردیف­‌های بودجه پیرامون تأمین آب استان اصفهان از بودجه می گذرد.

به گفته نمایندگان استان در این مدت تماس‌های بسیاری از سوی رئیس مجلس و استاندار  مبنی بر پس گرفتن این استعفا صورت گرفته است ولی نمایندگان متحد و یکصدا پای استعفای خود تا احقاق حقوق مردم اصفهان ایستاده‌­اند.

زهرا سعیدی، نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی در این زمینه گفت: تماس‌ها و مکالمات زیادی از سوی همکارانمان در هیئت رئیسه مجلس و همچنین دوستان ما در دولت نسبت به پس گرفتن استعفا تا کنون صورت گرفته ‌اما تصمیم و اتفاق نظر تمام نمایندگان مستعفی این است که به هیچ وجه تصمیمی نسبت به پس گرفتن استعفا اتخاذ نخواهیم کرد.اراده‌­ای برای تأمین آب اصفهان در دولت وجود ندارد؛ نمایندگان به دیدار امام ­جمعه اصفهان می‌روندفردا؛ تعیین تکلیف استعفای نمایندگان استان اصفهاننمایندگان اصفهان روز یکشنبه در صحن و کمیسیون‌های مجلس حاضر نمی‌شوند

سید محمد جواد ابطحی، نماینده مردم خمینی شهر در مجلس نیز پیرامون این مسئله اظهارداشت: تماس‌­های متعددی از سوی رئیس مجلس صورت گرفته و خواستار حضور ما در مجلس شده­ است ولی با توجه به اینکه قبلا نیز با خودشان در این زمینه گفت­‌وگوهایی داشته‌­ایم و به نتیجه نرسید بهترین و مسالمت­‌آمیزترین راه پابرجای ماندن این استعفا است.

وی پیرامون درخواست استاندار از نمایندگان نسبت به پس‌­گیری استعفا، نیز گفت: مسلما با توجه به اینکه استاندار نماینده قوه مجریه است باید از مواضع دولت حمایت کند و ایشان نیز گفتند بنده تلاش‌های خود را در راستای رفع این معضل به کار می­‌گیرم تا دولت را به قراردادن اعتبارت لازم در بودجه ملزم کنم و شما نیز امضای خود را پس بگیرید که ما نیز مخالفت کردیم.

طبق اعلام قبلی سید محمدجواد ابطحی، نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس، نمایندگان مستعفی امروز ضمن عدم حضور در صحن علنی مجلس و کمسیون­ها به دیدار آیت الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد، نماینده ولی­فقیه در اصفهان رفتند تا هم از حمایتشان نسبت به استعفای دسته‌ نمایندگان تشکر کنند و هم پیرامون تأمین آب شرب استان اصفهان به گفت­‌وگو بپردازند.

جزئیات این دیدار به زودی منتشر می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

استعفای نمایندگان اصفهان در هیات رییسه بررسی می شود

ایرناخبرگزاری ایرنا
استعفای نمایندگان اصفهان در هیات رییسه بررسی می شود

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «علی لاریجانی» در جلسه علنی امروز مجلس این مطلب را در پاسخ به تذکر عبدالحمید خدری نماینده بوشهر درمورد وضعیت استعفای نمایندگان استان اصفهان بیان کرد و افزود: امروز در هیات رییسه مجلس شورای اسلامی این موضوع را مطابق آیین نامه داخلی بررسی می کنیم.

نماینده بوشهر در تذکری خطاب به هیات رییسه و رییس مجلس به استعفای نمایندگان استان اصفهان اشاره کرد و گفت: بر اساس آیین نامه داخلی باتوجه به این که نمایندگان استان اصفهان استعفای خود را تقدیم هیات رییسه کرده اند، این موضوع باید با جدیت در مجلس بررسی شود و نباید این استفعاهای صوری باب شود.

خدری از هیات رییسه مجلس خواست در اولین جلسه این استعفا قرائت شود و در دستور کار هفته آینده مجلس قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، هفته گذشته 19 نفر از نمایندگان استان اصفهان در اعتراض به حذف اعتبار طرح های انتقال آب این استان در بودجه سال آتی استعفای خود را تقدیم رییس مجلس شورای اسلامی کردند.

19 نماینده استان اصفهان از 20 نماینده این استان در جلسه علنی امروز - یکشنبه - مجلس حضور نیافتند و برای رسیدگی به این وضعیت در دفتر آیت الله طباطبایی‌نژاد نماینده ولی فقیه در اصفهان حضور یافتند.

سیام*9121**1058**1336

خواندن خبر در سایت منبع

غیبت نمایندگان استان اصفهان در جلسه علنی امروز مجلس

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
غیبت نمایندگان استان اصفهان در جلسه علنی امروز مجلس

ابوالفضل ابوترابی از غیبت ۱۹ نماینده استان اصفهان در صحن علنی امروز مجلس شورای اسلامی خبرداد و گفت: طبق برنامه مجمع نمایندگان استان اصفهان امروز صبح به منزل امام جعه اصفهان رفته‌اند.

 نامه استعفای نمایندگان استان اصفهان در اعتراض به عدم تخصیص بودجه آب روز چهارشنبه هفته گذشته تقدیم هیأت رئیسه مجلس شد.

خواندن خبر در سایت منبع

لاریجانی: استعفای نمایندگان اصفهان امروز در هیات رییسه بررسی می‌شود

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
لاریجانی: استعفای نمایندگان اصفهان امروز در هیات رییسه بررسی می‌شود
لاریجانی: استعفای نمایندگان اصفهان امروز در هیات رییسه بررسی می‌شود - 0

رییس مجلس در پاسخ به نماینده مردم بوشهر که خواستار بررسی استعفای نمایندگان اصفهان بود، گفت: این موضوع امروز در هیات رییسه مجلس بررسی می‌شود.

به‌ گزارش ‌ایسنا، عبدالحمید خدری در تذکری مستند به مواد ۹۰ و ۹۱ آیین‌نامه‌ داخلی مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه‌) مجلس شورای اسلامی، گفت‌: با توجه به این که نمایندگان اصفهان استعفای‌شان را تقدیم هیات رییسه کرده‌اند، برای جدیت در مجلس و این که استعفاهای صوری در مجلس شورای اسلامی باب نشود، خواهشمندیم که این استعفا در اولین جلسه قرائت شود و در دستور کار هفته‌ مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.

علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت‌ که موضوع استعفای نمایندگان اصفهان در جلسه امروز هیات رییسه مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

مجمع نمایندگان اصفهان در جلسه امروز مجلس شرکت نمی‌کنند

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
مجمع نمایندگان اصفهان در جلسه امروز مجلس شرکت نمی‌کنند

محمدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی، درباره آخرین وضعیت استعفاء نمایندگان اصفهان، گفت: نمایندگان اصفهان در جلسه علی امروز مجلس شورای اسلامی به دلیل طرح استعفا حضور نیافتند.

وی ادامه داد: نمایندگان اصفهان امروز با آیت الله طباطبایی نژاد نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان جلسه دارند تا در خصوص استعفایشان مشورت و رایزنی کنند.

اعضای مجمع نمایندگان اصفهان دو هفته پیش در اعتراض به مشکل آب این شهر از سِمت نمایندگی استعفا دادند.

خواندن خبر در سایت منبع

اعتراض ما نمایندگان اصفهان ملی است نه استانی

فارسخبرگزاری فارس
اعتراض ما نمایندگان اصفهان ملی است نه استانی

زهرا سعیدی مبارکه نماینده مردم مبارکه و سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: بنده به عنوان سخنگوی کمیسیون اقتصادی سخنران دستور اول درباره صندوق مکانیزه فروش در صحن علنی مجلس شورای اسلامی بودم.

وی افزود: اما همه نمایندگان مردم اصفهان در حمایت از مردم به ویژه مردم استان اصفهان و بحران کم آبی در منزل امام جمعه اصفهان تجمع کردند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: حرف ما حرف مردم اصفهان نیست مشکل ملی است و اصفهان مرکز ثقل سیاسی امنیتی اقتصادی کشور است و ما اتفاقا در احقاق حقوق ملت ایران در مجلس حضور نیافتیم.

سعیدیی مبارکه عنوان کرد: ضمن احترامی که برای پارلمان و همکارانمان قائل هستیم اتفاقا در حمایت از مردم ایران این کار را انجام دادیم.

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: در حال حاضر در منزل آیت الله طباطبایی امام جمعه اصفهان هستیم.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل
وی افزود: اجرای زیرگذر تجریش به دلیل موقعیت زمین شناسی منطقه و وجود بستری سنگی، رودخانه‌ای و وجود تاسیسات شهری و خط مترو بسیار زمان بر و پر هزینه است. موسوی اجرای رینگ ترافیکی در محدوده تجریش به صورت دورانی با استفاده از مسیرهای جایگزین و سایر محورهای موازی را اولین اقدام در اجرایی شدن پیاده راه تجریش دانست. مسیرهای امن برای افراد پیاده طراحی شودسردار محمدرضا مهماندار رییس پلیس راهور تهران بزرگ نیز با تاکید بر بازنگری در حمل ونقل شهری اجرای مسیرهای امن برای افراد پیاده را لازمه شهری ایمن دانست. وی گفت: شهرتهران در حال حاضر نه خودرو محور است نه انسان محور و باید فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی ترویج داده شود. وی اضافه کرد: بدلیل مشکلات ترافیکی شمال تهران و محدودیت معابر، این منطقه را به دو منطقه راهور تقسیم کرده‌ایم و ۳۰ درصد پتانسیل نیروی انسانی راهور در زمان پیک ترافیکی در این منطقه حضور پیدا می‌کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
ایرناایرنا9 ساعت قبل
امام جمعه زاهدان بیان کرد: بن سلمان در سفر اخیر خود به پاکستان نشان داد به دنبال دوری از انزوا و مشارکت دادن این کشور برای انجام کارهای ضد انسانی و جنگ طلب خود در منطقه بویژه در یمن بود. نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت استانهای سیستان و بلوچستان و کرمان از دیگر اهداف سفر بن سلمان را ایجاد تنش و جدایی بین پاکستان و ایران بر شمرد و افزود: ولیعهد عربستان سعی کرد تا با ایجاد یک هسته مقاومت و اتحاد جمعی پاکستان را در کنار خود برای ضربه زدن به ایران داشته باشد. آیت الله سلیمانی گفت: ۲۷ شهید حادثه تروریستی جاده خاش - زاهدان یکی از برنامه‌های سفر بن سلمان برای ایجاد تنش و ناامنی در ایران بود. نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: رهبر انقلاب اسلامی با مخاطب قرار دادن نسل جوان آینده و پیشرفت این نظام را در دست آنان دانستند. امام جمعه جدید زاهدان هفته آینده با حضور رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب معرفی خواهد شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هانیه توسلی، بازیگر سینمای ایران و برنده سیمرغ بلورین برای فیلم «دهلیز» در سی و یکمین جشنواره فیلم فجر، عکسی از سفر خود به جزیره هرمز را در اینستاگرام به اشتراک گذاشت. هانیه توسلی خیلی کوتاه در توضیح این عکس نوشت: «در هرمز که جان جانان است.» جزیره هرمز به دلیل داشتن خاک‌هایی به رنگ‌های قرمز، طلایی، سفید و … در جهان مشهور است.

اخبار بیشتر