1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

جزییات اقدامات دولت برای حل مشکل لاستیک خودروهای سنگین

لاستیک در لیست کالا‌های اساسی قرار گرفت/ واردات مواد اولیه تولید لاستیک با ارز ۴۲۰۰ تومان

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
لاستیک در لیست کالا‌های اساسی قرار گرفت/ واردات مواد اولیه تولید لاستیک با ارز ۴۲۰۰ تومان

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه افتتاح سومین نمایشگاه حمل‌ونقل صنایع وابسته با بیان اینکه محصولاتی که امروز در این نمایشگاه عرضه شد از محل ظرفیت‌های داخلی بوده و نشان دهنده خوداتکایی ما است، اظهار کرد:‌ تمامی این طرح‌های افتتاح شده پژوهشی بودند که به مرحله اجرا درآمدند.

وی تأکید کرد: توجه به صنایع داخلی برای پیشبرد حوزه حمل‌ونقل باید امسال و سال‌های آینده بیشتر مدنظر قرار گیرند.

اسلامی با بیان اینکه دولت امسال و سال‌های آینده از حوزه حمل‌ونقل بیشتر حمایت می‌کند، اظهار کرد: باید بتوانیم ناوگان را به صورت متوازن توسعه دهیم و در این بین توجه به ناوگان ریلی، باری، مسافری و ناوگان‌های دریایی و هوایی را بیشتر توسعه دهیم.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد:‌ امروز نخستین روز از هفته حمل‌ونقل است و در این هفته با تولیدکنندگان بخش خصوصی مذاکرات مهمی خواهیم داشت، همچنین خریداران بخش خصوصی و مصرف‌کنندگان ناوگان حمل‌ونقل با تولیدکنندگان مذاکراتی در طول نمایشگاه خواهند داشت.

اسلامی با بیان اینکه دولت از تمامی تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان بخش خصوصی حمایت خواهد کرد، افزود: برای تخصیص منابع از محلصندوق توسعه ملی تسهیلاتی پیش‌بینی شده که هم تولیدکنندگان و هم مصرف‌کنندگان از این منابع بهره‌مند خواهند شد.

وی اظهار کرد: ما در شرایط کنونی نیاز داریم که با توجه به تحریم‌ها کیفیت تولید داخل را برای مصرف‌کنندگان و مردم ارتقا دهیم.

اسلامی افزود: رانندگان قشر زحمتکشی هستند که هم مسائل بیمه‌ای آنها را در نظر گرفته‌ایم و هم پشتیبانی مسائل لجستیک شامل لاستیک را برای آنها مورد توجه قرار داده‌ایم.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: مقرر شده با همکاری تشکل‌های صنفی رانندگان، خواسته‌های مورد نیاز رانندگان را سرعت دهیم.

وی با بیان اینکه بانک مرکزی به واردکنندگان لاستیک ارز اختصاص داده است، گفت: دولت از تولیدکنندگان لاستیک حمایت خواهد کرد تا لاستیک با سرعت بیشتری به رانندگان تخصیص یابد.

اسلامی توضیح داد: مقرر شده لاستیک و مواد اولیه برای تولید آن در زمره کالا‌های اساسی قرار بگیرد و با ارز ۴۲۰۰ تومانی واردات آن انجام شود.

وی بیان کرد:‌ لاستیک در صورت پیمایش و داشتن تن کیلومتر و حمل بار به رانندگان تعلق خواهد گرفت.

وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: سازمان راهداری بر اساس سهمیه‌ای که وزارت صمت به این سازمان ارائه کرده، لاستیک را بین رانندگان توزیع خواهد کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

اختصاص بیش از 3 هزار حلقه لاستیک ناوگان باری به خراسان رضوی

ایسناخبرگزاری ایسنا
اختصاص بیش از 3 هزار حلقه لاستیک ناوگان باری به خراسان رضوی

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان با بیان این مطلب، اظهار کرد: با توجه به نیاز استان به واگن‌های امدادی مسقف برای صادرات و انتقال کالاهای صادراتی، این امر می‌تواند خود مشوقی برای ورود این نوع واگن‌ها به استان باشد.

وی ادامه داد: همچنین برای حل مشکل صادر کننده‌های استان طی مذاکرات و تفاهم‌های انجام شده ازبکستان نسبت به تامین 200 واگن امدادی قول داد که نخستین مورد از این واگن‌ها به تعداد 35 دستگاه امروز وارد استان شد و بقیه هم به مرور وارد می‌شود.

مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: همچنین با پیگیری راه آهن جمهوری اسلامی ایران 300 واگن هم از تاجیکستان در آینده نزدیک وارد استان می‌شود و طی مذاکره با ترکمنستان نیز آن‌ها برای همکاری در این زمینه قول مساعد داده‌اند. 

اختصاص سهمیه 3 هزار و 345 حلقه لاستیک ناوگان باری به استان

رسولیان در ادامه با اشاره بحث ناوگان حمل و نقل جاده‌ای، بیان کرد: سهمیه دیگری از لاستیک خودروهای باری به استان تعلق گرفت که به زودی در چارچوب مشخص توزیع می‌شود.

وی تاکید کرد: بر اساس مصوبه اخیر 3 هزار و 345 حلقه لاستیک ناوگان باری به استان اختصاص یافت که به تناسب میزان پیمایش و عملکرد میان کامیون‌داران استان توزیع می‌شود.

مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: 85 درصد سهمیه جدید به ناوگان برون‌شهری و 15 درصد هم دراختیار ناوگان درون شهری قرار می‌گیرد.

پیش از این هم طی دو مرحله 19 هزار و 500 حلقه لاستیک بین کامیون‌داران استان توزیع شده بود.

خواندن خبر در سایت منبع

نیاز سالانه ۸۶هزار حلقه لاستیک در آذربایجان‌غربی

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
نیاز سالانه ۸۶هزار حلقه لاستیک در آذربایجان‌غربی

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، ارسلان شکری در نشست خبری به مناسبت گرامیداشت هفته حمل‌ونقل، رانندگان و راهداران گفت: بیش از ۹۰ درصد مبادلات و سفرها از طریق جاده انجام می گیرد و این مساله باعث شده تا اهمیت جاده ها بیش از پیش خودنمایی کند ضمن اینکه بیش از ۷۰ درصد واردات و ۲۰ درصد صادرات زمینی کشور از ۵ مرز استان آذربایجان‌غربی انجام می گیرد و بنابراین وظیفه ما بهبود وضعیت راه‌ها و پایانه‌های استان است.

وی افزود: هم‌اکنون از ۱۸۰۰۰ کیلومتر راه همسنگ در استان، ۱۲هزار کیلومتر راه اصلی است ضمن اینکه از ۸ هزار کیلومتر راه روستایی، ۴هزار کیلومتر آسفالت و بقیه شوسه و خاکی است و از این جهت به لحاظ خانوار ۸۰ درصد جمعیت روستایی از راه‌های آسفالته استفاده می کنند درحالیکه از نظر مسافت ۵۰ درصد را شامل می شود.

شکری در مورد مشکلات مبادی ورودی به برخی روستاها نیز گفت: مسیر ورودی ۳ روستای گزنه، شورکند و جاناخلو و چونقرالو بدلیل عدم طراحی مناسب در زمان وقت در هنگام بارندگی دچار مشکل می‌شود که مشاورین در حال مطالعه و بازطراحی این مبادی هستند و با اختصاص اعتبار در آینده‌ای نزدیک، این مشکل را حل کنیم.

نیاز سالانه ۸۶هزار حلقه لاستیک در آذربایجان‌غربی - 4

وی همچنین خاطرنشان کرد: در سراسر استان بیش از ۲۰هزار دستگاه انواع ماشین‌های سبک و سنگین در ناوگان حمل‌ونقل عمومی فعالیت می کنند که از این تعداد ۱۷هزار دستگاه کامیون، ۶۵۰ دستگاه اتوبوس، ۱۵۰۰ دستگاه مینی‌بوس و یک هزار دستگاه سواری عمومی هستند و ۳۶ هزار راننده نیز با کارت هوشمند فعالیت می کنند.

وی اضافه کرد: ۱۴۱ شرکت داخلی باربری، ۳۲ شرکت بین‌المللی باری و مسافربری، ۵ مرکز معاینه فنی و ۱۷ مجتمع خدماتی و رفاهی در استان در حال فعالیت هستند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان‌غربی اظهار کرد: ۱۷ مجمتع خدمات رفاهی در جاده‌ها و راه‌های استان وجود دارد و ۱۷ مجتمع دیگر هم در حال ساخت است.

شکری همچنین گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۵ میلیارد تومان بدهی پیمانکاران از طریق اوراق خزانه و اعتبارات استانی و ملی تسویه حساب شده و در حال حاضر بدهی ما به پیمانکاران بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان است که با اختصاص اوراق خزانه در حال تسویه هستیم.

شکری با اشاره به فعالیت ۶۸ اکیپ راهداری جاده‌ای در فصل زمستان گفت: برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل در فصل سرد سال ۴۵ هزار تن ماسه و نمک در راهدارخانه ها ذخیره کرده ایم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان‌غربی در رابطه با مشکلات کامیون‌داران در اعتراضات اخیر نیز گفت: سهم کل استان از ناوگان باری کشور۴.۶ درصد است که نیاز سالیانه لاستیک استان ۸۶ هزار حلقه است که با تدابیر اتخاذی و مصوبه ستاد تنظیم بازار استان در چند ماهه اخیر  ۱۰ هزار حلقه بین ناوگان حمل و نقل عمومی با قیمت مصوب دولتی و یارانه‌ای توزیع شده است و در صددیم تا بقیه نیاز استان را از راههای دیگر تامین کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

تامین تنها ۳۰درصد لاستیک ناوگان حمل و نقل خراسان جنوبی

مهرخبرگزاری مهر
تامین تنها ۳۰درصد لاستیک ناوگان حمل و نقل خراسان جنوبی

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر شهامت ظهر یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: اداره کل راهداری و حمل و نقل تاکنون ۲۵ میلیارد تومان در پایانه مرزی ماهیرود هزینه کرده است.

وی با بیان اینکه تغییر نرخ ارز آسیب های زیادی به رانندگان و ناوگان حمل و نقل زد، افزود: نرخ قطعات همچنان بالاست و باید برای آن چاره اندیشی شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی گفت: تامین لاستیک توسط سازمان صنعت و معدن بوده که هنوز تاکنون۳۰درصد لاستیک ناوگان هنوز تامین نشده است.

شهامت ادامه داد: تا کنون هفت هزار و ۶۵ حلقه لاستیک در استان توزیع شده اما نیاز استان دو الی سه برابر بیشتر از این رقم است.

وی با بیان اینکه فاز اجرایی درخواست رانندگان در خصوص تعیین نرخ تن کیلومتر از دی ماه سال جاری انجام خواهد شد، عنوان کرد: بیمه تکمیلی رانندگان نیز با چالش هایی روبه رو بود که خوشبختانه در حال حاضر فعال است.

 کاهش ۳۰درصدی اعتبارات استانی راهداری

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در سال ۹۷ بیش از ۵۷ میلیارد تومان اعتبار ملی و بیش از ۳۴ میلیارد تومان اعتبار استانی برای راهداری تخصیص یافته است، بیان کرد: اعتبارات استانی ۳۰ درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

شهامت با بیان اینکه ۴۰۷ قرارداد فعال در حوزه های راهداری، فنی و نظارت و حمل و نقل وجود دارد، اظهار داشت: ارزش ریالی این قراردادها ۲۲۰ میلیارد و ۶۷۲ میلیون تومان است.

وی ادامه داد: متوسط پیشرفت فیزیکی این قراردادها ۸۷ درصد و پیشرفت ریالی آن ۸۱ درصد است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی با بیان اینکه مطالبات پیمانکاران راهداری و فنی و نظارت بیش از ۳۷ میلیارد تومان است، افزود: ۷۰ تا ۳۰۰ درصد مبلغ قراردادهای حوزه ایمنی استان افزایش قیمت داشته است.

72 درصد راه های استان نیازمند روکش آسفالت

شهامت با اشاره به اینکه از آذرماه سال گذشته تاکنون بیش از ۸۵ درصد هزینه های راهداری در حوزه روکش راه ها صرف شده است، گفت: ۱۱ هزار و ۳۵۲ کیلومتر راه در اختیار راهداری استان است و ۷۲ درصد راه ها نیاز به روکش دارد.

وی با بیان اینکه از سال گذشته تاکنون ۴۱۲ کیلومتر راه استان با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد و ۱۹۵ میلیون تومان روکش شده است، عنوان کرد: در مجموع تاکنون بیش از ۷۱ میلیارد تومان در حوزه روکش راه های استان هزینه شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی با اشاره به اینکه طی یکسال گذشته ۱۶ مورد تبدیل آب نما به پل با اعتباری بیش از دو میلیارد تومان را داشته ایم، بیان کرد: ۱۸۸ کیلومتر اصلاح شیب شیروانی با هفت میلیارد و ۵۲۰ میلیون تومان اعتبار نیز طی یک سال گذشته انجام شده است.

شهامت با بیان اینکه در حوزه ایمنی از جمله خط کشی راه ها، حفاظ ایمنی، آشکارسازی پل ها و روشنایی بیش از ۱۱ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است، افزود: در مجموع بیش از ۱۰۰ میلیارد و ۳۴۸ میلیون تومان اعتبار در سه حوزه اصلی روکش، حوزه ایمنی و پل ها هزینه شده است.

شناسایی 27 نقطه حادثه خیز

وی با اشاره به اینکه ۲۷ نقطه پر تصادف و ۴۹ نقطه دارای تصادف در سطح استان شناسایی شده است، گفت: ۹ باب پاسگاه پلیس راه نیز در سطح استان وجود دارد که تا کنون بیش از پنج میلیارد تومان از حوزه ملی برای پاسگاه بیرجند و سربیشه هزینه شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی با بیان اینکه پاسگاه پلیس راه سربیشه طی یک ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید، عنوان کرد: در حال حاضر ۲۸ راهدارخانه در سطح استان وجود دارد که از یک سال گذشته دو میلیارد و ۳۳۲ میلیون تومان در این حوزه هزینه شده است.

شهامت با اشاره به اینکه از سال گذشته تا کنون ۲۱ سامانه ثبت تخلف به سامانه های استان اضافه شده است، افزود: ۳۵ ردیاب خودروهای راهداری، ۱۰ تردد شمار، ۲۵ بی سیم خودرویی و سه مورد سامانه نظارت تصویری نیز از سال گذشته در استان فعال شده که حدود چهار میلیارد و ۲۲۹ میلیون تومان هزینه در برداشته است.

وی با بیان اینکه تا به امروز بیش از ۳۵ میلیارد تومان در حوزه سیستم های نظارتی استان سرمایه گذاری شده است، افزود: مشکل اصلی ایمنی در خراسان جنوبی ضعف عمومی راه ها است که باید در این خصوص نیز چاره اندیشی شود.

 تعدیل قیمت های کرایه با طرح تن کیلومتر

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۶ مجتمع خدماتی رفاهی فعال در سطح استان فعال هستند، بیان داشت: ۱۴ مجتمع خدماتی رفاهی در حال ساخت نیز در سطح استان وجود دارد که از این تعداد سه مجتمع تا ابتدای تابستان سال ۹۸ به بهره برداری خواهد رسید.

شهامت با بیان اینکه ناوگان باری بالای ۲۵ سال فرسوده محسوب می شوند، افزود: در حال حاضر ۴۷۲ مورد ناوگان ثابت فرسوده و ۹۶ دستگاه ناوگان غیرثابت باری فرسوده در سطح استان وجود دارد.

وی با بیان اینکه ناوگان مسافری بالای ۱۵ سال فرسوده محسوب می شود، گفت: ۴۳ دستگاه اتوبوس فرسوده و ۵۹ دستگاه مینی بوس فرسوده در سطح استان وجود دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی ادامه داد: با توجه به اینکه سن خودروهای سواری کرایه تا ده سال است که در حال حاضر ۶۳ دستگاه سواری کرایه فرسوده در استان وجود دارد.

شهامت با اشاره به اینکه یکی از معضلات بزرگ استان خراسان جنوبی تفاوت زیاد کرایه ها در دو طرف مبدا و مقصد است، عنوان کرد: هدف اجرای طرح تن کیلومتر تعدیل قیمت ها در دو طرف مبدا و مقصد است.

خواندن خبر در سایت منبع

ناوگان حمل و نقل جاده ای استان مرکزی درگیر کمبود 7 هزار حلقه لاستیک

ایسناخبرگزاری ایسنا
ناوگان حمل و نقل جاده ای استان مرکزی درگیر کمبود 7 هزار حلقه لاستیک

به گزارش ایسنا، علی زندی‌فر در مراسم گرامیداشت هفته حمل و نقل، رانندگان و راهداری استان مرکزی با اشاره به طرح خواسته‌های رانندگان در ابتدای سال و با تاکید بر اینکه این مطالبات به حق بود، افزود: طی سال‌های اخیر رانندگان جاده‌ای و کامیون‌داران با مشکلات سختی کار، بیمه تکمیلی، مشکل پیمایش و کاهش سهمیه سوخت و ناعدالتی در دریافت حق کمیسیون‌ها از سوی بخش‌های مختلف مواجه بودند.

وی با بیان اینکه رانندگان حدود ٦٠ خواسته و مطالبه به ‌حق مطرح کردند و در این راستا جلسات متعددی برگزار شده است، افزود: بیش از ٩٠ درصد خواسته‌های رانندگان در حوزه مباحث صنفی بود که بخشی از این مطالبات مانند بیمه تکمیلی، ساعات تردد و ... بین ٢٠ تا ١٠٠ درصد حل رفع شده و در حال حاضر ٩٠٠ هزار نفر تحت بوشش بیمه تکمیلی قرار گرفته اند و تلاش می‌شود که تا پایان سال در قالب چارچوب رسمی رضایت همه رانندگان جلب شود و در فاز دوم کل اعضای خانواده‌های رانندگان، مشمول بیمه تکمیلی شوند.

زندی‌فر با اشاره به تعیین کرایه براساس تن بر کیلومتر که یکی از مطالبات رانندگان کامیون است، گفت: در این راستا ٣٥ شاخص مطرح شده است و سعی می‌شود که در اسرع وقت این موضوع حل و نرخ کرایه براساس تن بر کیلومتر محاسبه شود.

وی ایجاد سامانه شه‌راه جهت ثبت شکایات را یکی از اقدامات صورت گرفته بس از مطالبه‌گری اخیر رانندگان کامیون دانست و افزود: در این راستا کمیسیون ماده ١٢ در کشور و استان مرکزی تشکیل شده است و در بحث ثبت شکایات شرکت‌هایی که کمیسیون خارج از عرف دریافت کرده‌اند جریمه شدند و اکیپ بازرسی نیز تشکیل شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی اظهار کرد: در جریان مطالبه‌گری رانندگان کامیون، افرادی به اسم راننده در حال مسموم‌سازی‌ جو بودند، اما خوشبختانه در حمل محموله‌ها از مبدا استان مشکلی بروز نکرد و علیرغم مشکلات پیگیر خواسته‌ها خواهیم بود.

وی با اشاره به دغدغه رانندگان جهت تامین لاستیک و لوازم یدکی بیان کرد: بخشی از نیاز از طریق واردات، تولید داخل و گاهی از طریق کولبران تامین می‌شود که در این راستا هماهنگی خوبی جهت ثبت سفارش و تامین ارز برای واردات انجام گرفته است، اما با این وجود با کمبود حدود ٧ هزار حلقه لاستیک روبرو هستیم که امید است با واردات و تخصیص ارز ٤٢٠٠ تومانی این کمبود جبران شود.

زندی‌فر اضافه کرد: جهت جبران کمبود یاد شده تاکنون سازمان راهداری کشور با هزینه خود لاستیک را به صورت سهمیه‌ای به استان‌ها اختصاص داد، همچنین سازمان در راستای نوسازی ناوگان تلاش دارد و در حال شناسایی خودروی مناسب برای ورود به ناوگان است.

به گزارش ایسنا، در این آیین از راهداران نمونه، شرکت‌های حمل و نقل و تعدادی از رانندگان تجلیل شد.

خواندن خبر در سایت منبع

واردات لاستیک با ارز ۴۲۰۰ تومانی/ تخصیص سهمیه در صورت حمل بار

مهرخبرگزاری مهر
واردات لاستیک با ارز ۴۲۰۰ تومانی/ تخصیص سهمیه در صورت حمل بار

به گزارش خبرنگار مهر، محمد اسلامی در حاشیه مراسم افتتاح سومین نمایشگاه حمل و نقل و صنایع وابسته در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه محصولاتی که امروز در این نمایشگاه ارائه شده از محل ظرفیت های داخلی بوده و در بسیاری از موارد در بخش حمل و نقل خوداتکا هستیم، گفت: این محصولات طرح های پژوهشی بوده اند که به مرحله اجرا درآمده است.

وی ادامه داد: توجه به صنایع داخلی برای پیشبرد حمل و نقل از سوی دولت بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. دولت در سال جاری و سالهای آتی از حمل و نقل حمایت بیشتری خواهد داشت.

وزیر راه و شهرسازی افزود: باید بتوانیم ناوگان حمل و نقل را اعم از ناوگان ریلی بار و مسافر، ناوگان دریایی و همچنین ناوگان باری را به صورت متوازن توسعه دهیم.

وی با بیان اینکه تولیدکنندگان و خریداران بخش خصوصی محصولات حمل و نقل در طول نمایشگاه مذاکراتی با یکدیگر خواهند داشت، اظهارداشت: دولت نیز از این خریدها و مذاکرات حمایت خواهد کرد؛ منابع پیش بینی شده از محل تسهیلاتی که برای توسعه حمل و نقل در نظر گرفته ایم هم تولیدکننده و هم خریدار از این منابع و تسهیلات بهره مند خواهند شد.

اسلامی یادآور شد: در شرایط کنونی و تحریم های ظالمانه علیه کشور، نیاز داریم تا از تولید داخل حمایت کرده و کیفیت محصولات داخلی را برای استفاده مصرف کنندگان و مردم ارتقاء دهیم.

وزیر راه درباره مشکلات رانندگان گفت: رانندگان قشر زحمت کشی هستند که ما همه مشکلات آنها به خصوص مسائل بیمه و کالاهای مصرفی آنها به خصوص لاستیک را مورد حمایت قرار خواهیم داد.

وی ادامه داد: قرار است با کمک تشکل های صنفی رانندگان، تهیه اقلام لازم برای آنها سرعت بگیرد.

به گفته اسلامی، بانک مرکزی نیز قرار است به واردکنندگان لاستیک ارز اختصاص داده و دولت از تولیدکنندگان این کالا نیز حمایت می کند تا این محصول با سرعت بیشتری در اختیار رانندگان قرار بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: قرار شد لاستیک و مواد اولیه تولید آن در زمره کالاهای اساسی قرار گرفته و با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد شود اما نکته مهم این است که لاستیک در صورت پیمایش خودرو و داشتن تن کیلومتر و حمل بار از سوی رانندگان به آنها تعلق می گیرد. ضمن اینکه سازمان راهداری نیز لاستیک را بر اساس سهمیه ای که وزارت صنعت معدن و تجارت به این سازمان اختصاص می دهد، میان رانندگان توزیع خواهد کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

جزییات اقدامات دولت برای حل مشکل لاستیک خودروهای سنگین

ایسناخبرگزاری ایسنا
جزییات اقدامات دولت برای حل مشکل لاستیک خودروهای سنگین

به گزارش ایسنا، محمد اسلامی در حاشیه بازدید از نمایشگاه حمل و نقل اظهار کرد: ما در طول سال‌های گذشته تلاش کرده‌ایم که با استفاده از توان داخلی بخشی از نیازهای کشور در عرصه حمل و نقل را پاسخ دهیم. امروز نیز بخش زیادی از آنچه در این نمایشگاه اتفاق افتاده حاصل همین تلاش‌های داخلی کارشناسان و فعالان عرصه حمل و نقل است.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه باید محلی برای ایجاد ارتباط میان مصرف کنندگان و تولید کنندگان بخش حمل و نقل باشد، تاکید کرد: دولت نیز تلاش می‌کند در کنار این بخش‌ها با تخصیص منابع از محل تسهیلات پیش بینی شده برای هر دو گروه شرایط را طوری مهیا کند که بتواند در حوزه‌های تخصصی خود فعالیت‌های لازم را انجام دهد.

وزیر راه و شهرسازی درباره آخرین وضعیت پیگیری مطالبات رانندگان نیز گفت: رانندگان به عنوان قشری زحمت کش همواره مورد توجه ما قرار داشتند. وزارت راه تلاش کرده با پیگیری مواردی مانند بیمه و پشتیبانی لوجستیک مانند لاستیک، کمک‌های صنفی ممکن را به رانندگان ارائه دهد.

اسلامی ادامه داد: در حوزه لاستیک بانک مرکزی به وارد کنندگان ارز لازم را اختصاص داده و با پیگیری‌هایی که انجام شد لاستیک خودروهای سنگین به عنوان کالای اساسی ارز ۴۲۰۰ تومان دریافت می‌کند.

وی با بیان اینکه سازمان راهداری به میزان سهمیه‌ای که وزارت سمت برایش در نظر می‌گیرد لاستیک مورد نیاز را به رانندگان می‌رساند، توضیح داد: البته تلاش خواهیم کرد که لاستیک‌های جدید بر اساس میزان پیمایش و میزان باری که در چهارچوب تن – کیلومتر جابجا می‌شود در اختیار رانندگان قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: وزارت راه تلاش می‌کند در سال جاری و سال پیش رو یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های خود را به توسعه متوازن ناوگان اختصاص دهد. این توسعه در بخش‌های ریلی، هوایی، دریایی و جاده‌ای اتفاق خواهد افتاد و امیدواریم با سیاست‌های حمایتی صورت گرفته امکان استفاده حداکثری از توان داخلی فراهم شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

الفالف17 ساعت قبل
می‌گویند ۹۸ سال سختی است و در سرلوحه فهرست سخت‌ترشدن‌ها، افزایش فشارهای اقتصادی ناشی از تحریم‌ها قرار دارد. از صدر تاریخ پیروزی اصلاح‌طلبان در ایران یک پروژه به مثابه روندی طبیعی در کالبد جامعه ایرانی اجرایی شد: ‌ پروژه هابرماسیزه شدن‌ جامعه مدنی. پروژه جامعه مدنی به شکلی آزمایشی در انتخابات مجلس پنجم آزموده شده بود؛ فعال‌سازی رسانه‌های نوپرداز، نخبگان جنجالی و طرح‌های ساختارشکن اجتماعی. و این سنگ محکی مهم بود برای انتخابات دوم خرداد سال بعد و نهایتا سرکار آمدن جریانی که از درون استحاله‌شده و به دشمن آرمان‌های خودش درآمده بود. به‌عنوان نمونه جنبش‌های زنانه، در ۱۵ سال قبل گردهم‌آیی‌های میدانی وسیع در تهران داشتند و امروز تنها محدود به تبلیغات مترویی نقطه‌ای شده‌اند، اما دومی به‌واسطه شبکه‌‌های اجتماعی مجازی، دامنه نفوذ بسیار بالاتری را به‌دست آورده و این همان چیزی است که سال ۹۸ را سخت می‌کند و نه اقتصاد و معیشت.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مرور سال کهنه؛ ۱۲ ماه، ۱۲ روز- ۱عصر ایران- روزهای کاری سال ۱۳۹۷ با التهاب در بازار ارز آغاز شد. جدای سیاست و اقتصاد و برجام و تلگرام و در عرصه فرهنگ، در فروردین ماه، ایران یکی از شاخص‌ترین متفکران خود را از دست داد. کاوه مدنی بازداشت و آزاد شد و بعد ترجیح داد از معاونت محیط زیست کناره بگیرد و دوباره کوچ کند. اتفاقات ریز و درشت دیگر هم رخ داد اما فروردین در ایران یک نیمۀ کاری دارد و بیشتر با التهاب و انتظار گذشت. التهاب افزایش نرخ دلار و انتظار تصمیم ترامپ دربارۀ برجام واین بار ضرب المثل «سالی که نکوست از بهارش پیداست» روی تلخ خود را نشان می‌داد …
افتصادنیوزافتصادنیوز8 ساعت قبل
​اقتصاد نیوز: پریناز ایزدیار، بازیگر سینمای ایران، با انتشار عکسی، با تبریک فرا رسیدن نوروز، سالی پر از برکت و شادی را برای همه آرزو کرد. به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از سایت خبرآنلاین، پریناز ایزدیار، عکسی از خود را که در آیینه سفره هفت‌سین بازتاب یافته است، در اینستاگرام به اشتراک گذاشت. او به همراه انتشار این عکس، نوروز را به همه تبریک گفته و نوشته است «سال نو پر از برکت و شادی باشه براتون.»
ایسناایسنا10 ساعت قبل
در حالی که رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار فراوانی و ثبات قیمت‌ها را از ویژگی‌های بازار میوه دانست، آخرین کشف قیمت‌ها از بازار عمده فروشی میوه و تره بار نشان می‌دهد که وضعیت چندان مناسبی در این بازار حاکم نیست. به گزارش ایسنا، در شرایطی که اسدالله کارگر، رئیس اتحادیه میوه و تره بار از فراوانی این اقلام در بازار خبر می‌دهد و ثبات قیمت‌ها و متعادل‌تر شدن بازار میوه را نتیجه آن می‌داند، نگاهی به آخرین کشف قیمت‌ها در بازار عمده فروشی میوه و تره بار نشان می‌دهد که وضعیت مناسبی در بازار حاکم نیست. با نگاه به قیمت عمده فروشی کشف شده هر کیلوگرم سیب ۸۰۰۰ تومان، موز ۱۱ هزار تومان و نارنگی بندری ۱۴ هزار تومان است با اضافه کردن نرخ منطقی ۳۵ درصدی به آنها قیمت‌های عجیب و غریبی را شاهد خواهیم بود که مردم شاید کمتر رغبتی برای خرید میوه از این بازار داشته باشند. رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار در پاسخ به این سوال که چرا با وجود فراوانی که به آن اشاره می‌کنید، قیمت‌ها روند افزایشی دارد؟ افزود: وقتی فراوانی در بازار وجود داشته باشد، نخریدن و وفور محصول سبب می‌شود قیمت‌ها متعادل‌تر شده و روند معقول‌تری پیدا کند. کارگر گفت: به دلیل همین وفور محصول در بازار میوه و تره بار، روند قیمتی به گونه‌ای است که انواع میوه‌ها پایین‌تر از این نرخ‌ها در بازار فروخته می‌شود.

اخبار بیشتر