اخبار متروی تهران
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

اخبار متروی تهران

مترو پشت سد اطلس‌مال

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
مترو پشت سد اطلس‌مال
خط ۳ مترو تهران در انتهای مسیر خود دو شاخه می‌شود؛ شاخه‌ای که به ایستگاه قائم منتهی می‌شود و شاخه‌ای که چند سالی است منتظر است به نیاوران و شهید باهنر برسد اما تا امروز نرسیده است. چرا؟

به گزارش اقتصادآنلاین، معصومه اصغری در شرق نوشت:  اولا شهرداری درگیر جابه‌جایی و رفت‌وآمد شهرداران اسبق و سابق و جدید بوده. دوما پول نداشته و پیمانکاران مترو طلبکارند و حالا یک دلیل مهم‌تر اعلام شده و آن اینکه اصلا نمی‌توانند مترو را در این شاخه ادامه دهند؛ چون قبلا زیرزمین و مسیر آن را به یک مال پرمنفعت فروخته‌اند. مالک این مجموعه تجاری یعنی «اطلس‌مال» هم که شهرداری فضا را برایش خالی کرده، شرکت ایرانیان اطلس است که سهام آن متعلق به بانک انصار است و فعالیت‌های خود را به‌طورمشخص از 92 شروع کرد و خیلی زود مجوزهای لازمش را از کمیسیون ماده 5 با ریاست محمدباقر قالیباف، شهردار اسبق تهران گرفت. مجوزهایی که در ادامه برخی از آنها به دلیل شدت خسارت لغو شدند یا اصلاح شدند و برخی دیگر از احکام در جهت اصلاح صادر شدند اما اجرا نشدند و این «مال» به رشد خود از رو و زیر زمین ادامه داد. در این سال‌ها مخالفت‌های زیادی با آن صورت می‌گرفت اما ازآنجایی‌که پول حلال مشکلات است و شهرداری هم برای اداره تهران نیاز به پول دارد، کارهای اجرائی این پروژه ادامه یافت و حتی با اطمینان کامل تبلیغات کامل این مجتمع بزرگ تجاری در یک سریال معروف یعنی «پایتخت» انجام شد.

مجتمع تجاری، تفریحی و فرهنگی اطلس‌مال بعد از اصلاح با 17 طبقه ساخته شد و به دلیل انجام تخلفاتی اجرایش تأخیر خورد و هنوز هم تمام نشده است. آبان 93 بود که سروصدای اعتراضات درباره تخریب‌هایی که در حاشیه این پروژه بلند شد، آن‌هم در کنار مجمع تشخیص مصلحت نظام که مسئولان زیادی تردد دارند. ابتدا خبرهایی تأییدنشده درباره نشست‌ها و ترک‌هایی در کاخ صاحبقرانیه و کاخ نیاوران مطرح شد اما در نهایت محمدحسین طالبیان، معاون وقت و فعلی سازمان میراث فرهنگی رسما اعلام کرد که منشأ احتمالی ترک‌های کاخ صاحبقرانیه پروژه اطلس‌مال است. او اعلام کرد که این پروژه قوانین حریم ثبت ملی را رعایت نکرده است و در توضیح بیشتر خطر این مجتمع تجاری بزرگ گفت: «متوجه شدیم قنات‌هایی که زیر کاخ صاحبقرانیه قرار گرفته است، به یک مجتمع به نام اطلس‌مال می‌رسد که گودی حدود 40-30 متری برداشت کرده و تمام آب‌ها پشت کاخ مسدود شده و آب‌ها برگشته و باعث شستن زمین شده است و تأثیر زیادی بر افزایش سرعت لغزش زمین دارد».  آنچه آن روز معاون سازمان میراث فرهنگی درباره خسارات و خطرات احتمالی این مجتمع اعلام کرد، درواقع همان اشکالاتی است که امروز معاون ترافیک شهردار درباره دلایل ناممکن‌بودن عبور ادامه خط 3 از زیر این پروژه می‌گوید. البته در همان زمان مدیرعامل شرکت باغ فردوس ایرانیان (سازنده پروژه اطلس‌مال) گفت: «ما نقشه قنات‌های تهران را از شهرداری اخذ کرده و متوجه شدیم که هیچ آب و قناتی در منطقه محل ساخت پروژه وجود ندارد». بعد هم تأکید کرد که پروانه و همه مجوزها قانونی هستند. البته درست هم می‌گفتند و شهرداری کاملا قانونی مجوزهای قانونی را به آنها داده بود و طرح تفصیلی را آن‌طور که لازم بود، تعریف کرده بود. در دوره چهارم شورای شهر تهران اعضا درباره وضع نگران‌کننده مال‌ها در شمال تهران و حجم بار جمعیتی و ترافیکی که به شهر تحمیل می‌کنند، تذکرهایی دادند که اطلس‌مال هم جزء همین مثال‌های اعضا بود که پژمان پشمچی‌زاده، معاون شهرسازی وقت در توضیحی کلی گفت: «تنها سه الی چهار مرکز تجاری از جمله کوروش، پالادیوم و اطلس‌مال نقل محافل هستند که آنها هم بر اساس طرح جامع و تفصیلی صورت گرفته است». بعد هم اعضا قانع شدند و دیگر کسی کاری به اطلس‌مال نداشت تا اینکه در مناظرات انتخاباتی سال 96 نامزدها برای زیروروکشیدن از عملکرد یکدیگر مواردی را مطرح کردند و از قضا صحبت از مجوز ساخت‌وسازها و مال‌ها در تهران هم به میان آمد. حسن روحانی، محمدباقر قالیباف را درباره بی‌شمار برج‌هایی که برخلاف ضوابط ساخته شده متهم کرد و قالیباف هم گفت که همه آنها قانونی و با مجوز شورای عالی شهرسازی و معماری بوده است اما خیلی زود شورای عالی شهرسازی و معماری که از قضا مسئول آن پیروز حناچی، شهردار امروز تهران بود، در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد که آنچه درباره مجوز چند پروژه مهم مثل پروژه ایران‌زمین بابک زنجانی و... گفته شده، خلاف واقع است. در ادامه هم جزئیات اطلاعات مجوزها را رسانه‌ای کرد و درباره اطلس‌مال هم گفت: «رأی شورا درباره تخلف صورت‌گرفته در پروژه اطلس‌مال در اراضی پارکینگ نیاوران در مورخ ۹۳.۲.۲۲‌ که ضمن اعلام احراز تخلف شهرداری در این پروژه، شهرداری موظف به جبران ضرر ناشی از کاهش فضای عمومی و پارکینگ در آن منطقه از شهر تهران گردید. موضوعی که علیرغم پیگیری‌های مکرر، هنوز انجام نشده است». شورای عالی شهرسازی و معماری در این بیانیه بر عامل‌بودن شهردار تهران و ریاست و اطلاع او از روند بلندمرتبه‌سازی‌ها در شمال تهران تأکید کرده بود.

باوجوداین داستان اطلس‌مال تا‌به‌حال دوباره در حاشیه بود تا اینکه حالا معاون شهردار فعلی تهران در توضیح دلایل ادامه‌نیافتن خط 3، ابعاد جدیدی از این پروژه را رو کرد. محسن پورسیدآقایی، معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران گفته «پروژه‌ ساخت اطلس‌مال که در زمان شهرداری قالیباف شروع شده، مانع عبور خط ۳ مترو از زیر آن براساس نقشه‌های مصوب شده و باعث شده این خط در ایستگاه نوبنیاد متوقف شود». او گفته است: «فرورفتن پایه‌های این ساختمان در عمق زمینی که باید در آن تونل مترو احداث می‌شد، امتداد این خط به سمت نیاوران را کور کرده است و فعلا مسیر جایگزینی برای آن پیدا نشده. منافع مالی ساختمانی دخیل در ماجرا باعث شده این ساختمان در مسیر نقشه‌های مصوب مترو ساخته شود و عمق آن به اندازه‌ای باشد که دیگر نتوان مترو را در این بخش توسعه داد. این در حالی‌ است که این زمین قرار بوده پارکینگ نیاوران شود تا کمبود جای پارک در منطقه را جبران کند». البته جعفر تشکری‌هاشمی، معاون اسبق ترافیک در دوران شهرداری محمدباقر قالیباف، در واکنش به این اظهارات آن را فرافکنی خوانده است. او گفته: «ادامه خط ۳ که در مطالعات جامع اولیه پیش‌بینی نشده بود و به عنوان یک پیشنهاد در دستور کار قرار گرفت که با توجه به اینکه اولویت در سایر مناطق تهران بود، در اولویت احداث قرار داده نشد. خط 3 در محدوده میدان نیاوران از عمق 30 متری زمین عبور می‌کند؛ بنابراین به سهولت امکان اصلاح و تغییر مسیر وجود دارد و به سهولت امکان اصلاح خط مورد نظر وجود دارد. با توجه به اینکه خطوط مترو در ساخت‌وسازها از اعماق زمین عبور می‌کند، منعی در عبور از زیر زمین با رعایت مهندسی ساخت‌وساز وجود ندارد؛ بنابراین طرح کورکردن خط 3 فرار به جلو و فرافکنی‌ای بیش نیست». لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

معرفی 40 پروژه شهرداری تا واگذاری خط 6 مترو به بخش خصوصی

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
معرفی 40 پروژه شهرداری تا واگذاری خط 6 مترو به بخش خصوصی

مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری تهران از معرفی 40 پروژه شهر تهران به بخش خصوصی در اولین اجلاس سرمایه گذاری خبر داد.

به گزارش ایسنا، علی نیازی در نشست خبری که به منظور تشریح برنامه‌های اولین اجلاس معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری در شهر تهران برگزار می‌شود، گفت: در یک سال اخیر مجموعه شورا و شهرداری تاکید زیادی بر استفاده از مشارکت بخش خصوصی داشته‌اند.

وی با بیان اینکه بیش از دو سوم بودجه سالیانه شهرداری نقد و یک سوم غیر نقد است، تصریح کرد: این در حالیست که نزدیک به دو سوم بودجه شهرداری برای مسئله نگهداشت صرف می‌شود و منابع غیرنقد نیز برای توسعه شهر باقی می‌مانند و این در حالیست که می‌توانیم با جذب مشارکت بخش خصوصی نگهداشت را کاهش دهیم. مثلا در نگهداری فضای سبز و مسئله پسماند می‌توان کارهای خوبی را با کمک بخش خصوصی انجام داد.

مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری تهران با بیان اینکه در بخش توسعه شهر نیز می‌توانیم از کمک بخش خصوصی بهره ببریم، گفت: در بدترین شرایط نیز نباید توسعه شهرها متوقف شود و شهر موجود زنده‌ای است که باید به روز رسانی شود.

وی با بیان اینکه بسیاری از پروژه‌ها به دلیل ضعف در تامین مالی به سرعت پیش نمی‌روند و تنها راهکار استفاده از بخش خصوصی است، گفت: در سنوات گذشته بیشتر پروژه‌های مشارکتی شهرداری در حوزه ساخت و ساز بوده است؛ اما حالا در دوره مدیریت جدید سعی کرده‌ایم پروژه‌های متفاوتی را در حوزه‌های مختلف ارائه کنیم و بر همین اساس اولین اجلاس معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری در شهر تهران روز دوشنبه 26 آذر ماه در هتل آزادی برگزار می‌شود تا ظرفیت‌های سرمایه گذاری در شهر تهران برای جذب مشارکت بخش خصوصی به آنها معرفی خواهد شد.

معرفی 40 پروژه شهرداری تا واگذاری خط 6 مترو به بخش خصوصی - 6

نیازی با بیان اینکه 40 پروژه شهری به ارزش 4000 میلیارد تومان به بخش خصوصی معرفی می‌شود، گفت: پروژه‌هایی همچون تولید برق از زباله، ایجاد جایگاه‌های سوخت کوچک مقیاس، اجرای فاز دوم بیمارستان آتیه، ساخت مرکز تجاری در منطقه 5، مجتمع فرهنگی منطقه 12 و ... از جمله پروژه‌های معرفی شده در این همایش خواهند بود.

وی با بیان اینکه این همایش با همکاری اتاق بازرگانی و کانون نهادهای سرمایه گذاری برگزار می‌شود، تصریح کرد: رایزن‌های اقتصادی سفارت‌های مقیم تهران در این همایش حضور دارند تا نسبت به شناسایی فرصت‌های سرمایه گذاری اقدام کنند.

مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری تهران با بیان اینکه عمده پروژه‌هایی که پیشنهاد می‌شود در حوزه حمل و نقل، گردشگری، پسماند و طرح‌های محیط زیستی و فرهنگی و اجتماعی است که می‌تواند بازگشت سرمایه خوبی داشته باشد، گفت: معتقدیم حتی در سخت‌ترین شرایط اقتصادی که تحریم‌ها نیز زیاد شده است پروژه‌های شهری به خصوص در شهر تهران جذابیت‌های خاص خود را دارد. چرا که جمعیت تهران حتی از بسیاری از کشورهای همسایه بیشتر است و تهران بازار بالقوه‌ای دارد که درآمد تهرانی‌ها از متوسط درآمد کشور بالاتر است و به همین دلیل همواره سرمایه گذاری در تهران برای سرمایه گذاران جذاب است.

وی با بیان اینکه بر اساس بودجه 97 سازمان مشارکت‌ها می‌تواند تا سقف 3000 میلیارد تومان سرمایه گذاری داشته باشد، افزود: تا کنون قراردادهایی به ارزش 1800 میلیارد تومان با سرمایه گذاران داخلی و خارجی منعقد شده و هنوز 1200 میلیارد تومان دیگر اجازه سرمایه گذاری داریم که البته ممکن است در این اجلاس با استقبال زیادی برای سرمایه گذاری مواجه شویم که می‌توانیم با ارائه لایحه‌ای به شورا سقف مجازمان را افزایش دهیم و جای نگرانی نیست.

نیازی در مورد پروژه‌های منعقد شده در طول یک سال اخیر، به بحث زباله‌های تهران اشاره کرد و گفت: سال‌هاست که زباله‌های تهران در آرادکوه دفن می‌شود که بر اثر ازدحام زباله‌ها گاز متان زیادی متساعد می‌شود که با یک سرمایه گذار خارجی قرارداد بستیم تا از این گاز متان برق تولید کند که برق 40 مگاواتی تولید خواهد شد.

واگذاری، تجهیز و بهره برداری از خط 6 مترو

وی با بیان اینکه یکی از پروژه‌هایی که در حوزه حمل و نقل در اجلاس پیش رو معرفی می‌شود موضوع ماشین‌های اشتراکی است که پلاک آنها قابل تردد در محدوده طرح ترافیک است، گفت: در اغلب شهرها ماشین‌های کوچک برقی یا ماشین‌های کوچکی که آلایندگی آنها کم است از طریق یک اپلیکیشن فعال می‌شوند و می‌توانیم در تهران نیز این پروژه را اجرایی کنیم و شهروندان می‌توانند از طریق اپلیکیشنی که معرف می‌شود نزدیکترین خودرو را پیدا کرده و بعد از استفاده در مقصد رها کنند و هزینه آن نیز از حساب کاربری آنها کسر می‌شود که البته این پروژه در اجلاس پیش رو معرفی می‌شود.

وی افزود: یکی دیگر از پروژه‌های معرفی شده در اجلاس پیش رو تجهیز و بهره برداری از خط 6 مترو است که سرمایه گذار می‌تواند تجهیز و بهره برداری از آن را داشته باشد.

مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری تهران در پاسخ به برخی انتقادات مبنی بر اینک خط 6 مترو آماده است و چرا خود شهرداری این خط مترو را مورد بهره برداری قرار نمی‌دهد، گفت: فکر نکنید که این خط آماده است بلکه باید 5000 میلیارد تومان هزینه شود تا این خط وارد مدار بهره برداری قرار گیرد و شرکت بهره برداری مترو به دلیل تورم نیروی انسانی و مشکلات دیگر یک شرکت زیان ده است و می‌توانیم یک خط مترو را به عنوان نمونه واگذار کنیم.

وی با بیان اینکه در سنوات گذشته مدل سرمایه گذاری شهرداری، کارفرمایی بوده است، اظهار کرد: در سال‌های گذشته شهرداری منابعی را از بانک‌ها استقراض می‌کرده و به صورت کارفرما پروژه‌ها را پیش می‌برده است اما این مدل کارفرمایی شهرداری منجر به تولید و افزایش بدهی‌های زیادی شده که هر روز بیشتر می‌شود؛ اما می‌توانیم روش دیگری را در قالب جذب مشارکت عمومی – خصوصی که در دنیا نیز مرسوم است پیش ببریم. یعنی امکانات و فرصت‌ها را به بخش خصوصی معرفی کنیم و آنها نیز با هوش اجتماعی خود تصمیم گیری کنند.

نیازی با بیان اینکه شهرداری تهران پروژه‌های متنوعی دارد که آنها را در معرض دید سرمایه گذاران قرار می‌دهد، گفت: یکی از پروژه‌هایی که به بخش خصوصی معرفی می‌شود افتتاح پل اتصال دریاچه شهدای خلیج فارس به پارک چیتگر است که مسابقه طراحی آن نیز برگزار شده و به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری می‌توان از آن استفاده کرد.

در ادامه سعید اسلامی بیدگلی دبیر کل کانون نهادهای سرمایه گذاری نیز با بیان اینکه طی سال‌های گذشته مدل سرمایه گذاری شهرداری مشکلاتی را ایجاد کرده است، گفت: نوع سرمایه گذاری در پروژه‌های آتی اساسا با روش تامین مالی قدیم فرق دارد و در پروژه‌هایی که با بخش خصوصی مشارکت می‌شود دوگانه ریسک – بازده را مورد تاکید قرار می‌دهیم.

وی با بیان اینکه باید مدل سرمایه گذاری مشارکت بخش عمومی – خصوصی (ppp) را در پروژه‌های شهر تهران پیگیری کنیم و این یک الزام است، گفت: قطعا ما در آینده با نوع جدیدی از پروژه‌هایی مواجه می‌شویم که استفاده از آنها یک الزام است و باید زمینه را برای مشارکت بخش خصوصی فراهم کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

فعالیت در متروی تهران - پرند سرعت می‌گیرد

ایسناخبرگزاری ایسنا
فعالیت در متروی تهران - پرند سرعت می‌گیرد
مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه(مترو) با اشاره به ضرورت تکمیل خطوط متروی تهران- پرند در راستای ارائه خدمات به شهروندان، گفت: افزایش سرعت اجرایی در فاز 3 متروی تهران- پرند با طول 19 کیلومتر در اولویت فعالیت‌های ما قرار دارد.

به گزارش ایسنا، علی امام با بیان اینکه خط متروی تهران - پرند شبکه متروی تهران را به فرودگاه امام خمینی ( ره ) و شهر پرند متصل می کند، گفت:  فاز اول آن تا  شهر آفتاب و همچنین فاز دوم  تا فرودگاه امام ( ره) به بهره برداری رسیده است.

وی با اشاره به اینکه فاز سوم این مجموعه به طول 19 کیلومتر در حال اجرا است، افزود: بخش ساختمانی این فاز بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و یکی از لاین‌های آن تا نزدیکی پرند ریل گذاری شده است.

امام با تاکید بر اینکه به محض تامین اعتبار، عملیات اجرایی فاز 3 به سرعت انجام خواهد شد، تصریح کرد: زمان بندی پیش بینی شده 12 ماهه بوده است تا شهروندان پرند و شهرهای اطراف بتوانند در ابتدای زمستان سال آینده بامترو به اقصی نقاط تهران دسترسی داشته باشند.

مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه(مترو) با بیان اینکه به هیچ وجه قرار نیست خط پرند تعطیل شده و یا تکمیل آن به وزارت راه و شهر سازی سپرده شود، گفت: متاسفانه به دلیل عدم تخصیص کافی وبه موقع اعتبارات لازم ، فعالیت در فاز 3 اندکی به کندی پیش رفت.

به گفته امام، تلاش برای جذب حمایت دولت از سوی سازمان برنامه و بودجه ( گروه امور راه و ترابری ) ، وزارت راه شهر سازی( شرکت عمران شهرهای جدید )، استانداری تهران ( معاونت امور عمرانی) ، نماینده  مجلس شورای اسلامی و همچنین شهرداری تهران ( شرکت مترو ) در حال انجام است .

وی ادامه داد: طی جلسات مشترک؛ توافق نامه هایی به امضا رسیده است تا به موازات تخصیص بودجه به صورت  نقد و یا اسناد اوراق دولتی ، شرکت عمران پرند به نیابت از وزارت راه و شهر سازی از محل تغییر کاربری وتهاتر زمین های موجود درشهر پرند جهت تامین مالی بخشی از بودجه تا 150میلیارد تومان در اختیار پیمانکار پروژه قرار دهد.

بر اساس گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه(مترو)، امام بیان کرد: مقدمات و کارهای قانونی مربوطه در حال انجام است و به زودی با اولین پرداخت عملیات اجرایی سرعت  گرفته  و مردم منطقه شاهد سرعت بالا در تکمیل این خط خواهند بود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
رئیس سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره کشور، در نامه‌ای به وزیر بهداشت از آمادگی روان‌شناسان برای کنترل اضطراب کرونا خبر داد. به گزارش ایلنا، محمد حاتمی در نامه رئیس سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره کشور خطاب به سعید نمکی وزیر بهداشت آمده است: ترس، استرس، اضطراب و نگرانی ناشی از ویروس کرونا تمام شهروندان و خانواده‌ها را درگیر کرده است، صد البته این شرایط عوارض خطرناک‌تر از ویروس کرونا دارد که متعاقبا گزارشی در این باره ارائه می‌شود. سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره با سرمایه اجتماعی بیش از ۳۰ هزار عضو رسمی کارشناسی ارشد و دکتری در سراسر کشور آماده است، به هر گونه ستاد مقابله با بحران صلاح می‌داند؛ اقدامات عملی از جمله تدوین بسته‌های آموزشی مقابله با استرس و اضطراب، شیوه‌های آرام سازی روانی و سایر مداخلات روانشناختی جهت عادی سازی شرایط موجود را انجام دهد. در شرایط کنونی باید با حضور دائمی روان‌شناسان و مشاوران در شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی مردم را به سوی مدیریت استرس سوق داد. در صورت صلاحدید، جلسه‌ای با حضور نمایندگان سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره با آن وزارتخانه صورت گیرد تا بتوانیم از تمام ظرفیت‌های موجود در سازمان جهت پیشگیری و کنترل ترس، اضطراب و استرس مردم استفاده شود.
انتخابانتخاب6 ساعت قبل
فرمانده پلیس راه کشور از کاهش محسوس ترددها در معابر برون شهری خبر داد. سردار سید تیمور حسینی درباره وضعیت ترددهای بین شهری در راه‌های کشور در روزهای اخیر اظهار کرد: رصد دوربین‌های تردد شمار نشان می‌دهد که در روزهای اخیر آمار سفرهای بین شهری و ترددهای جاده‌ای کاهش محسوسی داشته است. فرمانده پلیس راه کشور اظهار کرد: به نظر می‌رسد توصیه‌ها و هشدارهای مسئولان وزارت بهداشت در مورد عدم انجام سفرهای غیر ضروری در این روزها در کاهش سفرها موثر بوده است. پلیس راه نیز از شهروندان می‌خواهد که به هیچ عنوان اقدام به سفرهای غیر ضروری نکنند.
برترین‌هابرترین‌ها8 ساعت قبل
شلوغی این روز‌های بازار و بی‌توجهی برخی مردم به رعایت نکات و توصیه‌های بهداشتی برای مقابله با شیوع بیماری کرونا، سوژه کارتونی از فیروزه مظفری در خبرآنلاین شد.
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
«عصر آقای کنگرلو آمد و گزارش مذاکره با آمریکایی‌ها را داد [آمریکایی‌ها] اطلاعات چندان مهمی نداده‌اند و خواستار آمدن به ایران به‌طور سری برای بررسی نیازهای جنگی ما بودند …» «محسن کنگرلو، مشاور امنیتی میرحسین موسوی و یکی از چهره‌های کلیدی ماجرای مک‌فارلین (ایران کنترا)، بعد از یک دوره بیماری درگذشت. او مبتلا به سرطان ریه بود.» به گزارش عصر ایران روزنامه شرق در گزارشی به بهانه درگذشت محسن کنگرلو نوشت: شروع ماجرای مک‌فارلین در واقع با محسن کنگرلو آغاز می‌شود. کنگرلو پنج سال پیش برای نخستین بار در دو گفت‌وگو برخی از ناگفته‌هایش از ماجرای مک‌فارلین را شرح داد. چند موضوع باعث شد کار خراب شود؛ یکی خود شخصیت «مک‌فارلین» بود که فرد عجول، عصبانی و کم‌صبری بود. محسن کنگرلو هنگامی که درگذشت بازنشسته وزارت کشور بود.

اخبار بیشتر